سوئد

زبان رسمی و فرهنگ مردم در سوئد

زبان رسمی و فرهنگ مردم در سوئد

زبان رسمی و فرهنگ مردم در سوئد برای متقاضیان زندگی در این کشور بسیار حائز اهمیت است ، چراکه بدون اطلاع از این موارد ، شما دچار مشکل در ارتباط گیری با مردم خواهید شد و این ممکن است شما را بعد از گذشتن مدت زمانی اندک به دردسر بیاندازد ، این موضوع توسط تیم تولید محتوای شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) مورد توجه قرار گرفته است تا شما را با زبان رسمی و فرهنگ مردم در سوئد آشنا کنند.

همچنین برای شناخت بهتر سوئد و راه های مهاجرت قانونی به آن ، پیشنهاد می کنیم در کنار این محتوا ، مقاله مهاجرت به سوئد را بخوانید.

زبان رسمی و گویش مردم در سوئد زبان سوئدی می باشد که اکثریت قریب به اتفاق 10 میلیون نفر از ساکنان این کشور به آن صحبت می کنند ؛ زبان سوئدی یک زبان ژرمنی شمالی و کاملاً شبیه به زبان های اسکاندیناوی دیگر یعنی دانمارکی و نروژی می باشد که با آن ها درک متقابل جزئی را حفظ می کند و یک پیوستگی در گویش را تشکیل می دهد ، اگرچه میزان درک متقابل تا حد زیادی به گویش و لهجه گوینده بستگی دارد.

زبان نروژی و دانمارکی معمولاً توسط سوئدی‌ها راحت‌تر قابل درک می باشد تا زبان سوئدی توسط دانمارکی ها و نروژی ها ، همچنین سوئدی بیشترین زبان صحبت در کشورهای شمال اروپا می باشد و چهاردهمین زبان رایج در این قاره پس از یونانی است و همچنین این زبان دومین زبان رسمی و پر گویش در کشور فنلاند می باشد.

زبان رسمی و فرهنگ مردم در سوئد

زبان های رایج متفاوت در سوئد

لازم است بدانید که زبان سوئدی هنوز هم با گویش ها ولهجه های زیادی در روستا و نقاط مختلف این کشور در میان مردم رواج دارد ، اما ریشه و اصل تمامی آنان یکسان می باشد و علاوه بر این زبان های فنلاندی و سامی که ریشه بسیار قدیمی در تاریخ سوئد دارد نیز هنوز در میان برخی از مردم و در برخی نقاط خاص این کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

اما یکی از مزیت های مردم کشور سوئد قدرت صحبت آنان به زبان انگلیسی می باشد ، به طوری که شما با سفر به این کشور و با تسلط به زبان انگلیسی قادر خواهید بود تا بتوانید با اکثریت مردم این کشور ارتباط برقرار کرده و امور خود را به انجام برسانید.

اگر قصد مهاجرت به سوئد و یا تحصیل و اقامتی طولانی مدت را داشته باشید باز بهتر است که بتوانید تا حد ممکن زبان سوئدی را هم بیاموزید تا در معدود موارد هم با مشکل رو به رو نشده و به نتیجه مطلوب دست یابید ، در این زمینه می توانید مقاله تحصیل در سوئد را خوانده و با برترین دانشگاه ها و رشته ها برای مهاجرت تحصیلی به این کشور آشنا شوید.

فرهنگ مردم در سوئد

در موضوع بسیار مهم شناخت زبان رسمی و فرهنگ مردم در سوئد باید بدانید یکی از ویژگی‌های کلیدی فرهنگ سوئدی این است که آنان به طور ذاتی پیرو برابری‌ ، متواضع و قانون مدار هستند و لاف زدن و دروغ گویی را کاملاً غیرقابل قبول می‌دانند.

فرهنگ مردم در سوئد

از بسیاری جهات ، سوئدی‌ها ترجیح می‌دهند به حرف‌های دیگران گوش دهند تا اینکه مطمئن شوند صدای خودشان شنیده می‌شود و پر حرفی کنند و تلاش می کنند هنگام صحبت کردن آرام و شمرده صحبت کنند.

مواردی از ویژگی های مردم سوئد

 • به ندرت شاهد خواهید بود که یک سوئدی خشم یا احساسات شدید خود را در ملاء عام نشان دهد.
 • سخت کار کردن و سخت بازی کردن مفاهیم رایج در سوئد نیستند ، مردم سخت کار می کنند اما نه خیلی سخت ، بیرون می روند و از خود لذت می برند ، اما بدون شرکت در هیچ چیز افراطی.
 • افراط، زرق و برق و لاف زدن در سوئد منفور است و افراد به سمت راه میانه تلاش می کنند.
 • به دلیل گرایش شدید به برابری طلبی در سوئد ، رقابت تشویق نمی شود و کودکان طوری تربیت نمی شوند که این باور را داشته باشند که آنها از هر کودک دیگری خاص تر هستند.
 • مردم برای لباس پوشیدن و وضع ظاهری خود بسیار اهمیت قائل می شوند ، همچنین هیچ اجباری برای هیچ فردی برای پوشیدن لباس خاصی وجود ندارد.

یکی از مواردی که در زبان رسمی و فرهنگ مردم در سوئد باید برای متقاضیان کار در سوئد مهم باشد بدانند این است که هیچ کارفرما و یا هیچ اداره یا شرکتی کارکنان یا مشتریان خود را به دلیل اعتقاد یا پوشش آنان از کار و یا خدمات رسانی منع نمی کند ، برای آشنایی بیشتر ، مقاله کار در سوئد را بخوانید و با قوانین کاری در این کشور بیشتر آشنا شوید.

اهمیت خانواده در کشور سوئد

خانواده در زبان رسمی و فرهنگ مردم در سوئد بسیار مهم است و به همین دلیل برای خانواده ها شرایط و مزایای فراوانی در نظر گرفته می شود که اطلاع از این موارد می تواند بسیار مهم و اساسی باشد و همچنین نشانی بر اهمیت واقعی جایگاه خانواده در جامعه سوئد را به نمایش بگذارد . در ادامه به برخی از این موارد می پردازیم:

 • خانواده ارزش بالایی در این کشور دارد به همین خاطر حقوق کودکان به خوبی محافظت می شود.
 • حقوقی که به خانواده های سوئدی داده می شود تا اطمینان حاصل شود که آنان می توانند به اندازه کافی از فرزندان خود مراقبت کنند.
 • مادر یا پدر حق دارند تا زمانی که فرزندشان به 18 ماهگی برسد از محل کار غیبت کنند.
 • هر یک از والدین این حق را دارند که تا زمانی که فرزندشان به سن 8 سالگی برسد ( به طور رسمی برای مدرسه آماده شود ) حجم کاری خود را 225 درصد کاهش دهد.
 • کمک هزینه والدین به مدت 480 روز پرداخت می شود که برای هر دو والدین در نظر گرفته شده است.
 • شما حق دارید تا 60 روز در سال برای مراقبت از یک کودک بیمار مرخصی داشته باشید.

آداب و رسوم در فرهنگ سوئدی ها

دانستن این موضوع که در واقع بخشی از زبان رسمی و فرهنگ مردم در سوئد به شمار می رود، برای افرادی که زندگی در سوئد را انتخاب کرده اند و یا حتی در فکر سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئد هستند ، می تواند کمک کننده در ارتباط گیری با ارکان مختلف حکومت و مردم باشد ، برای آشنایی با این مورد هم مقاله لینک شده مطالعه نمایید و با بهترین سرمایه گذاری ها در این کشور ، آشنا شوید.

آداب و رسوم در فرهنگ سوئدی ها

در ادامه به چند مورد از این آداب و رسوم که توسط کاوشگران موسسه مهاجرتی رجبی برای در اختیار قرار دادن شما جستجو شده اند توجه نمایید.

مواردی از آداب و رسوم سوئدی ها

 • اگرچه سوئد محیطی کاملاً برابر و آرام است ، مهمان نوازی و ترتیب غذا خوردن اغلب یک امر رسمی است.
 • اگر برای یک وعده غذایی دعوت شده اید ، مطمئن شوید که وقت شناس باشید زیرا تاخیر بسیار بی ادبانه تلقی می شود و همچنین خیلی زود هم نرسید ، در سوئد اتفاق غیرمعمولی نیست که مهمانان تا آخرین لحظه در ماشین بنشینند یا تا رسیدن زمان مورد انتظار در بلوک قدم بزنند!
 • برای مهمانی ها لباس هوشمندانه بپوشید که در غیر این صورت بی احترامی به میزبان تلقی می شود.
 • هنگام غذا خوردن، دستان خود را کاملاً در معرض دید قرار دهید و مچ دست خود را بالای میز قرار دهید.
 • همه چیز را در بشقاب خود به پایان برسانید زیرا نخورده گذاشتن مواد غذایی بی ادبانه تلقی می شود.
 • درآوردن کفش‌هایتان قبل از ورود به خانه یک خانواده سوئدی ، به‌ویژه در فصل زمستان ، یک عمل متداول ادبی است به طوریکه برخی از سوئدی‌ها یک جفت کفش تمیز سبک‌تر می‌آورند تا هنگام بازدید از افراد در داخل خانه بپوشند.

سوالات پر تکرار زبان و فرهنگ مردم سوئد

مهمترین موضوع در فرهنگ سوئدی چیست؟

مهمترین موضوع در فرهنگ سوئدی این است که آنان به طور ذاتی پیرو برابری‌ هستند ، متواضع و قانون مدار هستند و لاف زدن و دروغ گویی را کاملاً غیرقابل قبول می‌دانند.

آیا مردم سوئد با زبان انگلیسی آشنا هستند؟

بله ، یکی از مزیت های مردم کشور سوئد قدرت صحبت آنان به زبان انگلیسی می باشد ، به طوری که شما با سفر به این کشور و با تسلط به زبان انگلیسی قادر خواهید بود تا بتوانید با اکثریت مردم این کشور ارتباط برقرار کرده و امور خود را به انجام برسانید.

جایگاه زبان سوئدی در اروپا به چه صورت است؟

سوئدی بیشترین زبان صحبت در کشورهای شمال اروپا می باشد و چهاردهمین زبان رایج در این قاره پس از یونانی است و همچنین این زبان دومین زبان رسمی و پر گویش در کشور فنلاند می باشد.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات مناسب از قوانین و همچنین زبان رسمی و فرهنگ مردم در سوئد به سایر مقالات سایت معتبر و به روز موسسه مهاجرتی رجبی سر بزنید و یا با شماره های تماس در دفاتر تهران و شیراز ارتباط گرفته و یک مشاوره رایگان تلفنی را داشته باشید ، همچنین می توانید مقاله مهاجرت به نروژ را خوانده و با روش های مهاجرت به کشور سوئد مقایسه کنید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *