سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان از نظر بسیاری از سرمایه گذاران به عنوان یک مقصد جذاب سرمایه گذاری کم هزینه همراه با مشوق های دولتی برای سرمایه گذاری جدید در نظر گرفته می شود ، این کشور برخی از کم هزینه ترین نیروی کار را در اتحادیه اروپا و مالیات بر درآمد و مشاغل کم و یکسان ارائه می دهد ، با این حال بلغارستان دارای پایین ترین نرخ بهره وری نیروی کار در اتحادیه اروپا است و در میان مدت ، بهره وری به دلیل کاهش سریع جمعیت بیشتر در معرض خطر است.

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان خواهیم پرداخت ، با ما همراه باشید.

بلغارستان برای بهبود اقتصاد خود در زمینه هایی از جمله انرژی سبز ، دیجیتالی شدن و توسعه بخش خصوصی ، طی یک دوره شش ساله ( ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۶ ) از اتحادیه اروپا مبلغ ۶٫۲ میلیارد یورو در طول دوره شش ساله دریافت کرده است.

هیچ محدودیت قانونی برای مالکیت خارجی یا کنترل شرکت ها وجود ندارد و با برخی استثنائات ، موسسات خارجی با شرکتهای ملی یکسان هستند و سرمایه گذاری آنها مورد بررسی قرار نمی گیرد یا به نحوی دیگر محدود نمی شود.

رشد قوی در توسعه نرم افزار ، پشتیبانی فنی و برون سپاری فرایندهای تجاری وجود دارد و بخش های برون سپاری فناوری اطلاعات تعدادی از شرکت های آمریکایی و اروپایی را به بلغارستان جذب کرده است و بسیاری از آنها مراکز خدمات جهانی و منطقه ای را در این کشور ایجاد کرده اند ، بخش خودرو نیز در سال های اخیر سرمایه گذاران آمریکایی و خارجی را به خود جذب کرده است.

برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان نیاز است با قوانین و شرایط کاری این کشور نیز آشنا باشید ، در این راستا می توانید با مطالعه مقاله کار در اروپا اطلاعات جامع و کاملی بدست آورید.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان

انواع شرکت ها در بلغارستان

انواع سازمانهای تجاری که بیشتر در بلغارستان استفاده می شوند عبارتند از شرکت با مسئولیت محدود ( LTD ) ، شرکت سهامی ( JSC ) و شعبه که در زیر مشخاصت هر یک بازگو شده است.

انواع شرکت ها در بلغارستان

شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود نوعی سازمان تجاری است که به دلیل حداقل سرمایه مورد نیاز و سادگی ساختار حاکمیت شرکتی بیشتر در بین سرمایه گذاران مورد استفاده قرار می گیرد و این نوع شرکت می تواند توسط یک یا چند شخص که ممکن است افراد حقیقی یا حقوقی باشند تأسیس شود و شرکا می توانند شهروندان بلغاری یا خارجی باشند.

حداقل سرمایه مورد نیاز قانون تجارت برای تأسیس شرکت با مسئولیت محدود ۲ BGN ، معادل تقریبا ۱ یورو است.

ساختار مدیریت یک شرکت با مسئولیت محدود شامل یک مجمع عمومی شرکا و یک یا چند مدیر است که شرکت را مدیریت می کنند و در ارتباط با اشخاص ثالث نمایندگی می کنند و طبق قوانین بلغارستان ، فقط یک شخص حقیقی می تواند به عنوان مدیر یک شرکت با مسئولیت محدود منصوب شود ، مدیر می تواند شریک و شخص ثالث باشد و هیچگونه محدودیتی برای انتصاب شخص خارجی به عنوان مدیر شرکت با مسئولیت محدود وجود ندارد.

شرکت سهامی

شرکت سهامی یکی دیگر از انواع سازمان های تجاری است که به دلیل عدم محدودیت قانونی در انتقال سهام و همچنین عدم دخالت شخصی سهامداران در فعالیت های شرکت ، ترجیح داده می شود.

شرکت سهامی ممکن است توسط یک یا چند شهروند بلغاری یا خارجی تأسیس شود و حداقل سرمایه ثبت شده مورد نیاز برای تأسیس و فعالیت ۵۰٫۰۰۰ BGN است که تقریبا ۲۶،۰۰۰ یورو است.

ساختار مدیریت یک شرکت سهامی شامل یک مجمع عمومی صاحبان سهام و یک هیئت مدیره یا یک هیئت نظارت است.

مشارکت محدود بلغارستان

مشارکت محدود در بلغارستان توسط حداقل دو شریک با اختیارات و مسئولیت های مختلف در قبال بدهی شرکت شکل می گیرد ، حداقل یک ” شریک عمومی ” باید کاملا مسئولیت پذیر باشد در حالی که سایر ” شرکای محدود ” فقط به میزان سهم ( بدون پرداخت ) خود در مشارکت مسئول خواهند بود.

این نوع شرکت یک نهاد خوب برای مشتریانی است که از قبل در بلغارستان شریک دارند و مشتریانی که قصد ارائه خدمات حرفه ای مانند حسابداری یا خدمات حقوقی را دارند.

شرکت منطقه آزاد بلغارستان

خارجی ها می توانند یک شرکت کاملا خارجی تشکیل دهند و آن را در یکی از مناطق آزاد اقتصادی و صنعتی متعدد بلغارستان ثبت کنند ، اولی معمولا میزبان مشاغل صادرات محور است ، در حالی که دومی بر ایجاد زیرساخت ها و امکانات کافی برای عملیات تولید تمرکز دارد ، حداقل الزامات از یک منطقه به منطقه دیگر متفاوت است و معمولا شامل حداقل تعداد مشاغل ایجاد شده و حداقل سرمایه مورد نیاز است.

ثبت شرکت در یک منطقه آزاد اقتصادی یا صنعتی بهترین راه برای شروع یک کار تولیدی و یا صادرات محور در بلغارستان است.

مالکیت انحصاری بلغارستان

هر دو افراد محلی و خارجی های مقیم می توانند یک مالکیت انفرادی در بلغارستان ثبت کنند ، این نهاد مسئولیت محدودی را به معامله گر انحصاری نمی دهد و برای ثبت آن نیازی به سرمایه نیست.

ثبت یک مالکیت انحصاری یک راه خوب برای مشاغل محلی و خارجیانی است که قبلا در بلغارستان زندگی می کردند و به دنبال راه اندازی یک کسب و کار هستند.

شعبه

ایجاد شعبه یکی از گزینه های جایگزین برای اجرای عملیات تجاری یک شرکت خارجی در بلغارستان است و شرکتهای خارجی که در خارج از کشور ثبت شده اند ، و همچنین اشخاص حقیقی یا حقوقی خارجی ، می توانند در بلغارستان شعبه ای ثبت کنند ، مشروط بر اینکه به طور مناسب تأسیس شده و حق انجام فعالیتها را مطابق با قوانین ملی داشته باشند.

جهت تکمیل آگاهی شما و در راستای ارائه اطلاعات صحیح و به روز که از اهداف ما در موسسه مهاجرتی رجبی است ، مقالات زیر را به شما تقدیم می کنیم ؛ مقالاتی کاربردی و مفید در خصوص مالیات شرکت ها در بلغارستان ، سرمایه گذاری در مناطق ویژه بلغارستان و معرفی بهترین شهر های بلغارستان برای ثبت شرکت. 

بهترین سرمایه گذاری در بلغارستان

شکل گیری فضای تجاری مثبت در بلغارستان در دهه ۲۰۰۰ آغاز شد و ورود این کشور به ناتو انگیزه ای برای افزایش جریان سرمایه گذاری بود ، بلغارستان به کشوری با اقتصاد آزاد تبدیل شده است و علاوه بر این ، پس از پیوستن به اتحادیه اروپا ، دسترسی به بازارهای اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای بالکان فراهم شد.

بهترین سرمایه گذاری در بلغارستان

در حال حاضر ، سهم سرمایه گذاری خارجی در املاک و مستغلات بیشتر از صنعت ، کشاورزی ، خدمات و تجارت است و لازم به ذکر است شهروندان غیر اتحادیه اروپا و غیر EEA می توانند املاک و مستغلات را خریداری کنند ، اما زمین زیر ملک را نمی توانند خریداری کنند.

تعداد کمی از سرمایه گذاران سرمایه خود را در اوراق بهادار سرمایه گذاری می کنند و سرمایه گذاران خصوصی که مشاغل خود را ایجاد می کنند ( مانند افتتاح سوپر مارکت یا گرفتن نمایندگی یک برند خاص ) با مشکلات متعددی روبرو هستند.

حداقل دستمزد در کشور ۱۰۰ یورو است و بنابراین ، سرمایه گذاری در تولید بلغارستان و حتی در گردشگری ، که توسعه سریع آن در دهه گذشته مشاهده شده است ، عمدتا توسط شرکت های بزرگ انجام می شود.

در مورد بازار سهام ، هرکسی نمی تواند به نفع خود در بورس بازی کند و برای به دست آوردن سود پایدار ، باید تحصیلات مناسب را داشته باشید و مهارت ها و تجربه خاصی داشته باشید.

در ارتباط با این وضعیت ، سرمایه گذاران خصوصی و شرکت های کوچک عمدتا به سرمایه گذاری در املاک علاقه مند هستند و سرمایه گذاری در املاک بلغارستان خوب است زیرا می تواند بازده نسبتا سریعی داشته باشد.

برای مثال اکنون می توانید خانه ای در بلغارستان با قیمتی مشابه هزینه آپارتمان یک خوابه متوسط در حومه مسکو خریداری کنید ، اما رشد قیمت ملک در بلغارستان ۲۰ – ۳۰ درصد در سال است ، به این معنی که پس از ۵ سال می توانید مسکن را با ۱۰۰ برابر سود بفروشید.

در عین حال ، مالیات بر املاک تنها ۰٫۱۵ درصد در سال از ارزش آن است و با این حال ، به دلیل تورم ، سرمایه گذاری در املاک بلغارستان بیشترین سود را در مرحله ساخت دارد و پس از همه ، قیمت ها نه تنها برای املاک و مستغلات ، بلکه برای نگهداری مسکن نیز افزایش می یابد.

مبلغ مورد نیاز سرمایه گذاری در بلغارستان

مبلغ مورد نیاز در گزینه های سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان عبارتند از :

مبلغ مورد نیاز سرمایه گذاری در بلغارستان

اوراق قرضه دولتی : در این مورد حداقل ارزش سرمایه گذاری ۵۱۱،۲۹۲ یورو است و مدت دارایی قانونی قابل اعمال است.

پروژه های گرینفیلد : با حداقل سرمایه گذاری ۱۲۵۰۰۰ یورو یا دست کم ۵۰ درصد سرمایه در یک شرکت بلغاری که در منطقه توسعه نیافته فعالیت می کند ، وکلای ما می توانند جزئیات بیشتری در مورد این منطقه ارائه دهند.

افتتاح یک شرکت : سرمایه گذاری ۲۵۰،۰۰۰ یورو در یک شرکت جدید بلغاری یا دست کم ۵۰ درصد خرید در یک شرکت موجود ؛ شرط لازم این است که شرکت مذکور ۱۰ موقعیت شغلی ایجاد کند.

سرمایه گذاری در یک شرکت موجود : سرمایه گذاران خارجی همچنین می توانند حداقل ۳،۰۰۰،۰۰۰ یورو در سرمایه سهامی یک شرکت خصوصی بلغاری سرمایه گذاری کنند.

سرمایه گذاری در املاک : حداقل سرمایه گذاری در یک ملک در بلغارستان باید ۳۰۰۰۰۰ یورو باشد ، یک راه دیگر این است که از همان مبلغ برای خرید حداقل ۵۰ درصد از یک شرکت بلغاری استفاده کنید و سپس از آن برای خرید املاک استفاده کنید.

سرمایه گذاران خارجی همچنین می توانند در صورت سرمایه گذاری در یک پروژه سرمایه گذاری اولویت دار ، همانطور که در قانون ترویج سرمایه گذاری تعریف شده است ، اقامت دائم بلغارستان را دریافت کنند ، اگر علاقه مند به جزئیات بیشتر در مورد این قانون هستید ، می توانید با کارشناسان دفتر حقوقی ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید.

لطفا به خاطر داشته باشید که این الزامات ممکن است تغییر کند.

مزایای سرمایه گذاری در بلغارستان

بلغارستان موقعیت جغرافیایی بسیار استراتژیکی دارد ، موقعیت آن در قاره اروپا به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا به کل بازار اتحادیه اروپا و بازارهای اروپای مرکزی و شرقی برسند که ۸۵۳ میلیون نفر جمعیت را شامل می شود.

مزایای سرمایه گذاری در بلغارستان

از سوی دیگر بلغارستان و پایتخت آن صوفیه کیفیت زندگی جهانی را ارائه می دهند که از بالاترین کیفیت در اروپا محسوب می شود ، بلغارستان امروزی از نظر اکولوژیکی یکی از پاک ترین کشورهای اروپاست که دارای منابع آب و هوا فوق العاده است.

کیفیت زندگی در بلغارستان نه تنها خوب است ، بلکه هزینه زندگی یکی از پایین ترین هزینه ها در اروپا است.

در زیر نیز سایر مزایای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان ذکر شده است.

هزینه تجارت در بلغارستان

بلغارستان برخی از رقابتی ترین هزینه های تجاری جهان را به سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد و مالیات شرکت ها و هزینه های کار برای استانداردهای اروپایی بسیار پایین است.

در مقایسه با استانداردهای اروپای غربی بلغارستان ارزان است و سرمایه گذاران هنوز می توانند برخی از ارزش های برجسته را در بازار پیدا کنند و فرصت ها فراوان است.

نیروی کار بلغارستان

جمعیت در سن کار بلغارستان شامل ۴٫۸ میلیون مرد تحصیل کرده و ماهر ( ۵۲ درصد ) و زنان ( ۴۸ درصد ) است ، میزان سواد در بلغارستان ۹۳ درصد است و درصد بالایی از نیروی کار نوعی آموزش متوسطه ، فنی یا حرفه ای را گذرانده اند ، بسیاری از بلغاری ها دارای سابقه قوی در مهندسی ، پزشکی ، اقتصاد و علوم هستند و استعداد کارگران و هزینه نسبی پایین نیروی کار مشوق های قابل توجهی برای شرکت های خارجی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان است.

تحصیل در بلغارستان

بلغارستان دارای سیستم آموزشی سنتی قوی است ، بیش از چهل موسسه آموزش عالی در بلغارستان دارای مدرک در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند.

برای آگاهی از شرایط تحصیل در این کشور ، نحوه دریافت ویزای دانشجویی و شناخت برترین دانشگاه های آن ، مقاله تحصیل در بلغارستان را بخوانید.

عضو اتحادیه اروپا و ناتو

بلغارستان از اول ژانویه ۲۰۰۷ عضو کامل ناتو و عضو کامل اتحادیه اروپا است ، سیستم سیاسی بلغارستان و نهادهای دموکراتیک پایدار هستند.

رشد اقتصادی قوی

کمیسیون اروپا در گزارش سالانه خود ، بلغارستان را به عنوان یک اقتصاد بازار کاملا کاربردی ، با درجه بالایی از ثبات اقتصاد کلان و مکانیزم های بازار کار ارزیابی کرد ، نظم مالی دقیق و سرمایه گذاری قوی خارجی ، رشد اقتصادی پایدار را در ۷ سال گذشته فراهم کرده است.

رشد اقتصادی مورد انتظار ( تولید ناخالص داخلی برای هر سرمایه ) حدود ۵ درصد در سال است و بخش دولتی اقتصاد بلغارستان حدود ۲۰ درصد است.

با بسیاری از سرمایه گذاری های داخلی و خارجی ، سیستم مالی پایدار است و بانک ها در حال توسعه فعالیت خود هستند.

بهترین شهرهای بلغارستان برای سرمایه گذاری

صوفیه ، پلوودیو و بورگاس از جمله شهرهای بلغارستان هستند که به دلیل کارآیی هزینه های سرمایه گذاری متحمل شده در دو سال آینده پتانسیل جذب سرمایه خارجی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان را دارند.

بهترین شهرهای بلغارستان برای سرمایه گذاری

در زیر عوامل مختلف برای سرمایه گذاری در این دو شهر بررسی شده است.

سرمایه گذاری در صوفیه

پایتخت بلغارستان دارای بالاترین تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور است و بیش از ۳۱۰۰۰ BGN به ازای هر نفر یا بیش از دو برابر میانگین ملی است.

صوفیه پیشرو در فعالیت های سرمایه گذاری است و این منطقه بیشترین تعداد سرانه شرکت را دارد و تعداد آنها همچنان در حال افزایش است.

در شبکه راه ملی در صوفیه هیچ جاده ای وجود ندارد ، اما قلمرو آن با چندین بزرگراه هم مرز است ، ایستگاه راه آهن صوفیه محل اتصال اصلی راه آهن در کشور است و تراکم شبکه راه آهن در پایتخت بسیار بالاتر از حد متوسط است.

سرمایه گذاری در پلوودیو

سرانه تولید ناخالص داخلی در پلودویو تقریبا ۱۲،۱۱۲ BGN به ازای هر نفر و متوسط حقوق ناخالص سالانه ۱۱،۷۸۰ BGN است و با توجه به شرایط خوب بازار کار ، سهم جمعیتی که زیر خط فقر زندگی می کنند بسیار کم و زیر ۲۰ درصد است.

بازار کار در پلوودیو بهترین شرایط را در کشور فراهم می کند ، زیرا این منطقه دارای بیکاری کم و اشتغال بالا است.

توسعه سریع صنعت پردازش در پلوودیو منجر به عملکرد بسیار خوبی در بازار کار شده و نرخ بیکاری ۳٫۶ درصد و اشتغال ۶۹٫۹ درصد است.

سرمایه گذاری ها در این شهر ، به ویژه در صنعت ، قابل توجه است و تولید بالاتر از میانگین ملی است ، با این حال ، در مقایسه با سایر مناطق ، جذب وجوه اروپایی نسبتا ضعیف است.

پلوودیو دارای زیرساخت های خوبی است ، به ویژه در حمل و نقل ریلی ، و کیفیت جاده ها بالا است ، بزرگراه Trakia همچنین از شهر پلوودیو می گذرد.

سرمایه گذاری در بورگاس

منطقه بورگاس نیز در سالهای اخیر پیشرفت مثبتی داشته است و سرانه تولید ناخالص داخلی آن به ۱۲،۲۴۰ BGN می رسد اما هنوز زیر میانگین ملی است.

بازار کار با بیکاری ۵٫۳ درصد و فعالیت اقتصادی ۷۱٫۱ درصد یکی از قوی ترین بازارهای کشور است.

بورگاس دومین منطقه در کشور از نظر سرمایه گذاری و فعالیت تجاری است و تعداد سرانه شرکت های غیر مالی هنوز یکی از بالاترین در کشور است.

سرمایه گذاری های خارجی در این منطقه ۴۵۷۹ یورو به ازای هر نفر است و از متوسط کشور ۳۴۵۹ یورو به ازای هر نفر فراتر می رود و سرانه تولید در منطقه بورگاس تقریبا ۳۴،۴۷۱ BGN است.

منطقه بورگاس به دلیل داشتن منطقه ساده دارای مزایای جغرافیایی خوبی است اما در توسعه زیرساخت ها نسبت به سایر مناطق کشور عقب افتاده است و زیرساخت های جاده ای و شبکه راه آهن کمتر از تراکم متوسط هستند و کیفیت سطح جاده زیر متوسط بلغارستان است.

بزرگراه Trakia ، که منطقه بورگاس را با بقیه کشور متصل می کند ، تأثیر مثبتی در سرمایه گذاری در این شهر دارد.

هزینه های ثبت شرکت در بلغارستان

همانطور که می دانید سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان دارای مراحل مختلفی است و بعضی از این مراحل نیز دارای هزینه هایی هستند ، در زیر اطلاعاتی در مورد هزینه های ثبت شرکت بیان شده که هنگام افتتاح یک شرکت در بلغارستان باید در نظر بگیرید :

 • هزینه ثبت نام : تقریبا ۹۸۳ یورو برای فرم های ثبت شرکت ، نام شرکت ، اسناد شرکت ، گواهی تأسیس و غیره.
 • حداقل سرمایه: ۱ یورو برای افتتاح OOD در بلغارستان.
 • هزینه ثبت شرکت : تقریبا ۸۰۰ یورو ، اما برای جزئیات کامل با نمایندگان ثبت شرکت ما در موسسه مهاجرتی رجبی صحبت کنید.
 • هزینه های حسابداری : از ۳۰ یورو در ماه برای خدمات مختلف حسابداری.

در نهایت تنها هزینه اضافی در مقایسه با تأسیس شرکت توسط یک شهروند بلغاری نیاز به ترجمه اسناد است.

در ترکیه هم هزینه های ثبت شرکت بسیار پایین است ، به همین دلیل است که ایرانیان بسیاری جذب سرمایه گذاری در ترکیه می شوند ؛ مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه را بخوانید.

مراحل ثبت شرکت در بلغارستان

بلغارستان فرآیند ساده ای برای ثبت شرکت برای مشاغل خارجی دارد و توجه داشته باشید که می توانید بدون حضور در این کشور شرکتی را از کشوری دیگر از طریق وکالت دادن ثبت کنید.

مراحل ثبت شرکت در بلغارستان

توجه به این نکته ضروری است که خارجیان برای خرید زمین در بلغارستان با محدودیت های قانونی روبرو هستند و با این حال ، این محدودیت ها برای شرکت های خارجی اعمال نمی شود و برعکس ، شرکت های خارجی می توانند بدون محدودیت قانونی در بلغارستان زمین بخرند و مالک آن شوند و در مورد عملیات شرکت ، شرکت هیچ گونه هزینه ای پس از ثبت نام ندارد.

قبل از شروع مراحل ثبت نام ، باید به این الزامات فکر کنید:

 • آدرس شرکت شما باید در بلغارستان مشخص باشد.
 • شرکت شما باید دارای سرمایه اولیه باشد که باید در بانک محلی سپرده گذاری شود.
 • شما باید نام و محدوده فعالیت شرکت خود را انتخاب کنید.

مرحله ۱: نام شرکت

شما باید نام شرکتی را انتخاب کنید که سرمایه گذاری شما در بازار و همچنین قبل از نهادهای دولتی را مشخص کند ، پارامترهای نام خاصی باید در نظر گرفته شود ، نام خود را می توان قبل از کل فرایند ثبت نام انتخاب کرد ( نام دوم اجباری نیست اما می تواند در برخی موارد یک حرکت مفید را نشان دهد ).

مرحله ۲ : ثبت حساب بانکی

از شما خواسته می شود که برای مقادیر حقوق صاحبان سهام و ثبت قانونی ، حساب ویژه سپرده گذاری را در برخی از بانک های بلغاری ثبت کنید ، طبق قوانین و مقررات بلغاری ثبت نام اولیه حساب بانکی یک مرحله اجباری است.

مرحله ۳ : ثبت آدرس مشاغل

ثبت آدرس مرحله اجباری بعدی در روند راه اندازی شرکت شما است ، شرکت شما باید آدرس بلغاری داشته باشد.

مرحله ۴ : ثبت نام در دفتر رسمی دولت

طبق قوانین بلغارستان ، هرگونه مشاغل تجاری جدید باید در ثبت تجاری رسمی عمومی در دسترس عموم ثبت شود.

مرحله ۵ : ثبت مهر

هر یک از مشاغل تجاری تازه ثبت شده نیاز به یک مهر رسمی دارد که می تواند برای تأیید فعالیت های رسمی مورد استفاده قرار گیرد ، علیرغم اینکه یک مرحله اضافی پس از ثبت نام است ، ثبت مهر اساسا وظیفه ای اجباری برای مشاغل ایجاد شده در بلغارستان است.

روش ثبت شرکت در بلغارستان با افراد محلی یا خارجی که بخشی یا مالک شرکت هستند متفاوت نیست.

بر اساس قوانین بلغاری ، هیچ محدودیتی برای اندازه مشارکت خارجی در سرمایه یک شرکت بلغاری وجود ندارد و بنابراین ، تا ۱۰۰ درصد از سرمایه ثبت شده یک شرکت محلی می تواند در اختیار اشخاص خارجی باشد.

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بلغارستان ۲ BGN ( 1یورو ) است و معمولا فقط ۲ هفته طول می کشد تا شرکت ثبت شود.

توجه به این نکته ضروری است که قوانین شرکت های بلغاری تبعیضی علیه شرکت های خارجی قائل نمی شوند و در همین راستا ، خارجی که شرکتی در بلغارستان ثبت می کند از امتیازات یکسانی برخوردار است و تحت شرایط شرکتی مشابه شرکت های محلی قرار می گیرد.

خرید شرکت آماده در بلغارستان

کارآفرینان داخلی و خارجی به راحتی می توانند شرکت های آماده را در بلغارستان با درنظر گرفتن شرایط انتقال مالکیت خریداری کنند.

خرید شرکت آماده در بلغارستان

کارآفرینانی که مایل به خرید یک شرکت آماده در بلغارستان هستند باید شرایط اصلی ای را که چنین مشاغل باید در لحظه خرید داشته باشد ، بدانند.

هر شرکت آماده در بلغارستان باید دارای شماره مالیات بر ارزش افزوده ( VAT ) ، گواهی تأسیس ، اساسنامه و دفتر ثبت شده در بلغارستان باشد ، سرمایه گذاران خارجی که مایل به خرید یک شرکت آماده در بلغارستان هستند می توانند با تیم متخصصان تشکیل شرکت ما تماس گرفته و از اطلاعات کامل و پشتیبانی در این زمینه مطلع شوند.

هنگام خرید یک شرکت آماده در بلغارستان ، می توانید از بین شرکتهایی که به عنوان شرکتهای با مسئولیت محدود یا شرکتهای سهامی یکپارچه مورد مورد نظر خود را انتخاب کنید ، قانون بلغارستان تصریح می کند که پس از انتقال مالکیت ، مالک جدید می تواند نام تجاری شرکت را تغییر دهد ، واگذاری مجدد مالکیت زیر نظر دفتر اسناد رسمی بلغاری انجام می شود و پس از اتمام این فرآیند ، مالک جدید باید تغییراتی را که در شرکت به ثبت رسیده در ثبت شرکت در کشور ارائه دهد.

همچنین ، خریدار باید مدیران شرکت را استخدام کند و پس از اتمام این فرایند ، شرکت می تواند فعالیت خود را شروع کند.

در خصوص قیم این نوع شرکت ها نیز باید بیان داشت که هزینه خرید شرکت های آماده در بلغارستان بسته به نوع شرکت معمولا از ۱۰۰۰ یورو شروع می شود.

معایب و مزایای شرکت آماده در بلغارستان

خرید شرکت آماده در بلغارستان کاملا بدون ریسک است ، زیرا چنین شرکتی به عنوان یک شرکت ثبت شده بدون داشتن فعالیت و در نتیجه بدون بدهی نگهداری می شود و به کارآفرینان خارج از کشور اجازه می دهد به راحتی در بلغارستان شروع به کار کنند.

خرید یک شرکت آماده هیچ شرایط سختی ندارد و اگر مدارک توسط ثبت تجاری بلغارستان تأیید شود ، می توانید ظرف چند روز شرکت را خریداری کنید.

یکی از مزایای خرید شرکت آماده در بلغارستان این است که اگر نمی خواهید برای باز کردن یک شرکت از ابتدا وقت بگذارید ، گزینه مناسب برای شما خرید یک شرکت آماده در بلغارستان و شروع مستقیم در تجارت است و از سویی کنار گذاشتن تشریفات ثبت نام باعث می شود سرمایه گذاران بیشماری از طریق شرکت های آماده ای که در اختیار دارند ، راه آسان تجارت خود را انتخاب کنند.

در آلمان هم می توانید با خرید شرکت های آماده ، تجارت موفقی را شروع کنید ، آلمان جایگاه بسیاری از برند های مشهور دنیا است که می تواند موفقیت شما را ضمانت کند ، مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان را بخوانید.

طرح تجاری برای ثبت شرکت در بلغارستان

در بلغارستان یک طرح تجاری اغلب برای ثبت یک شرکت زمانی تهیه می شود که شما نیاز به تامین مالی یا برنامه ای برای فروش سهام در یک تجارت دارید و در واقع چنین سندی در برنامه ریزی توسعه یک شرکت بسیار مفید است و به شما امکان می دهد فرصت ها را ارزیابی کنید و دیدگاه های جدیدی پیدا کنید.

طرح تجاری برای ثبت شرکت در بلغارستان

ساختار طرح کسب و کار و توسعه هر بخش بستگی به اهدافی دارد که برای آن تدوین شده است ، در صورت نیاز به حل مشکلات زیر ، یک طرح تجاری مفید است:

 • هنگام شروع یک کسب و کار
 • گرفتن وام از بانک
 • پیدا کردن سرمایه گذار
 • یافتن شریک یا فروش سهام
 • تعیین چشم اندازهای توسعه تجارت
 • برای توسعه فعالیتهای بازاریابی

ارزیابی توانایی های خود طرح کسب و کار در مرحله تفکر و توسعه یک ایده تجاری بسیار مهم است و تعداد زیادی از شرکت های جدید به دلیل عدم برنامه ریزی صحیح ، به ویژه مالی و همچنین پیش بینی خطرات احتمالی و راه های غلبه بر آنها ، شکست می خورند.

طرح کسب و کار شامل توسعه پروژه با توجه به ساختار خاصی است که باید شامل عناصری مانند اطلاعات تجاری ؛ ویژگی های محصول یا خدمات ؛ ارزیابی بازار و سهم برنامه ریزی شده شما در آن ؛ ارزش بازار ؛ برنامه فروش و بازاریابی ؛ برنامه تولید ؛ اطلاعات در مورد منابع ، ارائه دهندگان منابع ؛ نیاز به کارکنان ؛ طرح قانونی ؛ برنامه مالی ؛ ارزیابی ریسک باشد.

شاخص های اقتصادی برای ثبت شرکت در بلغارستان

توجه به شاخص های اقتصادی یکی از ضروریت های سرمایه داران برای سرمایه گذاری در یک کشور است زیرا با بررسی نرخ بیکاری ، نرخ تورم و غیره می توان تا حدودی پیشبینی کرد که آینده سرمایه گذاری چگونه رقم خواهد خورد.

از اینرو با توجه به آخرین اطلاعات منتشر شده نرخ بیکاری در بلغارستان در ماه ژوئن از ۵٫۷۰ درصد در ماه مه ۲۰۲۱ به ۵٫۲۰ درصد کاهش یافته است.

همچنین نرخ تورم در بلغارستان در ماه ژوئن از ۲٫۵۰ درصد در ماه مه ۲۰۲۱ به ۲٫۷۰ درصد افزایش یافته است.

از سوی دیگر نرخ بهره وام بانک های بلغارستان در ماه مه ۲۰۲۱ به میزان ۴٫۲۶۵ درصد در سال گزارش شده است که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

نرخ مالیات برای بلغاری ها ۱۰ درصد بدون در نظر گرفتن درآمد آنها و اینکه آنها در بلغارستان یا خارج از کشور زندگی یا کار می کنند می باشد ، درآمد مشاغل آزاد نیز شامل ۱۰ درصد مالیات است و افراد غیر مقیم فقط بر درآمد خود از منابع بلغارستان مالیات پرداخت می کنند.

سوئد هم دارای یکی از با ثبات ترین اقتصاد های اروپا و جهان است و شما می توانید با خیال راحت در این کشور سرمایه گذاری کنید ؛ مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئد را بخوانید.

از نظر هزینه های اجاره نیز باید گفت که بلغارستان ارزان ترین کشور عضو اتحادیه اروپا برای اجاره است.

اخذ اقامت بلغارستان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

کارآفرینان خارجی که می توانند حداقل سرمایه گذاری را در بلغارستان انجام دهند ، می توانند مجوز اقامت دائم را دریافت کرده و شهروندی این کشور را دریافت کنند ، البته روش های مختلفی وجود دارد که در آنها این گزینه امکان پذیر است و نکته اصلی نوع سرمایه گذاری است.

اخذ اقامت بلغارستان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

درک قوانین سرمایه گذاری یک گام کلیدی برای درخواست شهروندی از طریق سرمایه گذاری است و علاوه بر این ، یک کارآفرین خارجی که مایل به دسترسی به این گزینه است ، نه تنها باید سرمایه گذاری را طبق دستور های موجود انجام دهد ، بلکه سایر الزامات را نیز برای ارائه اسناد مربوطه برای اخذ اجازه اقامت باید رعایت کند.

با گذشت زمان ، کسانی که حداقل چند سال در بلغارستان اقامت دارند می توانند برای شهروندی اقدام کنند.

قبل از شروع روند مهاجرت یا فرایند درخواست ویزا ، متقاضی باید مطمئن شود که شرایط دیگری را جدا از شرایط مالی دارد ، اینها معمولا به موارد زیر اشاره دارند:

 • داشتن حداقل ۱۸ سال در زمان درخواست
 • داشتن گذرنامه معتبر ( حداقل مدت اعتبار ۶ ماه )
 • داشتن بیمه درمانی مطابق با الزامات اتحادیه اروپا
 • داشتن سابقه کیفری پاک
 • اطمینان از مشروعیت منبع وجوه ( باید در این خصوص مدرک ارائه شود )

اقامت با گزینه های سرمایه گذاری در بلغارستان در سال ۲۰۲۱

اولین قدم برای یک تبعه خارجی که علاقمند به اخذ تابعیت بلغاری از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان در سال ۲۰۲۱ است ، درخواست مجوز اقامت دائم بر اساس نوع سرمایه گذاری انتخاب شده است ، افراد می توانند از بین سرمایه گذاری های غیرفعال ، خرید املاک در کشور یا مشارکت در برخی گزینه های کارآفرینی یکی را انتخاب کنند و صرف نظر از مسیری که انتخاب شده است ، مهم است که توجه داشته باشید که سرمایه گذاری دارای حداقل شرایط خاصی است و به همین دلیل توصیه می شود برای اطمینان از آن از تیم وکلای ما در موسسه مهاجرتی رجبی کمک حقوقی حرفه ای دریافت کنید.

برای سال ۲۰۲۱ ، مراحل اصلی برای اخذ اقامت دائم بلغارستان در زیر شرح داده شده است:

 • انتخاب گزینه سرمایه گذاری : کارآفرینان خارجی با انتخاب و انجام مناسب ترین سرمایه گذاری فرایند را شروع می کنند ، توجه به این نکته ضروری است که قبل از درخواست ویزا باید مدرک سرمایه گذاری وجود داشته باشد.
 • درخواست ویزای نوع D : این نوع ویزا است که اجازه اقامت دائم را می دهد و از سفارت یا کنسولگری در کشور مبدا سرمایه گذار درخواست می شود.
 • درخواست اقامت : پس از تأیید ویزا ، سرمایه گذار می تواند به بلغارستان سفر کرده و درخواست اقامت را ارائه دهد.
 • اخذ مجوز : اجازه اقامت دائم توسط اداره مهاجرت متعلق به وزارت کشور صادر می شود.

پس از تکمیل تمام این مراحل ، دارنده مجوز می تواند برای شناسنامه بلغاری درخواست دهد و باید شرایط لازم برای تمدید اقامت خود را رعایت کند.

شهروندی از طریق سرمایه گذاری می تواند زمانی به دست آید که سرمایه گذار به طور مداوم در کشور به مدت پنج سال زندگی کرده است ( با رعایت الزامات تمدید مجوز اقامت در این مدت ).

پیشنهاد می کنیم مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان را نیز بخوانید چراکه پس از گذشت سه سال از سرمایه گذاری موفق ، می توانید برای دریافت اقامت این کشور اقدام کنید.

مزایا و معایب ثبت شرکت در بلغارستان

وقتی نوبت به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان می رسد ، با محیطی بسیار مولد رو به رو هستید.

مزایا و معایب ثبت شرکت در بلغارستان

انجام تجارت و ثبت شرکت در بلغارستان به دلایل متعددی از جمله بازار برون سپاری پویا ، نیروی کار تحصیل کرده و چند زبانه ، زیرساخت های خوب و این واقعیت که دارای کمترین نرخ مالیات در اتحادیه اروپا است ، سودمند است.

بلغارستان نیروی کار واجد شرایط و مقرون به صرفه ، اجاره دفتر مقرون به صرفه ، هزینه های پایین تولید و حمل و نقل و هزینه های بسیار رقابتی برای انجام تجارت را ارائه می دهد و در مقایسه با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، بلغارستان قطعا یکی از محیط های مناسب برای تجارت و مقرون به صرفه را فراهم می کند.

برای اطلاعات بیشتر در زیر به بررسی مزایا و معایب ثبت شرکت در بلغارستان پرداخته شده است.

مزایای ثبت شرکت در بلغارستان

اقتصاد بلغارستان در ۵ سال گذشته به طور پیوسته در حال رشد بوده است و این به سرمایه گذاران نشان می دهد که هم اقتصاد و هم سیاست مالی با سرعت ثابت و قابل پیش بینی در حال حرکت است ، امری که برای صاحبان مشاغل بسیار مهم است.

دومین عامل مهم مالیات است ، در حال حاضر این کشور با مالیات ۱۰٪ و مالیات بر درآمد ۱۰٪ بهشت مالیاتی اروپا است و بنابراین ، با ثبت شرکت در بلغارستان صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران می توانند از این سیستم مالیاتی مطلوب استفاده کنند و با این کار مزیت رقابتی قابل توجهی نسبت به رقبای خود به دست آورند.

علاوه بر این ، تجار می توانند در برخی از بانک های بزرگ بلغاری یک حساب بانکی بین المللی باز کنند که فقط صاحب مشاغل و افراد از طریق بانکداری آنلاین به آن دسترسی پیدا می کنند و به آنها این فرصت را می دهند تا به سیستم مالی اروپا دسترسی پیدا کنند.

مزیت دیگر ثبت شرکت در بلغارستان به اتحادیه اروپا این واقعیت است که واردات و صادرات از و به اتحادیه اروپا بدون عوارض است.

این بدان معناست که فقط مالیات بر ارزش افزوده اعمال می شود و با این حال ، عوارض اضافی فقط در مورد برخی کالاها یا کالاهای لوکس که برای سلامتی مضر تلقی می شوند اعمال می شود.

مزیت بزرگ دیگر سرمایه اولیه کم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود است و برای ثبت شرکت سهامی خاص یا شرکت با مسئولیت محدود تنها ۲ BGN است و بنابراین هرکسی که مایل به ثبت یک شرکت با هدف تجارت یا فقط با هدف خرید زمین است ، می تواند آن را با سرمایه نمادین ۱ یورو شرکت انجام دهد.

معایب ثبت شرکت در بلغارستان

سرمایه گذاران خارجی همچنان نگران حاکمیت قانون در بلغارستان هستند و در کنار فساد همه جانبه ، سرمایه گذاران مشکلات دیگری را که مانع سرمایه گذاری می شوند از جمله مشکل در اخذ مجوزهای لازم ، غیرقابل پیش بینی بودن به دلیل تغییرات مکرر قوانین و مقررات ، تلاش های پراکنده برای نادیده گرفتن قراردادهای بلند مدت دولتی و یک سیستم قضایی ناکارآمد ذکر می کنند.

اگر به زبان بلغاری تسلط نداشته باشید یا با سیستم حقوقی این کشور آشنا نیستید ، چنین حرکتی ممکن است نگران کننده به نظر برسد ، با این حال شرکت های حقوقی وجود دارند که با تجربه هستند و به مشتریان خدمات ارائه می دهند تا از راه دور یک شرکت در بلغارستان را تأسیس کنند ، بدون اینکه مشتریان حتی مجبور به بازدید از این کشور شوند.

سوالات پر تکرار سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان

در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تمام اطلاعاتی که نیاز دارید تا برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان اقدام کنید را مورد بررسی قرار دادیم اما قطعا شما سوالاتی دارید که می خواهید پاسخ صحیح آن ها را بدانید ، بخش دیدگاه در پایین همین صفحه به همین منظور دراختیار شماست تا با کارشناسان ما مشورت کنید.

جداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی در بلغارستان چقدر است؟

شرکت سهامی ممکن است توسط یک یا چند شهروند بلغاری یا خارجی تأسیس شود و حداقل سرمایه ثبت شده مورد نیاز برای تأسیس و فعالیت 50.000 BGN است که تقریبا 26،000 یورو است.

مبلغ مورد نیاز سرمایه گذاری در بلغارستان برای ثبت شرکت چقدر است؟

سرمایه گذاری 250،000 یورو در یک شرکت جدید بلغاری یا دست کم 50 درصد خرید در یک شرکت موجود ؛ شرط لازم این است که شرکت مذکور 10 موقعیت شغلی ایجاد کند.

حداقل سرمایه گذاری در یک ملک در بلغارستان چقدر است؟

حداقل سرمایه گذاری در یک ملک در بلغارستان باید 300000 یورو باشد ، یک راه دیگر این است که از همان مبلغ برای خرید حداقل 50 درصد از یک شرکت بلغاری استفاده کنید و سپس از آن برای خرید املاک استفاده کنید.

بهترین شهر ها برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان کدامند؟

صوفیه ، پلوودیو و بورگاس از جمله شهرهای بلغارستان هستند که به دلیل کارآیی هزینه های سرمایه گذاری متحمل شده در دو سال آینده پتانسیل جذب سرمایه خارجی بیشتری را دارند.

میزان مالیات شرکت ها در بلغارستان چه میزان است؟

در حال حاضر این کشور با مالیات 10٪ و مالیات بر درآمد 10٪ بهشت مالیاتی اروپا است.

شرایط تاسیس یک شرکت با شرایط محدود در بلغارستان چیست؟

مشارکت محدود در بلغارستان توسط حداقل دو شریک با اختیارات و مسئولیت های مختلف در قبال بدهی شرکت شکل می گیرد ، حداقل یک شریک عمومی باید کاملا مسئولیت پذیر باشد در حالی که سایر شرکای محدود فقط به میزان سهم ( بدون پرداخت ) خود در مشارکت مسئول خواهند بود.

آیا خرید ملک در بلغارستان پر سود است؟

برای مثال اکنون می توانید خانه ای در بلغارستان با قیمتی مشابه هزینه آپارتمان یک خوابه متوسط در حومه مسکو خریداری کنید ، اما رشد قیمت ملک در بلغارستان 20 – 30 درصد در سال است ، به این معنی که پس از 5 سال می توانید مسکن را با 100 برابر سود بفروشید.

آیا بدون حضور در بلغارستان می توانم شرکت ثبت کنم ؟

بله ، می توانید بدون حضور در این کشور شرکتی را از کشوری دیگر از طریق وکالت دادن ثبت کنید.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی نیز در قانون بلغارستان ، چندین سال تجربه دارند و یک تیم اختصاصی از وکلا ، حسابداران و اقتصاددانان می توانند در هر مرحله از راه به شما کمک کنند ، همچنین اگر به برنامه های دیگر مرتبط با اخذ تابعیت بلغاری از طریق سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱ علاقه دارید ، وکلای ما می توانند اطلاعات به روز شده را بررسی کنند ، همچنین می توانیم شما را در جریان هرگونه تغییر در برنامه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان قرار دهیم ، کافی است از طریق راه های ارتباطی موجود با ما از طریق دفاتر تهران و شیراز در ارتباط باشید تا اطلاعات تکمیلی و به روز تقدیمتان شود ، همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در چین را نیز بخوانید ، چین یکی از سریع ترین بازار های نو ظهور در جهان است و سرمایه گذاری در آن می تواند آینده ای درخشان به شما هدیه دهد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه