تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی یک کشف تقریباً جدید برای دانشجویان بین المللی است ؛ استونی که استقلال خود را از اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ به دست آورد ، تحت حاکمیت مستقل رشد کرده و دارای یکی از سریعترین رشد های اقتصادی در اتحادیه اروپا است.

از معماری خیره کننده قرون وسطایی در پایتخت استونی ، تالین ، گرفته تا سواحل شنی سفید که در امتداد خط ساحلی قرار دارند ، چیزی در استونی وجود دارد که همه می توانند از آن لذت ببرند ، استونی از ۱۳ شهرستان و بیش از ۲۰۰۰ جزیره و ورودی تشکیل شده است ، با این وجود یکی از کمترین جمعیت در اروپا را دارد.

مهمترین واقعیت این است که تقریبا ۸۹٪ دانشجویان بین المللی از تحصیلات خود در استونی راضی هستند و اگر هنوز این مکان کوچک و ابتکاری برای تحصیل را کشف نکرده اید ، مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی فرصتی عالی برای علاقه مندانی است که می خواهند سطح دانش خود را در خارج از کشور ارتقا دهند و با یک دیدگاه جهانی وارد بازار کار شوند.

شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با تکیه بر دانش متخصصان و مشاوران برجسته خود ، می تواند رویای شما را محقق سازد و رسیدن به هدفتان را سهولت بخشد ، پیشنهاد می کنیم برای یک دیدگاه صحیح و جامع ابتدا مقاله تحصیل در استونی و بعد محتوای زیر را مطالعه کنید و سپس با ما تماس بگیرید تا روند مهاجرت تحصیلی را برایتان بهتر شرح دهیم ، همچنین اگر تمایل دارید که از مشاوره حضوری برخوردار شوید ، می توانید به مراکز ما در تهران و شیراز مراجعه کنید ، به یاد داشته باشید که موفقیت شما آرزوی ما است.

چرا تحصیل پزشکی در استونی؟

هر ساله تعداد دانشجویان بین المللی در استونی تقریباً ۲۰٪ در حال افزایش است ، مجموعه دانشجویان کاملاً متنوع است ، دانشجویانی از کشورهای همسایه مانند فنلاند ، روسیه و لتونی ، از سایر کشورهای اروپایی مانند آلمان ، ایتالیا ، انگلستان و غیره و از سایر کشورهای جهان مانند ایالات متحده آمریکا ، جورجیا ، هند ، چین و غیره – همه با هم از ۹۰ کشور مختلف.

امروز این کشور به لطف “جامعه الکترونیکی” استونی ، از زیرساخت های آموزشی خوبی برخوردار است و به دلیل سیاست های اجرایی مناسب خود در بخش آموزش توانسته به مقصد دانشجویان بین المللی بسیاری تبدیل شود.

این کشور مهد اسطوره هایی است که هر یک به نوبه خود الگو بسیاری از دانش آموختگان و همچنین علاقه مندان به علم و هنر بوده اند ، از پسران و دختران مشهور استونی می توان به نویسنده آنتون هانسن تمساره ، سوپرمدل کارمن کس و آهنگساز آروو پرت اشاره کرد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی

دوره های پریمدیکال در استونی

خبر خوب برای متقاضیان و دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی هستند ، این است که دولت استونی و موسسات آموزش عالی آن ، دوره هایی را برای متقاضیان برگزار می کنند تا دانشجویان آمادگی لازم برای ورود به دانشگاه و واجد شرایط بودن برای شرکت در آزمون دانشگاه های پزشکی استونی را داشته باشند.

دوره های پریمدیکال در استونی

به عنوان یک پیش زمینه ، خوب است بدانید که دوره های پریمدیکال در اکثر کشورهای اروپایی برگزار می شوند و ما در سایر مقالات خود به این دوره ها اشاره کرده ایم و هر یک از آنها را توضیح داده ایم اما اگر شما تمایل دارید که در دوره های پریمدیکال استونی شرکت کنید ، جای خوبی آمده اید زیرا ما قصد داریم در این بخش به توضیح این دوره ها بپردازیم.

ساختار دوره های پریمدیکال در استونی

همانگونه که گفته شد ، دوره پریمدیکال برنامه ای جهت آمادگی است و در این دوره ها دروس تخصصی مرتبط با رشته انتخابی برای تحصیل در مقاطع عالی آموزش داده می شوند ، از آن جهت که آزمون های ورودی دانشگاه های استونی شامل دروسی نظیر زیست شناسی و شیمی است ، بدیهی است که دوره های آمادگی نیز از همین دروس خواهد بود.

در واقع این دوره ها ، زبان انگلیسی و استوانیایی را نیز شامل می شوند زیرا مهارت در زبان انگلیسی نیز یکی از الزامات تعیین شده از سوی دانشگاه برای پذیرش متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی است.

دوره های پریمدیکال در طول ۹ ماه تدریس ، به دانشجویان اجازه می دهند آنچه که برای شرکت در آزمون های استونی مورد نیاز است را یاد بگیرند و از این دانش خود در جهت قبولی در آزمون و تحصیل رشته های پزشکی در استونی استفاده نمایند.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید تا ما دوره های پریمدیکال در استونی را بررسی کنیم و شرایط ورود به این دوره ها را برآورده کنیم و شما را در رسیدن به موفقیت یاری دهیم.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی استونی

دانشجویانی که مایل به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی هستند و می خواهند از خدمات آموزشی ارائه شده در موسسات آموزش عالی این کشور برخوردار شوند ، باید توجه داشته باشند که دستیابی به موفقیت نیاز به تلاش دارد و هیچ چیزی بدون سعی و تلاش ثمره بخش نخواهد بود!

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی استونی

در واقع تحصیل رشته های پزشکی در استونی نیز ملزم رعایت شرایطی است که شما هنگام تصمیم گیری و درخواست برای تحصیل در این کشور باید بدان توجه لازم را داشته باشید ، شما برای تحصیل در این کشور باید در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی استونی شرکت کنید که می تواند یا آزمون ورودی دانشگاه باشد یا آزمون SAT.

به عنوان مثال ، دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاهی مانند دانشگاه تارتو باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند یا نتایج آزمون SAT را ارائه نمایند ، این دانشگاه همچنین ممکن است انگیزه نامه و مصاحبه شفاهی را نیز برای پذیرش دانشجویان در رشته های پزشکی شامل شود.

لازم به ذکر است که مباحث آموزشی آزمون ورودی شامل دروس زیست شناسی و شیمی است و زمان ثبت نام آزمون ورودی در ماه آوریل و زمان برگزاری آن در ماه های ژوئن ، اکتبر و دسامبر می باشد که شما می توانید برای رسیدن به هر یک از این برنامه ها با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در ارتباط باشید تا زمانبندی دقیق را بررسی و شرح دهند.

آزمون SAT برای پذیرش در دانشگاه های استونی

ما در ادامه این مقاله و در بخش مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی در استونی به توضیح کامل آزمون SAT و سایر شرایط مورد نیاز برای پذیرش پرداخته ایم تا بلکه بتوانیم اطلاعات را به صورت کامل و تفکیک شده در اختیار شما عزیزان بگذاریم ؛ همچنین در بخش زیر شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در مقاطع بالاتر را تحت پوشش قرار داده ایم و اگر علاقه مند به تحصیل این رشته در مقاطع عالی در دانشگاه های استونی هستید ، ادامه مقاله زیر را مطالعه نمائید.

آزمون ورودی تحصیلات عالی رشته دندانپزشکی در استونی

 • نمره متوسط از گواهینامه آموزش متوسطه ( آزمون های دولتی ترجیحی زیست شناسی ، شیمی ، زبان انگلیسی )
 • آزمون زبان استونیایی
 • آزمون مدل سازی
 • مصاحبه در مورد مناسب بودن حرفه
 • مهارت های فعالیت دستی بسیار مهم است و چند هفته تمرین برای توسعه آن کافی نیست ، بلکه به یک تجربه طولانی مدت نیاز دارد.

شرایط تحصیل پزشکی در استونی

برنامه پزشکی در استونی یک برنامه ۶ ساله است که منجر به مدرک M.D می شود ، دانشجویان در صورت داشتن مدرک دیپلم متوسطه واجد شرایط درخواست ثبت نام هستند و همچنین متقاضیان باید در علوم طبیعی به ویژه زیست شناسی نمرات خوبی داشته باشند ؛ علاوه بر این ، دانشجویان باید در زبان انگلیسی مهارت داشته باشند.

شرایط تحصیل پزشکی در استونی

تصمیم نهایی که متقاضیان برای آن پذیرفته می شوند با درخواست آنها تعیین می شود و پس از ثبت نام ، دانشجویان به طور معمول ماژولی را دنبال می کنند که با موضوعات علوم پایه شروع می شود و پس از آن دانشجویان به تدریج با موضوعات بالینی و چرخش های بالینی آشنا می شوند.

دانشجویان پس از موفقیت در امتحان نهایی ، مدرک M.D می گیرند و این مدرک در سراسر اتحادیه اروپا و همچنین در آمریکای شمالی و بیشتر کشورها شناخته شده است.

این برنامه پزشکی “عملی” است و بسیاری از آموزش های عملی در بیمارستان دانشگاه تارتو ارائه شده است ، این دانشگاه بزرگترین ارائه دهنده خدمات پزشکی در استونی است و فرصت هایی را برای کار در چندین زمینه فراهم می کند و از همین جهت ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در ادامه این مقاله به شرح دانشگاه تارتو پرداخته و جنبه های مختلف تحصیلی آن را شرح داده است.

هدف ارائه برنامه پزشکی در استونی

برنامه تحصیلی پزشکی در جهت آموزش مهارت های اصلی لازم برای تبدیل شدن به پزشکان بسیار ماهر به دانشجویان طراحی شده است و هدف کلی این برنامه آموزش پزشکانی است که:

 • قادر به ارائه کمک پزشکی با کیفیت بالا مطابق با دستاوردهای اخیر در پزشکی و استانداردهای اخلاقی هستند.
 • افزایش آگاهی جامعه از اهمیت اقدامات ارتقا سلامت و پیشگیری از بیماری ها.
 • مایلند با فعالیت های خود در توسعه دارو به عنوان یک رشته و همچنین علم پزشکی کمک کنند.
 • مایل به انجام آموزش در کل دوران حرفه ای خود هستند.

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند طیف گسترده ای از مشاغل را در سطح بین المللی دنبال کنند و در حقیقت آنها فرصتی برای ادامه تحصیل در استونی یا خارج از کشور و تبدیل شدن به پزشک متخصص را دارند.

چرا تحصیل پزشکی در دانشگاه تارتو توصیه می شود؟

 • شما در بزرگترین ارائه دهنده خدمات پزشکی در استونی ، بیمارستان دانشگاه تارتو ، با بیماران واقعی کار خواهید کرد.
 • این دانشگاه در ۱٪ بالاترین دانشگاه ها و موسسات علمی معتبر دنیا در پزشکی بالینی قرار دارد.
 • برای کار در بیمارستان های محلی زبان استونی را یاد خواهید بگیرید.
 • پس از فارغ التحصیلی ، می توانید به عنوان یک دکتر کار کنید و وارد دوره آموزش پزشکی فوق تخصصی تحصیلات تکمیلی یا یک برنامه دکترای پزشکی شوید.
 • UT در بین دانشگاه ها و موسسات علمی محبوب جهان در زمینه پزشکی بالینی قرار دارد.

ساختار برنامه پزشکی در استونی

 • دوره های تخصصی پیش بالینی و بالینی : دوره های نظری و عملی از رشته های مختلف پزشکی نظیر آناتومی ، روانشناسی ، آسیب شناسی ، جراحی ، داخلی و غیره را شامل می شود.
 • تمرین : دانش نظری اعمال شده در سطح بالینی.
 • زبان استونیایی : دانشجویان بین المللی فرصتی برای یادگیری زبان استونیایی و اصطلاحات لازم برای ارتباط حرفه ای با بیماران دارند.
 • دروس انتخابی : ممکن است از یک لیست ثابت انتخابی باشند ، رشته های اختیاری ممکن است از هر دانشکده ای انتخاب شوند.
 • آزمون نهایی : امتحان شامل کلیه موضوعات بالینی برنامه درسی است.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در استونی

تحصیل رشته دندانپزشکی در استونی از دیگر موضوعات پرطرفدار در این کشور است و بسیاری از دانشجویان بین المللی با هدف تبدیل شدن به یک متخصص دندانپزشک وارد این کشور می شوند ، تحصیل دندانپزشکی در استونی ۵ سال به طول می انجام و در واقع شما باید مواد و خدمات آموزشی ارائه شده در این دوره را در نظر بگیرید و از همین جهت ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در زیر به توضیح آن پرداخته است.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در استونی

ساختار دوره دندانپزشکی در استونی

دانشجویان دندانپزشکی در دانشگاه های استونی برخی از دروس پایه را به صورت مشترک با دانشجویان پزشکی می گذرانند اما دروس تخصصی این رشته اهداف و اجزای ویژه ای دارد و برخی از این دروس طی یک دوره به صورت اختصاصی تر نیز به علاقه مندان آموزش داده می شود.

به عنوان مثال در یک دوره درسی مانند روش های تحقیق ، مولفه های آمار زیستی ، مولفه تحقیق و غیره آموزش داده می شود و هدف از آن این است که دانشجویان را با مهارت های مرتبط با طراحی ، اجرا و تفسیر تحقیقات مرتبط با مطالب بالینی مرتبط آموزش دهند.

از سال چهارم به بعد ، قسمت عمده ای از آموزش شما در کلینیک های دندانپزشکی دانشگاه انجام می شود و تقریباً شامل ۱۰۰۰ ساعت است که در آن شما تحت نظارت اساتید خود ، از تشخیص تا درمان جامع ، بیماران را معالجه خواهید کرد.

در این کلینیک ها شما در مورد سیستم های کاملاً رایانه ای و آخرین روندها و فن آوری های دندانپزشکی و مدیریتی اطلاعات خواهید گرفت ، در پایان دوره آموزش بالینی خود ، شما به طور متوسط ۲۰۰ درمان در تخصص های مختلف دندانپزشکی از جمله اندودنتیکس ، پروتز و جراحی انجام داده اید.

این برنامه برای دانشجویانی است که مایل به پیگیری تمرینات حرفه ای در زمینه دندانپزشکی هستند ، کارکنان دانشکده دندانپزشکی متعهد به آموزش و توسعه شما به عنوان متخصصان دندانپزشکی هستند.

برنامه درسی تکنسین دندانپزشکی در استونی

اکنون که از رشته دندانپزشکی در استونی آگاهی یافتید ، خوب است درباره مقاطع بالاتر این رشته ، تکنسین دندانپزشکی ، نیز اطلاعاتی به دست آورید ؛ هدف از برنامه درسی تکنسین دندانپزشکی ، آموزش تکنسین های دندانپزشکی است که سطح دانش و مهارت آنها امکان تولید دندان مصنوعی معاصر و با کیفیت ( ترمیم دندان ) را دارد.

هر ساله دانشجویان با پایان یافتن یک موضوع اساسی ، دانش و مهارت خود را در پایگاه های آموزش عملی در شرایط واقعی کار با راهنمایی تکنسین های مجرب دندانپزشکی ارتقا می دهند و فردی که فارغ التحصیل شده است باید بتواند تخصص خود را توسعه دهد.

بهترین دانشگاه های پزشکی استونی

دانشگاه های استونی به عنوان بخشی از ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان ، یک برنامه عالی را ارائه می دهند که در اتحادیه اروپا و در سراسر جهان معتبر شناخته شده است ، در این مقاله ، ما بهترین موسسه آموزش عالی پزشکی در استونی – دانشگاه تارتو را مرور خواهیم کرد.

بهترین دانشگاه های پزشکی استونی

امیدواریم که این مقاله در مورد بهترین دانشگاه های پزشکی در استونی مفید واقع شود ، اگر علاقه مند تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی هستید ، ادامه مقاله زیر را مطالعه کنید و سپس در صورت تمایل با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمائید تا راهنمای شما در این مسیر باشیم.

دانشگاه تارتو University of Tartu

دانشگاه تارتو دانشگاه ملی استونی ، بزرگترین و معتبرترین موسسه آموزش عالی در این کشور است ، این دانشکده پزشکی در استونی در سال ۱۶۳۲ تاسیس شد و در حال حاضر از ۱۴۰۰۰ دانشجو پذیرش می کند که ۱۰٪ آنها دانشجویان بین المللی هستند.

دانشگاه تارتو بهترین مکان برای تحصیل پزشکی در استونی است ، این دانشگاه ۶ موسسه دارد که به دانشجویان امکان ادامه تحصیل یا تحقیق بسته به علاقه آنها می دهد : پزشکی خانوادگی و بهداشت عمومی ، داروسازی ، پزشکی بالینی ، دندانپزشکی و علوم ورزشی و فیزیوتراپی.

چرا تحصیل پزشکی در دانشگاه تارتو توصیه می شود؟

دانشگاه تارتو در فهرست جهانی دانشکده های پزشکی ثبت شده است و با توجه به عضویت استونی در اتحادیه اروپا ، مدرک اعطا شده آن در تمام کشورهای عضو معتبر دانسته می شود ، این بدان معنی است که فارغ التحصیلان واجد شرایط درخواست مجوز برای تمرین و کار به عنوان پزشک در هر کشور اتحادیه اروپا هستند.

دانشگاه تارتو عضو گروه کویمبرا و شبکه اوترخت است که هر دو همکاری بین المللی را در آموزش عالی ارتقا می دهند ، این دانشگاه همچنین یک شرکت کننده در برنامه اراسموس موندوس است که با بیش از ۲۰۰ دانشگاه در سراسر جهان همکاری می کند.

دانشگاه تارتو به داشتن بسیاری از فارغ التحصیلان برجسته ، از جمله دو برنده نوبل ، در پزشکی و شیمی افتخار می کند و به عنوان یک مرکز فکری و محل استقرار وزارت آموزش و تحقیقات شناخته می شود ، همچنین قابل توجه است که ۹۹٪ پزشکان استونی از دانشگاه تارتو فارغ التحصیل شده اند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی یک گزینه عالی برای دانشجویان دو زبانه است و یک برنامه عالی را با یک هزینه نسبتا کم در یک محیط دانشگاهی کاملاً استاندارد ارائه می دهد ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در این بخش قصد دارند هزینه تحصیل رشته های پزشکی در استونی را مورد بررسی قرار دهند تا بلکه بتوانید بودجه خود را متناسب با آن تنظیم کنید.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی

هزینه تحصیل در دانشگاه های مختلف استونی بسته به سطح تحصیلات و تخصص مورد نظر می تواند به میزان قابل توجهی متفاوت باشد ؛ به طور کلی ، هزینه های تحصیل از ۱۶۶۰ یورو تا ۷۵۰۰ یورو در سال برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد متغیر است اما رشته های پزشکی شامل این هزینه ها نمی باشند و جزو رشته های گران تر شناخته می شوند.

در واقع هزینه تحصیل رشته های پزشکی در استونی ۱۲۰۰۰ یورو در سال ( معادل ۶۰۰۰ یورو در هر ترم ) می باشد ؛ جالب است بدانید که برخی از گرانترین تخصص ها رشته هایی نظیر پزشکی ، حقوق ، مدیریت بازرگانی و علوم اجتماعی هستند.

برخی از موسسات آموزش عالی ممکن است شهریه دانشجویان را از اتحادیه اروپا و خارج از اتحادیه اروپا متمایز کنند.

برای تحصیل ارزان در رشته های علوم پزشکی می توانید کشور اسپانیا را نیز انتخاب کنید ، در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا جزییات هزینه های تحصیل و زندگی را شرح داده ایم.

هزینه های زندگی در استونی

از آن جهت که هزینه و بودجه مورد نیاز برای اقامت در خارج از کشور تنها محدود به شهریه دانشگاه نیست ، هزینه های تحصیل در استونی را نیز باید در نظر داشته باشید و مبالغ مربوط به آن را در بودجه خود بگنجانید.

هزینه زندگی در تارتو تا حدودی ارزان تر از شهرهای اکثر کشورهای اروپای غربی و آمریکای شمالی است ، دانشجویان می توانند برای اقامت خود مبلغی بین ۲۰۰-۴۵۰ یورو در هر ماه در نظر بگیرند اما اگر از مراکز شهر دور شوید ، اجاره ها نیز کاهش می یابد.

شهرهای استونی دارای شبکه حمل و نقل عمومی ارزان و کارآمد با اتوبوس هستند ، همچنین غذا ارزان است و دانشجو ماهیانه ۱۰۰ الی۲۰۰ یورو برای غذا صرف می کند ، هر چند وقت یک بار می توانید شامی را در رستوران میل کنید که بسته به رستوران و غذا بین ۲۰ تا ۳۵ یورو هزینه خواهد داشت.

به طور کلی ، تقبل هزینه های زندگی در استونی برای اکثر دانشجویان بین المللی راحت است اما همه چیز به بودجه شما بستگی دارد ؛ برای اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما در ارتباط باشید یا به یکی از شعبات ما در تهران و شیراز مراجعه نمائید.

مدرک زبان و محدودیت سنی تحصیل در استونی

شرایط ورود به دانشگاه های استونی و برنامه های تحصیلی بسیار متفاوت است ، با این وجود ، الزامات زبان در اکثر موسسات آموزش عالی این کشور یکسان است و دانشجویان باید الزامات تعیین شده را برای پذیرش از دانشگاه های استونی رعایت کنند.

مدرک زبان و محدودیت سنی تحصیل در استونی

ما در این بخش سعی کرده ایم یک آشنایی کلی در رابطه با شرایط و الزامات زبان انگلیسی ارائه دهیم اما در بخش تحصیل رشته های پزشکی در استونی به زبان انگلیسی این مباحث را به صورت جامع تر مورد بررسی قرار داده ایم و نمرات لازم در این آزمون ها را ذکر کرده ایم ، بنابراین با ما همراه باشید.

استثنائات مربوط به ارائه مدرک زبان در استونی

قابل توجه است که در این میان برای برخی از دانشجویان ، استثنائاتی وجود دارد و در واقع متقاضیانی که سطح تحصیلات قبلی خود را به طور کامل در ایالات متحده ، کانادا ، کشورهای مشترک المنافع استرالیا ، نیوزلند یا کشورهای اتحادیه اروپا / EEA به پایان رسانده اند ، از ارائه آزمون زبان بین المللی به عنوان اثبات مهارت زبان انگلیسی معاف هستند.

توصیه می شود با وب سایت و برنامه دانشگاه منتخب خود مشورت کنید زیرا این موارد ممکن است به موارد اضافی مانند مصاحبه ، مقاله ، نمونه کارها و سایر موارد نیاز داشته باشد ، از آنجا که نتیجه آزمون SAT نیز اثبات مهارت زبان انگلیسی است ، ممکن است هیچ مدرک انگلیسی اضافی از متقاضیان برنامه پزشکی مورد نیاز نباشد.

یکی از الزاماتی که باید به آن توجه ویژه داشته باشید این است که برخی از دانشگاه های استونی مانند دانشگاه تالین فقط نمرات آزمون انگلیسی را می پذیرند که بیش از ۲ سال از زمان اخذ آن نگذشته باشد.

محدودیت سنی تحصیل رشته های پزشکی در استونی

حائز اهمیت است که در خصوص محدودیت سنی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی اطلاعاتی در سایت دانشگاه های این کشور درج نشده اما تاکید می کنیم که سن مفید برای تحصیل رشته های پزشکی در اروپا بین ۱۸ تا ۲۵ سال است ؛ با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید و شانس خود برای پذیرش و تحصیل رشته مورد نظر در استونی را افزایش دهید ، ما با بررسی دقیق شرایط و ضوابط تعیین شده هر دانشگاه ، بهترین ها را برای شما به ارمغان می آوریم.

در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان هم گفتیم که در دانشگاه های این کشور محدودیت سنی وجود ندارد ، پس اگر سنتان از ۲۵ سال گذشته و همچنان دوست دارید پزشک شوید ، گرجستان می تواند گزینه شما باشد.

تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در استونی

تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور یکی از مباحث داغ و مورد علاقه دانشجویان بین المللی است و استونی نیز از این قاعده مستثنی نیست و امروزه بسیاری از دانشجویان بین المللی به دنبال راه هایی برای تحصیل رایگان در استونی هستند.

قابل ذکر است که دولت و موسسات آموزش عالی استونی با در نظر گرفتن بورسیه های تحصیلی متعدد برای دانشجویان بین المللی سبب شده اند که بسیاری از دانشجویان واجد شرایط ، این امکان را داشته باشند که به صورت رایگان یا تنها با پرداخت بخشی از شهریه تعیین شده دانشگاه مربوط ، به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی بپردازند.

علاوه بر این ، حائز اهمیت است که برخی از دانشگاه ها برنامه هایی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهند که به صورت رایگان و بدون شهریه هستند ، لازم به ذکر است که برای برنامه های تمام وقت به زبان استونیایی ، هیچ شهریه ای پرداخت نمی شود و این می تواند یکی از مهم ترین مزایا تحصیل به زبان ملی در این کشور باشد.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با بررسی شهریه و هزینه های تحصیل در استونی ، شما را با بهترین گزینه های موجود آشنا می کند و بدین منظور ، در بخشی مجزا هزینه های تحصیل در این کشور را مورد نقد و بررسی قرار داده است و شما می توانید با مطالعه آن ، اطلاعات لازم را به دست آورید.

بورسیه رشته های پزشکی در استونی

دانشجویانی که تحصیلات عالی خود را در استونی کسب می کنند ، می توانند برای وام دانشجویی ، کمک هزینه تحصیلات دولتی یا بورسیه های مختلف تحصیلی اقدام کنند.

بورسیه رشته های پزشکی در استونی

کمک هزینه تحصیلی هر ماه بر اساس تصمیم دانشگاه به دانشجویانی که از طریق یک موسسه آموزشی اقدام کرده اند از بودجه دولت پرداخت می شود ، البته باید توجه داشته باشید دانشجویانی که در مرخصی تحصیلی هستند ، حق دریافت کمک هزینه تحصیل را ندارند ، همچنین اگر دانشجویان در حال حاضر از دولت خارجی ، یک سازمان بین المللی یا بین دولتی یا برنامه همکاری ، کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنند ، واجد شرایط نخواهند بود.

کمک هزینه تحصیلی مبتنی بر نیاز در استونی

این کمک هزینه می تواند توسط دانشجویی که شهروند استونی است یا براساس اجازه اقامت دائم یا موقت در استونی اقامت دارد درخواست شود.

از شرایط این کمک هزینه ، این است که دانشجو نیازهای برنامه درسی را تا ۷۵٪ کامل کند یا در ترم اول به صورت تمام وقت تحصیل کند و درآمد ماهانه خانواده او برای هر عضو باید کمتر از ۵۲۳ یورو باشد ؛ سه میزان مختلف کمک هزینه تحصیلی مبتنی بر نیاز وجود دارد : ۷۵ ، ۱۳۵ و ۲۲۰ یورو.

اینکه آیا دانشجو این کمک هزینه را دریافت می کند یا خیر ، به متوسط درآمد دانشجو و اعضای خانواده آنها در سال تقویمی قبلی بستگی دارد ، متوسط درآمد خانواده بر اساس درآمد مشمول مالیات در سال تقویمی قبل از سال تحصیلی درخواست کمک هزینه محاسبه می شود.

توجه داشته باشد که دانشجو را تا سن ۲۴ سالگی با اولیا و خانواده خود در نظر می گیرند ، مگر اینکه دانشجو متاهل ، والدین یا سرپرست باشد ، در این صورت دانشجو خانواده جداگانه ای محسوب می شود.

کمک هزینه تحصیل مبتنی بر نیاز دو بار در هر سال تحصیلی اعطا می شود : برای ترم های پاییز و بهار ؛ برای درخواست کمک هزینه ، باید یک برنامه را در پورتال ایالتی ارسال کنید ، کمک هزینه به حساب بانکی دانشجو که در پورتال ایالتی مشخص شده منتقل می شود.

کمک هزینه دکترا در استونی

دانشجویان مقطع دکترا ، که تحصیلات آنها توسط دولت استونی تأمین می شود ، یعنی در مکان های تحصیل با بودجه دولتی تحصیل می کنند ، از کمک هزینه دانشجویان دکترا برخوردار می شوند ؛ این در مورد دانشجویان برنامه DoRa و کسانی که در مکان های تحصیل با بودجه غیر دولتی تحصیل می کنند اعمال نمی شود.

کمک هزینه دکترا را دانشجویان مقطع دکترا که تابعیت جمهوری استونی را دارند و یا به دلیل حق اقامت یا اجازه اقامت دائم یا موقت در استونی اقامت دارند و دانشجوی تمام وقت هستند ، می توانند درخواست کنند ؛ مبلغ کمک هزینه دکترا ۶۶۰ یورو در هر ماه است.

هیچ برنامه جداگانه ای برای کمک هزینه وجود ندارد و کمک هزینه برای کل سال تحصیلی ( از آگوست تا سپتامبر ) اعطا می شود ، به دانشجویان دکترا که در زمان اعطای کمک هزینه دکترا در مرخصی تحصیلی به سر می برند ، از ماه تحصیل پس از تاریخ پایان مرخصی تحصیلی تا ابتدای سال تحصیلی بعدی ، کمک هزینه تعلق می گیرد.

بورس تحصیلی مبتنی بر عملکرد در استونی

هدف بورس تحصیلی مبتنی بر عملکرد ارائه شناخت و پشتیبانی از دانشجویانی است که هنگام تحصیل با ۱۰۰٪ بار کاری دارای نتایج عالی تحصیلی هستند.

بورس تحصیلی مبتنی بر عملکرد همانند بورس ها و کمک هزینه های قبلی می تواند توسط دانشجویی درخواست شود که شهروند استونی است یا براساس اجازه اقامت دائم یا موقت یا حق اقامت در استونی زندگی می کند و در مرخصی تحصیلی نیست و از دوره اسمی برنامه درسی خود فراتر نرفته است.

مبلغ بورس تحصیلی مبتنی بر عملکرد ۱۰۰ یورو در ماه است و بورس های تحصیلی هر سال دو بار تخصیص می یابد : برای ترم پاییز ( سپتامبر تا ژانویه ) و ترم بهار ( فوریه تا ژوئن ).

بورس های تحصیلی تا روز بیستم ماه تحصیل برای ماه جاری پرداخت می شود و اگر دانشجویی که بورس تحصیلی مبتنی بر عملکرد را دریافت می کند به مرخصی تحصیلی برود ، پرداخت از ماه بعد از آخرین روز تحصیل متوقف می شود.

وام های دانشجویی در استونی

وام تحصیلات ، وام بلند مدت تضمین شده دولت برای تأمین هزینه های شهریه است ، حق دریافت وام تحصیلی توسط یک دانشجو تمام وقت که یک شهروند استونیایی است یا براساس اجازه اقامت طولانی مدت یا اقامت دائم در استونی اقامت دارد ، قابل اعمال است.

حداکثر میزان مجاز وام تحصیل باید توسط دولت تا اول اوت هر سال بررسی و تعیین شود ، در هر زمان از سال تحصیلی ، از اواسط سپتامبر تا اول ژوئن ، می توان درخواست وام کرد و برای یک دوره درسی معین ممکن است وام تحصیلی گرفته شود.

وام های تحصیلی از همه بانک های بزرگ در دسترس هستند ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و روند درخواست ، با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید.

علاوه بر موارد فوق ، کمک هزینه هایی اعمال می شود که به افراد ناتوان و معلول اختصاص یافته است و اگر شما نیز می خواهید از این کمک هزینه ها و سایر بورس های تحصیلی اعطا شده به دانشجویان در استونی بیشتر آگاهی یابید ، با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در استونی

تحصیل در خارج از کشور همانند تحصیل در کشور خود نیست و می تواند هم مزایا و هم معایبی داشته باشد ، در واقع این شما هستید که باید تمایلات و خواسته های خود را بررسی کنید و با ویژگی ها و جنبه های موجود در یک کشور تطابق دهید تا دریابید که آیا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی می تواند برای شما مفید باشد یا خیر!

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در استونی

بدین منظور ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی مزایا و معایب تحصیل پزشکی در استونی که ممکن است در تصمیم گیری شما نقش شایانی داشته باشد را بررسی کرده و با دیدگاهی جامع و بی طرف ، جنبه های خوب و بد موجود در این کشور را بیان کرده است ؛ در ادامه این بخش با ما همراه باشید و سپس برای رفع ابهامات خود با متخصصان ما تماس حاصل فرمائید.

حقایقی درباره کشور استونی

استونی با جمعیت تقریباً ۱٫۳۱ میلیون ، عضو اتحادیه اروپا ، EEA ، منطقه شینگن و ناتو است و جالب است بدانید که یکی از کم مذهبی ترین کشورها در جهان است و بیش از ۵۴٪ مردم آن ادعا می كنند كه غیر مذهبی هستند.

دانشجویان بین المللی هنگام تحصیل در استونی می توانند از امکانات و ویژگی های فوق العاده آن لذت ببرند زیرا رتبه ۱ در جهان برای کیفیت هوا و ۲ برای آزادی اینترنت و بزرگترین پوشش G4 اروپا ( ۹۵٪ کشور ) است و ۵۰٪ از زمین آن پوشیده از جنگل است.

زندگی و تحصیل در استونی برای دانشجویان راحت است زیرا استونی یک جامعه کاملاً دیجیتالی است ، اعلام مالیات بصورت آنلاین ( در عرض ۲ دقیقه ) ، انجام نقل و انتقالات بانکی از طریق تلفن همراه و یا خرید مواد غذایی هفتگی بسیار معمول است.

به کودکان در سن ۷ سال اصول کدگذاری آموزش داده می شود و استفاده از رایانه به طور کلی در همه زمینه های زندگی گسترده است.

نگاهی به درستاوردهای استونی

جمهوری استونی اولین کشوری است که اقامت الکترونیکی را ارائه می دهد – یک هویت دیجیتال فراملی برای کسانی که علاقه مند به راه اندازی یک تجارت مستقل به صورت آنلاین هستند ؛ این فناوری خدمات ایمن و راحت دیجیتالی را فراهم می کند که اعتبار و اعتماد را در اینترنت تسهیل می کند ، استونی در حال حاضر هزاران نفر از ساکنان الکترونیکی ، از جمله آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان را دارد.

استونی به دلیل راه اندازی شرکت های مشهور نیز مشهور است – ثبت شرکت فقط ۵ دقیقه طول می کشد و طبق گفته اکونومیست ، این کشور رکورد جهانی تعداد شرکت های نوپا در سال ۲۰۱۳ را به خود اختصاص داده بوده است ( بسیاری از شرکت های نوپای استونی اکنون شرکت های موفقی هستند که ممکن است شما آنها را بشناسید ، مانند Skype ، Transferwise ، GrabCAD و سایر شرکت ها ).

سیستم دانشگاه های استونی

داشتن تراکم جمعیت کم و فضای بیشتر برای هر شخص ، به دانشگاه های استونی اجازه می دهد تا از یک رویکرد شخصی تر برای درگیر کردن هر دانشجو در روند تحصیل استفاده کنند ، استونی به لطف جمعیت اندک خود ، بوروکراسی کمتری در دانشگاه ها و به طور کلی در دولت دارد.

تحصیلات عالی استونی در سراسر جهان مورد احترام است و این کشور در فرآیند بولونیا شرکت دارد که هدف آن استاندارد سازی آموزش عالی در سراسر اروپا است و مدارک دانشگاهی آن در سطح بین المللی پذیرفته می شود.

در حال حاضر ۱۵ دانشگاه دولتی در استونی و ۹ دانشگاه خصوصی وجود دارد و انگلیسی به طور گسترده ای صحبت می شود و اکثر دانشگاه های آن طیف گسترده ای از برنامه های تحت آموزش انگلیسی را ارائه می دهند.

قابل توجه است که دو دانشگاه استونی در رتبه بندی QS World University Ranking® قرار دارند و از جمله دانشگاه های برجسته در اروپای نوظهور و آسیای میانه هستند.

همچنین دانشگاه های استونی برنامه های منحصر به فرد جدیدی را توسعه داده اند که بر آموزش با فناوری بالا ( به عنوان مثال امنیت سایبری ، فناوری ها و خدمات دولت الکترونیکی ، بازی های یادگیری دیجیتال ) متمرکز هستند.

فرصت اشتغال دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در استونی

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی مجاز به اقامت در کشور به مدت شش ماه برای جستجوی کار هستند اما اگر به زبان محلی صحبت نکنید ، یافتن شغل همیشه آسان نیست ، با این حال ، بیشتر استونیایی ها انگلیسی صحبت می کنند و زمینه موقعیت های انگلیسی زبان در حال رشد است ؛ همچنین یک نمایشگاه کاری سالانه به طور خاص برای دانشجویان خارجی برگزار می شود که به گردهمایی شرکت ها و دانشجویان نیز کمک می کند.

سخنی با دانشجویان درباره مزایا و معایب تحصیل در استونی

به طور خاص تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی ، جز دوری از خانه نمی تواند معایبی داشته باشد زیرا این کشور با سیاست های اجرایی مناسب خود بستری عالی برای تحصیل و ارتقا دانشجویان فراهم کرده است و اگر شما نیز تمایل دارید که از این مزایا برخوردار شوید ، با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمائید تا ما اقدامات لازم را انجام دهیم.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی در استونی

شما به عنوان یک دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی هستید ، باید توجه داشته باشید که برای واجد شرایط بودن در ثبت نام ، باید دوره متوسطه / دبیرستان را به پایان برسانید و در کشور خود نیز واجد شرایط تحصیلات عالی باشید ، همچنین شما باید در یک آزمون موضوعی SAT در زیست شناسی E یا M شرکت کرده باشید و حداقل نمره ۶۸۰ را کسب کنید.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی در استونی

فرآیند پذیرش رشته های پزشکی در استونی

دوره درخواست از ۲ ژانویه تا ۱۵ مارس است و به عنوان یک متقاضی ، شما باید الزامات و شرایط تعیین شده را برآورده کنید که شامل موارد زیر می باشد.

 • فرم درخواست ( در وب سایت دانشگاه یافت می شود )
 • توصیه نامه
 • اگر زبان اصلی انگلیسی نیست ، کپی مدرک تحصیلی دبیرستان و نمره و ترجمه های معتبر انگلیسی را ارائه دهید.
 • کپی نتیجه آزمون SAT در زیست شناسی با حداقل نمره ۶۸۰
 • کپی از صفحه شناسنامه گذرنامه
 • رسید پرداخت ۵۰ EUR هزینه درخواست

پس از تکمیل این موارد ، درخواست به صورت الکترونیکی از طریق سیستم آنلاین دانشگاه ارسال می شود ، بخاطر داشته باشید که حتی اگر هنوز در آزمون SAT شرکت نکرده اید یا دوره متوسطه را به اتمام نرسانده اید ، می توانید درخواست دهید.

اگر قرار است پس از پایان مهلت برنامه برای آزمون SAT بنشینید ، می توانید تائیدیه ثبت نام آزمون را ، تا زمانی که بتوانید نتایج را پس از اتمام ارسال کنید ، بارگذاری کنید ؛ هنگامی که هنوز در دبیرستان هستید ، می توانید جدیدترین نمره رسمی خود را ارسال کنید و پس از پایان آن مدرک دیپلم و نمره نهایی را ارائه دهید.

آزمون SAT و اقدامات پس از آن برای تحصیل در استونی

همه برنامه ها براساس نمره آزمون SAT ( 70٪ ) و انگیزه نامه ( ۳۰٪ ) ارزیابی می شوند ، به هر برنامه نمره ای بین ۰-۱۰۰ داده می شود و فقط دانشجویانی که نمره ۶۶ یا بالاتر کسب می کنند برای پذیرش در نظر گرفته می شوند.

در صورت انتخاب ، اواسط ژوئن پیشنهادی برای پذیرش دریافت خواهید کرد و با دریافت این ، ۷ روز فرصت دارید تا پیشنهاد را بپذیرید ؛ پس از پذیرش ، باید قبل از دریافت نامه پذیرش رسمی ، نسخه های اوراق بهادار خود ( ذکر شده در بالا ) را برای بررسی نهایی از طریق پست الکترونیکی به دانشگاه ارسال کنید.

بخاطر داشته باشید که کلیه نسخه های مدارک تحصیلی شما ( گواهی دبیرستان و لیست نمرات / کارنامه ) باید رسماً تأیید شوند ، این بدان معنی است که آنها باید دارای یک امضای اصلی و مهر مرجعی باشند که گواهی کند که نسخه های واقعی و اصلی هستند ، اسناد را می توان توسط موسسه صادر کننده یا یک دفتر اسناد رسمی با یک پیوست تأیید کرد.

جمع بندی روند درخواست دانشجویان بین المللی در استونی

اطلاعات زیر مربوط به دانشجویان بین المللی و دانشجویان استونیایی است که در خارج از کشور فارغ التحصیل شده اند.

 • مرحله ۱ : ارسال برنامه آنلاین
 • مرحله ۲ : ارزیابی و اعلام نتایج پذیرش
 • مرحله ۳ : ارسال مدارک از طریق پست و پرداخت شهریه
 • مرحله ۴ : دریافت نامه پذیرش رسمی
 • مرحله ۵ : ورود به استونی و دانشگاه

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روند درخواست و مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی در استونی ، با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید ، لازم به ذکر است که مشاوران و متخصصان ما در گردآوری مدارک مربوط ، شما را راهنمایی خواهند نمود و اسباب موفقیت شما را فراهم خواهد کرد.

دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در استونی

سوال اکثر دانشجویان بین المللی از مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی این است که چگونه می توانند پس از فارغ التحصیلی در ایران کار کنند و حتی ادامه تحصیل دهند؟ به عبارتی دیگر ، آیا مدرک اعطا شده دانشگاه های خارج از کشور در ایران معتبر است؟

دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در استونی

در پاسخ به سوال فوق باید بگوئیم که تحصیل در هر موسسه آموزش عالی استونی معتبر نیست و شما باید با بررسی لیست دانشگاه های معتبر دانسته شده استونی از سوی وزارت بهداشت ، اقدام به درخواست و پذیرش کنید.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با حضور پررنگ خود در زمینه اعزام دانشجو می توانند دغدغه شما عزیزان را کاهش دهند و با بررسی به روز دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در استونی ، مشکلات ناشی از اعتبار مدرک در آینده را به حداقل برسانند ، لازم به ذکر است که این لیست سالانه به روزرسانی می شود و برای اطلاعات دقیق تر بهتر است که با ما تماس بگیرید تا متخصصان ما با بهره گیری از دانش برجسته خود ، بهترین گزینه های تحصیلی را به شما معرفی نمایند.

قابل ذکر است در حال حاضر تنها یک دانشگاه استونی از سوی وزارت بهداشت ایران معتبر دانسته شده که شما می توانید با بررسی دقیق تر این موسسه آموزش عالی ، اقدام به درخواست و پذیرش کنید.

دانشگاه تارتو University of Tartu

تحصیل پزشکی در استونی به زبان انگلیسی

ما در بخش قبل ، مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در استونی ، برخی از شرایط و ضوابط تحصیل به زبان انگلیسی در استونی را بیان کردیم و حتی استثنائات قائل شده در این کشور را نیز تحت پوشش قرار دادیم ، بنابراین در این بخش قصد داریم ریز جزئیات مربوط به تحصیل رشته های پزشکی در استونی به زبان انگلیسی را بررسی کنیم.

تحصیل پزشکی در استونی به زبان انگلیسی

متقاضیانی که مایل به گذراندن دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در استونی هستند باید مهارت خود را در زبان انگلیسی از طریق آزمون های معتبر بین المللی مانند آیلتس و تافل اثبات کنند ؛ علاوه بر این ، سایر موسسات استونی ممکن است آزمون زبان جداگانه ای را برگزار کنند.

دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه های استونی باید یکی از آزمون هایی نظیر آیلتس دانشگاهی ۵٫۵ یا مدرک First B2 ( با حداقل ۱۶۲ در هر مولفه ) ، یا گواهی زبان انگلیسی پیشرفته C1 و C2 ، یا مدرک تافل مبنی بر اینترنت ( با نتیجه ۱۸ در خواندن ، ۱۷ در گوش دادن ، ۲۰ در صحبت کردن و ۱۷ در نوشتن ) را ارائه دهند.

علاوه بر این ، داوطلبانی که آزمون های انگلیسی کمبریج را ارائه می دهند باید نتایج خود را برای تائید در سیستم آنلاین دانشگاه در دسترس قرار دهند ، همچنین آزمون آکادمیک پیرسون انگلیسی PTE ( با حداقل ۵۱ در هر مولفه ) قابل ارسال است.

نگاهی به جنبه های تحصیل به زبان انگلیسی در استونی

تحصیل به زبان انگلیسی ، یک زبان معتبر بین المللی ، از بسیاری از جهات می تواند بسیار کارآمد باشد و در واقع به همین دلیل است که استونی نیز سرمایه گذاری زیادی در این بخش انجام داده و استاندارد های بین المللی در این زمینه را به بهترین نحو رعایت کرده است.

تحصیل رشته های پزشکی در استونی به زبان انگلیسی می تواند جابجایی دانشجویان به سایر کشورها پس از فارغ التحصیلی را راحت تر کند و در واقع فارغ التحصیلان دیگر نگران یادگیری مجدد زبان و اصطلاحات تخصصی رشته تحصیلی خود نیستند ، البته همیشه به این راحتی نیست و دانشجویان پزشکی هنگامی که دوره های عملی را می گذرانند برای برقراری ارتباط نیاز به زبان استونیایی دارند و بدیهی است که آشنایی با زبان رسمی کشور می تواند بسیار کارآمد باشد و تحصیل و زندگی در استونی را لذتبخش تر کند.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی

در این مقاله به بیان موارد کاربردی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی پرداختیم ، برای ارائه نظرات و یا طرح پرسش های خود از بخش دیدگاه در پایین همین صفحه استفاده کنید ؛ مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی چه مدارک زبانی را می توانم ارائه دهم؟

دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه های استونی باید یکی از آزمون هایی نظیر آیلتس دانشگاهی 5.5 یا مدرک First B2 ( با حداقل 162 در هر مولفه ) ، یا گواهی زبان انگلیسی پیشرفته C1 و C2 ، یا مدرک تافل مبنی بر اینترنت ( با نتیجه 18 در خواندن ، 17 در گوش دادن ، 20 در صحبت کردن و 17 در نوشتن ) را ارائه دهند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی چقدر است؟

واقع هزینه تحصیل رشته های پزشکی در استونی 12000 یورو در سال ( معادل 6000 یورو در هر ترم ) می باشد.

می خواهم تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی را انتخاب کنم ، آیا محدودیت سنی برای من وجود دارد؟

در خصوص محدودیت سنی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی اطلاعاتی در سایت دانشگاه های این کشور درج نشده اما تاکید می کنیم که سن مفید برای تحصیل رشته های پزشکی در اروپا بین 18 تا 25 سال است.

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی در چه آزمون هایی باید شرکت کنم؟

برای واجد شرایط بودن در ثبت نام ، باید دوره متوسطه / دبیرستان را به پایان برسانید و در کشور خود نیز واجد شرایط تحصیلات عالی باشید ، همچنین شما باید در یک آزمون موضوعی SAT در زیست شناسی E یا M شرکت کرده باشید و حداقل نمره 680 را کسب کنید.

آیا دانشگاه های استونی برای تحصیل پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند؟

در حال حاضر تنها یک دانشگاه استونی از سوی وزارت بهداشت ایران معتبر دانسته شده که شما می توانید با بررسی دقیق تر این موسسه آموزش عالی ، اقدام به درخواست و پذیرش کنید. دانشگاه تارتو University of Tartu

آیا پس از تحصیل در استونی اقامت دائم خواهم داشت ؟

خیر اما دانشجویان پس از فارغ التحصیلی مجاز به اقامت در کشور به مدت شش ماه برای جستجوی کار هستند.

بهترین دانشگاه استونی کدام دانشگاه است؟

بهترین موسسه آموزش عالی پزشکی در استونی – دانشگاه تارتو است.

هزینه تحصیل در استونی چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه های مختلف استونی بسته به سطح تحصیلات و تخصص مورد نظر می تواند به میزان قابل توجهی متفاوت باشد ؛ به طور کلی ، هزینه های تحصیل از 1660 یورو تا 7500 یورو در سال برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد متغیر است اما رشته های پزشکی شامل این هزینه ها نمی باشند و جزو رشته های گران تر شناخته می شوند.

آیا برای تحصیل در استونی باید مدرک زبان ارائه داد؟

متقاضیانی که مایل به گذراندن دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در استونی هستند باید مهارت خود را در زبان انگلیسی از طریق آزمون های معتبر بین المللی مانند آیلتس و تافل اثبات کنند ؛ علاوه بر این ، سایر موسسات استونی ممکن است آزمون زبان جداگانه ای را برگزار کنند.

شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 ، بهترین راهنما و مشاور شما در امر مهاجرت تحصیلی و کاری است ، چنانجه در خصوص تحصیل پزشکی ودندانپزشکی در استونی سوالی دارید می توانید با کارشناسان ما در دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید ، همچنین مقالات دیگر سایت هم می تواند راهگشای شما برای مهاجرت باشد ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل در خارج از کشور است چراکه بهترین رشته های دانشگاهی و برترین دانشگاه های جهان را به شما معرفی می نماید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه