اجاره مغازه در نیوزلند

اجاره مغازه در نیوزلند یکی از روش های بسیار مناسب و درآمد زا برای افراد خارجی علاقمند به سرمایه گذاری در این کشور است و زمینه رشد و گسترش بسیاری را به همراه دارد. اجاره مغازه در نیوزلند می تواند یک گزینه بسیار مناسب برای افرادی باشد که به فکر کار در کشور نیوزلند هستند ، انتخاب نیوزلند به عنوان مقصد تجاری می تواند با توجه به اقتصاد این کشور ، یکی از بهترین انتخاب ها برای شما باشد و می توانید با اطمینان خاطر کسب و کار خود را در این کشور راه اندازی کنید.

اجاره مغازه در نیوزلند

مشاور مهاجرتی

در این جا باید گفت که چنان چه شما بتوانید در شهرهای بزرگ و پر جمعیت نیوزلند مغازه اجاره کرده و یا هر بیزنس خود را راه اندازی کنید یقینا احتمال موفقیت شما بسیار بیش تر خواهد بود و باید بهترین شهر این کشور را ولینگتون پایتخت اعلام کرد.

عوامل مختلفی می توانند بر قیمت اجاره ماهانه مغازه در این کشور تاثیر بگذارند ؛ اما مهم ترین عواملی که می توانیم از آن ها نام ببریم شامل : ابعاد و اندازه مغازه ، شهر ، محله قرارگیری مغازه ، مدت زمان اجاره و امکانات و تجهیزات موجود در مغازه می باشند.

به طور کلی نه موجر و نه مستاجر قادر به فسخ پیش از موعد قرارداد اجاره نمی باشند و در صورت عدم رضایت طرف مقابل باید خسارتی به وی پرداخت شود ، البته در صورت رضایت طرفین این امر کاملا شدنی است و باید بگوییم به طور کلی این موضوع به طرفین معامله بستگی دارد.

این موضوع در اصل بستگی به شرایط موجر و مستاجر دارد ، اما معمولا قرارداد هرچه بلند مدت تر باشد امنیت خاطر بیش تری را به مستاجر و اجاره کننده مغازه می دهد ، به همین خاطر بهترین مدت برای این کار معمولا 3 تا 5 سال می باشد که در صورت رضایت طرفین می توانند تمدید نیز شود.

نیوزلند دارای یک اقتصاد پیشرفته است که در شاخص آزادی اقتصادی در سال 2022 رتبه چهارم را به خود اختصاص داد ، این کشور یک اقتصاد با درآمد بالا با تولید ناخالص داخلی اسمی (GDP) و سرانه 36254 دلار آمریکا است که همین موارد ، شرایط را برای متقاضیان اجاره مغازه در نیوزلند مهیا تر می کند و افراد می توانند با اعتماد بیشتر مهاجرت به نیوزلند را انتخاب کنند. مقاله لینک شده را بخوانید تا با تمامی شیوه های قانونی مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

راه اندازی یک مغازه در نیوزلند

در اولین قدم برای راه اندازی یک مغازه در نیوزلند باید بدانید که بهترین شهر در این کشور برای راه اندازی مغازه کدام است و با توجه به نوع مغازه ای که می خواهید راه اندازی کنید باید بدانید که آیا آن شهر زیرساخت مناسب اقتصادی برای مغازه شما را دارد یا خیر و شهر انتخابی شما باید از لحاظ اقتصادی در وضعیت مطلوبی باشد.

بهترین شهر ها برای اجاره مغازه در نیوزلند با توجه به نیاز شما و از لحاظ دارا بودن شرایط خوب اقتصادی ، می تواند ولینگتون پایتخت این کشور ، یا اوکلند باشد ، با اینکه هزینه زندگی در این شهر ها بیشتر از سایر شهر های نیوزلند است اما دارای اقتصاد بسیار قوی تری نسبت به سایر شهر ها هستند و زمینه بسیار مناسبی را برای اجاره مغازه فراهم می کنند.

بعد از انتخاب شهر مورد نظر برای اجاره مغازه ، باید به محله ای که می خواهید مغازه را در آن اجاره کنید ، توجه کنید ، به عبارتی هزینه اجاره مغازه در مرکز شهر و مناطق تجاری بسیار بیشتر از اجاره آن در حومه شهر است و هم چنین باید انتخاب کنید که می خواهید مغازه خود را در یک مجتمع تجاری اجاره کنید یا در کنار خیابان ، در نهایت بعد از انتخاب خود برای اجاره می توانید به بنگاه های معاملاتی در منطقه مغازه مورد نظرتان مراجعه کنید.

راه اندازی یک مغازه در نیوزلند

بند های قرارداد اجاره مغازه در نیوزلند

حصول اطمينان از اينكه بند های قرارداد اجاره مغازه در نیوزلند ، تمامي قوانین لازم را ذکر کرده باشد ، یکی از مهم ترین مباحث است ، برای اجاره مغازه در نیوزلند باید بدانید که قانون املاک در این کشور بر قرارداد اجاره تجاری حاکم است ، علاوه بر این ، قرارداد، می تواند شامل بند های مختلفی باشد که موجر هنگام اجاره مغازه با مستأجر خود بر سر آن ها توافق کرده است ، حال توجه کنید که قرارداد باید شامل جزئیاتی مانند موارد زیر باشد :

  1. طرف های درگیر در قرارداد و شرحی از وضعیت مغازه.
  2. مدت زمان اجاره مغازه و بررسی هزینه ماهانه اجاره.
  3. الزامات نگهداری مغازه توسط مستاجر که در صورت آسیب دیدن ساختمان چه کسی مسئول است.
  4. خروجی ها و اینکه چه کسی مسئول پرداخت آن است و حق و حقوق پارکینگ.
  5. بند های مربوط به طریقه استفاده مستاجر از مغازه.
  6. ضمانت نامه

مدت زمان اجاره مغازه در نیوزلند

اول از هر چیزی باید توجه کنیم که اجاره مغازه در نیوزلند در لیست اجاره املاک تجاری قرار دارد و مدت زمان اجاره مغازه در نیوزلند طبق قوانین مربوط به املاک تجاری تعیین می شود.

معمولاً مدت یک قرارداد اجاره تجاری استاندارد در این کشور از سه تا پنج سال متغیر است و بسته به مذاکرات اجاره در قرارداد ، یک دوره تمدید یا احتمالاً دو دوره وجود دارد ، اجاره بلند مدت به کسب و کار موجر احساس امنیت می دهد زیرا مستاجر را برای مدت طولانی تری مقید به اجاره مغازه کرده است.

این بدان معناست که موجر برای چند سال درآمد ثابتی از اجاره دریافت خواهد کرد و این موضوع، امنیت شغلی را ایجاد می کند.

اما مستاجران معمولا اجاره های کوتاه مدت را ترجیح می دهند ، زیرا ریسک کمتری آن ها را تهدید می کند ، به ویژه زمانی که با گزینه هایی برای تمدید همراه باشند ، هم چنین اجاره نامه های کوتاه مدت (کمتر از دو سال) ، به این صورت است که شرایط اجاره را به گونه ای می توان تغییر داد که هم مناسب مستاجر باشد و هم برای موجر سودمند واقع شود.

مدت زمان اجاره مغازه در نیوزلند

اوراق قرضه بانکی در اجاره مغازه در نیوزلند

اوراق قرضه بانکی یا ضمانت نامه های بانکی در اجاره مغازه در نیوزلند ، یک قرارداد مالی بین مستاجر و بانک است که در آن در صورتی که مستاجر نتواند اجاره را پرداخت کند ، بانک مبلغ مشخصی را به موجر پرداخت می کند.

به طور معمول ، مبلغی که در اوراق قرضه بانکی در اجاره مغازه در نیوزلند باید برای ضمانت نامه بانکی کنار گذاشته شود ، از سه تا شش ماه اجاره به اضافه هزینه های خروجی متغیر است ،  توصیه می شود که در صورت عدم تضمین شخصی ، ضمانت نامه بانکی بزرگتر (مانند اجاره شش ماهه) مورد نیاز باشد.

در صورت وجود هرگونه سوال در رابطه با اخذ وام بانکی برای اجاره مغازه در نیوزلند ، می توانید با مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی در ارتباط باشید  ، هم چنین افرادی که تصمیم به اجاره مغازه و سرمایه گذاری در این کشور را دارند می توانند پروسه عقد قرارداد مغازه اجاره ای خود در نیوزلند را به دست مشاوران حرفه ای ما  بسپارند تا این روند پیچیده را به راحت ترین شیوه برای آن ها ممکن کنند.

اوراق قرضه بانکی در اجاره مغازه در نیوزلند

هزینه اجاره مغازه در نیوزلند

اجاره مغازه در نیوزلند با توجه به محله ، اندازه مغازه ، شهر و نوساز یا قدیمی بودن ملک ، می تواند بسیار متفاوت باشد که در ادامه به بررسی هزینه اجاره مغازه در پرجمعیت ترین شهر این کشور یعنی اوکلند می پردازیم :

هزینه اجاره مغازه در نیوزلند
محله موردنظر اندازه مغازه اجاره سالانه مغازه
Great South Road, Otahuhu 110 متر مربع 20500 دلار نیوزلند
Broadway, Newmarket 36.6 متر مربع 28266 دلار نیوزلند
Otahuhu 210 متر مربع 51000 دلار نیوزلند
Nuffield Street Newmarket 174.4 متر مربع 55000 دلار نیوزلند
Wellington Highway, Mt Wellington 54 متر مربع 12500 دلار نیوزلند

اجاره بها در طول مدت اجاره تجاری در نیوزلند

بطور کلی ، اجاره بها در طول مدت اجاره تجاری در نیوزلند می تواند افزایش یابد ، یا ممکن است مطابق با شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) یا برخی شاخص های دیگر افزایش یابد ، هم چنین ممکن است موجر بخواهد اجاره را با توجه به ارزش بازار در زمان تمدید اجاره یا حتی بصورت مقطعی در طول مدت اجاره تغییر دهد ، بنابراین گنجاندن یک بند در قرارداد اجاره مغازه در نیوزلند می تواند برای آگاهی مستاجر نیز هنگام بستن قرارداد بسیار مفید واقع شود.

اگر قصد ثبت شرکت در این کشور را در هر یک از شهر های این کشور دارید باید قبل از هر چیزی از تغییرات قیمت ها و اقتصاد لحظه ای در این کشور آشنا شوید که برای آگاهی از این موارد می توانید به کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی مراجعه کنید.

مقاله سرمایه گذاری در نیوزلند هم می تواند اطلاعات مفیدی را به شما بدهد ، مطالعه مقاله را از دست ندهید.

وظایف مستاجر و موجر در اجاره مغازه در نیوزلند

در روند اجاره مغازه در نیوزلند ، مستاجر و موجر باید وظایفی را نسبت به یکدیگر به عمل آورند و از آنجایی که این مورد امر بسیار مهمی است ، نباید تعجب آور باشد که چارچوب های قانونی برای تعیین تعهدات هر یک از طرفین وجود دارد و در ادامه به بررسی وظایف مستاجر و موجر در اجاره مغازه در نیوزلند و این قوانین می پردازیم :

وظایف موجر وظایف مستاجر
موجر باید از اینکه ملک در وضعیت معقول است اطمینان حاصل نماید. مستاجر باید اجاره و قبوض برق و آب مربوط به مغازه را به موقع بپردازد.
اجازه دادن به مستاجر برای ایجاد تغییرات دکوراسیون برحسب استفاده از ملک اجاره شده. مستاجر باید ملک را تمیز ، مرتب و سالم نگه دارد و موجر را در مورد مسائل مربوط به مغازه آگاه کند.
ارائه یک نماینده در صورتی که موجر نیوزلند را برای بیش از 21 روز متوالی ترک کند. فرد باید فقط طبق توافق نوشته شده در قرارداد از مغازه استفاده کند.
در صورتی که موجر قصد فروش ملک را دارد باید از قبل به مستاجر اعلام کند. مستاجر فقط با مشورت با موجر و اخذ اجازه وی می تواند تغییراتی در مغازه ایجاد کنید.
شرایط فسخ قرارداد اجاره مغازه در نیوزلند

شرایط فسخ قرارداد اجاره مغازه در نیوزلند

به طور کلی شرایط فسخ قرارداد اجاره مغازه در نیوزلند به این صورت است که هیچ یک از موجران یا مستاجران نمی توانند یک اجاره با مدت معین را زودتر از موعود ذکر شده در قرارداد خاتمه دهند ، با این حال ، استثنائات محدودی برای این قاعده وجود دارد و اگر موجر یا مستاجر بخواهد اجاره را زودتر خاتمه دهد به برخی گزینه های دیگر زیر می تواند مراجعه کند.

یکی از راه های فسخ قرارداد اجاره مغازه در نیوزلند این است که ، مالکان و مستاجران می توانند توافق کنند که قرارداد را زودتر خاتمه دهند ، یا یک مستاجر ممکن است ملک را واگذار کند یا اجاره دهد که در این صورت نیز می توان قرارداد را فسخ کرد و در نهایت ممکن است مستاجر یا موجر با درخواست به دادگاه اقدام کند.

دعوت می کنیم مقاله ثبت شرکت در نیوزلند را نیز بخوانید تا بدانید مراحل دقیق ثبت شرکت در این کشور چیست.

شما عزیزانی که اجاره مغازه در نیوزلند را انتخاب کرده اید، برای تحقق این هدف تجاری خود می توانید با مشاوران و کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی همراه شوید تا بهترین و به روز ترین اطلاعات در زمینه اجاره مغازه در این کشور زیبا را در اختیار شما قرار گیرد و بتوانید با آگاهی بیشتر بسوی واقعیت بخشیدن به هدف خود حرکت نمایید ، همچنین مقاله کار در نیوزلند نیز برای آشنایی بیشتر شما با این کشور توسط مشاورین ما در دفاتر تهران و شیراز تهیه و تنظیم شده است که به مطالعه آن دعوتید.

با شرایط اجاره مغازه در کشورهای اروپایی هم آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)