سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسپانیا

/ / سرمایه گزاری و ثبت شرکت
سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسپانیا

اسپانیا با طبیعتی شگفت انگیز و شرایط خوب آب و هوایی ، اقتصادی و رفاهی همواره محل خوبی برای زندگی بوده است . کشور اسپانیا با عضویت در اتحادیه اروپا امکان سفر به کلیه کشورهای اروپا را برای مهاجرین فراهم می نماید . روش های مختلفی برای مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت وجود دارد که سرمایه گذاری و ثبت شرکت یکی از آنها است . سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسپانیا یکی از معتبرترین راه های ورود به کشور اسپانیا می باشد که همواره مورد توجه افراد زیادی قرار میگیرد . فعالیت های تجاری در کشور اسپانیا شیوه های متفاوتی دارد که در این مقاله به بررسی آنها می پردازیم . موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی تلاش نموده است که با جمع آوری اطلاعات موردنیاز شما در تمام زمینه ها از جمله مهاجرت و سرمایه گذاری در اسپانیا شما را در رسیدن به هدفتان یاری نماید .

اسپانیا پنجمین کشور پهناور اروپا و نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا می باشد . اسپانیا با پایتختی شهر مادرید از سطح رفاه و زندگی بالایی برخوردار است . زبان رسمی مردم اسپانیایی و واحد پول رسمی یورو می باشد . جمعیت این کشور در حدود ۵۰ میلیون نفر است که در حدود ۱۲% آن را مهاجرین تشکیل می دهند و پس از قبرس بیشترین میزان مهاجرت در میان کشورهای اروپایی را دارد . زبان اسپانیایی به عنوان زبان رسمی شناخته می شود و تقریبا تمام مردم پیرو آیین مسیحیت می باشند . زبان های محلی دیگری در میان مردم وجود دارد که در نواحی مختلف صحبت می شود . طبیعت اسپانیا بسیار زیبا و بی نظیر است و جزایر قناری در این کشور قرار دارد که باعث شده افراد زیادی به این کشور سفر کنند . آب و هوا در مناطق شمال معتدل و در جنوب مدیترانه ای است .

شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسپانیا

یکی از گزینه های مهاجرت به اسپانیا ، روش سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسپانیا است که می تواند مزایای زیادی را برای افراد به همراه داشته باشد . این شیوه برای کسانی که در تجارت و کارآفرینی تجربه دارند بهترین راه برای رسیدن به اقامت این کشور است . سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسپانیا روش های متفاوتی دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت .

شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسپانیا

یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور اسپانیا ، خرید ملک در این کشور می باشد . با خرید یک ملک در اسپانیا میتوانید به اقامت دائم برسید البته در صورتی که مبلغ سرمایه گذاری شده به میزان مشخص و تعیین شده در قانون این کشور باشد . حداقل قیمت مشخص شده برای خرید یک ملک در اسپانیا در حدود ۵۰۰,۰۰۰ یورو است که به محض خرید برای فرد و همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال اقامت دائم داده خواهد شد . در این روش احتیاجی به اقامت شش ماهه در سال وجود ندارد و فرد از تمام حقوق شهروندی اسپانیا بهره مند می شود .

ثبت شرکت در اسپانیا

شرکت های متفاوتی را میتوان در این کشور به ثبت رساند . که معروفترین آنها ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اسپانیا می باشد . در قدم اول باید برای شرکت موردنظر نام تجاری مناسب انتخاب نمایید . سپس یک طرح تجاری کامل از هدف و فعالیت های شرکت ارائه دهید . یک حساب جاری باید به نام شرکت و با سپرده کردن حداقل سه هزار یورو در یکی از بانک های کشور اسپانیا باز شود . نوشتن اساسنامه و اظهارنامه مالیاتی از جمله موارد ضروی برای ثبت شرکت است .

دقت داشته باشید که برای تمام شرکت های موجود در کشور اسپانیا یک شماره شناسایی مالیاتی صادر می شود که برای تمام فعالیت های مالی اجباری است . پس از طی این مراحل باید در یک دفتر اسناد رسمی سند اصلی را تحویل بگیرید و در اداره مالیات به ثبت برسانید . در ابتدا به فرد اقامت موقت یک ساله داده خواهد شد که میتواند هر سال برای تمدید آن اقدام نماید . پس از سه یا پنج سال میتوانید برای اقامت دائم اقدام نمایید . حداقل تعداد سهامداران در این شرکت یک نفر است و هر سال حسابرسی سالانه متناسب با درآمد شرکت انجام می شود .

نوع دیگر شرکت ثبت شرکت های سهامی عام است که توسط چند سهامدار تاسیس می شود و حداقل سرمایه ۶۰۰۰۰ یورو مورد نیاز است . این نوع شرکت ها از یک فرد به عنوان مدیر و هیئت مدیره متشکل از تمامی سهامداران تشکیل شده است .

سایر ثبت شرکت ها در اسپانیا

شرکت های مشارکتی در اسپانیا به منظور تجارت های کوچک در اسپانیا طراحی می شوند که میتواند توسط دو یا چند شخص حقیقی یا حقوقی تاسیس شوند . این روش نیز یکی از راه های مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسپانیا می باشد .

ثبت شرکت در اسپانیا

نوعی شرکت به نام شخص خویش فرما یا شخص مالیات پرداز نیز وجود دارد ک برای کسب و کارهای کوچک راه اندازی می شود . مجوز فعالیت های تجاری به عنوان یک شخص حقیقی مالیات پرداز صادر می شود و شخص مسئول تمام سود و زیان های شرکت است . تاسیس این نوع شرکت ها احتیاج به سابقه مدیریتی و کسب و کار دارد و به کسانی که در این زمینه فعالیت نداشته اند توصیه می شود .

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در اسپانیا

  1. پرینت حساب بانکی سه ماه اخیر
  2. گواهی اشتغال به کار و داشتن مسئولیت مشخص
  3. ترجمه مدرک عدم سوء پیشینه

۴٫بیمه نامه مسافرتی

  1. اصل سند مالکیت

با ثبت شرکت در اسپانیا می توانید مالکیت تمام سهام خود باشید و به هیچ شریک بومی نیاز ندارید . در ثبت شرکت می تواند از مارک های تجاری زیاد استفاده نمایید و همچنین قوانین تجارت و گمرک در اروپا آزاد می باشد .

اقتصاد کشور اسپانیا یک اقتصاد پر رونق و پویا بوده است که با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسپانیا میتوان از مزایای خوبی بهره مند شد . اما ثبت شرکت و انتقال پول به کشوری دیگر امری بسیار حساس است و در صورتی که توسط وکلای ماهر انجام نشود میتواند باعث به هدر رفتن تمام سرمایه شما بشود و توصیه ما به شما این است برای این کار حتما با استفاده از کسانی که در این زمینه مهارت دارند اقدام نمایید . وکلای موسسه مهرآفرین رجبی میتوانند به بهترین شکل ممکن مشاوره های سرمایه گذاری را در این کشور و همچنین پیشنهاد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان را برای شما انجام داده و شما را به اقامت اسپانیا ، لهستان و در حالت کلی مهاجرت به اروپا برسانند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *