اطلاعات کشور اسلواکی

اطلاعات کشور اسلواکی نشان می دهد این کشور به دلیل فراوانی زیبایی های طبیعی بکر و دست نخورده با 9 پارک ملی و 16 منطقه چشم انداز مشهور است و کوه های کارپات بر شمال تسلط دارند و میزبان مجموعه ای چشمگیر از غارهای یونسکو هستند که در جهان منحصر به فرد می باشند.

اسلواکی با نام رسمی جمهوری اسلواکی کشوری محصور در خشکی در اروپای مرکزی است ، این کشور از شمال با لهستان ، از شرق با اوکراین ، از جنوب با مجارستان ، از جنوب غربی با اتریش و از شمال غربی با جمهوری چک همسایه است و قلمرو آن عمدتا کوهستانی است و حدود 49000 کیلومتر مربع با جمعیتی بیش از 5.4 میلیون نفر است.

پایتخت و بزرگترین شهر آن نیز براتیسلاوا و دومین شهر بزرگ آن کوشیسه است و زبان رسمی این کشور اسلواکی و ادیان اصلی آن کاتولیک رومی و پروتستان و واحد پول آن یورو است.

توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به اسلواکی را نیز در کنار مقاله اطلاعات کشور اسلواکی بخوانید تا با تمام روش های قانونی مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

در ادامه این مطلب از سایت شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) اطلاعات به روز و صحیح در مورد شرایط زندگی در کشور استونی را مطالعه می کنیم.

فهرست مطالب
اطلاعات کشور اسلواکی

جمهوری اسلواکی که امروز می شناسیم کشوری مستقل است که عضو ناتو ، اتحادیه اروپا ، منطقه شنگن و منطقه یورو است و از زمان جدایی چکسلواکی ، اسلواکی از استقلال تازه متولد شده خود شکوفا شده است ، اما دارای تاریخ بسیار قدیمی تر است. ویدیو و پادکست زیر را ببینید و بشنوید تا اطلاعات کاملی از این کشور دریافت کنید.

پادکست اطلاعات کشور اسلواکی

نمایش ویدیو درباره اطلاعات کشور اسلواکی

نوع حکومت و ساختار سیاسی اسلواکی

دانستن نوع حکومت و ساختار سیاسی اسلواکی از ابتدایی ترین اطلاعات کشور اسلواکی است ؛ اسلواکی یک دموکراسی پارلمانی است و قدرت دولتی از شهروندانی سرچشمه می گیرد که مستقیما با شرکت در انتخابات ملی آن را انتخاب می کنند و سه قوه سیاسی- مجریه ، مقننه و قضائیه ماهیت مشارکتی دارند و بر کارکردهای یکدیگر نظارت دارند. شورای ملی جمهوری اسلواکی ، دولت و رئیس جمهور ارگان های عالی قدرت دولتی جمهوری اسلواکی هستند.

دولت جمهوری اسلواکی ( SR ) رئیس قوه مجریه است ، این سازمان از نخست وزیر که ریاست آن را بر عهده دارد ، معاونان وی و وزرای دولت تشکیل می دهد ، دولت توسط رئیس جمهور جمهوری اسلواکی به توصیه نخست وزیر منصوب می شود و برای سیاست و اداره خود دولت در برابر شورای ملی SR ( پارلمان اسلواکی ) مسئول است.

دولت به عنوان تدوین‌کننده اصلی سیاست عمومی کشور تحت قانون اساسی SR ، این اختیار را دارد که سیاست‌های اصلی را در مورد مسائل اقتصاد ملی و امنیت اجتماعی اتخاذ کند. وظايف اصلي دولت نيز شامل ارائه پيشنهاد در مورد بودجه دولتي ، تهيه ترازنامه پاياني سالانه و صدور آيين‌نامه‌ها و مصوبات دولتي است كه به موجب قانون به آن واگذار شده است.

یکی از وظایف دولت تدوین و مدیریت سیاست خارجی کشور است ، پیش نویس لوایح را به پارلمان اسلواکی ارسال می کند که غالبا قبل از آن بحث ها و رایزنی های سراسری با سازمان های مربوطه انجام می شود.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شما می توانید ویزای کشور های اروپایی را در کوتاه ترین زمان و مطمئن ترین مسیر به دست بباورید !

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم اسلواکی

در کل اسلواکی دارای 13 فرودگاه می باشد که 4 فرودگاه آن بین المللی است که همگی برای حمل و نقل هوایی تجاری استفاده می شوند ، فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم اسلواکی در براتیسلاوا در بخش غربی ، بانسکا بیستریکا در مرکز ، پودراد در بخش شمالی و کوشیتسه در بخش جنوب شرقی اسلواکی قرار دارند ، در ادامه بررسی اطلاعات کشور اسلواکی با فرودگاه های این کشور آشنا می شوید.

فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم اسلواکی

فرودگاه براتیسلاوا

فرودگاه براتیسلاوا شلوغ ترین فرودگاه اسلواکی است که در حدود 9 کیلومتری شمال شرقی مرکز شهر قرار دارد ، این فرودگاه پایگاه خدمات پرواز دولتی اسلواکی است که حامل ملی است ، همچنین رایان ایر ، گوتو اسکای و ایر اکسپلور پایگاهی در فرودگاه براتیسلاوا دارند.

از فرودگاه براتیسلاوا می توان به عنوان جایگزین فرودگاه وین استفاده کرد و همچنین هنگام سفر به منطقه گیور در مجارستان ، ممکن است گزینه ای برای پرواز به براتیسلاوا باشد.

فرودگاه کوشیسه

فرودگاه بین المللی کوشیسه دومین فرودگاه شلوغ و مهم اسلواکی است ، این فرودگاه در فاصله هوایی 6 کیلومتری از مرکز کوشیسه قرار دارد ، رفت و آمد به فرودگاه با اتوبوس عمومی که حدود 20 دقیقه طول می کشد یا با تاکسی که 10 دقیقه طول می کشد امکان پذیر است ، اکثر پروازها از کوشیسه فصلی هستند ، اما مسیرهایی در کل سال همچون به وین ، ورشو ، استانبول و لندن دارد.

فرودگاه پوپراد – تاتری

فرودگاه پوپراد – تاتری سومین فرودگاه شلوغ و مهم اسلواکی است ، این فرودگاه در 5 کیلومتری شرق در شمال شرق پوپراد واقع شده است ، ساده ترین راه برای رسیدن به فرودگاه و از فرودگاه به شهر ، تاکسی یا ترانسفر از قبل رزرو شده است ، این فرودگاه در طول سالدارای پرواز به لندن توسط Wizz air است ، سایر مسیرها از فرودگاه پوپراد فصلی هستند.

فرودگاه سیلاچ

فرودگاه سیلاچ یا تری دوبی کوچکترین فرودگاه اسلواکی است که در حال حاضر دارای مسیرهای بین المللی است و تمام مسیرهای انجام شده از فرودگاه فصلی هستند ، این فرودگاه در 2.5 کیلومتری شمال سیلاچ قرار دارد.

ایرلاین های موجود در این فرودگاه به شرح زیر است :

 • AMC Airlines : چارتر فصلی به غردقه
 • بلغارین ایر چارتر : چارتر فصلی به بورگاس
 • کرندون ایرلاینز : چارتر فصلی به آنتالیا
 • تراول سرویس ایرلاینز : چارتر فصلی به آنتالیا ، بورگاس ، هراکلین ، آراکسوس
 • FlyEgypt : چارتر فصلی به غردقه
سیستم حمل و نقل در اسلواکی

سیستم حمل و نقل در اسلواکی

اطلاعات کشور اسلواکی را بررسی می کنیم و باید حتما سیستم حمل و نقل این کشور را هم بشناسیم ، سیستم حمل و نقل در اسلواکی از طریق راه آهن ، جاده ، یا رودخانه امکان پذیر است ، اسلواکی کشوری با شبکه ریلی توسعه یافته ( 3662 کیلومتر ) و سیستم بزرگراهی ( 225.25 کیلومتر ) است و مهمترین آبراه آن رودخانه دانوب است که هم توسط کشتی های مسافربری و باری مورد استفاده قرار می گیرد.

شناخت سیستم حمل و نقل برای کسانی که قصد تجارت در اسلواکی را دارند بسیار مهم است ، مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلواکی می تواند دید گستره ای در این خصوص به شما بدهد.

در شهرهای اسلواکی ، کار حمل و نقل عمومی بسیار خوب سازماندهی شده است و اتوبوس ها ، ترامواها و واگن برقی ها به موقع کار می کنند و بلیط های مسافرتی انواع مختلفی دارند که دارای اعتبار ۱ ، ۳ ، ۷ روزه و یک ماهه می باشد و بیشتر اوقات ، بلیط های یک ساعت و ربع ساعت استفاده می شود ( به هر حال ، این بلیط ها برای عبور سگ ها نیز استفاده می شود ).

تراموا در براتیسلاوا و کوشیسه کار می کند ، ترولی‌بوس‌ها در براتیسلاوا ، پرشوف ، کوشیسه و بانسکا بیستریکا کار می‌کنند و خطوط قطار شهری و حومه و خطوط اتوبوس ارتباط بین همه شهرها و روستاها را فراهم می کند ، خطوط راه آهن و اتوبوس حمل و نقل مسافران را به خارج از مرزهای اسلواکی به وین ، لندن ، بوداپست ، پراگ و غیره تسهیل می کند و خدمات تاکسی در هر شهر در دسترس است.

سیستم حمل و نقل اتوبوس در اسلواکی

حمل و نقل عمومی در اسلواکی معروف به MHD خدمات حمل و نقل شهری را با سیستم اتوبوس ، تراموا یا واگن برقی انجام می دهد ، این نوع اتوبوس ها معمولا در اسلواکی قرمز رنگ هستند ، بلیط اتوبوس را می توان در هر روزنامه فروشی یا فروش بلیط که در ایستگاه اتوبوس قرار دارد خریداری کرد و در برخی شهرها بلیط را فقط از راننده اتوبوس می توان تهیه کرد ، نرخ بلیط بستگی به شهر دارد و اگر قصد سفر به چندین مقصد را دارید و می خواهید از سیستم حمل و نقل عمومی شهری استفاده کنید ، باید کارت سفر را انتخاب کنید.

کرایه بلیط متناسب با مدت زمان سفر است و هزینه سفر 15 دقیقه ای 0.70 یورو و 60 دقیقه ( در آخر هفته 90 دقیقه ) 0.90 یورو است و گردشگرانی که انتظار دارند بیشتر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنند می توانند کارت سفر روزانه را با قیمت 4.50 یورو ، کارت سفر 2 روزه را با قیمت 8.30 یورو یا کارت سفر 3 روزه را با قیمت 10 یورو خریداری کنند ، شبکه اتوبوس ها ، ترامواها و واگن برقی ها در براتیسلاوا نسبتا متراکم است و اکثر خطوط هر چند دقیقه یکبار کار می کنند و اتوبوس های ویژه شبانه وجود دارد.

خطوط اتوبوس راه دور اسلواکی

حمل و نقل مسافر در فواصل طولانی بین شهرها توسط خطوط اتوبوس راه دور در اسلواکی انجام می شود ، آنها به صورت پراکنده در روستاها برای سوار شدن به مسافران توقف می کنند ، خطوط اتوبوس راه دور در اسلواکی به طور مکرر و در شب نیز کار می کنند و بلیط را می توان از راننده ، از قبل در ایستگاه اتوبوس خریداری کرد و برخی از شرکت ها امکان خرید آنلاین بلیط الکترونیکی را ارائه می دهند و کرایه بلیط به مسافت و شرکتی که با آن سفر می کنید بستگی دارد.

قیمت تقریبی بلیط اتوبوس به شرح زیر است :

عنوان شغلی میزان درآمد
مربی آکادمیک ۲،۰۴۰،۰۰۰ پزو
مهندس معمار ۱،۸۱۰،۰۰۰ پزو
دبیر هنر ۱،۵۲۰،۰۰۰ پزو
معلم کامپیوتر ۱،۴۸۰،۰۰۰ پزو
رشته مهندسی ۲،۲۵۰،۰۰۰ پزو
کتابدار ۱،۲۴۰،۰۰۰ پزو
مشاور مدرسه ۲،۰۵۰،۰۰۰ پزو

خطوط اتوبوس بین المللی اسلواکی

خطوط اتوبوس بین المللی در اسلواکی حمل و نقل مسافران را از ایستگاه اتوبوس Mlynske Nivy در براتیسلاوا به فرودگاه شوخات در وین ، شهر وین ، بروکسل ، لندن ، مونیخ ، اشتوتگارت ، استراسبورگ ، پاریس ، زوریخ ، ژنو ، بوداپست ، گیور ، روتردام ، رم ، بولزانو ، ورونا ، میلان ، اسپلیت ، پراگ و سایر شهرهای اروپا تسهیل می کند ، بسیاری از خطوط اتوبوس بین المللی مسافران را در شهرهای دیگر اسلواکی سوار می کنند و این بستگی به مقصد و مسیر سفر آنها دارد.

اگر تصمیم به اقامت در اسلواکی دارید ، حتما مقالات زیر را هم برای آشنایی کامل تر با این کشور مطالعه کنید

سیستم حمل و نقل ریلی در اسلواکی

خطوط راه آهن بین المللی و داخلی حمل و نقل ریلی مسافر و کالا را در جمهوری اسلواکی انجام می دهند.

سیستم حمل و نقل ریلی در اسلواکی به برخی از روستاهای اسلواکی که به شبکه راه آهن متصل نیستند با اتوبوس انجام می شود و بلیط را می توان از هر ایستگاه راه آهن در اسلواکی خریداری کرد و در غیر اینصورت باید از بازرس بلیط که مسئول بررسی بلیط است ، خریداری نمود ، مسیرهای طولانی مدت توسط قطارهای سریع السیر انجام می شود.

سفر از براتیسلاوا به Poprad – High Tatras توسط Slovenka یا Gerlach express حدود 4 ساعت طول می کشد و قطارهای سریع السیر Zemplín ، Liptov ، Spišan ، Považan ، Váh ، Kriváň و Cingov در 4.45 ساعت به آنجا می رسند و آنها نیز به سمت کوشیسه می روند ، کرایه بلیط تک 12.00 یورو است.

Slovenka و Gerlach در حدود 5.15 ساعت به کوشیسه می رسند و سایر اکسپرس ها حداقل در 6 ساعت به آنجا می رسند ، مسیر سفر اکسپرس Gerlach از وین به کوشیسه است و کرایه بلیط کوشیسه حدود 1700 یورو است.

سفر از براتیسلاوا به بانسکا بیستریکا توسط Horehronec یا Slatina express حدود 3.5 ساعت طول می کشد ، خطوط اتوبوس راه دور تقریبا در همان زمان به آنجا می رسند ، بانسکا بیستریکا آخرین ایستگاه اسلاتینا است و Horehronec به سمت کوشیسه ادامه می‌دهد ، کرایه بلیط بانسکا بیستریکا حدود 1000 یورو است.

قطارها از وین در اتریش به براتیسلاوا در اسلواکی تقریبا هر ساعت حرکت می کنند و قطارهای خدمات شبانه دارند.

اختلاف ساعت ایران و اسلواکی

از آنجایی که ایران و اسلواکی در یک طول و عرض جغرافیایی قرار ندارند ، دارای اختلاف ساعت می باشند و اختلاف ساعت ایران و اسلواکی 2 ساعت و سی دقیقه است که به عبارتی ساعت ایران جلوتر از اسلواکی است.

در خیلی از موارد همچون تماس و یا در پرواز های بین المللی باید به این امر توجه شود تا اختلالی در برنامه ریزی بوجود نیاید ، بنابراین اختلاف ساعت این کشور با ایران هم یکی از مهمترین اطلاعات کشور اسلواکی است. توجه داشته باشید که زمان حرکت روی بلیط هواپیما به زمان کشور مبدا و زمان رسیدن به زمان کشور مقصد است.

حتی برای مهاجرت کاری به اسلواکی هم باید با اختلاف ساعت این کشور با ایران آشنا باشید چرا که در بدو ورود اندکی تنظیم زمان کار و استراحت شما بهم ریخته می شود؛ اما بعنوان یک پیشنهاد، مقاله کار در اسلواکی به شما کمک می کند با مشاغل مورد نیاز این کشور آشنا شوید.

industrial cities

شهرهای صنعتی اسلواکی

براتیسلاوا ، کوشیتسه و شهرهای کنار رودخانه واه ، مراکز اصلی و شهرهای صنعتی اسلواکی هستند و صنایع مهم آن ها شامل خودرو ، ماشین آلات ، فولاد ، سرامیک ، مواد شیمیایی ، نساجی ، فرآوری مواد غذایی و آشامیدنی ، اسلحه و فرآورده های نفتی است.

در زیر صنایع هر یک از این شهر ها به تفکیک مشخص شده است.

شهرهای صنعتی اسلواکی

صنایع براتیسلاوا

 • کارخانه های صنعتی – اسلونفت – فرآوری نفت
 • کارخانه ماتادور ، کابلو در تولید لاستیک ، تسمه نقاله ، بسته بندی برای خطوط برق ، پردازش لاستیک
 • کارخانه ایستروشیمی – شیمیایی ، کود
 • کارخانه ماشین وولکس واگن
 • Jacobs Suchard Figaro – تولید محصولات شیرینی و شکلات
 • راجو – بزرگترین کارخانه لبنی در اسلواکی
 • استاین – آبجوسازی
 • پالما تومیس-تولید روغن های خوراکی

در این کارخانه ها ماشین آلات ، تجهیزات الکتریکی ، لباس ، آبجو ، محصولات لبنی و سایر مواد غذایی تولید می شود.

صنایع کوشیسه

 • کارخانه های صنعتی – کارخانه متالورژی US Steel
 • Východoslovenské železiarne

وبیناری که مشاهده می کنید تمامی چالش های پیش روی شما را در مسیر مهاجرت بررسی کرده و نشان می دهد که چگونه با چالش ها روبرو شوید و آنها را حل کنید.

همواره تلاش ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی ارائه خدمات درست و با کیفیت به متقاضیان مهاجرت است تا از اتفاقات ناگوار پیش روی افراد در این مسیر جلوگیری کنیم.

قطعا خدمات خوب در کنار تجربه ما منجر به موفقیت پرونده مهاجرتی شما خواهد شد.

پخش ویدیو

آب و هوای اسلواکی

آب و هوای اسلواکی را می توان به عنوان آب و هوای متاثر از قاره اروپا با تابستان های گرم و خشک و زمستان های نسبتا سرد توصیف کرد ، ژانویه سردترین ماه با دمای روز معمولا حدود صفر درجه است ، اما در برخی موارد ماه های زمستان می تواند بسیار سرد با دمای بسیار زیر صفر و بادهای شدید و سرد شمال شرقی به ویژه در مناطق کوهستانی باشد که بورا نامیده می شود.

بارش برف سنگین یا حتی طوفان برف نیز در برخی از روزها در آنجا امکان پذیر است و میانگین سالانه روزهای با برف در مناطق کم ارتفاع کمتر از 40 روز و در مناطق کوهستانی اسلواکی تا 120 روز است.

یکی از ویژگی های خوب آب و هوای اسلواکی این است که در تابستان دمای روز معمولا به 20- 25 درجه سانتیگراد می رسد البته گاهی اوقات بسیار بالاتر ، 30 درجه سانتیگراد یا بیشتر است و در بیشتر اوقات هوای خشک همراه با آفتاب است ، اگرچه گاهی اوقات رعد و برق شدید در پایان روز به خصوص در مناطق کوهستانی رخ می دهد.

جولای گرم ترین ماه با میانگین دمای 22 درجه سانتی گراد است و میزان بارندگی سالانه در نواحی دشت جنوبی از 400 میلی متر و در مناطق کوهستانی تا 1000 میلی متر متغیر است.

به طور کلی ، دوره بین اواسط می تا پایان سپتامبر بهترین زمان برای سفر به اسلواکی است و با این حال ممکن است در تابستان بسیار گرم باشد و در کوهستان کمی خنک تر است ، اما احتمال باران ناگهانی یا رعد و برق بیشتر است.

فصل ها در اسلواکی

فصل ها در اسلواکی هر کدام سه ماه طول می کشد ، هوای خشک آسیا باعث آب و هوای خشک ، تابستان گرم خشک یا زمستان بسیار سرد و یخبندان در اسلواکی می شود و از سوی دیگر ، هوای اقیانوسی باعث افزایش بارش ، کاهش دما ، زمستان معتدل و تابستان سرد ، مه در مناطق پست و حوضه های اسلواکی می شود.

بهار در اسلواکی حدود 21 مارس شروع می شود و در مراحل اولیه با صبح های سرد ، با میانگین دمای 9 درجه سانتی گراد در آوریل ، 14 درجه سانتی گراد در ماه مه و 17 درجه سانتی گراد در ژوئن مشخص می شود ، مطمئنا هنگام رفتن به اسلواکی در فصل بهار باید با آب و هوای متغیر را در نظر داشت ، همچنین آب و هوا در این بخش از سال در اسلواکی چندان مهمان نواز نیست.

در حوالی 22 ژوئن به تابستان تبدیل می شود، این فصل از سال بسیار گرم است ، با روزهای گرمسیری ، دمای بالای 30 درجه سانتی گراد در طول روز و شب های گرم و گرم‌ترین ماه جولای است. تابستان‌ در 23 سپتامبر پایان و پاییز شذوع می‌شود و ممکن است بارانی ، بادی یا براق باشد ، دمای هوا در پاییز از 14 درجه سانتیگراد در سپتامبر به 3 درجه سانتیگراد در نوامبر در اسلواکی کاهش می یابد.

فصل آخر سال در اسلواکی ، زمستان ، در 21 دسامبر شروع می شود و می توان برف را به خصوص در کوه ها پیدا کرد و در مناطق پست زمستان ها اغلب بدون برف یا بسیار کم است ، دما در زمستان تا 5- درجه سانتیگراد و در روزه های سردتر به 10- درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

پیشنهاد میکنیم تا شرایط و اطلاعات دیگر کشور های هم رده را نیز بررسی و مطالعه کنید

10 تا از بهترین غذاهای اسلواکی

به دلیل موقعیت مرکزی و تاریخ پیچیده اسلواکی ، بسیاری از غذاهای اسلواکی نیز در کشورهای اطراف وجود دارد ، اما اسلواکی ها پیچ و تاب خاص خود را به غذاهای محلی خود اضافه کرده اند. غذا در اسلواکی سالم و نسبتا سنگین است و سیب زمینی ، گوشت ، پنیر گوسفندی و کوفته ها اساس بسیاری از غذاها را تشکیل می دهند و اغلب با کلم ( کلم ترش ) همراه می شوند که بسته به نحوه پخت آن ترش و شور است.

محبوب ترین گوشت ها در غذاهای اسلواکی ، گوشت خوک ، گاو و مرغ است و سوسیس خونی و سوسیس دودی تند نیز در کنار گوشت های شکاری مانند گراز ، خرگوش و گوزن رایج است. در زیر 10 تا از بهترین غذاهای اسلواکی که محبوبیت بسیاری دارند معرفی شده است.

10 تا از بهترین غذاهای اسلواکی

پیراشکی با پنیر گوسفندی ( bryndzové halušky )

پیراشکی با پنیر گوسفندی غذای ملی اسلواکی است ، Bryndzové به پنیر گوسفندی با کیفیت بالا ، خامه ای ، نرم و تولید شده محلی اشاره دارد که منحصر به فرد اسلواکی است و اگرچه این نوع پنیر در کشورهای همسایه نیز تولید می شود ، اما هر کدام دستور تهییه مخصوص به خود را دارند و اسلواکی ها به ویژه به آن افتخار می کنند ، پنیر روی halušky یا کوفته سیب زمینی سرو می شود که بسیار شبیه به گنوچی ایتالیایی است و در نهایت برای ایجاد بهترین ترکیب ممکن تکه های بیکن دودی و سوسیس را روی آن قرار داد.

پیروگیس پر شده با بریندزا ( bryndzové pirohy )

پیروگیس پر شده با بریندزا نوعی کوفته است که اسلواکی‌ها این کوفته‌های سیب‌زمینی را با پنیر برینزا پر می‌کنند، سپس خامه ترش را روی آن می‌ریزند و دوباره آن را با تکه‌های بیکن سرخ‌شده اضافه می‌کنند ، این غذا اغلب با یک لیوان ژینچیکا ، شیر گوسفند ترش همراه است.

کاپوستینکا

کاپوستنیکا سوپی است که از کلم ترش و گوشت تهیه می شود ، کلم ترش تاریخچه ای طولانی در سنت آشپزی اسلواکی دارد و اولین ذکر آن به قرن پانزدهم بازمی گردد ، کلم به صورت محلی کاشته می شود و از آن در انواع غذاها استفاده می شود ، این سوپ نقش فرهنگی مهمی برای اسلواکی ها ایفا می کند.

حتی جشنواره هایی نیز به تولید کلم اختصاص دارد که منطقه استوپاوا پیشرو آن است و در بسیاری از خانواده ها، کاپوستنیکا در شام کریسمس سرو می شود ، دستور العمل های مورد استفاده برای تهیه کاپوستنیکا متفاوت است ، اما به طور کلی با پختن کلم ترش در آب و سپس اضافه کردن بقیه مواد تهیه می شود و معمولا شانه خوک دودی و سوسیس به همراه قارچ خشک ، سیب زمینی، پیاز ، سیر و چاشنی هابه آن اضافه می شود.

گوشت خوک با کوفته و کلم ( vepřo knedlo zelo )

کلم خورشتی برای این غذای کلاسیک اسلواکی همراه با تکه های نرم گوشت خوک پوشیده شده با سیر در کنار کوفته نان میل می شود. زانو نوع دیگری از پیراشکی است – شبیه یک قرص نان است. اغلب با گوشت خوک چهار یا پنج قطعه از شما سرو می شود. پیراشکی بسیار نرم و لطیف است و طعم آبدار گوشت و سیر را جذب می کند و آن را غیر قابل مقاومت می کند!

سوپ گولش ( gulášová polievka )

سوپ گولش در بسیاری از کشورهای اروپای مرکزی و شرقی تغییرات زیادی به خود می گیرد و در اسلواکی معمولا از گوشت گاو ، پیاز ، سیب زمینی ، فلفل ، گوجه فرنگی ، سیر و مخلوط ادویه تشکیل شده است ، این غذا در مسابقات ورزشی بسیار محبوب است و اغلب در دیگ روی آتش پخته می شود.

شنیسل ( vyprážaný rezeň )

درست مانند اتریش ، تقریبا در هر رستورانی انواع مختلفی از شنیسل را در منو خواهید یافت که برای تهییه آن یک تکه نازک از گوشت خوک ابتدا نرم می شود و سپس با آرد سوخاری سرخ می شود ، سالاد سیب زمینی مبتنی بر سس مایونز اغلب به عنوان غذای جانبی سرو می شود و اگر می خواهید تجربه شنیسل خود را یک درجه بالا ببرید ، bačovský rezeň را سفارش دهید که روی آن شنیسل با ژامبون و پنیر ذوب شده است.

سوپ لوبیا ( Fazuľová Polievka )

سوپ لوبیا یکی دیگر از محبوب‌ترین سوپ‌ها است که معمولا در منوی ناهار رستوران‌ها سرو می‌شود و زمان زیادی برای پختن دارد و لوبیاها معمولا یک شب قبل از پختن در آب خیس می شوند ، سوپ لوبیا را می توان با یا بدون گوشت درست کرد ، اما گوشت خوک دودی ، بیکن و سوسیس دودی بیشتر استفاده می شود ، سیب زمینی ، هویج ، پیاز ، سیر و چاشنی ها همگی به آن اضافه می شوند.

لوبیا علاوه بر طعم غنی ، سرشار از پروتئین و فیبر نیز هست و سوپ لوبیا باعث احساس سیری می شود ، یک نوع سوپ لوبیا ترش نیز وجود دارد که با خامه ترش پخته شده و سرکه سفید روی آن ریخته شده است.

Huspenina

در اصل ، این غذا از ژله استخوان ، گوشت و سبزیجات است و برای تهییه آن ساق و پوست خوک حدود پنج ساعت پخته می‌شود و آبگوشت غلیظی ایجاد می‌کند که پس از سرد شدن به ژله تبدیل می‌شود ، سبزیجات و گوشت خرد شده و پخته شده را در کاسه آماده می کنند و آب گوشت را روی آن می ریزند ، Huspenina در یخچال قرار می گیرد و سرد همراه با نان و سرکه به عنوان پیش غذا سرو می شود ، بسیار خوشمزه است و فواید سلامتی مثبتی دارد زیرا سرشار از کلاژن است.

جگر غذا و اردک

جگر غاز و اردک هر دو به طور عمده در ماه های پاییز و زمستان بسیار محبوب هستند و معمولا با نان سنتی به نام لوکسا خورده می شود ، این غذا بسیار چرب اما خوشمزه است و به طور سنتی ، از پختن جگر در چربی غاز یا اردک مخلوط با آب درست می شود ، جگر را می توان کبابی یا خورش هم کرد.

پریواروک

پریواروک یک غذای دلچسب سنتی اسلواکی است ، این خورش حبوبات و سبزیجات بسته به مواد مصرفی می تواند طعم های متفاوتی داشته باشد که معمولا با کلم ، لوبیا ، عدس ، گل کلم ، اسفناج ، سیب زمینی ، نخود فرنگی یا کدو حلوایی زمستانی تهییه می شود و سوپ با آرد و خامه غلیظ شد.

ادویه های موجود در خورش نمک ، فلفل و شوید است و معمولا با یک تخم مرغ نیمرو شده و سیب زمینی خرد شده یا نان سرو می شود ، اما آن را با گوشت دودی و سوسیس نیز برای پروتئین بیشتر نیز ترکیب می کنند. به عنوان یک غذای اسلواکی ، طعم های متنوعی دارد و بسیار خوشمزه است.

تا اینجا اطلاعات کشور اسلواکی را مرور کردید و مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی همچنان آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما عزیزان هستند ، کافیست سوالات خود را در باکس دیدگاه درج کنید.

سوالات پر تکرار اطلاعات کشور اسلواکی

اسلواکی یک دموکراسی پارلمانی است و قدرت دولتی از شهروندانی سرچشمه می گیرد که مستقیما با شرکت در انتخابات ملی آن را انتخاب می کنند و سه قوه سیاسی- مجریه ، مقننه و قضائیه ماهیت مشارکتی دارند.

دما در زمستان تا 5- درجه سانتیگراد و در روزه های سردتر به 10- درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

از آنجایی که ایران و اسلواکی در یک طول و عرض جغرافیایی قرار ندارند ، دارای اختلاف ساعت می باشند و اختلاف ساعت ایران و اسلواکی 2 ساعت و سی دقیقه است.

براتیسلاوا ، کوشیتسه و شهرهای کنار رودخانه واه ، مراکز اصلی صنعتی اسلواکی هستند و صنایع مهم آن ها شامل خودرو ، ماشین آلات ، فولاد ، سرامیک ، مواد شیمیایی ، نساجی ، فرآوری مواد غذایی و آشامیدنی ، اسلحه و فرآورده های نفتی است.

در نهایت چنانچه اطلاعات کشور اسلواکی برایتان مفید واقع شده است ، پیشنهاد می گردد دیگر مقالات شرکت مهاجرتی رجبی همچون تحصیل در اسلواکی را نیز مطالعه فرمایید یا برای کسب مشاوره مهاجرتی با دفاتر شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در مرکز و غرب تهران و یا دفتر شیراز در ارتباط باشید.

دیدگاه مشتریان شرکت مهاجرتی رجبی را در مورد نحوه عملکرد و پاسخگویی کارشناسان این شرکت بشنوید

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2.5/5 - (2 امتیاز)
منو
خانه