سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اوکراین

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اوکراین
مشاور مهاجرتی

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اوکراین فرصت های زیادی را برای کارآفرینان در زمینه های مختلف فراهم می کند ، موقعیت جغرافیایی مطلوب ، ذخایر منابع طبیعی ، نیروی کار ماهر ، روابط نزدیک با غرب و صنایع برجسته ای مانند صنعت نساجی محبوب اوکراین ، تعدادی از سرمایه گذاران را جذب می کند ، چندین روش برای سرمایه گذاری در اوکراین وجود دارد که هریک شرایط و الزامات خاص خود را دارد ، در ادامه با این روش ها و شرایط آن ها آشنا خواهیم شد.

اوکراین برای تجارت باز است و با توجه به تحولات اقتصادی اوکراین واقعا به مکانی جذاب برای درآمدزایی تبدیل شده است ، سرمایه گذاران تشخیص داده اند که اوکراین به یک بازار نوظهور پایدار و قابل پیش بینی تبدیل شده است و وجود سرمایه انسانی با استعداد و دارایی های کم ارزش با کیفیت بالا اوکراین را به یک مقصد عالی برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است ، شما می توانید با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس گرفته و از ویژگی های سرمایه گذاری در این کشور و شرایط مهاجرت به آن مطلع شوید.

پیش تر هم در مقاله کار در اوکراین به قوانین حاکم بر بازار ، مالیات و حداقل دستمزد کارگران در این کشور پرداخته ایم.

روش های سرمایه گذاری در اوکراین

اوکراین ، مانند سایر کشور ها به شدت تحت تأثیر همه گیری کرونا قرار گرفت ، در چند ماه گذشته دولت اوکراین چندین بار مجبور به اتخاذ اقدامات سختگیرانه برای مهار شیوع بیماری همه گیر شده است ، همه اینها تأثیر قابل توجهی بر اقتصاد اوکراین داشت.

اگر چه سرمایه گذاری در اوکراین یک فرصت عالی است ، با این حال ، برای یک خارجی ، این می تواند یک کار پیچیده شامل خطرات متعدد باشد ، به همین دلیل ، توصیه می شود قبل ازتصمیم گیری با روش های سرمایه گذاری در اوکراین آشنا شده و از نکات و دستورالعمل های خاصی برای سرمایه گذاری و تجارت در اوکراین پیروی کنید.

چندین روش برای سرمایه گذاری در اوکراین وجود دارد که شامل افتتاح حساب سپرده شخصی در یک بانک محلی ، معاملات در بازار های نوظهور اوکراین ، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در اوکراین ، راه اندازی LLC یا سایر مشاغل تجاری در اوکراین باشد.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اوکراین

انواع شرکت ها در اوکراین

اوکراین اخیرا به یکی از مناسب ترین مقاصد تجاری تبدیل شده است ، انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارد که توسط قوانین فعلی اوکراین پیش بینی شده است ، سرمایه گذاران احتمالی می توانند از بین شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت سهامی (خصوصی یا دولتی) ، سرمایه گذاری مشترک یا دفتر نمایندگی انتخاب کنند ، این انتخاب سرمایه گذار است که انتخاب کند کدام نوع شرکت در اوکراین متناسب با منافع تجاری آنها باشد.

این نوع شرکت ها در اوکراین از نظر سهولت تشکیل و سهولت عملکرد تجاری متفاوت هستند ، بنابراین ممکن است سرمایه گذار باید اشکال مختلف ساختار این نهاد های حقوقی را در نظر بگیرد تا ببیند کدامیک از نظر سرمایه ، بدهی و مالیات در میان عوامل دیگر مناسب آنها است ، مزایا و معایبی برای هر نوع ساختار تجاری در اوکراین وجود دارد که باید بر اساس نیاز های سرمایه گذار سنجیده شوند.

انواع شرکت ها در اوکراین

شرکت با مسئولیت محدود LLC

این یکی از محبوب ترین انواع شرکت ها در اوکراین است ، این می تواند به عنوان یک مشاوره یک نفره یا به عنوان یک شرکت چند ملیتی کوچک باشد ، شما می توانید یک LLC را در اوکراین به عنوان یک فرد یا یک شرکت ثبت کنید ، برای مشاغل کوچک و متوسط مناسب است.

شرکت با مسئولیت محدود (TOV) دارای حداقل سرمایه معادل 100 حداقل حقوق از تاریخ ثبت نام است و ممکن است توسط حداقل 1 شخص حقیقی و حداکثر 10 موسس ثبت شود ، هنگام ثبت نام ، تعیین مدیر کل و در صورت تمایل ، هیئت مدیره ضروری است ، تصمیمات اصلی توسط مجمع عمومی صاحبان سهام اتخاذ می شود.

سرمایه چنین شرکتی به بخشهایی تقسیم می شود ، اندازه این بخش ها توسط اساسنامه تنظیم می شود و مسئولیت هر یک از اعضا بستگی به اندازه بخش شرکت او دارد.

شرکت سهامی (JSC)

این یک نوع نهاد حقوقی است که به موجب آن JSC مجاز به انتشار سهام است ، سهام JSC باید در کمیسیون اوراق بهادار ثبت شود ، این نوع شرکت ها به طور قابل توجهی پیچیده تر هستند و ایده آل برای شرکت های تجاری بزرگ هستند.

سهام JSC می تواند به صورت خصوصی یا عمومی در بورس اوراق بهادار معامله شود ، از این نظر JSC یک شرکت با مسئولیت محدود عمومی خواهد بود ، متناوبا سهم JSC می تواند بصورت خصوصی به عنوان یک شرکت با مسئولیت محدود خصوصی نگهداری شود.

دو نوع شرکت سهامی در اوکراین وجود دارد که شامل باز (PuAT) و بسته (PrAT) است ، شرکتهای سهامی عام باز دارای سهام قابل انتقال هستند که بر خلاف شرکتهای سهامی بسته که فقط بین اعضا سهام قابل واگذاری دارند در بازار سهام ثبت شده است ، سهام شرکت سهامی بسته تنها در صورتی قابل تغییر است که سهام آن در بازار سهام ثبت شده و اساسنامه شرکت تغییر کند ، سرمایه شرکت سهامی به سهام تقسیم می شود و بدهی های عضو بستگی به تعداد سهام خود دارد.

حداقل سرمایه سهم یک شرکت سهامی معادل حداقل 1250 حداقل حقوق از تاریخ ثبت است ، تصمیمات اصلی شرکت سهامی توسط مجمع عمومی که توسط کلیه اعضای شرکت تشکیل می شود گرفته می شود ، مجمع عمومی باید دستگاه اجرایی و یک نهاد نظارتی (که بر عملکردهای دستگاه اجرایی نظارت می کند) را انتخاب کند.

مشارکت عمومی

یک مشارکت عمومی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اوکراین توسط حداقل دو شریک تشکیل می شود که کاملا مسئول دارایی های خود برای بدهی های شرکت هستند ، شرکا حق دارند سود را بین خود تقسیم کرده و به طور مساوی کلیه تصمیمات مدیریت را اتخاذ کنند.

مشارکت محدود

یک مشارکت محدود در اوکراین توسط حداقل دو شریک تشکیل می شود که شامل شریک خاموش و شریک عمومی می باشد ، شریک عمومی بر خلاف شریک خاموش ، مسئول بدهی های شرکت است ، تفاوت دیگر آنها این است که فقط شریک عمومی می تواند تصمیمات مدیریتی را اتخاذ کند.

هزینه ثبت انواع شرکت ها در اوکراین

 • هزینه ثبت LLC و LTD 390 دلار
 • شناسایی شخصی 90 دلار
 • خدمات اسمی یا موقت مدیر (مدیرعامل) 50 دلار در ماه
 • آدرس دفتر مجازی 200 دلار در سال

بهترین سرمایه گذاری در اوکراین

با وجود شرایط دشوار اقتصادی ، فضای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اوکراین بسیار خوب است ، دولت های اوکراین از سال 2014 اقدامات زیادی را برای بهبود آن و جذب سرمایه گذاری خارجی انجام داده اند ، این قانون با استاندارد های اتحادیه اروپا تطبیق داده شده است ، تأسیس شرکت بدون عارضه است و فقط چند روز کاری طول می کشد ، نرخ مالیات سالها بدون تغییر باقی مانده است ، اما قوانین گسترش دهنده هر سال تغییر کرده است. مقامات مالیاتی شفاف تر و سریعتر کار می کنند ، همه اینها باعث شده است که اعتماد سرمایه گذاران به اوکراین از سال 2014 از سال به سال بهبود یابد ، علاوه بر این صنایع زیر پتانسیل بالایی دارند:

بهترین سرمایه گذاری در اوکراین
 • صنایع غذایی
 • کشاورزی
 • صنعت سبک
 • صنعت عرضه خودرو
 • بخش فناوری اطلاعات

یک سرمایه گذار اوکراینی یا خارجی می تواند پروژه سرمایه گذاری را در بخش های زیر اجرا کند:

 • صنایع فرآوری
 • استخراج به منظور پردازش بیشتر و یا تصفیه منابع معدنی (به جز زغال سنگ ، نفت و گاز)
 • مدیریت پسماند
 • حمل و نقل ، انبار
 • فعالیت های پستی و پیک ، تدارکات
 • فعالیت های آموزشی ، علمی و تحقیقاتی و فنی
 • مراقبت های بهداشتی
 • هنر ، فرهنگ ، ورزش ، گردشگری و تفریح

یک پروژه سرمایه گذاری را می توان با ارائه ساخت ، نوسازی ، تجهیز مجدد فنی و یا تکنولوژیکی هدف سرمایه گذاری ، خرید تجهیزات و قطعات مورد نیاز آن انجام داد ، علاوه بر موارد ذکر شده در بالا خرید سهام و ملک از بهترین های سرمایه گذاری در اوکراین هستند.

خرید سهام در بورس

برای سرمایه گذاری در بورس اوکراین ، یک سرمایه گذار باید یک حساب کارگزار محلی باز کند ، معاملات مالی باید از طریق شرکتی انجام شود که به عنوان واسطه بین سرمایه گذاران و فروشندگان فعالیت می کند ، این واسطه ها به عنوان بروکر شناخته می شوند.

از طریق ابزار های پیچیده تکنولوژیکی ، کارگزاران معاملات بین سرمایه گذاران را مدیریت می کنند و سفارش خرید و فروش دارایی های مالی را بر اساس قیمت و سفارش ورود سفارش می دهند ، با انجام این خدمات ، آنها هنگام خرید سهم کمیسیون دریافت می کنند.

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

قیمت ها در بازار های املاک و مستغلات فعلی اوکراین بسیار جذاب است ، بنابراین سرمایه گذاران خارجی تمایل به خرید ملک در اوکراین دارند ، با این حال بازار املاک و مستغلات اوکراین دشوار و خطرناک است ؛ احتیاط و برخورد دقیق در هر مرحله از معامله را می طلبد ، کار با یک مشاور حقوقی آگاه و قابل اعتماد بسیار ضروری است ؛ مانع زبانی نیز می تواند بر روند چانه زنی تأثیر بگذارد.

مزایای سرمایه گذاری در اوکراین

یک کشور جوان و در حال توسعه به دلیل رواج فرصت های بکر ، همیشه بازار جذابی برای سرمایه گذاری است ، اوکراین نیز از این قاعده مستثنی نیست و حتی بزرگترین سرمایه گذاران نیز برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اوکراین تلاش می کنند.

مزایای سرمایه گذاری در اوکراین

بخش فناوری اطلاعات به دلیل توسعه سریع آن به قلب بیشتر سرمایه گذاری ها تبدیل شده است ، با این حال ، نمی توان افزایش سرمایه گذاری را با رشد یک بخش واحد توضیح داد ، در واقع ، 5 عامل وجود دارد که اوکراین را به مقصدی جذاب برای سرمایه گذاران تبدیل می کند در ادامه با آن ها می شود.

توسعه اقتصاد

اوکراین تقریبا 30 سال پیش استقلال خود را تأسیس کرد و فقط شروع به جعل لاشه اقتصادی خود کرد ، بازار نسبتا عاری از رقبا و پر از پتاسنیل های جذاب است ، بنابراین اقتصاد محلی بسیار انعطاف پذیر است و فرصت های زیادی را برای مشاغل خارجی فراهم می کند.

سرمایه انسانی ماهر

در اوکراین 45 میلیون نفر زندگی می کنند ، در حالی که بیش از 70 درصد دارای تحصیلات متوسطه یا عالی هستند ، در عین حال ، بزرگترین شهر های کشور ، مانند لووف ، اودسا ، کیف ، خارکف ، دنیپرو ، مراکز آموزشی هستند ، این شهر ها صد ها هزار نفر از جوانان با استعداد و سخت کوش را تشکیل می دهند که می خواهند تحصیلات عالی و فرصت های شغلی عالی را کسب کنند.

علاوه بر این ، بخشی از دانشجویان دارای تحصیلات فنی (فارغ التحصیلان ریاضی ، علوم و کامپیوتر) است ، بخش قابل توجهی از این دانشجویان به بخش فناوری اطلاعات می پیوندند که از افراد ماهر و دارای سابقه فنی سرشار است.

نیروی کار کم هزینه

واحد پول اوکراین اخیرا کاهش یافته است ، که این کشور را به یکی از رقابتی ترین مقاصد کم هزینه تبدیل می کند ، در مقایسه با کارکنان کشور های توسعه یافته ، نه تنها نیروی کار ارزان تر است ، بلکه مواد اولیه و سایر هزینه های تولید ، از جمله برق و آب نیز مقرون به صرفه است.

اوکراین به بازار های اصلی نزدیک است

این کشور در تقاطع اروپا و آسیا واقع شده است که این مرکز را به قطبی تبدیل می کند که بسیاری از مسیر های تجاری مختلف در آن وجود دارد ، علاوه بر این ، اوکراین دسترسی به دریای سیاه و چندین بندر دارد که می توانند کشتی های بزرگ را سرویس دهند.

علاوه بر این ، در اوکراین ، 22000 کیلومتر مسیر راه آهن و 20 فرودگاه مسافری وجود دارد که این امر حتی برای حمل و نقل راحت تر است.

تمرکز بر سرمایه گذاری های خارجی

اوکراین علاقه زیادی به سرمایه خارجی دارد زیرا می تواند اقتصاد آن را به میزان قابل توجهی تقویت کند ، به طور خاص ، بانک های اوکراینی با هدف ایجاد توازن در صفحات خود ، که منجر به افزایش نرخ بهره برای بدهی ارز داخلی از 20 درصد می شود ؛ چنین وضعیتی فرصتی شگفت انگیز برای سرمایه گذاران خارجی و تازه واردان بازار ایجاد می کند.

سرمایه گذاری در کشور فرانسه هم بسیار ایمن و پر سود است ، فرانسه چهارمین کشور جهان در صادرات خدمات است ؛ مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه را بخوانید.

بهترین شهر های اوکراین برای سرمایه گذاری

اوکراین دارای شهر های متعددی است که هر یک دارای پتانسیلی برای سرمایه گذاری و تجارت هستند ، با توجه به ارزیابی رتبه بندی عملکرد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اوکراین برای اولین بار ، بهترین شهر برای سرمایه گذاری کی اف معرفی شد و پس از آن شهر های لووف ، ایوانو-فرانکیفسک ، اودسه ، خملنیتسکی و غیره در رتبه های بندی بعدی بهترین شهر های اوکراین برای سرمایه گذاری قرار گرفتند ، در ادامه با این شهر ها بیشتر آشنا می شویم.

بهترین شهر های اوکراین برای سرمایه گذاری

کی اف

کی اف پایتخت و پرجمعیت ترین شهر اوکراین است ، این منطقه در شمال مرکزی اوکراین در امتداد رودخانه دنیپر قرار دارد ، جمعیت آن بر اساس آخرین سرشماری 2،962،180 نفر است که این شهر را به هفتمین هفتمین شهر پرجمعیت اروپا تبدیل کرده است.

کی اف مرکز صنعتی ، علمی ، آموزشی و فرهنگی مهم اروپای شرقی و محل بسیاری از صنایع با تکنولوژی بالا ، موسسات آموزش عالی و نقاط دیدنی تاریخی است.

مانند بیشتر پایتخت ها ، کی اف مرکز اداری ، فرهنگی و علمی اصلی کشور است این شهر از نظر جمعیت و مساحت بزرگترین شهر اوکراین است و از بالاترین سطح فعالیت تجاری برخوردار است ، حدود 238،000 واحد تجاری در کیف ثبت شده اند.

کیف مرکز بی چون و چرای تجارت اوکراین و محل بزرگترین شرکت های این کشور مانند Naftogaz Ukrainy ، Energorynok و Kyivstar است.

صنایع اصلی در کیف شامل خدمات آب و برق – یعنی برق ، گاز و آب ، تولید مواد غذایی ، نوشیدنی ها و محصولات دخانی ، مواد شیمیایی ، مهندسی مکانیک و تولید کاغذ و محصولات کاغذی ، از جمله انتشار ، چاپ و تکثیر است ، البته دفتر مرکزی موسسه حمل و نقل نفت در این شهر قرار دارد ، یکی از بهترین سرمایه گذاری ها در این شهر خرید ملک است.

لووف

لووف بزرگترین شهر در غرب اوکراین و در کل هفتمین شهر بزرگ این کشور با 717،510 نفر جمعیت است ، این شهر یکی از مراکز اصلی فرهنگی اوکراین است و مهمترین مرکز تجاری اوکراین غربی به شمار می آید.

لووف یک مرکز تجاری بزرگ بین ورشو و کیف است ، طبق استراتژی توسعه اقتصادی لووف ، شاخه های اصلی اقتصاد شهر تا سال 2025 باید به گردشگری و فناوری اطلاعات (IT) تبدیل شود ، خدمات تجاری و تدارکات نیز در اولویت هستند.

بسیاری از رستوران ها و مغازه ها و همچنین فروشندگان خیابانی غذا ، کتاب ، لباس ، اقلام فرهنگی سنتی و هدایای گردشگری در این شهر قرار دارند ، بانکداری و تجارت پول بخش مهمی از اقتصاد لووف را به خود اختصاص داده است.

برای سرمایه گذاران خارجی ، فرصت های سرمایه گذاری در شهر لووف متعدد است ؛ استراتژی “کارخانه اروپا” دولت منطقه ای در حال حاضر 25000 شغل تولیدی جدید ایجاد کرده است و مجموعه ای از بسته های تسهیل سرمایه گذاری شرکت های خارجی را به ارمغان آورده است.

ایوانو فرانکیفسک

ایوانو فرانکیفسک شهری است که در غرب اوکراین واقع شده است ، ایوانو-فرانکیفسک میزبان اداره شهرسازی ایوانو-فرانکیفسکاست ، جمعیت ساکنین این شهر 237،855 نفر است ؛ منطقه ایوانو-فرانکفسک یک منطقه منحصر به فرد و خودکفا است که ترکیبی از ارزش های اروپایی و سنت های ملی چند صد ساله است ، اولویت اصلی توسعه منطقه اطمینان از رفاه و کیفیت بالای زندگی برای نسل های کنونی و آینده در زمینه ایجاد یک اقتصاد رقابتی و نوآورانه بر اساس سنت های فرهنگی ، ویژگی های طبیعی و مزایای منطقه ای است.

اقتصاد منطقه نسبتا متنوع است ، صنایع عمده اقتصادی این شهر شامل کشاورزی ، تولید برق ، تولید مصالح ساختمانی ، صنایع استخراج و فرآوری و تجارت است.

همکاری موفقیت آمیز با سرمایه گذاران خارجی منجر به ایجاد تعدادی تأسیسات جدید شده است که در منطقه ساخته شده یا از نظر فنی در بخشهایی مانند مهندسی مکانیک ، پردازش چوب ، مواد شیمیایی ، کشاورزی و انرژی جایگزین ساخته شده است.

این منطقه در سال های اخیر در رتبه بندی جذابیت سرمایه گذاری مناطق اوکراین موقعیت های پیشرو را به خود اختصاص داده است ، سرمایه گذاری ها از سوی افراد غیر مقیم تقریبا از 50 کشور بین المللی انجام می شود ؛ کشورهای اتحادیه اروپا در سرمایه گذاری در اقتصاد منطقه ایوانو-فرانکفسک اولویت دارند.

مراحل ثبت شرکت در اوکراین

ثبت یک شرکت توسط یک شهروند خارجی در اوکراین یک فرایند نسبتا سخت است و مستلزم رعایت همه ظرافت های قانونی و حقوقی است و هر اشتباهی می تواند جریمه قابل توجهی را در پی داشته باشد ، برای شروع یک تجارت در اوکراین ، یک شهروند غیر اوکراینی باید شماره مالیاتی دریافت کند ، اسناد تشکیل دهنده را تنظیم کند ، آنها را محضری کند ، شرکت را ثبت کند ، مهر شرکت را بسازد و یک سیستم مالیاتی را انتخاب کند.

مراحل ثبت شرکت در اوکراین
 • مشاوره در مورد روند و روش ثبت شرکت و جنبه های مهم قانون تجارت در اوکراین
 • ترجمه و قانونی کردن اسناد
 • اخذ شماره شناسایی فردی (در صورت لزوم)
 • تهیه کلیه اسناد مورد نیاز برای تشکیل شرکت (شامل اساسنامه ، اساسنامه ، صورت جلسه مجمع عمومی ، پروتکل ، وکالتنامه)
 • ثبت شرکت در وزارت دادگستری اوکراین
 • اخذ شماره ثبت تجارت
 • ثبت مشاغل برای مقامات مالیاتی و تامین اجتماعی
 • اخذ مهر شرکت (تمبر) و افتتاح حساب بانکی
 • مشاوره مالیاتی
 • مالیات بر ارزش افزوده (مالیات بر ارزش افزوده) یا ثبت مالیات واحد (ثابت) (در صورت نیاز)

روش ثبت شرکت توسط اداره ثبت امور خارجه اوکراین انجام می شود ، همه شرکتها و مالکان انفرادی در طی مراحل قانونی راه اندازی مشاغل به ثبت نام دولتی اشخاص حقوقی و شرکتهای اوکراین می رسند ، جزئیات مربوط به هرگونه تغییر و اصلاح اطلاعات شرکت نیز در ثبت ثبت و ذخیره می شود ، شماره ثبت شرکت شما نیز در طول مراحل ثبت نام تعیین می شود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت

برای شروع فرایند تشکیل شرکت ، اسناد زیر تهیه و به ثبت کننده دولت ارائه می شود:

 • درخواست ثبت شرکت
 • اساسنامه (باید توسط هر یک از سهامداران امضا شود و توسط دفتر اسناد رسمی اوکراین تأیید شود)
 • صورتجلسه اعلام تصمیم برای تأسیس شرکت (پروتکل)
 • وکالتنامه (این مورد از هر سهامدار الزامی است)
 • اطلاعات در مورد صاحبان نهایی ذینفع (UBO)

چقدر زمان برای ثبت شرکت در اوکراین لازم است؟

روند سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اوکراین از 2 روز تا 12 روز طول می کشد (در صورت نیاز به ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده) ، در بیشتر موارد ، دریافت مدارک مورد نیاز بیشتر از آنچه که در مراحل ثبت شرکت انجام می شود ، طول می کشد.

زمان لازم برای تکمیل این فرایند به عوامل زیادی مانند ساختار شرکت ها و مالیات ، مجوز های مورد نیاز ، سهامداران ، ذینفعان و غیره بستگی دارد ، معمولا افتتاح حساب بانکی در اوکراین تا 2 روز طول می کشد ؛ اما اگر یکی از ذینفعان شرکت شخص حقوقی خارجی باشد ، بررسی و اثبات مالکین ذینفع تا 5 روز طول می کشد.

مالیات شرکت ها در اوکراین

مالیات بر درآمد شرکت (CIT) شامل سود مشمول مالیات می شود که توسط اشخاص مقیم در اوکراین و خارج از کشور و غیر مقیم با PE در اوکراین به دست می آید ، از اشخاص مقیم بر درآمد جهانی خود مالیات گرفته می شود و از اشخاص غیر مقیم بر درآمد آنها از منبع اوکراینی مالیات گرفته می شود ، نرخ استاندارد CIT اوکراین 18 است.

مالیات شرکت ها در اوکراین

WHT با نرخ 15 درصد برای اکثر پرداخت های درآمد غیرفعال به افراد غیر مقیم اعمال می شود ، مگر اینکه معافیت یا کاهش نرخ بر اساس معاهده مالیات مضاعف (DTT) ارائه شود ، اوکراین دارای 75 DTT موثر است.

مالیات بر ارزش افزوده

سهم دارایی ها (مشارکت های غیرنقدی) در سرمایه منشور شخص حقوقی اوکراینی مشمول مالیات بر ارزش افزوده به میزان 20 درصد است ، مشارکت نقدی مشمول مالیات بر ارزش افزوده نمی باشد.

اظهارنامه مالیاتی

هر فرد ملزم است مالیات بر درآمد خود را پرداخت کند ، در بیشتر موارد مالیات از منبع کسر می شود ،درآمدی برای همسران وجود ندارد و اظهارنامه باید توسط افراد متاهل جداگانه ثبت شود ، در صورت دریافت درآمد در طول یک سال ، یک فرد موظف است اظهارنامه مالیاتی را به مقامات مالیاتی محلی (جایی که فرد در اوکراین اقامت دارد/ثبت نام کرده است) ارائه دهد.

مهلت استاندارد ارسال سالانه 30 آوریل است ، در صورت نیاز به اخذ اسناد اعتبار مالیاتی خارجی از یک حوزه قضایی خارجی ، می تواند بر اساس درخواست مالیات دهنده تا 31 دسامبر تمدید شود.

اگر فردی قصد خروج از اوکراین را داشته باشد ، مقیم مالیاتی باید حداقل 60 روز قبل از عزیمت ، ” اظهارنامه مالیاتی خروج ” را ارائه داده و بر اساس ارزیابی صادره از سوی مقامات مالیاتی ، مالیات متعلق را تسویه کند ، از لحاظ تئوری ، ارائه اظهارنامه مالیاتی خروج به فرد اجازه نمی دهد از ارائه اظهارنامه مالیاتی سالانه خودداری کند.

کارآفرینان خصوصی تحت نظام مالیاتی عمومی موظفند اظهارنامه های مالیاتی را تا 9 فوریه سال بعد از سال گزارش ارائه دهند و باید انواع درآمد (یعنی از فعالیت های کارآفرینی و غیر کارآفرینی) را اعلام کنند.

مشوق های مالیاتی در بلغارستان هم می تواند راه خوبی برای کاهش میزان مالیات شرکت ها باشد ، حتی سرمایه گذاری در مناطق ویژه این کشور هم بسیار پر فایده است ؛ مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان را بخوانید.

خرید شرکت آماده در اوکراین

شرکت های آماده در اوکراین بیشتر فقط نهاد حقوقی هستند که تنها با هدف فروش به وجود آمده اند ، چنین شرکت هایی معمولا گردش مالی ، حساب بانکی ، کارمند و سایر علائم تجاری فعال ندارند ، اما اگر به یک شرکت قدیمی اوکراینی نیاز دارید تا بتوانید بلافاصله تجارت خود را شروع کنید ، شرکت آماده ممکن است راه حل خوبی باشد ، مزایای اصلی شرکت قفسه اوکراینی موارد زیر است:

خرید شرکت آماده در اوکراین
 • سن؛ منطقی است که به شرکتهای قدیمی بیشتر اعتماد شود.
 • زمان شروع یک تجارت ؛ در بیشتر موارد بهتر است در صورت نیاز فوری برای شروع معاملات یا فاکتور کردن مشتری خود ، از یک شرکت آماده استفاده کنید.
 • مجوزها ؛ شرکت های آماده ای وجود دارند که مجوزهای خاصی برای فروش دارند.

شرکت های آماده در اوکراین محبوب هستند که این محبوبیت به دلیل روند خاص ثبت مالیات بر ارزش افزوده است ، دلیل دیگر این است که برخی از مشتریان نمی خواهند زمان خود را از دست بدهند و منتظر مراحل ثبت نام باشند و تصمیم به خرید یک شرکت آماده می گیرند.

اما در نظر بگیرید که شرکتهایی که مجوزهای ویژه ای برای گاز ، اکتشاف نفت یا استخراج منابع دیگر دارند ، شرکت های قفسه ای نامیده نمی شوند ، اگر شما نیاز به ثبت شرکت آماده دارید روش ثبت آن مشابه ثبت شرکت عادی در اوکراین است.

با جمعیتی بالغ بر 140 میلیون نفر و حضور برندهای برتر جهان در روسیه ، می توانید در این کشور هم شرکت های آماده بسیار موفقی را خریداری کنید ، مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در روسیه را بخوانید.

انواع شرکتهای آماده در اوکراین

برخی از شرکت هایی که در حال فروش هستند قبلا فعالیت تجاری داشته اند ، اما اکنون چنین شرکت هایی عاری از دارایی و بدهی هستند ، چنین شرکت هایی به دلیل این که تقاضا برای شرکت هایی است که میزان مشخصی درآمد و حسابداری مناسب دارند ، فروخته می شوند.

دلیل دیگر فروش چنین اشخاصی این است که مالک قبلی ترجیح می دهد از روش منحل کردن که معمولا در اوکراین پیچیده است اجتناب کند ، اما سوال خوب این است که چرا باید یک شرکت “تمیز” با سطح معینی از گردش مالی بفروشید و بتوان از آن برای سایر مشاغل استفاده کرد.

مالک جدید یا سهامدار چنین شرکتی می تواند ترازنامه یا صورت مالی را به مشتریان خود نشان دهد و مدرکی داشته باشد که نشان می دهد مشاغل وی چند سالی است که کار می کند ،در نظر بگیرید که خرید چنین شرکت هایی کمی خطرناک است.

چگونه یک شرکت آماده در اوکراین بخریم؟

اول از همه ، شما باید به وضوح بفهمید که برای چه چیزی به چنین شرکتی نیاز دارید و اهداف و الزامات اصلی شما چیست؟ اگر شرکت با مسئولیت محدود است ، ابتدا باید سهام بخرید ؛ یک شرکت آماده جوان برای فروش نباید بدهی داشته باشد و دارای حساب بانکی باز نشده باشد ، بهتر است نامه ضمانت نامه را هم از سهامدار و هم از مدیر (مدیر) شرکت دریافت کنید.

مرحله بعدی حذف مدیر شرکت و اصلاح داده های شرکت مانند نام شرکت ، انواع فعالیت های تجاری ، آدرس رسمی حقوقی و اطلاعات تماس است ، البته این امر الزامی نیست و در صورتی که نام شرکت یا انواع فعالیت ها یا سایر جزئیات قانونی شرکت مشکلی نداشته باشد ، نیازی به ایجاد تغییر نیست.

هزینه خرید شرکت های آماده در اوکراین

 • شرکت های آماده جوان 690 دلار
 • شرکت های آماده میانسال 890 دلار
 • شرکت های آماده پیر 990 دلار
 • شرکت های آماده با مجوز ساخت 1990 دلار

شاخص های اقتصادی برای ثبت شرکت در اوکراین

اقتصاد مدرن اوکراین به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از اقتصاد بزرگتر اتحاد جماهیر شوروی توسعه یافت در حالی که سهم کوچکتر (16 درصد در دهه 1980) از صندوق های سرمایه گذاری اتحاد جماهیر شوروی و تولید نسبت بیشتری از کالاها با قیمت تعیین شده پایین تر ، اوکراین توانست سهم بیشتری از کل تولیدات صنعتی (17 درصد) و به ویژه بخش های کشاورزی (21 درصد) اقتصاد شوروی را به خود اختصاص دهد.

شاخص های اقتصادی برای ثبت شرکت در اوکراین

در واقع ، انتقال مستقیم ثروت از اوکراین ، معادل یک پنجم درآمد ملی آن ، به تأمین مالی توسعه اقتصادی در سایر مناطق اتحاد جماهیر شوروی ، به ویژه روسیه و قزاقستان کمک کرد.

اوکراین به 9 منطقه اقتصادی تقسیم می شود که شامل کارپات ، شمال غربی ، پودیلیا ، پایتخت ، مرکز اوکراین ، شمال شرقی ، ساحل دریای سیاه ، ترانس دنیپرو و دونتسک می باشد ؛ این مناطق از سه منطقه اقتصادی اتحاد جماهیر شوروی SSR اوکراین مجددا ترسیم شده اند: دونتسک-ترنسدنیپر ، جنوب غربی و جنوبی.

نرخ بیکاری در اوکراین

در اوکراین ، نرخ بیکاری تعداد افرادی را که به طور فعال به دنبال شغل هستند به عنوان درصدی از نیروی کار اندازه گیری می کند ، نرخ بیکاری در اوکراین در سه ماهه دوم سال 2021 از 9.50 درصد در سه ماهه اول سال 2021 به 9.30 درصد کاهش یافت.

نرخ تورم در اوکراین

نرخ تورم سالانه در اوکراین در آگوست 2021 برابر 10.2 درصد بوده است ، مشابه ماه قبل و زیر انتظار بازار 10.4 درصد است ، این بالاترین نرخ تورم از ماه مه 2018 بود و بسیار بالاتر از هدف تورم میان مدت 5 درصد بانک مرکزی باقی مانده است.

سود بانک در اوکراین

بانک ملی اوکراین نرخ سیاست اصلی خود را در 9 سپتامبر 2021 مطابق با انتظارات بازار در 50 سپتامبر بر ثانیه به 8.5 درصد افزایش داد و گفت که از شروع اقدامات پولی ضد بحران خود در آغاز سه ماهه چهارم دست خواهد کشید ، افزایش هزینه های استقراض به دنبال افزایش 50 درصدی نرخ مشابه در جلسه قبلی بود که هدف آن بازگشت تورم به 5 درصد در سال 2022 بود ، بانک مرکزی پیش بینی می کند که تورم در سه ماه آینده بالای 10 درصد باقی بماند و در پایان سال به زیر این سطح کاهش یابد و به تدریج به هدف 5 درصد در سال 2022 برسد.

نرخ مالیات بر درآمد شخصی

نرخ مالیات استاندارد 18 درصد در مورد درآمد دریافتی به عنوان حقوق و مزایای دیگر تحت قرارداد کار و مدنی اعمال می شود ، درآمد مشمول مالیات دریافتی از خارج از کشور مشمول نرخ مالیات 18 است.

هزینه اجاره ملک تجاری

هزینه اجاره یک ملک تجاری در اوکراین بسته به متراژ ، کیفیت ، محل و شهر متفاوت است ؛ هزینه اجاره یک ملک تجاری از 27000 تا 335000 روبل است.

طرح تجاری برای ثبت شرکت در اوکراین

طرح تجاری کسب و کار بخشی جدایی ناپذیر از کار های روزانه تحلیلگران در صنعت SE اوکراین است ، برنامه ها و استراتژی های تجاری را برای کارخانه های فولاد ، شرکت های حمل و نقل ، شرکت های تجاری ، انجمن های صنعتی و غیره نوشته شده است.

طرح تجاری برای ثبت شرکت در اوکراین

توسعه یک طرح کسب و کار متخصصان صنعت اوکراین نه تنها شامل پیاده سازی و انتقال کار به مشتری ، بلکه مشاوره در مورد اجرای پروژه است ، بنابراین مورد تجاری برای عملکرد ما یک فرایند مداوم است که هدف آن کمک به مشتری در توسعه تجارت است ، طرح تجاری تهیه شده توسط UEX شامل موضوعات زیر است:

 • خلاصه
 • تجزیه و تحلیل صنعت ، فعالیت شرکت
 • تجزیه و تحلیل بازار محصولات و خدمات
 • برنامه ریزی و استراتژی بازاریابی
 • برنامه تولید
 • برنامه ی بازاریابی
 • طرح سازمانی
 • طرح پرسنلی
 • طرح مالی
 • ارزیابی ریسک
 • نتیجه گیری

اخذ اقامت اوکراین از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

در دنیای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ، اقامت یکی از مطلوب ترین گزینه ها برای افرادی است که ارزش سرمایه بالایی دارند و می خواهند در خارج از کشور سرمایه گذاری کنند ، در مقابل مبلغی از سرمایه گذاری در دارایی هایی با سطوح مختلف ریسک ، سرمایه گذار فرصتی پیدا می کند که به طور دائم و نامحدود در قسمتی از جهان که به نظرش جذاب است ، اقامت کند.

بنابراین ، ترفند این است که دریابید آیا اوکراین دارای ” ویژگی مخصوصی” است که این کشور را جالب می کند ، همچنین از نظر مالی و شخصی برای شما ارزشمند است ، قبل از اینکه به جزئیات بیشتری در مورد برنامه اقامت اوکراین بپردازیم ، به این سوال پاسخ می دهیم که این برنامه برای چه کسانی مناسب است:

 • افرادی که به دنبال اخذ تابعیت با حداقل حضور فیزیکی هستند.
 • افرادی که به دنبال راه اندازی یک تجارت با کمک استعداد های محلی ، با مهارت بالا و کم هزینه هستند.

اگر جزء یکی از این دسته ها هستید ، اوکراین می تواند برنامه اقامت مناسب شما باشد.

شرایط دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

 • داشتن حداقل 18 سال سن.
 • دارای موقعیت شخصی بی عیب و نقص باشید : بدون سابقه کیفری ، بیماری های عفونی یا اعتیاد به مواد.
 • توانایی سرمایه گذاری حداقل 100000 دلار سرمایه گذاری و یک تجارت اوکراینی.

املاک و مستغلات به نام شرکت ثبت می شود ، اما شما همچنان از آزادی کامل در مورد کاری که می خواهید با آن انجام دهید ، از جمله استفاده از آن یا اجاره کوتاه مدت یا بلند مدت برخوردار خواهید بود ، همچنین می توانید دارایی های مالی دیگری را از طریق شرکت خود خریداری کنید ، مانند اوراق قرضه دولتی (که بازدهی بالایی دارند) و پس از گذشت 3 سال برای دریافت مجوز اقامت دائم اقدام کنید.

مزایا و معایب ثبت شرکت در اوکراین

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هر نقطه ای از جهان دارای مزایای مختلفی است که نمی توان آن ها را نادیده گرفت البته باید توجه داشت که مهاجرت از این طریق با چالش هایی همراه است که می تواند مسیر مهاجرت و اخذ اقامت را دشوار سازد ، در ادامه با مزایا و معایب ثبت شرکت در اوکراین آشنا می شویم.

مزایا و معایب ثبت شرکت در اوکراین

مزایای ثبت شرکت در اوکراین

 • این امکان وجود دارد که یک شرکت در اوکراین ثبت شود تنها به شرطی که یک فرد سرمایه گذار با حداقل سرمایه 1 یورو وجودداشته باشد ، کل مسیر سرمایه گذاری آسان است و در طول 3 هفته انجام می شود.
 • حقوق کارکندان در اوکراین پایین است و کارفرمایان می توانند از کارگرانی ماهر با دستمزد پایین بهره مند شوند.
 • دولت اوکراین پذیرای سرمایه گذاران خارجی است و اخیرا محدودیت های تحمیل شده بر راه اندازی شرکت ها و تجارت ها را به حداقل رسانده است.
 • اوکراین با 60 کشور جهان شامل ایران معاملات مالیاتی دوگانه امضا کرده است.

معایب ثبت شرکت در اوکراین

 • دشواری های راه اندازی یک کسب و کار : راه اندازی یک کسب و کار در اوکراین یک فرایند سخت است که شامل هفت مرحله است و 22 روز طول می کشد ، برخلاف قوانین سایر کشور ها ، قوانین اوکراین به سرمایه گذاران اجازه نمی دهد که در این کشور مشارکت ایجاد کرده یا نمایندگی خود را به شرکت تبدیل کنند ، این بدان معناست که یک شرکت با مسئولیت محدود پرکاربردترین روش برای شروع مشاغل در اوکراین برای سرمایه گذاران خارجی است.
 • اوکراین در حال حاضر در اواسط جنگ مدنی با مداخله روسیه ، آمریکا و اتحادیه اروپا است.
 • صنعت بانکداری در اوکراین بر لبه متلاشی شدن است
 • اوکراین بخشی از اتحادیه اروپا نیست و برای صادرات به اتحادیه اروپا دسترسی آزادی وجود ندارد.
 • پرداخت مالیات تا کنون سخت ترین چالش برای مشاغل در اوکراین است که نیاز به 28 پرداخت در سال و 491 ساعت دارد ، مشارکت اجتماعی یکپارچه و مالیات بر درآمد شرکت ها در مقایسه با همتایان OECD زمان قابل توجهی را می طلبد.

اگر هدفتان از سرمایه گذاری ، اخذ اقامت است ، ایتالیا هم میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد ؛ مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایتالیا را بخوانید.

سوالات پر تکرار سرمایه گذاری در اوکراین

در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تمام اطلاعاتی که یک سرمایه گذار باید بداند تا بتواند در اوکراین سرمایه گذاری کند را شرح دادیم ، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما از طریق باکس دیدگاه در تماس باشید.

شرکت با مسئولیت محدود در اوکراین چه شرایطی دارد و ثبت آن چقدر سرمایه نیاز دارد؟

شرکت با مسئولیت محدود یکی از محبوب ترین انواع شرکت ها در اوکراین است ، که می تواند به عنوان یک مشاوره یک نفره یا به عنوان یک شرکت چند ملیتی کوچک باشد ، شما می توانید یک LLC را در اوکراین به عنوان یک فرد یا یک شرکت ثبت کنید ، برای مشاغل کوچک و متوسط مناسب است. شرکت با مسئولیت محدود (TOV) دارای حداقل سرمایه معادل 100 حداقل حقوق از تاریخ ثبت نام است و ممکن است توسط حداقل 1 شخص حقیقی و حداکثر 10 موسس ثبت شود

برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اوکراین ، چه صنایعی بهتر هستند؟

1. صنایع فرآوری 2. استخراج به منظور پردازش بیشتر و یا تصفیه منابع معدنی (به جز زغال سنگ ، نفت و گاز) 3. مدیریت پسماند 4. حمل و نقل ، انبار 5. فعالیت های پستی و پیک ، تدارکات 6. فعالیت های آموزشی ، علمی و تحقیقاتی و فنی 7. مراقبت های بهداشتی 8. هنر ، فرهنگ ، ورزش ، گردشگری و تفریح

برای سرمایه گذاری در اوکراین ، آیا نیروی کار ارزان وجود دارد؟

واحد پول اوکراین اخیرا کاهش یافته است ، که این کشور را به یکی از رقابتی ترین مقاصد کم هزینه تبدیل می کند ، در مقایسه با کارکنان کشور های توسعه یافته ، نه تنها نیروی کار ارزان تر است ، بلکه مواد اولیه و سایر هزینه های تولید ، از جمله برق و آب نیز مقرون به صرفه است.

بهترین شهر ها برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اوکراین کدامند؟

با توجه به ارزیابی رتبه بندی عملکرد سرمایه گذاری برای اولین بار ، بهترین شهر برای سرمایه گذاری کی اف معرفی شد و پس از آن شهر های لووف ، ایوانو-فرانکیفسک ، اودسه ، خملنیتسکی و غیره در رتبه های بندی بعدی بهترین شهر های اوکراین برای سرمایه گذاری قرار گرفتند.

چقدر زمان برای ثبت شرکت در اوکراین لازم است؟

روند ثبت شرکت اوکراین از 2 روز تا 12 روز طول می کشد (در صورت نیاز به ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده) ، در بیشتر موارد ، دریافت مدارک مورد نیاز بیشتر از آنچه که در مراحل ثبت شرکت انجام می شود ، طول می کشد.

هزینه خرید شرکت های آماده در اوکراین چقدر است؟

1. شرکت های آماده جوان 690 دلار 2. شرکت های آماده میانسال 890 دلار 3. شرکت های آماده پیر 990 دلار 4. شرکت های آماده با مجوز ساخت 1990 دلار

هزینه اجاره یک ملک تجاری در اوکراین چقدر است؟

هزینه اجاره یک ملک تجاری در اوکراین بسته به متراژ ، کیفیت ، محل و شهر متفاوت است ؛ هزینه اجاره یک ملک تجاری از 27000 تا 335000 روبل است.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تلاش کردند اطلاعات ضروری و ویژگی های سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اوکراین را بیان کنند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله کار در اروپا به قوانین حاکم بر بازار اروپا ، مشاغل مورد نیاز و نحوه کاریابی در کشور های اروپایی پی ببرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *