10 جاذبه گردشگری و دیدنی ایسلند

10 جاذبه گردشگری و دیدنی ایسلند
مشاور مهاجرتی

ایسلند در سراسر دنیا به عنوان جزیره آتش و یخ شناخته شده و یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در جهان است.

این کشور کوچک با توجه به موقعیت جغرافیایی خود شگفتی های طبیعت را به نمایش می گذارد ؛ از مهم ترین جاذبه ‌های آن می ‌توان به آتشفشان‌ های فعال نفس ‌گیر ، چشمه‌ های آب گرم بخار ، دریاچه ‌های دیدنی ، تالاب ‌های آبی ، یخچال‌ های طبیعی عظیم ، آب دره‌ های چشمگیر ، آب ‌فشان‌ ها ، میدان ‌های یخی و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد ؛ اگر به زندگی و یا سفر به این کشور علاقمند هستید ، حتما از طریق تلفن های تماس با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید.

این کشور سالیانه بازدید کنندگان زیادی از سراسر دنیا داشته و از همین رو ظرفیت های گردشگری خود را افزایش داده ، همچنین دولت این کشور در تلاش بوده که زیر ساخت های شغلی را افزایش داده و بستر مناسبی برای اشتغال فراهم کند.

برای شناخت راه ها مهاجرت قانونی به این کشور می توانید مقاله مهاجرت به ایسلند را بخوانید و اطلاعات خود را تکمیل کنید.

فهرست مطالب

تماشای نهنگ در ایسلند

ایسلند یکی از بهترین مکان ها برای کسانی بوده که علاقه مند به دیدن نهنگ ها در زیستگاه طبیعی خود هستند ، اقیانوس های این کشور خانه بیش از 20 گونه مختلف از نهنگ ها و دلفین ها بوده و شما می توانید در تورهای مختلف و یا حتی در ساحل ، حداقل هشت گونه را مشاهده کنید.

تماشای نهنگ در ایسلند فعالیتی بوده که می توانید در تمامی طول سال انجام دهید ؛ هر چند بهترین فصل برای مشاهده آنها در فصل تابستان است ؛ می ‌توانید از بندر ریکیاویک ، شبه ‌جزیره Snæfellsnes ، وستفجوردس یا بخش شمالی ایسلند با تور مخصوص ، نهنگ ها را در بهترین موقعیت مشاهده کنید ؛ از مهم ترین این تور ها می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

  • تماشای نهنگ کلاسیک ریکیاویک
  • RIB قایق تماشای نهنگ

سالهاست که آب ‌های اطراف ایسلند مملو از نهنگ ‌ها بوده و مردم محلی به جای شکار نهنگ‌ ها ، تماشای نهنگ‌ ها را راهی برای حفظ آنها و در عین حال تقویت اقتصاد معرفی کردند ؛ با توجه به آمار به دست آمده با توجه به فصل ، 80 تا 95 درصد احتمال دیدن این موجودات باشکوه در ایسلند وجود دارد.

علاوه بر تماشای نهنگ ها موارد دیگری نیز مانند تور پرنده نگری و بازدید از جزیره در لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی ایسلند در دسترس بوده و اکثر این تورها از بندر قدیمی ریکیاویک حرکت کرده و شما می توانید پس از بازگشت به یکی از بسیاری از رستوران های کوچک و روستایی واقع در منطقه بندر ، برای صرف شام سری بزنید.

مرداب آبی گرینداویک

تالاب یا مرداب آبی گرینداویک یکی از پربازدیدترین مکان‌ های ایسلند بوده که به دلیل فضای آرامش بخش منحصر به فرد و محیط زیبای آن به شهرت جهانی رسیده است ؛ گرینداویک حدود 40 دقیقه تا پایتخت این کشور فاصله داشته و همچنین این مرداب آبی با فرودگاه فاصله زیادی نداشته که همین موضوع باعث دسترسی آسان به آن می شود.

دمای آب چشمه های آب گرم زیرزمینی حدود 37-39 درجه سانتیگراد بوده و بازدیدکنندگان نه تنها آرامش یا تسکین را بلکه التیام پوست را نیز تجربه خواهند کرد ؛ این تالاب دارای یک استخر حمام طبیعی به رنگ آبی بوده که علاوه بر ظاهری چشم گیر زیبایی های آسمان را در خود نمایان می کند.

شما می توانید در این مرداب از بهترین مقاصد گردشگری ایسلند فعالیت های مختلفی را تجربه کنید ، از شنا در استخر و تعامل با مردم محلی و سایر گردشگران گرفته تا ریلکس کردن و مشاهده مناظر طبیعی شگفت انگیز ؛ همچنین یکی از وان های لبه های تالاب گل طبیعی را ارائه می دهد که طبق ادعای مردم محلی این گل برای پوست فواید زیادی دارد.

رتبه نام جاذبه رتبه نام جاذبه
1 تماشای نهنگ 6 آبشار دتیفوس
2 مرداب آبی 7 کوه های کرکجوفل
3 شفق شمالی 8 آبشار گلفوس
4 پارک لاندماننالاوگر 9 سواحل جنوبی
5 پارک یخچالی میردالسجوکول 10 پارک وتناجوکول

شفق شمالی مسحور کننده

شفق شمالی که با نام شفق قطبی نیز شناخته شده یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری ایسلند است ، شفق شمالی مسحور کننده در واقع نورهای رنگارنگی بوده که فقط در شمالی ترین مناطق زمین قابل مشاهده هستند ، شفق‌ های قطبی معمولاً به رنگ سبز ظاهر می‌ شوند ، هرچند برخی مواقع شما می توانید این پدیده را به رنگ ‌های قرمز ، بنفش و طلایی نیز مشاهده کنید.

طبق افسانه های محلی این شفق ها آثار خدایان و ارواح غیبی بوده که در اساطیر و فرهنگ ایسلندی جایگاه بسیار مهمی دارند ؛ متاسفانه شفق های قطبی بسیار گریزان بوده و برای مشاهده آنها باید تمامی شرایط عالی باشد ، برای مثال آسمان باید دارای پوشش ابر محدود یا بدون پوشش ابر باشد و همچنین آلودگی های نروی در کم ترین حالت خود قرار داشته باشد ؛ اگر علاقه دارید که در کشور شفق های شمالی زندگی کنید.

حتی هنگامی که شفق های شمالی ظاهر شده اند معلوم نیست که این نورهای رنگی تا چه مدت زمانی در آسمان هستند و یا کدام منطقه بهترین مکان برای مشاهده آنها است ، از همین رو یکی از بهترین راه ها برای مشاهده این نورهای جذاب و خاص شرکت در تورهای راهنما شفق شمالی می باشد ، راهنماهای این تورها ترین و تاریک ترین نقاط دید را شناخته و توانند اطلاعات علمی زیادی را در مورد این مورد از جاذبه های گردشگری ایسلند به شما ارائه دهند.

پارک محبوب لاندماننالاوگر

پارک محبوب لاندماننالاوگر در 180 کیلومتری ریکیاویک قرار داشته و یکی دیگر از محبوب ترین مقاصد در لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی ایسلند می باشد ؛ این پارک با چشم انداز های طبیعی فوق العاده ، کوه ‌های ریولیتی چند رنگ ، آتشفشان هکلا و مزارع گدازه ‌ای وسیع منظره ای بکر و دست نخورده را به بیننده ارائه می دهد.

شما می توانید در این پارک پیاده روی کنید یا اینکه تجربه ای شگفت انگیز از اسب سواری داشته باشید ؛ پارک لاندماننالاوگر از ژوئن تا اواخر سپتامبر باز بوده و تمامی افراد می توانند حین این زمان از پارک دیدن کنند ؛ هر چند بعد از اواخر سپتامبر به دلایل تغییرات هوایی جاده بسته می شود ؛ در این پارک در بین طبیعتی بکر یک اقامتگاه کوهستانی با امکانات و امکانات اولیه وجود داشته که تا حدود 75 مهمان را در خود جای می دهد ؛ این اقامتگاه مکانی عالی برای استراحت و صرف غذا است.

پارک یخچالی میراکلس جوکول

پارک یخچالی میراکلس جوکولکه در جنوب لاندماننالاوگر واقع شده یکی از بهترین مکان ها برای یازدید در این کشور است ؛ این پارک فقط در فصل تابستان پذیرای گردشگران بوده زیرا در زمستان باران شدید منطقه را خیس و به جاده ها آسیب جدی وارد کرده و به دلایل امنیتی بازدید از این پارک امکان پذیر نیست.

آبشار دیدنی دتیفوس

گزینه بعدی در لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی ایسلند ، آبشار دیدنی دتیفوس بوده که فرو رفتن 45 متر و با عرض 100 متر ، یکی از مهم ترین آبشارهای اروپا به شمار می رود ؛ این آبشار طبیعی بسیار قدرتمند بوده و بازدیدکنندگانی که روی زمین در بالای آن ایستاده اند می توانند لرزش زمین را احساس کنند.

سقوط آب از ارتفاع 44 متری یکی از دیدنی ‌ترین و چشمگیرترین مکان ‌های طبیعی در کشور را ایجاد می‌کند ؛ اگر از قسمت بالای این آبشار یک کیلومتر پیاده روی کنید به آبشار سیلفوش خواهید رسید که حدود 10 متر ارتفاع دارد ؛ برای بازدید این آبشار بهتر بوده که از سمت شرقی رودخانه جوکولسا حرکت کنید ، زیرا جاده این سمت بهتر بوده و منظره آبشار زیبا تر است.

کوه های کرکجوفل در ایسلند

با حدود 2.5 ساعت رانندگی در شمال غربی ریکیاویک به شهر کوچک گروندارفوردور می رسید ، که در واقع دهکده ای کوچک ماهیگیری است ؛ این شهر در یک آبدره زیبا ، احاطه شده توسط کوه های کرکجوفل در ایسلند بوده که منظره ای چشم گیر را ارائه می دهد ، در اطراف این دهکده از برترین مقاصد گردشگری ایسلند نهرها و آبشارهای کوچک قرار داشته ، در طول زمستان قسمت کوهستانی منطقه مکانی عالی برای تماشای شفق ‌های شمالی است ؛ همچنین شما می توانید با پیاده روی در این کوه ها از مناطق بکر طبیعی دیدن کنید.

آبشارهای باشکوه گلفوس

آبشارهای باشکوه گلفوس حدود 90 دقیقه از ریکیاویک فاصله دارد ؛ این آبشارها از رودخانه ویتا تشکیل شده که به دره ‌ای سقوط کرده و تراس های سه پله ای را تشکیل داده و سیلابی قدرتمند ایجاد می ‌کند ، گلفوس در واقع دو آبشار بوده که در امتداد هم قرار دارند ؛ اولین آبشار 11 متر و دومی حدود 21 متر طول دارد.

گلفوس به معنای “آبشار طلایی” بوده و وقتی این آبشار زیبا را در زیر نور آفتاب مشاهده می کنید رگه های نور در آب مانند طلا می درخشد و به همین دلیل این نام را برای آن برگزیده اند ؛ سیلاب ‌های آب با سرعت متوسط ​​109 متر مکعب بر ثانیه بر فراز گلفوس جریان می ‌یابد.

سواحل زیبای جنوبی یکی دیگر از مهم ترین مقاصد گردشگری ایسلند بوده که هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می کند ؛ بسیاری از زیباترین جاذبه های این کشور در ساحل جنوبی واقع شده اند که از این جاذبه ها می توان به ساحل سیاه رینیسفجارا ، آبشار سلجالاندسفوس ، آبشار اسکوگافوس ، هواپیمای سولهایماساندور اشاره کرد ، یکی دیگر از جاذبه های مهم در این سواحل دهکده ویک در میردال بوده که در کنار صخره های کنار دریا قرار گرفته است ؛ این دهکده که درست در کنار یخچال طبیعی قرار گرفته قسمتی ارزشمند از زندگی دریایی ایسلندی است ؛ علاقمندان به حیات وحش می توانند در این دهکده جمعیت های درنای قطبی و پفی را مشاهده کنند.

سواحل زیبای جنوبی ایسلند​

پارک ملی واتناجوکول

آخرین مورد از لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی ایسلند ، پارک ملی واتناجوکول بوده که به عنوان سرزمین غارها و یخچال های یخی باشکوه شناخته شده و در قسمت جنوبی ایسلند واقع شده است ؛ این پارک جزو سه پارک برتر ایسلند بوده و از مهم ترین جاذبه های آن می توان به یخچال چشمگیر واتناجوکول و غار یخی اسکافتافل اشاره کرد ؛ بهترین زمان برای بازدید از این مورد در لیست مقاصد گردشگری ایسلند فصل زمستان بوده ؛ گردشگران می توانند با تور و یا داشتن راهنما از شکاف ها ، غارهای یخچالی و استخرهای آب شیرین دیدن کنند.

اگر قرار است برای تحصیل به ایسلند بروید باز هم باید بتونید از دوران دانشجویی خود لذت برده و جاذبه های ایسلند را ببینید ؛ برای شناخت بهتر دانشگاه ها و هزینه های تحصیل در این کشور مقاله تحصیل در ایسلند پیشتر به شما تقدیم شده است.

سوالات پر تکرار 10 جاذبه گردشگری و دیدنی ایسلند

به صورت کلی از بهترین جاذبه های این کشور می توان به تماشای نهنگ ، مرداب های آبی ، شفق شمالی و پارک های ملی اشاره کرد.

 اکثر تورهای تماشای نهنگ از بندر قدیمی ریکیاویک حرکت می کنند.

پارک لاندماننالاوگر که یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری ایسلند بوده در 180 کیلومتری ریکیاویک قرار داشته و از ژوئن تا اواخر سپتامبر می توان از آن دیدن کرد.

برای مشاهده شفق های قطبی یا شمالی که یکی از مهم ترین موارد در لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی ایسلند هستند ، آلودگی نوری باید به کم ترین میزان رسیده و همچنین پوشش ابری آسمان بسیار کم باشد.

یکی از مهم ترین جاذبه ها در این پارک آتشفشان مایلیفلی بوده که در ماه های گرم تر سال با وجود خزه های سبز رنگ اطراف خود منظره ای بی نظیر را در پارک ایجاد می کند.

ایسلند یکی از بهترین مکان ها برای گردش و مشاهده طبیعت بکر بوده ؛ هر چند در این مقاله سعی کرده تا چکیده از 10 جاذبه گردشگری و دیدنی ایسلند را به شما نشان دهیم اما شما می توانید برای کسب اطلاعات کامل تر در مورد این کشور از طریق تلفن های تماس با مشاورین موسسه مهاجرتی رجبی در دو شعبه تهران و شیراز همراه باشید ؛ همچنین توصیه می کنیم مقاله بهترین کشورها برای زندگی را نیز بخوانید و لیستی از مرفه ترین کشورهای جهان که می توانید برای مهاجرت انتخاب کنید را داشته باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *