10 شرکت و بانک مهم در فرانسه

10 شرکت و بانک مهم در فرانسه که بخش اعظمی از سرمایه مالی و نیروی کار این کشور را در اختیار دارند، می توانند مقصد مناسبی نیز برای شما به عنوان یک مهاجر دارای تخصص و جویای کار در این کشور باشند که با یافتن فرصت شغلی مناسب و استخدام در آن ها، به کشور فرانسه مهاجرت نمایید.

کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله شما را با این 10 شرکت و بانک مهم در فرانسه آشنا خواهند نمود.

حتی اگر به دنبال کار و استخدام در این شرکت ها و بانک ها نباشد، به طور یقین در طول اقامت و زندگی خود نیاز به خدمات یا محصولات این کمپانی ها خواهید داشت. 

ضمن اینکه پس از مهاجرت و نقل مکان به فرانسه هرچه بتوانید اطلاعات خود را به عنوان یک ساکن این کشور بالاتر ببرید قطعا در زندگی روزمره خود تاثیرات آن را دریافت خواهید کرد، پس توصیه می کنیم علاوه بر موارد این مقاله سعی کنید حتی دیگر کمپانی های مطرح فرانسه را نیز تا حدی بشناسید.

به طور کل باید بدانید که فرانسه یکی از اقتصادهای بزرگ و همهم در اروپا و جهان است و مهاجرت و اشتغال در این کشور می تواند زمینه ساز یک زندگی ایده آل و با رفاه قابل قبولی برای شما باشد. به همین خاطر پیشنهاد داریم حتما مقاله مهاجرت به فرانسه را نیز مطالعه نموده و تمامی روش های ممکن برای رسیدن به این هدف و مزایا و معایب هرکدام را بشناسید.

فهرست مطالب
10 شرکت و بانک مهم در فرانسه

بانک های برتر فرانسه

بانک‌های برتر فرانسه به عنوان بزرگترین و معتبرترین بانک‌های این کشور شناخته می‌شوند و در اقتصاد فرانسه و حتی در اقتصاد جهانی نقش مهمی دارند. در زیر به معرفی بانک‌های برتر فرانسه پرداخته شده است:

بانک بی ان پی فرانسه BNP Paribas

بانک بی ان پی BNP Paribas یکی از پنج بانک برتر جهان است که در بیش از 75 کشور حضور دارد. بر اساس کل دارایی های به دست آمده، این بانک در صدر فهرست رتبه بندی در فرانسه قرار دارد و کل دارایی های خریداری شده توسط BNP Paribas در سال 2017 برابر با 2077 میلیارد یورو بوده است.

این بانک 175 سال پیش در سال 1848 تأسیس شد و یک بانک جهانی چندملیتی و شرکت هلدینگ خدمات مالی است. این بانک در سال 2000 از ادغام بانک ملی پاریس و پاریباس، که قبلاً به عنوان بانک پاریس و پاییز شناخته می شد، تأسیس شد. این بانک با 190 هزار کارمند در سه حوزه تجاری اصلی سازماندهی شده است: تجاری، بانکداری و خدمات شخصی (CPBS)، سرمایه گذاری و خدمات حفاظتی (IPS) و بانکداری شرکتی و نهادی (CIB).

این گروه در یورونکست پاریس و جزئی از شاخص بورس یورو استوکس 50 فهرست شده است، در حالی که در شاخص CAC40 فرانسه نیز گنجانده شده است. BNP Paribas بزرگترین گروه بانکی در اروپا و نهمین گروه بانکی بزرگ در جهان از نظر دارایی است که پس از بحران مالی سال 2008، این بانک به یکی از پنج بانک بزرگ جهان تبدیل شد. در فوربس 2000 این بانک به عنوان سی و سومین شرکت بزرگ عمومی در جهان رتبه بندی شد؛ پس باید در میان 10 شرکت و بانک مهم در فرانسه قرار بگیرد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شناخت برترین شرکت ها برای کار و سرمایه گذاری در خارج از کشور از طریق مشاوران خبره و به روز رجبی

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

کمپانی Moët Hennessy Louis Vuitton یا LVMH

کمپانی Moët Hennessy Louis Vuitton یا LVMH یک هلدینگ و کنگلومرای چند ملیتی فرانسوی است که متخصص در کالاهای لوکس است و دفتر مرکزی آن در پاریس می باشد. این شرکت در سال 1987 از طریق ادغام خانه مد Louis Vuitton با Moët Hennessy تشکیل شد. در حال حاضر و در سال 2023 LVMH  با ارزش 500 میلیارد دلاری، با ارزش ترین شرکت اروپا نیز می باشد.

LVMH حدود 60 شرکت تابعه را کنترل می کند که امروزه شامل بیش از 75 مزون استثنایی است که هر کدام محصولاتی با کیفیت بالا ایجاد می کنند. این تنها گروهی است که در هر پنج بخش عمده بازار لوکس حضور دارد: شراب و ارواح، مد و کالاهای چرمی، عطر و لوازم آرایشی، ساعت و جواهرات و خرده فروشی انتخابی. برخی از معتبرترین شرکت های زیر مجموعه آن عبارتند از:

 • Tiffany & Co
 • Christian Dior
 • Fendi
 • Givenchy
 • Marc Jacobs
 • Bulgari

شرکت های تابعه اغلب به طور مستقل و تحت چترهای شش شاخه مدیریت می شوند: گروه مد، شراب ها و شراب‌ها، عطر و لوازم آرایشی، ساعت و جواهرات، توزیع انتخابی و سایر فعالیت ها. قدیمی ترین برندهای LVMH تولیدکننده شراب Château d’Yquem است که تاریخ پیدایش آن به سال 1593 برمی گردد. برنارد آرنو رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل LVMH است و تلاش بسیاری برای قرارگیری این کمپانی در میان 10 شرکت و بانک مهم در فرانسه انجام داده است.

برای انتخاب یک کشور جنبه های مختلف آن را بررسی کنید ؛ شناخت بهتر فرانسه با مطالعه مقالات زیر !

گروه کریدیت آگریکول فرانسه Crédit Agricole Group

در سومین مورد از 10 شرکت و بانک مهم در فرانسه به سراغ یکی دیگر از غول های بانکی این کشور می رویم. گروه کریدیت آگریکول Crédit Agricole Group دومین نهاد بزرگ در سیستم بانکی فرانسه و بزرگترین موسسه مالی تعاونی در جهان است که کل دارایی های خریداری شده توسط این گروه در سال 2020 برابر با 2.741 تریلیون یورو بوده است. این نهاد بسیار قدیمی است و در سال 1894، نزدیک به 129 سال پیش تأسیس شد.

این بانک دومین بانک بزرگ فرانسه، پس از BNP Paribas و همچنین سومین بانک بزرگ در اروپا و دهمین بانک بزرگ در جهان می باشد. این بانک متشکل از شبکه ای از بانک های محلی کردیت آگریکول، 39 بانک منطقه ای کردیت آگریکول و یک موسسه مرکزی کریدیت آگریکول S.A. است.

دفتر مرکزی این بانک در مونتروژ است و در حال حاضر بیش از 10 هزار کارمند دارد. این بانک همچنین خدمات بانکداری خرد، بیمه شرکتی و بانکداری سرمایه گذاری را در اروپا و سایر بازارها ارائه می دهد. این بانک به بیش از 52 میلیون مشتری در سراسر جهان خدمات ارائه می دهد. گروه کریدیت آگریکول اسپانسر تیم دوچرخه سواری جاده حرفه ای کریدیت آگریکول از سال 1998 تا 2008 بود.

گروه کریدیت آگریکول فرانسه Crédit Agricole Group

کمپانی لورئال L’Oréal

دومین کمپانی بزرگ و چهارمین مورد از لیست 10 شرکت و بانک مهم در فرانسه نیز مربوط به زمینه های مد و آرایش است. کمپانی لورئال L’Oréal یک شرکت فرانسوی آرایشی بهداشتی است که دفتر مرکزی آن در کلیشی، با دفتر ثبت شده در پاریس است. این کمپانی بزرگترین شرکت لوازم آرایشی در جهان است و فعالیت های خود را در زمینه رنگ مو، مراقبت از پوست، محافظت در برابر آفتاب، آرایش، عطر و مراقبت از مو توسعه داده است.

در اوایل قرن بیستم، یوژن پل لوئی شولر شیمیدان جوان فرانسوی، فرمول رنگ مو به نام Oréale را توسعه داد. شولر محصولات خود را فرموله و تولید کرد که سپس تصمیم گرفت آن ها را به آرایشگران پاریسی بفروشد و در 31 ژوئیه 1919، شولر شرکت خود را به نام «شرکت رنگ موی ایمن فرانسه» به ثبت رساند. اصول راهنمای این شرکت که در نهایت به L’Oréal تبدیل شد، تحقیق و نوآوری در زمینه زیبایی بود.

L’Oréal در حال حاضر بیش از 500 برند و هزاران محصول منحصر به فرد را در تمام بخش های تجارت زیبایی به بازار عرضه می کند: رنگ مو، دائمی، حالت دهنده مو، مراقبت از بدن و پوست، پاک کننده ها، آرایش، و عطر. محصولات این شرکت در طیف گسترده ای از کانال های توزیع، از آرایشگاه ها و عطاری ها گرفته تا سوپرمارکت ها، مراکز بهداشتی-زیبایی، داروخانه ها و پست مستقیم یافت می شوند.

گروه بانکی سوسیته جنرال Société Générale

گروه بانکی سوسیته جنرال Société Générale

گروه بانکی سوسیته جنرال Société Générale پنجمین مورد از لیست 10 شرکت و بانک مهم در فرانسه می باشد که در کشورهای انگلیسی زبان به صورت محاوره ای با نام SocGen شناخته می شود، یک شرکت خدمات مالی چندملیتی مستقر در فرانسه است که در سال 1864 تأسیس شد و در مرکز شهر در نزدیکی پاریس به ثبت رسیده است.

سوسیته جنرال سومین بانک بزرگ فرانسه از نظر کل دارایی ها پس از BNP Paribas و Crédit Agricole و همچنین ششمین بانک بزرگ در اروپا و هجدهمین بانک جهان است. از سال 1966 تا 2003 این بانک به همراه بانک ملی پاریس و کریدیت لیون به عنوان یکی از بانک های تجاری بزرگ فرانسوی Trois Vieilles «سه قدیم» شناخته می شد.

بر اساس مجموع دارایی های به دست آمده، این سومین سیستم بانکی نهاد بزرگ در کشور بوده و کل دارایی های خریداری شده توسط این بانک در سال 2019 برابر با 2395.4 کرور یورو بوده است. دفتر مرکزی این گروه بانکی در بلوار هاوسمان، منطقه 9، پاریس واقع شده است و آخرین درآمد عملیاتی گزارش شده در سال 2019 برابر با  4.767 میلیارد یورو بوده است.

توتال انرژی TotalEnergies

توتال انرژی TotalEnergies یک شرکت چند ملیتی یکپارچه انرژی و نفت فرانسوی است که در سال 1924 تأسیس شد و یکی از هفت شرکت بزرگ نفتی جهان است. تجارت آن کل زنجیره نفت و گاز، از اکتشاف و تولید نفت خام و گاز طبیعی گرفته تا تولید برق، حمل و نقل، پالایش، بازاریابی فرآورده های نفتی و تجارت بین المللی نفت خام و محصولات را پوشش می دهد.

توتال انرژی همچنین یک تولید کننده مواد شیمیایی در مقیاس بزرگ است. دفتر مرکزی این کمپانی در توتال تور در منطقه لادفنس در غرب پاریس واقع شده است. این شرکت جزء شاخص بورس اوراق بهادار Euro Stoxx 50 بوده و در سال 2023 فوربس جهانی 2000، توتال انرژی را به عنوان بیست و یکمین شرکت بزرگ عمومی در جهان رتبه بندی کرده است.

توتال از سال 1990 سرمایه گذار قابل توجهی در بخش انرژی کشورمان نیز بوده است. در سال 2017، توتال و شرکت ملی نفت ایران قراردادی را برای توسعه و تولید پارس جنوبی، بزرگترین میدان گازی جهان امضا کردند. این پروژه ظرفیت تولید 2 میلیارد فوت مکعب در روز را خواهد داشت. گاز تولیدی از سال 2021 عرضه کننده بازار داخلی ایران بوده است. توتال انرژی یکی از شرکت های مهم در اقتصاد فرانسه و موارد در لیست 10 شرکت و بانک مهم در فرانسه است.

در همین راستا پیشنهاد می کنیم که مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه را هم مطالعه کرده و از چگونگی ورود به بازار کار و سرمایه گذاری این کشور باخبر شوید.

 تیم مشاوره هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی با ارائه وبینارهای کاربردی پاسخگوی ابهامات و سوالات شما عزیزان در خصوص مسایل مهاجرت است ، ما در کنار شما هستیم تا مسیر مهاجرت را هموار و روشن کرده و از ریسک ها و دغدغه های آن بکاهیم ، در وبینار ارائه شده در این بخش ، چالش های پیش روی افراد در مسیر مهاجرت را بررسی کرده و راه کارهای عملی و کاربردی ارائه داده ایم.

مدت زمان این وبینار یک ساعت و چهل و سه دقیقه است.

نمایش ویدیو درباره وبینار روش های مهاجرتی و چالش های پیش رو
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

با تکمیل فرم درخواست مشاوره ابهامات خود در زمینه مهاجرت را برطرف کنید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

گروه بی پی سی ای Groupe BPCE

گروه بی پی سی ای Groupe BPCE یک گروه بانکداری بزرگ فرانسوی است که در سال 2009 از ادغام دو گروه عمده بانکداری خرده فروشی تشکیل شد. از سال 2021، این بانک چهارمین بانک بزرگ فرانسه، هفتمین بانک بزرگ در اروپا و نوزدهمین بانک در جهان از نظر کل دارایی ها بود. این بانک بیش از 8200 شعبه در سراسر کشور تحت نام های تجاری مربوطه خود دارد که به نزدیک به 150 میلیون مشتری خدمات ارائه می دهد.

گروه بی پی سی ای Groupe BPCE یکی از بانک های پیشرو فرانسه است که دفتر مرکزی آن در پاریس است. این بانک در حال حاضر بیش از 117 هزار کارمند دارد و به بیش از 36 میلیون مشتری خدمات ارائه می دهد. BPCE به مشتریان خود طیف گسترده ای از محصولات بانکی و مالی از راه حل های سرمایه گذاری، مدیریت پول نقد، خدمات راه حل های مالی و خدمات مختلف دیگر را ارائه می دهد. این بانک چهارمین بانک در میان 10 شرکت و بانک مهم در فرانسه می باشد.

کشور فرانسه یکی از اقتصادهای برتر جهان است که فرصت های شغلی بسیاری را در خود جای داده است و مهجران بسیاری سالانه برای کار به این کشور نقل مکان می کنند. به شما پیشنهاد می کنیم مقاله کار در فرانسه را حتما مطالعه نمایید تا از شرایط و قوانین کاری در این کشور و همچنین چگونگی یافتن شغل و جذب این بازارکار شدن مطلع شوید.

شرکت بیمه ای آکسا در فرانسه AXA

شرکت بیمه ای آکسا در فرانسه AXA

هشتمین مورد از لیست 10 شرکت و بانک مهم در فرانسه مربوط به شرکت بیمه آکسا AXA می باشد. این شرکت یک شرکت بیمه چندملیتی فرانسوی است که دفتر مرکزی آن در منطقه 8 پاریس است. AXA همچنین مدیریت سرمایه گذاری و سایر خدمات مالی را ارائه می دهد.

گروه آکسا عمدتاً در اروپای غربی، آمریکای شمالی، منطقه اقیانوس آرام هند و خاورمیانه فعالیت می کند و در آفریقا نیز حضور دارد. آکسا مجموعه ای از مشاغل مستقل است که بر اساس قوانین و مقررات بسیاری از کشورها اداره می شود. این جزئی از شاخص بازار سهام یورو Stoxx 50 است. این شرکت در سال 1985 نام Axa را برگزید و در سال 1991 شرکت Equitable را بر عهده گرفت و (UAP) بزرگترین شرکت بیمه فرانسه را در سال 1996 خریداری کرد تا به Axa-UAP تبدیل شود و در سال 1999 به نام Axa بازگشت.

در ماه مه 2016 این شرکت اعلام کرد که سرمایه‌گذاری در سهام و اوراق قرضه تنباکو را متوقف می‌کند و اجازه می دهد اوراق قرضه مرتبط با دخانیات خود را به پایان برساند. اکتبر 2019، این شرکت Axa Bank بلژیک را به مبلغ 620 میلیون یورو (688.51 میلیون دلار آمریکا) به Crelan فروخت.

گروه کریدیت موچال Crédit Mutuel Group

گروه کریدیت موچال Crédit Mutuel Group یک گروه بانکداری تعاونی فرانسوی است که یکی از پنج بانک برتر کشور با بیش از 30 میلیون مشتری است. ریشه های آن از جنبش تعاونی آلمانی الهام‌گرفته و به فردریش ویلهلم رایفایزن در آلزاس-لورن تحت حاکمیت آلمان در دهه 1880 بازمی‌گردد. کریدیت موتوئل یکی از اعضای اتحادیه بین المللی رایفیزن (IRU) بود.

این بانک ششمین بانک برتر از نظر کل دارایی های به دست آمده است. کل دارایی های خریداری شده توسط گروه کریدیت موچال در سال 2020 برابر با 796 میلیارد یورو بوده است. دفتر مرکزی این بانک در استراسبورگ، آلزاس واقع شده است و عمدتاً چهار نوع خدمات را ارائه می دهد؛ بانکداری شرکتی، بانکداری مصرف کننده، خدمات بیمه و بانکداری خصوصی.

گروه کریدیت موچال علیرغم اینکه به عنوان یک مؤسسه مهم واحد تحت نظارت بانکداری اروپا تعیین شده است، ساختار غیرمتمرکز دارد. در فرانسه، شبکه اصلی خرده‌فروشی گروه از حدود 2000 بانک محلی Crédit Mutuel تشکیل شده است که مطابق با سیستم Raiffeisen متعلق به مشتریانشان است. این بانک های تعاونی محلی در 18 فدراسیون منطقه ای و یک فدراسیون کشاورزی در سراسر کشور گروه بندی می شوند. کریدیت موچال آخرین بانک در لیست 10 شرکت و بانک مهم در فرانسه می باشد.

خودروسازی رنو Renault

خودروسازی رنو Renault یک خودروساز چندملیتی است که در سال 1899 تاسیس شد. این شرکت طیف وسیعی از خودروها و ون ها را تولید می کند که در ابتدا برای تولید کامیون، تراکتور، تانک، اتوبوس، موتور هواپیما و هواپیما و وسایل نقلیه ریلی خودرو استفاده می شد.

طبق گزارش سازمان بین المللی سازندگان خودرو، در سال 2016 رنو نهمین خودروساز بزرگ جهان از نظر حجم تولید بود. تا سال 2017، اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی به بزرگترین فروشنده وسایل نقلیه سبک در جهان تبدیل شد. رنو نهمین خودروساز بزرگ جهان از نظر حجم در سال 2016 بود و این شرکت در سال 2017 با نیسان و میتسوبیشی متحد شد و با هم بزرگترین فروشندگان خودروهای سبک بودند.

این شرکت در 134 کشور جهان حضور دارد و تا پایان سال 2020 میلادی 3.8 میلیون دستگاه خودرو فروخته است. برای رویارویی با چالش های تکنولوژیکی بزرگ آینده و در عین حال ادامه دنبال کردن یک استراتژی رشد سودآور؛ رنو بر گسترش بین المللی تمرکز کرده و از هم افزایی پنج برند خود استفاده می کند: رنو، داچیا، رنو سامسونگ موتورز، آلپاین و لادا. خودروسازی رنو آخرین مورد از 10 شرکت و بانک مهم در فرانسه بود که به شما معرفی کردیم.

با شرکت ها و بانک های مهم در کشورهای مطرح اروپایی آشنا شوید.

سوالات پر تکرار 10 شرکت و بانک مهم در فرانسه

 10 شرکت و بانک مهم در فرانسه شامل بانک BNMP، LVMH، گروه کریدیت آگریکول، گروه بانکی سوسیته جنرال، کمپانی لورئال، توتال انرژی، گروه بی پی سی ای، شرکت بیمه ای آکسا، گروه کریدیت موچال و خودروسازی رنو می باشد.

 این کمپانی 65 برند را مدیریت می کند که برترین آن ها شامل

 • Tiffany & Co
 • Christian Dior
 • Fendi
 • Givenchy
 • Marc Jacobs
 • Bulgari می باشد.

 بزرگ ترین بانک کشور فرانسه بانک بی ان پی BNP Paribas می باشد.

 در حال حاضر LVMH یا همان لوئی ویتون با ارزش ترین کمپانی فرانسوی است.

 خودروسازی رنو بزرگ ترین کمپانی خودروسازی فرانسه است.

کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در این مطلب 10 شرکت و بانک مهم در فرانسه را به شما معرفی کردند؛ برای کسب اطلاعات بیش تر و شناخت سایر شرکت ها و روش های مهاجرتی با کارشناسان ما در دفاتر غرب و مرکزی تهران و یا دفتر شیراز تماس حاصل فرمایید ، همنین پیشنهاد می کنیم مقاله کار دانشجویی در فرانسه را نیز بخوانید تا اگر با هدف تحصیل به این کشور مهاجرت می کنید بدانید برترین مشاغل در دوران دانشجویی کدامند و چقدر از هزینه های تحصیل شما را پوشش می دهند.

ویزای فرانسه در دستان مراجعین ماست ، شاید فیلم های بعدی را با شما ضبط کنیم!

نمایش ویدیو درباره امین ره جوی فرانسه
نمایش ویدیو درباره حسین عبدلی فرانسه
نمایش ویدیو درباره آیدا دلپسند فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post