اطلاعات کشور اوکراین

اطلاعات کشور اوکراین مورد نیاز افراد علاقمند به تحصیل ، کار ، زندگی و سرمایه گذاری در این کشور است ، اوکراین کشوری واقع در شرق اروپا ، دومین کشور بزرگ پس از روسیه در اروپا است ، پایتخت این کشور کیف می باشد.

مناطق مختلف اوکراین دارای ویژگی های جغرافیایی متنوعی از ارتفاعات گرفته تا مناطق پست و همچنین محدوده آب و هوایی و تنوع گسترده ای در هیدروگرافی است. اوکراین از سمت شمال با بلاروس ؛ از سمت غرب با لهستان ، اسلواکی و مجارستان ؛ از سمت جنوب با رومانی و مولداوی مرز مشترک دارد و دارای خط ساحلی در امتداد دریای آزوف و دریای سیاه است.

مساحت این کشور 603/628 کیلومتر مربع است که جمعیت 41.3 میلیون نفر را در خود جای داده و هشتمین کشور پرجمعیت اروپا به شمار می آید. این کشور پس از روسیه دومین جمعیت ارتدوکس شرقی جهان را دارد ؛ طبق قانون اساسی، زبان دولتی اوکراین اوکراینی است ، روسی به طور گسترده به ویژه در شرق و جنوب اوکراین صحبت می شود.

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با ما همراه باشید تا اطلاعات این کشور را بررسی کنیم. همچنین برای دریافت اطلاعات کشور اوکراین و اخذ راهنمایی دقیق در خصوص راه های مهاجرت قانونی به این کشور، می توانید مقاله مهاجرت به اوکراین را بخوانید.

فهرست مطالب
اطلاعات کشور اوکراین

اوکراین کشوری در حال توسعه است که در رتبه 74 در شاخص توسعه انسانی قرار دارد ، این کشور فقیرترین کشور اروپا است که از نرخ بسیار بالای فقر و همچنین فساد شدید رنج می برد ؛ واحد پول این کشور گریونا نام دارد. پیشنهاد میکنیم حتما ویدیو و پادکست اطلاعات کشور اوکراین را مشاهده کنید و بشنوید تا جزئیات بیشتری راجع به این کشور کسب کنید.

پادکست اطلاعات کشور اوکراین

نمایش ویدیو درباره اطلاعات کشور اوکراین

نوع حکومت و ساختار سیاسی اوکراین

شناخت نوع حکومت و ساختار سیاسی اوکراین ، یکی از مهمترین طلاعات کشور اوکراین است ؛ اوکراین یک جمهوری واحد تحت یک سیستم نیمه ریاستی است و این کشور با سه سطح حکومتی شامل مقننه ، مجریه و قضائیه تفکیک قدرت را اعمال می کند ، اوکراین تحت یک سیستم چند حزبی عمل می کند و دارای 349 حزب است ؛ رئیس جمهور و دولت قدرت اجرایی را در اختیار دارند در حالی که قوه مقننه در اختیار پارلمان است ، سیاست این کشور به عنوان بیش از حد متمرکز و مرتبط با میراث اتحاد جماهیر شوروی و ناشی از ترس از تجزیه طلبی طبقه بندی شده است.

بالاترین ارگان قدرت اجرایی اوکراین ، کابینه وزیران اوکراین است کابینه متشکل از پنج نفر و چند وزیر به نمایندگی از وزارتخانه های مختلف است ، معاونان نخست وزیر برخی از وزارتخانه ها را بر عهده دارند ، رئیس‌جمهور نخست‌ وزیر را تعیین می‌کند که باید توسط مجلس تأیید شود.

نخست ‌وزیر با مشورت رئیس‌جمهور اعضایی را برای کابینه معرفی می‌کند که مورد تأیید مجلس نیز باشند ، هیئت رئیسه کابینه متشکل از نخست وزیر ، معاون اول نخست وزیر و سایر معاونان نخست وزیر است ؛ نخست وزیر ریاست کابینه را بر عهده دارد ، هیأت وزیران در برابر رئیس جمهور پاسخگو بوده و توسط مجلس مسئول است.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

بررسی شرایط شما و پیشنهاد بهترین راه مهاجرت، تنها با یک جلسه مشاوره رایگان مهاجرتی امکان پذیر خواهد بود!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

فرودگاه ها و خطوط ه-وایی مهم اوکراین

برای دریافت طلاعات کشور اوکراین ، باید فرودگاه های این کشور را هم بشناسیم ، اوکراین یک کشور اروپای شرقی است که دارای 19 فرودگاه بین المللی است که برخی از آنها در حال حاضر به دلیل جنگ بر سر شبه جزیره کریمه با روسیه بسته هستند ، اگر به این کشور زیبا و غنی از منابع طبیعی سفر می‌کنید ، لیست زیر را بررسی کنید و ببینید کدام فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم اوکراین برای شما راحت ‌تر و مناسب تر است.

فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم اوکراین

فرودگاه کیف بوریسپیل

فرودگاه Boryspil یک فرودگاه بین‌المللی در Boryspil در ۲۹ کیلومتری شرق کیف پایتخت اوکراین است ، این فرودگاه بزرگ ‌ترین فرودگاه کشور است که به ۶۵ درصد از کل ترافیک مسافران خدمات رسانی می‌کند.

فرودگاه بین المللی Boryspil یکی از اعضای شورای بین المللی فرودگاه ها است ، این فرودگاه با اتوبوس بین شهری یا اتوبوس شاتل به راحتی قابل دسترسی است ؛ اتوبوس شاتل بین ترمینال ها و هتل فرودگاه حرکت می کند ، شرکت Sky Bus از طریق ایستگاه مترو Kharkivska ارتباط بین فرودگاه و ایستگاه اصلی راه‌آهن کیف Pivdenny را فراهم می‌کند ؛ این فرودگاه به خاطر تاخیرها و لغو پروازهای زیاد شهرت دارد ، پس با صبر و حوصله و زمان آماده باشید.

فرودگاه ژولیانی کیف

فرودگاه کیف (ژولیانی) با نام فرودگاه ایگور سیکورسکی نیز شناخته می شود ، این یکی از دو فرودگاه تجاری است که در منطقه شهر کیف خدمات رسانی می کند ، فرودگاه کیف همچنین اصلی ترین فرودگاه هوانوردی تجاری در اوکراین و یکی از شلوغ ترین مراکز حمل و نقل هوایی تجاری در اروپا است.

این فرودگاه تنها 7 کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد ، بنابراین دسترسی به آن مشکلی ندارد ، این فرودگاه در سه فرودگاه برتر جهان در رده “فرودگاه بین المللی برای هواپیماهای کوچک و متوسط، حداکثر تا 4 میلیون مسافر” تحت جوایز مسیرهای جهانی 2013 ثبت شده است.

فرودگاه اودسا

فرودگاه بین المللی در اودسا در حال خدمت رسانی به منطقه سومین شهر بزرگ کشور است ، این فرودگاه در 7 کیلومتری جنوب غربی مرکز شهر واقع شده است ؛ پرواز های داخلی و بین المللی به چندین مقصد اروپایی و آفریقایی را انجام می دهد.

فرودگاه Lviv

فرودگاه Lviv که با نام فرودگاه Danylo Halytskyi نیز شناخته می شود ، یک فرودگاه بین المللی در شهر Lviv است ، در 6 کیلومتری مرکز شهر واقع شده است ؛ این فرودگاه به افتخار شاهزاده دانیل گالیسیا، بنیانگذار تاریخی شهر، نامگذاری شده است.

فرودگاه خارکف اوکراین

فرودگاه خارکف یک فرودگاه بین‌المللی است که به دومین شهر بزرگ کشور خدمات می‌دهد ، این فرودگاه در جنوب شرقی مرکز شهر واقع شده است ، این پرواز عمدتا دارای پرواز های چارتر و فصلی است.

فرودگاه دنیپروپتروفسک

فرودگاه Dnipropetrovsk یک فرودگاه بین المللی برای همین شهر است ، در 15 کیلومتری جنوب شرقی مرکز شهر واقع شده است.

بزرگ ترین خطوط هوایی مستقر در اوکراین

خطوط هوایی اوکراین شامل اوکراین اینترنشنال ، ویز ایر اوکراین ، موتور سیچ ، وایند رز ، یوزماش ، آتلانتیک اوکراین ، اطلس اوکراین ، دنیپرو می باشد ، در ادامه با برخی از این خطوط بیشتر آشنا می شویم.

  • Dniproavia شرکت هواپیمایی داخلی مستقر در فرودگاه Dnipro. تعداد فزاینده ای از مقاصد داخلی را ارائه می دهد.
  • Motor Sich مستقر در Zaporizhzhya، ناوگانی از هواپیماهای قدیمی شوروی Antonov و Yakovlev ، خدمات Zaporizhzhya، کیف ، اودسا و Lviv را اداره می کند.
  • خطوط هوایی بین‌المللی اوکراین اساسا یک شرکت هواپیمایی بین‌المللی مستقر در فرودگاه بین‌المللی Boryspil در کیف ، UIA نیز اکنون بزرگترین شرکت هواپیمایی داخلی کشور است ، پیوند های کیف ، خارکف ، لویو، اودسا، دنیپرو و ایوانو فرانکیفسک را انجام می دهد.
  • براوو ایرویز خدماتی را به اودسا ، خارکف و خرسون در بالای بسیاری از مقاصد تعطیلات بین المللی ارائه می دهد.

مقالات زیر راهنمای خوبی برای شناخت بهتر کشور اوکراین خواهد بود که پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید

سیستم حمل و نقل در اوکراین

سیستم حمل و نقل در اوکراین شامل حمل و نقل زمینی ( جاده ای و ریلی ) ، آب ( دریایی و رودخانه ) ، حمل و نقل هوایی و خطوط لوله است ؛ بخش حمل و نقل تقریبا 11 درصد از تولید نا خالص داخلی کشور و 7 درصد از کل اشتغال را تشکیل می دهد.

حمل و نقل عمومی در اوکراین بسیار ارزان و کارآمد است ، همچنین کند است و در ماه های تابستان شلوغ است ، در ادامه شناخت طلاعات کشور اوکراین به سیستم حمل و نقل این کشور خواهیم پرداخت.

سیستم حمل و نقل در اوکراین
  • قطار ارزان اما آهسته است ، قطار های سریع السیر جدید که روزانه سفر می کنند کی اف را به بزرگترین شهرهای اوکراین متصل می کند ، راه‌آهن اوکراین (www.uz.gov.ua) یک جدول زمانی آنلاین دارد و می‌توانید از طریق وب بلیط رزرو کنید.
  • اتوبوس بسیار ارزان، با سرویس های منظم اما گاهی اوقات شلوغ و در تابستان گرمای غیر قابل تحملی دارد ، زمانی که قطار مناسبی وجود ندارد و یا برای سفر های کوتاه ‌تر مفید است.
  • ماشین برای افراد جسور، این یک راه خوب و سرگرم کننده برای سفر در سراسر اوکراین است ، اگر از کیفیت وخیم جاده و رانندگان دیوانه ناراحت نیستید.
  • هواپیما پروازهای داخلی برای سفر در سراسر کشور راحت هستند اما کمی گران هستند ؛ این شبکه بسیار متمرکز است ، بنابراین اغلب هنگام سفر بین جنوب شرقی و غرب ، نیاز به تغییر پرواز در کیف دارید ؛ تعداد پرواز های داخلی و شرکت های حمل و نقل در سال های اخیر به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

اختلاف ساعت ایران و اوکراین

برای سفر ، تماس تلفنی و حضور در قرار های کاری در اوکراین آشنایی با اختلاف ساعت ایران و اوکراین بسیار اهمیت دارد.

ساعت تهران 1 ساعت و 30 دقیقه جلوتر از کیف است ، ساعت کار در این کشور 8 صبح تا 6 بعد از ظهر است که به ساعت ایران 9.5 تا 7.5 بعد از ظهر می باشد ؛ لازم به ذکر است که زمان درج شده بر بلیط های اوکراین به واسطه زمان پرواز ساعت رسمی کشور مبدا و زمان فرود در اوکراین بر اساس ساعت رسمی اوکراین تنظیم می شود.

پخش ویدیو

بررسی روش های مهاجرتی و چالش های پیش رو می توانید شما را در تصمیم گیری نهایی یاری دهد و به سبب انتخاب درست، مهاجرتتان را تضمین کند. هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی با سالیان زیاد تجربه همواره در مسیر یاری دهی به هموطنان متقاضی مهاجرت، پیشرو بوده است.

وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو را برای شما در این بخش آورده ایم تا با بهره برداری از اطلاعات خوب و درجه یک آن، برنامه ریزی برای مهاجرتتان را کامل کرده و اقدام کنید.

شهرهای صنعتی اوکراین

تولید بخش بسیار مهمی از اقتصاد اوکراین از نظر بهره وری و درآمد را به خود اختصاص داده است ، محصولات تولیدی و صنعتی در کشور شامل فلزات آهنی ، تجهیزات حمل و نقل و سایر ماشین آلات سنگین ، انواع مواد شیمیایی ، محصولات غذایی و سایر کالاها می باشد در ادامه با تعدادی از شهرهای صنعتی این کشور آشنا می شویم.

برای کسانی که قصد مهاجرت کاری به کشور اوکراین را دارند شناخت شهرهای صنعتی اوکراین ، بسیار مهم است ؛ در این زمینه می توانید مقاله کار در اوکراین را نیز بخوانید و با مشاغل مورد نیاز این کشور آشنا شوید.

خارکف

امروزه خارکف به عنوان یکی از مراکز برجسته فکری ، فرهنگی و صنعتی اوکراین برجسته است ، به عنوان اولین پایتخت اوکراین شوروی در سال های 1920-1930، این شهر آزمایشگاهی برای سازندگی و نوآوری در برنامه ریزی شهری و محل پروژه های توسعه ای بود که خارکف را از یک شهر تجاری به قطب صنعتی ، فکری و زیرساختی برای کل کشور تبدیل کرد.

شهرهای صنعتی اوکراین

ساختمان Derzhprom در مرکز شهر خارکف که به دلیل روش‌های نوآورانه ساخت و ساز و ویژگی های طراحی اولیه در اولین آسمان‌خراش شوروی و بنای معروف سازنده در شهر شناخته می‌شود ، ساختمان شهر در میدان وسیع Ploshcha Svobody ، یکی از بزرگترین میادین عمومی در جهان قرار دارد.

کیف

یکی از قدیمی ترین شهر های جهان ، کیف ، پایتخت اوکراین در دو ساحل رودخانه قدرتمند دنیپرو قرار دارد ، امروزه، کیف یک بار دیگر به عنوان قلب فرهنگی، اداری و مالی اوکراین، علاوه بر اینکه یکی از زیباترین پایتخت های اروپای شرقی است ، در حال افزایش است.

صنایع اولیه در کیف شامل آب و برق – به عنوان مثال ، تامین برق ، گاز و آب ( 26٪ از کل تولید صنعتی ) ، تولید مواد غذایی ، نوشیدنی و محصولات تنباکو (22٪) ، مواد شیمیایی (17٪) ، مهندسی مکانیک (13٪) و تولید کاغذ و محصولات کاغذی ، از جمله انتشار ، چاپ و تکثیر رسانه های ضبط شده (11%) می باشد ؛ دفتر مرکزی موسسه حمل و نقل نفت در اینجا قرار دارد.

دنیپرو

Dnipro یک مرکز صنعتی بزرگ اوکراین است ، این شرکت دارای چندین تأسیسات اختصاص داده شده به صنایع سنگین است که طیف گسترده ای از محصولات از جمله چدن ، وسایل نقلیه پرتاب ، فلز نورد ، لوله ، ماشین آلات ، کمباین های مختلف معدن ، تجهیزات کشاورزی ، تراکتور ، ترولی بوس ، یخچال ، مواد شیمیایی مختلف و بسیاری دیگر را تولید می کند.

معروف ترین و قدیمی ترین کارخانه متالورژی است که به نام پتروفسکی نامگذاری شده است ، این شهر همچنین دارای کارخانه های بزرگ فرآوری مواد غذایی و صنایع سبک است.

بسیاری از کارخانه ‌های خیاطی و لباس‌ سازی برای فرانسه ، کانادا ، آلمان و بریتانیا با استفاده از پیشرفته ‌ترین فناوری‌ ها، مواد و طراحی کار می‌کنند ، Dnipro همچنین از دهه 1950 در صنعت هوافضا تسلط داشته است.

بخش ساخت و ساز Yuzhnoye Design Bureau و Yuzhmash برای متخصصان در سرتاسر جهان به خوبی شناخته شده اند ، در سال 2018 یک شرکت خصوصی هوافضا مستقر در تگزاس Firefly Aerospace مرکز تحقیق و توسعه (R&D) را در Dnipro برای توسعه افتتاح کرد ، فلزات و متالورژی صنعت اصلی شهر از نظر خروجی است ، اشتغال در شهر در شرکت های بزرگ متمرکز است.

حال که شهر های صنعتی اوکراین را شناختید ، شاید بخواهید بدانید که ارزان ترین شهر این کشور برای زندگی کدام است ؛ مقاله ارزان ترین شهر اوکراین برای کار و زندگی را بخوانید.

به پیشنهاد کارشناسان ما می توانید اطلاعات خوبی را در مورد سایر کشورهای پرمتقاضی در مقالات زیر مطالعه کنید

آب و هوای اوکراین

اوکراین در یک منطقه آب و هوایی معتدل قرار داشت که تحت تأثیر هوای نسبتا گرم و مرطوب اقیانوس اطلس قرار داشت ، زمستان های غرب به طور قابل توجهی معتدل تر از زمستان ها در شرق است ، از سوی دیگر ، در تابستان ، شرق اغلب دمای بالاتری را نسبت به غرب تجربه می کند.

میانگین دمای سالانه از حدود 5.5 -7 درجه سانتیگراد در شمال تا حدود 11-13 درجه سانتیگراد در جنوب متغیر است ؛ میانگین دما در ژانویه ، سردترین ماه ، حدود 3- درجه سانتیگراد در جنوب غربی و حدود 8- درجه سانتیگراد در شمال شرقی است ، میانگین در جولای ، گرم ترین ماه ، در حدود 23 درجه سانتیگراد در جنوب شرقی و حدود 18 درجه سانتیگراد در شمال غربی است.

بارندگی ناهموار است و در فصول گرم سال دو تا سه برابر بیشتر از فصل سرد می بارد ، بیشترین میزان بارش معمولا در ژوئن و جولای رخ می دهد ، در حالی که کمترین آن در فوریه است ؛ برف عمدتا در اواخر نوامبر و اوایل دسامبر می بارد ، انباشتگی در عمق از چند اینچ در منطقه استپ تا چند فوت در Carpathians متفاوت است.

برخلاف بقیه آب و هوای اوکراین، ساحل جنوبی کریمه آب و هوای گرم ، ملایم و مدیترانه ای دارد ؛ زمستان‌ها معتدل و بارانی و با برف کم است و میانگین دمای ژانویه 4 درجه سانتی‌گراد است ، تابستان‌ها خشک و گرم است و میانگین دمای جولای ۲۴ درجه سانتی‌گراد است.

اوکراین کشوری پویا با آب و هوای معتدل است که مقصد سرمایه گذاری بسیاری از سرمایه داران است ، اگر قصد سرمایه گذاری در اوکراین را دارید می توانید مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اوکراین را نیز بخوانید.

سیستم حمل و نقل در اوکراین

10 تا از بهترین غذا های اوکراین

غذا های اوکراینی متعلق به غذا های اروپای شرقی است ، بورشت اوکراینی، وارنیکی و سالو ممکن است برای بسیاری از شما آشنا باشد.

در واقع ، رستوران ‌های سنتی اوکراینی نمی‌توانند از پختن مقدار زیادی بورشت و وارنیکی خودداری کنند ، هر زمان که آنها با تنوع یک سرآشپز روبرو می شوند ، مستقیما به ریشه ها باز می گردند.

زیرا مشتریان آنها می گویند که می خواهند طعم غذاهای اصیل ملی را به شکل کلاسیک آن بچشند.

همچنین اوکراینی ها دوست دارند میزبان های خوبی باشند ، بنابراین در اینجا 10 تا از بهترین غذا های اوکراین، در روزهای هفته و تعطیلات تجربه خواهید کرد ارائه می کنیم.

پاسکا (نان عید پاک)

حتی اگر بورشت و سالو محبوب ترین غذاها در اوکراین هستند و در واقع فراتر از مرزهای این کشور هستند ، نان سنتی عید پاک پاسکا رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

بسیاری از اوکراینی ها مذهبی هستند ، بنابراین همیشه از مهمانان با نان و نمک استقبال کنید و پاسکا به معنای واقعی کلمه در هر آشپزخانه قبل از عید پاک پخته می شود ، هر بازار کوچک یا بزرگی در سراسر کشور در روزهای تعطیل پاسکا می فروشد ، طبق سنت ، آشپز هنگام کار با خمیر باید افکار مثبت را زمزمه کند تا به خوشمزه ترین نتیجه برسد.

بورش

بورش یک سوپ چغندر داغ است که هم گوشتخواران و هم گیاهخواران را سیر می کند ، این غذا با توجه به نوع چغندر مورد استفاده در رنگ های قرمز زیادی وجود دارد ، بورش که با خامه ترش یا ماست کلاسیک مزه دار می شود، معمولا با دونات سیر سرو می شود.

اوکراینی ها در تعطیلات ، روزهای هفته و حتی برای مراسم تشییع جنازه گل گاوزبان را میل می کنند ، برای گوشت خواران ، بورش را در آبگوشت بپزید ، برای گیاهخواران ، سبزیجات را رعایت کنید ، به هر حال، اوکراینی ها حتی یک بورش مخصوص بهاری دارند که سبز است.

وارنیکی

فرآیند آماده سازی varenyky یا pirohi زمان بر است ، با این حال ، این احتمالا بی تکلف ترین دستور غذا از نظر پر کردن است.

اگر فرصتی برای بازدید از یک روستای اوکراینی یا یک جشنواره غذا در شهر داشته باشید ، قطعا فرصتی خواهید داشت که varenyky را با باورنکردنی‌ ترین مواد پرکننده – از پنیر دلمه ، پوره سیب‌زمینی یا کلم ترش گرفته تا غذا های بی ‌نظیرتر مانند زیتون کدو تنبل، گزنه یا توت فرنگی امتحان کنید.

شما همچنین می توانید آن را به صورت یخ زده در هر سوپرمارکتی در اوکراین خریداری کنید، که فقط 10 دقیقه زمان می برد تا آماده شود.

هولوبتسی

طبق دستور کلاسیک ، holubtsi از کلم آب پز پخته می شود ، جایی که شما هر برگ دیگر را بردارید تا یک رول جدید پر از برنج آب پز و گوشت درست کنید یکی از انواع غذا استفاده از برگ انگور آب پز برای رول است ؛ برنج را می توان با سایر غلات، قارچ ها، هویج کره ای و غیره جایگزین کرد.

هولودت ها

یکی از غذا های سرد مورد علاقه اوکراینی ‌ها و یکی از غذا های مهمان‌های خارجی ، هولودت یا آسپیک است ، به طور سنتی، یک یا دو روز قبل از یک رویداد، زن یا شوهر به بازار می‌روند، بهترین پای خوک تازه را انتخاب می‌کنند ، آن را در خانه تمیز و می‌شویند و ساعت‌ها (۶ تا ۷ ساعت) می‌جوشانند ، به عبارت ساده، آبگوشت سردی است که به دلیل استخوان ها و غضروف ها ژله می شود.

درونی پنکیک سیب زمینی

Deruni به ویژه در بخش شمالی اوکراین محبوب است ،درونی اغلب با خامه ترش یا ماست پخته سرو می شود ؛ می توانید سس خامه ترش را با پیاز سرخ شده و قارچ تهیه کنید و روی پنکیک سیب زمینی بریزید ، در اوکراین، این غذا اغلب یک غذای یکشنبه است که برای صبحانه یا شام سرو می شود.

مرغ کیف

هنگامی که برای اولین بار Chicken Kiev را امتحان کردید ، برای همیشه عاشق خواهید شد ، این یک غذای بسیار محبوب در رستوران های اوکراینی و همچنین در مدارس و غذا خوری های دولتی است.

مرغ کیف به عنوان کارت ویزیت آشپزی پایتخت اوکراین در نظر گرفته می شود ، همچنین در رستوران های نقاط دور و نزدیک دنیا سرو می شود.

سالاد سیب زمینی اولیویه

سالاد ها در اوکراین به طور سنتی از مواد ساده ای تهیه می شوند که همیشه در دسترس هستند ، دهقانان منطقه سالاد خیار تازه یا شور و کلم ترش را با پیاز و روغن ترجیح می دهند ؛ یک سالاد محبوب با تعداد بیشتری مواد ، سالاد سیب زمینی اولیویه ، پادشاه هر جشن اوکراینی (مانند جشن سال نو، عروسی یا تولد) است.

آلو پر از گردو

وقتی به دوران کودکی‌تان نگاه می‌کنید چه چیزی به ذهنتان می‌رسد – جشن تولدتان، دوستانتان در اطراف، کیک با شمع‌ها، و مامان که دسرها را می‌چیند؟ یک ظرف که آلوهای پر از گردو را به یاد اوکراینی ها از این روزهای واقعا بی دغدغه می اندازد ، اوکراین کشور گردو و آلو است بنابراین مواد اولیه آن به راحتی پیدا می شود و دسر به راحتی درست می شود ،، مزه اثیری دارد.

نالسنکی

پنکیک نازکی به نام nalesniki محبوب ترین غذای شرووتاید است ، مواد پرکننده مختلفی برای این پنکیک ها از پنیر دلمه شیرین یا کنسرو توت گرفته تا قارچ سرخ شده یا بریندزا می باشد ؛ به طور سنتی ، اوکراینی ها گندم ، آرد گندم سیاه یا آرد ذرت را برای تهیه نالسنیکی مصرف می کنند ؛ نالسنیکی را در پایان غذای اصلی قبل از دسر می خورید.

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا ، اطلاعات کشور اوکراین را بررسی کردیم ، اگر علاقه مند به مهاجرت به این کشور هستید ، با ما از طریق باکس دیدگاه در تماس باشید.

سوالات پر تکرار اطلاعات کشور اوکراین

اوکراین از سمت شمال با بلاروس ؛ از سمت غرب با لهستان ، اسلواکی و مجارستان ؛ از سمت جنوب با رومانی و مولداوی مرز مشترک دارد

اوکراین یک کشور اروپای شرقی است که دارای 19 فرودگاه بین المللی است که برخی از آنها در حال حاضر به دلیل جنگ بر سر شبه جزیره کریمه با روسیه بسته هستند

طبق اطلاعات کشور اوکراین در مورد حمل و نقل هوایی در این کشور، این فرودگاه بزرگ ‌ترین فرودگاه کشور است که به ۶۵ درصد از کل ترافیک مسافران خدمات رسانی می‌کند.

ساعت تهران 1 ساعت و 30 دقیقه جلوتر از کیف است

امروزه خارکف به عنوان اولین پایتخت اوکراین شوروی در سال های 1920-1930، یکی از مراکز برجسته فکری ، فرهنگی و صنعتی اوکراین است. 

در این مقاله مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی ، بررسی اطلاعات کشور اوکراین را بیان کردند ، البته این اطلاعات تنها بخشی از موارد ضروری مورد نیاز برای افراد علاقمند به مهاجرت به این کشور است ، شما می توانید با دفتر شیراز و یا دفاتر مرکزی و غرب تهران تماس گرفته و از اطلاعات تکمیلی بهره مند شوید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل در اوکراین را بخوانید ؛ دانشجویان ایرانی بسیاری برای تحصیل ، خصوصا در رشته های علوم پزشکی به دانشگاه های این کشور می روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه