شرایط زندگی در مسکو

شرایط زندگی در مسکو

مسکو با تاریخچه غنی خود و کیفیت عالی زندگی در آن می تواند یک مکان هیجان انگیز برای زندگی به شمار آید . زندگی هرگز در روسیه خسته کننده نیست ، البته ممکن است مهاجران مواردی مانند بوروکراسی ، سختی زبان و شرایط شدید آب و هوایی را تجربه کنند . با این حال ، شهر با وجود زندگی اجتماعی فعال و صحنه های هنری و فرهنگ غنی ، یک سبک زندگی جذاب را ارائه می دهد . زندگی در روسیه برای دانشجویان بین المللی نیز جذابیت های خاص خود را دارد ، بهترین دانشگاه های روسیه هر ساله پذیرای دانشجویان زیادی از سراسر دنیا هستند . در این مقاله مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی شرایط زندگی در مسکو را برای علاقمندان مهاجرت بیان خواهند نمود .

بررسی شرایط زندگی در مسکو

مسکو پایتخت و پر جمعیت ترین شهر روسیه است که با جمعیتی نزدیک به 13 میلیون نفر ، بزرگترین شهر در قاره اروپا و یازدهمین شهر پر جمعیت در جهان به شمار می آید . مسکو یکی از مهمترین مراکز سیاسی ، اقتصادی ، مذهبی ، تاریخی ، مالی ، آموزشی و ترابری روسیه و اروپا محسوب می شود . این شهر دارای موسسات علمی ، ورزشی و آموزشی برتر در سطح جهان است . آب و هوای این شهره قاره ای مرطوب همراه با زمستان هایی طولانی و سرد و تابستان هایی کوتاه و گرم است . از امکانات شهری مسکو می توان به 5 فرودگاه ، مترو و مرکز بین المللی کسب و کار مسکو اشاره کرد .

با وجود اینکه روسیه در حال حاضر در بحران اقتصادی به سر می برد و مسکو یکی از گران ترین کشور های جهان است ، هنوز شرایط زندگی در مسکو دارای استاندارد های عالی است و از رستوران های عالی ، سیستم حمل و نقل مطلوب و تفریح گاه های زیبا برخوردار است . مسکو شهری بسیار عالی برای افرادی است که به دنبال استاندارد های خوب زندگی با هزینه کم و کار آنلاین هستند .

علاوه بر مواردی که تاکنون بیان گردید ، مسکو یکی از شهر های جهان است که سالانه میزبان نمایشگاه ها ، فستیوال ها ، کنسرت ها ، مسابقات ورزشی و غیره است . همچنین به واسطه وجود بزرگترین کتابخانه اروپا و دانشگاه های معتبر در سطح جهان از نظر علم و تحقیقات در جایگاه ویژه ای برخوردار است . البته مواردی مانند آب و هوای بسیار شدید این شهر ، سختی زبان روسی و ترافیک سنگین ، پایین بودن سطح امنیت در صورت عدم رعایت نکات امنیتی و نژاد پرستی مردم مسکو زندگی را برای مهاجرین کمی دشوار می سازد .

مسکن در مسکو

به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای اروپا ، پیدا کردن یک آپارتمان و خانه کامل بین 12 میلیون نفر جمعیت می تواند چالش برانگیز باشد . هنگام بررسی شرایط زندگی در مسکو به قیمت های متفاوتی بر می خوریم . مسکن های مختلفی در مسکو برای انتخاب مهاجران وجود دارد . آن ها می توانند در آپارتمان های کمی قدیمی با سقف های بلند ، دیوارهای ضخیم و معماری جالب در یک بلوک مدرن با امکانات خوب و تکنولوژی پیشرفته ساکن شوند و همچنین از امکانات ورزشی و فعالیت های اجتماعی ویژه ای بهره مند شوند . البته باید توجه کرد که هزینه اجاره و قیمت خانه برای زندگی در روسیه بسیار زیاد است .

سبک زندگی در مسکو

مسکو یک کلان شهر است که طیف گسترده ای از فعالیت ها و رویدادهای اجتماعی را ارائه می دهد شرایط زندگی در مسکو به شما امکان دوست یابی می دهد . فعالیت در این شهر بسیار زیاد است و از تازه واردین استقبال می شود ، این شهر دارای سیرک ، تفریحگاه های بسیار برای سرگرمی های دوستانه و خانوادگی است . البته ترافیک سنگین در این شهر می توانند سبب دشواری عبور و مرور در این کلانشهر شود .

تعدادی از مدارس بین المللی در مسکو آموزش عالی و امکانات عالی به کودکان مهاجر ارائه می دهند ، البته در این شهر تعدادی مدارس خصوصی نیز وجود دارد که پذیرای کودکان مهاجر است . باید توجه داشت که میزان تقاضا برای پذیرش در مدارس بین المللی بیشتر از ظرفیت های این مدارس است . همچنین دانشگاه های معتبری در این کشور وجود دارد که امکان تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی که قصد مهاجرت تحصیلی به روسیه دارند را فراهم می کنند .

آب و هوا در مسکو

هنگام بررسی شرایط زندگی در مسکو حتما باید به آب و هوای خاص آن توجه نمود . زمستان های مسکو با آسمان آبی و تابش آفتاب بر روی برف سفید زیبا می باشد . این شهر یکی از مناطق محبوب برای اسکی و اسکیت رو یخ در جهان است که در تمام زمین های بازی این شهر امکان پذیر است . البته طولانی بودن زمستان در این شهر بسیار چالش برانگیز است . تابستان یک زمان عالی برای کشف مسکو است چرا که این شهر به طور کلی در تابستان ساکت تر می شود . سواحل دریاچه ای و رودخانه ای در مسکو وجود دارد که مهاجران و مردم محلی از آب و هوای خوب آن بهره می برند .

درباره زندگی در مسکو بیشتر بدانیم

با وجود وسعت این شهر ، شرایط زندگی در مسکو امن است . البته باید از پیاده روی تنها در شب در این شهر خودداری کرد . اخاذی و فساد در این شهر وجود دارد و گاهی اوقات مهاجرین از این مزاحمت ها رنج می برند . همچنین رویداد های نژادپرستی در مسکو غیرممکن نیست .

مراقبت پزشکی در مسکو ، تعدادی از مراکز خصوصی پزشکی در مسکو وجود دارد که پزشکان آن ها به زبان انگلیسی صحبت می کنند . علاوه بر این ، بخش دندانپزشکی این شهر نیز از استانداردهای بالایی برخوردار است . البته گاهی اوقات فاصله مراکز پزشکی بسیار زیاد است و با ترافیک سنگین حاکم بر این شهر رساندن بیمار به این مراکز دشوار است . هزینه درمان و مراقبت پزشکی در این کشور بسیار بالا است ، هر چند بیمه درمانی مهاجرین این هزینه ها را پوشش می دهند .

هزینه زندگی و سیستم حمل و نقل در مسکو

هزینه زندگی در مسکو بسیار بالا است و یکی از گران ترین شهر های جهان به شمار می آید . هر فرد برای پوشش هزینه های زندگی خود در این کشور به 1473 دلار برای هر ماه نیاز دارد . مسکو دارای یک سیستم حمل و نقل عمومی عالی است . مترو یک وسیله حمل و نقل تمیز ، ایمن و سریع است که مورد توجه توریست ها در این شهر قرار گرفته است . البته سیستم حمل و نقل عمومی این شهر علاوه بر مترو دارای اتوبوس ، اتوبوس های برقی و واگن های برقی می باشد .

در مقاله ای که مورد مطالعه قرار گرفت ، مشاورین موسسه مهر آفرین رجبی شرایط زندگی در مسکو را بررسی و بیان کردند . در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ارزان ترین شهر روسیه برای کار و زندگی با دفاتر شیراز و تهران موسسه تماس حاصل نمایید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه