نیوزلند

درآمد پزشکان در نیوزیلند

درآمد پزشکان در نیوزیلند

نیوزیلند یکی از کشور های ثروتمند و توسعه یافته جهان است که به دلیل موقعیت جغرافیایی خود ویژگی ها و مزیت های زندگی در آن بر بسیاری از افراد ناشناخته است . یکی از ویژگی های منحصر به فرد این کشور سطح درآمد و سطح مالیات بر درآمد در این کشور است . درآمد و میزان حقوق یکی از عوامل تاثیر گذار و مهم بر انتخاب مکان مهاجرت کاری و همچنین زندگی است . به همین دلیل نیوزلند یک مکان محبوب در میان پزشکان خارجی از سراسر جهان می باشد . در این مقاله مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی یکی از مهمترین فاکتور های انتخاب مهاجرت کاری به نیوزلند را بررسی ، درآمد پزشکان در نیوزیلند را بیان کرده و جزئیات مهاجرت پزشکان از سراسر جهان به این کشور را ذکر خواهند کرد .

بررسی درآمد پزشکان در نیوزیلند

نیوزیلند کشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام است که با دیگر خشکی های کره زمین فاصله زیادی دارد . استرالیا به عنوان نزدیکترین سرزمین به نیوزیلند در فاصله دو هزار کیلومتری از آن قرار دارد . نزدیکترین همسایگان این کشور از سمت شمال جزایر تونگا ، فیجی و نیوکالدونیا می باشد . جمعیت ساکنین این کشور بیش از چهار و نیم میلیون نفر است که اکثر آن ها مسیحی هستند . انگلیسی و مائوری دو زبان رسمی این کشور و واحد پول آن دلار زلاندنو نام دارد .

نیوزیلند در میان کشور های توسعه یافته جهان قرار دارد و اقتصاد این کشور به صادرات محصولات کشاورزی و دامپروری متکی است . ولینگتون پایتخت این کشور می باشد ، دیگر شهرهای پر جمعیت این کشور اوکلند ، کرایست چرچ ، ولینگتون ، همیلتون ، دنیدن ، تائورانگا ، پالمرستون نورث ، هاستینگز ، نلسون ، اینورکارگیل نام دارند .

درآمد پزشکان در نیوزیلند توسط دولت تعیین شده و در سراسر کشور هماهنگ هستند . حقوق و مزایای پزشکان در این کشور به تعداد ساعت های کاری فرد در هر هفته و تعداد سال های تجربه کاری پزشک بعد از اتمام دوره تحصیل پزشکی عمومی و یا تخصص او بستگی دارد . بر اساس نتایج بررسی های انجام شده میزان درآمد پزشکان در نیوزیلند بیشتر از دیگر مشاغل در این کشور است . چرا که این کشور با کمبود شدید پزشک مواجه است .

کلیه پرسنل های پزشکی در این کشو مورد احترام بسیار هستند . برای یک پزشک عمومی و یا دیگر کادر پزشکی در نیوزیلند فرصت های شغلی متنوعی در شهر های بزرگ و کوچک این کشور وجود دارد . بیمارستان ها و کلینیک های پزشکی این کشور به پزشکان متخصص ، عمومی ، پرستار ، ماما و دیگر پرسنل سلامت و بهداشت نیاز دارند اما قبل از هر اقدامی باید در زمینه مزایا و معایب مهاجرت به نیوزلند اطلاعات جامعی گردآوری شود .

اطلاعات لازم برای مهاجرت پزشکان خارجی به نیوزیلند

برای کار کردن در نیوزیلند ، در ابتدا پزشکان باید صلاحیت خود برای طبابت و اشتغال در سمت پزشکی را اثبات کنند . این پزشکان باید برای اثبات صلاحیت خود در آزمون پزشکی شرکت کنند ، این آزمون و دیگر مراحل ثبت نام و اثبات صلاحیت فرد توسط انجمن پزشکی نیوزیلند برگزار می گردد . در اولین مرحله پزشک متقاضی کار در نیوزیلند باید به وب سایت انجمن پزشکی نیوزیلند مراجعه نموده خود را بر اساس استاندارد های پزشکی نیوزیلند ارزیابی کند و سپس به نزدیکترین سفارت این کشور برای اقدام به مهاجرت مراجعه نماید .

مزایای کار به عنوان یک پزشک در نیوزیلند

 • کار کردن با امکانات پزشکی مدرن و پیشرفته
 • مراقبت سلامت عمومی در نیوزیلند از سوی دولت تامین بودجه می شود .
 • قانون ACC به تامین سرمایه برای بهبود بیمار بعد از تصادف کمک می کند ، یعنی بیمار می تواند در صورت نیاز مراقبت های پس از آن را دریافت کند .
 • درآمد پزشکان در نیوزیلند بالاترین درآمد در این کشور است .
 • کلاس های آموزشی در سطح جهانی برای پزشکان ، پرستاران و کلیه پرسنل مراقبت های بهداشتی در این کشور برگزار می شود .
 • 5 تا 10 روز مرخصی استعلاجی با حقوق در هر سال
 • پنج هفته مرخصی با حقوق در هر سال
 • بسیاری از بیمارستان های نیوزیلند به پزشکان و پرسنل پزشکی خود خوابگاه و خوراک ارزان قیمت ارائه می کنند .

حقوق و درآمد پزشکان در نیوزیلند

حقوق سالانه پزشکان در نیوزیلند بر اساس سنوات کاری آن ها متفاوت است ، به عنوان مثال یک رزیدنت در یک بیمارستان دولتی می تواند انتظار سالانه 100،000 دلار به عنوان درآمد داشته باشد . یک ریجستر می تواند حداقل 145،000 دلار در سال به عنوان درآمد دریافت کند . این مبلغ برای یک پزشک عمومی تا 180،000 دلار و یک مشاور ( متخصص ) تا 300،000 افزایش می یابد .

علاوه بر این حقوق و درآمد سخاوتمندانه ، پزشکان می توانند تا 10 روز در یک سال مرخصی استعلاجی داشته باشند و بین 4 تا 5 هفته در یک سال مرخصی داشته باشند . میزان ساعت کار برای پزشکان در نیوزیلند 40 ساعت در هفته فرض شده است . در صورت اضافه کاری پزشکان بر اساس ساعات اضافه کاری حقوق دریافت خواهند کرد .

نرخ مالیات در نیوزیلند

سیستم مالیات بر درآمد افراد شاغل در نیوزیلند نسبتا ساده است . بالاترین میزان مالیات در این کشور 33 درصد حقوق فرد در این کشور است که کمتر از میزان مالیات بر درآمد در استرالیا می باشد . اگر حقوق فرد تا 14000 دلار باشد میزان مالیات بر درآمد او 10.5 درصد درآمدش می باشد هر چه درآمد فرد بیشتر باشد قطعا میزان مالیات بر درآمد او نیز بیشتر خواهد شد . به گونه ای که بیشترین سطح درآمد در این کشور که درآمد پزشکان در نیوزیلند است بیش از 70000 دلار و مالیات بر درآمد این دسته مشاغل 33 درصد درآمد آنها خواهد بود .

مشاغل پزشکی که در نیوزلند با کمبود مواجه است :

 • رزیدنت پزشکی
 • پزشک متخصص
 • پزشک متخصص قلب
 • پزشک متخصص اطفال
 • پزشکان متخصص اورژانس
 • چشم پزشکان

هزینه زندگی در نیوزیلند

هزینه زندگی در نیوزیلند بسیار بالا است و مانند بسیاری از کشورهای جهان ، بسته به اینکه آیا فرد در یک منطقه شهری یا روستایی زندگی می کند ، متغیر است . هزینه زندگی در این کشور نیز بسته به اینکه فرد در کدام یک از جزایر نیوزلند زندگی می کند ، متفاوت است . چرا که هزینه زندگی در جزایر جنوبی این کشور به طور قابل توجهی ارزان تر از هزینه زندگی در جزایر شمالی آن است .

به طور کلی نیوزیلند یک شهر گران برای زندگی مهاجرین است . هر فرد برای تامین هزینه های زندگی خود در این کشور به 3000 دلار نیوزیلند نیاز دارد . هزینه زندگی در این کشور که شامل هزینه خوراک ، پوشاک ، حمل و نقل ، تفریح و سرگرمی ، بهداشت و غیره می باشد حدود 116 درصد بیشتر از ایران است . هزینه اجاره مسکن در این کشور حدود 89 درصد بیشتر از ایران می باشد .

در مقاله ای که مورد مطالعه قرار گرفت ، درآمد پزشکان در نیوزیلند مورد بررسی قرار گرفته ، مزایای کار به عنوان یک پزشک در این کشور بیان شده و نرخ مالیات و هزینه زندگی در نیوزیلند برای پزشکان علاقمند به اشتغال در این کشور بیان گردید . در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر شیراز و تهران موسسه مهر آفرین رجبی تماس حاصل نموده از مشاوره رایگان تلفنی آنها در زمینه مشاغل مورد نیاز در نیوزلند بهره مند شوید .

5/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.