اوکراین

ارزان ترین شهر اوکراین برای کار و زندگی

ارزان ترین شهر اوکراین برای کار و زندگی

اوکراین یکی از کشور های مهاجر پذیر در اروپا است که هر ساله میزبان بسیاری از افراد برای تجربه زندگی در اوکراین به واسطه تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت یا ازدواج با یکی از شهروندان این کشور می باشد . کسب اطلاع و آگاهی در مورد شرایط آب و هوایی ، هزینه زندگی ، اجاره مسکن ، میزان درآمد و دیگر عوامل موثر برای یک زندگی ایده آل قبل از انتخاب شهر محل اقامت لازم است . به همین منظور مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی در این مقاله ارزان ترین شهر اوکراین برای کار و زندگی را مورد بررسی قرار داده و به معرفی بهترین گزینه ها برای مهاجرت به اوکراین در این کشور خواهند پرداخت .

بررسی ارزان ترین شهر اوکراین برای کار و زندگی

اوکراین یکی از کشور های اروپای شرقی است که از سمت شرق با روسیه ، از سمت شمال با بلاروس ، از سمت غرب با لهستان ، اسلواکی و مجارستان ، از سمت جنوب غربی با رومانی و مولداوی همسایه است و در بخش جنوبی آن دریای سیاه و دریای آزوف قرار دارد . پایتخت و بزرگترین شهر این کشور کی اف نام دارد . زبان رسمی مردم این کشور زبان اوکراینی و واحد پول آن گریونا نام دارد . اوکراین با مساحت بیش از ششصد هزار کیلومتر مربع چهل و چهارمین کشور بزرگ جهان و دومین کشور بزرگ اروپا است . جمعیت ساکنین این کشور بالغ بر چهل و شش میلیون نفر است که اکثر آنها مسیحی ارتدوکس هستند .

برای بررسی ارزان ترین شهر اوکراین برای کار و زندگی باید به مسائلی مانند هزینه مسکن ، هزینه زندگی ، وجود مشاغل پر درآمد ، مدارس خوب ، دسترسی به مراقبت های پزشکی با کیفیت و آب و هوای شهری انتخابی توجه کرد . اوکراین علاوه بر زیبایی های طبیعی و تاریخی بسیاری خود ، کشوری مناسب برای زندگی ، تحصیل ، کار و سرمایه گذاری است . این کشور وسیع دارای شهر ها و مناطق مختلفی است که فرد می تواند با زندگی در هر یک از آنها یک تجربه عالی برای خود و خانواده اش رقم بزند .

اوکراین ارزان ترین کشور اروپایی برای زندگی مهاجرین است و هزینه زندگی در این کشور در نسبتا پایین است . به طور کلی شهر کی اف ، بزرگترین شهر و پایتخت این کشور به عنوان گران ترین شهر اوکراین برای زندگی شناخته شده است ، اما وجود فرصت های شغلی متنوع ، میزان درآمد و کیفیت عالی زندگی در این شهر به همان اندازه بیشتر از دیگر شهر های این کشور می باشد .

ایوانو فرانکیفسک

شهر ایوانو فرانکیفسک شهری واقع در استان ایوانو فرانکیسوک است . جمعیت ساکنین این شهر بالغ بر دویست و پنجاه هزار نفر است . این شهر در منطقه تیمنیتسیا قرار دارد . این شهر دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است و یکی از شهر های توریستی اوکراین به شمار می آید . علاوه بر زیبایی های گردشگری این شهر از نظر صنعتی جایگاه ویژه ای چه از نظر معادن و چه ساختمان سازی و ماشین سازی در کشور اوکراین دارد . به دلیل این که شهر دارای فرصت های بسیاری برای کار و اشتغال می باشد ، ارزان ترین شهر اوکراین برای کار و زندگی نیز محسوب می شود . هزینه زندگی در این شهر حدود 660 دلار برای هر ماه می باشد .

کریفیی ریه اوکراین

شهر کریفیی ریه شهری در استان دنیپروپتروفسک است . این شهر با جمعیت بالغ بر ششصد و شصت هزار نفر ، هشتمین شهر پر جمعیت اوکراین به شمار می آید . این شهر یکی از مراکز مهم جهان در بخش معدن آهن است و از نظر اقتصادی سومین شهر بزرگ اقتصادی اوکراین به شمار می آید ، به همین دلیل فرصت های شغلی بسیاری برای ساکنین این شهر وجود دارد . هزینه زندگی در این شهر در مقایسه با کیفیت های عالی آن بسیار پایین است و حدود 696 دلار برای هر ماه می باشد .

خارکیف اوکراین

خارکیف دومین شهر بزرگ در اوکراین است که در منطقه شمال شرق این کشور قرار دارد . این شهر مرکز اداری منطقه خارکیف است . جمعیت ساکنین این شهر بالغ بر یک میلیون و چهارصد و سی هزار نفر می باشد . این شهر دارای مرکز مهم فرهنگی ، علمی ، آموزشی ، صنعتی ، 6 موزه و 80 کتابخانه می باشد و بعنوان مقصدی برای تحصیل در اوکراین نیز قلمداد می شود . صد ها کارخانه در این شهر مشغول به فعالیت هستند . این شهر در صنعت ماشین سازی و الکترونیک پیشرو است . به دلیل وجود کارخانه های بسیار فرصت های شغل متنوعی برای ساکنین این شهر وجود دارد . هزینه زندگی در این شهر حدود 748 دلار برای هر ماه می باشد .

دنیپرو

دنیپرو با جمعیت حدود یک میلیون نفر چهارمین شهر بزرگ اوکراین به شمار می رود . دنیپرو یک شهر صنعتی است که دارای کارخانه های صنعتی مختلفی در زمینه های تولید آهن ، لوله ، ماشین ، تجهیزات کشاورزی و غیره می باشد . این شهر یک مرکز صنعتی مهم اوکراین است که دارای و فرصت های شغلی بسیاری برای شهروندان و ساکنین این شهر می باشد و هر ساله نیروی کار از کشور های مختلفی مانند فرانسه ، کانادا ، آلمان و دیگر کشور های جهان وارد این شهر می شوند . هزینه زندگی در این شهر حدود 790 دلار برای هر ماه می باشد شاید نتوان از آن بعنوان ارزان ترین شهر اوکراین برای کار و زندگی نام برد .

لویو

لویو بزرگ ترین شهر در غرب اوکراین و هفتمین شهر بزرگ در کل کشور است . جمعیت ساکنین این شهر بالغ بر هفتصد هزار نفر می باشد . این شهر یکی از مهمترین مراکز فرهنگی اوکراین به شمار می آید . زمستان های این شهر بسیار سرد و تابستان های آن ملایم می باشد . لویو مهمترین مرکز تجاری غرب اوکراین است . سرمایه گذاری و ثبت شرکت توسط خارجی های در این شهر بسیار طرفدار دارد . سرمایه گذاران خارجی از سی و یک کشور جهان در این شهر سرمایه گذاری کرده اند . هزینه زندگی در این شهر در مقایسه با ارزان ترین شهر اوکراین برای کار و زندگی حدود 300 دلار بیشتر است و 964 دلار برای هر ماه می باشد .

اودسا

اودسا یکی از شهر های بندری کشور اوکراین است و با جمعیت بیش از یک میلیون نفر سومین شهر پر جمعیت این کشور به شمار می آید . این شهر یکی از مهمترین شهر های توریستی اوکراین است که ساحل شمال غرب دریای سیاه قرار دارد . چندین دانشگاه و موسس آموزش عالی برتر در سطح اوکراین و حتی جهان در این شهر وجود دارد . از آن جا که این شهر حالت بندری دارد ، به همین دلیل فرصت های کاری بسیاری در این شهر وجود دارد اما هزینه زندگی در این شهر 1221 دلار برای هر ماه است و ارزان ترین شهر اوکراین برای کار و زندگی نیست .

کی اف

کی اف پایتخت و بزرگ ترین شهر اوکراین است ، جمعیت ساکنین این شهر بالغ بر دو میلیون و هشتصد هزار نفر می باشد . این شهر هفتمین شهر پرجمعیت در اروپا به شمار می آید . کی اف یک مرکز صنعتی ، علمی ، آموزشی و فرهنگی مهم در شرق اروپا می باشد . این شهر مرکز تجارت و کسب و کار اوکراین و زادگاه بزرگترین کارخانه ها و شرکت های این کشور است . از این رو یکی از بهترین گزینه ها برای اشتغال و مهاجرت کاری در این کشور به شمار می آید . هزینه زندگی در این شهر 1239 دلار برای هر ماه می باشد . این شهر گران ترین شهر برای زندگی در اوکراین است .

هدف از نگارش مقاله فوق معرفی ارزان ترین شهر اوکراین برای کار و زندگی به علاقمندان مهاجرت به این کشور می باشد . جهت کسب اطلاعات در مورد جزئیات روش های قانونی مهاجرت با دفاتر شیراز و تهران موسسه مهر آفرین رجبی تماس حاصل نمایید .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *