10 شرکت و بانک مهم در پرتغال

10 شرکت و بانک مهم در پرتغال را باید حتما قبل از مهاجرت به پرتغال بشناسید تا بتوانید با آگاهی کامل در این کشور کار و سرمایه گذاری کنید.

اگر قصد زندگی در کشور زیبای پرتغال را دارید برای اطلاع از نحوه اقامت با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در تماس باشید.

کشور پرتغال عضو سیستم بانک های مرکزی اروپا (ESCB ) است ، پرتغال ، یکی از اعضای اتحادیه اروپا ، یک سیستم بانکی مدرن را اداره می کند که محصولات مالی پیشرفته ای را ارائه می دهد ، در واقع ، بر یکی از پیشرفته ترین شبکه های بین بانکی جهان نظارت دارد.

برای هر کسی که در نظر دارد شغلی در بانکداری در پرتغال داشته باشد ، این لیست از بانک های برتر در پرتغال راهنمای مفیدی برای شروع کار است ، برای کسب اطلاعات بیشتر ، به مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در پرتغال مراجعه کنید و با کراحل ثبت و خرید شرکت آماده و حداقل سرمایه های لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری هم آشنا شوید.

پرتغال در حدود 50 سال گذشته سهم عادلانه خود را از مشکلات داشته است که مهم ترین آنها غلبه بر میراث یک دیکتاتوری وحشیانه از انقلاب در سال 1974 بود که دموکراسی برقرار شد.

 اقتصاد امروز پرتغال از جهاتی یک اقتصاد جوان است و با تمام مشکلات 5 دهه اخیر ، برخی از شرکت‌های پیشرو جهان ظهور کرده‌اند.

نکته : برای مطالعه راحت تر این مقاله و آشنایی با شرکت ها و بانک های برتر پرتغال می توانید از فهرست مطالب داده شده ، بر روی نام هر یک از بانک ها و شرکت ها کلیک کنید تا با جزئیات بیشتر آن ها آشنا شوید.

فهرست مطالب
10 شرکت و بانک مهم در پرتغال

در فیلم اطلاعات کلی و بسیار مفیدی در خصوص معتبر ترین و مهمترین بانک ها و شرکت های کشور پرتغال ارائه شده است ، ویدئو را ببینید و پادکست را بشنوید تا با مهم ترین موضوعات مطرح شده در این مقاله بهتر آشنا شوید ؛ اگر الان وقت کافی ندارید ، فایل پادکست را دانلود کنید تا در زمان بهتری به آن گوش دهید ؛ این فایل ها را روناک ، همکار ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی ارائه داده است.

پادکست 10 شرکت و بانک مهم در پرتغال ​

لیست 10 شرکت و بانک مهم پرتغال

در پرتغال شرکت ها و بانک های بسیار زیادی وجود دارند اما ما در این مقاله تنها به معرفی 10 شرکت و بانک مهم پرتغال می پردازیم ، اگر می خواهید که آینده شغلی خود را در پرتغال ادامه دهید می توانید مقاله کار در پرتغال را مطالعه کنید و تمامی اطلاعات مورد نیازتان را به دست آورید.

جدول زیر به معرفی 10 شرکت مهم در پرتغال می پردازد در ادامه نیز 10 شرکت و بانک مهم در پرتغال را صورت جداگانه معرفی و بررسی می کنیم.

رتبه نام شرکت زمینه فعالیت
1 آلتری مواد اولیه
2 Ambar – Ideas on Paper S.A صنایع
3 Banco Comercial Português امور مالی
4 بیال مراقبت های بهداشتی
5 Caixa Geral de Depósitos امور مالی
6 کریس خدمات مصرف کننده
7 مرکزی د سروخاس کالاهای مصرفی
8 Chipidea تکنولوژی
9 Ciberbit تکنولوژی
10 سیمپور صنایع

شرکت صنعتی آلتری پرتغال

Altri SGPS SA یک شرکت صنعتی پرتغالی است که دفتر مرکزی آن در پورتو قرار دارد و اولین مورد در لیست 10 شرکت و بانک مهم در پرتغال است.

شرکت‌های اصلی این گروه در تولید خمیر چوب ، کشت جنگل‌ها برای صنعت چوب و کاغذ و تولید همزمان انرژی از جمله تولید انرژی از منابع تجدیدپذیر فعالیت می‌کنند ، قبل از سال 2008 این گروه در صنعت فولاد نیز فعالیت می کرد.

شرکت هلدینگ Altri SGPS، SA است که در بورس اوراق بهادار یورونکست لیسبون فهرست شده است ، شرکت تابعه Altri’s F که فولاد و سیستم های ذخیره سازی مانند ورق ها و نوارهای فولادی نورد سرد ، ماشین آلات ، ابزار و سایر محصولات مرتبط را تولید می کرد.

در سال 2008 در بورس اوراق بهادار منحل شد ؛ سپس شرکت صنعتی آلتری پرتغال در مارس 2005 متولد شد.

شرکت صنعتی آلتری پرتغال

بانک Caixa Geral de Depósitos

گزینه بعدی 10 شرکت و بانک مهم در پرتغال ، بانک Caixa Geral de Depósitos است که در سال 1876 در لیسبون تأسیس شد ، بزرگترین بانک پرتغال از نظر کل دارایی‌ها و بزرگترین شرکت بانکی بخش عمومی این کشور می باشد ، در سال 2020 بر اساس The Banker” ” در فهرست بانک های بزرگ جهان در رتبه 179 قرار گرفت.

این بانک از طریق 948 شعبه ، دفاتر نمایندگی و سهام مستقیم در مؤسسات مالی محلی در 23 کشور واقع در چهار قاره فعالیت می کند.

 • درآمد خالص: 491.6 میلیون یورو (2020)
 •  کل دارایی ها: 96.29 میلیارد یورو (3/2021)

شرکت Ambar در پرتغال

Ambar – Ideas on Paper S.A که در پرتغال به سادگی با نام Ambar شناخته می شود ، یک شرکت پرتغالی است که در سال 1939 تأسیس شد و دفتر مرکزی آن در پورتو قرار دارد ، نام آن از دو هجای اول نام بنیانگذار آن ، آمریکو باربوسا گرفته شده است. 

شرکت Ambar در پرتغال محصولات نوشت افزار را برای استفاده در منزل یا اداره و همچنین لوازم التحریر مدارس تولید و تجاری می کند ، این شرکت دارای یک شعبه در اسپانیا دارد و محصولات خود را به بیش از 30 کشور صادر می کند.

بانک Banco Santander Totta S.A

بانک Banco Santander Totta S.A دومین بانک خصوصی بزرگ پرتغال از نظر کل دارایی است ، دفتر مرکزی آن در لیسبون واقع شده است ، 6000 کارمند در بیش از 497 شعبه دارد.

طبق لیست 10 شرکت و بانک مهم در پرتغال ریشه این بانک پرتغالی به سال 1864 برمی گردد ، زمانی که قبلاً با نام Banco Totta & Açores و بعداً Banco Totta شناخته می شد ؛ گلوبال فاینانس بانکو سانتاندر توتا اس ای را امن ترین بانک در پرتغال معرفی کرد ، در حالی که یورومانی آن را به عنوان بهترین بانک در پرتغال معرفی کرد.

 • درآمد خالص: 257.75 میلیون یورو (2020)
 • کل دارایی: 54.40 میلیارد یورو (2020)
شرکت بانک تجاری پرتغال

Portugal Commercial Bank Co

شرکت بانک تجاری پرتغال

بانک تجاری پرتغالی (به پرتغالی: Banco Comercial Português، (BCP) ، یک بانک پرتغالی است که در سال 1985 تأسیس شد و بزرگترین بانک خصوصی این کشور است و گزینه بعدی در لیست 10 شرکت و بانک مهم در پرتغال می باشد ؛ BCP یکی از اعضای شاخص سهام Euronext 100 است و مدیر اجرایی فعلی آن میگل مایا دیاس پینیرو است. BCP در پورتو مستقر است، اما دفتر مرکزی آن در Oeiras ، لیسبون بزرگ است ، شعبه‌ ای دارد که در سال 2004 با نام تجاری Millennium BCP و همچنین Banque BCP و ActivoBank تغییر شکل داد ؛ این شرکت نزدیک به 4.3 میلیون مشتری در سراسر جهان و بیش از 695 شعبه در پرتغال دارد ، این شرکت در سال 2017 در رتبه 1623 از بزرگترین شرکت های جهان قرار گرفت.

در مقالات زیر می توانید با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در برخی از کشور های اروپایی آشنا شوید ؛ اطلاعات خود را به روز کنید.

بانک Banco Commercial Portugues

بانک Banco Commercial Portugues با بیش از 1380 شعبه در پرتغال و خدمات رسانی به 4.3 میلیون مشتری در سراسر جهان ، سومین بانک خصوصی پرتغال از نظر کل دارایی است ؛ در سال 1985 توسط Jardim Gonçalves و سرمایه گذارانی از منطقه پورتو تاسیس شد ، دفتر مرکزی این بانک در اویرس ، لیسبون بزرگ است.

 • درآمد خالص: 183.01 میلیون یورو (2020)
 •  کل دارایی ها: 88.57 میلیارد یورو (3/2021)

BIAL , Pharmaceutical Company

شرکت داروسازی بیال پرتغال

شرکت داروسازی بیال پرتغال​ ، مورد بعدی در فهرست 10 شرکت و بانک مهم در پرتغال است ، دفتر مرکزی آن در سائو مامد دو کورونادو ، در تروفا ، ناحیه پورتو ، پرتغال است Y این شرکت در سال 1924 تاسیس شد و یکی از بزرگترین شرکت ها در نوع خود در پرتغال است. محصولات آن در داروخانه ها در بیش از 58 کشور در 4 قاره اروپا ، آمریکا ، آفریقا و آسیا فروخته می شود.

Bial Portugal Pharmaceutical Company

بانک Banco Internacional do Funchal

بانک Banco Internacional do Funchal در سال 1988 تاسیس شد و طیف گسترده ای از محصولات و خدمات بانکی و مالی از جمله بانکداری خرده فروشی ، تجاری و سرمایه گذاری را ارائه می دهد.
دفتر مرکزی این بانک که جزو فهرست 10 شرکت و بانک مهم در پرتغال است در لیسبون واقع شده است و در بقیه کشورهای اتحادیه اروپا ، آمریکای لاتین و آمریکای شمالی فعالیت می کند.

 •  درآمد: 15.35 میلیون یورو (2016)
 •  کل دارایی: 523 میلیون یورو (2016)

شرکت Caixa Geral de Depósitos

شرکت Caixa Geral de Depósitos یک شرکت بانکی دولتی پرتغالی است ؛ CGD بزرگترین شرکت بانکداری بخش عمومی پرتغال است که در سال 1876 در لیسبون تأسیس شد.

CGD اکنون در 23 کشور در چهار قاره از طریق شعب ، دفاتر نمایندگی یا سهام مستقیم در موسسات مالی محلی حضور دارد.

CGD بزرگترین گروه مالی پرتغالی است ، با بالاترین سهم بازار داخلی در زمینه های کلیدی مانند سپرده های مشتریان ، وام ها و پیش پرداخت ها به مشتریان ، وام مسکن ، بیمه ، صندوق های سرمایه گذاری مشترک و اجاره املاک (11.4%). بر اساس دارایی ها ، از نظر بانک های بزرگ جهان در رتبه 109 قرار دارد. CGD شصت و نهمین بانک بزرگ اروپایی است.

شرکت Banco Privado ATLANTICO

گزینه بعدی در فهرست 10 شرکت و بانک مهم در پرتغال بانک اروپایی یا شرکت Banco Privado ATLANTICO است که در سال 2009 تأسیس شد ، این شرکت به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه آتلانکو فایننشال گروپ S.A. مستقر در لیسبون فعالیت می‌کند و طیف گسترده‌ای از محصولات و خدمات بانکی را برای افراد و شرکت‌ها در بیش از 50 کشور ارائه می‌کند.

برند ATLANTICO در سال 2006 شکل گرفت ، این برند با هدف تبدیل شدن به یک برند جهانی ، با نام Banco ATLANTICO Europa در بین بانک های پرتغال حضور پیدا کرد ، در حال حاضر به حدود 10156 مشتری خدمات رسانی می کند و حدود 129 نفر را استخدام می کند.

 • درآمد خالص: 5.12 میلیون یورو (2016)
 • کل دارایی: 1.27 میلیارد یورو (2016)
شرکت حمل و نقل کریس در لیسبون​

Chris Transport Company

شرکت حمل و نقل کریس در لیسبون

شرکت حمل و نقل کریس در لیسبون​ یک شرکت حل و نقل عمومی در پرتغال است که اتوبوس‌ها ، ترامواها و فونیکولارهای لیسبون را اداره می‌کند ، این مترو لیسبون را اداره نمی کند ؛ کریس در 18 سپتامبر 1872 تأسیس شد ؛ در مجموع 140.6 میلیون نقل و انتقال مسافر در سال 2017 ثبت شد.
تا 20 سپتامبر 2021 کریس 2588 کارمند ، با 1285 راننده اتوبوس و 152 راننده تراموا را استخدام کرده است ، این شرکت دارای 724 اتوبوس ، 48 تراموا ، 3 فونیکولار و یک آسانسور است.

بانک Banco Popular

بانک Banco Popular پرتغال که در سال 1991 تشکیل شد گزینه بعدی در لیست 10 شرکت و بانک مهم در پرتغال است ، قبلاً با نام BNC-Banco Nacional de Crédito، S.A شناخته می شد ، در سال 2005 این بانک نام خود را به Banco Popular Portugal، S.A تغییر داد ، مستقر در لیسبون ، یکی از شرکت های تابعه Banco Popular Español ، S.A است.

Banco Popular خدماتی را به شهروندان خصوصی ، افراد خوداشتغال ، مؤسسات رفاهی خصوصی ، شرکت های بزرگ ، مؤسسات مالی و بخش مدیریت دولتی ارائه می دهد که از طریق بانکداری خرده فروشی و تجاری و همچنین سایر بخش ها در 118 شعبه فعالیت می کنند.

شرکت مرکزی د سروخاس

شرکت مرکزی د سروخاس یک کارخانه آبجوسازی پرتغالی است که مورد بعدی در فهرست 10 شرکت و بانک مهم در پرتغال می باشد ، این شرکت در سال 1934 تأسیس شد ، محصول اصلی آن برند آبجو Sagres است ؛ این شرکت از آوریل 2008 توسط هاینکن کنترل می شود.

بانک نوو بانکو

بانک پرتغالی Nova Banco خدمات بانکداری خرده فروشی و سرمایه گذاری ، بیمه ، مدیریت دارایی و خدمات سرمایه گذاری خطرپذیر را ارائه می دهد و یکی از بهترین بانک ها در 10 شرکت و بانک مهم در پرتغال است ؛ در سال 2014 ، برای نجات Banco Espiritu Santo یکی از قدیمی ترین و معتبرترین بانک های خصوصی پرتغال ، به بانک پرتغال معرفی شد ؛ دفتر مرکزی بانک نوو بانکو در لیسبون است.

تا سال 2019 این بانک شبکه ای متشکل از 387 شعبه داخلی و چهار شعبه بین المللی را مدیریت کرد و در مجموع 4582 نفر را در پرتغال و سایر کشورها استخدام کرد.

 • درآمد خالص: 1.33 میلیون یورو (2020)
 • کل دارایی ها: 44.40 میلیارد یورو (2020)
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

به دنبال کار و سرمایه گذاری در خارج از کشور هستید؟ با کارشناسان حرفه ای رجبی همفکری کنید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

شرکت Chipidea

شرکت Chipidea یک مرکز طراحی IP نیمه هادی آنالوگ پرتغالی بود که دفتر مرکزی آن در Oeiras ، است که در سال 1997 توسط José Epifânio da Franca تأسیس شد ؛ در آگوست 2007 شرکت مستقر در ایالات متحده MIPS Technologies آن را به مبلغ 147 میلیون دلار به صورت نقدی به اضافه پرداخت های سهام مبتنی بر عملکرد آتی خریداری کرد. 

در 8 می 2009 سینوپسیس آن را به عنوان گروه تجاری آنالوگ از MIPS Technologies به مبلغ 22 میلیون دلار به صورت نقد خریداری کرد.

بانک Banco BPI

گروه بانکداری تجاری Banco Português de Investimento (BPI) در وام مسکن از طریق شرکت های مختلف خارجی تخصص دارد ، این سازمان بر 883 شعبه نظارت دارد و به بیش از 1.4 میلیون مشتری ، افراد ، مشاغل و مؤسسات خدمات رسانی می کند.

بانک Banco BPI در پرتغال و اسپانیا و در کشورهایی مانند آنگولا که رهبر بازار در بانکداری شرکتی است و در موزامبیک که مالک 30 درصد سهام بانک BCI Fomento است ، حضور دارد.

این شرکت در سال 1981 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در پورتو ، پرتغال است ، Banco BPI، به عنوان یکی از شرکت های تابعه CaixaBank، S.A فعالیت می کند.

 •  درآمد خالص: 104.77 میلیون یورو (2020)
 • کل دارایی ها: 37.79 میلیارد یورو (2020)

شرکت Ciberbit

شرکت Ciberbit یک توسعه دهنده نرم افزار و چند رسانه ای پرتغالی است که در کویمبرا واقع شده است ، این شرکت نرم افزار CBRetail را توسعه داد ، ابزاری قدرتمند که هدف آن افراد در حوزه تجارت یا خرده فروشی است.

Ciberbit که در سال 1995 تأسیس شد و پیشگام در توسعه نرم‌افزار در پرتغال بود ، اولین شرکتی بود که یک بازی ویدیویی تجاری منتشر کرد، این شرکت، که به طور کامل در داخل پرتغال تولید و طراحی شد و آن را به نقطه عطف مهمی تبدیل کرد.

Ciberbit همچنین با همکاری Microsoft TV برای ایجاد بازی‌های چند نفره برای دستگاه‌های تلویزیونی آینده کار کرد.

بانک Caixa Central de Crédito Agrícola Mútuo, C.R.L

C.R.L. گزینه بعدی در 10 شرکت و بانک مهم در پرتغال است این بانک که دفتر مرکزی آن در لیسبون واقع شده است ، طیف وسیعی از محصولات و خدمات بانکی از جمله تجاری و خرده فروشی ، صندوق سرمایه گذاری و مدیریت دارایی ، بیمه و خدمات مشاوره را ارائه می دهد. 

این بانک شامل بخش های بانکداری تجاری/خرده فروشی ، صندوق سرمایه گذاری و مدیریت دارایی ، بیمه و مشاوره است.

 • درآمد خالص: 115.47 میلیون یورو (2019)
 • کل دارایی ها: 18.47 میلیارد یورو (2019)

شرکت سیمپور

Cimpor – Cimentos de Portugal بزرگترین گروه سیمان پرتغالی است که در یازده کشور پرتغال ، اسپانیا ، مراکش ، برزیل ، تونس ، ترکیه، کیپ ورد ، موزامبیک ، چین ، مصر و آفریقای جنوبی فعالیت می کند و در زمینه تولید و بازاریابی سیمان ، آهک هیدرولیک بتن و سنگدانه ، بتن پیش ساخته و ملات خشک فعالیت می کند.

شرکت برزیلی Camargo Corrêa مالک این شرکت است.

در پرتغال ، شرکت سیمپور کارخانه های عمده ای در کویمبرا دارد.

شرایط و قوانین بازار کار در کشور های اروپایی چگونه است ؟ مشاغل مورد نیاز کدامند؟ مقالات زیر را بخوانید.

بانک Banco Finantia  S.A

دفتر مرکزی آن در لیسبون واقع شده است ، Banco Finantia، S.A یکی از شرکت های تابعه Finantipar-S.G.P.S، S.A است ؛ این بانک راه حل های بانکداری خصوصی ، شرکتی و سرمایه گذاری را در پرتغال و سایر کشورها ارائه می دهد ، همچنین شعبه ای در اسپانیا ، دفتری در برزیل و شرکت های کارگزاری در لندن و نیویورک دارد.

فعالیت های بانکداری خصوصی این گروه بر شبه جزیره ایبری متمرکز است ، در حالی که راه حل های بانکی شرکتی و سرمایه گذاری آن در کریدور شبه جزیره ایبری / آمریکای لاتین و در بازارهای ترکیه ، روسیه و کشورهای مشترک المنافع متمرکز است.

 • درآمد خالص: 23.69 میلیون یورو (2020)
 •  کل دارایی: 2.11 میلیارد یورو (2020)

سوالات پر تکرار 10 شرکت و بانک مهم در پرتغال

• درآمد خالص: 257.75 میلیون یورو (2020)
• کل دارایی: 54.40 میلیارد یورو (2020)

بانک تجاری پرتغالی (به پرتغالی: Banco Comercial Português، (BCP) ، یک بانک پرتغالی است و بزرگترین بانک خصوصی این کشور است.

دفتر مرکزی این شرکت در سائو مامد دو کورونادو ، در تروفا ، ناحیه پورتو ، پرتغال است.
این شرکت یکی از بزرگترین شرکت ها در نوع خود در پرتغال به حساب  می آید و محصولات آن در داروخانه ها در بیش از 58 کشور در 4 قاره اروپا ، آمریکا ، آفریقا و آسیا به فروش می رسد.

بانک پرتغالی Nova Banco خدمات بانکداری خرده فروشی و سرمایه گذاری ، بیمه ، مدیریت دارایی و خدمات سرمایه گذاری خطرپذیر را ارائه می دهد.

Cimpor – Cimentos de Portugal بزرگترین گروه سیمان پرتغالی است که در یازده کشور پرتغال ، اسپانیا ، مراکش ، برزیل ، تونس ، ترکیه، کیپ ورد ، موزامبیک ، چین ، مصر و آفریقای جنوبی فعالیت می کند و در زمینه تولید و بازاریابی سیمان ، آهک هیدرولیک بتن و سنگدانه ، بتن پیش ساخته و ملات خشک فعالیت می کند.

در این مقاله 10 شرکت و بانک مهم در پرتغال را بررسی کردیم ، شرکت مهاجرتی رجبی یکی از بهترین گزینه ها هنگام مهاجرت و ثبت شرکت می باشد ، این شرکت انواع اطلاعات به روز و مورد نیازتان را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد ، پس اگر می خواهید که با ثبت شرکت در پرتغال و یا کار در این کشور اقامت آن را به دست آورید از طریق دو شعبه تهران و شیراز با مشاورین شرکت رجبی در تماس باشید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به پرتغال را بخوانید تا با تمامی راه های قانونی مهاجرت به این کشور آشنا شوید ، سرمایه گذاری ، خرید ملک ، ثبت یا خرید شرکت ، ازدواج ، تحصیل و کار نمونه هایی از روش های قانونی مهاجرت به کشور پرتغال هستند که به تمام آن ها در مقاله لینک شده پرداخته ایم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه