سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلاروس

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلاروس
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلاروس نیاز به دانش و اطلاعات جامع در خصوص اقتصاد و بازار و اطلاع از شاخص های اقتصادی در این کشور دارد ، لذا اگر به فکر گسترش و توسعه کسب و کار خود در این کشور و یا مهاجرت از طرق سرمایه گذاری به این کشور هستید ، در ادامه مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) هر آنچه که باید در این خصوص بدانید را بیان کرده اند.

پیش تر در مقاله کار در بلاروس در خصوص قوانین حاکم بر بازار های کاری و مشاغل مورد نیاز این کشور مطالب مفیدی را ارائه کرده ایم که پیشنهاد می کنیم ، مطالعه شود.

بلاروس با تولید ناخالص داخلی 62 میلیارد دلار بیست و دومین اقتصاد بزرگ جهان است ، تولید ناخالص داخلی بلاروس بین سالهای 2010 تا 2021 ، 5 درصد رشد کرده و انتظار می رود تا 2025 تا 5 درصد رشد کند.

بلاروس در گزارش تجارت جهانی بانک جهانی ( 2021 ) در رتبه 49 قرار گرفت و در گزارش سال 2019 ، رتبه 37 را به دست آورد.

امروزه بلاروس رژیم های ترجیحی ویژه ای را برای انجام تجارت ، از جمله مزایای مالیاتی ، در موارد زیر ارائه می دهد :

 • شش منطقه اقتصادی آزاد ( برست ، گومل-راتون ، مینسک ، ویتبسک ، موگیلف ، گرودنوینوست)
 • منطقه ویژه اقتصادی برمینو-اورشا
 • پارک فناوری پیشرفته
 • پارک صنعتی بیگ استون
 • شهرهای کوچک و متوسط ، مناطق روستایی ( بسته به نوع فعالیت )
 • منطقه اورشا استان ویتبسک
 • منطقه جنوب شرقی استان موگیلف

پروژه های سرمایه گذاری در بلاروس

همه بخش های اقتصاد بلاروس به جز تولید سلاح ، مواد شیمیایی و مواد سمی برای سرمایه گذاری خارجی باز است.

سرمایه گذاران خارجی می توانند شرکت هایی را در بلاروس با هر میزان سرمایه گذاری خارجی در هر شکل قانونی و همچنین شعب و دفاتر نمایندگی خود تاسیس کنند ، ترجیحات و امتیازات تضمین شده توسط دولت ، همکاری سودمند متقابل را افزایش می دهد..

مناطق و بخشهای اولویت دار برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی در بلاروس عبارتند از:

 • صنعت داروسازی
 • صنعت بیوتکنولوژی
 • فناوری نانو و نانومواد
 • فناوری های بالا در صنعت
 • مواد جدید
 • صنایع پتروشیمی و شیمیایی
 • مهندسی مکانیک و تولید ماشین آلات و تجهیزات
 • زیرساخت های حمل و نقل
 • مهندسی عمران
 • تولید مصالح ساختمانی
 • کشاورزی
 • صنایع غذایی
 • فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • گردشگری

اقتصاد بلاروس

اکثریت اقتصاد بلاروس هنوز تحت کنترل دولت است و 40.1 درصد بلاروسي ها در شركت هاي تحت كنترل دولت ، 56.4 درصد در شركت هاي خصوصي بلاروس ( كه 6.4 درصد آنها تا حدودي متعلق به خارجي هستند ) و 3.5 درصد آنها در شركت هاي خارجي شاغل هستند ، این کشور متکی به واردات نفت و گاز طبیعی از روسیه است و بزرگترین صادرات بلاروس نرم افزار ، ماشین آلات سنگین ، محصولات کشاورزی ، کودهای پتاسیم و محصولات انرژی است.

برخی از منابع طبیعی بلاروس شامل پتاسیم ، ذغال سنگ نارس ، گرانیت ، دولومیت ( سنگ آهک ) ، مارن ، گچ ، ماسه ، شن و خاک رس است و در حال حاضر ، روسیه شریک اصلی تجاری بلاروس است و تقریبا نیمی از کل تجارت بلاروس را تشکیل می دهد. و تقریبا یک سوم کل تجارت بلاروس با اتحادیه اروپا انجام می شود.

نیروی کار متشکل از بیش از 4.45 میلیون نفر است که مردان کمی بیشتر از زنان شاغل هستند و تقریبا یک چهارم جمعیت در کارخانه های صنعتی مشغول به کار هستند ، نرخ اشتغال در بخش های فناوری اطلاعات ، کشاورزی ، ساخت و ساز ، فروش تولیدات ، تجارت و آموزش بالا است.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلاروس

انواع شرکت ها در بلاروس

دولت بلاروس کارآفرینان خارجی را تشویق می کند تا در این کشور سرمایه گذاری کنند و یکی از روش ها تشکیل شرکت با بهره مندی از مقررات یکسان و برخورد بدون تبعیض است ، یک کارآفرین می تواند انواع مختلف شرکت ها را انتخاب کند که متداول ترین واحد تجاری در بلاروس مسئولیت محدود است که در سراسر بلاروس استفاده می شود.

شرکت با مسوئلیت محدود

LLC رایج ترین نوع شرکتی است که در بلاروس استفاده می شود ، این شرکت برای مشاغل کوچک و متوسط تعیین شده است و دارای یک فرآیند ادغام نسبتا ساده است ، این شرکت می تواند در بلاروس توسط دو یا چند فرد تأسیس شود که سرمایه اصلی را به سهام تقسیم می کنند.

مبلغ ارزش اسمی دارد و سهام در اسناد بنیاد ذکر می شود ، اعضای یک شرکت با مسئولیت محدود فقط تا میزان سهم خود مسئول بدهی ها و تعهدات شرکت هستند.

انواع شرکت ها در بلاروس

شرکت سهامی در بلاروس

شرکت سهامی می تواند توسط دو یا چند موسس تاسیس شود و آنها باید سرمایه ای تقسیم کنند که به سهام نامیده شده در اساسنامه شرکت تقسیم می شود.

در بلاروس ، سهامداران این شرکت ، مسئولیت خسارت و بدهی سهام مشترک با دارایی های شخصی خود را ندارند ، زیرا مسئولیت آنها محدود به سهم آنها است ، سهامداران برای فروش سهام خود نیازی به جلب رضایت سهامداران ندارند و قادر به ثبت نام در یک بازار تجاری هستند.

شرکت سهامی بسته در بلاروس

شرکت سهامی بسته شده یک شرکت سهامی معمولی است که توسط دو یا چند موسس تأسیس می شود که با هم سرمایه ای را تأمین می کنند و سهام با ارزش اسمی دریافت می کنند ، مسئولیت آنها با مشارکت آنها تعیین می شود و در قبال بدهی ها و تعهدات شرکت مسوئل نیستند ، تفاوت اصلی در این واقعیت نهفته است که سهامداران نمی توانند سهام خود را بدون کسب رضایت سایر سهامداران به مردم بفروشند.

ایجاد مشارکت عمومی در بلاروس

مشارکت عمومی نهادی است که توسط دو یا چند عضو تأسیس می شود که با هم در یک فعالیت تجاری فعالیت می کنند و هدف مشابهی را در نظر دارند ، برای تاسیس این توع شرکت حداقل سرمایه مورد نیاز وجود ندارد و همه اعضا شرکای عمومی هستند و آنها مسئول تصمیمات مدیریتی و نمایندگی مشارکت هستند ، اعضا به جای مسئولیت نامحدود در قبال بدهی ها و تعهدات مشارکت ، سود مشارکت را تقسیم می کنند.

شرکت با مشارکت محدود در بلاروس

شرکت با مشارکت محدود در بلاروس اساسا یک مشارکت معمولی است ، بدون حداقل سرمایه مورد نیاز ، اما اعضا ، دو یا چند نفر ، به شرکای عمومی و محدود تقسیم می شوند و حداقل یک عضو یک شریک عمومی است ، مسئول تصمیمات مدیریتی است و مسئولیت نامحدودی دارد و حداقل یک نفر شریک محدود است و فقط به میزان سهم خود در برابر بدهی ها و تعهدات شرکت مسئول است.

کارآفرین فردی در بلاروس

یک کارآفرین مجبور نیست که دارای شخصیت حقوقی باشد ، زیرا در فعالیتهای تجاری شرکت دارد ، یک مالکیت مستقل مستلزم داشتن حداکثر سه کارمند و مسئولیت کامل برای مالک است و هیچ تمایزی بین مالک و خود شرکت وجود ندارد.

بهترین سرمایه گذاری در بلاروس

رقابت کم ، اقتصاد در حال توسعه ، وجود ” ویژگی های ملی ” برای انجام کسب و کار ، بازار مشترک EAC ، پایه مواد اولیه ارزان و وجود مزایا و ترجیحات بسیار زیاد زمینه وسیعی را برای سرمایه گذاری های بسیار سودآور NV در بلاروس فراهم می کند.

بهترین سرمایه گذاری در بلاروس

سالهای بحران نشان داده است که سیستم بانکی می تواند در برابر شوک های اقتصادی کاملا جدی مقاومت کند ، به ویژه هنگامی که صحبت از گردانندگان بزرگ بازار به میان می آید و در این راستا ، سرمایه گذاری در اوراق قرضه ارزی بانک های بزرگ یک راه حل عالی برای تنوع سبد سهام است و علاوه بر این ، این نوع سرمایه گذاری مزایای دیگری نیز دارد که مشمول مالیات نمی شوند.

از لحاظ تئوری ، شما می توانید تجارت سرمایه گذاری خود را با هر مبلغی شروع کنید و به عنوان مثال ، سهام را به قیمت 2 هزار روبل خریداری کنید ، اما چنین سرمایه گذاری هایی سود ملموسی به همراه نخواهد داشت و توصیه می شود برای این منظور حداقل 10 – 20 هزار روبل داشته باشید و البته ، هرچه سرمایه گذاری بیشتر باشد ، درآمد غیرفعال شما قابل توجه تر خواهد بود.

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

بلاروس در این زمینه تفاوت چندانی با سایر کشورهای توسعه یافته ندارد ، با این تفاوت که کمی در روندهای جهانی دیر به پیش می رود و به عنوان مثال ، اگر املاک مسکونی را در نظر بگیریم ، گرفتن آپارتمان های کوچک با زیرساخت توسعه یافته سودآور است و چنین مسکنی هم برای خرید و هم برای اجاره همیشه مورد تقاضا است.

حضور بخش فناوری اطلاعات در حال توسعه ، تقاضای بالایی را برای ساختمان های اداری کلاس B و A با پیوندهای حمل و نقل مناسب ایجاد می کند.

اگر به بازار املاک صنعتی نگاه کنید ، توجه به مناطق خالی تولید که پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی باقی مانده بود ، جالب خواهد بود.

سرمایه گذاری در بخش فناوری اطلاعات

در سال های اخیر ، اخبار بسیار مهمی در مورد راه اندازی استارتاپ ها ، ادغام ها و خریدهای موفق در زمینه فناوری های اطلاعاتی اعلام شده است و همه اینها به دو دلیل وجود پرسنل حرفه ای در بلاروس و مالیات ترجیحی برای ساکنان اتفاق می افتد.

بنابراین ، سرمایه گذاری در بخش فناوری اطلاعات یکی از بهترین گزینه ها است.

سرمایه گذاری در فرآوری چوب

از نظر تولید ، شرایط ایده آلی در خصوص دسترس بودن پایه مواد اولیه است و با توجه به اینکه بازار مبلمان و مصالح ساختمانی از چوب حجم عظیمی دارد ، سرمایه گذاری در پردازش چوب یک راه حل عالی است و در عین حال ، مهم نیست که حجم سرمایه گذاری شما چقدر است ، هم از تولیدات کوچک صنایع دستی و هم از یک کارخانه کامل می توانید سود خوبی دریافت کنید.

سرمایه گذاری در بخش کشاورزی

بلاروس دارای مقدار کافی زمین زراعی است ، اما در عین حال بازار داخلی نسبتا کمی دارد و با این حال ، حضور اتحادیه اقتصادی اوراسیا فرصتهای بسیار خوبی را باز می کند ، زیرا حجم کل بازار EAEU در حدود 189 میلیون نفر تخمین زده می شود و به همین دلیل ، سرمایه گذاری در کشاورزی یکی از جالب ترین و سودآورترین زمینه هایی است که در سال های اخیر به شدت در حال توسعه بوده است.

مزایای سرمایه گذاری در بلاروس

مزایای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلاروس را می توان به صورت زیر برشمرد.

مزایای سرمایه گذاری در بلاروس
 • موقعیت استراتژیک مناسب
  امکان ارائه کارآمدترین بازارهای هدف با ظرفیت بالا و سریع در حال رشد:
 • کشورهای اتحادیه اروپا ( 500 میلیون مصرف کننده ) ؛
 • روسیه ، اوکراین ، قزاقستان و سایر کشورهای مستقل مشترک المنافع ( 280 میلیون مصرف کننده ).
 • دسترسی مستقیم به بازار سه کشور فضای مشترک اقتصادی ( CIS ) ارمنستان ، بلاروس ، روسیه ، قزاقستان ، قرقیزستان ) با 182 میلیون مصرف کننده ؛
 • قلمرو گمرکی مشترک بلاروس ، روسیه ، قزاقستان با تعرفه گمرکی مشترک.
 • شرایط تجاری برابر (شامل هزینه های منابع اصلی انرژی)
 • قوانین یکنواخت مقررات فنی ، هنجارهای یکنواخت بهداشتی ، دامپزشکی
 • جابجایی آزاد کالا ، خدمات ، سرمایه ، نیروی کار
 • معافیت از عوارض گمرکی واردات برای تجهیزات پردازش ، مواد اولیه و موادی که برای اجرای پروژه های سرمایه گذاری وارد می شوند.
 • رژیمهای ترجیحی سرمایه گذاری و شرایط مالیات
 • مناطق آزاد اقتصادی ( 0٪ مالیات بر سود برای 5 سال ؛ 10٪ مالیات بر ارزش افزوده )
 • پارک فناوری پیشرفته ( 0٪ مالیات بر سود برای 15 سال ؛ 0٪ مالیات بر ارزش افزوده )
 • شهرک صنعتی ( 0٪ مالیات بر سود برای 10 سال ، 50٪ تخفیف در 10 سال بعدی )
 • شهرهای کوچک و متوسط ، مناطق روستایی ( 0 درصد مالیات بر سود به مدت 7 سال ).
 • رتبه بلاروس با توجه به تحقیقات انجام شده
 • سهولت انجام کسب و کار : رتبه 63 ( در بین 189 کشور ).
 • ثبت ملک : رتبه سوم.
 • راه اندازی کسب و کار : رتبه پانزدهم.
 • توسعه زیرساخت های حمل و نقل و تدارکات

بلاروس پیوند بهینه بین کشورهای مستقل مشترک المنافع ( در وهله اول روسیه ) و کشورهای اتحادیه اروپا است که می تواند توسط کشورهای خارجی به منظور استفاده از واحدهای تولیدی ، لجستیکی و فروش آنها در خاک این کشور استفاده شود.
سالانه بیش از 100 میلیون تن محموله اروپایی از خاک بلاروس عبور می کند و 90 درصد محموله بین روسیه و اتحادیه اروپا است.

فرصتهای منحصر به فرد خصوصی سازی

امروزه حدود 70 درصد از تولیدات صنعتی در بخش دولتی قرار دارد ( بزرگترین شرکتهای ملی در مالکیت دولتی هستند ، که این امر باعث شده است از حمایت همه جانبه آنها اطمینان حاصل شود و پتانسیل تولیدی و رقابت بین المللی آنها به میزان قابل توجهی افزایش یابد ). ،برای افزایش کارآیی اقتصاد ملی ، بلاروس علاقمند است که با انتخاب تاکتیک های خصوصی سازی انتخابی ، با سرمایه گذاران استراتژیک بزرگ همکاری متقابل داشته باشد.

نیروی کار با صلاحیت بالا

90 درصد مردم دارای تحصیلات عالی ، متوسطه یا ابتدایی هستند واین کشور دارای سیستم توسعه یافته آموزش اختصاصی است.

بهترین شهرهای بلاروس برای سرمایه گذاری

بلاروس کشوری مرفه با تاریخ و میراث فرهنگی غنی است و راه اندازی کسب و کار شخصی و دریافت بازدهی تضمینی از آن در هیچ کجای دنیا آسان نیست ، لذا در ادامه بهترین شهرها برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلاروس در آینده ای موفق را بررسی خواهیم کرد.

بهترین شهرهای بلاروس برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در مینسک

پایتخت بلاروس ، البته ، دارای موقعیت پیشرو در لیست بهترین شهرها برای سرمایه گذاری است زیرا تقریبا دو میلیون ساکن این شهر هستند و همه این افراد می خواهند غذای خوشمزه بخورند ، لباس زیبا بپوشند و از خدمات با کیفیت استفاده کنند و علاوه بر این ، پایتخت یکی از بالاترین سطح حقوق را دارد.

طبق محاسبات کمیته آمار ملی ، متوسط درآمد ماهانه یک شخص در این شهر بیش از 600 یورو است و اصلی ترین مانع برای راه اندازی کسب و کار در این شهر زیبا این واقعیت است که تعداد مشاغل سود آور در این زیاد شده است و رقبا بسیار هستند و اجاره های سنگین در مرکز شهر نیز بازرگانان جوان را باز می دارد.

گومل

شهری با جمعیت زیاد و مرکز صنعتی با درآمد پایدار است و در رتبه بندی حقوق های بالا ، گومل در رتبه سوم قرار دارد. بر اساس آمار تقاضای مصرف کننده برای مواد غذایی ، اقلام روزمره ثابت زیاد و رو به افزایش است ، در بخش خدمات ، خدمات مورد نیاز برای تعمیر تلفن های هوشمند ، رایانه ها و لوازم خانگی بیشتر است.

اصلی ترین مانع آشکار این شهر آلودگی آن است و افرادی که به سلامتی خود اهمیت می دهند از وضعیت نامطلوب زیست محیطی در گومل نگران خواهند شد.

سرمایه گذاری در برست

شهر سوم لیست ما یکی از بزرگترین مناطق آزاد اقتصادی کشور در آن واقع شده است و به همین دلیل محبوبیت برست در بین کارآفرینان بزرگ وجود دارد ، اگرچه فرصت هایی برای مبتدیان با سرمایه اولیه کوچک وجود دارد و در حال حاضر ، گردش مالی شرکت های صنعتی افزایش یافته است ، که منجر به افزایش رفاه مردم ، افزایش گردش خرده فروشی بیش از 130 درصد در سال و افزایش قابل توجه در بخش خدمات می شود.

در پایان ، می توان در مورد وضعیت عالی اکولوژیکی آن گفت زیرا برای شهری با 340 هزار نفر جمعیت ، مزایای کافی برای تصمیم گیری برای افتتاح یک تجارت در اینجا وجود دارد.

سرمایه گذاری در گرودنو

از نظر زیست محیطی مطلوب و وجود منطقه اقتصادی آزاد بسیار شبیه به شهر های قبلی است و ساکنان گرودنو به طور متوسط ماهانه بیش از 400 یورو درآمد دارند که پنجمین درآمد بزرگ در این کشور است.

در این شهر ، شروع یک تجارت مرتبط با ارائه خدمات منطقی است و همان بازار هایی مانند تجارت هتل و رستوران به وفور محبوب است اما نکته منفی قیمت بالای مسکن است و تعداد زیادی از مهاجران خدمات و کالاهای خود را با قیمت بسیار کاهش یافته ارائه می دهند.

رقابت در چنین شرایطی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد ، بنابراین ورود به بازار گرودنو و دستیابی به جایگاه در آن بسیار دشوار است.

مراحل ثبت شرکت در بلاروس

در بلاروس برای ثبت یک شرکت به روش مقرر در قانون ، باید چندین مرحله را انجام داد :

 • تصمیم گیری در مورد شکل قانونی
 • بررسی اسامی مشاغل موجود
 • انتخاب مکان ( آدرس حقوقی ) و تنظیم اساسنامه
 • ارائه یک بسته اسناد به مرجع ثبت منطقه ای برای ثبت نام دولتی
مراحل ثبت شرکت در بلاروس

مالکیت انحصاری ، شرکتهای با مسئولیت محدود و شرکتهای با مسئولیت اضافی باید 100٪ از سرمایه مجاز را ظرف 12 ماه جمع آوری کنند و حداقل اندازه سرمایه مجاز برای اشکال حقوقی فوق الذکر توسط قانون تعیین نشده است.

تأیید نام شرکت

این روش به صورت رایگان و قبل از ثبت دولتی شرکت انجام می شود.

برای تأیید نام شرکت ، متقاضی باید به مرجع ثبت نامی که در وب سایت ثبت نام واحد دولتی اشخاص حقوقی و کارآفرینان فردی ذکر شده است مراجعه کند ( وب سایت USR )

می توانید از وب سایت برای بررسی نام مشاغل موجود در ثبت نام مشاغل استفاده کنید.

اسناد ثبت نام را می توان به صورت حضوری ، از طریق پست یا پست الکترونیکی از طریق وب سایت USR به مرجع ثبت نام ارسال کرد.

فرم درخواست برای برنامه شخصی را می توانید از وب سایت USR بارگیری کرد.

ثبت نام دولتی

ثبت نام دولتی شرکت را می توان از طریق موارد زیر انجام داد:

 • درخواست شخصی به مرجع ثبت نام ؛
 • ارسال اسناد به صورت الکترونیکی از طریق وب سایت USR یا از طریق دفتر اسناد رسمی.

برای ثبت دولتی به صورت حضوری یک شرکت باید موارد زیر را ارائه دهید:

 • درخواست ثبت دولتی یک شرکت به شکل مقرر در قانون
 • اساسنامه در دو نسخه بدون تأیید دفتر اسناد رسمی ، نسخه الکترونیکی آن ( در قالب .doc یا .rtf ) ؛
 • اصل یا کپی سند پرداخت که پرداخت هزینه دولتی را تأیید می کند ( مگر اینکه از طریق سیستم پرداخت و اطلاعات یکپارچه پرداخت شود )
 • اگر موسس یک شرکت جدید یک سازمان خارجی هستید ، لازم است که از ثبت تجاری کشور تأسیس یا سایر مدارک معادل وضعیت حقوقی از یک مقام اداری محلی یک کشور خارجی در مطابق با قوانین کشور تأسیس یا کپی محضری از این اسناد با ترجمه به زبان بلاروسی یا روسی ( امضای مترجم باید محضری باشد ) ارائه دهید ؛
 • اگر موسس یک شرکت حقوقی جدید یک فرد خارجی باشد ، آنها باید یک نسخه از سند هویت را با ترجمه به زبان بلاروسی یا روسی ارائه دهند ( امضای مترجم باید محضری باشد ).

قالب فرم درخواست برای بارگیری در وب سایت USR موجود است و متقاضیان همچنین می توانند از خدمات خاصی برای پر کردن برنامه های مختلف آنلاین بدون مجوز استفاده کنند ، که یک نسخه کپی از آن می تواند به صورت پیش فرض باشد

در هنگام ارسال اسناد برای ثبت نام دولتی ، متقاضیان ملزم به ارائه اسناد هویت و اسنادی هستند که اقتدار آنها را تأیید می کند ( نامه وکالت نامه ، پروتکل مجمع عمومی موسسین ) ، اگر از طرف شخص یا شخص حقوقی عمل می کنند و در صورتی که شخصی از طرف شخص حقوقی خارجی عمل کند ، وکالت محضری لازم است.

ثبت دیجیتالی شرکت

شرکت خود را می توان از طریق کانال های دیجیتال ثبت کرد و شما می توانید اسناد را از طریق وب سایت USR ارسال کنید یا می توانید به یک دفتر اسناد رسمی اجازه دهید تا درخواست کتبی شما را از طریق کانال های دیجیتال به مرجع ثبت ارسال کند.

لیست اسنادی که باید به صورت الکترونیکی ارسال کنید همان لیست اسنادی است که برای ثبت نام حضوری نیاز دارید.

برای ثبت نام خود از طریق وب سایت USR ، باید مراحل مجوز را طی کنی و. از کلید امضای الکترونیکی شخصی استفاده کنید (گواهی کلید عمومی مربوطه توسط مرجع صدور گواهینامه ملی مرکز ملی خدمات الکترونیکی صادر می شود ).

شما باید یک فرم درخواست ثبت نام دولتی را در وب سایت USR پر کنید در حالی که سایر اسناد را می توان به صورت فایلهای pdf ضمیمه کرد.

در صورت انتخاب ثبت نام دیجیتال ، یکی از موسسان سازمانی که دارای کلید امضای الکترونیکی شخصی است می تواند درخواست را ارسال کند.

اگر بیش از سه موسس وجود داشته باشد ، می توانند به یکی از آنها اجازه دهند که برنامه دیجیتالی را امضا کند و این شخص را در مدرکی که قصد تأسیس یک سازمان را تأیید می کند ( صورتجلسه مجمع عمومی ) تعیین کنند و این مورد ، این سند باید به مرجع ثبت ارسال شود.

در صورت تمایل به ارسال درخواست خود از طریق دفتر اسناد رسمی ، دفتر اسناد رسمی از کلید امضای الکترونیکی شخصی خود برای ارسال مدارک از طریق وب سایت USR به مرجع ثبت نام استفاده می کند.

در صورت تأیید درخواست ، متقاضی ( دفتر اسناد رسمی ) اسناد امضا شده توسط یک مقام مرجع ثبت نام را در قسمت شخصی وب سایت مشاهده می کند :

 • اطلاع رسانی در مورد ثبت نام دولتی یک سازمان
 • اساسنامه با مهر که ثبت نام دولتی را تأیید می کند
 • گواهی ثبت نام دولتی

ظرف پنج روز کاری پس از ثبت اطلاعات مربوط به ثبت دولتی یک نهاد تجاری جدید در ثبت نام واحد دولتی ، متقاضی ( دفتر اسناد رسمی ) سندی دریافت می کند که تأیید می کند نهاد تجاری جدید در سازمانهای دولتی مربوطه ثبت شده است.

در صورت رد درخواست ، متقاضی ( دفتر اسناد رسمی ) اعلان مربوطه را دریافت می کند که دلایل رد آن را توضیح می دهد.

مالیات شرکت ها در بلاروس

نرخ مالیات بر درآمد استاندارد شرکت ( CIT ) ، که در بلاروس به عنوان مالیات بر سود نیز شناخته می شود ، 18 درصد است ، نرخ های دیگر در حوزه های خاصی اعمال می شود و برخی از آنها در ادامه بیان شده است.

مالیات شرکت ها در بلاروس

نرخ CIT برای بانک ها ، شرکت های بیمه و شرکت های فارکس 25 درصد است.

در سال 2021 تا 2022 ، به عنوان اقدام موقت به دلیل COVID-19 ، نرخ CIT برای اپراتورهای مخابراتی تلفن همراه و وام دهندگان خرد 30 درصد تعیین شده است.

نرخ CIT برای شرکت هایی که حمل و نقل فرآورده های نفتی را از طریق خطوط لوله اصلی در کشور بلاروس انجام می دهند ، 50 درصد است.

کلیه شرکتهای مقیم ملزم به مشخص کردن درآمد حاصل از تأمین کالا ، آثار ، خدمات و حقوق دارایی از تاریخ ثبت آن در حسابداری مطابق روش تعهدی ، صرف نظر از تاریخ تسویه کالا ، کار ، خدمات می باشند.

CIT بر درآمد مشمول مالیات ( سود خالص ) محاسبه می شود ، درآمد مشمول مالیات به طور کلی به عنوان درآمدهای حاصل از فروش کالا ، آثار و خدمات ، بدون مالیات بر ارزش افزوده ، هزینه های کمتر مربوط به تولید و مشاغل ، سایر هزینه های قابل کسر ، بعلاوه نتایج خالص درآمد و هزینه های غیرعملیاتی تعیین می شود.

از شرکت های واقع در بلاروس بخاطر درآمد جهانی مالیات گرفته می شود و میزان مالیات پرداخت شده توسط یک شرکت بلاروسی به مقامات مالیاتی خارجی با توجه به درآمد دریافتی از فعالیت آن در خارج از کشور ، از میزان CIT گزارش شده با توجه به درآمد جهانی کسر می شود.

مالیات بر درآمدهای حاصل از بلاروس از طریق یک مرکز دائمی ( PE ) با CIT با نرخ 18درصد از شرکتهای غیر مقیم اخذ مالیات می شود و درآمد شرکتهای غیر مقیم که در بلاروس تأمین می شوند و مربوط به فعالیتهای PE نیست ، مشمول مالیات کسر مالیات ( WHT ) می شود ( با نرخ متغیر از 0 تا 15 درصد ).

خرید شرکت آماده در بلاروس

افتتاح شرکت در بلاروس می تواند یک فرایند پیچیده و زمان بر باشد و تهیه اسناد ، ثبت دولتی یک سازمان و شرکت ، یافتن مکان مناسب ، استخدام کارکنان و موارد دیگر ، به تلاش زیاد و مهمتر از همه زمان نیاز دارد ، اما در محیط کسب و کار ، اغلب موقعیت هایی ایجاد می شود که مربوط به نیاز به افتتاح یک تجارت جدید در کوتاه ترین زمان ممکن است و بنابراین خرید یک شرکت آماده در بلاروس می تواند یک پزینه بسیار مفید باشد.

یک شرکت آماده یک شخص حقوقی است که به روش تعیین شده ثبت شده است (LLC ، ODO ، ChUP ، OJSC و غیره ) و دارای یک بسته کامل از اسناد تشکیل دهنده ، یک حساب بانکی باز و کاملا آماده برای شروع یک تجارت است.

با خرید یک شرکت آماده در بلاروس ، مشتری یک شرکت کلیدی با منشور ، گواهی ثبت نام دولتی ، گواهی ثبت نام در بازرسی مالیاتی ، خدمات فدرال تامین اجتماعی ، ، مقامات آمار ، با یک آدرس قانونی ، یک مهر و یک حساب بانکی جاری را دریافت می کند.

مزیت اصلی خرید یک شرکت آماده صرفه جویی در زمان بنیانگذار جدید است و از اولین روز خرید چنین شرکتی ، مشتری فرصت انجام فعالیت های کارآفرینی ، انجام معاملات مالی ( به عنوان مثال ، در صورت نیاز فوری به تنظیم قرارداد ) و غیره را پیدا می کند.

خدمات ” شرکت آماده ” شامل موارد زیر است :

 • مشاوره در مورد خرید یک شرکت آماده
 • انتخاب یک شرکت خاص
 • پشتیبانی از روش تغییر ترکیب شرکت کنندگان و مدیران (تهیه اسناد ، پشتیبانی از مشتریان هنگام ثبت تغییرات در منشور )
 • در صورت درخواست ، امکان تغییر نام ، مکان و سایر داده های شرکت آماده وجود دارد.
 • مدت ثبت مجدد یک شرکت آماده برای مالک ( ها ) جدید : 1 روز کاری است.

اخذ اقامت بلاروس از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

اخذ اقامت بلاروس برای سرمایه گذاران خارجی که معادل 150،000 یورو و بیشتر در اقتصاد کشور سرمایه گذاری کرده اند ، از جمله کسانی که به این میزان املاک در جمهوری خریداری کرده اند وجود دارد.

به عنوان یک قاعده ، اولین بار اجازه اقامت به مدت 2 سال صادر می شود و بعدا از این مدت در صورت وجود دلایلی ، می توان آن را برای 5 سال دیگر تمدید کرد.

برای انجام این کار ، باید 1 ماه قبل از اتمام مجوز اقامت با اداره مهاجرت و شهروندی تماس بگیرید ، روش تمدید اجازه اقامت بسیار ساده تر از روش اخذ اجازه اقامت است و شما به رسید پرداخت مالیات ملی و یک فرم درخواست تکمیل شده نیاز دارید ، این پروسه معمولا بیش از 2 – 3 ساعت طول نمی کشد.

در نهایت شهروندانی که دارای مجوز اقامت هستند و در 7 سال گذشته به طور مداوم در بلاروس زندگی کرده اند ، حق اخذ تابعیت را دارند.

اسناد و مدارک لازم برای اخذ مجوز اقامت در بلاروس

برای درخواست مجوز اقامت در بلاروس ، باید مدارک زیر را ارائه دهید :

 • زندگی نامه
 • یک سند برای سفر به خارج ( گذرنامه خارجی )
 • 4 قطعه عکس
 • سندی در مورد عدم وجود سابقه کیفری ( حداکثر مربوط به شش ماه قبل )
 • گواهی پزشکی از وضعیت سلامتی ، تأیید عدم وجود بیماریهایی که برای سلامت عمومی خطرناک هستند.
 • رسید پرداخت عوارض دولتی.

همچنین برای اخذ مجوز اقامت بلاروس انگشت نگاری لازم است که باید در کشور خود ماقاضی انجام شود ، اسناد باید مطابق فرم تأیید شده تنظیم شوند و کپی مدارک باید محضری شده باشند.

توجه داشته باشید که اسناد به زبان خارجی باید به روسی ترجمه شود و گواهی پزشکی به مدت یک ماه معتبر است.

مزایا و معایب ثبت شرکت در بلاروس

 • عدم کنترل ارز خارجی
 • بدون حداقل سرمایه مورد نیاز
 • امضا معاهدات مالیات مضاعف بلاروس با 65 کشور
 • رژیم مالیاتی مطلوب و مناطق آزاد اقتصادی
 • رژیم های زیرساختی توسعه یافته
 • گزینه های خصوصی سازی استراتژیک
مزایا و معایب ثبت شرکت در بلاروس

سوالات پر تکرار سرمایه گذاری در بلاروس

در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در خصوص سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلاروس با شما سخن گفتیم ، در صورت وجود هر گونه سوال و ابهام ، از بخش دیدگاه استفاده کرده و پاسخ کارشناسان ما را دریافت نمایید.

رایج ترین نوع شرکت برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلاروس کدام است؟

شرکت با مسوئلیت محدود LLC رایج ترین نوع شرکتی است که در بلاروس استفاده می شود ، این شرکت برای مشاغل کوچک و متوسط تعیین شده است و دارای یک فرآیند ادغام نسبتا ساده است ، این شرکت می تواند در بلاروس توسط دو یا چند فرد تأسیس شود که سرمایه اصلی را به سهام تقسیم می کنند.

حداقل سرمایه ای که برای سرمایه گذاری در بلاروس نیاز است داشته باشم چقدر است؟

از لحاظ تئوری ، شما می توانید تجارت سرمایه گذاری خود را با هر مبلغی شروع کنید و به عنوان مثال ، سهام را به قیمت 2 هزار روبل خریداری کنید ، اما چنین سرمایه گذاری هایی سود ملموسی به همراه نخواهد داشت و توصیه می شود برای این منظور حداقل 10 – 20 هزار روبل داشته باشید و البته ، هرچه سرمایه گذاری بیشتر باشد ، درآمد غیرفعال شما قابل توجه تر خواهد بود.

آیا از طریق سرمایه گذاری در بلاروس میتوان به اقامت دائم این کشور رسید؟

اخذ اقامت بلاروس برای سرمایه گذاران خارجی که معادل 150،000 یورو و بیشتر در اقتصاد کشور سرمایه گذاری کرده اند ، از جمله کسانی که به این میزان املاک در جمهوری خریداری کرده اند وجود دارد. به عنوان یک قاعده ، اولین بار اجازه اقامت به مدت 2 سال صادر می شود و بعدا از این مدت در صورت وجود دلایلی ، می توان آن را برای 5 سال دیگر تمدید کرد.

نرخ مالیات شرکت ها در بلاروس چقدر است؟

نرخ مالیات بر درآمد استاندارد شرکت ( CIT ) ، که در بلاروس به عنوان مالیات بر سود نیز شناخته می شود ، 18 درصد است ، نرخ های دیگر در حوزه های خاصی اعمال می شود و برخی از آنها در ادامه بیان شده است.

خرید شرکت آماده در بلاروس چه مزیتی دارد؟

افتتاح شرکت در بلاروس می تواند یک فرایند پیچیده و زمان بر باشد و تهیه اسناد ، ثبت دولتی یک سازمان و شرکت ، یافتن مکان مناسب ، استخدام کارکنان و موارد دیگر ، به تلاش زیاد و مهمتر از همه زمان نیاز دارد ، اما در محیط کسب و کار ، اغلب موقعیت هایی ایجاد می شود که مربوط به نیاز به افتتاح یک تجارت جدید در کوتاه ترین زمان ممکن است و بنابراین خرید یک شرکت آماده در بلاروس می تواند یک گزینه بسیار مفید باشد.

در نهایت چنانچه علاقه مند به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلاروس می باشید ، با ما در موسسه مهاجرتی رجبی در ارتباط باشید تا از خدمات موجود در این خصوص آگاه شوید و بسته به میزان سرمایه خود از پیشنهادات متخصصین ما اطلاع یابید ، مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند ، همچینین می توانید با مطالعه مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اروپا ، اطلاعات جامعی در خصوص نحوه راه اندازی شرکت در کشورهای اروپایی و مزایا و معایب هر نوع سرمایه گذاری را بدانید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه