ارزان ترین شهر نروژ برای کار و زندگی

به طور کلی کسانی که قصد مهاجرت به نروژ را دارند باید بدانند که هزینه ها در آن بسیار بالا است . برآورد هزینه زندگی در سال ۲۰۱۵ که توسط واحد اطلاعات اکونومیست انجام شده است ، اسلو را به عنوان سومین شهر گرانقیمت برای مهاجران ، بر اساس مقایسه ۱۶۰ محصول و خدمات در هر شهر ، ارزیابی کرده است . اگر علاقه مند به آشنایی با ارزان ترین شهر نروژ برای کار و زندگی هستید ، این مقاله از موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی را در زمینه مهاجرت کاری و زندگی دنبال کنید .

اگر چه این فقط پایتخت نروژ نیست که دارای هزینه های بالای زندگی است ، یک مطالعه مشابه توسط ECA International در سال ۲۰۱۴ استواگرن را به عنوان چهارمین شهر گران برای مهاجران ، پس از اسلو معرفی کرد . بله ، نروژ بسیار گران است با این حال ، پرداخت حقوق به طور کلی بسیار خوب است و نابرابری درآمد بسیار کمتر از بسیاری از کشور ها است

معرفی ارزان ترین شهر نروژ برای کار و زندگی

هزینه زندگی در نروژ یکی از بالاترین ها در جهان است . اسلو به طور خاص در بسیاری از نظرسنجی ها به عنوان یکی از گران ترین شهر های جهان شناخته شده است . بررسی ارزان ترین شهر نروژ برای کار و زندگی در سال ۲۰۱۶ ، به شهر اسلو در نروژ رتبه ۵۹ گران ترین شهر در جهان را داد ( از ۲۰۹ شهر مورد بررسی ) که بالاتر از دیگر شهر های اروپا مانند آمستردام ، فرانکفورت و مادرید بود .

اما در رابطه با ارزان ترین شهر نروژ برای کار و زندگی ، می توان گفت که تقریبا همه شهر های نروژ گران هستند و دارای هزینه های مشابهی می باشند اما قیمت مسکن باعث تفاوت هایی در بین آن ها شده است . بنابراین شهر های ترومسو و تروندهایم را می توان جزء ارزانترین شهر ها برای زندگی و تحصیل در نروژ در نظر گرفت .

هزینه های زندگی در تروندهایم نروژ

زندگی در تروندهایم همانند دیگر شهر های نروژ نسبتا گران است . هزینه های زندگی ماهانه در تروندهایم برای هر نفر حدود ۱۰۸۰ یورو ، به غیر از محل اقامت می باشد . هزینه های مواد غذایی به ۴۱۵ یورو در ماه برای هر نفر می رسد .

بلیط برای حمل و نقل عمومی در هر ماه حدود ۸۰ یورو و بلیط سفر یک طرفه ۵٫۵۱ یورو است . به عنوان یک جایگزین ، نرخ تاکسی معمولی ۱٫۴۳ یورو در هر کیلومتر می باشد .

برای اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدود ۱۰۸۰ یورو در ماه ، اجاره آپارتمان سه اتاق خوابه در مرکز شهر حدود ۱۹۰۰ یورو در ماه ، اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر تقریبا ۸۰۰ یورو در ماه و اجاره سه اتاق خواب تقریبا ۱،۴۳۵ یورو در ماه باید پرداخت شود .

تروندهایم یک مرکز تکنولوژیک در نروژ است که ۵۵۴ شرکت فن آوری با بیش از ۱۰،۰۰۰ متخصص در تمام زمینه های مرتبط با تکنولوژی مانند فناوری اطلاعات ، مهندسی ، محاسبات ، طراحی گرافیک و توسعه چند رسانه ای کار می کند . یکی دیگر از زمینه های اقتصادی قوی ، بنیاد تحقیقات علمی و صنعتی تروندهایم ( SINTEF ) است که برای بیش از ۲۰۰۰ شرکت در سراسر جهان عمل می کند . زمینه تحقیق اصلی آن ها صنعت ( انرژی ، ساخت و ساز و مهندسی ) و همچنین مسائل بهداشتی و محیطی است . بیش از نیمی از کارکنان تحقیقاتی SINTEF دارای دکترا هستند .

هزینه های زندگی در ترومسو نروژ

هزینه های زندگی در ترومسو نروژ

در میان شهر های نروژ ترومسو را می توان جزء ارزان ترین شهر نروژ برای کار و زندگی دانست . هزینه های زندگی در ترومسو در حدود ۱۱۳۰ یورو در ماه برای هر نفر ، به غیر از محل اقامت می باشد . هزینه های غذایی برای هر نفر به حدود ۳۲۵ یورو در ماه می رسد . بلیط ماهانه برای حمل و نقل عمومی حدود ۷۵ یورو و بلیط یک طرفه ۵٫۵ یورو است .

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدود ۱۰۹۵ یورو در ماه هزینه دارد ، در حالی که اجاره سه اتاق خواب تقریبا ۱۹۰۰ یورو در ماه است .

آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر حدود ۸۰۰ یورو در ماه هزینه دارد ، در حالی که سه اتاق خواب در حدود ۱۶۰۰ یورو در ماه است .

پیشنهادات کار در ترومسو به دلیل شرایط جغرافیایی شهر محدود است . بزرگ ترین کارفرمایان در ترومسو شهرداری برای کار های اداری ، بیمارستان محلی برای موقعیت های پزشکی و مراقبت های بهداشتی و بخش آموزش هستند . در این شهر تقاضا برای پرسنل آموزشی و پژوهشی تقریبا زیاد است . همچنین کارفرمایان خصوصی نیز شغل هایی برای در زمینه های اکتشاف دریایی ، صنعت ماهیگیری و چشم انداز انرژی ارائه می دهند .

درباره کشور نروژ

نروژ ، جمعیت آن فقط بیش از ۵ میلیون نفر ، یکی از سه کشور اسکاندیناوی است . این کشور به عنوان یکی از بهترین کشور ها برای زندگی است و یکی از کمترین میزان جرم در جهان را دارا است . شهر های اصلی نروژ در امتداد خط ساحلی قرار دارند . پایتخت آن اسلو ، بزرگترین شهر نروژ است که حدود ۶۲۰،۰۰۰ نفر جمعیت دارد .

نروژ مساحتی برابر با ۱۴۸،۷۲۶ کیلومتر مربع دارد . به طور قابل توجهی کشور کوهستانی است . کوه ها طول کشور را در بر گرفته اند و تصور می شود که در گذشته این زنجیره با کوه های اسکاتلند ، ایرلند و آپالاچیان در شمال آمریکا مرتبط بوده است . پس از پایان عصر یخبندان ، وسعت خشکی های نروژ هنوز هم در حال افزایش است چرا که حجم عظیمی از یخ ها در حال آب شدن است و هر سال افزایش ارتفاع آن چند میلی متر است .

نروژ یک آب و هوای ملایم برای یک کشور شمالی را دارا است . شمال آن به طور قابل توجهی خنک تر از جنوب است . دمای متوسط سالانه اسلو در حدود ۵ درجه سانتیگراد ( ۴۱ درجه فارنهایت ) در ماه ژانویه تا ۲۸ درجه سانتیگراد (۸۲ درجه فارنهایت ) در ماه ژوئیه متغیر است . محدوده سالانه دمای ساحلی بسیار پایین تر از سطح قاره است . دره های شرقی کمتر از ۳۰ سانتی متر باران سالانه دارند .

موسسه مهاجرتی به نروژ

موسسه مهر آفرین رجبی به عنوان موسسه مهاجرتی به نروژ هر سال در اخذ ویزای کشور های مختلف به متقاضیان مشاوره می دهد . مشاوران مهاجرتی ما می توانند با اطلاعات کامل خود در اخذ ویزای تحصیلی نروژ همراه و راهنمای شما باشند . امروز ما افتخار می کنیم که یکی از بزرگترین دفاتر خدمات مهاجرتی در شهر های تهران و شیراز هستیم . برای مهاجرت به این کشور ، با مشاورین موسسه مهر آفرین رجبی تماس بگیرید تا بتوانید بهترین فرصت را برای موفقیت به دست آورید .

موسسه مهاجرتی به نروژ

گزینه های متعددی برای مهاجرت به اروپا وجود دارد . به همین دلیل مهم است که قبل از هر اقدامی مشورت های لازم را انجام دهید تا گزینه را انتخاب نمایید . شما می توانید جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با ارزان ترین شهر نروژ برای کار و زندگی با کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی در شیراز و تهران تماس حاصل نمایید .

4 Comments to “ ارزان ترین شهر نروژ برای کار و زندگی”

 1. roya samedi says :پاسخ

  سلام لطفا شرایط گرفتن پذیرش از دانشگاه اسلو رشته پزشکی رو بفرمایید.دخترم ۱۷سالشه کلاس۱۲تجربی معدل نیمسال اولش۱۹/۷۷ و آیلتس۸داره.ممنون

  1. Hamid says :پاسخ

   با سلام

   شرایط خاصی ندارد جز اینکه شما دیپلم ۱۲ ساله ایران را بگیرید و سپس پس از دانشگاه مورد نظر درخواست نمایید.

   با تشکر از سوال شما

 2. Hossein Jahan says :پاسخ

  با سلام
  بفرمایید چگونه میشود قانونی به نروژ مهاجرت کرد.راحترین و ارزانترین روش لطفا.
  با تشکر

  1. Hamid says :پاسخ

   با سلام

   راحتترین مسیر قانونی، تحصیلی میباشد.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *