قیمت خانه برای زندگی در نروژ

یکی از مسائل مهم هنگام مهاجرت به خارج از کشور مقوله مسکن است . زندگی با کیفیت بالا در نروژ با هزینه زندگی بالا نیز همراه است ، اما هزینه های زندگی در نروژ از طریق مزایایی مانند آموزش رایگان ، تحصیل رایگان در نروژ ، مراقبت های بهداشتی با کیفیت و دسترسی آسان به محیط طبیعی جبران می شود . در ادامه به بحث در رابطه با قیمت خانه برای زندگی در نروژ و هزینه های اجاره خانه و نکاتی در مورد خرید خانه در نروژ پرداخته ایم . برای آشنایی با روش های مهاجرت به نروژ با کارشناسان موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی در ارتباط باشید تا بسته به شرایط شما خدمات مهاجرتی لازم تقدیمتان گردد .

بررسی قیمت خانه برای زندگی در نروژ

اگر قصد مهاجرت به نروژ را دارید ، احتمالا تمایل دارید تا بدانید که قیمت خانه برای زندگی در نروژ یا اجاره خانه ها چقدر است . برای این منظور ما قیمت خرید و اجاره خانه ها را در نروژ ، به ویژه در پایتخت آن اسلو ، برایتان روشن می کنیم . البته بهترین گزینه جستجوی صحیح در اینترنت است تا اطلاعات به روز را بدست آورید .

دو سایت بزرگ برای جستجو در آپارتمان عبارتند از Finn.no و Hybel.no که هر دو آنها به زبان نروژی هستند و شما می توانید انواع گزینه ها را برای اجاره و خرید در آن پیدا کنید .

بر اساس آمار نروژ ، متوسط قیمت خانه برای زندگی در نروژ در هر مترمربع ۲۱٫۱۳۸ کرون است . متوسط متراژ خانه ها در نروژ ۱۲۰ متر مربع می باشد . در نتیجه متوسط قیمت خانه های چندین سال ساخت در حدود ۲،۵۳۶،۵۶۰ کرون است و قیمت یک خانه تازه ساخت به طور متوسط ۳،۷۱۲،۸۰۰ کرون هزینه خواهد داشت .

قیمت اجاره خانه در نروژ

قیمت اجاره خانه در نروژ

قیمت اجاره به شهری که در آن می خواهید زندگی کنید ، محل و امکانات خانه بستگی دارد . به عنوان مثال ، اجاره یک آپارتمان نزدیک به مرکز در اسلو ، مبله و با ۲ اتاق خواب ، می تواند بین ۱۰،۰۰۰ کرون ( ۱،۲۵۰ یورو ) تا ۴۰،۰۰۰ کرون ( ۵۰۰۰ یورو ) متفاوت باشد . آپارتمان های گرانتر در بهترین مناطق اسلو ( به عنوان مثال در Tjoolholmen ) با همان معیارهایی که در بالا ذکر شد ، بین ۱۲-۱۶۰۰۰ کرون ( ۱۵۰۰ – ۲۰۰۰ یورو ) اجاره خواهد داشت .

اگر می خواهید یک اتاق یک نفره در یک آپارتمان مشترک در یک محل مرکزی اسلو اجاره کنید ، باید مبلغ ۵۰۰۰ کرون (۴۰۰ یورو ) تا ۸۰۰۰ کرون ( ۱۰۰۰ یورو ) پرداخت کنید ( بسته به شرایط آپارتمان ، تعداد اتاق و هم اتاقی ، منطقه و غیره ) . اجاره در حومه اسلو و شهرهای دیگر مقرون به صرفه تر هستند و شما می توانید در وبسایت های ذکر شده در بالا بررسی دقیق تری داشته باشید .

شما همچنین باید این را مد نظر قرار دهید که چه چیزی در هزینه اجاره شامل می شود . به قیمت خانه برای زندگی در نروژ هزینه تلویزیون ، برق و اینترنت اضافه می شود که خودتان باید پرداخت کنید . شما برای گاز ، فقط آب گرم هزینه ای پرداخت نمی کنید . همچنین شما باید بدانید که میزان رهن در نروژ زیاد است . معمولا هزینه اجاره دو تا سه ماه همراه با اجاره ماهانه اولیه از مشتری گرفته می شود .

اصطلاحات عمومی مورد نیاز برای خرید و اجاره آپارتمان در نروژ

 • Velg område = انتخاب منطقه
 • Boligtype = نوع اجاره
 • Bolig til salgs = برای خرید
 • Bolig til leie = برای اجاره
 • Leilighet = آپارتمان / فلت
 • Hybel = آپارتمان استودیو
 • Leie = اجاره
 • Antall Soverom = تعداد اتاق خواب ها
 • Visning = نمایش
 • Pris = قیمت
 • Størrelse = اندازه
 • Möblert / umøblert = مبله / مبله نشده
 • Etasje = همکف
 • Strøm = برق
 • Kjøkken med hvitevarer = آشپزخانه با لوازم خانگی
 • Soverom = اتاق خواب

وام خرید خانه در نروژ

هیچ محدودیتی در مورد خرید خانه از سوی خارجیان در نروژ وجود ندارد . اگر میخواهید یک خانه را خریداری کنید و سرمایه لازم را نداشته باشید و یا دچار مشکل در تامین مالی خانه خود هستید ، قبل از اینکه خانه یا آپارتمان را از آن خود کنید ، باید یک وام از یک بانک دریافت کنید .

اگر بخواهید یک خانه یا یک آپارتمان را خریداری کنید ، اکثر بانک ها وام مسکن را پیشنهاد می دهند . دوره بازپرداخت وام مسکن طولانی است ، معمولا بین ۲۰ تا ۳۰ سال است .

افرادی که خانه در نروژ ندارند می توانند برای پرداخت قیمت خانه برای زندگی در نروژ برای وام مسکن خریدار برای اولین بار درخواست دهند ، یعنی وام مسکن با نرخ بهره مشابه برای کل مبلغی که می توانید تا ۱۰۰ درصد از قیمت خرید قرض بگیرید .

بانک می خواهد اثبات درآمد شما را ببیند و باز پرداخت مالیات شما را بررسی کند . اگر مشتری فعلی بانک نباشید ، همچنین باید هویت خود را تأیید کنید . با توجه به قیمت خانه ها ، کسانی که مهاجرت کاری به نروژ دارند ، بهتر می توانند هزینه های مسکن را پرداخت کنند .

وام خرید خانه در نروژ

علت قیمت بالای خانه و هزینه های زندگی در نروژ

پایتخت نروژ شهر اسلو ، به عنوان ۵۹ امین شهر گران در جهان رتبه بندی شده است . هزینه بالای زندگی در نروژ ، نتیجه سیستم عدالت اجتماعی آن است که بر نظام مالیاتی ارزش افزوده و تغییرات منفی درآمد میان شهروندانش تاکید می کند تا اقتصاد منحصر به فرد و ساختار اجتماعی و اقتصادی آن حفظ شود . با این حال ، سیستم رفاه اجتماعی ارائه شده توسط دولت نروژ و همچنین نرخ بیکاری پایین در نروژ ، نتایج مثبتی از زندگی با کیفیت در این کشور است .

یک ویژگی کلیدی که هزینه های بالای زندگی در نروژ را تعیین می کند ، افزایش نرخ مالیات است . از مالیات بر درآمد ( با شروع از ۲۸ درصد ) به مالیات بر ارزش افزوده ، ساختار مالیاتی نروژ ، سیستم اجتماعی متعادل آن را تقویت می کند . یکی از مزایای استفاده از این نوع سیستم اجتماعی این است که تفاوت درآمد نروژ بین ساکنان آن بسیار اندک است .

در حالی که پرداخت ناکافی برای حداقل دستمزد در میان بسیاری از کشورهای توسعه یافته یک مشکل است ، نروژ این مفهوم را کنار گذاشته است . اکثر شهروندان در بخش های مختلف از آموزش و پرورش تا خدمات غذایی ، هزینه زندگی را به دست می آورند . اگر چه این به طور قابل توجهی افزایش قیمت کالاهای مشترک را افزایش می دهد اما تضمین می کند که طبقه کارگر نروژ فقیر نخواهد شد .

این ایدئولوژی اجتماعی و اقتصادی مسئول کاهش نرخ بیکاری نروژ به حداقل ۳٫۴ درصد است . آموزش و پرورش ، مراقبت های بهداشتی و حمل و نقل در نروژ همه توسط دولت یارانه می گیرند . مالیات بالا برای خدمات عمومی با کیفیت ارائه می شود . این به ویژه در مراقبت های بهداشتی خانواده های نروژی مشهود است .

مهاجرت به نروژ

موسسه مهر آفرین رجبی با تجربه چندین ساله در امر مشاوره های حقوقی تخصصی مهاجرت و اعزام دانشجو به نروژ در دو شهر تهران و شیراز ، آماده اخذ پرونده مهاجرتی شما و انجام کلیه امور مربوط در این راستا برای شما عزیزان می باشد . مشاورین ما با قرار دادن مطالبی همچون قیمت خانه برای زندگی در نروژ و غیره سعی دارند تا بینش و آگاهی شما برای زندگی در یک کشور را بالا ببرند ، ضمن اینکه با تماس با کارشناسان ما می توانید از خدمات مشاوره ای در خصوص هزینه های تحصیل در نروژ نیز بهره مند گردید .

11 Comments to “ قیمت خانه برای زندگی در نروژ”

 1. حامد says :پاسخ

  اطلاعات سایتتون واقعی عالی و کاربردیه

  ممنون 🙂

 2. حسین باقرپور says :پاسخ

  با سلام و ادب

  لطف بفرمایید نحوه مهاجرت به نروژ به چه شکلی است (راحت ترین و ارزان ترین روش)؟
  از طریق شرکت شما.

  نبفرمایید.
  با تشکر

  1. Hamid says :پاسخ

   با سلام

   اولین راهی که پیش پای شما قرار دارد گرفتن ویزای تحصیلی میباشد.با بررسی شرایط سنی شما و همچنین ارائه مدرک زبان درسطح ایلتس ۶٫۵میتوانید جهت گرفتن ویزای تحصیلی اقدام نمائید وهزینه تحصیل شما نیز در نروژ رایگان میباشد.البته تحصیل در مقطع لیسانس نیازمند داشتن مدرک زبان نروژی نیز میباشد و ظرفیت در این مقطع بسیار پایین است پس بهتر است اگر هدف شما پذیرش در مقاطع بالاتر است برای این گزینه اقدام نمائید.راه مهاجرتی دیگر ویزای کاری میباشد که ویزای کاری کشور نروژجاب افر میباشد و شما باید از طریق دعوتنامه و پیشنهاد شغلی وارد شوید .

   با تشکر از سوال شما

 3. رعنا says :پاسخ

  سلام .در برگن ِ نروژ با سیصد و چهل میلیون مومن ایران میتونیم مغازع بخرم؟

  1. Hamid says :پاسخ

   با سلام

   قیمت خرید یک ملک تجاری در حدود متری ۷ تا ۱۰ هزار یورو است ، پس این مبلغ بسیار پایین بوده و نمی توان ملک تجاری خرید .

   با تشکر از سوال شما

 4. مارال says :پاسخ

  سلام
  اين قيمت هايي كه در سايت هست اجاره ماهانه هست يا سالانه ؟ مثلا براي يك ٦٩ متري گذاشته ١٠٠٠٠ كرون

 5. بهروز says :پاسخ

  با سلام
  آیا امکان گرفتن اقامت در صورت خرید ملک وجود دارد؟اگر جواب مثبت هست، در صورت خرید شراکتی ملک ، آیا برای همه شرکا امکان گرفتن اقامت هست؟

 6. منیژه says :پاسخ

  سلام.اطلاعات راجع به قیمت اجاره یه اپارتمان کوچک درحومه شهربرگن میخاستم.سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *