اجاره مغازه در پرتغال

اجاره مغازه در پرتغال

اگرچه در پرتغال قراردادهای استفاده از فروشگاه ها در مراکز خرید هنوز تایید نشده است اما رژیم ثابت کرده است که جایگزین قراردادهای غیر مسکونی در هنگام استفاده از یک فضای تجاری در یک مجموعه از فروشگاه ها و برای فضاهای تجاری اداره شده توسط یک مدیریت واحد است . اگر به دنبال مهاجرت کاری به اروپا هستید ، این راهنمای موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی به شما در مورد حقوق مستاجران قبل از اجاره مغازه در پرتغال توضیح می دهد .

لیسبون پایتخت و چشم انداز سرمایه پرتغال است . با موسیقی، تراموا، پیاده روی در نزدیکی رودخانه ، این شهر میراث سنتی را با مدرنیزم و تفکر لیبرال ترکیب می کند و جاذبه های بی نهایت را ارائه می دهد . اجاره در پرتغال می تواند به طور قابل توجهی بین استراحتگاه ها و شهرهای اصلی از لحاظ هزینه ها و نوع قراردادهای موجود متفاوت باشد . اجاره برای مقاصد غير مسکونی ممکن است شامل اجاره ملک صنعتی ، املاک تجاری ، دفاتر يا هرگونه استفاده قانونی مجاز باشد .

قرارداد اجاره مغازه در پرتغال

شما باید یک قرارداد اجاره نامه ( contrato de arrendamento) برای اجاره مغازه در پرتغال را امضا کنید و همچنین باید شماره مالی پرتغال (Numero fiscal de contribuinte ) داشته باشید . این قرارداد مدت اجاره ، زمان اخذ هزینه اجاره را مشخص می کند .

در بسیاری از مناطق ( خصوصا در خارج از شهرهای اصلی ) ، بخش قانونی اجاره می تواند غیر رسمی به نظر برسد و صاحبخانه ها اغلب درخواست ارجاع و یا انجام اعتبار های اعتباری نمی دهند . توافقنامه اجاره در پرتغال باید شامل جزئیات مربوط به صاحبخانه و مستاجر ( شامل ملیت و تاریخ تولد ) ، اطلاعات مربوط به اموال ، مدت اجاره و هزینه اجاره آن باشد .

در قراردادهای اجاره مدت زمان و تاریخ انقضا باید در قرارداد ذکر شود و توصیه می شود که شرایطی در قرارداد ذکر کنید تا بتوانید آن را لغو کنید .

بازار کار در پرتغال

با بحران اقتصادی پرتغال ، سؤال این است که آیا خرید یا اجاره مغازه در پرتغال با چالش ها و فرصت های مختلفی مواجه است یا خیر . بسیاری از عوامل باید مورد توجه قرار گیرند ، مهمتر از آن بازار کار در اروپا برای خارجی ها و بازار فعلی پرتغال و تعداد سالهایی که شما قصد دارید در پرتغال زندگی کنید ، هست .

بازار کار در پرتغال

در پرتغال اجاره کردن مغازه توسط عوامل املاک محلی در دسترس است . اگر شما یک نماینده برای اجاره استخدام می کنید ، اطمینان حاصل کنید که در کارش حرفه ای است .

یک عامل خوب باید بتواند به شما در مورد بازار ، شهر ، قیمت و کیفیت مسکن بگویید و همچنین محدودیت هایی که برای مهاجران اعمال می شود ، از جمله ترتیب بازدید برای شما ، مذاکره با صاحبخانه و احتمالا ارائه قرارداد به زبان انگلیسی .

توافق بین مستاجر و صاحب مغازه در پرتغال

مقدار اجاره مغازه در پرتغال معمولا می تواند به صورت آزادانه بین طرفین مورد توافق قرار گیرد . بررسی پرداخت اجاره نیز می تواند به صورت آزادانه مورد توافق قرار گیرد ( هر چند که باید سالانه انجام شود ) ، و با تهیه پیش نویس دقیق ، هزینه اجاره افزایش می یابد و از این قبیل می توان توافق کرد ( اگر چه در برخی از اجاره های غیر مسکونی چنین آزادی بستگی به اولین دوره پنج ساله برای اجاره نامه دارد ) .

اگر هیچ توافق خاصی وجود نداشته باشد ، اجاره می تواند توسط صاحبخانه سالانه براساس مقیاس هایی که به صورت دوره ای توسط قانون تعیین می شود ، تنظیم شود . صاحب مغازه ممکن است به دلایل متعددی از جمله (اما نه محدود به ) قرارداد اجاره نامه را لغو کند :

  • عدم پرداخت اجاره
  • استفاده از مغازه برای اهدافی که در قرارداد مشخص نشده است
  • استفاده از مغازه برای مقاصد غیرقانونی
  • تغییر در مغازه بدون رضایت مالک

اقامت کشور پرتغال

اولین مرحله در پروسه اقامت پرتغال درخواست ویزای کار اروپا و سپس اجاره مغازه در پرتغال است ، بعد از آن شما می توانید برای اقامت است که شامل تماس با نزدیکترین کنسولگری پرتغال و جمع آوری اسناد لازم برای درخواست است . اینها شامل سوابق مالی ، وضعیت شغلی ، پاسپورت / کارت بازرگانی و نامه های قصد تبدیل شدن به یک مهاجر هستند .

به طور معمول قبل از درخواست اقامت باید شغلی داشته باشید تا کنسولگری بتواند تضمین کند که شما برای کمک به خود از منابع مالی کافی برخوردار خواهید بود . با این حال اگر شما تمکن مالی قابل توجهی دارید ، می توانید از این مانع عبور کنید .

بعد از آن ، شما با سفارت پرتغال در کشور خود ملاقات خواهید کرد و اسناد مربوط به محل اقامت را ارائه می دهید . اگر نیازهای لازم را برآورده سازید اسناد برای تایید رسمی به پرتغال فرستاده می شود ( این روند می تواند چند هفته طول بکشد ) .

پس از تایید مجددا باید با کنسولگری پرتغال دیدار کنید تا ویزای اقامت رسمی خود را به گذرنامه خود اضافه کنید . در این مرحله شما آزاد هستید به پرتغال بروید و شروع به جذب شدن به زندگی جدید خود در خارج از کشور کنید .

اقامت دائم پرتغال

پرتغال یک کشور زیبا با تاریخ ، فرهنگ و فرصت های بسیار است . مقرون به صرفه بودن آن در مقایسه با بقیه اروپای غربی و مرکزی غیر قابل انکار است و ورود آن به اتحادیه اروپا مزایای زیادی دارد .

از دیدگاه مهاجرین ، برنامه اقامت پرتغال یکی از ساده ترین و سریع ترین راه ها برای شهروندی هر کشور در جهان است . در شش سال شما می توانید یک گذرنامه اتحادیه اروپا دریافت کنید که به شما اجازه کار ، مالکیت و سفر بدون ویزا در هر کجایی قاره اروپا را می دهد .

اقامت دائم پرتغال

پس از کسب اقامت موقت پرتغال خود اجازه اقامت به صورت خودکار هر ساله تمدید می شود تا زمانی که شما حداقل 180 روز در سال را در کشور صرف کنید .

پس از 5 سال اقامت موقت برای اقامت دائم پرتغال واجد شرایط خواهید بود و به شما اجازه سفر آزادانه در داخل و خارج از کشور داده می شود . بعد از 6 سال دریافت مجوز موقت اولیه اقامت خود می توانید برای اخذ شهروندی پرتغال درخواست کنید . الزامات آن شامل داشتن دانش کافی از زبان پرتغالی و نشان دادن ارتباطات سودمند با جامعه محلی است .

خدمات مهاجرتی موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی

پرتغال بیش از 30 سال گذشته تغییر کرده است . انقلاب سال 1974 ، تقسیم بندی ، مذاکره و در نهایت پیوستن به اتحادیه اروپا و اخیرا تصویب یورو ، سه دهه گذشته عمیقا مشخص شده و کل ساختار کشور را تغییر داده است . اما تعادل نهایی مثبت بوده . در طول این دوره ، اقتصاد پرتغال به طور قابل ملاحظه ای پیشرفت کرده و به سرعت در حال پیشرفت است .

استاندارد زندگی که به عنوان درآمد سرانه اندازه گیری شده است ، در سال به 2 درصد افزایش یافته و با میانگین جامعه همسو است . در عین حال ، پوشش اجتماعی به صورت فوق العاده ای گسترش یافته است . ساعات کار کاهش یافته ، شاخص های اجتماعی با سرعت ثابت رشد کرده و میزان تحصیلات به میزان قابل ملاحظه ای افزایش یافته است و در حال حاضر در سطوح اروپایی است .

چنانچه قصد مهاجرت به پرتغال را دارید یا در خصوص اجاره مغازه در پرتغال سوالی دارید ، کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی در شیراز و تهران آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه