10 شرکت و بانک مهم در اسپانیا

10 شرکت و بانک مهم در اسپانیا
مشاور مهاجرتی

10 شرکت و بانک مهم در اسپانیا به عنوان یکی از شاخص های اصلی اقتصاد این کشور ، می تواند شما عزیزان را در مهاجرت به این کشور بسیار راهنمایی کند.

شرکت های تجاری این کشور گزینه های بسیار خوبی برای کار در اسپانیا و یا سرمایه گذاری به شما می روند و فرصت های بی نظیری را پیش رویتان قرار می دهند.

سیستم بانکی این کشور نیز بسیار کارآمد و سریع است و مهاجرین با ارائه تمامی مدارک لازم می توانند از سودهای قابل توجهی در زمینه بانکی بهره مند شوند ، بانک های اصلی این کشور با داشتن روابط بین المللی قوی در سرمایه گذاری های متعددی در سراسر اروپا همکاری داشته و یکی از نقاط قوت اقتصاد اسپانیا به شمار می روند.

کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) نیز ضمن آگاهی از تمامی قوانین سرمایه گذاری در اسپانیا راهنما و مشاور شما در تمامی مسیرهای مهاجرت به این کشور خواهند بود ، در همین راستا ، پیشتر مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسپانیا را نیز به شما ارائه داده ایم که در آن می توانید با حداقل مبالغ لازم برای انواع سرمایه گذاری ها و شرایط ثبت یا خرید شرکت را مطالعه نمایید.

در این مقاله قصد داریم تا به 10 شرکت و بانک مهم در اسپانیا بپردازیم و دقت داشته باشید که در هر زمینه یک شرکت و بانک می تواند سرآمد سایرین باشد و خوب است که با توجه به هدف خود به بررسی کمپانی ها در این کشور بپردازید.

فهرست مطالب

اگر می خواهید با 10 شرکت و بانک مهم در اسپانیا آشنا شوید توصیه می کنیم فایل ویدئویی و پادکست ارائه شده توسط روناک ، همکار ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی را ببینید و بشنوید ، در مدت زمان کوتاهی اهم مطالب ارائه شده در این مقاله را دریافت خواهید کرد.

پادکست 10 شرکت و بانک مهم در اسپانیا​

شرکت مخابراتی Telefónica

شرکت مخابراتی Telefónica یک شرکت مخابراتی چندملیتی اسپانیایی است که دفتر مرکزی آن در مادرید اسپانیا قرار گرفته و یکی از بزرگترین اپراتورهای تلفن و ارائه دهندگان شبکه تلفن همراه در جهان می باشد ، این شرکت به گستردگی فراوان پهنای باند و خدمات مخابراتی را به صورت اشتراکی ارائه می دهد به نحوی که در اروپا و آمریکا نیز فعال می باشد.

این شرکت فعالیت خود را از سال 1924 آغاز کرد و در میان 120 شرکت بزرگ جهانی طبق رتبه بندی فوربس قرار می گیرد ، در حال حاضر بیش از 122 هزار کارمند در شعبه های مختلف آن به کار مشغولند و از نکات قابل توجه این شرکت تلاش برای حضور در حوزه های دیگر از جمله راگبی و فوتبال است که از طریق پشتیبانی بازیکنان صورت می پذیرد.

از اصلی ترین خدمات این شرکت می توان به خدمات تلفن ثابت ، سیار و پهنای باند ، خدمات داده و کسب و کار ، خدمات عمده فروشی به اپراتورهای مخابراتی ، خدمات تلفن همراه ، دیجیتال ، داده های بی سیم ، تلویزیون پولی ، اینترنت و سایر خدمات مرتبط به مشتریان خانگی و شرکتی اشاره کرد.

این شرکت خدمات خود را تحت نام های تجاری Telefonica ، Aura ، Movistar ، Vivo و O2 به بازار عرضه می کند ، در ادامه با ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی همراه باشید تا سایر بانک ها و شرکت های مهم اسپانیا را بخوبی بشناسید.

بانک سانتاندر اسپانیا

بانک سانتاندر اسپانیا هم از نظر درآمد و هم از نظر دارایی بزرگترین بانک اسپانیا است که در سال 1857 در سانتاندر تأسیس شد و از سال 2000 توانسته از سایر بانک های اسپانیایی پیشی گرفته و در 4 قاره مختلف فعالیت کند ، این بانک به عنوان یکی از برترین های فهرست 10 شرکت و بانک مهم در اسپانیا جوایز زیادی دارد و حتی در فهرست فوربس جهانی از بزرگترین شرکت ‌های دولتی جهان رتبه بندی شده است.

این بانک در ارائه خدمات نوین به مشتریان خود شهرت دارد و بانکداری آنلاین را در تمامی زمینه ها اعم از افتتاح حساب های جدید ، انتقال پول و پرداخت برای خدمات ، همه در یک مکان و از طریق یک برنامه در تلفن امکان پذیر می سازد ، این ویژگی برای کسانی که در ابتدای مهاجرت به اسپانیا با سیستم بانکداری این کشور آشنا نیستند بسیار راهگشا بوده و مهاجرین زیادی را به خود جذب کرده است.

شاید برایتان جالب باشد که با افتتاح حساب در این بانک شما در پنجمین بانک بزرگ اروپا حساب خواهید داشت و از معدود بانک های جهانی است که فعالیت های قابل توجهی در حفظ محیط زیست دارد و مصرف کاغذ را در سراسر شعبه های خود محدود کرده است ، همچنین این بانک تا سال 2017 تنها اسپانسر شرکت فراری در مسابقات فرمول یک بود.

بانک سانتاندر اسپانیا

کمپانی ACS

کمپانی ACS که نام کامل آن Actividades de Construcción y Servicios می باشد ، فعالیت خود را از سال 1997 در زمینه زیر ساخت های ساختمانی آغاز نمود و تا به امروز توانسته خود را به یکی از بهترین ها در این حوزه تبدیل سازد ، هم اکنون این شرکت دارای سه واحد تجاری است:

  • ساخت و ساز ( عملیات عمرانی و پروژه های مرتبط با معدن )
  •  خدمات صنعتی ( توسعه ، ساخت ، نگهداری و بهره برداری از زیرساخت های برق ، صنعتی و تحرک)
  •  محیط زیست

کمپانی ACSدر آلمان ، هند ، برزیل ، شیلی ، مراکش و استرالیا حضور دارد و دفتر مرکزی آن در مادرید و رئیس آن فلورنتینو پرز است ، درآمد این کمپانی در حدود 39 میلیارد یورو تخمین زده شده و با بیش از 182 هزار کارمند در سه قاره آمریکا ، اروپا و آسیا فعالیت های گسترده ای را اجرا می کند.

بانک BBVA اسپانیا

بانک BBVA اسپانیا

بانک BBVA اسپانیا که با نام کامل Banco Bilbao Vizcaya Argentaria شناخته می شود ، یک گروه مالی جهانی و دومین بانک بزرگ اسپانیا است که از ادغام دو بانک اصلی این کشور در سال 1999 به وجود آمد ، هم اکنون این بانک به بیش از 72 میلیون مشتری در بیش از 30 کشور جهان خدمات مالی ارائه می دهد.

این بانک علاوه بر اینکه یک بانک پیشرو در اسپانیا است ، بزرگترین موسسه مالی در مکزیک نیز به شمار می رود و حضور قدرتمندی در آمریکای جنوبی ، منطقه Sunbelt و ترکیه دارد.

درآمد خالص سالانه بانک BBVA اسپانیا به بیش از 2 میلیارد یورو می رسد و استفاده از خدمات خود از جمله تراکنش ها و نقل و انتقالات پول ، پرداخت خدمات و حتی افتتاح حساب را از طریق برنامه تلفن همراه آسان می کند ، همچنین برای مهاجران این امکان وجود دارد که حساب بانکی غیر مقیم بانک BBVA را باز کنند و با فراهم نمودن الزامات اولیه از مزایای ادغام در سیستم مالی کشور برخوردار شوند.

کمپانی Repsol

کمپانی Repsol یک شرکت انرژی و پتروشیمی چند ملیتی اسپانیایی می باشد که در مادرید واقع شده است ، این شرکت با داشتن بیش از 24 هزار کارمند توانست علاوه بر قرار گرفتن در میان 10 شرکت و بانک مهم در اسپانیا در سال گذشته در رتبه بندی فوربس به عنوان 683 امین شرکت دولتی جهان رتبه بندی شود ، کمپانی Repsol در تمامی حوزه های صنعت نفت و گاز از جمله اکتشاف و تولید ، پالایش ، توزیع و بازاریابی ، پتروشیمی ، تولید برق و تجارت فعالیت می کند و در بخش انرژی های تجدیدپذیر نیز فعال می باشد.

این شرکت سوخت را مستقیماً از طریق شبکه ای از ایستگاه های خرده فروشی و توزیع کنندگان فروش به بازار عرضه می کند و در آمریکای شمالی ، آفریقا ، اروپا ، آمریکای لاتین ، آسیا و اقیانوسیه حضور دارد.

Caixa Bank / Spain

بانک Caixa در اسپانیا

بانک Caixa در اسپانیا با وام های مالی متعدد تأثیر زیادی بر سرمایه گذاری در این کشور گذاشته است و شعبه های بیشتری را نسبت به هر بانک دیگری مدیریت می کند ، هم اکنون بیش از 15 میلیون دارنده حساب در بیش از 5000 شعبه خدمات بانکی دریافت کرده و می توانند به گسترده ترین شبکه شعب در سراسر کشور اسپانیا دسترسی داشته باشند.
هم اکنون این بانک در یک برنامه مالی گسترده به دنبال ادغام با گروه مالی بانکیا را امضا کرده است که یک بانک جدید و تازه تاسیس می باشد ، نهاد جدید که نام تجاری CaixaBank را حفظ خواهد کرد ، با هدف افزودن ارزش به مشتریان ، بهبود سودآوری برای سهامداران و ادامه حمایت از اقتصاد اسپانیا تأسیس می شود.

بانک Caixa در اسپانیا​

شرکت ایندیتکس

شرکت ایندیتکس مخفف عبارت ( Industria de Diseno Textil S.A ) است که می توان آن را بزرگترین گروه مد در جهان دانست ، این شرکت با بیش از 7200 شعبه در بیش از 93 کشور جهان بازار مد را کنترل و هدایت می کند ، شاخه اصلی این شرکت را می تواند برند Zara دانست که مالکیت برندهای مطرح دیگری همچون Massimo Dutti ، Bershka ، Pull & Bear ، Stradivarius می باشد.

این شرکت تنها یک سال پس از تاسیس توانسته به بازار آمریکا وارد و زمینه حضور بین المللی خود را فراهم سازد ، در سال 2007 با ایجاد فروش آنلاین نیز دستاوردی جدید را برای خود رقم زد و اعلم نموده که تا چند سال آینده تمامی شعبه های حضوری خود را تعطیل کرده و تنها به فروش آنلاین می پردازد که دستاوردی بی نظیر برای یک بیزینس جهانی است.

عرضه سریع ، استفاده از بازخورد مشتریان و و نمونه سازی در بازه زمانی بسیار کوتاه از اصلی ترین دلایل موفقیت این شرکت به شمار رفته و آن را در میان 10 شرکت و بانک مهم در اسپانیا قرار می دهد.

بانک Sadabell کشور اسپانیا

بانک Sadabell کشور اسپانیا

بانک Sadabell کشور اسپانیا در رتبه 5 از نظر بزرگترین سازمان های مالی در این کشور قرار دارد و برای آن دسته از افراد غیر مقیم کشور نیز مناسب است که می خواهند با سیستم مالی ادغام شوند و کارت نقدی و دسترسی آنلاین به پلتفرم رسمی سادابل برای انجام پرداخت دریافت کنند.

مزیت دیگر برای افراد غیر مقیم این است که این بانک یک تیم حرفه ای متشکل از کارمندان انگلیسی زبان و قرارداد و سیاست هایی را نیز به این زبان برای مهاجران از ایالات متحده ، انگلیس و سایر کشورها ارائه می دهد.

این بانک در سال 1881 توسط گروهی متشکل از 127 تاجر و بازرگان اهل سابادل برای حمایت از صنایع محلی تأسیس شد و هم اکنون مقر آن در شهر آلیکانته اسپانیا است ، این بانک شبکه ای از 2767 شعبه داخلی و 669 شعبه بین المللی را اداره می کند و برای کارآفرینان خارجی که به دنبال ثبت شرکت در اسپانیا هستند خوب است.

شرکت Mapfre

در زمینه بیمه در کشور اسپانیا می توان شرکت Mapfre را معرفی نمود که با درآمدی بالغ بر 27 میلیارد یکی از پایه های اقتصادی این کشور به شمار می رود ، احتصاص بیش از 5400 دفتر در هر پنج قاره از ویزگی های منحصر بفردی است که موجب گشته به عنوان یکی از 10 شرکت و بانک مهم در اسپانیا قرار گیرد.

این شرکت بیمه می کوشد تا با فعالیت هایی همچون ایجاد ایمنی در جاده ها ، ارتقا سطح سلامت ، جلوگیری از تصادفات و بالا بردن فرهنگ اجتماعی بنیان خود را قوی تر سازد ، این شرکت علاوه بر اسپانیا یکی از زرگترین شرکت‌ های بیمه در آمریکای لاتین به‌ شمار می‌آید ، وجود بیش از 33 هزار کارمند در سراسر جهان گویای عظمت این شرکت در زمینه بیمه می باشد.

بانک Bankinter

بانک Bankinter با شعبه اصلی خود در مادرید امروزه دنیایی از فناوری را رهبری می‌کند که برای هر مشتری فرصت ‌های برابری برای مالکیت حساب و انجام تراکنش ‌ها از راه‌ هایی مانند شعب محلی ، پورتال آنلاین و بانکداری تلفنی فراهم می سازد ، این بانک در سال 1965 به عنوان یک بانک صنعتی اسپانیایی تأسیس شد که سرمایه گذاری مشترک بین بانک آمریکا و بانکو د سانتاندر بود.

در سال 1972 به یک بانک تجاری تبدیل و در بورس اوراق بهادار مادرید پذیرفته شد ، در سال 1993 اولین بانک دیجیتال در اسپانیا شد و با موفقیت خدمات بانکداری الکترونیکی را در این کشور راه اندازی کرد ، از سال 2017 نیز شبکه ای متشکل از 48 مرکز بانکداری خصوصی ، 22 مرکز مدیریت بانکداری شرکتی ، 72 مرکز تجاری و 364 دفتر جهانی را اداره می کند که تقریباً به 69000 مشتری خدمات رسانی می کنند.

حال که با 10 شرکت و بانک مهم در اسپانیا آشنا شدید ، خوب است با مطالعه مقاله کار در اسپانیا بابازار های مالی و قوانین حاکم بر آن هم آشنا شوید و بدانید اسپانیا نیازمند چه حرفه ها و مشاغلی است.

سوالات پر تکرارشرکت ها و بانک های مهم در اسپانیا

این شرکت در میان 120 شرکت بزرگ جهانی طبق رتبه بندی فوربس قرار دارد ، در حال حاضر بیش از 122 هزار کارمند در شعبه های مختلف آن کار می کنند و از مهمترین شرکت های محابراتی در جهان به شمار می اید.

بانک سانتاندر هم از نظر درآمد و هم از نظر دارایی بزرگترین بانک اسپانیا است.

• ساخت و ساز ( عملیات عمرانی و پروژه های مرتبط با معدن )
• خدمات صنعتی ( توسعه ، ساخت ، نگهداری و بهره برداری از زیرساخت های برق ، صنعتی و تحرک)
• محیط زیست

این بانک علاوه بر اینکه یک بانک پیشرو در اسپانیا شناخته می شود ، بزرگترین موسسه مالی در مکزیک نیز هست و حضور قدرتمندی در آمریکای جنوبی ، منطقه Sunbelt و ترکیه دارد.

کمپانی Repsol یک شرکت انرژی و پتروشیمی چند ملیتی است که در مادرید قرار گرفته ، 24 هزار کارمند دارد و در رتبه بندی فوربس به عنوان 683 امین شرکت دولتی جهان رتبه بندی می شود ، کمپانی Repsol در تمامی حوزه های صنعت نفت و گاز از جمله اکتشاف و تولید ، پالایش ، توزیع و بازاریابی ، پتروشیمی ، تولید برق و تجارت فعالیت می نماید.

در این عنوان تلاش نمودیم تا به 10 شرکت و بانک مهم در اسپانیا نگاهی داشته باشیم و شما عزیزان را از اصلی ترین بخش های اقتصادی اسپانیا آگاه سازیم ، اما خوب است دقت داشته باشید که رسیدن به شناخت اقتصادی یک کشور و ورود به ان علاوه بر تحقیق و جست و جو نیازمند راهنمایی و دریافت مشاوره از متخصصان این حوزه نیز می باشد ؛ از این رو با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید تا از تمامی جزئیات در این زمینه مطلع شوید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به اسپانیا با تمام راه و روش های قانونی و امن برای ورود و اقامت در این کشور آشنا شوید و با توجه به امکانات و شرایط خود ، برترین راه را انتخاب نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *