اوکراین

اقتصاد کشور اوکراین

اقتصاد کشور اوکراین

اقتصاد کشور اوکراین را می شناسید ؟ آیا کشور اوکراین ، کشوری موفق در اقتصاد است ؟ بسیاری از جوانب موفقیت یک کشور را در اولین گزینه می توان به شرایط اقتصادی آن ربط داد ، به همین دلیل مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) محتوای این مقاله را بررسی اقتصاد این کشور ، اختصاص داده و مطالب کلیدی و ضروری درباره آن بیان کرده اند.

برای کسب اطلاعات جامع و شناخت بهتر کشور اوکراین میتوانید مقاله مهاجرت به اوکراین را مطالعه کنید.

اوکراین یک کشور در حال توسعه است که از نظر شاخص توسعه انسانی در رتبه 74 قرار دارد ، این کشور در واقع فقیرترین کشور اروپا محسوب می شود و معمولا از فساد شدید و نرخ بسیار بالای فقر رنج می برد.

اما در عین حال این تمام توصیف اوکراین نیست ، اوکراین به دلیل زمین های کشاورزی حاصلخیز گسترده اش یکی از بزرگترین صادرکنندگان غلات در جهان است ، بنابراین ضروری به نظر می رسد که بخواهید اطلاعات بیشتر از اقتصاد کشور اوکراین داشته باشید ، ادامه مطلب را بخوانید تا آگاهی بیشتری پیدا کنید.

اقتصاد کشور اوکراین

نرخ تولید ناخالص داخلی کشور اوکراین

نرخ تولید ناخالص داخلی کشور اوکراین بین سال‌های 2013 و 2015 ، به طور چشمگیری به نصف مقدار خود کاهش یافت ، این کاهش بسیار شدید عمدتاً به دلیل درگیری های مسلحانه در بخش شرقی کشور است که باعث می شود بسیاری از ساکنان آن در داخل کشور آواره شوند و زندگی به طور کلی برای اوکراینی ها دشوارتر شود.

در سال 2015 تولید ناخالص داخلی کشور اوکراین در بخش صنعت ، 9.9% ، در بخش کشاورزی 60.5% و در بخش خدمات 29.6% بوده است.

بر اساس داده های رسمی بانک جهانی ، ارزش تولید ناخالص داخلی (GDP) در اوکراین در سال 2020 معادل 155.58 میلیارد دلار بوده است ، ارزش تولید ناخالص داخلی اوکراین 0.14 درصد از اقتصاد جهان را نشان می دهد.

بسیاری از اطلاعات مهم که برای مهاجرت به این کشور باید بدانید را می توانید در مقاله اطلاعات کشور اوکراین بیابید.

تاریخ رکود و رشد اقتصادی اوکراین

اقتصاد کشور اوکراین یک سیستم بازار آزاد در حال ظهور است ، واحد پول اوکراین گریونا Hryvnia (UAH) است و درآمد اقتصادی اوکراین متوسط رو به پایین است.

تاریخ رکود و رشد اقتصادی اوکراین

تاریخ رکود و رشد اقتصادی اوکراین ، به دنبال یک رکود بزرگ اقتصادی جهانی از سال 2000 تا سال 2008 آغاز شد ، بحران مالی اوکراین در سال 2008-2009 به اوکراین رسید اما این رکود اقتصادی خیلی طول نکشید.

در اوایل دهه 2010 ، اوکراین به دلیل دارا بودن مؤلفه‌هایی مانند زمین‌های کشاورزی غنی ، پایگاه صنعتی توسعه‌یافته ، نیروی کار بسیار آموزش دیده و یک سیستم آموزشی خوب مورد توجه قرار گرفت.

الحاق کریمه به روسیه در اوایل سال 2014 باعث جنگ در دونباس شد ، که از پیامدهای آن آسیب شدید به اقتصاد کشور اوکراین بود و به همین دلیل رشد تولید ناخالص داخلی اوکراین در سال 2013 صفر بود.

در سال 2016 ، اقتصاد کشور اوکراین دوباره شروع به رشد کرد و در آوریل 2017 ، بانک جهانی اعلام کرد که نرخ رشد اقتصادی اوکراین در سال 2016 ، 2.3 درصد بوده است و بدین ترتیب به رکود پایان داده است.

تا سال 2018 ، اقتصاد اوکراین به سرعت در حال رشد بود و تا پایان سال 2019 که مجددا بیماری کرونا تمامی مسائل را تحت تاثیر خود در آورد.

مهم ترین شریک واردات و صادرات اوکراین کیست؟

مهمترین شریک واردات و صادرات اوکراین تا همین اواخر روسیه بوده است و باعث تغییرات بزرگی در اقتصاد پایه این کشور شده است که به احتمال زیاد دیگر این نقش را ایفا نمی کند!

متاسفانه در همین ابتدای 2022 چالش های بین روسیه و اوکراین تشدید شده است و در حالی که انتظار می رود اقتصاد تا حدودی در سال 2022 بهبود یابد ، ثبات آن به بهبود ثبات کشور بستگی دارد تا فضایی ایجاد کند که اقتصاد در آن ایجاد شود.

علاقه مندانی که این مطالب را با هدف پیدا کردن کار در اوکراین مطالعه می کنند ، توصیه می شود که حتما برای اتخاذ تصمیم نهایی در مورد کشور اوکراین با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ارتباط داشته باشند و حتما مقاله کار در اوکراین را بخوانید.

نرخ مالیات در اوکراین

مهم ترین منابع درآمد مالیاتی در اوکراین از مشارکت های تامین اجتماعی ، مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر درآمد افراد تامین می شود.

نرخ مالیات در اوکراین

مسئولیت مالیات بر درآمد شخصی در اوکراین عمدتاً با معیار اقامت فرد تعیین می شود ، افرادی که مقیم مالیاتی اوکراین– یعنی دارای اقامت دائم یا شهروند اوکراین – هستند ، ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد شخصی خود هستند.

مالیات بر درآمد فردی در اوکراین بسته به نوع درآمد می تواند 0 ، 5 ، 9 ، 18 درصد باشد ، به عنوان مثال ، نرخ مالیات برای درآمد شغلی 18 درصد است.

در برخی موارد نرخ مالیات در اوکراین بستگی به وضعیت مالیات دهندگان دارد ، به عنوان مثال ، درآمد حاصل از فروش املاک و مستغلات با نرخ 5 درصد برای ساکنان و 18 درصد برای افراد غیر مقیم مشمول مالیات است.

علاوه بر این ، مالیات بر درآمد هر فرد که مشمول مالیات بر درآمد فردی است ، مالیات نظامی نیز اعمال می شود و نرخ آن 1.5% است.

در مورد مالیات بر درآمد شرکتی ، افراد غیر مقیم این مالیات را فقط از درآمدی که مبدا اوکراین است پرداخت می کنند ، اما هر نوع درآمدی مشمول مالیات نمی شود.

اوکراین مالیات خالص بر ثروت اعمال نمی کند و این ممکن است برای افرادی که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اوکراین دارند ، خبر خوشحال کننده ای باشد ، برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه سرمایه گذاری در این کشور ، مقاله لینک شده را بخوانید.

نرخ تورم و بیکاری در اوکراین

کشور اوکراین از این لحاظ که پرجمعیت ترین کشور اروپا و در عین حال فقیرترین کشور محسوب می شود و بخشی از کشور هم درگیر جنگ است ، بنابراین کاملا طبیعی به نظر می رسد که نرخ تورم و بیکاری در اوکراین جالب نباشد و در واقع جامعه اوکراین از تورم و بیکاری بالا رنج ببرد.

نکته غیر قابل انکار -که شاید برای متقاضیان مهاجرت به کشور اوکراین هم خیلی خوشاید نباشد- این است که اقتصاد کشور اوکراین به طور کلی ، در یک مشکل ناامیدکننده قرار دارد؛ زیرا نرخ تورم تقریباً به 50 درصد رسیده است که بالاترین نرخ در سراسر جهان پس از ونزوئلا است و بیکاری اکنون به بیش از 11 درصد رسیده است.

ساکنین اوکراین خود از مهاجرت کنندگان اصلی به دیگر نقاط جهان هستند ، آنها به دنبال زندگی بهتر در نقاط دیگر این کره خاکی می گردند اما در عین حال ممکن است هنوز جایگاهی برای تحصیل در اوکراین و پیشرفت دانشجویان یا سرمایه گذاری در این کشور وجود داشته باشد ، اگر به تحصیل در این کشور علاقه مندید و به دنبال اطلاعات صحیح و به روز هستید ، مقاله تحصیل در اوکراین را بخوانید.

سولات متداول اقتصاد اوکراین

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) اقتصاد کشور اوکراین را بررسی و تحلیل کردیم ، شما هم سوالات و ابهامات خود را در بخش دیدگاه سایت درج کرده و پاسخ دقیق خود را از مشاوران ما دریافت کنید.

آیا اوکراین از نظر اقتصادی کشور ثروتمند و مرفهی است؟

کشور اوکراین از این لحاظ که پرجمعیت ترین کشور اروپا و در عین حال فقیرترین کشور محسوب می شود و بخشی از کشور هم درگیر جنگ است ، بنابراین کاملا طبیعی به نظر می رسد که نرخ تورم و بیکاری در اوکراین جالب نباشد و در واقع جامعه اوکراین از تورم و بیکاری بالا رنج ببرد.

مهمترین شریک اقتصادی اوکراین ، چه کشوری است؟

مهمترین شریک واردات و صادرات اوکراین تا همین اواخر روسیه بوده است و باعث تغییرات بزرگی در اقتصاد پایه این کشور شده است که به احتمال زیاد دیگر این نقش را ایفا نمی کند!

نرخ مالیات در اوکراین چقدر است؟

مالیات بر درآمد فردی در اوکراین بسته به نوع درآمد می تواند 0 ، 5 ، 9 ، 18 درصد باشد ، به عنوان مثال ، نرخ مالیات برای درآمد شغلی 18 درصد است.

اگر مایل به کسب اطلاعات کامل تر درباره اقتصاد کشور اوکراین و دیگر شاخصه های این کشور هستید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی ، در دفاتر شیراز و تهران تماس برقرار کنید ، همچنین با مطالعه مقاله تجربه زندگی در اوکراین ، اطلاعات کاربردی و مفیدی را کسب خواهید کرد.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *