10 شرکت و بانک مهم نروژ

10 شرکت و بانک مهم نروژ می تواند به افراد علاقمند در سرمایه گذاری در این کشور کمک شایان توجهی نماید ، با مطالعه این عنوان درخواهید یافت که نروژ در زمینه اقتصادی خود مسیری متفاوتی در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان طی نموده است.

اقتصاد نروژ توسعه ‌یافته و متنوع است و بخش‌ های نفت ، انرژی و مالی بخش های اصلی را هدایت می کنند ، یک اقتصاد مختلط با فعالیت بازار آزاد و مالکیت بزرگ دولت در بخش‌های کلیدی خاص مانند بخش نفت ، تولید انرژی برق آبی ، تولید آلومینیوم ، مخابرات و بانکداری.

این کشور دارای برخی از بزرگترین شرکت ها در منطقه نوردیک است ، 9 شرکت نروژی به فهرست 2000 شرکت برتر جهانی راه یافتند که در این رتبه بندی از روش های مختلفی از جمله تعداد کارکنان ، ارزش بازار ، درآمد یا ارزش دارایی ها استفاده شده است ، در ادامه به 10 شرکت و بانک مهم نروژ که در این رتبه بندی هستند ، می پردازیم.

بانک ‌های نروژ شامل 17 بانک تجاری ، 105 بانک پس ‌انداز و تعداد کمی بانک دولتی است و سازمان نظارت مالی این کشور بر تمامی مؤسسات مالی نظارت دارد ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی مهم ترین مراکز اقتصادی این کشور می پردازیم و مطالعه عنوان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در نروژ می تواند بسیار راهگشای شما علاقه مندان به این کشور باشد.

فهرست مطالب
10 شرکت و بانک مهم نروژ

Equinor شرکت انرژی های تجدید پذیر نروژ

نروژ چیزی بیشتر از موزه ها ، فضاهای سبز و کشتی های وایکینگ های قرن دهم برای ارائه دارد و بر اساس شاخص زندگی بهتر OECD ، از نظر تعادل بین کار و زندگی کارکنان ، امنیت شخصی ، مسکن و مهمتر از همه ، شغل و حقوق در رتبه بسیار بالاتری از میانگین قرار دارد.

Equinor یک شرکت نفت ، گاز و انرژی های تجدیدپذیر است که در سال 1972 تأسیس شده و در استخراج نفت و گاز طبیعی در سواحل نروژ تخصص ویژه ای دارد ، اخیراً این شرکت به انرژی باد و سایر جایگزین های انرژی نیز مجهز شده و دفتر مرکزی آن در استاوانگر با 36 کشور جهان دارای روابط اقتصادی می باشد.

Equinor شرکت انرژی های تجدید پذیر نروژ قبلاً استات اویل نام داشت و قبل از باز شدن در بازار عمومی در مالکیت دولت بود ، اکنون نیز همچنان دولت نروژ بزرگترین سهامدار Equinor نامگذاری شده است که مالک 67 درصد سهام می باشد.

Equinor شرکت انرژی های تجدید پذیر نروژ
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

روش های سرمایه گذاری و نبض اقتصاد نروژ را از کارشناسان رجبی جویا شوید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

DnB بزرگترین بانک نروژ

DNB Biggest Bank Norway

DNB بزرگ ترین بانک نروژ

DNB بزرگترین بانک نروژ در زمینه خدمات مالی است که دفتر مرکزی آن در اولسو قرار دارد ، این بانک بزرگترین بانک نروژ می باشد و یک سوم آن متعلق به وزارت تجارت و صنعت این کشور است ، این بانک با مجموع دارایی های 1.9 میلیون کرون یا 190 میلیارد دلار یکی از بزرگترین بانک های کشتیرانی جهان است که در بخش انرژی و ماهیگیری نیز تخصص دارد ، اگرچه تمرکز اصلی بانک بر مشتریان داخلی است ، اما بیش از 27 شعبه در سایر کشورهای جهان نیز دارد ، این بانک به عنوان یکی از 10 شرکت و بانک مهم نروژ به صورت عمومی در بورس اوراق بهادار اسلو تحت علامت DNB معامله می شود.

استوربرند شرکت بیمه در نروژ

استور برند یک شرکت خدمات مالی با حوزه فعالیت بیمه عمر و مستمری است که تاریخچه آن به سال 1767 برمی گردد ، از سال 1986 تاکنون ادغام های زیادی در این شرکت انجام شده که منجر به تبدیل شدن به یکی از بزرگترین ها در نوع خود در نروژ شده است و بیمه خصوصی های متفاوتی را در اختیار دانشجویان در این کشور قرار داده است.

استور برند شرکت بیمه در نروژ تقریباً 1 تریلیون کرون دارایی تحت مدیریت دارد که معادل 100 میلیارد دلار است ، در سال های اخیر این شرکت همچنین شروع به ارائه خدمات مالی اضافی مانند بانکداری خصوصی کرده اند ، دفتر مرکزی آن نیز در خارج از اسلو در Lysaker قرار دارد و به طور عمومی در بورس اوراق بهادار اسلو فهرست شده است.

شرکت بین المللی کود های مصنوعی یارا

Yara Fertilizers Company

شرکت بین المللی کود های مصنوعی یارا

شرکت بین المللی کودهای مصنوعی یارا ، یک شرکت شیمیایی است که در تولید کود های مصنوعی و سایر محصولات مبتنی بر نیتروژن تخصص دارد ، جالب است بدانید که این شرکت در سال 2004 از انشعاب نورسک ایجاد شد ، این شرکت با داشتن 13000 کارمند در شش قاره خود را در فهرست 10 شرکت و بانک مهم نروژ قرار داده و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کود های مصنوعی در جهان شناخته می شود ، شرکت یارا با سهام بزرگی که متعلق به دولت نروژ است به صورت عمومی در بورس اوراق بهادار اسلو معامله می شود.

Norgesgruppen شرکت عمده فروشی مواد غذایی

Norgesgruppen شرکت عمده فروشی مواد غذایی است که در سال 1866 تأسیس شده و بیش از 1800 فروشگاه خرده فروشی مواد غذایی را اداره می کند که تقریباً 50٪ از بازار مواد غذایی نروژ را تامین می سازد.

این شرکت 41000 کارمند دارد و تحت بسیاری از برچسب ‌های خصوصی مختلف کار می‌کند که مهم‌ ترین آنها فروشگاه ‌های زنجیره‌ ای خواربار فروشی به نام Meny و زنجیره ‌ای بودجه‌ای Kiwi است.

شعبه عمده فروشی این شرکت ASKO بوده و محصولات خود را علاوه بر خواربارفروشی ها به هتل ها ، رستوران ها و کیترینگ ها در سراسر کشور عرضه می کند ، در حال حاضر این یک شرکت خصوصی است و به صورت عمومی در هیچ بورسی معامله نمی شود.

شعبات این کشور گزینه ایده آلی برای کار هستند و شما می توانید فرصت های خوبی را در آنها بیابید ، مطالعه عنوان کار در نروژ ما در این زمینه بسیار شما را یاری خواهد نمود.

Norgesgruppen شرکت عمده فروشی مواد غذایی
بانک نروژی AS

AS Bank

بانک نروژی AS

بانک AS نروژ یک موسسه تازه تاسیس است که وام ، حساب های پس انداز و تسهیلات کارت اعتباری را به مشتریان ارائه می دهد ، این شرکت در سال 2007 با دفتر مرکزی آن در شهر فورنبو به عنوان یک شرکت تابعه از  Finans Holding ASA تاسیس شد.

در واقع این بانک یک بازار آنلاین برای بخش خصوصی است که خدمات مالی پیچیده ای را با فناوری نوآورانه ارائه می دهد ، درآمد خالص این گروه برای سال 2015 ، 539 میلیون کرون نروژ بود.

نورسک هیدرو بزرگترین شرکت آلومینومی

نورسک هیدرو بزرگترین شرکت های آلومینیومی در جهان است که در 40 کشور جهان با بیش از 30000 کارمند فعالیت می کند ، این شرکت که در سال 1905 تأسیس شد ، علاوه بر فعالیت‌ های آلومینیومی اولیه با انرژی ، بازیافت ، انرژی ‌های تجدیدپذیر و باتری ‌ها نیز کار می‌کند.
Norsk Hydro به صورت عمومی در بورس اوراق بهادار اولسو معامله می شود و 34.3 درصد از سهام آن متعلق به دولت نروژ است.

بانک مصرف کننده سانتاندر AS

AS Santander Consumer Bank 

بانک مصرف کننده سانتاندر AS

 بانک مصرف کننده سانتاندر AS یکی از شرکت های تابعه Santander Consumer Finance SA است که محصولات پس انداز ، وام خودرو ، تسهیلات کارت اعتباری ، وام های مصرفی و اجاره و محموله را ارائه می دهد ، این بانک یکی از برترین بانک‌ های نروژ است که سود خالص 2.13 میلیارد کرون برای سه ماهه دوم 2020 را به ثبت رسانده است ، ابتکارات استراتژیک آنها به سرمایه‌گذاری بیشتر در نوآوری و عرضه محصولات جدید ادامه خواهد داد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

سایر حوزه های اقتصادی در نروژ را به کمک مشاورین ما بشناسید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

بانک استوربرند ASA هجدهمین بانک بزرگ در نروژ

بانک استوربرند ASA هجدهمین بانک بزرگ در نروژ

این یک بانک تجاری برتر در نروژ و یکی از شرکت‌های تابعه Storebrand ASA ( ارائه‌دهنده پیشرو محصولات بیمه و بازنشستگی در نروژ و سوئد ) است که طیف گسترده ای از محصولات و خدمات بانکداری خرده فروشی را به افراد و مشتریان شرکتی ارائه می دهند.

در میان 10 شرکت و بانک مهم نروژ هجدهمین بانک بزرگ در این کشور به شمار می رود ، سود خالص برای سال 2020 2.53 میلیارد کرون با سهم بازار 0.91٪ بود.

بانک استوربرند ASA هجدهمین بانک بزرگ در نروژ در سال 2006 با یک دفتر مرکزی در لیساکر نروژ تأسیس شد و هم اکنون طیف گسترده ای از محصولات و خدمات بانکداری خرد را به مشتریان مختلف ارائه می دهد ؛ این یک شرکت سهامی عام است که در بورس اوراق بهادار اسلو فهرست شده است.

انتخاب بهترین مقصد با اطلاع از 10 شرکت و بانک مهم سایر کشورهای اروپایی قطعا آسانتر خواهد بود.

yA بانک سوئدی در نروژ

yA Swedish Bank in Norway

yA بانک سوئدی در نروژ

yA بانک سوئدی در نروژ ، یک​ بانک برتر در حوزه خدمات اولیه مالی و بانکی به مشتریان شخصی است که در سال 2006 با دفتر مرکزی در اسلو تأسیس شد و هم اکنون دارای 100000 مشتری می باشد ،  این بانک کاملاً متعلق به بانک Resurs Bank AB در سوئد است که در سال 2015 بانک را خریداری کرد.

به غیر از خدمات عادی بانکی یا وام در سپرده ها ، این بانک همچنین در مواردی مانند وام موتورسیکلت ، وام کاران و وام قایق فعالیت داشته و در راستای ترویج صنعت شیلات فعال است که درآمد بالایی برای نروژ ایجاد می کند و جزو یکی از 10 شرکت و بانک مهم نروژ قرار می گیرد.

سوالات پر تکرار 10 شرکت و بانک مهم نروژ

بخش نفت ، اترژی و مالی را می توان نبض اصلی اقتصاد این کشور دانست.

استور برند را می توان به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های بیمه در این کشور 

بله ، مقداری از سهام شرکت های مختلف این کشور در بازار بورس معامله می شود.

Norgesgruppen بزرگ ترین شرکت مواد غذایی در نروژ است که بیش از 50% از صنعت مواد غذایی این کشور را بر عهده دارد. 

بانک YA به صنعت شیلات کشور نروژ کمک شایان توجهی می نماید.

با انتخاب نروژ بدون شک تصمیم درستی گرفته اید و برای شروع جستجوی کار در این کشور حتما فهرست 10 شرکت و بانک مهم در نروژ را به دقت مطالعه کنید ، اگر به فکر مهاجرت به نروژ برای هدف های مهمی همچون تحصیل و یا کار هستید ، حتما بر روی این عنوان کلیک کرده و یا با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر مرکزی و غرب تهران و شیراز تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post