سرمایه گذاری در مناطق ویژه چین

سرمایه گذاری در مناطق ویژه چین
مشاور مهاجرتی

سرمایه گذاری در مناطق ویژه چین راه حلی بسیار هوشمندانه برای بهره بردن از مشوق های سرمایه گذاری ارائه شده از سوی دولت چین برای جذب سرمایه خارجی است ، در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی این موضوع پرداخته ایم با ما همراه باشید.

مناطق توسعه اقتصادی چین (EDZ) مناطقی با سیاست های تجاری ترجیحی هستند که با مناطق حاکم بر کشور به طور کلی متفاوت هستند ، برای اولین بار در دهه ۱۹۷۰ با آزمایش ، چین طیف وسیعی از EDZ ها را برای جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) و تقویت رشد داخلی ایجاد کرده است.

اگر قصد سرمایه گذاری یا تاسیس شعبه و ثبت شرکت در چین را دارید توصیه می کنیم حتما مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در چین را بخوانید

EDZ طیف گسترده ای از مشوق های سرمایه گذاری مستقیم خارجی را ارائه می دهد که بسته به EDZ خاص متفاوت است ، مشاغل فعال در EDZ می توانند در میان سایر مشوق ها ، سطح بالاتری از استقلال نسبت به فعالیت های خود ، انواع معافیت های مالیاتی ، یارانه های زمین و ساختمان و سیاست های ترجیحی اشتغال را انتظار داشته باشند.

حداقل ۱۵ نوع EDZ در سطح ملی وجود دارد ، هنگام در نظر گرفتن سرمایه گذاری در EDZ مهم است که از تفاوت های ظریف انگیزه هایی که انواع مناطق متمایز ارائه می دهند آگاه باشید ، این ۱۵ نوع EDZ را می توان به هفت کلاس تقسیم کرد ، مناطق واقع در سه مکان اول محبوب ترین مکان برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی هستند ، در ادامه انواع مختلف EDZ در چین و مزایای آنها را برای سرمایه گذاران خارجی بررسی می کنیم.

سرمایه گذاری در مناطق ویژه چین

مناطق برای فعالیت اقتصادی خاص

مناطق ویژه اقتصادی (SEZ) و مناطق توسعه اقتصادی و فناوری (ETDZ) در گروه اول قرار می گیرند ، هر دو به شدت بر جذب سرمایه مستقیم خارجی تمرکز دارند و تمایل به ایجاد مشوق برای تولید دارند ، تعداد SEZ ها تنها هفت عدد است ، مناطق بسیار وسیع تری را پوشش می دهند و تمایل دارند که سیاست های کلی تری به جای مشوق برای بخش های خاص داشته باشند ؛ به عنوان مثال ، اولین SEZ چین در شنژن راه اندازی شد که اکنون کل شهر را پوشش می دهد و در درجه اول یک محیط مالیاتی ترجیحی را برای تولیدکنندگان جهت بازار های صادراتی در طیف گسترده ای از صنایع فراهم می کند.

با این وجود ETDZ ها تمرکز خود را بر روی ارائه مشوق هایی برای انواع خاصی از فعالیت ها مانند تجارت بین الملل ، استفاده از منابع محلی یا توسعه نوآوری های فناوری می گذارند ، تقریبا 200 ETDZ در سطح ملی وجود دارد که هر یک از آنها مساحت بسیار کمتری نسبت به SEZ دارند.

مناطق تجاری سازی یافته تحقیقات با فناوری پیشرفته

مناطق توسعه صنعتی با فناوری پیشرفته (HIDZ) با هدف استفاده از منابع فناوری موسسات تحقیقاتی ، دانشگاه ها و شرکت های خصوصی برای تولید محصولات نوآورانه با فناوری پیشرفته استفاده می شود ، بسیاری از HIDZ انگیزه هایی را برای شرکت های فن آوری خارجی با هدف ایجاد همکاری بین موسسات برای تسریع در تجاری سازی تحقیق و توسعه ارائه می دهند.

ETDZ و HIDZ متمرکز بر نوآوری شباهت هایی دارند زیرا هر دو بر روی ارتقا و نوآوری تمرکز دارند ؛ با این حال ، ETDZ ها اغلب دارای یک صنعت خاص هستند ، در فاصله دورتر از مراکز شهر واقع شده اند و ارتباط بیشتری با تولید دارند ، در عوض HIDZ ها در داخل مراکز شهر واقع شده اند و تمایل دارند مجموعه هایی از موسسات تحقیقاتی با فناوری پیشرفته را برای تقویت همکاری تحقیقاتی به جای توانایی تولید ایجاد کنند.

HIDZs معمولا از سرمایه گذاری خارجی در صنایعی که مورد تشویق دولت هستند ، مانند تولیدات پیشرفته یا هوشمند ، ساخت سبز ، مواد جدید ، خدمات فنی و غیره استقبال می کند ؛ به FIE های علاقه مند توصیه می شود بررسی کنند که آیا در گروه تحت تعقیب قرار می گیرند یا خیر.

مناطق برای اهداف تجاری و صادراتی

در این گروه چهار منطقه وجود دارد که شامل مناطق آزاد تجاری (FTZ) ، مناطق پردازش صادرات (EPZ) ، پارکهای تدارکاتی پیوند خورده و بنادر پیوندی می باشد ، از جمله اهداف دیگر آنها در مجموع بر جذب مستقیم خارجی برای افزایش واردات و صادرات از طریق کاهش هزینه تمرکز دارند.

FTZ ها بر توسعه تجارت و بین المللی سازی یوان (RMB) متمرکز هستند ، در حالی که قبل از اجرای سراسری به عنوان زمین آزمایش سیاست های جدید عمل می کنند ، FTZ ها از طریق سیاست های سرمایه گذاری محدود تر و سیستم های اداری و همچنین مشوق های مالیاتی برای واردات و صادرات ، محیط های مطلوبی را برای FDI فراهم می کنند.

مناطق برای تجارت گسترده تجارت الکترونیکی

مناطق آزمایشی تجارت الکترونیکی فرامرزی چین برای تقویت توسعه تجارت الکترونیکی مرزی ایجاد شده است ، این مناطق آزمایشی استاندارد های جدید فن آوری ، مدل های تجاری و روش های نظارت برای معاملات تجارت الکترونیکی مرزی ، پرداخت ها ، تدارکات ، ترخیص کالا از گمرک ، بازپرداخت مالیات ، تسویه ارز و سایر موارد را امتحان می کنند ؛ اقدامات موفقیت آمیز در سراسر کشور تکرار می شود.

شرکت های واجد شرایط منطقه ممکن است از معافیت های مالیاتی مالیات بر ارزش افزوده (مالیات بر ارزش افزوده) و مالیات مصرف برای محصولات صادراتی ، سیاست جدید مالیات بر درآمد شرکت ها ، ترجیحات مالیاتی برای شرکت های کوچک و متوسط (SME) و مرزی قوی تر برخوردار شوند.

سوالات پر تکرار سرمایه گذاری در مناطق ویژه چین

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تمام اطلاعاتی که یک سرمایه گذار در خصوص سرمایه گذاری در مناطق ویژه چین را باید بداند در این مقاله مرور کردند ، برای دریافت اطلاعات بیشتر از باکس دیدگاه در پایین همین مقاله بهره ببرید. 

برای اهداف تجاری و صادراتی در چین چند نوع منطقه ویژه وجود دارد؟

در این گروه چهار منطقه وجود دارد که شامل مناطق آزاد تجاری (FTZ) ، مناطق پردازش صادرات (EPZ) ، پارکهای تدارکاتی پیوند خورده و بنادر پیوندی می باشد

فرق مناطق توسعه اقتصادی و فناوری (ETDZ) و مناطق توسعه صنعتی با فناوری پیشرفته (HIDZ) در چین چیست؟

ETDZ و HIDZ متمرکز بر نوآوری شباهت هایی دارند زیرا هر دو بر روی ارتقا و نوآوری تمرکز دارند ؛ با این حال ، ETDZ ها اغلب دارای یک صنعت خاص هستند ، در فاصله دورتر از مراکز شهر واقع شده اند و ارتباط بیشتری با تولید دارند ، در عوض HIDZ ها در داخل مراکز شهر واقع شده اند و تمایل دارند مجموعه هایی از موسسات تحقیقاتی با فناوری پیشرفته را برای تقویت همکاری تحقیقاتی به جای توانایی تولید ایجاد کنند.

چه نوع مشوق هایی برای مناطق ویژه چین در نظر گرفته می شود؟

انواع معافیت های مالیاتی ، یارانه های زمین و ساختمان و سیاست های ترجیحی اشتغال

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، در این محتوا به بررسی سرمایه گذاری در مناطق ویژه چین پرداختند ،  شما می توانید با اعتماد کامل وکالت کارهای خود را به ما بسپارید ، همکاران ما در دفاتر فعال تهران و شیراز آماده پاسخگویی رایگان به سوالات شما هستند ، همچنین برای آشنایی با مشاغل مورد نیاز در چین ، شناخت قرارداد های کاری و قوانین پرداخت حقوق و دستمزد در چین ، مقاله کار در چین را حتما مرور کنید.

Rate this post

1 دیدگاه در “سرمایه گذاری در مناطق ویژه چین

  1. sara گفت:

    سایت خیلی خوبی دارید
    امیدوارم موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *