سرمایه گذاری و ثبت شرکت در پرتغال

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
سرمایه گذاری و ثبت شرکت در پرتغال
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در پرتغال در سالهای اخیر گام های بلندی را برای رشد برداشته است ، کشور پرتغال با افزایش رقابت پذیری و ساده سازی فرآیند سرمایه گذاری و تجارت ، در حال حاضر به لطف اصلاحات در قانون رقابت ، بازار کار و سیستم مالیات بسیار آسان به محلی برای جذب سرمایه های بین المللی تبدیل شده است.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، محتوایی در این باب آماده کرده اند که چگونگی روند سرمایه گذاری در پرتغال را توضیح می دهد و ما مطمئن هستیم مطالعه این متن برای شما بسیار مفید خواهد بود.

پرتغال در حال حاضر ، با داشتن زیرساخت های کلاس جهانی ، نیروی کار جوان بسیار واجد شرایط ، یک محیط امن و استانداردهای بالای حفاظت از سرمایه گذاری در موقعیت غبطه انگیز قرار دارد.

سیستم حقوقی در پرتغال بر اساس عدم تبعیض با توجه به منشا ملی سرمایه گذاری است و خارجی ها مجاز به سرمایه گذاری در تمام بخش های اقتصادی آزاد برای شرکت های خصوصی هستند با این وجود ، محدودیت هایی در مورد فعالیت های خاص از جمله: دفاع ، مدیریت آب ، ارتباطات از راه دور عمومی ، راه آهن ، حمل و نقل دریایی و حمل و نقل هوایی وجود دارد.

اگر شما امیدوارید که روند سرمایه گذاری و ثبت شرکت در پرتغال را دنبال کنید ، مطمئناً باید اطلاعات بیشتری درباره آنچه که به دنبال دارد ، بدانید.

پرتغال یکی از کشور های پر طرفدار برای کار و زندگی است ، در مقاله بهترین کشورها برای زندگی می توانید لیست جذابی از کشور هایی که دارای استاندارد های بالای زندگی هستند را مرور کنید.

چگونه می توان در پرتغال سرمایه گذاری کرد؟

خارجیانی که مایل به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در پرتغال هستند و به یک کشور اتحادیه اروپا یا یک کشور منطقه اقتصادی اروپا (EEA) تعلق ندارند ، می توانند این کار را به صورت جداگانه یا از طریق یک شرکت انجام دهند ، این شرکت ممکن است در پرتغال یا در کشور دیگری از اتحادیه اروپا تاسیس شود ، اما باید یک مرکز دائمی در قلمرو پرتغال داشته باشد.

شرکت ها انواع مختلفی دارند که هر کدام الزامات خاص خود را دارد ، در زیر انواع ثبت شرکت در پرتغال را مطالعه می کنید و سپس اطلاعات کاملتر از هر یک را در بخش های بعد مطالعه می کنید:

 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت خصوصی محدود
 • شرکت های محدود
 • همکاری عمومی
 • شرکت با سهامداران تک

با ما همراه باشید تا در مورد فرصت های سرمایه گذاری در پرتغال ، اینکه چرا خوب است ، در چه مواردی سرمایه گذاری کنید و کجا می توانید مشاغلی برای خرید پیدا کنید ، بدانید.

ما همچنین به اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری ، روش های خرید شرکت و یا مزایا و معایب سرمایه گذاری در پرتغال خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در پرتغال

انواع شرکت ها در پرتغال

پرتغال از سال ۱۹۸۶ عضو اتحادیه اروپا است و قانون ملی آن ، به ویژه قانون تجارت آن ، مطابق با هنجارهای مشترک قابل اجرا در اروپا است ، طبق قوانین پرتغال ، هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاری خارجی ، تاسیس شرکت ها و راه اندازی مشاغل وجود ندارد.

انواع شرکت ها در پرتغال

تجارت در پرتغال عمدتا با استفاده از دو نوع حقوقی مختلف از اشخاص تجاری انجام می شود ؛

Sociedade por Quotas که شرکت با مسئولیت محدود است.

و Sociedade Anónimaکه شرکت با مسئولیت محدود عمومی یا شرکت سهامی است – شرکتهای بازرگانی پرتغال توسط کد شرکتهای تجاری (Código das Sociedades Comerciais) یا CSC اداره می شوند.

انواع شرکت در پرتغال

شما می توانید انواع شرکت ها را در پرتغال ثبت کنید:

 • Sociedade – LDA یا معادل پرتغالی یک شرکت سهامی خاص: این نوع رایج ، برای مشاغل کوچک و متوسط مناسب است.
 • Sociedade anónima – SA یا یک شرکت دولتی
 • Sociedade em comandita – SC یا مشارکت محدود
 • Sociedade em nome colectivo – SNC – یک مشارکت عمومی
 • مالکیت انحصاری – شرکتی با یک سهامدار منفرد ، که مسئولیت نامحدودی در قبال تمام خسارات و بدهی ها دارد.

اهمیت شرکت های تجاری در پرتغال

این نوع شرکت ها از نظر اهمیت اقتصادی برای زندگی تجاری پرتغال متفاوت هستند ، مشارکت عمومی و هر دو نوع مشارکت محدود در زندگی تجاری پرتغال معمول نیست ، در حالی که شرکتهای با مسئولیت محدود و شرکتهای سهامی با اختلاف زیاد دو شرکت تجاری رایج در پرتغال هستند.

اساسنامه کلیه شرکتها باید به صورت کتبی تنظیم شود و امضاهای شرکا نیز باید گواهی شوند ، ادغام شرکت قبل از دفاتر اسناد رسمی اجباری نیست ، همه شرکت ها مشمول ثبت تجاری (Conservatória do Registero Comercial) هستند ، طبق ماده ۵ CSC ، لحظه ثبت نهایی لحظه ادغام شرکت به عنوان یک شخص حقوقی است.

شما به عنوان یک خارجی چه نوع نهادهای تجاری می توانید در پرتغال افتتاح کنید؟

به منظور ادغام مشاغل کوچک یا متوسط با مقدار سرمایه کاهش یافته و مسئولیت محدود شده توسط مشارکت در سرمایه ، به سرمایه گذاران توصیه می شود که یک شرکت محدود خصوصی (sociedade por quotations – LDA) در پرتغال تشکیل دهند.

LDA باید توسط حداقل دو موسس با حداقل سرمایه ایجاد شود ( جزییات هزینه در بخش هزینه ثبت شرکت توضیح داده می شود) ، همه سهامداران باید در سرمایه مشارکت داشته باشند و مسئولیت آنها محدود به آن سهم است.

اگر بنیان گذاران از سرمایه بالایی برخوردار باشند ، می توانند یک شرکت دولتی (sociedade anónima – SA) را در اختیار بگیرند که نوعی شرکت بزرگ است ، حداقل پنج سهامدار برای ادغام این نوع مشاغل ضروری هستند و مسئولیت آنها محدود به مشارکت آنها در سرمایه است.

مشارکت محدود در پرتغال چیست؟

مشارکت محدود (sociedade em comandita – SC) توسط حداقل دو شریک تشکیل می شود ، حداقل یکی باید کلی باشد و در قبال تعهدات شرکت مسئولیت کامل دارد (socios comanditarias) ، در حالی که دیگری مسئولیت محدودی دارد و باید سرمایه را به شرکت تحویل دهد.

مشارکت عمومی در پرتغال چیست؟

یک مشارکت عمومی (sociedade em nome collectivo – SNC) همچنین دارای دو شریک با مسئولیت کامل در شرکت است ، آنها به همان اندازه مسئول تصمیم گیری به نام نهاد هستند و می توانند شرکت را مدیریت کنند ، حداقل سرمایه سهام برای این نوع مشاغل لازم نیست.

EIRL در پرتغال چیست؟

شکل دیگری از تجارت که بدون نیاز به سرمایه سهام تأسیس شده ، شرکت با یک سهامدار منفرد (EIRL) است ، بنیانگذار چنین شرکتی در قبال بدهی های موجود در برابر دارایی های شخصی خود مسئول است.

اطلاعات جامع و دقیق تر پیرامون انواع شرکت های قابل تاسیس در پرتغال از طریق تماس با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی قابل دستیابی است.

بهترین سرمایه گذاری در پرتغال

اطلاع از بهترین فرصت های سرمایه گذاری و ثبت شرکت در پرتغال از کلیدهای اصلی برای ورود به دروازه تجاری پرتغال است ، به همین دلیل مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، در این قسمت بهترین سرمایه گذاری ها در پرتغال را بررسی و چکده ای از نتایج آن را ارائه کرده اند.

بهترین سرمایه گذاری در پرتغال

زمینه های خوب برای سرمایه گذاری در پرتغال

همانند سایر نقاط جهان ، پرتغال روندهای سرمایه گذاری را دنبال کرده است ، بهترین فرصت ها و شاید پردرآمدترین فرصت ها در زمینه های زیر است:

پایداری : در مورد سرمایه گذاری در پرتغال ، با تلاش شرکتها برای پایداری محیط زیست و (البته) از نظر اقتصادی ، پایداری جدیدا بسیار مورد توجه قرار گرفته است و حتی صندوق های سرمایه گذاری پایدار پرتغال نیز وجود دارد.

زیست و ارگانیک: با تخصیص اعتبارات بیشتر و بیشتر به توسعه کشاورزی پرتغال ، تجارتهای زیستی و زیست محیطی در پرتغال جوانه زده اند.

فرانچایزینگ: اگر ترجیح می دهید ساختار و منابع یک شرکت را حفظ کنید و حق رای دادن یا فرانچایزینگ را به پرتغال بیاورید (یا یکی دیگر از موارد موجود را گسترش دهید) ، فکر خوبی است که به دنبال این نوع سرمایه گذاری باشید ، برخی از امتیازات در این کشور عملکرد نسبتاً خوبی داشته اند.

به غیر از مناطق ذکر شده ، دو مورد “بلیط طلایی” برای سرمایه گذاری یا تجارت در پرتغال هستند:

مشاور املاک: املاک و مستغلات با هزینه های نسبتاً کم (در مقایسه با سایر کشورها) و افزایش مداوم قیمت اجاره ، همچنان راهی عالی برای سرمایه گذاری در پرتغال هستند.

و دیگر اینکه یک کسب و کار فروشی در پرتغال پیدا کنید.

آیا می خواهید به عنوان یک خارجی یک تجارت سودآور در پرتغال راه اندازی کنید؟ اگر بله ، در اینجا برخی ایده های کوچک تجاری و فرصت های سرمایه گذاری در پرتغال آورده شده است.

راه اندازی کارخانه تولید باتری در پرتغال

پرتغال غنی از لایه زیرین لیتیوم است که به ویژه در مناطق گاردا ، ویسئو ، ویلا رئال و ویانا دو کاستلو متمرکز شده است ، در حالی که بیشتر لیتیوم این کشور از میدان آپلیت-پگماتیت گونسالو است.

بزرگترین معدن لیتیوم در اروپا توسط Grupo Mota ، Felmica ، در منطقه گواردا اداره می شود که تخمین زده می شود برای ۳۰ سال تولید ذخیره داشته باشد.

قیمت لیتیوم در انتظار افزایش تقاضا برای این ماده معدنی ، که در باتری های وسایل نقلیه الکتریکی و ذخیره انرژی از شبکه برق استفاده می شود ، افزایش یافته است.

در حقیقت ، اروپا بیش از ۲۰ درصد از عرضه جهانی باتری های درجه لیتیوم را مصرف می کند اما در حال حاضر مجبور است تمام منابع خود را از این ماده معدنی وارد کند ، این نشان می دهد که فرصت های شغلی در صنعت لیتیوم وجود دارد و یک کارآفرین مشتاق می تواند از این فرصت استفاده کند و کاری در این زمینه راه اندازی کند.

مشاغل تولید سیم مسی در پرتغال

یکی از مشاغل مناسب و البته سودآور که می تواند در پرتغال شروع شود ، تجارت تولید سیم مسی است ، پرتغال یک تولید کننده مواد معدنی قابل توجه در اروپا است و در میان تولید کنندگان پیشرو مس در اروپا قرار دارد ، هر کارآفرینی که تصمیم به تولید سیم مسی بگیرد ، دسترسی آسانی به مس خام خواهد داشت.

به منظور به حداکثر رساندن سود حاصل از این شغل ، دولت به شما این هزینه را می دهد که مکان خود را در نزدیکی معدن مس قرار دهید و همچنین اطمینان حاصل کنید که بازاریابان بین المللی را هدف قرار می دهید ؛ این به شما کمک می کنند محصولات خود را به سایر کشورهای جهان صادر کنید.

راه اندازی کسب و کار ماهیگیری

اگر در فکر راه اندازی یک تجارت پر رونق در پرتغال هستید ، یکی از گزینه های شما شروع یک کار تجارت ماهیگیری است ، پرتغال یک سنت قوی در بخش ماهیگیری پرتغال داشته و یکی از کشورهایی است که بیشترین مصرف ماهی را در سرانه دارد.

بندرهای ماتوسینوس ، پنیچه ، اولهائو ، سسیمبرا ، فیگویرا دا فوز ، سینس ، پرتیمائو و مادیرا مکان های ایده آل برای این نوع تجارت هستند ، در واقع یک بازار جهانی برای ماهیان وجود دارد و شما می توانید از این طریق برای تولید ارز برای تجارت خود استفاده کنید.

افتتاح یک کارخانه فرآوری ماهی

یکی دیگر از تجارت های ایده آل که می تواند در پرتغال شروع شود ، به خصوص اگر می خواهید از صنعت ماهیگیری استفاده کنید ، افتتاح یک کارخانه فرآوری ماهی است ؛ ان شامل کنسرو کردن ، خشک کردن یا استفاده از مواد نگهدارنده روی ماهی است.

جالب است که محصولات ماهی فرآوری شده در پرتغال از طریق چندین شرکت تحت مارک های مختلف و علائم تجاری ثبت شده مانند Ramirez ، قدیمی ترین تولید کننده کنسرو ماهی کنسرو در جهان صادر می شود.

شروع تجارت کشاورزی در پرتغال

چندین فرصت کسب و کار در صنعت کشاورزی در پرتغال وجود دارد و یک نکته خوب در مورد صنعت این است که بازار برای همه محصولات صنعت وجود دارد ، در کشاورزی تجاری همه چیز اعم از کشت محصولات و پرورش حیوانات ، ماهی ها و پرندگان به صورت انبوه است و همکاران در بیشتر موارد ، تنها با هدف کسب سود ، از آن به عنوان کشاورزی مکانیزه یاد می شود.

توجه داشته باشید که پرتغال به اندازه کافی شناخته شده است و اگر چنین محصولات گسترده ای تولید می کند مطمعننا هیچ نگرانی در عرضه آن به بازار داخلی و یا جهانی وجود نخواهد داشت.

مبلغ مورد نیاز سرمایه گذاری در پرتغال

در این بخش ابتدا نگاهی به شرایط مالی برای خرید ملک می اندازیم و سپس به سایر مبالغ سرمایه گذاری و ثبت شرکت در پرتغال اشاره می شود.

مبلغ مورد نیاز سرمایه گذاری در پرتغال

خبر خوب این است که خارجی ها هنگام خرید ملک در پرتغال با هیچ محدودیتی مواجه نیستند – در واقع ، بسیاری از خارجی ها قبلاً به پرتغال نقل مکان کرده اند یا حداقل ملک دیگری را در آنجا خریداری کرده اند.

، تقریباً سه چهارم افراد در پرتغال خانه دارند که بالاتر از متوسط انگلیس و ایالات متحده است ، قطعا شما نیز به دنبال یافتن ملکی برای سرمایه گذاری پرتغالی خود هستید.

اگر قصد خرید ملک در پرتغال با هدف اخذ اقامت این کشور را دارید ، باید یا ملک نوساز به ارزش ۵۰۰۰۰۰ یورو را خریداری کنید و یا در نوسازی ملک هایی به ارزش ۳۵۰ یورو شرکت کنید.

علاوه بر این خرید ملک در مناطق کم جمعیت تر با ۲۸۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰۰ یورو نیز امکانپذیر است.

سرمایه احتمالی برای پمپ بنزین در پرتغال

پرتغال دارای دو پالایشگاه نفت است اما عمده نفت و گاز خود را از کشورهای عربستان ، آنگولا و الجزایر وارد می کند ، بزرگترین شرکت فعال در بخش خرده فروشی نفت و گاز ، Galp است ، یک شرکت عمودی یکپارچه که تقریباً در همه بخشهای بازار فعالیت می کند ،Galp ، Repsol ، Cepsa و BP 67 درصد از بازار خرده فروشی روغن در پرتغال را تشکیل می دهند.

بر خلاف ایران ، پمپ بنزین در اروپا مجتمعی از جایگاه پمپ بنزین ، سوپرماکت ، قهوه خانه یا بار ، تعویض روغن و تنظیم باد است و بی شک میزان سرمایه لازم برای راه اندازی آن در پرتغال بالاتر از ثبت شرکت یا خرید ملک خواهد بود.

همچنین باید متذکر شویم که اگر به دنبال اخذ اقامت از این طریق هستید باید بیزینس قویی ارائه دهید ، گرچه اگر این نوع سرمایه گذاری را انتخاب کنید می توانید به صورت خانوادگی کار کنید و حرفه سودآوری خواهید داشت اما مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی می توانند روش های دیگری برای سرمایه گذاری در پرتغال به شما پیشنهاد بدهند که سرمایه کمتری نیاز داشته باشد و حتی نیازی به ارائه بیزینس پلن قوی نباشد.

سرمایه احتمالی برای تاسیس شعبه در پرتغال

توجه داشته باشید که شعب شرکت های خارجی می توانند بدون محدودیت در پرتغال فعالیت کنند و فعالیت آنها همانند شرکت با مسئولیت محدود است ، بنابراین هزینه ای که برای آن در نظر می گیرید کمتر از هزینه شرکت با مسئولیت محدود نخواهد بود.

اگر شما نوعی سرمایه گذار هستید که ترجیح می دهید مشاغل موجود را بخرید و دیدگاه شخصی خود را به آن ارائه دهید ، در اینجا چند منبع وجود دارد که می توانید از طریق آنها جستجو کنید تا برخی فرصت ها را پیدا کنید:

 • Trespasse (وب سایت به زبان پرتغالی است) ؛
 • Bolsa Portugal Negócios (وب سایت در پورتو است).

سرمایه گذاری اوراق قرضه در پرتغال

اوراق قرضه در پرتغال برای زمینه های مختلفی ارائه می شود و این مهم است که بدانید در چه زمینه ای خرید داشته باشید ، برخی موارد علاوه بر هزینه ای که برای خرید اوراق می دهید ، چنانچه مثلا خرید اوراق در زمینه هتل سازی باشد ، یک مبلغ جداگانه هم برای آن باید پرداخت شود.

علاوه بر این مبلغ مالیات برای خریداران اوراق قرضه بسیار مهم بوده زیرا در برخی موارد مالیات های بالایی به آنها تعلق می یگرد ، بنابراین در هر صورت باید مشاوره دقیق داشته باشید و مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی به روزترین اطلاعات را به شما خواهند داد.

مزایای سرمایه گذاری در پرتغال

سوالی که در ذهن بسیاری از سرمایه گذاران نقش می بیند این است: آیا الان زمان خوبی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در پرتغال است؟

مزایای سرمایه گذاری در پرتغال

در جواب باید بگوییم هر کشوری ممکن است در برهه ای از زمان دچار چالش ها و مشکلات اقتصادی شود اما کشور موفق آن است که در زمان بحران به خوبی بر شرایط واقف بوده و بتواند بر مشکلات فائق آید.

پرتغال بسیار تحت تأثیر بحران مالی سال ۲۰۰۸ قرار گرفت و بیشتر آژانس های رتبه بندی هنوز پرتغال را به عنوان یک مکان بد برای سرمایه گذاری ارزیابی می کنند اما با این حال ، پرتغال شرایط را مدیریت کرده و به مکان امن و خوبی برای سرمایه گذاری تبدیل شده است!

در چند سال گذشته ، پرتغال یک میلیون جایزه کسب کرده است و به نظر می رسد همه چیز برای این کشور کوچک عالی پیش می رود.

دلایل قوی برای سرمایه گذاری در پرتغال

دلایل زیادی برای سرمایه گذاری در پرتغال وجود دارد ، اما در اینجا پنج دلیل قوی وجود دارد.

 • استعداد : پرتغال دارای یک نیروی کار اختصاص یافته ، جوان و بسیار تحصیل کرده با مهارت های مربوط به تولید و توسعه تجارت است.
 • کیفیت زندگی : پرتغال کشوری امن ، چندفرهنگ و آفتابی است که خدمات بهداشتی ، مدارس و اوقات فراغت عالی را ارائه می دهد.
 • محل سکونت : موقعیت استراتژیک پرتغال این کشور را به یک پایگاه عالی برای اتصال به جهان تبدیل می کند.
 • بازار و پشتیبانی : پرتغال دروازه ای برای ۵۰۰ میلیون نفر در اروپا است ، بازاری عظیم که می تواند به کسب و کار شما در دستیابی به بودجه اروپا کمک کند.
 • زیرساخت : زیرساخت های پرتغال از بزرگراه ها گرفته تا بنادر و فرودگاه ها ، در سطح جهانی بسیار مناسب است.

برجسته ترین مزیت برای سرمایه گذاری در پرتغال چیست؟

سرمایه گذاران اغلب ویزای طلایی پرتغال را دریافت می کنند و دارندگان این ویزا می توانند با اخذ تابعیت برای اجازه اقامت دائم یا تابعیت پرتغال اقدام کنند اما مزایای سرمایه گذاری فراتر از اقامت در پرتغال است ، با عضویت در اتحادیه اروپا ، افرادی که به اصطلاح Golden Visa را دریافت می کنند می توانند بدون ویزا از طریق منطقه شنگن سفر کنند و از اتحاد خانواده بهره مند شوند.

این علاوه بر تمام مزایای سرمایه گذاری در کشوری است که بازار املاک و مستغلات از سطح قابل توجهی قدردانی برخوردار است و همچنین محیطی که به طور فزاینده ای برای ایجاد و سرمایه گذاری در شرکت های نوپا مطلوب است.

معایب سرمایه گذاری در پرتغال

اگرچه ما کاملاً مطمئن هستیم که پرتغال مکان خوبی برای سرمایه گذاری است ، اما منصفانه نیست که فقط موارد خوب را به شما نشان دهیم ؛ دو عامل وجود دارد که می تواند مانعی برای رویاهای کارآفرینی شما در پرتغال باشد:

 • فقدان دید بزرگتر : برای آینده پرتغال ، در مورد سرمایه گذاری ، چشم انداز مشخصی وجود ندارد ، بنابراین سرمایه گذاری در مناطق خاص ممکن است خطرناک باشد ، شما واقعاً باید از قبل به خوبی برنامه ریزی کنید و اقدامات لازم را انجام دهید.
 • سیاست : پرتغال تمایل دارد از بحث “شایسته سالاری” اجتناب کند و بسته به دولت منتخب ، یک تجارت ممکن است از افزایش مالیات زیادی برخوردار شود ، این امر همچنین ممکن است خطری برای سرمایه گذاری های آینده یا بلند مدت باشد.

با مشاوران ما همگام شوید تا جدیدترین نکات درباره پرتغال را از دست ندهید.

بهترین شهرهای پرتغال برای سرمایه گذاری

توجه داشته باشید که فعلاً بهترین شهرها برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در پرتغال ، شهرهای لیسبون و پورتو هستند ، در حال حاضر بازار املاک لیسبون در حال رونق است و با انتخاب پرتغال و لیسبون به عنوان میزبان این رویداد ، ترکیبی از استعداد ، پول و درخشان ترین ذهن دنیای فناوری به سمت لیسبون گرایش پیدا کرده است.

بهترین شهرهای پرتغال برای سرمایه گذاری

لیسبون ، پایتخت پرتغال ، همیشه محبوب ترین مقصد در میان سرمایه گذاران خارجی بوده و پس از آن پورتو قرار دارد ، پورتو که اخیراً توسط فوربس به عنوان یکی از “بهترین شهرهای اروپا برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۰” معرفی شده است ، اکنون خود را به عنوان یک جایگزین قوی برای لیسبون نشان می دهد.

سرمایه گذاری در لیسبون ، پایتخت پرتغال

لیسبون پایتخت پرتغال است و از آن به عنوان نقطه ایده آل برای سرمایه گذاری یاد می شود ، لیسبون برای تمام سنین جذاب بوده لیکن برای مهاجران زیر ۵۰ سال بسیار جذاب است ، در حالی که هزینه های زندگی در حال افزایش است ، اما باز هم زندگی در لیسبون در مقایسه با اکثر شهرهای بزرگ هنوز بسیار مقرون به صرفه است.

دنیای تجارت پرتغال روند خود را افزایش داده است و هر روز استارت آپ های جدید فناوری و فرصت های سرمایه گذاری ظاهر می شوند.

اگر قصد سرمایه گذاری در پرتغال را دارید ، این مکان را فراموش نکنید ، با وجود تغییرات احتمالی در برنامه ویزای طلایی ، که ممکن است تا پایان سال ۲۰۲۱ اعمال شود ، هنوز زمان کافی برای تأمین سرمایه در یک شهر بزرگ که واجد شرایط است وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گزینه های خود ، دریغ نکنید با تیم ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید.

سرمایه گذاری در شهر پورتو ، پرتغال

شهر جذاب پورتو ، که در اصل به دلیل تولید شراب بندری معروف بود ، به یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری پرتغال تبدیل شده است ، در نتیجه بخش عمده ای از خریداران ویزای طلایی جذب این منطقه می شوند.

قیمت هر متر مربع در پورتو کمی پایین تر است ، با این حال بازده اجاره با لیسبون قابل مقایسه است و آن را به مکانی ایده آل برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

پورتو همچنین یکی از میراث جهانی یونسکو است و دارای مکان های دیدنی فرهنگی ، معماری خیره کننده ، مناطق گرم طبخ و همچنین سایر امکانات معمول است که انتظار می رود در هر شهر بزرگ پیدا کنید.

این شهر با یک سفر قطار تقریباً ۲٫۵ ساعته بین دو شهر با لیسبون ارتباطات حمل و نقل بسیار خوبی دارد ، در سال های اخیر ، سرمایه گذاری عمومی قابل توجهی در پورتو انجام شده است که در حال بهبود زیرساخت های شهر مانند جاده ها ، دانشگاه ها ، کتابخانه ها و موارد دیگر است.

پورتو در مرحله مشابه با ۵-۶ سال پیش لیسبون قرار دارد ، به این معنی که هنوز یک فرصت عالی برای رشد سرمایه وجود دارد.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در لیسبون و پورتو دارای گزینه های مختلفی برای خرید املاک و مستغلات است که همگی در مکان های اصلی هستند و بازده اجاره ای امیدوار کننده را ارائه می دهند.

قطعا شهرهای دیگر پرتغال نیز ظرفیت های قابل ذکری برای سرمایه گذاری دارند اما دو مکان ذکر شده بهترین آنها هستند.

یکی از بهترین کشور ها برای سرمایه گذاری ، سوئیس است ، چند زبانه بودن و وجود سرمایه گذاران از سراسر دنیا باعث شده که بهترین خدمات را برای افراد متقاضی در تمام زمینه ها فراهم سازد ؛ مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس را بخوانید.

هزینه های ثبت شرکت در پرتغال

در روند تاسیس شرکت در داخل یا خارج از کشور به صورت نرمال هزینه هایی وجود دارد که باید از ابتدای کار به آن توجه داشته باشید ، در واقع میزان سرمایه شما برای شروع کار و انتخاب نوع شرکت اهمیت دارد.

هزینه های ثبت شرکت در پرتغال

در زیر مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، شرایط مالی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در پرتغال را بررسی کرده و نتیجه آن را بیان کرده اند ، چنانچه پس از مطالعه هنوز ابهاماتی در این باب در ذهن داشتید می توانید با ما تماس بگیرید و مشاوره تخصصی تر دریافت نمایید.

سرمایه تاسیس شرکت با مسئولیت محدود در پرتغال

این نوع شرکت توسط اکثر شرکتهای کوچک و متوسط پرتغالی اتخاذ شده است ، حداقل سرمایه سهام مورد نیاز ۵،۰۰۰ یورو است که به به اصطلاح سهمیه بندی شده تقسیم می شود و کمک های نقدی یا غیر نقدی انجام می شود.

حداقل ارزش اسمی یک سهم (سهمیه) ۱۰۰ یورو است ، مسئولیت سهامداران در قبال بدهی های شرکت محدود است ، به طور معمول شرکت های با مسئولیت محدود خصوصی پرتغال توسط دو یا چند سهامدار ادغام می شوند.

ساختار شرکتی یک شرکت با مسئولیت محدود خصوصی کاملاً ساده شده است و علاوه بر مجمع عمومی ، اکثر این نوع شرکت ها به عنوان یک نهاد اجباری دیگر ، یک یا چند مدیر دارند که قدرت مدیریت و نمایندگی شرکت را دارند.

اگر در اساسنامه شرکت پیش بینی شده باشد ، یک هیئت نظارت مالی می تواند منصوب شود و اگر شرکت دو هدف زیر را برآورده کند انتصاب هیات نظارت مالی اجباری است :

 • مبلغ کل موجودی ۱٫۵۰۰٫۰۰۰،۰۰ یورو.
 • مبلغ کل فروش خالص و سایر سودها ۳٫۰۰۰٫۰۰۰،۰۰ یورو.
 • به طور متوسط سالانه ۵۰ کارمند.

قوانین پرتغال همچنین وجود شرکتهای سهامی خاص با مسئولیت محدود را ممکن کرده است. نام یک شرکت با مسئولیت محدود باید حاوی کلمه Limitada یا مخفف Lda باشد و کلمات Sociedade یک طرفه است.

سرمایه شرکت با مسئولیت محدود عمومی پرتغال (Sociedade Anónima)

سرمایه با مسئولیت محدود عمومی همانند شرکتهای با مسئولیت محدود خصوصی به سهام تقسیم می شود ، مسئولیت محدود است سهامداران دارایی های خصوصی در قبال بدهی های شرکت مسئولیتی ندارند.

حداقل تعداد سهامداران برای تاسیس ۵ نفر است اما با این حال ، همانطور که بیان شد ، تحت برخی شرایط ، یک شرکت سهامی ممکن است با یک سهامدار انحصاری باشد تا زمانی که این سهامدار یک شرکت باشد.

حداقل سرمایه مورد نیاز ۵۰٫۰۰۰ یورو و حداقل ارزش اسمی یک سهم ۰/۰۱ یورو است ، برخلاف شرکتهای با مسئولیت محدود خصوصی ، ساختار شرکتی شرکتهای با مسئولیت محدود عمومی ، علاوه بر هیئت مدیره و مجمع عمومی ، یک هیئت حسابرسی اجباری نیز دارد.

در شرکتهایی که سرمایه آنها از ۲۰۰٫۰۰۰،۰۰ یورو بیشتر نباشد ، به جای هیئت مدیره ، ممکن است یک مدیر واحد منصوب شود.

هزینه های جانبی برای ثبت شرکت در پرتغال

 • هزینه در صورت درخواست نام از قبل تأیید شده برای شرکت: ۳۶۰ یورو
 • هزینه های مربوط به اساسنامه از پیش تصویب شده: ۱۸۰ یورو
 • هزینه در صورت درخواست قبلی گواهی تأیید نام شرکت: ۴۳۵ یورو
 • هزینه های مربوط به اساسنامه سفارشی / سفارشی: ۳۸۰ یورو

لازم به ذکر است که علاوه بر تمامی هزینه هایی که برای ثبت یک شرکت در خارج از کشور مورد نیاز هست ، اگر متقاضیان مایل باشند جهت تسریع روند کار با کارشناسان تاسیس شرکت در موسسه مهاجرتی رجبی همکاری کنند ، مبلغی را هم برای انجام امور وکالت تاسیس شرکت در پرتغال باید پرداخت کنند ، این مبلغ بی شک از مبالغ مد نظر در دیگر موسسات مهاجرتی کمتر بوده و به صورت کاملا منصفانه در نظر گرفته می شود.

مراحل ثبت شرکت در پرتغال

چگونه می توان یک شرکت پرتغالی برای راه اندازی تجارت خود در پرتغال و سراسر اتحادیه اروپا افتتاح کرد؟ روش کار کاملاً ساده است ، حتی در صورت درخواست کمک تخصصی از متخصصان موسسه مهاجرتی رجبی ، می توانید از راه دور و بدون زحمت همه چیز را برای خود تنظیم کنید.

مراحل ثبت شرکت در پرتغال

همانطور که در بخش های قبل تر ذکر شد ، محبوب ترین شکل شرکت در پرتغال “LDA” است ، اجازه دهید این فرم شرکت پرتغالی را به تفصیل در نظر بگیریم ، زیرا اصول کلی در مورد سایر شرکت ها نیز اعمال می شود.

روش استاندارد ثبت تجارت در پرتغال مراحل زیادی را در بر می گیرد ، با این وجود ، یک روش ساده نیز وجود دارد – یک مسیر سریع برای تاسیس شرکت.

در اینجا ، ما به اصل کلی ، مهمترین موضوعات و مراحل اجتناب ناپذیر در ثبت شرکت توجه خواهیم کرد که هم برای استاندارد و هم برای روشهای ساده یکسان است.

نحوه ثبت شرکت در پرتغال

برای راه اندازی شرکت در پرتغال سه روش وجود دارد؛ دو روش ساده (بصورت آنلاین و در محل) و روش سنتی.

راه اندازی آنلاین (Empresa Online) – این امکان را می دهد که انواع خاصی از مشاغل پرتغالی را با هزینه ۱ تا ۲ روز و با هزینه ۳۶۰ یورو از طریق اینترنت راه اندازی و ثبت کنند.

برای این کار گواهی الکترونیکی لازم است ، وب سایت های خاصی دارد که باید از آنها اطلاع پیدا کنید.

راه اندازی در محل (Empresa de Hora) – تنها یک معامله گر و شرکت های محدود از طریق این طرح دولتی در یک ساعت با پرداخت ۳۶۰ یورو ایجاد می شوند ، همه شرکا باید همراه با کلیه اسناد و مدارک لازم و هر نماینده قانونی حضور داشته باشند. جزئیات نحوه راه اندازی را می توانید ازمشاوران موسسه مهاجرتی رجبی بپرسید.

اگر نمی توانید یا نمی خواهید تجارت پرتغالی خود را با استفاده از Empresa Online یا Empresa de Hora راه اندازی کنید ، می توانید با استفاده از روش سنتی (Criacao da Empresa) راه اندازی کنید.

اطلاعات متشکل از اساسنامه شرکت در پرتغال

اساسنامه اسناد اصلی شرکت برای تشکیل شرکت در پرتغال است که شامل اطلاعات کاملی در مورد:

 • نام شرکتی که می خواهید در پرتغال تاسیس کنید.
 • نام سهامداران ، ملیت و کشور محل اقامت آنها.
 • فعالیتهای آینده شرکت تازه افتتاح شده در پرتغال.
 • مسئولیت ها و حقوق مدیران شرکت
 • قابلیت انتقال سهام و واگذاری حقوق سهامداران.
 • حق رأی در شرکت و جزئیات مربوط به روش انحلال.

شما به یک سرمایه سهام ۱ یورویی و حداقل یک سهامدار نیاز خواهید داشت ، توصیه می شود برای افتتاح حساب بانکی حداقل یک بازدید شخصی از سهامداران اصلی را ترتیب دهید ، اما با این حال ، می توانید وکالت نامه تنظیم کنید و این روند را از راه دور انجام دهید – به ویژه اگر یک مدیر محلی حرفه ای استخدام کنید ، که معمولاً در صورت عدم توانایی سفر به پرتغال ، توصیه می شود.

ما یادآوری می کنیم که کارشناسان ثبت شرکت ما در موسسه مهاجرتی رجبی ، در هنگام تهیه و ارسال اساسنامه برای تجارت در پرتغال با کمک کامل در اختیار شما هستند و می توانند در سریع ترین زمان کارهای شما را انجام دهند.

مالیات شرکت ها در پرتغال

شرکت ها در پرتغال باید مالیات شرکت خود را از سود خود بپردازند ، این راهنما نحوه کار مالیات شرکت ها از جمله مشاوره در مورد نحوه تشکیل پرونده و اعتبارات موجود ، در پرتغال را توضیح می دهد ، تمام مشاغل محدود و مختلط در پرتغال مالیات شرکت پرتغال را پرداخت می کنند ، که این راهنما توضیحات لازم را در خصوص مالیات سرمایه گذاری و ثبت شرکت در پرتغال ارائه می دهد.

مالیات شرکت ها در پرتغال

سیستم مالیات شرکت ها در پرتغال

میزان مالیات شرکت به میزان سود شرکت بستگی دارد ، علاوه بر مالیات شرکت ، باید به شهرداری محلی خود نیز هزینه اضافی پرداخته شود ، اگر شرکت بیش از ۱۰،۰۰۰ یورو در سال تحویل می دهد ، باید برای مالیات بر ارزش افزوده نیز ثبت نام کند.

شرکت ها در پرتغال باید اظهارنامه مالیاتی شرکت ها را به صورت سالانه ثبت کرده و اقساط را پرداخت کنند ، قبل از محاسبه سود کلی خود ، شرکت دار می تواند طیف وسیعی از هزینه ها را کسر کند.

چه کسی مالیات شرکت را در پرتغال پرداخت می کند؟

مالیات شرکت ها در پرتغال معمولاً فقط در مورد شرکت های سهامی خاص اعمال می شود ، تجار تنها و خود اشتغالی و افرادی که در این نوع شرکت ها مشارکت دارند ، در عوض ، مالیات بر درآمد پرتغال را از سود خود می پردازند.

دسته اصلی شرکت های مشمول مالیات شرکت در پرتغال به شرح زیر است:

 • شرکت های عضو مقیم باید مالیات شرکت ها را بر درآمد جهانی خود بپردازند.
 • شرکت های مقیم غیر رسمی باید مالیات شرکت ها را بر درآمد جهانی که مشمول مالیات بر درآمد شخصی نیست ، بپردازند.
 • شرکت های غیر مقیم (کسانی که در خارج از پرتغال ثبت شده اند) باید مالیات شرکتی را بر درآمد پرتغال پرداخت کنند که مشمول مالیات بر درآمد شخصی نیستند.

مالیات شرکت برای معامله گران و مشارکت های انحصاری

اگر به عنوان یک تاجر یا مستقل کار آزاد اشتغال دارید یا تجارت شما به عنوان یک نهاد غیر شرکتی (به عنوان مثال یک مشارکت) فعالیت می کند ، پولی که از تجارت خود به دست می آورید به عنوان درآمد شخصی تلقی می شود ، بنابراین ، این مالیات به جای مالیات بر درآمد شرکت ، مالیات بر درآمد شخصی است.

درآمد خود اشتغالی از یک مشاغل یا حرفه به عنوان درآمد گروه B در سیستم مالیات بر درآمد شخصی پرتغال طبقه بندی می شود.

نرخ مالیات شرکت ها در پرتغال

مشاغل در پرتغال با نرخ ثابت ۲۱٪ از سود مالیات پرداخت می کنند ، این نرخ در دهه گذشته به تدریج پایین آمده است و کمی کمتر از میانگین اتحادیه اروپا یعنی ۲۱٫۹ درصد است.

ممکن است مشاغل در پرتغال به اضافه صورتحساب مالیات شرکت خود نیاز به پرداخت هزینه اضافی داشته باشند ، این موارد به شرح زیر است:

 • حداکثر ۱٫۵٪ هزینه محلی (دراما) بابت سود حاصل از شهرداری منطقه.
 • ۳٪ هزینه دولتی (Derrama Estadual) ) با سود بین ۱٫۵ میلیون و ۷٫۵ میلیون یورو (۲٫۱٪ در مادیرا ، ۲٫۴٪ در آزورها).
 • ۵٪ هزینه اضافی سود بین ۷٫۵ تا ۳۵ میلیون یورو (۳٫۵ درصد در مادیرا ، ۴ درصد در آزورها).
 • ۹٪ اضافه سود بیش از ۳۵ میلیون یورو (۶٫۳٪ در مادیرا ، ۷٫۲٪ در آزورها).

معافیت ها و اعتبارات مالیاتی شرکت ها در پرتغال

مشاغل کوچک و متوسط می توانند با پرداخت ۲۵،۰۰۰ یورو سود مشمول مالیات و نرخ مالیات شرکت های بزرگ پرتغالی ۱۷ درصد (۱۱٫۹٪ در مادیرا ، ۱۲٫۵٪ در مناطق داخلی) را پرداخت کنند.

معافیت ها و اعتبارات مالیاتی شرکت ها در پرتغال

رژیم مالیاتی ساده پرتغال

مشاغل کوچک و تاجران انحصاری با گردش مالی کمتر از ۲۰۰،۰۰۰ یورو می توانند از طریق یک رژیم ساده ، مالیات مشاغل را پرداخت کنند و از این طریق به جای سود مالیات از گردش مالی پرداخت کنند ، این ساده تر است زیرا بدان معنی است که شما مجبور نیستید حساب های کامل شرکت را ارائه دهید.

تحت رژیم ساده مالیاتی (رژیم ساده اجازه کسر هزینه را نمی دهد.) ، ۲۰٪ درآمد حاصل از فروش محصول و ۸۰٪ درآمد حاصل از سایر خدمات تجاری و شغلی مشمول مالیات با حداقل مبلغ پرداختی است.

مالیات بر ارزش افزوده شرکت ها در پرتغال

مالیات بر ارزش افزوده در پرتغال (Imposto Sobre o Valor Agregado) یا به اختصار IVA در سال ۱۹۸۶ تاسیس شد ، این مبلغ توسط همه مشاغل با گردش مالی بیش از ۱۰،۰۰۰ یورو برای کالاها و خدمات مشمول مالیات قابل پرداخت است.

سه نرخ مالیات بر ارزش افزوده در پرتغال وجود دارد:

 • نرخ عمومی: ۲۳٪ کالاها و خدمات مشمول مالیات
 • نرخ متوسط: ۱۳٪ کالاهای غذایی و آشامیدنی و خدمات
 • نرخ کاهش یافته: ۶٪ در برخی از ملزومات اساسی از جمله غذاهای خاص

اگر مشاغل مشمول مالیات بر ارزش افزوده در پرتغال دارید ، باید شماره مالیات بر ارزش افزوده دریافت کنید ، برای شرکت ها مالیات بر ارزش افزوده NIF یا NIPC نامیده می شود.

مالیات بر ارزش افزوده هفت روز پس از مهلت مقرر گزارش ، به صورت سه ماهه یا ماهانه به سازمان مالیاتی پرتغال پرداخت می شود.

خرید شرکت آماده در پرتغال

سرمایه گذاران خارجی در پرتغال ، می توانند شرکت های موجود را خریداری کنند ، برای شخصی که در پرتغال شرکت خریداری می کند ، می تواند حساب بانکی پرتغال را نیز افتتاح کنند.

خرید شرکت آماده در پرتغال

افرادی که می خواهند در پرتغال شرکت خریداری کنند ، باید بصورت حضوری در بخش AT پرتغال ثبت نام کنند ، خریداران می توانند شرکت موردنظر خود را در پرتغال بصورت غیر حضوری نیز خریداری کنند (این مورد توصیه نمی شود) و مدارک ضروری برای بررسی و خرید یک شرکت شامل وضعیت مالک ، وضعیت شرکت ، صورت های مالی شرکت ، از جمله مالیات و ترازنامه است.

معمولا هزینه خرید یک شرکت با توجه به وضعیت شرکت ، بطور میانگین می تواند از ۲۵۰،۰۰۰ یورو تا ۵۰۰،۰۰۰ یورو متغیر باشد (البته در مواردی بالاتر یا پایین تر از این مبالغ نیز خرید و فروش می شود).

چگونه می توان در پرتغال شرکت خرید؟

برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در پرتغال و جهت خرید یک شرکت آماده نیازی به سفر به پرتغال نیست ، درصورتی که از مشاوران محلی کمک گرفته باشید ، زیرا مشاوران می توانند از این لحاظ هماهنگی های لازم را انجام دهند ، کپی اسناد شناسایی خریدار برای محضری شدن نیاز است ، پیش فاکتور شرکت آماده باید پرداخت شود و در مرحله بعدی امضای اسناد شرکت قبل از انتقال مالکیت ، نیاز است.

مزایا و معایب خرید شرکت در پرتغال

در برخی موارد اگر شما یک کارآفرین باشید که شرکت را خریداری کرده اید ، چشم انداز کسب و کار شما برای رشد ارگانیک خیلی خوش بینانه نیست و شاید این صنعت رشد چندانی نداشته باشد یا بازار چندپاره باشد.

خطر زیادی در هنگام خرید یک شرکت آماده در پرتغال در نظر گرفته نمی شود زیرا این شرکت در حال حاضر هیچ فعالیتی ندارد و ممکن است بدهی ای نداشته باشد ، با توجه به قانون شرکت در پرتغال ، این نوع شرکت از قبل ثبت نام شده است و دقیقاً مانند هر شرکت دیگر مراحل ادغام را دنبال می کند.

با این حال ، درخواست بررسی دقیق شرکت و تأیید کامل یک شرکت آماده پیشنهاد می شود اما ضروری نیست ، گزارش كامل از بررسی شركت ممكن است در صورت وجود مشكلات خاصي در شركت آماده ، مانند مديريت بد قبلي يا هر نوع بدهي را نشان دهد.

پرتغال برای سرمایه گذاران بین المللی بسیار جذاب است ، بنابراین ورود سریع به بازار در بیشتر موارد هدف بسیاری از کارآفرینان است ، یک شرکت آماده می تواند راه حل مناسبی برای کسانی باشد که می خواهند به محض امضای اسناد و انتقال مالکیت ، از مراحل ثبت نام برای شرکت صرف نظر کنند و برای کار آماده شوند.

البته داشتن یک طرح تجاری قبل از خرید ، برای شروع سریع کار در یک شرکت آماده ، مهم است ، صبر نکردن برای تشریفات خاص ادغام اغلب مزیت مهمی است که سرمایه گذاران از خارج از کشور به دنبال کسب و کار در این قسمت از اروپا می دانند.

شاخص های اقتصادی برای ثبت شرکت در پرتغال

نرخ بیکاری کلی در پرتغال در سال ۲۰۲۱ ، ۶٫۹ درصد بوده ؛ نرخ بیکاری آقایان در سال جاری ۶٫۶ درصد و نرخ بیکاری بانوان ۷٫۲ درصد است ، که این نرخ با توجه به ماه های گذشته مقداری افزایش یافته است.

شاخص های اقتصادی برای ثبت شرکت در پرتغال

نرخ اشتغال کلی نیز در پرتغال در آپریل ۲۰۲۱ ، ۵۳٫۹ درصد است.

نرخ تورم در پرتغال

نرخ تورم کلی در پرتغال در مقایسه با سال های گذشته ۰٫۸۹ درصد است و این نرخ در ماه مه سال ۲۰۲۱ ، به ۱٫۲۴ درصد رسید.

تورم مواردی مانند حمل و نقل (۵٫۵۶ درصد) ، پوشاک و کفش (۳٫۲۵ درصد) ، مسکن و آب و برق (۱٫۵۳ درصد) و بهداشت (۲٫۵۷ درصد) است ، علاوه بر این ، تورم برای مواد غذایی و نوشیدنی های غیر الکلی (۰٫۵۵ درصد) ، ارتباطات (۰٫۲۸ درصد) است.

از طرف دیگر ، نرخ تورم برای رستوران ها و هتل ها سریعتر شد (۴/۱۲ درصد) تهیه مبلمان (۴۳/۰ درصد) و آموزش (۶۴/۱ درصد) است و به طور ماهانه ، قیمت های مصرف کننده پس از جهش ۰٫۴ درصدی در ماه قبل ، ۰٫۲ درصد افزایش یافت.

سود بانک ها در پرتغال

طبق بخشنامه اتحادیه اروپا ، هر کشور اتحادیه اروپا ۱۰۰۰۰۰ یورو ضمانت سپرده بانکی ارائه می دهد ، در صورت از کار افتادن بانک ، طرح تضمین سپرده ملی (Fundo de Garantia de Depósitos در پرتغال) پس انداز شما را تا سقف ۱۰۰۰۰۰ یورو پس می دهد.

اگر بانک از کار بیفتد پس انداز بالای ۱۰۰۰۰۰ یورو از بین می رود ، ممکن است به دنبال هر توزیع دارایی به عنوان بخشی از روند ورشکستگی ، وجوه اضافی دریافت شود ، اما این به وضعیت بانک در آن زمان بستگی دارد.

سپرده ها به ازای هر سپرده گذار تحت پوشش قرار می گیرد ، بنابراین زوج هایی که حساب مشترک دارند ۲۰۰۰۰۰ یورو تحت حمایت هستند. توجه داشته باشید که ضمانت نامه مربوط به هر گروه بانکی است نه برای هر حساب بانکی یا حتی برای هر بانک ، زیرا برخی از بانک ها با نام های مختلف بخشی از یک گروه بانکی هستند ، بنابراین باید مراقب باشید.

درصد مالیات در پرتغال

شرکت داران مالیات شرکت ها را در پرتغال با نرخ ثابت ۲۱٪ از سود مشمول مالیات می پردازند ، هزینه های اضافی شهرداری محلی تا ۱٫۵٪ نیز اعمال می شود ، همچنین هزینه های اضافی سود بیش از ۱٫۵ میلیون یورو نیز اعمال می شود.

شرکت های کوچک و متوسط می توانند با ۱۵،۰۰۰ یورو سود مشمول مالیات خود ، نرخ مالیات شرکت ها را ۱۷ درصد کاهش دهند.

مشاغل کوچک و تاجران انحصاری با گردش مالی کمتر از ۲۰۰،۰۰۰ یورو می توانند از طریق یک رژیم ساده ، مالیات مشاغل را پرداخت کنند و از این طریق مالیات گردش مالی خود را به جای سود خود بپردازند.

آخرین مهلت برای تکمیل اظهارنامه مالیاتی شرکت پرتغالی بین ۱۶ آوریل تا ۱۶ مه هر سال است.

در زمینه سرمایه گذاری می توانید به کشور لهستان هم فکر کنید ، لهستان یک کشور اروپایی است که به واسطه ثبات اقتصادی و سیاسی خود ، سرمایه انسانی تحصیل کرده و یک بازار بزرگ داخلی یکی از جذاب ترین مکان های سرمایه گذاری خارجی در سراسر جهان است ؛ مقاله سرمایه گذاری ایرانیان در مناطق ویژه لهستان را بخوانید.

بهترین شهرهای پرتغال برای ثبت شرکت

منطقه لیسبون ثروتمندترین منطقه در پرتغال است و بسیار بالاتر از میانگین سرانه تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا است و ۴۵ درصد تولید ناخالص داخلی پرتغال را تولید می کند ، اقتصاد لیسبون اساساً بر پایه بخش سوم استوار است و بیشتر مراکز شرکت های چند ملیتی که در پرتغال فعالیت می کنند در منطقه Grande Lisboa ، به ویژه در شهرداری Oiras متمرکز شده اند ، منطقه کلانشهر لیسبون به ویژه کرانه جنوبی رودخانه تاگوس (ریو تجو) به شدت صنعتی است ، به همین دلیل بهترین شهر برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در پرتغال است.

بهترین شهرهای پرتغال برای ثبت شرکت

میانگین درآمد در لیسبون ۲،۸۶۰ یورو در ماه است ، بطوری که ۵۰ درصد نیروی کار این شهر زیر ۳،۰۰۰ یورو و ۵۰ درصد دیگر بالای ۳،۰۰۰ یورو در ماه درآمد دارند و میانگین هزینه اجاره ۶۵۰ یورو در ماه است و برای اماکن نزدیکتر به مراکز تجاری شهر گاها اجاره ها از ۱،۰۰۰ یورو به بالا شروع می شود.

شهر پورتو

پورتو به عنوان مهم ترین شهر در شمال غربی پرتغال که به شدت صنعتی شده است ، بسیاری از بزرگ ترین شرکت های پرتغالی ، مانند Altri ، Ambar ، Amorim ، Bial ، Cerealis ، BPI ، CIN ، EFACEC ، Frulact ، Lactogal را در خود جای داده است ، به همین دلیل این شهر یکی از بهترین شهر های پرتغال برای ثبت شرکت در این کشور است.

نرخ بیکاری در این شهر به نسبت بالاست و تقریبا ۸ درصد برای جوانان زیر ۲۵ سال است ، میانگین درآمد در پوتو ۲،۶۰۰ یورو در ماه است و تقریبا ۵۰ درصد از نیروی کار زیر ۲،۸۱۱ یورو در ماه و ۵۰ درصد دیگر بالای این مقدار درآمد دارند.

اجاره آپارتمان های یک خوابه در هر ماه حدود ۶۰۰ یورو است ، یک ملک دو خوابه ماهانه به طور متوسط ۷۵۰ یورو اجاره دارد و یک آپارتمان با سه اتاق خواب بیشتر حدود ۱۰۰۰ یورو در ماه اجاره می شود.

طرح تجاری برای ثبت شرکت در پرتغال

طرح تجاری ابزاری است که از نظر مالی ، ایده تجاری یا تأثیر برخی اقدامات استراتژیک را منعکس می کند ، اگر یک کارآفرین در پرتغال با یک ایده تجاری هستید ، باید تحقیقات خود را در بازار انجام دهید و همچنین یک طرح تجاری قوی تدوین کنید.

طرح تجاری برای ثبت شرکت در پرتغال

شما می توانید الگوهای طرح کسب و کار را بارگیری کنید و یا برای انجام بهتر این کار با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید ، در زیر همکاران ما چکیده ای از نحوه ایجاد یک طرح تجاری را توضیح داده اند.

نحوه ایجاد یک طرح تجاری در پرتغال

برای ایجاد یک طرح تجاری می توانید مراحل زیر را طی کنید:

در مورد ساختار حقوقی تجارت تصمیم بگیرید؛ برای جزئیات انواع مختلف تنظیماتی که می توانید انتخاب کنید ، می توانید در مورد انواع مشاغل پرتغالی تحقیق کنید.

نام و آدرس کسب و کار را انتخاب کنید؛ ممکن است این موارد را قبلاً داشته باشید اما اگر چنین نیست ، اکنون زمان نهایی کردن آن است ، شما باید آنها را به عنوان بخشی از روند تنظیمات خود ثبت کنید.

روش تنظیم شرکت را انتخاب کنید؛ می توانید یکی از روش های آنلاین ، در محل یا روش سنتی را (که در بخش مربوط به مراحل ثبت شرکت توضیح داده شد) را انتخاب کنید.

شرایط لازم برای طرح تجاری و ثبت شرکت

برای شناسایی رسمی نام شرکت پرتغالی خود ، باید گواهی پذیرش دریافت کنید ، این کار از طریق موسسه ثبت اسناد رسمی (IRN) امکان پذیر است.

برای کارت شرکت و کارت جمعی (شناسه اصلی کسب و کار) از IRN اقدام کنید و درخواست دهید.

 • یک حساب بانکی تجاری باز کنید و سرمایه اولیه را واریز کنید.
 • آغاز فعالیت در اداره مالیات محلی را باید گزارش دهید.
 • تجارت خود را در یک دفتر ثبت تجاری ثبت کنید.
 • به عنوان کارفرما در دفتر محلی تأمین اجتماعی ثبت نام کنید.

پس از اتمام این مراحل ، که بیش از ۱۵ روز طول نمی کشد ، می توانید تجارت خود را در پرتغال شروع کنید ، ابتدا بررسی کنید که آیا منطقه فعالیت تجاری شما نیازهای اضافی مانند مجوز یا شرایط خاص دارد ، در واقع ، برای برخی از مشاغل ، شروع فعالیت بدون وضعیت رسمی در پرتغال غیرقانونی است.

مراحل پایانی تنظیم طرح تجاری

افرادی که طرح تجاری را دنبال می کنند ، در پایان فرآیند ، سندی را در قالب PPT با اطلاعات زیر دریافت خواهید کرد:

 • بوم تجاری مدل کسب و کار
 • توضیح مدل فروش و هزینه
 • خلاصه ای از شاخص های اصلی مالی پروژه

و همچنین برنامه مالی خودکار ، در قالب XLS ، با این اطلاعات ، سناریوهای احتمالی استراتژیک ، مدل سازی ریاضی فروش و هزینه ها ، شاخص های مالی پروژه ، تحلیل امکان سنجی پروژه ، برنامه سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری و سرمایه گذاری مورد نیاز ، تحلیل حساسیت متغیرهای پروژه ، گزارش نتایج و مانده سالانه را با توجه به طرح تجاری برای ثبت شرکت در پرتغال را دریافت خواهند کرد.

اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

اگر مایل به سرمایه گذاری در پرتغال و اخذ اقامت هستید ، می توانید برای اجازه اقامت از طریق فعالیت سرمایه گذاری (ARI) اقدام کنید که معمولاً با عنوان ویزای طلایی شناخته می شود ، افراد وابسته شما ممکن است در این برنامه گنجانده شوند.

اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

ویزای طلایی پرتغال به یک مدل موفقیت مطلق برای سرمایه گذاران تبدیل شده است که در کنار یک سرمایه گذاری خوب ، آینده ای باثبات در اروپا را برای خود و خانواده شان را از طریق دریافت تابعیت پرتغال ، رقم می زند ، برنامه ویزای طلایی که در سال ۲۰۱۲ راه اندازی شد ، به طور فعال توسط دولت پرتغال برای سرمایه گذاران خارجی در سطح بین المللی تبلیغ می شود.

این برنامه از سوی سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) در لیست سیاه قرار ندارد و بسیاری از کشورهای اروپایی برنامه های ویزای طلایی دارند و اخیراً دولت پرتغال این برنامه را تقویت کرده است ، که سبب می شود پس از پنج سال دارندگان این ویزا از طریق سرمایه گذاری ، برا تابعیت پرتغال درخواست دهند.

شرایط سرمایه گذاری در پرتغال چیست؟

برای دریافت ویزای طلایی ، یک خارجی که پرتغال را انتخاب می کند می تواند یکی از سرمایه گذاری های زیر را انجام دهد:

 • انتقال سرمایه با ارزشی معادل ۱ میلیون یورو یا بالاتر
 • ایجاد حداقل ۱۰ موقعیت شغلی
 • خرید املاک و مستغلات با ارزش برابر یا بالاتر از ۵۰۰ هزار یورو
 • خرید املاک و مستغلات با حداقل ۳۰ سال ساخت به مبلغی برابر یا بالاتر از ۳۵۰ هزار یورو
 • انتقال سرمایه با ارزشی معادل یا بالاتر از ۳۵۰ هزار یورو برای استفاده در فعالیتهای تحقیقاتی که توسط موسسات تحقیقاتی علمی دولتی یا خصوصی
 • انتقال سرمایه با ارزش برابر یا بالاتر از ۲۵۰ هزار یورو در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری یا حمایت از تولید هنری یا نگهداری میراث فرهنگی.
 • انتقال سرمایه با ارزشی معادل یا بالاتر از ۳۵۰ هزار یورو به منظور دستیابی به واحدهای موجود در صندوق های سرمایه گذاری یا صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر برای سرمایه گذاری شرکت ها ، این سرمایه گذاری باید حداقل پنج سال سررسید باشد و حداقل ۶۰٪ از سرمایه گذاری باید در شرکت های تجاری با دفتر مرکزی در پرتغال انجام شود.
 • انتقال سرمایه با ارزشی معادل یا بالاتر از ۳۵۰ هزار یورو به منظور ایجاد یک شرکت تجاری در پرتغال و ایجاد همزمان پنج موقعیت شغلی دائمی.

حداقل دوره های اقامت چقدر است؟

کسانی که سرمایه گذاری می کنند باید تضمین کنند که این سرمایه گذاری از زمان صدور اولین اجازه اقامت حداقل به مدت پنج سال حفظ خواهد شد و در آن زمان ، اجازه اقامت معتبر برای مدت یک سال تضمین می شود ، برای دوره های دو ساله (تا پنج سال) قابل تمدید است.

بعلاوه ، دارنده ویزای طلایی فقط باید برای مدت هفت روز در سال اول و ۱۴ روز برای هر ۲ سال بعد در پرتغال بماند.

چه مدارکی مورد نیاز خواهد بود؟

هرکسی که بخواهد اجازه اقامت برای فعالیت های سرمایه گذاری را بدست آورد ، باید صرف نظر از شرایط مناسب مورد نیاز در هر نوع سرمایه گذاری ، از یک سری الزامات و اسناد پیروی کند. به این ترتیب باید ارائه دهید:

 • گذرنامه یا سند سفر معتبر دیگر
 • اثبات ورود قانونی و اقامت در پرتغال
 • اثبات اینکه شما تحت پوشش یک سیستم محافظت از سلامت هستید ، که ممکن است از طرف National Health باشد.

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت

افراد می توانند با خرید سهام از ۲۵۰٫۰۰۰ یورو تا ۳۵۰٫۰۰۰ یورو برای سرمایه گذاری اقدام کنند (برای سرمایه گذاری بیش از یک میلیون یورو محدودیتی وجود ندارد) و واجد شرایط دریافت ویزای طلایی و در نهایت اخذ اقامت پرتغال شوند.

گزینه دیگر برای دریافت اجازه اقامت در پرتغال ، خرید املاک و مستغلات به مبلغ ۳۵۰٫۰۰۰ یورو (با توجه به شرایط خاص) است ، هم چنین اگر ارزش ملک ۵۰۰٫۰۰۰ یورو یا بیشتر باشد ، هیچ محدودیتی وجود ندارد.

برای ثبت شرکت در پرتغال ، یک کارآفرین باید نام شرکت مورد نظر خود را در این کشور ثبت کند و یک کارت شناسایی موقت دریافت کند ، در مرحله بعد ، دفتر اسناد رسمی اقدام به ثبت شرکت می کند.

پس از تایید ثبت شرکت توسط پرتغال ، همسر و فرزندان خردسال ، فرزندان بزرگسال ، خواهران و برادران و والدین بالای ۶۵ سال کار آفرین (اگر تحت تکفل وی باشند) ، می توانند درخواست اجازه اقامت دهند ، بعنوان یک تصمیم مثبت برای تسریع روند اخذ اقامت ، تأیید در دسترس بودن بودجه کافی و فضای زندگی برای همه اعضای خانواده ، ضروری است.

افرادی هم که در برزیل سرمایه گذاری می کنند می توانند برای اعضای خانواده خود اقامت دائم دریافت کنند ؛ شرایط آن را در مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در برزیل بخوانید.

سرمایه گذاری در مناطق ویژه پرتغال

در پرتغال هم مانند هر کشور دیگری مناطقی وجود دارد که به صورت انحصاری برای سرمایه گذاری راه اندازی شده اند ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در این بخش فرصت آشنایی شما با پارک های تجاری و مناطق صنعتی پرتغال را فراهم کرده اند.

سرمایه گذاری در مناطق ویژه پرتغال

شرکت AICEP Global Parques ، متخصص مدیریت پارک و مکان تجاری پرتغال است ، شرکتی که سرمایه آن بیشتر متعلق به AICEP Portugal Global است و تمرکز آن تأمین شرایط برای جذب و نظارت بر نصب پروژه های سرمایه گذاری داخلی و خارجی است.

در ادامه با برخی از پارک های تجاری پرتغال که تحت مدیریت شرکت AICEP Portugal Global هستند ، آشنا می شوید.

پارک جهانی Zils (منطقه صنعتی و تدارکات Sines)

Zils Global Parques – منطقه صنعتی و لجستیک Sines ، تحت مدیریت aicep Global Parques ، مکانی را با موقعیت اقیانوس اطلس مشخص ارائه می دهد.

Zils بزرگترین منطقه برای استقرار واحدهای صنعتی و تدارکاتی در شبه جزیره ایبری است ، بیش از ۲۰۰۰ هکتار فضا به فعالیتهای صنعتی ، تدارکاتی و خدماتی اختصاص دارد که در حال حاضر ، برخی از بزرگترین شرکتهای ملی و خارجی را شامل می شود.

پارکهای جهانی BlueBiz (پارک تجاری شبه جزیره Setúbal)

BlueBiz که در Estrada do Vale da Rosa واقع شده است ، یک منطقه ممتاز برای موقعیت تجاری ، شرایط زیرساخت موجود و همچنین ویژگی های جغرافیایی آن است که از ثروت زیست محیطی و فرهنگی آن الگو گرفته است.

BlueBiz در ۴۰ کیلومتری لیسبون واقع شده است ، مساحت ۵۶ هکتار با زیرساخت کامل را اشغال می کند و فضای سبز را با طرح داخلی خیابان ادغام می کند ، همچنین این منطقه ۲۳ هکتار در دسترس است که بین ۸،۵ هکتار سطح تحت پوشش و ۱۴،۵ هکتار سطح بدون پوشش تقسیم شده است.

BlueBiz با مالكيت و مديريت Aicep Global Parques قادر است در شرايط جذاب سرمايه گذاري ، شركت هايي را كه درصدد افزايش سرمايه گذاري و هم افزايي مشاغل خود هستند ، دريافت كند.

این محصول مخصوصاً برای نصب صنایع سبک مانند شرکتهای خودروسازی ، هوانوردی ، الکترومکانیک ، مونتاژ نهایی ، توزیع و تدارکات و شرکتهای خدمات ساخته شده است.

پارکهای جهانی آلبیز (پارک تجاری آلباراک)

پارک تجاری آلبیز ، آلباراک ، در منطقه لیسبون ، از طریق aicep Global Parques در دسترس است ، Albiz بر فعالیت های تجاری و لجستیکی متمرکز است ، هدف آن فراهم آوردن شرایط رقابتی برای SME های نصب شده ، ارائه زیرساخت ها و خدماتی است که به کسب و کار آنها امکان رشد و بهبود شرایط عملیاتی آنها را می دهد.

آلبیز با داشتن امنیت شبانه روزی استراتژی کانکس بسته را تصویب می کند ، این منطقه در منطقه صنعتی آلباراک در شهرداری سینترا واقع شده است که تنها ۱۵ دقیقه با لیسبون فاصله دارد.

مزایا و معایب ثبت شرکت در پرتغال

در اینجا دلایل سودآوری ثبت شرکت در پرتغال آورده شده است:

مزایا و معایب ثبت شرکت در پرتغال

پرتغال به عنوان حوزه قضایی حمایت از توسعه تجارت شناخته می شود و محبوبیت این حوزه برای راه اندازی شرکت در حال افزایش است ، در اینجا برخی از دلایل ایجاد چنین فضای جذابی برای کارآفرینی و عضویت آورده شده است:

 • جایگاه خوب و شهرت بالای پرتغال به عنوان یک حوزه قضایی اروپا
 • کمترین قیمت در اتحادیه اروپا برای ادغام شرکت و هزینه های عملیاتی
 • سیستم مالیاتی آن برای تجارت و اشتغال کاملاً مطلوب است.
 • از سرمایه گذاران خارجی در پرتغال به گرمی استقبال می شود.
 • پرتغال با مناسب سازی جامعه fintech که کاملاً پیشرفته است ، محیطی مناسب برای تجارت ایجاد کرده است.
 • روند ثبت شرکت در پرتغال سریع است (حداکثر ۱۰ روز کاری)
 • جامعه بانکی هر شرکتی را که در پرتغال گنجانده شده تمیز و قابل اعتماد می داند
 • قیمت های کاملاً مقرون به صرفه ای برای اجاره دفتر و مواد وجود دارد ، از جمله کارمزد بانک ها و نرخ باز کردن حساب های بازرگان
 • جمعیت به طور کلی دارای تحصیلات کافی هستند و استخدام کارکنان شایسته کار ساده ای است.
 • هزینه زندگی در پرتغال کمترین هزینه در اروپای غربی است

بسیاری از مزایای آشکار دیگر از جمله آب و هوا ، مناظر زیبا ، جاذبه های گردشگری محبوب ، زیرساخت های پیشرفته جاده ای ، مراکز بین المللی ، دسترسی آسان از همه نقاط جهان و غیره وجود دارد.

معایب ثبت شرکت در پرتغال

گرچه پرتغال سعی کرده است که یک بستر مناسب برای ثبت شرکت ایجاد کند اما معایبی نیز برای کار در این زمینه وجود دارد که در زیر به آنها اشاره شده است:

بروکراسی : این یک تراژدی وحشتناک برای کار در پرتغال است ، برای انجام یک پروسه اداری در پرتغال زمان زیادی صرف بروکراسی می شود و این موضوع موجب دلسردی سرمایه گذاران خارجی برای ثبت شرکت می شود.

علاوه بر این ، امکان وقوع رشوه و فساد در سیستم بازرگانی پرتغال زیاد است و سالانه گزارش های زیادی از معاملات مشکوک توسط پلیس قضایی و واحد اطلاعات مالی پرتغال مورد بررسی قرار می گیرد.

مشکلاتی هم از فرهنگ و چگونگی گفتگوهای رسمی در سیستم ادارات و بازرگانی وجود دارد که قطعا در ابتدای کار برای سرمایه گذاران خوشایند نیست و استرس زیادی را به آنها تحمیل خواهد کرد.

مردم پرتغال در برخی مسائل افکار بسیار انحصاری دارند ؛ به عنوان مثال شما باید بدانید که در این کشور به هیچ وجه نباید در مورد مسائل دینی و مذهبی و سیاسی بحث کنید ، بنابراین باید در رعایت این مسائل دقت زیاد داشته باشید.

سوالات پر تکرار سرمایه گذاری و ثبت شرکت در پرتغال

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا تمام جزییات سرمایه گذاری و ثبت شرکت در پرتغال را مرور کردند تا شما با آگاهی بیشتری تصمیم بگیرید ، در بخش دیدگاه بنویسید که چه نوع شغلی را می خواهید راه اندازی کنید تا ما به شما راه قانونی و صحیح آن را نشان دهیم.

بهترین نوع شرکت برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در پرتغال کدام است؟

به سرمایه گذاران توصیه می شود که یک شرکت محدود خصوصی (sociedade por quotations – LDA) در پرتغال تشکیل دهند. LDA باید توسط حداقل دو موسس با حداقل سرمایه ایجاد شود ، همه سهامداران باید در سرمایه مشارکت داشته باشند و مسئولیت آنها محدود به آن سهم است.

برای سرمایه گذاری در زمینه ملک در پرتغال چقدر باید هزینه کنم؟

اگر قصد خرید ملک در پرتغال با هدف اخذ اقامت این کشور را دارید ، باید یا ملک نوساز به ارزش 500000 یورو را خریداری کنید و یا در نوسازی ملک هایی به ارزش 350 یورو شرکت کنید. علاوه بر این خرید ملک در مناطق کم جمعیت تر با 280000 تا 400000 یورو نیز امکانپذیر است.

بهترین شهر برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در پرتغال کدام شهر است؟

فعلاً بهترین شهر برای سرمایه گذاری ، شهرهای لیسبون و پورتو هستند ، در حال حاضر بازار املاک لیسبون در حال رونق است.

زمینه های خوب برای سرمایه گذاری در پرتغال چه حرفه هایی است؟

راه اندازی کارخانه تولید باتری در پرتغال ، مشاغل تولید سیم مسی ، راه اندازی کسب و کار ماهیگیری ، افتتاح یک کارخانه فرآوری ماهی ، شروع تجارت کشاورزی در پرتغال

اگر بخواهم در پر تغال وارد صنعت کشاورزی شوم چه زمینه هایی را باید انتخاب نمایم؟

چندین فرصت کسب و کار در صنعت کشاورزی در پرتغال وجود دارد و یک نکته خوب در مورد کشاورزی این است که بازار برای همه محصولات وجود دارد ، در کشاورزی تجاری همه چیز اعم از کشت محصولات و پرورش حیوانات ، ماهی ها و پرندگان به صورت انبوه وجود دارد و تنها با هدف کسب سود ، کشاورزی مکانیزه را می توانید راه اندازی کنید.

سرمایه تاسیس شرکت با مسئولیت محدود در پرتغال چقدر است؟

حداقل سرمایه سهام مورد نیاز 5،000 یورو است.

برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در پرتغال می توان این عملیات را غیر حضوری انجام داد؟

بله ، راه اندازی آنلاین (Empresa Online) – این امکان را می دهد که انواع خاصی از مشاغل پرتغالی را با هزینه 1 تا 2 روز و با هزینه 360 یورو از طریق اینترنت راه اندازی و ثبت کنند.

نرخ مالیات شرکت ها در پرتغال چقدر است؟

مشاغل در پرتغال با نرخ ثابت 21٪ از سود مالیات پرداخت می کنند ، این نرخ در دهه گذشته به تدریج پایین آمده است و کمی کمتر از میانگین اتحادیه اروپا یعنی 21.9 درصد است.

اگر بخواهم در پرتغال یک شرکت آماده بخرم ، چقدر باید هزینه کنم؟

معمولا هزینه خرید یک شرکت با توجه به وضعیت شرکت ، بطور میانگین می تواند از 250،000 یورو تا 500،000 یورو متغیر باشد.

آیا پس از ثبت شرکت در پرتغال می توانم خانواده ام را همراهم به این کشور ببرم؟

پس از تایید ثبت شرکت توسط پرتغال ، همسر و فرزندان خردسال ، فرزندان بزرگسال ، خواهران و برادران و والدین بالای 65 سال کار آفرین (اگر تحت تکفل وی باشند) ، می توانند درخواست اجازه اقامت دهند ، بعنوان یک تصمیم مثبت برای تسریع روند اخذ اقامت ، تأیید در دسترس بودن بودجه کافی و فضای زندگی برای همه اعضای خانواده ، ضروری است.

آنچه در اینجا مطالعه کردید ، خلاصه ای از شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در پرتغال است ؛ اگر نیاز به اطلاعات کاملتر دارید ، مشاوره تخصصی مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی را فراموش نکنید ، کارشناسان و وکلای مهاجرتی ما در دفاتر تهران و شیراز به روزترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند و در بهترین زمان کارهای شما را به انجام می رسانند ، همچنین شناخت سایر کشور ها و انواع سرمایه گذاری های موفق در آن ها می تواند به حفظ و رشد سرمایه فعلی شما کمک بزرگی باشد ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه است ، هزینه های ثبت شرکت در ترکیه بسیار پایین است و شما می توانید براحتی به اقامت این کشور هم برسید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه