مهاجرت به نروژ

مهاجرت به نروژ
مشاور مهاجرتی

نروژ بارها و بارها به عنوان بهترین کشور برای زندگی توسط گزارش توسعه انسانی سازمان ملل متحد رتبه بندی شده است و این رتبه‌بندی سالانه عمدتاً بر اساس میانگین سطح تحصیلات و درآمد ، همراه با امید به زندگی و همچنین عواملی مانند حقوق بشر و آزادی فرهنگی است.

از روش های قانونی مهاجرت به نروژ می توان به روش های تحصیلی ، سرمایه گذاری ، ازدواج ، ثبت شرکت و خرید ملک اشاره کرد.

اگر تحصیلات عالی را به پایان رسانده اید یا آموزش حرفه ای را گذرانده اید ، می توانید به عنوان یک کارگر ماهر (skilled workers) ، برای اجازه اقامت نروژ از طریق کار اقدام کنید و برای این کار ، شما معمولاً باید قبلاً یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر دریافت کرده باشید و یا اینکه کسب و کار خود را داشته باشید.

خارجی ها برای خرید ملک در نروژ با هیچ محدودیتی مواجه نیستند و برای خرید ملک در نروژ نیازی نیست شهروند نروژ باشید اما اگر قصد مهاجرت به نروژ از طریق خرید ملک را دارید ، باید به این نکته ضروری توجه داشته باشید که خرید ملک منجر به اقامت نروژ نمی شود و داشتن ملک در نروژ به شما کمک نمی کند تا شهروندی یا ویزای خود را سریعتر دریافت کنید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در نروژ ، ابتدا اقامت یکساله دارد و پس از آن قابل تمدید می باشد ، جهت درخواست اجازه اقامت دائم ، باید حداقل سه سال اجازه اقامت موقت در نروژ و همچنین شرایط خاصی را داشته باشید ، اگر اجازه اقامت دائم پیدا کنید ، کارت اقامتی برای شما صادر می شود که هر بار دو سال اعتبار دارد.

مهاجرت به نروژ در سال های اخیر ، مورد توجه تعداد زیادی از مهاجرت کنندگان به اروپا قرار گرفته است چراکه نروژ به طور مداوم در رتبه‌بندی‌های جهانی در زمینه‌هایی مانند سلامت، آموزش، برابری و امنیت اجتماعی در رده‌های برتر قرار دارد. این کشور همچنین دارای مناظر طبیعی خیره کننده و فرصت‌های فراوان برای فعالیت‌های رفاهی در فضای باز است.

نروژ اقتصاد قوی با تقاضای بالا برای نیروی کار ماهر در صنایع مختلف، از جمله نفت و گاز، فناوری اطلاعات و گردشگری دارد. سیستم رفاه اجتماعی سخاوتمندانه این کشور، از جمله مرخصی با حقوق و مراقبت‌های بهداشتی رایگان، تعادل مناسبی بین کار و زندگی را برای کارمندان فراهم می‌کند.

نروژ بارها و بارها به عنوان بهترین کشور برای زندگی توسط گزارش توسعه انسانی سازمان ملل متحد رتبه بندی شده است و این رتبه‌بندی سالانه عمدتاً بر اساس میانگین سطح تحصیلات و درآمد ، همراه با امید به زندگی و همچنین عواملی مانند حقوق بشر و آزادی فرهنگی است.

حتما در همین یک پاراگراف متوجه شدید که چرا مهاجرت به نروژ ترجیح داده می شود اما این موضوع را فراموش نکنید که شما به بهترین نقاط روی کره زمین که بخواهید سفر کنید ، باید قبل از هر چیزی اطلاعات کافی از راه و روش های مهاجرت به آن منطقه را کسب کرده باشید.

از دهه 1970، نروژ به خانه هزاران مهاجر و پناهنده غیر اروپایی تبدیل شده است ، نحوه تلاش این کشور برای کنترل مهاجرت و در عین حال باز نگه داشتن درب ها به روی نیروی کار از اروپای در حال توسعه تحسین برانگیز است.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی در کنار شما هستند تا با روش های قانونی مهاجرت به کشور بی نظیر نروژ آشنا شوید و شرایط هر شیوه را بدانید.

روش های قانونی مهاجرت به نروژ

از روش های قانونی مهاجرت به نروژ می توان به روش های تحصیلی ، سرمایه گذاری ، ازدواج ، ثبت شرکت و خرید ملک اشاره کرد که برای نسل با تجربه و آگاه توصیه می شود و هر کدام اصول خاص خود را می طلبد.

از بهترین روش های قانونی مهاجرت برای نسل جوان ، روش مهاجرت تحصیلی است ، این روش به دلیل آموزش با کیفیت در دانشگاه های نروژ بسیار توصیه می شود و توسط مشاوران رجبی پیشنهاد می گردد.

ضمن اینکه باید بدانید که روش پناهندگی از بدترین روش های مهاجرت به نروژ محسوب می ود ، اما کشور نروژ تلاش می کند که با حسن نیت بیشتر پرونده های پناهندگان را بررسی کند.

نروژ از ژانویه 2021 قانون ادغام جدیدی را اجرا کرد که از طریق آن تمایز بیشتری در طول برنامه مقدماتی برای پناهندگان و خانواده های آنها ایجاد می کند و البته با وجود این بازنگری ها ، باز هم روند بررسی پرونده های پناهندگان بین شش ماه تا چهار سال به طول می انجامد.

بنابراین می توانید با انتخاب بهترین شیوه مهاجرت، زمان و بودجه خود را حفظ کرده و خودتان را به خظر نیاندازید ؛ مقاله روش های قانونی مهاجرت را بخوانید و با انواع راه های امن و قانونی مهاجرت آشنا شوید.

مهاجرت به نروژ

بررسی نرخ مهاجرت به نروژ در سال های گذشته

طبق بررسی نرخ مهاجرت در سال های گذشته ، در دو سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا روند مهاجرت و رسیدگی به درخواست مهاجران در نروژ با کندی پیش می رفت ، اما در سال 2019 ، نروژ 41000 مهاجر جدید را به صورت طولانی مدت یا دائم (شامل تغییر وضعیت) دریافت کرد که 1.8 درصد بیشتر از سال 2018 بود.

این رقم شامل 48.4 درصد مهاجرت رایگان ، 10.6 درصد مهاجران کارگری ، 28.5 درصد مهاجرت از طریق خانواده (از جمله پیوست به خانواده) و 12.4 درصد مهاجران بشردوستانه است ، همچنین حدود 3800 مجوز برای دانشجویان بین المللی در سطح عالی و 7900 مجوز برای مهاجران کار موقت و فصلی صادر شد.

لهستان ، لیتوانی و هند سه ملیت اول مهاجران تازه وارد به نروژ در سال 2019 بودند ، در میان 15 کشور مبدأ ، کنگو بیشترین افزایش (600) و سوریه بیشترین کاهش (2400) نسبت به سال گذشته را در جریان ورودی به نروژ ثبت کردند.

در سال 2020 ، تعداد اولین متقاضیان پناهندگی در نروژ به میزان 39.2 درصد کاهش یافت و به حدود 1300 نفر رسید ، اکثریت متقاضیان از سوریه (500) ، اریتره (200) و ترکیه (85) بودند.

یکی از مهمترین اطلاعاتی که در زمان مهاجرت به آن نیاز دارید دانستن هزینه های زندگی است ؛ مقاله هزینه های زندگی در نروژ با جزئیات دقیق این موضوع را برایتان شفاف و روشن می کند.

اخذ اقامت نروژ از طریق تحصیل

معمولا به دانشجویان بین المللی اجازه داده می شود تا یک سال پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه یا کالج در نروژ بمانند تا به دنبال کار بگردند ، توجه داشته باشید که قبل از انقضای مجوز فعلی و پس از تکمیل مدرک ، باید به عنوان متقاضی جویای کار برای اجازه اقامت اقدام کنید.

فرد جویای کار که اخیراً در نروژ فارغ التحصیل شده ، برای اخذ اقامت نروژ از طریق تحصیل باید الزاماتی را رعایت کند ، در ادامه به این الزامات اشاره شده است.

 • هزینه درخواست را پرداخت کنید.
 • مجوز اقامت به عنوان دانشجو در کالج یا دانشگاه داشته باشید.
 • حداقل یک ماه قبل از انقضای مجوز خود اقدام کنید.
 • مدرک/تحصیلات خود را در نروژ به پایان رسانده باشید.
 • تأییدیهمدرک شما باید حاوی تاریخ ارائه پایان نامه یا امتحانات نهایی باشد.
 • در مدت زمانی که قصد اقامت در نروژ را دارید ، باید پول کافی برای زندگی (حداقل 22 167 NOK در ماه ، یعنی 265 998 NOK در سال) داشته باشید؛ این باید پول خودتان باشد و معمولاً باید در یک حساب بانکی نروژی باشد؛ اگر در حین جستجوی شغل ماهر مربوطه ، یک پیشنهاد شغلی در نروژ دارید ، درآمد حاصل از این شغل را می توان در این مبلغ لحاظ کرد.
 • شما می توانید برای حداکثر یک سال اجازه اقامت دریافت کنید.
 • اگر بعداً بخواهید برای اجازه اقامت دائم درخواست دهید ، مدت زمانی که شما این اجازه اقامت را دارید به حساب نمی آید.
مهاجرت به نروژ

نگاهی به اخذ تابعیت نروژ از طریق تحصیل

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل گزینه خوبی برای اخذ اقامت دائم و تابعیت نروژ است ، از ژانویه 2020 ، دریافت تابعیت نروژی با صرف نظر از ملیت فعلی شما امکان پذیر است اما این درخواست تا حد زیادی به وضعیت مهاجرت شما بستگی دارد (یعنی تحت چه شرایطی در ابتدا وارد نروژ شده اید).

اجازه اقامت شما باید هم هنگام درخواست و هم در زمانی که درخواست شما در حال بررسی است معتبر باشد ، بنابراین افرادی که از ابتدا از طریق تحصیل وارد می شوند ، با آینده بهتری به تابعیت نروژ خواهند رسید ، این یک واقعیت است!

تحصیل در کشور نروژ فرصت های شغلی شما را چه در داخل و چه در خارج از کشور بهبود می بخشد ، این روش از مهاجرت راه خوبی برای به دست آوردن جای پایی در بازار کار – به ویژه در خود کشور نروژ و حتی در منطقه شمال اروپا – است ؛  پس منتظر چه هستید؟ همین الان به مقاله لینک شده ما در سایت موسسه رجبی با عنوان تحصیل در نروژ مراجعه کرده و فرصت های تحصیل در این کشور زیبا را کاوش کنید!

مهاجرت به نروژ

اخذ اقامت نروژ از طریق کار

اگر از کشوری خارج از اتحادیه اروپا یا EEA آمده اید و مایل به کار در کشور نروژ هستید ، به اجازه اقامت نیاز دارید ، اجازه اقامت در یک کشور نوردیک به طور خودکار به شما این حق را نمی دهد که در یک کشور اروپای شمالی زندگی کنید ، شما باید از طریق اداره مهاجرت مربوطه بررسی کنید که آیا می توانید برای مهاجرت اخذ اقامت نروژ از طریق کار اقدام کنید یا خیر.

برای مهاجرت به نروژ از طریق کار ، باید با اداره مهاجرت نروژ Utlendingsdirektoratet  (UDI)  تماس بگیرید تا بدانید چه مقرراتی برای شما اعمال می شود ، نوع درخواست شما برای اخذ اقامت نروژ از طریق کار به صلاحیت شما و نوع کاری که در نروژ انجام خواهید داد ، بستگی دارد.

 این کارها ممکن است برای مثال یک مجوز اقامت برای کارگران ماهر ، آشپزهای قومیتی ، کارگران فصلی ، افراد خوداشتغال یا کارمندان در یک سازمان بشردوستانه ، غیرانتفاعی یا مذهبی باشد.

اگر تحصیلات عالی را به پایان رسانده اید یا آموزش حرفه ای را گذرانده اید ، می توانید به عنوان یک کارگر ماهر (skilled workers) ، برای اجازه اقامت نروژ از طریق کار اقدام کنید و برای این کار ، شما معمولاً باید قبلاً یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر دریافت کرده باشید و یا اینکه کسب و کار خود را داشته باشید.

در همین راستا مقاله کار در نروژ را بخوانید تا بدانید برای مهاجرت چه مشاغلی مورد نیاز است و حقوق هر کدام چقدر است.

مدت زمان مجوز اقامت از طریق کار در نروژ

مدت زمان مجوز اقامت از طریق کار در کشور نروژ ، بستگی به موقعیتی دارد که به شما پیشنهاد شده است ، اقامت ها معمولا ابتدا یکساله است و پس از سه سال ، می توانید برای اجازه اقامت دائم در نروژ اقدام کنید  اگر بعد از مهاجرت به نروژ از طریق کار ، قصد دارید کارفرما را (بدون تغییر موقعیت کاری) تغییر دهید ، نیازی به درخواست اجازه اقامت جدید ندارید اما اگر بعداً قصد دارید نوع جدیدی از موقعیت شغلی را شروع کنید ، باید برای یک مجوز اقامت جدید درخواست دهید.

فرقی نمی‌کند با همان کارفرما می‌مانید یا کارفرما را تغییر می‌دهید ، تا زمانی که اجازه اقامت جدید به شما داده نشده باشد ، نمی توانید در نوع جدیدی از موقعیت شروع کنید ، اگر شغل خود را از دست دادید ، باید ظرف هفت روز به پلیس محل زندگی خود اطلاع دهید ، پس از آن می توانید تا شش ماه در نروژ بمانید تا به دنبال کار جدید بگردید.

اجازه اقامت شما همچنان باید برای مدت این دوره معتبر باشد ، اگر شغل جدیدی به دست می آورید ، جایی که می خواهید موقعیت متفاوتی نسبت به قبل داشته باشید ، باید برای اجازه اقامت جدید درخواست دهید ، تا زمانی که اجازه اقامت جدید به شما داده نشود ، نمی توانید کار در موقعیت جدید را شروع کنید.

الزامات کارگران ماهر برای اقامت در نروژ

شما باید یکی از انواع تحصیلات یا شرایط زیر را به عنوان الزامات کارگران ماهر اقامت در نروژ ، داشته باشید.

 • یک برنامه آموزش حرفه ای تکمیل شده حداقل سه ساله در سطح دبیرستان ، به عنوان مثال به عنوان یک نجار یا کارمند بهداشت ، باید یک برنامه آموزشی حرفه ای مربوطه در نروژ وجود داشته باشد.
 • تحصیلات یا مدرک تحصیلی خود را از یک دانشگاه یا کالج دانشگاهی گرفته باشید؛ به عنوان مثال مدرک لیسانس به عنوان مهندس یا پرستار
 • مدارک ویژه ای که از طریق تجربه کاری طولانی به دست آورده اید ، در صورت مرتبط بودن با دوره های آموزشی و غیره.
 • اگر قرار است در صنعت IT کار کنید ، نیازها تا حدودی کمتر است و مدارک شما باید معادل مدارک فردی باشد که آموزش حرفه ای را گذرانده است.
 • باید سند کتبی از یک پیشنهاد کاری مشخص از یک کارفرمای خاص در نروژ دریافت کرده باشید.
 • کار معمولاً باید تمام وقت باشد ، اگر حداقل یک موقعیت 80 درصدی به شما پیشنهاد شده باشد ، معمولا پذیرفته می شود.
 • شغلی که به شما پیشنهاد می شود باید به صلاحیت های یک کارگر ماهر نیاز داشته باشد و شما باید شرایط مورد نیاز شغل را داشته باشید.
 • حقوق و شرایط کار نباید بدتر از حد معمول در نروژ باشد.
مهاجرت به نروژ

اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری

اگر به دنبال کشوری امن با سطح زندگی بالا برای سرمایه گذاری هستید و بودجه کافی هم دارید ، نروژ گزینه شماست ، برای مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری ، قطعا شما به ویزای سرمایه گذاری نروژ نیاز دارید.

مقامات نروژی با آغوش باز از سرمایه گذاری خارجی استقبال می کنند ، آنها ویزای سرمایه گذاری نروژ را در این کشور معرفی کرده اند و شما در صورت رعایت شرایط ، می توانید به اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری برسید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در نروژ ، ابتدا اقامت یکساله دارد و پس از آن قابل تمدید می باشد ، جهت درخواست اجازه اقامت دائم ، باید حداقل سه سال اجازه اقامت موقت در نروژ و همچنین شرایط خاصی را داشته باشید ، اگر اجازه اقامت دائم پیدا کنید ، کارت اقامتی برای شما صادر می شود که هر بار دو سال اعتبار دارد.

اگر با مشاوران رجبی در تماس باشید ، آنها اطلاعات کامل تر درباره مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری را در اختیار شما قرار خواهند داد ، همچنین توصیه می کنیم مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در نروژ را بخوانید و با مراحل ثبت شرکت و حداقل سرمایه مورد نیاز برای اخد اقامت دائم بیشتر آشنا شوید.

تابعیت نروژ از طریق سرمایه گذاری

مقامات به شما مجوزی با اعتبار یک سال می دهند ، پس از اثبات پیشرفت کار سرمایه گذاری ، شما می توانید مجوز را برای یک سال دیگر تمدید کنید و در کشور بمانید ، اما اگر مایل باشید که شهروندی نروژ را بگیرید ، باید اطلاعات اضافی داشته باشید.

برنامه “شهروندی نروژ از طریق سرمایه گذاری” به افراد اجازه می دهد تا به طور قانونی شهروندی جدید دریافت کنند و بدون هیچ مانعی در این کشور زندگی کنند ، دولت نروژ به افرادی که در روند مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به سودهای سرمایه گذاری که برای وضعیت مالی نروژ به ارمغان می آورد ، شهروندی اعطا می کند ؛ افرادی که دارای ثروت زیادی هستند که می خواهند سرمایه گذاری کنند ممکن است تابعیت نروژ را دریافت کنند زیرا دولت نروژ مطمئن است که اقتصاد آنها را تقویت می کند.

این تنها نروژ نیست که این نوع برنامه را به خارجی ها ارائه می دهد ، بلکه کشورهای بی‌شماری این تابعیت را با سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران خارجی در ازای دریافت شهروندی ارائه می‌کنند و می‌توان از آن به عنوان سرمایه‌گذاری اقتصادی نیز یاد کرد ، برای درخواست ویزای سرمایه گذاری نروژ می توانید به سفارت یا کنسولگری نروژ در کشور خود مراجعه کنید ، روند درخواست برای هر کشور کمی متفاوت است.

اقامت نروژ با ثبت شرکت

در روند سرمایه گذاری در کشور نروژ همچنین می توانید به مهاجرت به نروژ از طریق ثبت شرکت فکر کنید ، یعنی می توانید یک شرکت جدید در نروژ راه اندازی کنید ، نقل مکان کنید و در نهایت به اقامت نروژ با ثبت شرکت برسید.

برای این کار شما ابتدا باید طرح تجاری خود را به مقامات پیشنهاد دهید و اگر آنها آن را تایید کردند و بودجه کافی در صندوق سرمایه گذاری دارید ، می توانید کسب و کار خود را در نروژ راه اندازی کنید.

متقاضیان ثبت شرکت در نروژ باید حداکثر سه ماه پس از تأسیس ، اطلاعیه ثبت شرکت را دریافت کنند ، این شرکت زمانی تاسیس می شود که آخرین موسس ، تفاهم نامه را امضا کرده باشد ، شرکت ها معمولا نمی توانند تعهداتی را تا زمانی که به ثبت برسند ، بپذیرند.

روند اخذ اقامت نروژ با ثبت شرکت همانند همان روندی است که در بخش سرمایه گذاری توضیح داده شده است ، یعنی ابتدا اقامت موقت یکساله دارید و پس از پیشبرد صحیح کارهای شرکت و گذشت سه سال می توانید برای اقامت دائم درخواست دهید.

مهاجرت به نروژ

اقامت نروژ با خرید ملک

آیا اخذ اقامت نروژ با خرید ملک ممکن است؟ خارجی ها باید هر جا که بخواهند بروند تحقیقات کاملی انجام دهند ، درک نادرست از قوانین مهاجرتی کشورها می تواند مشکلات بزرگی را به دنبال داشته باشد.

اگر به دنبال مهاجرت به نروژ از طریق خرید ملک هستید ، احتمالاً چند سوال دارید؛ ابتدا اینکه آیا خارجی‌ها می‌توانند ملک در نروژ بخرند؟ خطرات خرید ملک در نروژ چگونه است و مشکلات احتمالی که ممکن است پیش بیاید ، چیست؟ و یا این سوال که آیا برای داشتن ملک باید شهروند نروژ باشیم؟

در پاسخ این سوالات باید بگوییم که خارجی ها برای خرید ملک در نروژ با هیچ محدودیتی مواجه نیستند و برای خرید ملک در نروژ نیازی نیست شهروند نروژ باشید اما اگر قصد مهاجرت به نروژ از طریق خرید ملک را دارید ، باید به این نکته ضروری توجه داشته باشید که خرید ملک منجر به اقامت نروژ نمی شود و داشتن ملک در نروژ به شما کمک نمی کند تا شهروندی یا ویزای خود را سریعتر دریافت کنید.

یافتن بهترین مکان برای خرید در نروژ می تواند دشوار باشد ، بسته به جایی که برای خرید انتخاب می کنید ، ممکن است حتی مجبور به پرداخت مالیات بر دارایی نباشید.

مقاله اجاره و خرید ملک در نروژ  که پیش از این توسط مشاوران رجبی در همین سایت قرار داده شده است ، اطلاعات و آگاهی شما از شرایط خرید ملک در کشور نروژ را چندین برابر می کند.

مهاجرت به نروژ

موسسه مهاجرتی به نروژ

اگر به دنبال موسسه مهاجرتی به نروژ هستید ، شرکت مهاجرتی رجبی آمادگی خود را در ارائه خدمات مهاجرتی اعلام می کند؛ یک موسسه مهاجرتی- حقوقی معتبر در طیف گسترده در سطح ایران و خارج از کشور فعالیت می کند ، این موسسه چندین سال با مجوز کاملا قانونی در شهرهای شیراز و تهران فعالیت کرده است.

دعوت می کنیم مقاله موسسه مهاجرتی در شیراز و موسسه مهاجرتی در تهران را بخوانید و با خدمات ما بیشتر آشنا شوید.

وکیل مهاجرت به نروژ

آنچه تا اینجا بررسی کردیم درباره مهاجرت به نروژ ، راه ها ، شرایط و ضوابط آن بود اما در این بخش به مبحث مهمی درباره مشاوره مهاجرتی می رسیم.

متاسفانه این روزها به دلیل موج مهاجرت به خارج از کشور ، عده ای افراد سودجو خود را وکیل مهاجرت می نامند و از این طریق کلاهبرداری های بی شماری انجام می دهند.

عزیزن دقت داشته باشید که ما در رشته حقوق چیزی به نام مهاجرت نداریم ، یعنی این یک تخصص دانشگاهی در زمینه حقوق محسوب نمی شود ، بنابراین اگر کسی خود را وکیل مهاجرت به نروژ یا کشور دیگری معرفی کرد و یا مدارک جعلی دال بر اثبات مدرک تحصیلی خود ارائه کرد ، گول نخورید.

شما اگر متقاضی مهاجرت هستید ، فقط یک راه دارید که آنهم مشاوره با یک موسسه مهاجرتی معتبر  و استفاده از دانش و تجربه مشاوران مهاجرتی است ، در غیر اینصورت از حسن نیت شما سو استفاده خواهد شد و قطعا در پیشبرد پرونده مهاجرتی خود دچار مشکل خواهید شد.

Rate this post

14 دیدگاه در “مهاجرت به نروژ

 1. پریا گفت:

  سلام من ۴۳ ساله هستم با مدرک تحصیلی مهندسی شیلات و ۱۶ سال سابقه کار با بیمه که ۲ سالش مرتبط و مابقی غیر مرتبطه
  میخوام بدونم بهترین کشور برای مهاجرت کاری رشته من کجاست و همینطور برای ادامه تحصیل ارشد ؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   صنعت شیلات در کشورهایی چون سوئد نروژ کاناداو…. پیشرفته است و شرایط مناسبی دارند . برای ادامه تحصیل باید کشورهایی که محدودیت سنی سختگیرانه ای ندارند اپلای کنید از جمله روسیه رومانی مجارستان ترکیه ارمنستان گرجستان چین و غیره

   با تشکر از سوال شما

 2. emin گفت:

  سلام خسته نباشید
  من کارشناسی مهندسی هوافضا داشتم اما تغییر رشته به کارگردانی دادم. میخواستم بپرسم شرایط ادامه تحصیل در کشور نروژ در این رشته چطور هستش ؟
  و دقیقا به چه چیزهایی نیاز هست ؟؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام
   تحصیل در رشته‌های هنر به زبان بومی هر کشور می باشد اگر به زبان انگلیسی باشد شما باید حداقل ۶.۵
   اگر به زبان بومی باشد b2 الی c1 زبان نروژی را داشته باشید ، البته به نکاتی مانند سن و معدل لیسانس نیز باید توجه داشت .

   با تشکر از سوال شما

 3. tara گفت:

  با سلام من نوزده سال دارم و هنوز در ایران در دانشگاه ایران تحصیل نکردم و قصد تحصیل در نروژ رو دارم و در دوران دبیرستان تحقیقات و ازمایشاتی در زمینه مغز و اعصاب و داروها در این زمینه انجام دادم و این مقاله در دانشگاه تهرانم ثبت شد . حالا باتوجه به این مقالات و تولید دارو میتونم با کمکشون برای تحصیل در نروژ اقدان کنم؟خانوادمم تا حدودی میتونن کمک مالی بکنن

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بله میتوانید وارد کشور نروژ شوید البته به شرط قبولی در کنکور سراسری ایران و ترجیحا ۲ترم خونده باشید. داشتن ایلتس الزامی هست

   با تشکر از سوال شما

 4. اسماعیل قجرجزی گفت:

  با سلام ..
  دانشجوی سال آخر دکترا رشته شیلات هستم . 37 ساله و متأهل . 10 سال سابقه کار و بیمه غیر مرتبط. .
  با توجه به رشته تحصیلی و شرایطم ، برای مهاجرت کدام کشور رو میشه پیگیری کرد.
  راهنمایی بفرمائید .
  ممنون

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   کشورهایی مثل سوید ، نروژ ، فرانسه و دانمارک کشورهایی هستند که برای رشته شما بازار کار خوبی دارند.

   با تشکر از سوال شما

 5. محمود حیاتی گفت:

  با سلام وقت بخیر
  من 35 ساله متاهل دارری یک دختر 4 ساله و مدرک کارشناسی عمران با 7 سال سابقه کار مرتبط به رشته تحصیلی بهمراه بیمه هستم چطور میتونم اقامت آلمان ،اتریش یا هلند رو بگیرم ممنون

 6. مهدی گفت:

  با سلام وقت بخیر؛ فارغ التحصیل کارشناسی مدیریت هتلداری از دانشگاه علمی کاربردی با معدل19/80 تاریخ فارغ التحصیلی 1397/11/30 در حال حاضر نیز در یکی از موسسات زبان برای دریافت مدرک آیلتس مشغول تحصیل میباشم و تمایل دارم برای مقطع کارشناسی ارشد برای یکی از دو کشور نروژ و فنلاند اقدام نمایم. خواهشمندم اینجانب را در این امر راهنمایی فرمایید.
  پیشاپیش کمال تشکر و قدردانی از شما عزیزان را دارم

 7. ریحانه فخری نژاد گفت:

  سوالات کلی دارم در ارتباط با ویزای تحصیلی دکترا نروژ

  1. مشاور امور مهاجرت گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   ابتدای امر برای اقدام در مقطع Ph.D باید شرایط اولیه زیر را دارا باشید تا بتوان برای مراحل بعدی شما اقدام کرد:
   1.داشتن حداقل 3 مقاله ISI
   2.داشتن نمره ایلتس 7
   3.سابقه کار (درصورت داشتن)

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *