فرهنگ ، آداب و رسوم مردم سوئد

فرهنگ ، آداب و رسوم مردم سوئد ، به این جهت که تمامی زندگی مهاجران را تحت تاثیر قرار می دهد ، اهمیت دارد ، شاید بسیار شنیده باشید که مردم سوئد افرادی خونسرد با روابط اجتماعی ضعیف هستند ، اما آیا در واقعیت هم چنین است؟ در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) فرهنگ مردم سوئد را بررسی خواهیم کرد.

شما می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به سوئد ، اطلاعات به روز و کاملی در خصوص تمامی راه های مهاجرت به این کشور را بدست آورید.

جمعیت سوئد 10+ میلیون نفر است و سوئدی ها با اقلیت فنلاندی و سامی بیشترین درصد جمعیت را شامل می شوند.

مهاجران خارجی در سوئد شامل ملیت های فنلاندی ، یوگسلاوی ، دانمارکی ، نروژی ، یونانی ، ایرانی و ترک ها هستند.

تنوع ادیان در سوئد شامل لوتری 87٪ و 13٪ سایر ادیان مانند کاتولیک رومی ، ارتدوکس ، باپتیست ، مسلمان ، یهودی و بودایی است.

سوئد در زمینه شاخص پیچیدگی فرهنگ کسب و کار ، رتبه 8 را به خود اختصاص داده است.

اگر عازم سوئد هستید ، شاید بخواهید دیدنی های این کشور را هم بشناسید ، مقاله دیدنی های کشور سوئد را بخوانید.

فهرست مطالب
فرهنگ ، آداب و رسوم مردم سوئد

فرهنگ و جامعه سوئد در طول تاریخ

فرهنگ و جامعه سوئد در طول تاریخ بسیار تحت تاثیر کلیسا بوده است ، کلیسای سوئد معتقد به شاخه لوتری مسیحیت است و تقریباً 7 میلیون نفر در آن عضویت دارند ، آن را به بزرگترین کلیسای لوتری در جهان تبدیل کرده است.

اگرچه بیش از 75 درصد از شهروندان سوئدی عضو کلیسا هستند ، تنها 2 درصد به طور منظم در مراسم کلیسا شرکت می کنند.

ویژگی های کلیدی فرهنگ سوئدی​

Key features Swedish culture

ویژگی های کلیدی فرهنگ سوئدی

یکی از ویژگی‌های کلیدی فرهنگ سوئدی این است که سوئدی‌ها ذاتاً برابری‌خواه ، متواضع و فروتن هستند و لاف زدن را کاملاً غیرقابل قبول می‌دانند ، از بسیاری جهات ، سوئدی‌ها ترجیح می‌دهند به حرف‌های دیگران گوش دهند ، سوئدی ها هنگام صحبت کردن ، آرام و آرام صحبت می کنند و به ندرت شاهد خواهید بود که یک سوئدی خشم یا احساسات شدید خود را در ملاء عام نشان دهد.

در کشور سوئد روحیه رقابت طلبی معمولا تشویق نمی شود زیرا سوئدی ها گرایش شدید به برابری طلبی دارند و کودکان طوری تربیت نمی شوند که این باور را داشته باشند که از هر کودک دیگری خاص تر هستند.

عشق به طبیعت در سوئد یک ویژگی شناخته شده ملی در این کشور است ، بسیاری از سوئدی ها دوست دارند اوقات فراغت خود را در جنگل یا کنار دریا بگذرانند ، در سوئد طبیعت واقعاً برای همه در دسترس است ، زیرا حق دسترسی مشترک وجود دارد که برای همه جنگل‌ها ، مزارع ، سواحل و دریاچه‌ها در سراسر کشور اعمال می‌شود.

وقت شناس بودن برای سوئدی ها بسیار مهم است ، این وقت شناسی به معنای رسیدن درست در زمان مقرر است ، نه خیلی زود و نه خیلی دیر! برای مثال زمانی که منتظر ارائه خدمات در یک مغازه یا بانک هستند ، از همه انتظار می رود که یک صف منظم تشکیل دهند و هیچ عذری برای بر هم زدن نظم صف پذیرفته نمی شود.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای رفع ابهامات خود درباره کشور سوئد و پرسیدن سوالاتتان از مشاوران رچبی شماره خود را ثبت کنید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

رفتار اعتدال گرایی در سوئد

فرهنگ ، آداب و رسوم مردم سوئد به شدت تحت تاثیر اصطلاح “لاگوم” یا “همه چیز در حد اعتدال” است و در هر کاری سعی می کنند اعتدال را رعایت کنند؛ افراط ، زرق و برق و لاف زدن در سوئد منفور است و افراد به سمت راه میانه تلاش می کنند.

این رفتار اعتدال گرایی در سوئد واقعا بسیار ستودنی است؛ به عنوان مثال ، سخت کار کردن و سخت بازی کردن مفاهیم رایج در سوئد نیستند ؛ مردم سخت کار می کنند اما نه خیلی سخت ، بیرون می روند و از بودن لذت می برند ، اما در هیچ چیز افراطی شرکت نمی کنند.

شاید بخواهید با اقتصاد این کشور هم به طور دقیق تر آشنا شوید ؛ مقاله اقتصاد کشور سوئد را در همین سایت بخوانید.

فرهنگ خانواده در کشور سوئد

حقوق کودکان در کشور سوئد به خوبی محافظت می شود و فرهنگ خانواده در کشور سوئد بسیار مهم است ، به خانواده های سوئدی حقوقی خوبی داده می شود که این یکی از بهترین حقوق ها در جهان محسوب می شود ، این پشتیبانی برای اطمینان از این است که خانواده ها می توانند به اندازه کافی از فرزندان خود مراقبت کنند.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی مروری بر این حقوق داشته اند که خلاصه آن به شرح زیر است:

  •  مادر یا پدر حق غیبت از محل کار خود را به مدت 18 ماه دارند.
  •  تا زمان 8 سالگی فرزندان هر یک از والدین این حق را دارند تا 25 درصد از حجم کاری خود را کم کنند.
  •  به مدت 480 روز کمک هزینه برای والدین پرداخت می شود که ایم مبلغ برای هر دو والدین در نظر گرفته شده است.
  •  والدین حق دارند برای مراقبت از یک کودک بیمار تا 60 روز در سال مرخصی داشته باشند.

 البته تعدادی از افراد هم هستند که به میزان مثبت بودن این حقوق و برابری حق مادران با پدران اعتراض دارند.

فرهنگ خانواده در کشور سوئد

رواج زبان انگلیسی در سوئد

فرهنگ ، آداب و رسوم مردم سوئد به گونه ای با زبان انگلیسی در هم آمیخته شده است ، زیرا این زبان به طور گسترده در سوئد صحبت می شود.

با توجه به شاخص مهارت آموزش First English Proficiency در سال 2020 ، سوئدی ها در استفاده از زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم ، چهارمین رتبه را در جهان دارند.

رواج زبان انگلیسی در سوئد بسیار مورد استقبال مهاجران و بازدیدکنندگان بین المللی و سوئدی ها قرار گرفته است ، انگلیسی نیز به عنوان یک زبان خارجی اجباری در مدارس سوئد تدریس می شود.

اگر قصد تحصیل در سوئد را دارید ، اصلا نگران یادگیری زبان سوئدی نباشید زیرا با توجه به اینکه 90 درصد از مردم به زبان انگلیسی مسلط هستند ، می توانید کتاب عبارات سوئدی خود را در خانه بگذارید و با زبان انگلیسی در سراسر کشور کنار بیایید ، پیشتر در همین سایت مقاله تحصیل در سوئد هم به شما ارائه شده که برترین رشته ها و دانشگاه های سوئد را به شما معرفی کرده و هزینه های هر رشته را هم اعلام کرده ایم.

برای برخی از شرکت های سوئدی این زبان رسمی کار است ، بنابراین این یک خبر خوشحال کننده برای متقاضیان کار در سوئد محسوب می شود ، اگر قصد مهاجرت کاری به سوئد را دارید ، حتما مقاله کار در سوئد را بخوانید و با قوانین حاکم بر بازار کار این کشور و مشاغل پردرآمد آن آشنا شوید.

هر نوعی از مهاجرت را که انتخاب می کنید نیاز است کشور مقصد را از جهات مختلف بشناسید ، مقالات زیر ، اطلاعات کشور سوئد است.

communicate with Swedes

چگونگی برقراری ارتباط با سوئدی ها

سوئدی‌ها گاهی اوقات در ابتدا کمی محتاط به نظر می‌رسند ، اما مردم معمولاً بسیار دوستانه هستند و از اینکه به یک فرد کمک کنند و سوالات آنها را پاسخ دهند ، بسیار خوشحال می شوند ، یک راه خوب برای یادگیری چگونگی برقراری ارتباط با سوئدی ها ، پیوستن به جوامع ، باشگاه ها ، سازمان های غیرانتفاعی و انجمن های سوئدی است ، یادگیری زبان سوئدی نیز راه خوبی برای تجربه بیشتر فرهنگ است.

چگونگی برقراری ارتباط با سوئدی ها​

برای کسانی که علاقه مند به یادگیری زبان سوئدی هستند ، فرصت هایی برای یادگیری سوئدی وجود دارد ، دانشگاه لوند دوره های مقدماتی را برای دانشجویان و کارکنان ترتیب می دهد ، کسانی که مایل به تحصیل این زبان هستند می توانند از طریق کلاس های زبان رایگان برای مهاجران که توسط دولت سوئد تامین می شود ، این کار را انجام دهند.

فرهنگ مهمان نوازی در سوئد

فرهنگ مهمان نوازی در سوئد با ما ایرانی ها تفاوت زیادی دارند ، آنها به ندرت مهمان می گیرند اما برای مهربانی درباره مهمان نوازی نیز خیلی تشکر می‌کنند.

همچنین مرسوم است که هنگام دعوت به شام یا موارد دیگر ، برای تشکر از مهمان نوازی میزبان یک هدیه کوچک برای آنها داشته باشید.

نکته قابل ذکر دیگر در باب مهمانی رفتن در سوئد این است که؛ بر خلاف اینکه در بسیاری از کشورهای اروپایی مردم با کفش وارد خانه می شوند اما در سوئد درآوردن کفش‌هایتان قبل از ورود به خانه یک خانواده سوئدی ، به‌ویژه در فصل زمستان ، یک عمل متداول ادبی است؛ برخی از سوئدی‌ها به منظور تمیزتر بودن یک جفت کفش تمیز سبک‌تر می‌آورند تا هنگام مهمانی در داخل خانه آنها بپوشند.

غذاهای سنتی در کشور سوئد

غذاهای سنتی در کشور سوئد

از میان بسیاری از غذاهای کلاسیک آشپزی یکی از محبوب‌ترین غذاهای سنتی در کشور سوئد ، کوفته و شاه ماهی ترشی است که در تمام جشن ها سرو می شود.

علاوه بر این ، غذا به طور کلی کوفته‌هایی که با سیب‌زمینی درست می‌شود از غذاهای اصلی سوئدی است که در بسیاری از خانه‌ها در سراسر کشور سرو می‌شود ، مواد معمولی مورد استفاده در غذاهای سوئدی معمولا شامل غذاهای دریایی تازه ، ترشی و دودی (به ویژه شاه ماهی، خرچنگ ، ماهی قزل آلا و مارماهی) ، گوشت های شکاری مانند گوزن و گوزن شمالی و همچنین انواع توت ها و توت ها (از جمله لیگون بری) ، هستند.

در لوند ، مالمو و هلسینگبورگ با رستوران‌هایی که غذاهای تایلندی ، یونانی ، ایرانی ، هندی ، ایتالیایی و آمریکایی ارائه می‌دهند ، صحنه‌های بین‌المللی رو به رشدی را خواهید دید ، اگر مایل به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئد هستید ، انتخاب یک زمینه غذایی در این کشور قطعا ایده خوبی خواهد بود ، در مقاله لینک شده با بهترین شهر های سوئد برای سرمایه گذاری و روش خرید شرکت آماده آشنا می شوید.

سوالات پر تکرار فرهنگ ، آداب و رسوم مردم سوئد

یکی از ویژگی‌های کلیدی فرهنگ سوئدی این است که سوئدی‌ها ذاتاً برابری‌خواه ، متواضع و فروتن هستند و لاف زدن را کاملاً غیرقابل قبول می‌دانند.

از بسیاری جهات ، سوئدی‌ها ترجیح می‌دهند به حرف‌های دیگران گوش دهند ، سوئدی ها هنگام صحبت کردن ، آرام و آرام صحبت می کنند و به ندرت شاهد خواهید بود که یک سوئدی خشم یا احساسات شدید خود را در ملاء عام نشان دهد.

از میان بسیاری از غذاهای کلاسیک آشپزی یکی از محبوب‌ترین غذاهای سنتی در کشور سوئد ، کوفته و شاه ماهی ترشی است که در تمام جشن ها سرو می شود.

فرهنگ مهمان نوازی در سوئد با ما ایرانی ها تفاوت زیادی دارند ، آنها به ندرت مهمانی می گیرند اما برای مهربانی درباره مهمان نوازی نیز خیلی تشکر می‌کنند.

دانشگاه لوند دوره های مقدماتی را برای دانشجویان و کارکنان ترتیب می دهد ، کسانی که مایل به تحصیل این زبان هستند می توانند از طریق کلاس های زبان رایگان برای مهاجران که توسط دولت سوئد تامین می شود ، این کار را انجام دهند.

رواج زبان انگلیسی در سوئد بسیار مورد استقبال مهاجران و بازدیدکنندگان بین المللی و سوئدی ها قرار گرفته است ، انگلیسی نیز به عنوان یک زبان خارجی اجباری در مدارس سوئد تدریس می شود.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی اینجا هستند تا در زمینه مهاجرت به کشور سوئد بهترین ایده ها و روش ها را به شما عزیزان معرفی کنند ، اگر سوالات بیشتری درباره فرهنگ ، آداب و رسوم مردم سوئد دارید ، با همکاران ما در دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید تا با مشاوره های تخصصی شما را راهنمایی کنند ، همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله هزینه های زندگی در سوئد را نیز بخوانید تا دید بهتری در خصوص مخارج زندگی در این کشور داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2.7/5 - (3 امتیاز)