سرمایه گزاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاری در مناطق ویژه بلغارستان

سرمایه گذاری در مناطق ویژه بلغارستان

سرمایه گذاری در مناطق ویژه بلغارستان موضوع بحث این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) است با ما همراه باشید.

برای درک بهتر مسایل مربوط به سرمایه گذاری در بلغارستان ، مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان را با دقت بخوانید ، مراحل ثبت شرکت ، چگونگی خرید شرکت آماده و نحوه صحیح سرمایه گذاری در این کشور را در آن مقاله به تفصیل بیان کرده ایم.

استراتژی و ساخت و توسعه مناطق ویژه اقتصادی مبتنی بر این دیدگاه است که این مناطق در بلغارستان با جذب سرمایه خارجی ، فن آوری های مدرن ، دانش ، به عنوان ابزاری برای سازگاری ساختاری اقتصاد ملی با شرایط بازار مورد استفاده قرار گیرد و در این راستا ، مناطق ویژه اقتصادی دارای دو هدف اصلی هستند :

  • تحقق تولیدات صادرات محور
  • ایجاد شرایط برای جذب و استفاده از محصولات علمی و فناوری خارجی

برای این منظور ، استراتژی باید تابع یک مفهوم کلی برای ساخت و توسعه مناطق آزاد در جمهوری بلغارستان باشد ، که باید شامل موارد زیر باشد:

  • شرایط اقتصادی و سیاسی لازم برای توسعه مناطق آزاد اقتصادی
  • استراتژی برای ساخت و توسعه مناطق
  • انتقال برای بومی سازی و انتخاب نوع منطقه آزاد
  • سازماندهی منطقه ای مناطق آزاد
  • مشارکت دولت در سازماندهی مناطق آزاد
  • قوانین مربوط به عملکرد مناطق آزاد
سرمایه گذاری در مناطق ویژه بلغارستان

مناطق آزاد در جمهوری بلغارستان

در حال حاضر شش منطقه آزاد یا ویژه در بلغارستان وجود دارد.

۱) منطقه آزاد – Dragoman

منطقه آزاد Dragoman توسط شورای وزیران در قلمرو شهرداری Dragoman تأسیس شد و این منطقه از سال ۱۹۹۳ فعالیت می کند.

در تأسیس شرکت سهامی شورای شهرداری – Dragoman با سهمی مشارکت می کند ، که در واگذاری حق استفاده از زمین شهرداری به مدت ۵۰ سال بیان شده است ، این فرمان امکان خرید سهام توسط خارجیان در شرکت سهامی تا ۳۳ درصد از بودجه قانونی تعیین شده توسط یک تفاهم نامه را فراهم می کند.

۲) منطقه آزاد – Svilengrad

منطقه آزاد – Svilengrad در سال ۱۹۸۸ تأسیس شد و شرکت مسئول ساخت ، بهره برداری و مدیریت آن یک شرکت دولتی است.

منطقه آزاد – Svilengrad در وضعیت خودکفایی قرار دارد ، دارای موقعیت جذابی برای سرمایه گذاران عمدتا برای اهداف تجاری است و نزدیک بازارهای خاورمیانه ، میانه و دور است.

۳) منطقه آزاد – ویدین

منطقه آزاد – ویدین به دستور شماره ۲ شورای وزیران در ۷ مارس ۱۹۸۸ تأسیس شد ، منطقه آزاد – ویدین در ساحل رود دانوب در کنار مجموعه کشتی و بندر بار واقع شده است و حدود ۷۰۰ هکتار زمین دولتی برای ساخت آن اختصاص داده شده است.

مشتریانی که با این منطقه قرارداد بسته اند عمدتا از آلمان ، اتریش ، روسیه ، لیختن اشتاین ، ایالات متحده و مقدونیه هستند.

انبار ، ذخیره سازی ، حمل و نقل و فروش کالا در این منطقه انجام می شود و خدمات اصلی ارائه شده به مشتریان عبارتند از : اجاره انبارهای باز و بسته ، بارگیری و تخلیه.

۴) منطقه آزاد – پلوودیو

این منطقه موقعیت جغرافیایی خوبی از شهر پلودویو و راه آهن های حمل و نقل خوب آن دارد و از ارتباطات جاده ای با اروپای غربی و خاورمیانه ، وجود فرودگاه بین المللی ، نمایشگاه بین المللی ، اقتصاد متنوع و غنی منطقه ای ، نیروی کار ماهر ، توانایی ارائه خدمات متنوع به مشتریان و سرمایه گذاران در منطقه برخوردار است.

منطقه آزاد پلوودیو از این نظر متفاوت است که در یک قلمرو واحد قرار ندارد و همچنین شامل مناطق صنعتی است که امکان استفاده از امکانات تولید کارخانه ، ساختمانها ، محل و زیرساخت ها را فراهم می کند.

این منطقه دارای یک انبار مدرن با گرمایش ، سیستم اطفاء حریق ، مخابرات ، ماشین آلات و تجهیزات بارگیری و تخلیه است.

مشتریان منطقه عبارتند از شرکت های خارجی و مختلط از ژاپن ، ایتالیا ، کره ، ایالات متحده ، روسیه ، آلمان ، فرانسه ، ترکیه ، لبنان ، قبرس ، سنگاپور و غیره.

۵) منطقه آزاد – بورگاس

منطقه آزاد – بورگاس با فرمان شماره ۲۴ شورای وزیران در تاریخ ۳۱٫۰۳٫۱۹۸۹ تاسیس شد و کلیه فعالیتها توسط یک شرکت سهامی به همین نام انجام می شود.

فعالیت اصلی انجام شده در منطقه عملیات انبارداری و ترانزیت با کالاهای وارد شده به منطقه است که برای صادرات ، واردات و صادرات مجدد در نظر گرفته شده است و این منطقه بزرگترین انبار خودروهای جدید در بلغارستان است ، از جمله مشتریان منطقه می توان به هیوندای و دوو اشاره کرد.

منطقه آزاد – بورگاس پتانسیل زیادی برای جذب سرمایه خارجی دارد.

۶) منطقه آزاد – روسه

منطقه آزاد – روسه به عنوان یک شرکت تجاری به دستور شورای وزیران ۲ / ۰۷٫۰۳٫۱۹۸۸ تاسیس شد و این منطقه و منطقه در ویدین اولین مورد در بلغارستان است.

مقاله سرمایه گذاری در مناطق ویژه بلغارستان را خواندید ، گروه مشاورین و کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی در تلاشند تمام جوانب و جزئیات سرمایه گذاری را برای شما بازگو کنند تا با دیدی باز و شناخت کامل از قوانین و شرایط ، اقدام به مهاجرت کنید ، از مهاجرت تحصیلی گرفته تا مهاجرت کاری و یا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ، مقالات سایت موسسه مهاجرتی رجبی می توانند منبعی به روز و عالی برای شما باشند ، پیشنهاد می کنیم مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان را هم مطالعه کنید ، اخذ اقامت دائم مجارستان از طریق انواع سرمایه گذاری را در آن مقاله توضیح داده ایم ، با ما از طریق شماره های دفاتر تهران و شیراز در ارتباط باشید.

5/5 - (10 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *