بهداشت و درمان عمومی در هلند

بهداشت و درمان عمومی در هلند
مشاور مهاجرتی

بهداشت و درمان عمومی در هلند از جمله الزاماتی است که برای هر کسی که قصد مهاجرت به این کشور را دارد مهم است و باید از آن اطلاع و آگاهی دقیق داشته باشد ، این راهنمای سیستم مراقبت های بهداشتی در هلند که توسط مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) آماده شده است ، هر آنچه را که باید در مورد بیمه درمانی هلند بدانید و خدماتی که برای مهاجران در دسترس است را توضیح می دهد.

برای دریافت اطلاعات کامل در خصوص راه های مهاجرت قانونی به کشور آرام و زیبای هلند ، مقاله مهاجرت به هلند را بخوانید.

خدمات درمانی هلند از طریق بیمه درمانی دولتی یا خصوصی در هلند قابل دسترسی است ، هلند دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی بسیار در دسترس است که مراقبت های با کیفیت بالا ارائه می دهد و از مشخصه های آن در دسترس بودن گسترده پزشکان انگلیسی زبان است.

مروری بر سیستم مراقبت های بهداشتی هلند

یکی از چیزهای بسیار عالی در مورد زندگی یا کار در هلند ، استاندارد عالی مراقبت های بهداشتی هلند است که در بین بهترین ها در اروپا رتبه بندی می شود ، خصوصا اگر قرار است در هلند کار کنید ، حتما باید مسایل مربوط به بیمه را بدانید ، مقاله کار در هلند هم در این زمینه به شما کمک شایانی می کند تا قوانین حاکم بر بازار کار ، بیمه ، بازنشستگی و بسیاری مسایل دیگر را درک کنید.

اگر بخواهیم مروری بر سیستم مراقبت های بهداشتی داشته باشیم ؛ باید بدانید که این سیستم توسط دولت مدیریت می شود و توسط شرکت های بیمه خصوصی تکمیل می شود و ساکنان آن ملزم به پوشش بیمه درمانی در هلند برای دسترسی به خدمات هستند.

مراقبتهای بهداشتی اولیه در هلند از طریق مراکز مراقبت اولیه و خدمات عمومی پزشک ، با شبکهای از بیمارستانها که خدمات ثانویه و اورژانسی را ارائه میدهند ، ارائه میشود.

وزارت بهداشت ، رفاه و ورزش ، اداره دولتی است که مسئول مراقبت های بهداشت عمومی در کشور هلند می باشد ، سیستم مراقبت های بهداشتی هلند رتبه دوم را در شاخص مصرف کننده سلامت یورو در سال 2018 از آن خود کرده است.

هلند تنها کشوری است که از سال 2005 به طور مداوم در سه رتبه برتر قرار گرفته است ، در سال 2018 به دلیل برون سپاری ارائه دهندگان در زمینه هایی مانند مراقبت های بهداشت روان و روانپزشکی کودکان ، سوئیس جایگزین آن شد.

انواع خدمات درمانی در هلند

انواع خدمات درمانی در هلند ، شامل گزینه های بیمه دولتی و خصوصی می شود و نکته قابل تاکید این است که شما ملزم به پرداخت نوعی از بیمه هستید زیرا اگر مسئولیت این کار را نپذیرید در زمان مراجعه به مراکز درمانی نه تنها حمایتی از شما نمی شود بلکه بابت این بی قانونی ، جریمه هم خواهید پرداخت.

انواع خدمات درمانی در هلند

شما می توانید بیمه خودتان را به دو صورت شخصی یا شرکتی پرداخت کنید ، اگر روش شخصی را انتخاب کنید باید ماهیانه مبلغی در حدود 390 یورو را به صندوق بیمه واریز کنید و اگر از طریق شرکت باشد ، کارفرمای شما نام شما را در لیست بیمه جمعی شرکت قرار می دهد و به اداره بیمه پول واریز می کند.

توجه داشته باشید که این دو روش تفاوت هایی با هم دارد ، چنانچه روش شخصی را انتخاب کنید ، مراجعه به داروخانه و آزمایشگاه و بیمارستان کاربرد دارد اما برای مراجعه پزشک خانواده ، مراقبت های خاص از طریق ماما و پرستار ، فیزیوتراپی ، مراقبت کودکان و مراقبت های مزمن کاربردی ندارد.

چه کسانی به بیمه سلامت عمومی هلند دسترسی خواهند داشت؟

همه ساکنان و بازدیدکنندگان هلند تا زمانی که بیمه درمانی داشته باشند ، می توانند به خدمات مراقبت های بهداشتی دسترسی داشته باشند اما چه کسانی به بیمه سلامت عمومی هلند دسترسی خواهند داشت؟ بیمه سلامت عمومی هلند (Zvw) برای همه ساکنان هلند اجباری است و کسانی که نیازی به ثبت نام Zvw ندارند عبارتند از:

 • کودکان زیر 18 سال که تحت پوشش بیمه نامه والدین/سرپرست خود هستند.
 • بازدیدکنندگان موقت از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس که می توانند از طریق کارت بیمه سلامت اروپا (EHIC) پوشش مراقبت های بهداشتی دریافت کنند.
 • بازدیدکنندگان موقت از خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس ، که نیاز به خرید بیمه درمانی خصوصی دارند.
 • کسانی که از نظر وجدانی به بیمه درمانی اعتراض دارند ، این افراد می توانند برای معافیت از بانک بیمه اجتماعی (SVB) درخواست دهند.
 • اگر درآمد شما کمتر از حد معینی باشد ، می توانید از اداره مالیات هلند برای کمک هزینه مراقبت های بهداشتی درخواست دهید ، سطح آستانه این کمک ها برای افراد ۲۹۵۶۲ یورو مجرد و ۳۷۸۸۵ یورو برای زوجها تعیین شده است.

هزینه های مراقبت های بهداشتی در هلند

هزینه های بهداشت و درمان در هلند نسبتا بالا است ، در سال 2016 ، هلندی ها 10.3 درصد از تولید ناخالص داخلی را صرف مراقبت های بهداشتی کردند و هلند از این لحاظ هشتمین کشور اتحادیه اروپا یا EFTA است ، هلند همچنین در میان 10 کشور اتحادیه اروپا یا EFTA تنها کشوری است که به ازای سلامت هر نفر بیش از 4000 یورو هزینه می کند.

هزینه های مراقبت های بهداشتی در هلند

هزینه های مراقبت های بهداشتی عمومی از طریق حق بیمه های بیمه سلامت پرداخت می شود که به طور ماهانه به شرکت های بیمه پرداخت می شود (از حدود 100 یورو در ماه شروع می شود و البته از بیمه گری به بیمه گر دیگر متفاوت است.

علاوه بر این ، کارفرمایان درصدی از حقوق شما را به بیمه درمانی پرداخت خواهد کرد ، با این حال ، این بستگی به شرکت و قرارداد شما دارد ، کارگران خوداشتغال مسئول پرداخت های مشارکتی خود هستند ، اما این کار را با نرخ کمی کمتر انجام می دهند.

بیمه نامه ها همچنین دارای مازاد هستند که مبلغی است که باید هر سال برای درمان بپردازید تا بتوانید در بیمه نامه خود مطالبه کنید.

بیمه دانشجویان در هلند چگونه است؟

اگر قصد تحصیل در هلند را دارید باید حتما بدانید که بیمه دانشجویان در هلند چگونه است؟ دانشجویان هم می توانند از هر دو بیمه دولتی یا خصوصی درهلند استفاده کنند اما طبیعتا بیمه دولتی مقرون به صرفه تر است و مزایای اضافه را هم شامل می شود ، در همین راستا مقاله تحصیل در هلند را بخوانید.

دریافت بیمه دولتی هلند برای دانشجویان به اقامت دانشجویان بستگی دارد ، دانشجویی که بالاتر از یکسال اقامت داشته باشد مجاز به استفاده از بیمه دولتی می باشد ، اما تا زمانیکه نامه اقامت دانشجو از اداره مهاجرت تایید نشده باشد ، دانشجو مجبور به استفاده از بیمه خصوصی خواهد بود.

مدت اعتبار بیمه دانشجویی در هلند یکساله است ، برخی از دانشگاه ها همزمان با دریافت شهریه هزینه بیمه را هم از دانشجو درخواست می کنند ، خدمات درمانی که برای دانشجویان ارائه می شود شامل ویزیت پزشک ، بستری شدن و دارو است.

اگر خدمات اضافه مانند فیزیوتراپی ، پیوند اعضا ، دندانپزشکی ، ارتودنسی ، مراقبت های اپتیکال چشم مانند عینک ، لنز و غیره را بخواهید باید از بسته های بیمه تکمیلی که شرکت های خصوصی ارائه می کنند استفاده کنید.

داروخانه های هلند با دریافت نسخه و تجویز پزشک دارو را در اختیار بیمار قرار می دهند اما معمولا ارائه مشاوره های دارویی از سوی پزشک داروساز رواج دارد و ممکن است دارویی هم به صورت آزاد در اختیار مراجعه کننده قرار بگیرد.

به چه نوع بیمه دندانپزشکی در هلند نیاز دارم؟

احتمالا این سوال مدام در ذهن شما خطور می کند که به چه نوع بیمه دندانپزشکی در هلند نیاز دارم؟ همانطور که قبلاً توضیح دادیم ، بیمه پایه معمولی در هلند هزینه های دندانپزشکی را پوشش نمی دهد.

مطب دندانپزشکی در هلند یک موضوع خصوصی است ، بنابراین به اصطلاح “basispakket” صورت حساب شما را در دندانپزشک هلندی پوشش نمی دهد ، اما در عین حال این طور هم نیست که شما کاملاً به حال خود رها شوید.

البته اول از همه ، گزینه بیمه تکمیلی (‘aanvullende verzekering) وجود دارد که حداقل بخش خوبی از هزینه های دندانپزشکی شما در هلند را پوشش می دهد ، برای مثال ، اغلب اوقات تا 250 یورو از قبض دندانپزشکی پرداخت می شود .

این اساساً به این معنی است که فقط اصلاحات کوچک و مواردی از این دست را پوشش می دهد ، برای جلوگیری از هر گونه شوک در فرآیند صدور صورت حساب ، همه دندانپزشکان موظفند زمانی که هزینه درمان دندان بیشتر از 250 یورو را به شما اطلاع دهند.

خبرهای خوب بیشتری وجود دارد بیمه درمانی پایه هلند تمام جراحی های دهان و دندان بیمارستان مورد نیاز شما را پوشش می دهد ، یعنی فقط شرایط پیچیده در بیمارستان درمان می شود ، کودکان در هلند برای تمام هزینه های دندانپزشکی خود تا سن 18 سالگی به طور کامل تحت پوشش بیمه درمانی پایه هلند هستند.

آشنایی با خدمات بیمه ای سیگنا گلوبال

شرکتهای بیمه زیادی هستند که برای هلندی ها و مهاجران خدمات ارائه می دهند؛ سیگنا گلوبال به بیش از 86 میلیون مشتری در بیش از 200 کشور بیمه درمانی جامع ارائه می دهد ، آنها دسترسی گسترده ای به بیمارستان ها ، کلینیک ها و پزشکان مورد اعتماد دارند و به مهاجران کمک می کنند تا برنامه ای متناسب با نیازهای مراقبت های بهداشتی فردی شما تنظیم کنند.

آشنایی با خدمات بیمه ای سیگنا گلوبال

بیمه هم یکی از هزینه های زندگی شما در هلند است ، برای آشنایی با هلند ، شهر های آن و هزینه های زندگی ، می توانید مقاله ارزان ترین شهر هلند برای کار و زندگی را نیز بخوانید.

سوالات پر تکرار بهداشت و درمان هلند

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله کوشیدند شما را با بهداشت و درمان عمومی در هلند آشنا کنند ، سوالات خود را در بخش دیدگاه درج کنید و در اسرع وقت پاسخ سوال خود را بخوانید.

بهداشت و درمان عمومی در هلند توسط چه نهادی اداره می شود؟

این سیستم توسط دولت مدیریت می شود و توسط شرکت های بیمه خصوصی تکمیل می شود و ساکنان آن ملزم به پوشش بیمه درمانی در هلند برای دسترسی به خدمات هستند.

برای دریافت خدمات بیمه درمانی در هلند چه راه هایی وجود دارد؟

شما می توانید بیمه خودتان را به دو صورت شخصی یا شرکتی پرداخت کنید ، اگر روش شخصی را انتخاب کنید باید ماهیانه مبلغی در حدود 390 یورو را به صندوق بیمه واریز کنید و اگر از طریق شرکت باشد ، کارفرمای شما نام شما را در لیست بیمه جمعی شرکت قرار می دهد و به اداره بیمه پول واریز می کند.

هزینه مراقبت های بهداشتی و درمانی در هلند چقدر است؟

هزینه های مراقبت های بهداشتی عمومی از طریق حق بیمه های بیمه سلامت پرداخت می شود که به طور ماهانه به شرکت های بیمه پرداخت می شود (از حدود 100 یورو در ماه شروع می شود و البته از بیمه گری به بیمه گر دیگر متفاوت است.

بیمه دندانپزشکی در هلند به چه صورت است؟

کودکان در هلند برای تمام هزینه های دندانپزشکی خود تا سن 18 سالگی به طور کامل تحت پوشش بیمه درمانی پایه هلند هستند اما بزرگسالان تا حدود 250 یورو از قبض دندانپزشکی را از بیمه خواهند گرفت.

معروفترین شرکت بیمه در هلند کدام است؟

سیگنا گلوبال به بیش از 86 میلیون مشتری در بیش از 200 کشور بیمه درمانی جامع ارائه می دهد ، آنها دسترسی گسترده ای به بیمارستان ها ، کلینیک ها و پزشکان مورد اعتماد دارند و به مهاجران کمک می کنند تا برنامه ای متناسب با نیازهای مراقبت های بهداشتی فردی شما تنظیم کنند.

شما با هر روشی که وارد هلند شده باشید (مهاجرت تحصیلی ، مهاجرت کاری و یا سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هلند) به عنوان یک خارجی ، گاهی اوقات یافتن اطلاعات در مورد بهداشت و درمان عمومی در هلند دشوار است ، برای تکمیل اطلاعات درباره این سیستم می توانید با دفاتر موسسه مهاجرتی رجبی در شهرهای شیراز و تهران تماس بگیرید ، مقاله اطلاعات کشور هلند را در کنار این محتوا بخوانید.

3.7/5 - (11 امتیاز)

4 پاسخ

 1. با درودوخسته نباشید۔من بهزادهستم ساکن ومقیم کشورهلند۔من درسایت وزارت بهداشتودرمان کشورهلند می گشتم طرزارتباط ازطریق ایمیل با وزارت بهداشت ودرمان کشور هلند امامتاسفانه ارتباط ایمیلی نیافتم۔خواهش میکنم اگر شما ارتباط ایمیل ادرس دارید لطف کنید برای من بفرستید ۔باتشکر ۔بهزاد از کشور هلند

  1. با سلام

   توصیه میکنیم در منابع به زبان هلندی جستجو کنید.

   با تشکر از سوال شما

 2. عالی بود چند روزه دنبال مطلب بدرد بخور و کامل راجع ب نظام سلامت و بیمه ایی کشور هلند میگشتم ک امروز مقاله شما رو پیدا کردم همه چی تکمیله تکمیله화이팅🙂🙏🏻👌🏻

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *