شاخص های اقتصادی برای ثبت شرکت در ایتالیا

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
شاخص های اقتصادی برای ثبت شرکت در ایتالیا
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

شاخص های اقتصادی برای ثبت شرکت در ایتالیا موضوعی است که در این نوشتار از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در مورد آن صحبت خواهیم کرد ، موضوعی مهم و حیاتی برای کسانی که قصد سرمایه گذاری در ایتالیا را دارند.

بنابراین اکیدا توصیه می کنیم مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایتالیا را نیز بخوانید تا با انواع شرکتهای قابل ثبت و همچنین نیازمندی های اولیه برای سرمایه گذاری در این کشور آشنا شوید.

همواره در راه اندازی یک بیزنس در خارج از کشور حال به هر نحوی ، تاسیس شرکت ، تاسیس کارخانه ، تاسیس مغازه و غیره عواملی وجود دارند که در کنترل افراد و یا همان شخص سرمایه گذار می باشند ، مانند : تجربه در زمینه موردنظر ، میزان تحصیلات و سواد آکادمیک در صورت نیاز ، بودجه موجود برای آغاز کار ، انتخاب مکان سرمایه گذاری و غیره.

اما علاوه بر این موارد بعضی عوامل نیز وجود دارند که از کنترل شخص خارج هستند ، اما می توانند در تصمیم نهایی یک شخص در انتخاب مقصد سرمایه گذاری و یا نوع سرمایه گذاری تاثیر بسزایی داشته باشند ، این عوامل شاخص های اقتصادی نام دارند ، شاخص هایی نظیر : نرخ بیکاری ، نرخ تورم ، بهره های بانکی و غیره.

در ادامه این قسمت شما را با شاخص های اقتصادی تاثیر گذار در سرمایه گذاری در ایتالیا بیشتر آشنا خواهیم کرد.

شاخص های اقتصادی برای ثبت شرکت در ایتالیا

نرخ بیکاری

نرخ بیکاری در هر جامعه و در هر کشوری نشان از توانمندی و پویایی اقتصاد هر کشور است و زمانی که نرخ بیکاری در کشوری بالا باشد یعنی اینکه شرایط اقتصادی نامساعدی در کشور حاکم است که باز در پی آن امنیت سرمایه گذاری را پایین و ریسک آن را افزایش می دهد . پس نرخ بیکاری می تواند عامل مهمی در جذب سرمایه گذاران باشد.

طی سالیان گذشته ایتالیا گریبان گیر نرخ بیکاری بالایی بوده است ، اما این نرخ در سه ماهه اول سال 2020 تقریباً به 9.1 درصد رسید که پایین ترین مقدار از سال 2012 می باشد که مهم ترین عامل آن را هم می توان تلاش و اقدامات دولت در جهت جذب و افزایش سمیه گذاران خری انجام داده است ، دانست ، طبق پیش بینی ها این مقدار طی سالیان آینده بسیار کاهش خواهد یافت و اقتصاد نیز رشد مناسبی را پیش خواهد گرفت.

پس می توان این نتیجه را گرفت که هم اکنون با سرمایه گذاری های لازم در این کشور می توان طی چندین سال آینده به یک سود و رشد مناسب ارزش سرمایه و درآمد رسید.

نرخ تورم

تورم با شاخص قیمت مصرف کننده اندازه گیری می شود ، که نشان دهنده درصد تغییر سالانه هزینه خرید کالا و خدمات برای مصرف کننده است که می تواند در فواصل معینی مانند سالانه ، ماهانه و غیره مورد محاسبه قرار گیرد.

طبق آمار دولتی ایتالیا میزان تورم در سال 2016 مقداری نزدیک به 1.23 درصد بوده که تا سال 2020 به 0.14- کاهش پیدا کرده است . همانطور که می بینیم در طی این 4 سال میزان تورم در این کشور بسیار کاهش پیدا کرده و قیمت برخی کالاها با کاهش روبه رو شده است ، که البته بسیاری دلیل آن را اپیدمی کرونا می دانند.

اما نکته قابل توجه این است که میزان تورم در این کشور با توجه به شرایط اقتصادی سختی که چندین سال گذشته با آن مواجه بوده ، این مزان قابل توجه نبوده و همواره کالاها از قیمت ثبات یکسانی برخوردار بوده اند. همین موضوع موجب کاهش خطر ریسک سرمایه گذاری و همچنین مواجه با گرانی در تهیه مواد اولیه یا به طور مثال مواد وارداتی مورد نیاز برای صنایع شده است.

طبق پیش بینی بانک ایتالیا در سال 2022 هم میزان افزایش تورم زیر 1 درصد خواهد بود که مقداری مناسب و کم خطر برای صنایع این کشور خواهد بود.

بهره بانکی

به طور کل نرخ بهره بانکی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا بالا نمی باشد و بانک های ایتالیایی هم میزان نرخ بهره مناسبی را ازگیرندگان بانکی در یافت می نمایند ، در طی یه دهه گذشته میزان نرخ بهره یک درصد بوده است که در طی سال 2020 و 2021 این مقدار به 0.5 درصد کاهش یافته است که دلیل آن همه گیری بیماری کرونا و رکود شدید و ورشکستگی بعضی از مشاغل بوده است.

اما توجه کنید که به عنوان یک سرمایه گذار دریافت وام های بانکی از بانک های این کشور می تواند در جهت راه اندازی شغل و شرکت مورد نظر شما کمک بسیار خوبی برای شما یاشد . البته در سال 2021 بعضی از بانک های خصوصی این کشور هم برای سرمایه گذاران خارجی ، وام های با نرخ بهره کمتر و همچنین مدت بازپرداخت بیش تر و یا مدت استراحت مناسب تر برای شروع باز پرداخت اقساط وام در نظر گرفته بوده اند که با حمایت ها و کمک های دولت ایتالیا این شرایط برای بانک ها و سرمایه گذاران فراهم شده است.

اجاره بها و هزینه زندگی

هزینه زندگی در ایتالیا آن طور که بسیاری از گردشگران انتظار دارند بالا نیست ، البته اگر یک فنجان قهوه در میدان سنت مارک ونیز بنوشید ، احتمالاً برخی از ترس های شما تأیید می شود اما حقیقت این است که در خارج از نقاط داغ گردشگری نیازی نیست هزینه زیادی صرف کنید تا از زندگی دلپذیر لذت ببرید.

بدیهی است که هزینه زندگی در ایتالیا بستگی به شیوه زندگی شما و محل اقامت شما دارد ، هزینه های مسکن در شهرهای بزرگ بیشتر است اما با انتخاب یک شهر کوچک ، مقدار زیادی در املاک و مستغلات ، که اصلی ترین هزینه شما می باشد ، می توانید حتی پس انداز نمایید.

قیمت املاک و مستغلات از 20 هزار دلار در روستایی در جنوب تا ویلاهای چند میلیون دلاری در توسکانی یا دریاچه کومو متفاوت است ، البته همه چیز در این بین وجود دارد و درشهرهای متوسط ، اغلب آپارتمان هایی از حدود 65000 دلار تا 125000 دلار وجود دارند.

همچنین اجاره بها در شهر های میان کشور از 400 تا 700 دلار ماه تا شمال و شهر های بزرگ و اصلی کشور مانند میلام ، رم و غیره تا ماهانه 3000 دلار هم وجود دارند . اما برای مهاجرین جنوب گزینه های بهتری را ارائه می کند و می توانندآپارتمان های دو خوابه تا ماهانه 300 دلار هم به دست آورند.

تولید ناخالص داخلی

تولید ناخالص داخلی به کل ارزش بازار همه کالاها و خدمات تولید شده در یک کشور در سال اشاره دارد ، این میزان یک شاخص مهم برای ارزیابی قدرت اقتصادی یک کشور است ، در سال 2020 ، تولید ناخالص داخلی در ایتالیا حدود 1.88 تریلیون دلار آمریکا بود ه است که باز هم توانست خود را در جایگاه سوم در اروپا و هشتم در جهان قرار دهد.

افزایش قابل توجه سالانه تولید ناخالص داخلی ایتالیا از زمان بحران اقتصادی جهانی در سال 2008 تا کنون نشان داده است که در سال های آتی هم با این که این کشور با نوسانات و معزلاتی دست و پنجه نرم خواهد کرد اما به طور قطع از کورس اولین اقتصادن اروپا بیرون نخواهد آمد.

پس از سال 2008 و رکود اقتصادی شدید در این کشور ، دولت با کاهش هزینه های ناکارا آمد توانست که این میزان درآمد را در موارد بهتر و مفید تر در کشور سرمایه گذاری کرده و رکود را از بین ببرد ، یکی از مهم ترین موارد مهم هم چذب سرمایه های خارجی از خارج از کشور بود ، که هر ساله این نظریه با موفقیت های بیشتری مواجه شده و در حال افزایش می باشد.

سوالات پر تکرار شاخص های اقتصادی ایتالیا

در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تمام اطلاعاتی که یک سرمایه گذار در خصوص شاخص های اقتصادی برای ثبت شرکت در ایتالیا باید بداند را شرح دادیم ، برای پرسیدن سوالات خود با ما از طریق بخش دیدگاه در تماس باشید. 

نرخ بیکاری در ایتالیا چقدر است؟

طی سالیان گذشته ایتالیا گریبان گیر نرخ بیکاری بالایی بوده است ، اما این نرخ در سه ماهه اول سال 2020 تقریباً به 9.1 درصد رسید که پایین ترین مقدار از سال 2012 می باشد

نرخ تورم در ایتالیا چقدر است؟

طبق پیش بینی بانک ایتالیا در سال 2022 هم میزان افزایش تورم زیر 1 درصد خواهد بود که مقداری مناسب و کم خطر برای صنایع این کشور خواهد بود.

بهره بانکی درایتالیا چند درصد است؟

در طی یه دهه گذشته میزان نرخ بهره یک درصد بوده است که در طی سال 2020 و 2021 این مقدار به 0.5 درصد کاهش یافته است که دلیل آن همه گیری بیماری کرونا و رکود شدید و ورشکستگی بعضی از مشاغل بوده است.

بهای املاک در ایتالیا چقدر است؟

قیمت املاک و مستغلات از 20 هزار دلار در روستایی در جنوب تا ویلاهای چند میلیون دلاری در توسکانی یا دریاچه کومو متفاوت است ، البته همه چیز در این بین وجود دارد و درشهرهای متوسط ، اغلب آپارتمان هایی از حدود 65000 دلار تا 125000 دلار وجود دارند.

در این مقاله از موسسه مهاجرتی رجبی ، تلاش کردیم شاخص های اقتصادی برای ثبت شرکت در ایتالیا را به شما معرفی کنیم ، برای کسب اطلاعات دقیق تر ، با ما از طریق شماره های دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید ، همچنین مقاله کار در ایتالیا را برای تکمیل اطلاعات خود بخوانید تا با دستمزد ها و حداقل حقوق ها آشنا شوید.

2.1/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه