10 شرکت و بانک مهم در سوئیس

10 شرکت و بانک مهم در سوئیس شامل چه شرکت ها و بانک هایی هستند؟ سازمان نظارت بر بازار مالی کشور سوئیس که بیش تر با عنوان FINMA شناخته می شود ، مسئول تنظیم بانک ها در سوئیس می باشد.

علاوه بر بانک های مشهور و بزرگ در این کشور ، شرکتهای زیادی نیز در سوئیس مشغول به فعالیت هستند ؛ اگر قصد تاسیس شرکت در سوئیس را دارید ، پیشنهاد می‌کنیم مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس را مطالعه نمایید ؛ البته ، برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در تماس باشید.

سوئیس بعنوان یک کشور ثروتمند به دلایل مختلف ، از جمله موقعیت استراتژیک ، داشتن نیروی کار بسیار ماهر ، صنایع بسیار توسعه یافته ، مرکز نوآوری ها ، زیر ساخت های عالی ، شفافیت در کسب و کار ، نرخ مالیات رقابتی ، محیط سیاسی با ثبات و ثبات مالی توانسته خانه شرکت ها و بانک های بزرگی باشد.

بطوریکه در سال 2009 ، بخش مالی کشور سوئیس در حدود 195000 کارمند داشته و حدود 135000 نفر تنها در بخش بانکداری مشغول به فعالیت بوده‌اند ؛ در همان سال ، بخش مالی 11.6 درصد از کل تولید ناخالص داخلی را شامل می‌شده و 5.6 درصد از نیروی کار در صنعت مالی مشغول به کار بوده‌اند.

به گفته سرویس سرمایه‌گذاری Moody ، سوئیس دارای سیستم بانکی قدرتمندی است ، چرا که شرایط عملیاتی بسیار خوب است و تنها چالش سیستم بانکی سوئیس ، پایین بودن نرخ بهره و تورم در قیمت مسکن می‌باشد.

فهرست مطالب
10 شرکت و بانک مهم در سوئیس

در این بخش از مقاله دعوت می کنیم ویدئو و پادکست ارائه شده در خصوص شرکت ها و بانک های مهم سوئیس را ببینید و بشنوید همکار ما روناک در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی این فایل ها را تهیه و ارائه داده است.

پادکست 10 شرکت و بانک مهم در سوئیس​

بانک ها در سوئیس

آیا می خواهید در مورد 10 شرکت و بانک مهم در سوئیس بیش تر بدانید؟

UBS و Credit Suisse از جمله بزرگترین بانک ها در سوئیس هستند که بیش از 50 درصد از کل سپرده های کشور سوئیس را شامل می شوند ؛ به طور کلی ، سیستم بانکی کشور سوئیس شامل موارد زیر می باشد:

 • بانک های بزرگ
 • بانک های خارجی
 • گروه Raiffeisen – بانک های تعاونی
 • بانک های خصوصی
 • بانک های کانتونال – بانک های تجاری دولتی که در حدود 30 درصد از بانک های سوئیس را تشکیل می دهد.

بانک ملی سوئیس ، بانک مرکزی سوئیس است و سیاست پولی این کشور را به عنوان یک بانک مرکزی مستقل شکل می دهد ؛ هدف بانک مرکزی سوئیس ، ثبات قیمت و ایجاد محیطی مناسب برای رشد اقتصادی می باشد ؛ همچنین ، بانک های سوئیس سهمی قابل توجه در موفقیت مرکز مالی سوئیس داشته اند و پس از بحران مالی 2008 و 2009 ، این کشور تغییرات زیادی در مقررات مالی اعمال کرد.

در ادامه چند بانک برتر کشور سوئیس را مورد بررسی قرار می دهیم.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شناخت برترین شرکت ها و بانک ها برای کار و سرمایه گذاری با راهنمایی متخصصان حرفه ای رجبی.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

بانک یو بی اس سوئیس (UBS Bank)

بانک یو بی اس سوئیس (UBS Bank) که در بین 10 شرکت و بانک مهم در سوئیس قرار می گیرد ، پس از ادغام یونیون بانک سوئیس ، تاسیس سال 1862 و سوئیس بانک ، تاسیس سال 1872 در سال 1998 به وجود آمد ؛ این بانک با دارا بودن هفت دفتر اصلی در سراسر جهان ، بزرگ ترین بانک در سوئیس می باشد ، دفتر مرکزی بانک یو بی اس سوئیس در زوریخ قرار دارد و خدمات مدیریت ثروت ، مدیریت دارایی و بانکداری سرمایه گذاری را ارائه می دهد.

اطلاعات بانک مبالغ
درآمد خالص بانک 1.27 میلیارد فرانک (2020)
کل دارایی های بانک 316.83 میلیارد فرانک (2020)

کردیت سوئیس در 50 کشور فعالیت دارد و دارای تقریبا 49000 کارمند است ؛ این بانک از طریق سه بخش منطقه ای ، بانک جهانی سوئیس ، مدیریت ثروت بین المللی و آسیا – اقیانوسیه به مشتریان خدمت رسانی می کند.

اطلاعات بانک مبالغ
درآمد خالص بانک 2.51 میلیارد فرانک (2020)
کل دارایی های بانک 851.4 میلیارد فرانک (2020)

کردیت سوئیس (Credit Suisse)

دومین موردی که در 10 شرکت و بانک مهم در سوئیس قرار می گیرد ، کردیت سوئیس (Credit Suisse) است که این بانک از جمله بانک های پیشرو در سوئیس می باشد و در سال 1856 تاسیس شده است ؛ دفتر مرکزی این بانک در زوریخ قرار دارد و چهار بخش این بانک عبارتند از:

 • بانکداری سرمایه گذاری
 • بانکداری خصوصی
 • مدیریت دارایی

و یک گروه مشترک که بازاریابی و پشتیبانی از سه بخش دیگر را فراهم می آورد.

بانک Raiffeisen سوئیس  

بانک Raiffeisen سوئیس ، یک بانک تعاونی در این کشور است ؛ این بانک به عنوان سومین بانک بزرگ سوئیس با 3.5 میلیون مشتری است که 1.9 میلیون نفر از آن ها اعضای تعاونی یا مالکان بانک هستند ، بانک Raiffeisen سوئیس شامل 226 بانک Raiffeisen با ساختار تعاونی می باشد و دارای 834 شعبه در سراسر سوئیس است ، Raiffeisen تصمیم داشت تا انجمن بانکداران سوئیس (SBA) را در پایان مارس 2021 ترک نماید و در حال حاضر قصد دارد به طور مستقل از منافع خود نمایندگی کند.

اطلاعات بانک مبالغ
درآمد خالص بانک 42.5 میلیارد فرانک (2020)
کل دارایی های بانک 67.63 میلیارد فرانک (2020)
اطلاعات بانک مبالغ
درآمد خالص بانک 865 میلیون فرانک (2020)
کل دارایی های بانک 188.36 میلیارد فرانک (2020)

بانک کانتونال زوریخ (Cantonal Bank)

بانک کانتونال زوریخ (Cantonal Bank) ، تاسیس سال 1870 بوده و بزرگترین بانک محلی در سوئیس است ؛ دفتر مرکزی این بانک در زوریخ قرار دارد و حساب های پس انداز ، خدمات مدیریت سرمایه گذاری و خدمات مشاوره مالی حرفه ای و … را به مشتریان سوئیسی و آلمانی ارائه می دهد ، کانتونال بانک زوریخ پرداخت های بین المللی ، خدمات جمع آوری اسناد ، تامین مالی صادرات و ضمانت نامه های بانکی را نیز ارائه می دهد ؛ این بانک به واسطه شبکه ای متشکل از 60 شعبه و 320 دستگاه خودپرداز در سراسر کشور به فعالیت مشغول است.

ژولیوس بائر  (Julius Baer)

ژولیوس بائر (Julius Baer) از جمله گروه های بانکداری خصوصی است که در سال 1890 تاسیس شده است ؛ این بانک در 20 کشور جهان حضور داشته و دفتر مرکزی اش در زوریخ واقع است ؛ ژولیوس بائر که متشکل از 6607 کارمند می باشد ، محصولات و خدمات ساختار یافته گوناگونی نظیر دستورالعمل اختیاری ، مشاوره سرمایه گذاری ، تامین مالی لومبارد و تامین مالی املاک و مستغلات را ارائه می دهد ، همچنین ، این گروه در خصوص اوراق بهادار ، ارز خارجی ، تجارت فلزات گرانبها و خدمات مشاوره ای فعالیت می کند و نیز پلتفرم محصولات و خدمات باز را ارائه می دهد.

اطلاعات بانک مبالغ
درآمد خالص بانک 698 میلیون فرانک (2020)
کل دارایی های بانک 109.14 میلیارد فرانک (2020)

مهم ترین بانک ها و شرکت های سایر کشورهای اروپایی را از طریق مطالعه مقالات زیر بشناسید و دید کامل تری داشته باشید.

شرکت ها در سوئیس

در ادامه مبحث 10 شرکت و بانک مهم در سوئیس به بررسی شرکت ها در سوئیس خواهیم پرداخت ؛ در کشور سوئیس شرکت های زیادی در حوزه های مختلف از جمله آی تی ، دارویی ، ساخت و ساز و … مشغول به فعالیت هستند که برخی از آن ها در رتبه بندی شرکت های بزرگ جهان از جایگاه مناسبی برخوردارند.

به طوری که 15 شرکت سوئیسی در سال 2011 در لیست فورچون جهانی 500 جای داشته اند ؛ از سال 2018 ، بزرگترین شرکت های غیرمالی از لحاظ درآمد سالانه ویتول ، گلنکور و ترافیگورا بوده اند و نستله به عنوان بزرگترین کارفرما شناخته شد ؛ همچنین ، گروه بیمه زوریخ به عنوان بزرگترین شرکت بیمه معرفی شد.

در ادامه بررسی 10 شرکت و بانک مهم در سوئیس به بررسی شرکت های بزرگ کشور سوئیس می پردازیم.

شرکت تجاری و معدنی Glencore plc

شرکت تجاری و معدنی Glencore plc که در بررسی 10 شرکت و بانک مهم در سوئیس به آن می پردازیم ، یک شرکت چند ملیتی سوئیسی – انگلیسی می باشد که دفتر مرکزی آن در Baar سوئیس واقع شده است ؛ همچنین ، دفتر مرکزی گاز و نفتGlencore  در شهر لندن و دفتر ثبت شده ی آن در Saint Helier جرسی قرار دارد ؛ شرکتی که در حال حاضر مشغول به فعالیت است ، در سال 2013 از ادغام گلنکور (Glencore) و اکستراتا (Xstrata) ایجاد شده است.

این شرکت که فلزات ، مواد معدنی ، محصولات نفتی ، نفت خام ، زغال سنگ ، گاز طبیعی و محصولات کشاورزی را به مشتریان بین المللی در صنایع خوردروسازی ، تولید برق ، تولید فولاد و صنایع غذایی عرضه می داشته ، در سال 2015 در لیست 500 ثروت جهانی (Fortune Global 500) در بین برترین شرکت های دنیا ، در جایگاه دهم قرار گرفت و در فوربس جهانی 2000 سال 2020 ، گلنکور اینترنشنال در رتبه 484 شرکت سهامی عام در جهان معرفی شد.

گلنکور اینترنشنال که جزو 10 شرکت و بانک مهم در سوئیس است ، به عنوان بزرگترین کمپانی بازرگانی کالا در دنیا با سهم جهانی 60 درصد در روی قابل تجارت بین المللی ، 50 درصد در مس قابل تجارت بین المللی ، 9 درصد در بازار غلات تجارت بین المللی و 3 درصد در بازار نفت قابل تجارت بین المللی در سال 2010 بوده است.

شرکت تجاری و معدنی Glencore plc

شرکت ویتول (Vitol)

شرکت ویتول (Vitol) ، شرکتی چند ملیتی با مرکزیت سوئیس و هلند می باشد ؛ این شرکت در زمینه تولید و بازرگانی انرژی و کالا مشغول به فعالیت است ؛ هرچند که هسته اصلی تجارت در ویتول تجارت فیزیکی ، تدارکات و توزیع است ، اما این شرکت در زمینه پالایش ، حمل و نقل ، اکتشاف و تولید ، تولید برق و امور خرده فروشی نیز فعالیت دارد.

ویتول با 40 دفتر در سراسر جهان و درآمد 231 میلیارد دلاری در سال 2018 ، به عنوان بزرگترین معامله گر مستقل انرژی در جهان شناخته می شود و در لیست فورچن گلوبال 500 ، رتبه نهم را ازآن خود کرده است.

ویتول سالانه بیش از 350 میلیون تن نفت خام را جا به جا می کند و به طور متوسط بیش از 7 میلیون بشکه در روز ، نفت و محصولات تولید می کند و چهارمین مصرف کننده نفت بعد از ایالات متحده ، چین و هند می باشد ؛ لذا ، این بانک در لیست 10 شرکت و بانک مهم در سوئیس قرار خواهد گرفت.

شرکت ترافیگورا در سوئیس​

Trafigura Company / Switzerland 

شرکت ترافیگورا در سوئیس

شرکت ترافیگورا در سوئیس نیز شرکتی چند ملیتی است که در سال 1993 تاسیس و در زمینه تجارت فلزات اساسی و انرژی فعالیت می کند ؛ به طوری که این شرکت به عنوان بزرگترین تاجر خصوصی فلزات و نیز دومین تاجر بزرگ نفت جهان شناخته می شود ؛ این شرکت به واسطه شبکه ای گسترده از بیش از 100 شرکت تابعه در دنیا با دفاتر اصلی در ژنو و سنگاپور فعالیت می کند و جزو 10 شرکت و بانک مهم در سوئیس باید در نظر گرفت.

مرکوریا انرژی Mercuria)ا)

مرکوریا انرژی (Mercuria) ، یک شرکت خصوصی تجاری سوئیسی و چند ملیتی تجارت کالا است که در زمینه بازار جهانی انرژی از جمله نفت خام و فرآورده های نفتی تصفیه شده ، گاز طبیعی ، فلزات اساسی و محصولات کشاورزی ، برق ، زغال سنگ فعالیت می کند و سرمایه گذاری های کلانی را در این زمینه ها انجام داده است.

مرکوریا انرژی از جمله پنج مبادله کننده ی مستقل و اپراتور دارایی در جهان است و در ژنو سوئیس و با 37 دفتر در سراسر جهان ، در 50 کشور مختلف مشغول به فعالیت است.

شرکت نستله (Nestlé)

نستله (Nestlé) یک شرکت چند ملیتی سوئیسی است که در زمینه ی فرآوری غذا و نوشیدنی فعالیت دارد ؛ نستله بزرگترین شرکت مواد غذایی در جهان است و در سال 2017 توانسته رتبه 64 فورچن گلوبال 500 و رتبه 33 را در فهرست بزرگترین شرکت های عمومی فوربس جهانی 2000 کسب نماید.

محصولات نستله شامل غذای کودک ، قهوه و چای ، شیرینی ، غذاهای منجمد ، بستنی ، مواد غذایی پزشکی ، غذاهای حیوانات خانگی و تنقلات می باشد ؛ نستله دارای 447 کارخانه است و در 189 کشور جهان فعالیت می کند و در حدود 339000 نفر در آن مشغول به فعالیت هستند.

29 برند نستله از جمله Nespresso ، Nescafé ، Kit Kat ، Smarties ، Vittel و Maggi فروش سالانه بیش از 1.1 میلیارد دلار دارند.

شرکت نستله (Nestlé)​

سوالات پر تکرار 10 شرکت و بانک مهم در سوئیس

، سیستم بانکی کشور سوئیس شامل موارد زیر می باشد:

 • بانک های بزرگ
 • بانک های خارجی
 • گروه Raiffeisen – بانک های تعاونی
 • بانک های خصوصی
 • بانک های کانتونال – بانک های تجاری دولتی که در حدود 30 درصد از بانک های سوئیس را تشکیل می دهد.

بانک یو بی اس سوئیس (UBS Bank) ، این بانک با دارا بودن هفت دفتر اصلی در سراسر جهان ، بزرگ ترین بانک در سوئیس می باشد. 

کردیت سوئیس در 50 کشور فعالیت دارد و دارای تقریبا 49000 کارمند است.

 • درآمد خالص بانک 2.51 میلیارد فرانک (2020)
 • کل دارایی های بانک 851.4 میلیارد فرانک (2020)

این شرکت که فلزات ، مواد معدنی ، محصولات نفتی ، نفت خام ، زغال سنگ ، گاز طبیعی و محصولات کشاورزی را به مشتریان بین المللی در صنایع خوردروسازی ، تولید برق ، تولید فولاد و صنایع غذایی عرضه می داشته ، در سال 2015 در لیست 500 ثروت جهانی (Fortune Global 500) در بین برترین شرکت های دنیا ، در جایگاه دهم قرار گرفت و در فوربس جهانی 2000 سال 2020 ، گلنکور اینترنشنال در رتبه 484 شرکت سهامی عام در جهان معرفی شد.

نستله بزرگترین شرکت مواد غذایی در جهان است و در سال 2017 توانسته رتبه 64 فورچن گلوبال 500 و رتبه 33 را در فهرست بزرگترین شرکت های عمومی فوربس جهانی 2000 کسب نماید.

محصولات نستله شامل غذای کودک ، قهوه و چای ، شیرینی ، غذاهای منجمد ، بستنی ، مواد غذایی پزشکی ، غذاهای حیوانات خانگی و تنقلات می باشد ؛ نستله دارای 447 کارخانه است و در 189 کشور جهان فعالیت می کند و در حدود 339000 نفر در آن مشغول به فعالیت هستند.

به طور کلی کشور سوئیس به دلیل داشتن اقتصادی پویا همیشه متقاضیانی برای کار و سرمایه گذاری از سایر کشورها داشته است ؛ همچنین شرکت ها و بانک های بزرگ از جمله 10 شرکت و بانک مهم در سوئیس می توانند زمینه سرمایه گذاری یا کار را برای متقاضیان مرتفع تر سازند ؛ دقت کنید که کار در کشور سوئیس دارای شرایطی است که باید از آن اطلاع داشت که در مقاله کار در سوئیس به این مورد پرداخته شده است ؛ البته برای اطلاعات بیش تر در خصوص کشور سوئیس می توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی از طریق دفاتر تهران و شیراز در ارتباط باشید.

برای مقایسه شرایط کاری و تخصص های مورد نیاز کشور های همسایه سوئیس مقالات زیر را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (2 امتیاز)
منو
خانه