نرخ مالیات در پرتغال

نرخ مالیات در پرتغال

پرداخت مالیات در تمامی کشورهای دنیا بخش مهمی از اقتصاد را تشکیل داده و میزان آن بر سطح رفاه مردم تاثیر مستقیم دارد . از این رو کسانی که در کشوری به دنبال کار و یا سرمایه گذاری هستند باید از میزان دقیق آن مطلع باشند . نرخ مالیات در تمامی کشورهای دنیا بر اساس قوانین خاص تعیین می شود و تمامی شهروندان موظف به رعایت آن هستند . در ادامه در رابطه با نرخ مالیات در پرتغال بیشتر خواهید داشت و موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی پاسخگوی شما در خصوص راه های مهاجرت به پرتغال خواهد بود .

برای آن دسته از افرادی که آشنایی چندانی با پرتغال ندارند خوب است بدانید که این کشور در جنوب غربی اروپا قرار گرفته و و بیش از ده میلیون نفر جمعیت دارد . پرتغال یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و پیرو واحد پول یورو بوده و به شیوه جمهوری پارلمانی اداره می شود . پرتغال تنها یک همسایه به نام اسپانیا دارد و از سمت غرب نیز توسط اقیانوس اطلس احاطه شده است .

بررسی نرخ مالیات در پرتغال

اقتصاد یک کشور نقش اصلی در تعیین نرخ مالیات دارد و این دو مورد به صورت مستقیم یکدیگر را تحت تاثیر قرار می دهند . اقتصاد پرتغال به صورت عمده وابسته به ماهیگیری و مصنوعات چوبی است . پرتغال با وجود پیشرفته بودن چالش های بسیاری را پشت سر گذاشته و بیکاری و بحران مالی شدید را تجربه کرده است .

این کشور در سال های گذشته بسیار تلاش نموده تا بتواند از رشد منفی اقتصاد بکاهد اما همچنان نتوانسته به میزان دلخواه خود دست یابد و مردم آن بیکاری و تورم شدیدی را تحمل می کنند .

این کشور در سال 2009 با کاهش شدید صادرات مواجه شد و حتی نرخ رشد اقتصادی آن به منفی 5.2 درصد رسید اما تنها دو سال بعد با بروز بحران مالی در اروپا توانست کمی وضعیت اقتصادی خود را بهبود بخشد که همین فراز و فرودها سبب اصلی نابسامانی وضعیت این کشور در حوزه اقتصاد شد .

با این حال پرتغال در سال 2014 اعلام نمود که توانسته از بحران اقتصادی خارج و سیر صعودی را در پیش بگیرد . در ادامه نرخ مالیات در پرتغال را بررسی می کنیم .

مالیات در پرتغال

کلمه مالیات در مفهوم کلی آن به معنای پرداخت مبلغی مشخص توسط فرد حقیقی یا حقوقی به منظور استفاده از خدمات و امکانات اجتماعی است . تمامی دولت ها با دریافت مبلغی از شهروندان خود ارائه خدمات و رفاه اجتماعی را به آنها متعهد می شوند .

پرداخت مالیات به سطح درآمد افراد جامعه وابسته است و دولت ها میزان آن را بر اساس حداقل دستمزد اعلام شده تعیین می کنند . دریافت مالیات از بخش های مختلفی تشکیل شده است که مهمترین آنها مالیات بر درآمد شخصی ، مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر شرکت است .

مالیات بر درآمد شخصی در پرتغال

نرخ مالیات در پرتغال را بررسی می کنیم . مالیات بر درآمد را شاید بتوان مهم ترین نوع مالیات موثر بر زندگی افراد جامعه دانست . مالیات بر درآمد شخصی مستقیما از درآمد شخص تامین می شود و تمامی کسانی که اقامت کشور پرتغال را دارند باید آن را پرداخت کنند .

طبق قوانین کشور پرتغال تمامی کسانی که اقامت این کشور را دارند باید مالیات تمام درآمدهای خود در کلیه کشورهای دنیا را در پرتغال بدهند . چنانچه شما بیش از 183 روز را در این کشور سپری کنید مقیم پرتقال محسوب شده و موظف به پرداخت شهریه هستید .

مالیات بر درآمد شخصی در پرتغال

در حال حاضر نرخ مالیات بر درآمد مشخص شده توسط کشور پرتغال 48 % برای درآمد بالاتر از 80000 یورو در این کشور است . کمترین نرخ آن نیز مخصوص کسانی ست که کمتر از 7000 یورو در ماه درآمد دارند و باید در حدود 14% بابت مالیات پرداخت کنند .

مالیات بر ارزش افزوده در پرتغال

یکی از انواع مالیات ، مالیات بر ارزش افزوده است که هنگام بررسی نرخ مالیات در پرتغال باید مطالعه گردد . مالیات بر ارزش افزوده به معنای مبلغی ست که فرد مصرف کننده در هنگام خرید کالا و یا دریافت یک خدمات به شخص تولید کننده می پردازد .

فردی که این مالیات را دریافت می کند باید پس از کسر مبلغ هزینه های انجام شده بخشی از سود آن را به دولت بپردازد . این مالیات بخش مهمی از درآمد دولت است و دولت پرتغال میزان آن را 23% اعلام نموده است . هنگام مهاجرت باید به تمام این مبالغ و هزینه ها فکر کرد و سپس تصمیمی درست گرفت .

نرخ مالیات شرکت ها در پرتغال

کسانی که قصد سرمایه گذاری و تجارت در کشور پرتغال را دارند باید میزان نرخ مالیات در پرتغال را به خوبی بررسی نمایند . نرخ مالیات بر شرکت در کشور پرتغال برابر با 21% است . در هنگام ثبت شرکت و یا هرگونه سرمایه گذاری در این کشور فرد متقاضی باید در صورتی که این تجارت با پرداخت مالیات برای او سودآور باشد نسبت به فعالیت در این کشور اقدام نماید .

در کشور پرتغال اجاره ملک نیازی به پرداخت مالیات ندارد اما اگر خانه ای را در این کشور بخرید باید سالانه مبلغی را به عنوان مالیات پرداخت نمایید .

کشور پرتغال به دلیل وضعیت اقتصادی که در سال اهای اخیر داشته مجبور شده است تا وام های سنگینی را از از صندوق بین المللی پول دریافت کند و به دنبال جبران این وام ها تصمیم گرفته است تا میزان مالیات ها را افزایش دهد . در سال های اخیر میزان مالیات بر درآمد افراد افزایش قابل توجهی داشته است که باعث خشم عمومی گشته و تاثیرات منفی بر روی سطح زندگی جامعه گذاشته است .

شرایط کار و زندگی در پرتغال

مردم پرتغال در سال های اخیر زندگی با هزینه کم را تجربه کرده اند و از بیکاری در تمامی شغل ها و سنین به شدت ناراضی هستند . گردشگری در سال های اخیر رشد خوبی داشته است اما نتوانسته یک راه چاره برای بهبودی اقتصاد کشور باشد .

مقامات این کشور گفته اند که همچنان راهی برای افزایش درآمد مردم این کشور نیافته اند تا آنها را از این سطح فقر نجات دهد و حتی امکان افزایش نرخ مالیات در سال های آتی وجود دارد . بنابراین کسانی در حال بررسی این کشور جهت سرمایه گذاری هستند باید این شرایط را در نظر داشته باشند .

شرایط کار و زندگی در پرتغال

اهمیت تحصیل در پرتغال

یکی از حوزه های قابل توجه در کشور پرتغال اخیرا گرایش بالا به تحصیل توسط دانشجویان خارجی است . بسیاری از دانشجویان از نقاط مختلف دنیا اقدام به تحصیل در بهترین دانشگاه های پرتغال نموده اند که خود امری قابل توجه است .

نه تنها افراد خارجی بلکه مردم این کشور نیز در سال های اخیر به سمت تحصیل و کسب تخصص سوق داده شده اند که شاید عامل اصلی آن را بتوان تفاوت در میزان دستمزدها بیان کرد .

در پرتغال میزان دستمزد یک فرد تحصیل کرده با فردی بدون تخصص تفاوت چشمگیری دارد و سازمان ها افراد دارای مدرک را بهتر جذب می کنند ، از این رو اکثر افراد به سمت دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی جذب شده اند . هزینه های تحصیل در پرتغال را می توانید در همین سایت مطالعه کنید .

موسسه معتبر مهاجرتی به پرتغال

اگر از کسانی هستید که قصد کار و مهاجرت به کشور پرتغال را دارید دقت داشته باشید که این کشور از وضعیت اقتصادی ضعیفی رنج برده و سرمایه گذاری در آن با ریسک فراوان همراه است . میانگین درآمد مردم این کشور پایین بوده و بسیاری از شهروندان اقدام به مهاجرت به سایر کشورهای اروپایی نموده اند .

موسسه مهر آفرین رجبی به عنوان موسسه مهاجرتی به پرتغال با داشتن تجربه کافی در امر مهاجرت ، کار و سرمایه گذاری در تمامی کشورها از جمله پرتغال پاسخگوی تمامی سوالات شما در باب نرخ مالیات در پرتغال بوده و شما را در کوتاه ترین زمان ممکن به هدف دلخواهتان خواهد رساند . در صورتی که تمایل دارید از وضعیت سایر کشورهای اروپایی مطلع شوید با کارشناسان ما در دفاتر تهران یا شیراز تماس حاصل فرمایید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه