خط و زبان مردم هلند

خط و زبان مردم هلند ، موضوع مورد تحقیق و بررسی مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله است و به منظور آشنایی علاقه مندان با زبان و خط نوشتاری هلندی ارائه گردیده است.

زبان رسمی کشور هلند زبان هلندی است که تقریباً ۹۰٪ جمعیت این کشور آن را به عنوان زبان اول یا دوم خود به کار می‌برند. علاوه بر زبان هلندی، در بخش‌هایی از هلند زبان‌های محلی مانند فریزی، لیمبورگی و نیز زبان‌های خارجی مانند انگلیسی و آلمانی نیز صحبت می‌شوند.

این مقاله می تواند راهنمای مفیدی برای آگاه شدن از پیشینه این خط و زبان باشد ، امیدواریم که مطالعه آن برای شما عزیزان سودمند باشد.

در کنار مطالعه این محتوا ، می توانید مقاله مهاجرت به هلند را نیز بخوانید تا با تمام روش های قانونی ورود و اقامت در هلند آشنا شوید.

بعد از مطالعه این محتوا می توانید نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه مطرح کرده و یا با تکمیل فرم درخواست مشاوره در لیست مشاوران ما برای دریافت مشاوره مهاجرتی رایگان قرار بگیرید.

فهرست مطالب
خط و زبان مردم هلند

مرور کلی بر زبان هلندی و پیشینه آن

 هلندی یک زبان آلمانی غربی با حدود 24 میلیون صحبت کننده است که عمدتاً در هلند و بلژیک صحبت می شود ، مرور کلی بر زبان هلندی و پیشینه آن نشان می دهد که زبان هلندی ، در سوابق کلیسای اصلاح‌شده هلندی و ثبت احوال و برای سایر اسناد دولتی پس از سال 1813 استفاده می شده است ، این زبان در بیشتر مناطق کشور به جز ایالت فریزلند ، رایج است.

زبان فریزی زبان رایج در استان فریزلند کشور و برخی مناطق مجاور بوده است ، برخی از رکوردها در آن مناطق از هلندی استفاده می کنند اما همچنان فریزی ارجحیت دارد.

علاوه بر زبان هلندی و فریزی زبان لاتین هم در اسناد کلیسای کاتولیک استفاده می شود ، همچنین زبان آلمانی در اسناد کلیسای لوتری و زبان پرتغالی در برخی از اسناد یهودی سفاردی استفاده شده است.

تاریخ خط و زبان مردم هلند نشان می دهد که زبان فرانسوی هم در اسناد کلیسای اصلاح شده والونیا و در ثبت نام مدنی قبل از 1813 استفاده شده است.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

مهاجرت به کشور زیبای هلند با شیوه های امن و قانونی ؛ فرم درخواست مشاوره را تکمیل کنید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

گستردگی زبان هلندی در هلند و دیگر کشورها

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی در بررسی گستردگی زبان هلندی در هلند و دیگر کشورها به نتایج زیر دست یافته اند:

امروزه زبان هلندی توسط حدود 16 میلیون هلندی صحبت می شود و تقریبا 7.6 میلیون صحبت کننده هلندی زبان هم در بلژیک زندگی می کنند؛ بیشتر صحبت کننده های زبان هلندی کشور بلژیک عمدتاً در استان های آنتورپ ، فلاندر شرقی ، برابانت فلاندری و لیمبورگ و همچنین در بروکسل ساکن هستند.

حدود 19760 نفر در کوراسائو ، آروبا ، سنت مارتن و سایر نقاط هلند کارائیب به زبان هلندی صحبت می کنند ، در سورینام حدود 126200 هلندی زبان وجود دارد و در اندونزی برخی از حقوقدانان زبان هلندی را به عنوان کدهای قانونی خاص استفاده می کنند.

کشورهای دیگر با تعداد قابل توجهی از گوینده های هلندی زبان عبارتند از؛ آلمان (151000) ، ایالات متحده آمریکا (142000) و کانادا (103000).

سیستم نوشتاری خط هلندی

سیستم نوشتاری خط هلندی

سیستم نوشتاری خط هلندی با شکل رسمی یا استاندارد هلندی به نام Algemeen Beschaafd Nederlands (ABN) ، به معنی “هلندی متمدن عمومی” شناخته می شود ، زبان استاندارد هلندی در مدارس این کشور تدریس می شود و توسط مقامات هلند ، فلاندر (بلژیک) ، سورینام و آنتیل هلند استفاده می شود.

انجمنی به نام اتحادیه زبان Taalunieکه توسط دولت‌های هلند و فلاندر ایجاد شد ، املای ABN را تنظیم می‌کند ، نام‌های جایگزین ABN شامل Algemeen Nederlands (AN) ، General Dutch و Standaardnederlands ، Standard Dutch است.

تفاوت زبان هلندی در هلند و بلژیک

تفاوت زبان هلندی در هلند و بلژیک زیاد نیست و در واقع تفاوت های جزئی در واژگان وجود دارد ، زبان هلندی که در هلند صحبت می شود با زبان هلندی که در بلژیک صحبت می شود از نظر لحن و تلفظ متفاوت هستند ، لهجه‌های هلندی که در بلژیک صحبت می‌شوند در مجموع به نام فلاندری(Vlaams) شناخته می‌شوند.

زبان هلندی از گویش Niederfränkisch یا فرانکونی سفلی توسعه یافته است و شایان ذکر است که اولین نمونه شناخته شده مکتوب فرانکونی قدیم در ترجمه های مزامیر ، نسخه خطی لاتین قرن نهم و قوانین فرانک سالیک دیده می شود.

برخی از شعرهای سروده شده به زبان هلندی میانه مربوط به قرن های 12 و 13 باقی مانده است ، یکی از اولین آثار مهم در زبان هلندی مدرن ، ترجمه بی نظیر کتاب مقدس به زبان هلندی توسط Staten-Bijbel ، از سال های 1619-1637 بوده است.

مهاجرت به هر کشور مزایا و معایبی دارد که با تحقیق و مطالعه به آن ها پی خواهید برد.

رواج زبان انگلیسی در هلند چگونه است؟

شاید شنیده باشید که بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کشور هلند ، اغلب با این تصور که در کنار مهم بودن خط و زبان مردم هلند ، زبان انگلیسی هم در این کشور رواج زیادی دارد ، به هلند مهاجرت می کنند.

اگرشما هم می خواهید بدانید که رواج زبان انگلیسی در هلند چگونه است؟ باید بگوییم که نسبت به کشورهایی مانند آلمان ، اتریش و فرانسه ، زبان انگلیسی در کشور هلند رواج بسیار بیشتری دارد و مهاجران از این بابت احساس راحتی بیشتری می کنند ، بویژه برای تحصیل در هلند ، دانشجویان رضایت خوبی از تدریس انگلیسی در دانشگاه های هلند دارند ؛ برای آشنایی بیشتر با شرایط و هزینه های تحصیل در این کشور ، مقاله تحصیل در هلند را بخوانید.

روابط فرهنگی بین دو کشور انگلستان (نارنجی) و هلند (سبز) به قرن ها قبل بازمی گردد و زبان انگلیسی در هلند می تواند توسط اکثریت قریب به اتفاق جمعیت صحبت شود ، طبق بررسی ها میزان تسلط بر زبان انگلیسی در حدود 90٪ تا 93٪ جمعیت هلندی را شامل می شود.

کودکان هلندی باید حداکثر از ده سالگی شروع به یادگیری زبان انگلیسی در دبستان کنند ، علاوه بر این ، مدارس هلندی در تمام سطوح تحصیلی ، زبان انگلیسی را به عنوان زبانی برای آموزش پذیرفته اند.

عوامل موثر در تسلط هلندی ها به زبان انگلیسی

عوامل موثر در تسلط هلندی ها به زبان انگلیسی

عوامل موثر در تسلط هلندی ها به زبان انگلیسی زیاد بوده است اما مهم ترین آنها شامل اندازه کوچک کشور و وابستگی به تجارت بین المللی و استفاده از زیرنویس برای زبان های خارجی در تلویزیون ، به جای دوبله صوتی است.

نزدیکی شجره نامه هلندی به انگلیسی نیز به عنوان یک عامل مهم مورد توجه قرار گرفته است زیرا هر دو این زبان ها منشا زبان آلمانی غربی نزدیک به هم دارند.

مهاجران ممکن است این تصور را داشته باشند که می توان بدون یادگیری هلندی برای مدت طولانی در هلند زندگی کرد ، در آمستردام و اطراف آن ، می‌توان اعلامیه‌ها ، علائم راهنمایی و رانندگی و تبلیغات را به دو زبان هلندی و انگلیسی یا حتی فقط به زبان انگلیسی ، مانند فرودگاه اسخیپول ، یافت ، آمستردام صدها سال است که جامعه انگلیسی زبان دارد ، کلیسایی که به زبان انگلیسی عبادت می کرد ، کلیسای اصلاح شده انگلیسی در سال 1607 برای عبادت بازگشایی شد.

اگر برای کار به هلند می روید و انگلیسی را کامل می دانید ، در این کشور ، کمتر با مشکل مواجه خواهید شد ، مقاله کار در هلند را بخوانید و با شرایط

آیا زبان آلمانی هم در هلند کاربرد دارد؟

علاوه بر انگلیسی ، بسیاری هم مایل هستند بدانند که آیا زبان آلمانی در هلند کاربرد دارد؟ در پاسخ این سوال باید بگوییم که از نظر فرهنگی ، هلندی ها سنت طولانی در یادگیری زبان های خارجی دارند.

با وجود تمرکز بیشتر بر زبان انگلیسی و در عین حال که زبان انگلیسی در شهرداری‌های کارائیب Saba و Sint Eustatius زبان رسمی محسوب می شود اما یادگیری دو یا حتی سه زبان خارجی هنوز برای هلندی ها غیرعادی نیست؛ به عنوان مثال ، 71 درصد از هلندی ها نیز ادعا می کنند که آلمانی را به اندازه کافی خوب صحبت می کنند تا در آن مکالمه داشته باشند.

موسسه مهاجرتی رجبی ، از موسسات حقوقی مهاجرتی برجسته در ایران عزیزمان ، فعالیت های مهاجرتی علاقه مندان را از طریق ارائه خدمات در دفاتر شیراز و تهران پشتیبانی می کنند ، از مهم ترین ویژگی های موسسه مهاجرتی می توان به بهره گیری از مشاورین و وکلای مجرب و متخصص اشاره کرد؛ اعتماد ، انصاف و تسریع روند پیشروی در کارها گزینه هایی هستند که موسسه مهاجرتی رجبی را از دیگر موسسات متمایز می کند.

کاربرد زبان آلمانی در هلند توضیحات
آموزش زبان آلمانی در مدارس و دانشگاه‌ها به طور عمده دروسی در زمینه آموزش زبان آلمانی برگزار می‌شود.
تجارت با آلمان هلند یکی از شریک‌های تجاری عمده آلمان است و بسیاری از شرکت‌ها و تجارت‌های هلندی با آلمان هستند.
محیط کار و استخدام در شرکت‌های آلمانی بسیاری از شرکت‌های آلمانی در هلند فعالیت می‌کنند و برخی از پست‌های شغلی در این شرکت‌ها نیازمند زبان آلمانی هستند.
گردشگری و سفر به آلمان و اتریش آلمان و اتریش از مقاصد گردشگری محبوب هلندی‌ها هستند و زبان آلمانی برای سفر به این کشورها بسیار مفید است.

سوالات پر تکرار خط و زبان مردم هلند

نسبت به کشورهایی مانند آلمان ، اتریش و فرانسه ، زبان انگلیسی در کشور هلند رواج بسیار بیشتری دارد و مهاجران از این بابت احساس راحتی بیشتری می کنند.

زبان هلندی توسط حدود 16 میلیون هلندی صحبت می شود و تقریبا 7.6 میلیون صحبت کننده هلندی زبان هم در بلژیک زندگی می کنند؛ بیشتر صحبت کننده های زبان هلندی کشور بلژیک عمدتاً در استان های آنتورپ ، فلاندر شرقی ، برابانت فلاندری و لیمبورگ و همچنین در بروکسل ساکن هستند.

تفاوت زبان هلندی در هلند و بلژیک زیاد نیست و در واقع تفاوت های جزئی در واژگان وجود دارد ، زبان هلندی که در هلند صحبت می شود با زبان هلندی که در بلژیک صحبت می شود از نظر لحن و تلفظ متفاوت هستند ، لهجه‌های هلندی که در بلژیک صحبت می‌شوند در مجموع به نام فلاندری(Vlaams) شناخته می‌شوند.

با وجود تمرکز بیشتر بر زبان انگلیسی و در عین حال که زبان انگلیسی در شهرداری‌های کارائیب Saba و Sint Eustatius زبان رسمی محسوب می شود اما یادگیری دو یا حتی سه زبان خارجی هنوز برای هلندی ها غیرعادی نیست؛ به عنوان مثال ، 71 درصد از هلندی ها نیز ادعا می کنند که آلمانی را به اندازه کافی خوب صحبت می کنند تا در آن مکالمه داشته باشند.

کودکان هلندی باید حداکثر از ده سالگی شروع به یادگیری زبان انگلیسی در دبستان کنند ، علاوه بر این ، مدارس هلندی در تمام سطوح تحصیلی ، زبان انگلیسی را به عنوان زبانی برای آموزش پذیرفته اند.

اگر مایل هستید اطلاعات بیشتری پیرامون آموزه های خط و زبان مردم هلند بدانید ، با ما در شرکت مهاجرتی رجبی از طریق دفاتر مرکز و غرب تهران و یا دفتر شیراز درارتباط باشید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله بهترین کشورها برای زندگی را بخوانید تا بدانید در بررسی کارشناسان ما کدام کشورها و به چه دلایلی انتخاب شده اند!

با خط و زبان برخی از کشورهای اروپایی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)

یک تخفیف ویژه داریم! 
به مناسبت سال جدید میلادی!

تا آخر دی، می‌تونی با 30درصد تخفیف ، مشاوره تخصصی بگیری و 
با 10 الی 30 درصد تخفیف، قرارداد ببندی!

برای هماهنگی با شماره‌های زیر تماس بگیر:
021-91002525
071-91002525

منو
خانه