10 شغل برتر و پر درآمد در اسپانیا

10 شغل برتر و پر درآمد در اسپانیا
مشاور مهاجرتی

اما مشاغلی که در ادامه به آن ها می پردازیم، قطعا خیلی سریع تر و در تمامی سطوح و جایگاه های خود دارای درآمدهایی بالا و قابل قبول می باشند که عمده تفاوت آن ها با سایر مشاغل نیز در همین موضوع می باشد.

ولی بازهم هرچه تخصص و تجربه خود را بالاتر ببرید، سطح درآمدتان افزایش قابل توجهی پیدا خواهد کرد که در نهایت رقمی کاملا متفاوت را بین یک شخص تازه کار و فردی که دارای 15 سال تجربه است به وجود می آورد.

با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه شوید تا ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در اسپانیا را شناخته و از میزان درآمد آن ها نیز مطلع شوید.

ضمنا لازم است به این موضوع نیز توجه داشته باشید که درآمد در اسپانیا نسبت به دیگر کشورهای هم تراز پائین تر است؛ اما چون مخارج نیز کمتر هستند؛ مشکلی به وجود نخواهد آمد.ضمنا مقاله کار در اسپانیا را نیز در سایت ما مطالعه فرمایید.

فهرست مطالب

میزان درآمد ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در اسپانیا

می توان گفت که مشاغلی که در دسته پردرآمدها در اسپانیا یا به طور کلی در جهان امروز قرار می گیرند؛ مشاغلی هستند که نیاز به داشتن تخصص دانشگاهی بالا و یا تخصص در حرفه ای خاص و کمیاب دارند. یعنی باید بگوییم که شما بدون هیچ تلاش و زحمتی نمی توانید به شغلی با درآمد بالا در این کشور برسید.

در ادامه میزان درآمد ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در اسپانیا که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت؛ را مشاهده خواهید نمود:

پزشکان و جراحان حافظ جان شهروندان

پزشکان و جراحان حافظ جان شهروندان اسپانیایی هستند و مراقبت های بهداشتی پیشرفته ای را به افراد از هر طبقه ای ارائه می کنند و این کار آن ها را به یکی از پرطرفدارترین افراد و مشاغل در سراسر اسپانیا تبدیل می کند. اما نه تنها این، صلاحیت ها و تجربه دلیل اصلی این است که این حوزه با درآمد خوبی همراه است؛ به ویژه در مناطق شهری بزرگ که بیمارستان ها و امکانات توانبخشی معمولا مرکزی هستند، مانند بارسلونا و مادرید.

به دلیل ماهیت پرخطر وظایف روزانه جراحان و پزشکان، از جمله تفکر سریع و ارزیابی انتقادی از موارد مختلف مورد نیاز، این نقش ها معمولا از پردرآمدترین ها در کشور هستند و این حرفه مراقبت های بهداشتی همیشه حقوق بالایی در سال ارائه می دهد. البته این این درست است؛ که صلاحیت و تجربه شما تعیین کننده میزان درآمدتان خواهد بود.

به طور متوسط مبلغی که این افراد می توانند به دست آورند. 105 هزار تا 285 هزار یورو در سال است. یک جراح ارشد که در حال انجام جراحی های مختلف است می تواند تا 150 هزار یورو درآمد داشته باشد. جراحان کاملا شایسه این مزد هستند؛ آنان فقط به تنهایی 14 سال باید در دانشگاه ها تحصیل و سپس شروع بع جراحی کنند. در ادامه با دیگر موارد از ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در اسپانیا نیز آشنا خواهید شد.

مدیران عامل متخصصین حوزه کسب و کار

مدیران عامل متخصصین حوزه کسب و کار

مدیران عامل، متخصصین حوزه کسب و کار در تمامی حوزه ها، صنایع و سازمان ها شناخته می شوند و این فرصت شغلی در اسپانیا به اندازه ای است که در اکثر شرکت ها بتوانید آن را به دست آورید. اما لازم است بدانید که مدیران عامل بیشترین مسئولیت ها را نیز بر عهده دارند. از آنجایی که شغل مدیر عامل برای عملکرد کلی یک سازمان بسیار مهم است و از آنجایی که آن ها ریسک زیادی را جذب می کنند، غرامت آن ها به طور معمول بالاترین غرامت از سایر افراد در لیست حقوق و دستمزد است.

اما به همین تفاسیر درآمد آنان نیز بالاترین درآمد در میان افراد است که در صورت موفقیت عملیات و روند شرکت ها به مدیران عامل پرداخت می شود.

مدیر عامل CEO دانش گسترده ای از هر زمینه کسب و کار دارد و سازمان های مختلف را کنترل می کند. میانگین حقوق یک مدیر عامل در اسپانیا می تواند از 105 هزار یورو تا 225 هزار یورو را در بر بگیرد. مدیران عامل از دومین مشاغل پر درآمد در بین ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در اسپانیا هستند.

مدیران مالی مسئول سلامت مالی سازمان ها

بعد از مدیر اجرایی، گزینه بعدی در ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در اسپانیا، مدیر ارشد مالی یا CFO مسئول مدیریت پول شرکت یا سازمان هستند. آن ها مسئولیت های متفاوتی دارند که مهم ترین آن شامل برنامه ریزی، نظارت بر بودجه، تعیین ارقام هزینه ها در مقابل بودجه و غیره در بخش های مختلف است. این باید به جویندگان کار در این حوزه درک کاملی از اهمیت و تقاضای این نقش ها بدهد.

مدیران مالی به دنبال افزایش سود شرکت در کوتاه مدت و افزایش ثروت سهامداران در بلند مدت می باشند. مدیران مالی مسئول سلامت مالی سازمان ها در اسپانیا هستند و به همین خاطر دستمزد بسیار خوبی نیز می گیرند. آن ها گزارشات مالی را تهیه، فعالیت های سرمایه گذاری را هدایت، استراتژی ها را توسعه داده و برای رسیدن به اهداف مالی بلند مدت سازمان برنامه ریزی می کنند.

تمامی این فعالیت ها نیاز به تخصص و دانش و تجربه مناسب و بالایی دارد تا قادر به کنترل این وسعت از فعالیت، تجزیه و مدیریت آن بود. مدیران مالی در اسپانیا سالانه قادر به کسب 83 هزار تا 212 هزار یورو درآمد می باشند که متغیر است.

اورتودنتیست ها متخصصان بهداشت دهان

پنجمین مورد از ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در اسپانیا مربوط به حوزه دندانپزشکی می باشد که به دلیل ماهیت این شاخه تخصصی پزشکی، ارتودنتیست ها دستمزد بسیار خوبی دریافت می کنند. مانند دندانپزشکان، ارتودنتیست ها خدمات مهمی را در قالب مراقبت از دهان به مردم ارائه می دهند.

هر کسی که تا به حال مجبور به استفاده از بریس های دندانی یا دهانی دیگر شده است، از هزینه های مرتبط با ارتودنسی ( در اسپانیا معمولاً تحت پوشش بیمه نیست) آگاه است. مهارت های مورد نیاز این حرفه شدید است و کار بسیار چالش برانگیز و گاها سخت است.

جای تعجب است که این مورد دومین حرفه بسیار مورد تقاضا در مراقبت های بهداشتی در اسپانیا است. یک متخصص ارتودنسی می تواند سالانه از 79 هزار تا 154 هزار یورو درآمد داشته باشد. اورتودنتیست ها متخصصان بهداشت دهان هستند که مشکل را به خوبی تشخیص داده و درمان می کنند. برای کار در این زمینه ابتدا باید مدرک دندانپزشکی داشته باشید و سپس در رشته اورتودنسی تخصص داشته باشید.

رادیولوژیست ها مسئول ارزیابی بیماران

رادیولوژی یک حرفه ضروری در اسپانیا است که در صنعت حیاتی مراقبت های بهداشتی کار می کنند؛ که به دنبال همه گیری COVID-19، احتمالا در چند سال آینده به متخصصان واجد شرایط بیشتری نیز نیاز دارد. رادیولوژیست ها مسئول ارزیابی بیماران و تشخیص بیماری های آن ها هستند تا بتوانند به سرعت به دریافت مراقبت و درمان فوری بروید.

مانند بسیاری از موقعیت های مراقبت های بهداشتی، این نقش های حیاتی نیاز به آموزش و علم گسترده دارد و شامل کارآموزی به عنوان رزیدنت در رادیولوژی برای سال ها می شود. اما رادیولوژیست ها به تنهایی پول بسیار خوبی به دست می آورند که آن ها را بین ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در اسپانیا قرار داده است.

رادیولوژی یکی از حرفه های ضروری در اسپانیا است که در آن می توانید حرفه خود را به خوبی انجام دهید. رادیولوژیست ها به سرعت بیماری را از طریق تجزیه و تحلیل تصاویر پزشکی تشخیص می دهند و درمان را سرعت می بخشند. دستمزد تخمین زده شده رادیولوژیست ها در اسپانیا سالانه حداقل از 80 یورو آغاز و تا 240 هزار یورو می رسد.

رادیولوژیست ها مسئول ارزیابی بیماران

قضات افرادی با مسئولیت

قضات افرادی با مسئولیت در اسپانیا هستند و برخی از مهم ترین تصمیماتی را می گیرند که بر افراد و جامعه به طور کلی تأثیر می گذارد. احکام آن ها که بر اساس مطالعه، تحقیق و تجربه فراوان صادر می شود، بسیار مهم است و سنگینی تمام اعمال خود را به دوش می کشد. همچنین، شما نمی توانید فقط دانشکده حقوق را ترک کنید و تصمیم بگیرید که یک قاضی شوید؛ بلکه قبل از اینکه بتوانید به چنین نقش معتبری برسید، باید کار مقاله و وکالت را انجام دهید.

غرامت و مسئولیت کار قضات در اسپانیا به طور موجه بالاتر است؛ اما در قبال چنین مسئولیت و تشویش خاطر سنگین آنان باید از میزان مزد بالایی نیز برخوردار شوند. البته مزد بالای آنان از این لحاظ نیز مهم است که ان ها به فساد کشیده نشوند. تمامی این ها باعث شده که درآمد قضات در بین ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در اسپانیا قرار بگیرد.

به عنوان قاضی، مسئولیت های زیادی در این حرفه وجود دارد و تصمیم گیری در مورد سرنوشت مردم یک کار چالش برانگیز در این زمینه است. آن ها می توانند سالانه درآمدی ما بین 40 هزار تا 90 هزار یورو را به دست آورند که طبق جایگاه شغلی آنان تعیین می شود.

مدیریت آی تی یک شغل بسیار پرتقاضا که نیاز به آموزش و مهارت های فنی قابل توجهی دارد. یک مدیر فناوری اطلاعات، به ویژه در یک شرکت دیجیتالی یا تجاری برجسته، نه تنها از جذاب ترین موقعیت ها در بسیاری از بازارهای اسپانیا در حال حاضر بوده، بلکه از ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در اسپانیا هستند.

مدیران حوزه آی تی شغلی بسیار پر تقاضا

مدیران فناوری اطلاعات به حل مسائل رایانه در بالاترین سطح کمک می کنند و در عین حال به توسعه و یا آزمایش برنامه های نرم افزاری در حین عیب یابی و استفاده از مهارت های تخصصی مانند کدنویسی و نوشتن کمک می کنند. علاوه بر این حجم کاری مبرم، این افراد همچنین عملیات روزانه تیم های خود را در بخش های متعدد فناوری مدیریت می کنند.

مدیران حوزه آی تی شغلی بسیار پر تقاضا در کشور اسپانیا می باشد. چون در این عصر کامپیوتر و تکنولوژی  هر شرکتی به متخصصانی نیاز دارد که توانایی های متفاوتی در زمینه IT داشته باشند. مدیران فناوری اطلاعات سالانه مبالغ بسیار خوبی کسب می کنند و حقوق سالانه آن ها از 63 هزار تا 108 هزار یورو در سال متغیر است.

مدیران بازاریابی کاپیتان های صنعت

مدیران بازاریابی مسئول استفاده از تحقیقات صنعت و روندهای بازار برای پیش بینی فرصت های رشد برای شرکت های خود و افزایش درآمد در هر کجا که ممکن باشد، هستند. مدیران بازاریابی کاپیتان های صنعت شناخته می شوند و معمولاً کسب وکار زیادی ایجاد می کنند؛ در نتیجه، حقوق آن ها بالاتر است.

از آنجایی که جهان همچنان از فشار محدودیت های COVID-19 خارج می شود، احتمالا برای مشاغل بازاریابی با درآمد خوب به ویژه در سطوح ارشد فرصت های در دسترس روز به روز افزایش خواهد یافت. پس اگر شما هم در این زمینه تخصصی دارید و می خواهید در بین ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در اسپانیا قرار بگیرید، این حوزه جای پیشرفت بسیاری دارد.

همچنین با توجه به وجود محصولات بسیار رقابتی در بازار، مدیر بازاریابی شغلی پرتقاضا در اسپانیا است. مدیران بازاریابی همچنین مسئول بسیاری از فعالیت های بازاریابی دیگر نیز هستند. متوسط حقوق سالانه این افراد در اسپانیا از 45 هزار یورو تا 102 هزار یورو را شامل می شود که محل کار و تجربه تاثیر زیادی بر آن دارد.

خلبانی شغلی پر پرستیژ

خلبانی شغلی پر پرستیژ

خلبانی همانقدر که شغلی با درآمد بالا و بی نظیر است، از جمله مشاغل پرتقاضا در اسپانیا نیز می باشد. خلبانان خطوط هوایی تجاری که به مقاصد بین‌المللی پرواز می‌کنند معمولا حقوق بیشتری نسبت به خلبان های قاره ای یا محلی دریافت می کنند.

اما آموزش مورد نیاز برای همه پروازها یکسان و بسیار فشرده است، بنابراین مزد نهایی معمولا در پایان ارزش این سختی را دارد.

اگر به دنبال قرار گیری در بین ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در اسپانیا هستید، علاوه بر حوزه های سلامت و مدیریت، می توانید در زمینه هوانوردی نیز فعالیت خود را انجام دهید. در این حرفه شما می توانید سالانه رقمی در حدود 48 هزار تا 88 هزار یورو درآمد خواهید داشت.

خلبانی شغلی پر پرستیژ است که با گذشت زمان درآمد در آن نیز باتوجه به عوامل مختلف افزایش می یابد که یکی از ضریب رقم حقوق شما در این زمینه، تجربه شما می باشد.

مدیران بانک محافظ سرمایه های هنگفت

نه تنها در اسپانیا بلکه در تمام جهان هر موقعیت و شغلی که مستلزم رسیدگی به پول باشد، از درآمد بالا و مزد قابل قبولی برخوردار خواهد بود. به همین دلیل، مدیران بانک ها از جمله پرتقاضاترین و پرحقوق ترین مدیران در اسپانیا هستند. این نقش ها به یک نامزد واجد شرایط و اختصاصی با دانش قوی در مورد سرمایه گذاری ها و سرمایه ها نیاز دارد؛ کسی که بتواند بر کارایی کل سازمان خود نظارت کند و در عین حال مسئول میلیون ها یا گاهی اوقات، میلیاردها درآمد دیگران باشد.

پس اگر شما می خواهید چنین شخصی را بر روی چنین شغل پر ریسک و همچنین نیازمند دانش و تخصصی زیاد بگذارید، باید حتما طوری به او دستمزد دهید که وی در میان ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در اسپانیا قرار بگیرد و برای سرمایه و کار شما ارزش قائل شود.

به طور معمول، یک مدیر بانک باید حداقل دارای مدرک لیسانس در تجارت، امور مالی یا حسابداری باشد. آن ها باید با خدمات و محصولات ارائه شده توسط بانک از جمله کلیه عملیات پس انداز و وام آشنا بوده و باید دارای مهارت های عالی در خدمات مشتریان باشند. مدیران بانک محافظ سرمایه های هنگفت سرمایه داران هستند سالانه می توانند از 52 هزار تا 88 هزار یورو درآمد به دست آورند.

سوالات پر تکرار 10 شغل برتر و پر درآمد در اسپانیا

در حال حاضر و و در سال 2023 به طور کلی ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در اسپانیا شامل شغل پزشکی و جراحی، مدیر عاملی، مدیران مالی، رادیولوژیست، ارتودنتیست، مدیران حوزه آی تی، قضات، مدیران بازاریابی، خلبانان و مدیران بازاریابی می شود.

باید بگوییم ککه بالاترین درآمد را در اسپانیا پزشکان و جراحان به خود اختصاص می دهند که باتوجه به تجربه و زمینه تخصص درآمد آن ها متفاوت است.

 افراد متخصص و مدیر در حوزه آی تی و فناوری اطلاعات به طور متوسط سالانه 87 هزار یورو درآمد دارند که بازه درآمدی آن ها می توئاند از 63 هزار تا 108 هزار یورو را شامل شود.

درآمد پزشکان و جراحان در اسپانیا باتوجه به تجربه و تخصص آنان متفاوت است و می تواند از 105 هزار تا 285 هزار یورو متغیر باشد.

 بله، در اسپانیا خلبانان می توانند درآمد بالایی داشته باشند و در حال حاضر در میان ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در اسپانیا قرار می گیرند.

کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در این مطلب ۱۰ شغل برتر و پر درآمد در اسپانیا را به شما معرفی کردند. برای اطلاع از دیگر مشاغل در اسپانیا و یا شناخت دیگر موارد مهاجرتی مشاورین ما در دفاتر غرب و مرکزی تهران و یا دفتر شیراز آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

همچنین می توانید با مطالعه سایر مقالات وبسایت اطلاعات خوبی را در مورد شرایط کار و اقامت در کشور اسپانیا کسب کنید، به طور مثال مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسپانیا را حتما پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *