قيمت خانه برای زندگی در روسیه

قيمت خانه برای زندگی در روسیه

یکی از راه های اخذ اقامت دائم روسیه سرمایه گذاری در این کشور از طریق خرید ملک می باشد . در صورت مهاجرت به روسیه زندگی به مدت 5 سال در کشور روسیه شخص موقت به اخذ اقامت دائم این کشور می شود . میانگین قيمت خانه برای زندگی در روسیه برای یک خانه یک خوابه در مرکز شهر معادل حدود با 627.07 دلار برای هر مترمربع است که قیمت معمولا مابین 350.60 تا 254.88 دلار می شود . برای گرفتن مشاوره های بیشتر در زمینه با موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی که یک موسسه مهاجرتی به روسیه با زمینه کاری فراوان می باشد ، تماس بگیرید .

بررسی قيمت خانه برای زندگی در روسیه

به عنوان یک نتیجه کلی امروزه ، به خاطر کاهش کلی قیمت ها در کشور روسیه ، همچنین به دلیل افزایش هزینه های مالکیت دارایی و مشکلات بیشتر در پیدا کردن مستاجران که بتوانند با پرداخت اجاره هزینه ها را جبران کنند ، تعداد کمی از ثروتمندان در این کشور احساس نیاز به گسترش املاک و مستغلات خود می کنند .

برعکس ، در روسیه در میان کسانی که واقعا انگیزه برای بهبود شرایط مسکن خود را دارند ، بسیاری از افراد با محدودیت های مالی و عدم اطمینان مرتبط با وضعیت قيمت خانه برای زندگی در روسیه مواجه می شوند که با فاکتور کاهش نرخ بهره وام مسکن در بانک های روسی تا حدی این مشکل جبران می شود .

بنابراین اگر وضعیت فعلی تقاضای ملک در کشور روسیه را تجزیه و تحلیل کنیم ، می توانید ببینید که امروزه سهم سرمایه گذاران خصوصی زیاد نیست و اکثرا افرادی به دنبال خرید ملک هستند که سعی دارند نیاز اولیه خود را تامین کنند . بخشی از این امر به این دلیل است که نرخ بهره وام مسکن طی دوازده ماه گذشته با پایین ترین حد ممکن به 11 تا 12 درصد در سال رسیده است . با توجه به موقعیت فوق ، سرمایه گذاران خارجی برای خرید ملک در روسیه فرصت های جذابی خواهند داشت .

سرمایه گذاری با خرید ملک در روسیه

واضح است که مزیت بزرگ خرید ملک ( به قصد فروش ) در روسیه امروزه در قیمت هایی است که مطمئنا معقول تر از چند سال قبل است و پیشنهاد های ویژه و شرایط فروش مناسبی است که از طرف فروشندگانی که قصد فروش فوری ملک خود را دارند ، ارائه می شود .

از عوامل دیگر به عنوان مثال می توان به جام جهانی 2018 اشاره کرد که ، در جذب سرمایه گذاران در دو شهر سنت پترزبورگ و در پایتخت مسکو کمک شایانی کرده و وضعیت قيمت خانه برای زندگی در روسیه را اندکی متحول ساخته است .

وضعیت اجاره خانه در روسیه

اجاره های ماهانه منزل در کشور روسیه بدین شرح است : میانگین هزینه خرید آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر حدود 470.68 دلار برای هر مترمربع است و به طور کلی بین 250.71 دلار و 903.46 دلار برای هر مترمربع خواهد بود . میانگین هزینه یک آپارتمان سه اتاق خوابه در مرکز شهر 1،111.84 دلار است و به طور کلی ما بین 668.39 دلار برای هر مترمربع و 2،364.73 دلار برای هر مترمربع می باشد . همانطور که برای یک آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر، هزینه ای میانگین 807.54 دلار برای هر مترمربع در نظر گرفته شده است و به طور کلی مابین 490.83 تا 1 423.37 دلار برای هر مترمربع خواهد بود .

در بررسی های کارشناسان در رابطه با قيمت خانه برای زندگی در روسیه اینگونه مشاهده کردیم که قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر مبلغ 2،761.59 دلار می باشد و به طور کلی بین 1446.76 دلار و 7،882.42 دلار است . قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز $ 1،965.05 است و به طور کلی بین 1111.01 دلار و 4،507.15 دلار است. اگر ملک برای کمتر از سه سال پس از خرید خانه در روسیه واگذار شود ، ساکنین باید مالیات بر درآمد سرمایه حدود 30 درصد از کل مبلغ فروش را پرداخت کنند .

قیمت خرید و اجاره ملک در روسیه

 • اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 33.812.482ریال
 • اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 9.635.438ریال
 • اجاره آپارتمان سه خوابه د مرکز شهر 68.913.504ریال
 • اجاره آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر 34.718.823ریال
 • قیمت هر فوت مربع برای برای خرید یک آپارتمان در مرکز شهر 17.387.626ریال
 • قیمت هر فوت مربع برای برای خرید یک آپارتمان در خارج از مرکز شهر 7.870.892ریال

وام خرید ملک در روسیه

افراد خارجی که بر اساس بررسی های قيمت خانه برای زندگی در روسیه ،‌ قصد خرید ملک دارند می توانند از بانک های روسیه وام بگیرند و از شرایط دریافت این وام اثبات ثبات مالی شخص است . مثل دارا بودن درآمد و اشتغال محلی در روسیه . علاوه بر قیمت خرید ملک ، خریدار هزینه های دیگری مانند هزینه هایی از قبیل عامل املاک و مستغلات به همراه هزینه ثبت نام عنوان یک هزار (1000) ریال در مورد یک فرد و یا پانزده هزار (15000) RUB در مورد یک نهاد قانونی را نیز باید پرداخت کند .

مفاد قرارداد اجاره خانه در روسیه

 • شناسایی یکپارچه از اموال از طریق آدرس ، اندازه ، و بیشتر به عنوان مقررات ارائه شده
 • قیمت
 • شرایط پرداخت
 • روش انتقال (می تواند بر اساس حقایق و شرایط معامله خاص متفاوت باشد)
 • حقوق و تعهدات طرفین
 • فهرست افرادی که حق دارند در این ملک زندگی کنند .

نکات مهم اجاره خانه در روسیه

اکثر مالک ها تمایلی به اجاره دادن یا فروش منزل به غیر روس ندارند و به طور مشخص در آگهی ذکر می‌کنند که به مردم آسیایی و شرقی اجاره نمی‌دهیم. دلیل این رفتار، تجربه بدی است که مالکان از مستاجرهای اهل کشورهای تازه استقلال یافته دارند . بعضی از تاجیک ها و ازبک ها و غیره به اسم یکی دو نفر خانه اجاره می کنند ، بعد برای کمتر شدن قيمت خانه برای زندگی در روسیه ، با چندین نفر دیگر شریک می شوند و به ملک آسیب می زنند .

به این خانه ها اصطلاحا، «خانه لاستیکی» می گویند و چون معمولا محل خلاف و جرم و جنایت می شود ، پلیس هم با آن ها مبارزه می کند به همین علت مالک ها در روسیه ترجیح می دهند ملک خود را به این افراد اجاره ندهند یا به فروش نرسانند .

برخی افراد در زمینه فروش ملک در روسیه کلاه برداری کرده و آپارتمان خوب و اکازیون با قیمت ارزان آگهی می کنند ، با روش های مختلف پولی به عنوان ودیعه اولیه از شما می گیرندو متواری می شوند .

مبلغ پیش پرداخت اجاره خانه روسیه

در روسیه برای اجاره خانه «پول پیش» اخذ نمی شود . فقط دو ماه اجاره را همان اول می گیرند . یک ماه رزرو که همان کارکرد پیش را دارد. اگر هم از طریق آژانس مسکن اقدام کنید ، معادل یک ماه اجاره را هم باید به آژانس پرداخت کنید .

افرادی که در روسیه اقامت می کنند تحت هر عنوانی مانند توریست ، دانشجو ، تاجر ، کارمند و به عنوان شهروند روس ، محل اقامتش باید ثبت شود. به ثبت نشانی محل اقامت، «رگیستراتسیا» یا همان «رجیستر» می‌گویند . وقتی آپارتمان اجاره می‌کنید ، قانونا باید در همان محل رجیستر شوید . اما اکثر مالکان، علاقه ای به صدور رجیستر برای مستاجر ندارند .

درباره کشور روسیه

روسيه بيش از 10% كل مساحت بين درياي بالتيك و كوه هاي اورال را جلگه‌ي اروپاي شمالي پوشانده است . روسیه تقریبا دو برابر کشور کانادا، که خود دومین کشور بزرگ دنیا است ، بنابراین با فاصله زیادی از آن بزرگترین کشور دنیا به حساب می آید . روسیه سرتاسر شرق اروپا و شمال آسیا را در بر می گیرد . مسكو پايتخت روسيه در ناحيه مركزي بخش اروپايي كشور واقع شده و تاريخ بناي آن به سال 1147 ميلادي رسیده و به عنوان قلب روسیه شناخته می شود .

این کشور دارای منابع معدنی بسیار زیادی است که قابل مقایسه با هیچ کشور دیگری نیست . همچنین اقتصاد رو به رشد و بازار کار پررونق در کشور روسیه آن را از دیگر کشور های اروپایی در منطقه برتر ساخته است . جمعیت روسیه تقریباً 140میلیون نفر می باشد که از ترکیب بیش از یکصد قوم و نژاد تشکیل شده است .

واحد پول کشور روسیه روبل است .اقتصاد روسیه صنعتی و نیز وابسته به منابع بزرگ انرژی این کشور بویژه گاز می باشد .روسیه با تولید ناخالص داخلی 1289 تریلیون دلار در سال 1386 ، هفتمین اقصاد برتر جهان بوده است .

در پایان لازم به ذکر است افراد زیادی برای گرفتن اقامت و تابعیت سایر کشور ها اقدام به خرید خانه در کشور مورد نظر می کنند . در این مقاله به صورت خلاصه به قيمت خانه برای زندگی در روسیه اشاره شد که متقاضیان عزیز در صورت تمایل به گرفتن اطلاعات بیشتر می توانند با کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی در دفاتر شیراز و تهران تماس بگیرند .

3.7/5 - (4 امتیاز)

16 دیدگاه در “قيمت خانه برای زندگی در روسیه

 1. احمدرضا گفت:

  سلام
  اجاره یه خونه کوچیک برای یه نفر چقدره

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بستگی به شهر مقصد، متراژ و عمر ساختمان،، امکانات و دسترسی آن دارد. در مسکو بین 40 تا 70 هزار روبل در ماه است.

   با تشکر از سوال شما

 2. س.ع گفت:

  سلام خسته نباشيد
  اجاره يك منزل برای دو پسر جوان در مسکو با قیمت مناسب وجود داره؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   مبلغ اجاره آپارتمان در مسکو بسته به متراژ و محل آن بین 500 تا 2000 دلار در هر ماه است.

   با تشکر از سوال شما

 3. علی گفت:

  سلام آیا می شود در مسکو خانه ۵۰متری خرید برای دانشجو پسر تک پر

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله میتوانید در مسکو خانه خریداری کنید.

   با تشکر از سوال شما.

 4. Sahisafavi گفت:

  با سلام
  آیا امکان خرید خودرو و خونه برای دانشجو‌های ایرانی روسیه هست !؟
  قیمت حدودی خونه چقدر هست داخل سن‌پطرزبورگ!؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله اجازه خرید خودرو و ملک به شما داده می‌شود.

   با تشکر از سوال شما

 5. میم گفت:

  با سلام.لطفا اطلاعاتی در مورد اجاره منزل برای دانشجوی دختر به تعداد 3نفر در نزدیکی مترو یا دانشگاه سچینوا در زمینه امکانات وقیمت روز راهنمایی فرمایید ممنون میشم

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   اجاره منزل 1 خوابه بین 37 تا 67 هزار روبل در ماه می باشد.

   با تشکر از سوال شما

 6. shadman گفت:

  سلام هزینه هایی که اعلام کردین به روزه؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   مقاله ای که شما مطالعه کرده اید مربوط به سال 2018 می باشد.
   اگر سوالی در زمینه قیمت خانه و غیره در روسیه دارید می‌توانید بپرسید تا اطلاعات و مبالغ به روز را در اختیار تان قرار دهیم .

   با تشکر از سوال شما

 7. شایان توکلی گفت:

  سلام شرایط خرید خونه تو روسیه چی جوریه؟!

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در صورت نداشتن اقامت کشور روسیه امکان خرید ملک وجود ندارد.
   در صورتی که حداقل اقامت موقت ( از طریق ثبت شرکت، ازدواج، کار و غیره ) کشور روسیه را داشته باشید اجازه خرید ملک به شما داده می‌شود ولی به واسطه خرید ملک نمی‌توانید اقامت دائم دریافت کنید.
   اگر دنبال دریافت اقامت از طريق خرید ملک هستید میتوانید کشورهایی چون ترکیه، یونان، پرتغال و غیره را اقدام نمایید.

   با تشکر از سوال شما

 8. SiNa گفت:

  خب اگه اجاره نمیدن یا نمیفروشن
  این همه ایرانی اونجا کجا زندگی میکنن؟تو چادر؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه