لهستان

اجاره و خرید ملک در لهستان

اجاره و خرید ملک در لهستان

اجاره و خرید ملک در لهستان ، سرمایه و پول شما را در یکی از موفق ترین و پر رونق ترین اقتصاد های حال حاضر اروپا حفظ خواهد کرد ، لهستان در طی یک دهه گذشته توانسته که بازار مالی و اقتصاد خود را از یک کشور ناپایدار به یک مکانی امن با رونقی بالا رسانده و به یکی از 5 قدرت برتر اقتصادی این قاره تبدیل شود ، در ادامه با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه شوید تا اجاره و خرید ملک در لهستان را بیشتر و بهتر بشناسید.

همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به لهستان را در کنار این محتوا بخوانید تا شناخت کامل تری درباره کشور لهستان و راه های مهاجرت به آن را بدست آورید.

بازار اجاره و خرید ملک در لهستان در طی چند سال گذشته دست خوش تغییرات زیادی شده است که این تغییرات باعث افزایش قیمت ملک در این کشور شده است ، جذب مهاجر یکی از دلایل اصلی این افزایش قیمت است ، زیرا بازار املاک به دلیل ورود مهاجران به این کشور با درخواست روز افزونی مواجه شده و میزان عرضه در این کشور تغییری چندانی نداشته است ، این موضوع در کنار افزایش قیمت موارد خام و مورد نیاز در ساخت و ساز ساختمان همگی باعث رشد قیمت ملک در این کشور گردیده است.

جالب است بدانید که این رشد قیمت میزان علاقه سرمایه گذاران خارجی را که کاهش نداده بلکه افزایش نیز داده است که دلیل آن نیاز بالای بازار املاک به ساخت و ساز و عرضه است و این موضوع نشان می دهد که طی سالیان آینده هیچ کاهش قیمت و ضرری در سرمایه گذاری در بازار املاک لهستان وجود نخواهد نداشت.

دریافت مجوز خرید ملک در لهستان

طبق قوانین و شرایط مهاجرت به کشور لهستان شهروندان خارجی که مایل به خرید هرنوع ملک ، از تجاری تا مسکونی در کشور لهستان هستند ، باید مجوز MIA را اخذ نمایند ، مجوز MIA همان مجوز صادره توسط وزارت کشور لهستان است و این مجوز تنها زمانی صادر می شود که شهروندان خارجی بتوانند روابط خود را با لهستان در قالب اقامت موقت یا دائم اثبات کند.

اگرچه وزارت کشور لهستان به صورت تئوریک ناظر بر کلیه مجوزهای صادر شونده برای خرید ملک توسط افراد خارجی در این کشور است اما خریداران بایستی از طریق شهرداری ورشو درخواست صدور مجوز خود را ارسال نمایند ، همین موضوع باعث طولانی تر شدن روند و مراحل خرید یک ملک در این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی می شود.

شرایط خرید ملک بدون مجوز MIA در لهستان

متقاضیان خارجی برای خرید ملک در لهستان باید از طریقی با این کشور در ارتباط باشند ، این ارتباط می تواند از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان ، ازدواج با یک شهروند لهستانی ، اقامت دائم و غیره ایجاد شود ، همچنین افراد در صورتی که مشمول هریک از موارد زیر شوند نیاز به دریافت MIA نخواهند داشت:

شرایط خرید ملک بدون مجوز MIA در لهستان
 • در صورتی که 5 سال یا بیش تر در لهستان اقامت دارند.
 • در صورتی که 2 سال یا بیشتر با یک شهروند لهستانی ازدواج کرده اند.
 • در صورتی که ملک خریداری شده از نیم هکتار بیش تر باشد.
 • در صورتی که ملک مورد نظر به شخص ارث رسیده باشد.
 • در صورتی که شخص از شرکای حقوقی یک شرکت خارجی باشد.

چنان چه درخواست اشخاص برای دریافت مجوز و خرید مسکن مغایر با قوانین لهستان و امنیت این کشور باشد با آن مخالفت خواهد شد ، همچنین افراد در صورت دریافت جواب منفی می توانند به وزارت دفاع لهستان مراجعه نموده و درخواست رسیدگی دوباره به درخواست خود را داده و به نتیجه اعلامی اعتراض نمایند.

روش های یافتن ملک در لهستان

افرادی که قصد اجاره و خرید ملک در لهستان را دارند می توانند از روش های گوناگونی ملک مورد نظر خود را در این کشور یافته و نسبت به اجاره و خرید آن اقدام کنند ، یکی از مرسوم ترین روش های یافتن ملک در لهستان ، حضور در این کشور و مراجعه حضوری به مشاورین املاک و بنگاه های معاملاتی املاک در این کشور و بررسی گزینه های موجود است.

شما با مراجعه به این مشاورین املاک در هریک از شهرهای لهستان و در هر محله مد نظرتان می توانید از منازلی که برای اجاره و یا برای فروش توسط مالکین به آنان سپرده شده است دیدن نموده و در صورت پسندیدن باقی اقدامات لازم را انجام دهید.

توصیه می کنیم اگر چنان چه قبلا نسبت به اجاره و خرید ملک در لهستان اقدام نکرده اید از حضور یک فرد با تجربه و دارای تخصص در این زمینه در کنار خود بهره ببرید تا با مواردی همچون کلاهبرداری و یا گران خریدن ملک مواجه نشوید.

البته امروز با ورود به دنیای مدرن و اکترونیکی شدن تمام جنبه های زندگی ، خرید و فروش ملک نیز تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته است ، شما می توانید با مراجعه به سایت های آنلاین خرید و فروش ملک در این کشور به طور کامل با منازل موجود در هریک از شهرها و محله های لهستان آشنا شده و بهترین گزینه های موجود را انتخاب نمایید ، در ادامه با این مضوع بهتر آشنا خواهیم شد.

سایت های آنلاین اجاره و خرید ملک در لهستان

متقاضیان اجاره و خرید ملک در لهستان می توانند با مراجعه به سایت های مشاوره و خرید املاک از هر نقطه از جهان ، از منازل و املاک گوناگونی که که برای اجاره و فروش توسط صاحبان ملک به ثبت رسیده اند دیدن کرده و از قیمت به روز آنان مطلع شوند و در صورت انتخاب هریک ازموارد موجو با صاحب ملک مورد نظر تماس حاصل کرده و برای انجام مراحل قانونی و ثبت سند اقدام نمایند.

سایت های آنلاین اجاره و خرید ملک در لهستان

در حال حاضر روش های آنلاین مشاهده و انتخاب املاک در تمام نقاط جهان از استقبال بسیار زیادی برخوردار شده است ، زیرا می تواند در هزینه ها و صرف وقت بسیار مقرون به صرفه عمل نماید ، در ادامه معروف ترین و معتبر ترین سایت های آگهی و خرید و فروش املاک در لهستان را مشاهده خواهید کرد:

 • Www.otodom.pl
 • www.adresowo.pl
 • www.morizon.pl
 • www.domiporta.pl
 • www.realting.com
 • www.nieruchomosci-online.pl
 • www.gratka.pl

عوامل موثر بر بازار ملک در اوکراین

قبل از هرگونه اقدامی جهت سرمایه گذاری باید از عوامل موثر بر بازار ملک در اوکراین اطلاعات مناسب و جامعی را به دست آورد و از امنیت و سود ده بودن سرمایه گذاری خود اطمینان خاطر پیدا کرد ، البته طی یک دهه گذشته بازار املاک در لهستان بازاری پر رونق و سود ده بوده است و با توجه به رشد اقتصادی و اصلاحات اقتصادی که این کشور در پی گرفته است احتمال نزول و سقوط آن بسیار ناچیز است.

اما برخی از عوامل می تواند به صورت ناگهانی باعث تغییر شرایط شود ، عوامل چون تغییرات سیاسی ، مداخلات خارجی ، تورم ، مصادره اموال و غیره ، پس علاوه بر بررسی شرایط بازار ملک باید نیم نگاهی به این شرایط نیز داشت که در ادامه برخی از مهم ترین آنان را بررسی می نماییم.

شاید بخواهید اقتصاد کشور لهستان را بیشتر و بهتر بشناسید ، توصیه می کنیم مقاله اقتصاد کشور لهستان را نیز در کنار این مقاله بخوانید.

نرخ مصادره اموال در لهستان

یکی از عوامل مهمی که خریداران خارجی ملک در هر کجای جهان به آن توجه زیادی خواهند کرد نرخ مصادره اموال توسط دولت آن کشور در صورت بروز اتفاقات و مشکلات ناگهانی است ، این نرخ نشان می دهد که اموال شما در این کشور چقدر امنیت داشته و شما می توانید در هر صورت به تعلق آن به خود اطمینان داشته باشید.

نرخ مصادره اموال در لهستان

این نرخ از 1 تا ده در نظر گرفته می شود و امن ترین کشورها دارای کمترین مقدار و عدد 1 و نا امن ترین کشورها دارای بیش ترین مقدار و عدد ده می باشند که در این بین لهستان عدد 3 را به خود اختصاص می دهد ، این مقدار نشان دهنده امنیتی مناسب جهت خرید ملک در این کشور است با اینکه این مقدار شاید از برخی کشورهای دیگر اروپایی چون آلمان ، فرانسه ، ایتالیا و چندی دیگر بیش تر باشد اما مقداری قابل قبول و کاملا مناسب است.

نرخ رشد قیمت املاک در لهستان

در طی یک دهه گذشته نرخ رشد قیمت املاک در لهستان دائما مثبت بوده و مقادیر متفاوتی را تجربه کرده است ، این مقدار در حال حاضر در شهرهای بزرگ نزدیک به 11% و در شهرهای کوچکتر مابین 7% تا 11% متفاوت است که نشان از رشد بالای قیمت های املاک در سراسر این کشور دارد و سرمایه گذاری در آن را بسیار سود بخش کرده است.

بسیاری تصور داشتند که همه گیری کرونا می توان جلودار این رشد باشد که آن هم نتوانست رشد قیمت املاک در لهستان را مهار کند ، پس دقت داشته باشید که سرمایه گذاری در بخش املاک لهستان می تواند چه در بلند مدت و چه کوتاه مدت بسیار سود آورد باشد.

مالیات و دیگر هزینه های خرید املاک در لهستان

باید دقت داشته باشید که علاوه بر هزینه خرید ملک باید مالیات و دیگر هزینه های بر خرید املاک در لهستان را هم در هنگام سرمایه گذاری خود جز هزینه های خود لحاظ کرده و مد نظر قرار دهید ، خریداران ملک در لهستان باید 3% از مبلغ خرید ملک را بابت مزد بنگاه های معاملاتی یا همان مشاورین املاک به آنان به عنوان دستمزد پرداخت نمایند ، همچنین دفتر خانه ها و محضرهای رسمی نیز از 0،5% تا 3% از مبلغ ملک را به عنوان هزینه نقل و انتقال سند و انتقال مالکیت از خریدار دریافت می کنند.

علاوه بر این طبق قوانین خریدار باید 2% از ارزش ملک را نیز به عنوان مالیات بر معاملات شهری به دولت پرداخت نمایند ، شاید مهم ترین بخش هزینه های مازاد را باید مالیات بر ارزش افزوده در هنگام خرید ملک در نظر گرفت که این مقدار برابر با 23% از قیمت ملک می باشد که این مقدار در شرایط خاصی از معاملات از خریداران دریافت می شود.

به طور مثال اگر شخص ملک مد نظر را از یک شرکت ساخت و ساز خریداری کرده باشد و یا این که فروشنده ، ملک مورد معامله را بیش از 3 سال پیش خریداری کرده باشد ، خریدار از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف خواهد شد ، توصیه می کنیم برای اطلاع از شرایط مالیاتی خرید ملک در لهستان با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرموده و از شرایط و قوانین حال حاضر اطلاعات دقیق کسب نمایید.

پیش تر نیز در همین سایت در مقاله کار در لهستان ، اطلاعات بسیار مفیدی در خصوص بازار کار این کشور و مشاغل مورد نیاز آن به شما عزیزان ارائه کرده ایم که دعوت می کنیم آن مقاله را نیز بخوانید.

قیمت خرید و فروش املاک در لهستان

در حال حاضر بازار اجاره و خرید ملک در لهستان یکی از مناسب ترین بازارهای سرمایه گذاری املاک در اروپا محسوب می شود که رشد مناسبی را سالانه به خود می بیند ، به طوری که حتی بحران اقتصادی اروپا در سال 2009 نیز فقط توانست از سرعت رشد آن کمی کاهش دهد و مانند دیگر کشورها یا دیگر بازارهای سرمایه گذاری با رکود و رشد منفی مواجه نشد.

دلایل زیادی وجود دارد که بر بازار املاک لهستان تاثیر گذار هستند که عمده ترین آن ها نسبت کم عرضه به تقاضا و رشد قیمت های مواد خام و اولیه مصالح جهت ساخت و ساز است ، همچنین سرمایه های کلانی همه ساله از طرف سرمایه گذاران خارجی وارد بازار املاک این کشور می شود که بیش تر در کلان شهر و شهرهای اصلی لهستان دیده می شود تا شهرهای کوچک و روستاها.

در این کشور قیمت املاک در شهرهای ورشو ، گدانسک ، گدنیا ، کراکوف ، پوزنان و لودز به ترتیب گران تر از دیگر شهرهای این کشور است که البته باید گفت در این شهرها میزان خدمات ، رفاه و فرصت های شغلی نسبت به دیگر شهرهای لهستان نیز بسیار بیش تر است ، همچنین قیمت املاک در مراکز شهر گران تر از حومه های شهر بوده و همچنین هزینه اجاره نیز به همین صورت است.

متوسط قیمت ملک در شهرهای مختلف لهستان

 • در ورشو قیمت خرید هر متر مربع ملک به طور متوسط در مرکز شهر 4554 دلار و در حومه شهر 2902 دلار می باشد.
 • در گدانسک قیمت خرید هر متر مربع ملک به طور متوسط در مرکز شهر 3538 دلار و در حومه شهر 2155 دلار می باشد.
 • در گدنیا قیمت خرید هر متر مربع ملک به طور متوسط در مرکز شهر 3025 دلار و در حومه شهر 2001 دلار می باشد.
 • در کراکوف قیمت خرید هر متر مربع ملک به طور متوسط در مرکز شهر 3583 دلار و در حومه شهر 2383 دلار می باشد.
 • در لودز قیمت خرید هر متر مربع ملک به طور متوسط در مرکز شهر 2144 دلار و در حومه شهر 1807 دلار می باشد.
 • در پوزنان قیمت خرید هر متر مربع ملک به طور متوسط در مرکز شهر 2375 دلار و در حومه شهر 1707 دلار می باشد.
متوسط قیمت ملک در شهرهای مختلف لهستان

قیمت اجاره ملک در لهستان

معمولا قیمت اجاره ملک در لهستان برای افرادی اهمیت بسیاری دارد که قصد سرمایه گذاری یا خرید ملک را در این کشور ندارند و برای تحصیل و یا کار در لهستان به این کشور مهاجرت کرده اند و در پی آن نیازمند اجاره یک منزل برای زندگی می باشند ، قیمت اجاره در لهستان را نمی توان در میان کشورهای گران اروپا دسته بندی کرد زیرا هزینه اجاره در این کشور با توجه به متوسط درآمد قابل قبول و منطقی است ؛ چنانچه قصد مهاجرت کاری به لهستان را دارید مقاله کار در لهستان را مرور کنید و اطلاعات به روزی در این زمینه کسب نمایید.

باید توجه داشت که ورشو به عنوان پایتخت لهستان از بیش ترین قیمت برای اجاره در میان شهرهای این کشور برخوردار است که همانطور که گفتیم دلیل اصلی آن ارائه خدمات و رفاه بیش تر در این شهر نسبت به دیگر شهرهای لهستان است ، همچنین هجوم سرمایه گذاران در بخش املاک در این شهر از تمامی شهرهای این کشور بیش تر است و بازار کار و شغل نیز در این شهر نسبت به دیگر شهرها فراهم تر و بیش تر می باشد.

شما می توانید با مراجعه به مشاورین املاک و یا به صورت اینترنتی از گزینه های اجاره در شهرهای مختلف این کشور مطلع شوید و ملک مناسب با شرایط مالی و کاری خود را یافته و جهت اجاره آن اقدام به عمل آورید.

دقت داشته باشید که حتما با مالک ملک مد نظرتان یه قرار داد کامل و رسمی در یکی از مشاورین املاک معتبر در هریک از شهرهای این کشور منعقد نمایید و تمامی شرایط خود و مالک را در آن ثبت نمایید تا در ادامه با مشکلات قانونی مواجه نگردید.

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به لهستان ؛ ارزان ترین کشور اروپا برای تحصیل را دارید هم باید با قیمت اجاره مسکن آشنا باشید ، جدول زیر در این زمینه به شما هم کمک می کند ، همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل در لهستان را بخوانید و با برترین رشته ها و دانشگاه های این کشور و هزینه های ارزان تحصیل در آن ها آشنا شوید.

نرخ اجاره ماهانه در شهرهای اصلی لهستان

آپارتمان یک خوابه مرکز شهرآپارتمان یک خوابه حومه شهرآپارتمان 3 خوابه مرکز شهرآپارتمان 3 خوابه حومه شهر
ورشو624 دلار512 دلار1088 دلار872 دلار
گدانسک570 دلار475 دلار909 دلار703 دلار
گدنیا524 دلار386 دلار868 دلار662 دلار
کراکوف565 دلار453 دلار935 دلار724 دلار
پوزنان486 دلار398 دلار702 دلار599 دلار

اخذ اقامت با خرید ملک در لهستان

سوالی که برای اکثر خریداران ملک در اینجا مطرح است این می باشد که ایا اخذ اقامت با خرید ملک در لهستان مقدور می باشد یا خیر ؟ باید بگوییم که خرید ملک با هر قیمت و یا در هر کجای این کشور نمی تواند برای خریداران اقامت دائم لهستان را به همراه داشته باشد و این امر فقط می تواند یک سرمایه گذاری مطمئن و سودبخش در این کشور محسوب گردد.

اخذ اقامت با خرید ملک در لهستان

طبق قوانین لهستان برای دریافت اقامت این کشور شما باید به نوعی در بازار اقتصادی این کشور سهیم شوید و خرید ملک تاثیری در چرخه اقتصادی این کشور نخواهد داشت و فقط برای خریداران دارای سود یک طرفه می باشد ، به همین خاطر چنان چه قصد رسیدن به اقامت دائم لهستان را دارید باید در این کشور علاوه بر خرید ملک سرمایه گذاری هایی نیز انجام دهید.

خرید ملک در این کشور قط می تواند به طور محدود برای خریداران ویزای اقامتی این کشور را به مدت محدود فراهم اورد ، اما در صورت سرماهی گذاری و اقدام جهت اخذ اقامت دائم خرید ملک می تواند یک امتیاز بسیار بزرگ و مثبت تلقی شود و به دریافت اقامتتان کمک شایانی نماید.

مزایای خرید ملک در لهستان

اجاره و خرید ملک در لهستان یکی از فرصت های مناسب سرمایه گذاری در یکی از بهترین بازارهای املاک اروپا و جهان است که می تواند سالانه سود مناسبی را به سرمایه گذاران اعطا نماید و همچنین از احتمال بسیار کمی در جهت سقوط و یا ضرر در آن وجود دارد ، خریداران ملک می توانند در مدتی کوتاه و یا بلند به سود مطمئنی دست پیدا کنند و همچنین علاوه بر سود سرمایه گذاری قادر خواهند بود تا ملک خود را اجاره داده و ماهانه درآمدی مازاد نیز کسب نمایند.

مزایای خرید ملک در لهستان

مزایای خرید ملک در لهستان بسیار است و همین مزایا باعث شده که سرمایه گذاران فراوانی از خارج از این کشور برای سمایه گذاری در این بخش به این کشور سرازیر شوند ، در ادامه برخی از مهم ترین مزایای خرید ملک در لهستان را می شناسیم.

مزایا

 • بازار پر رونق و پر خرید و فروش ملک در لهستان
 • قیمت های مناسب و اقتصادی املاک نسبت به دیگر کشورهای اروپا
 • رشد بالای بازار املاک طی چندین سال گذشته و قطعا در آینده
 • اعطای مالکیت کامل و بی قید و شرط به خریداران خارجی
 • مالیات های مناسب دریافتی از سوی دولت و امکان عفو از پرداخت مالیات
 • امکان کسب درآمد با اجاره ملک خریداری شده
 • سرمایه گذاری مطمئن و امن در بازار کشورهای اروپایی

سوالات پر تکرار اجاره و خرید ملک در لهستان

مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله به بررسی اجاره و خرید ملک در لهستان پرداختند ، با ما از طریق بخش دیدگاه سایت در پایین همین صفحه در ارتباط باشید.

که ایا اخذ اقامت با خرید ملک در لهستان مقدور می باشد یا خیر ؟

خرید ملک با هر قیمت و یا در هر کجای این کشور نمی تواند برای خریداران اقامت دائم لهستان را به همراه داشته باشد و این امر فقط می تواند یک سرمایه گذاری مطمئن و سودبخش در این کشور محسوب گردد.

مزایای اجاره و خرید ملک در لهستان چیست؟

بازار پر رونق و پر خرید و فروش ملک در لهستان
قیمت های مناسب و اقتصادی املاک نسبت به دیگر کشورهای اروپا
رشد بالای بازار املاک طی چندین سال گذشته و قطعا در آینده
اعطای مالکیت کامل و بی قید و شرط به خریداران خارجی

راحت ترین روش برای یافتن ملک در لهستان چیست؟

یکی از مرسوم ترین روش های یافتن ملک در لهستان ، حضور در این کشور و مراجعه حضوری به مشاورین املاک و بنگاه های معاملاتی املاک در این کشور و بررسی گزینه های موجود است.

اگر بخواهم در لهستان ملکی بخرم ، چه مجوزی مورد نیاز است؟

طبق قوانین و شرایط مهاجرت به کشور لهستان شهروندان خارجی که مایل به خرید هرنوع ملک ، از تجاری تا مسکونی در کشور لهستان هستند ، باید مجوز MIA را اخذ نمایند ، مجوز MIA همان مجوز صادره توسط وزارت کشور لهستان است و این مجوز تنها زمانی صادر می شود که شهروندان خارجی بتوانند روابط خود را با لهستان در قالب اقامت موقت یا دائم اثبات کند.

در چه صورتی برای خرید ملک در لهستان نیاز به دریافت مجوز نخواهد بود؟

در صورتی که 5 سال یا بیش تر در لهستان اقامت دارند.
در صورتی که 2 سال یا بیشتر با یک شهروند لهستانی ازدواج کرده اند.
در صورتی که ملک خریداری شده از نیم هکتار بیش تر باشد.
در صورتی که ملک مورد نظر به شخص ارث رسیده باشد.
در صورتی که شخص از شرکای حقوقی یک شرکت خارجی باشد.

در این مطلب کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی تمامی تلاش خود را به کار گرفته تا اطلاعات مناسب و کارامدی را در زمینه اجاره و خرید ملک در لهستان برای شما عزیزان جمع آوری نموده و در اختیارتان قرار دهند ، چنان چه پس از مطالعه این مطلب هنوز هم ابهام و یا سوالی در این زمینه دارید با مشاورین ما در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل نموده و از راهنمایی آنان بهره مند شوید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان را نیز بخوانید و با حداقل های سرمایه برای مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *