تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند گزینه ای برای علاقمندان تحصیل در این زمینه ها در خارج از کشور است ، این کشور علی رغم آن که تنها یک دانشگاه ارائه دهنده رشته پزشکی و دندانپزشکی دارد فرصت تحصیل برای دانشجویان بین المللی را فراهم می کند و هر ساله حدود 60 دانشجو داخلی و بین المللی جذب رشته پزشکی این کشور می شوند ، علاوه براین مانند اکثر کشورهای اروپایی از کیفیت بالای زندگی و سیستم مراقبت بهداشتی بسیار قوی برخوردار است و با وجود سیستم بیمه ای عالی هزینه درمان در این کشور رایگان و یا بسیار پایین است.

در ادامه با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، همراه باشید تا با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند بهتر آشنا شوید.

قبلا در همین سایت در مقاله تحصیل در ایسلند نیز ، تحصیل در برترین دانشگاه های این کشور را از جنبه های مختلف بررسی کرده ایم تا مرجع به روزی برای علاقه مندان تحصیل در این کشور زیبا باشد.

دانشگاه ایسلند یعنی تنها دانشگاه ارائه دهنده رشته پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند یک دوره 6 ساله پزشکی و یک دوره 6 ساله دندانپزشکی ارائه می دهد که علاقمندان تحصیل در این رشته ها می توانند بلافاصله پس از دبیرستان برای ورود به این دانشگاه اقدام کنند.

دوره تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به دو بخش 3 ساله تقسیم می شود ، سال اول تحصیل شامل دروس شیمی ، آناتومی ، فیزیک پزشکی ، زیست شناسی سلولی ، روانشناسی پزشکی و دروس بالینی پزشکی می باشد ، در سال دوم دانشجویان دروس فیزیولوژی ، زیست شناسی مولکولی ، پاتولوژی ، ایمونولوژی و سایر دروس بالینی را می گذرانند.

سال سوم تحصیل مختص دروسی در زمینه های پاتولوژی ، داروشناسی ، اپیدمولوژی و غیره است ، در سه سال آخر دانشجویان با موضوعات جراحی ، عصب شناسی ، ژنتیک ، پوست و غیره بیشتر آشنا شده و دوره انترنی را بیمارستان ها می گذرانند.

البته قبل از پایان سال ششم ، دانشجویان رشته پزشکی باید در آزمون کامپیوتری جامع علوم بالینی (CCSE) شرکت کنند ، این برای آماده سازی دانشجو برای امتحان نهایی رشته بالینی ارائه می شود.

دوره دندانپزشکی با مدرک candidatus odontologiae به پایان می رسد که به فارغ التحصیل جدید این حق را می دهد که بلافاصله پس از فارغ التحصیلی ، مجوز فعالیت دندانپزشکی را که در سراسر منطقه اقتصادی اروپا به رسمیت شناخته شده است دریافت کند ، دانشجویان باید در کلیه آموزش های عملی و بالینی شرکت کرده و اهداف همه دوره ها را برآورده کنند.

 تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند

دوره پری مدیکال در ایسلند

از آن جا که برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند قبولی در آزمون ورودی الزامی است ، برای افزایش آمادگی علاقمندان تحصیل در این رشته ها دوره پزی مدیکال در ایسلند برگزار می شود ، این دوره 10 ماه طول می کشد.

در طول این دوره دانشجویان دروس زیست شناسی ، ریاضیات ، فیزیک ، شیمی ، زبان انگلیسی را می گذراند و برای قبولی در آزمون ورودی و شرکت در رشته های پزشکی و دندانپزشکی آماده می شوند ، این دوره به زبان ایسلندی برگزار می شود و برای پذیرش در این دوره تسلط به زبان ایسلندی مورد نیاز است ، هزینه شرکت در این دوره 55000 کرونای ایسلند است.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی ایسلند

در دانشکده پزشکی دانشگاه ایسلند هر سال در ماه ژوئن یک آزمون ویژه پذیرش برای برنامه های علوم پزشکی و دندانپزشکی برگزار می شود ، مقررات مربوط به پذیرش دانشجویان جدید در این برنامه ها توسط شورای دانشگاه (háskólaráð) تصویب می شود ، توجه داشته باشید که آزمون به زبان ایسلندی ارائه می شود.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی ایسلند

این آزمون پس از پایان دوره 4 ساله تحصیل در دبیرستان های ایسلند برگزار می شود و ملاک پذیرش در رشته پزشکی در این کشور است ، دانشکده پزشکی در ایسلند فقط می تواند برای 60 دانشجوی پزشکی در سال آموزش بالینی ارائه دهد.

این 60 دانشجو بر اساس امتحان رقابتی انتخاب می شوند ، این آزمون بر اساس بررسی موضوعات کالج های ایسلندی / مدارس متوسطه است ، همه دانشجویان فارغ از ملیت ملزم به شرکت در این آزمون هستند.

این آزمون در شش جلسه دو ساعته به مدت 2 روز اجرا می شود ، این آزمون شامل موضوعاتی مانند درک خواندن ، مهارت های اطلاعاتی ، استدلال کلامی و حل مسئله است ، سوالات معمولا چند گزینه ای هستند ، اما موارد مقاله در فصل ملاحظات اخلاقی گنجانده شده است ، برای مورد دوم ، دانش آموز باید حداقل نمره 5.0 را کسب کند

نتایج امتحان به تعیین محل استقرار در دانشگاه کمک می کند زیرا محدودیت های برنامه فقط به 60 محدود می شود.

شرایط تحصیل پزشکی در ایسلند

متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند باید در ماه ژوئن در آزمون ورودی شرکت کنند ، دانشجویان علاقه مند باید برای این امر از طریق وب سایت دانشگاه ایسلند در اوایل ماه مه ثبت نام کنند.

شرایط تحصیل پزشکی در ایسلند

به غیر از این الزامات سختگیرانه در آزمون ، دانشگاه متقاضیانی را ترجیح می دهد که در 2 تا 3 موضوع اصلی ( انتخاب زبان انگلیسی ، ایسلندی ، ریاضی ، شیمی و زیست شناسی ) مهارت داشته باشند ، در عین حال ، اگر متقاضی به 1 یا 2 موضوع جزئی دیگر ، از جمله تاریخ ، روانشناسی ، جامعه شناسی ، علوم طبیعی و فیزیک ، مسلط باشد ، نیز مفید خواهد بود.

از آنجا که این دوره به زبان ایسلندی تدریس می شود ، دانش آموزان باید مهارت خود را در زبان برای تحصیل پزشکی در ایسلند نشان دهند ، با این وجود کسانی که زبان انگلیسی خود را به عنوان زبان اصلی خود ندارند ، باید هنگام درخواست درخواست TOEFL یا IELTS را ارائه دهند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در ایسلند

شرایط پذیرش در رشته دندانپزشکی در دانشگاه ایسلند همانند شرایط پذیرش در رشته پزشکی است اما ظرفیت دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه محدود تر است و رقابت برای ورود به این رشته بیشتر از رشته پزشکی است ، در ماه دسامبر ، پس از نیمسال اول سال اول ، دانشجویان در یک آزمون رقابتی شرکت می کنند که تنها 8 دانشجو می توانند آموزش دندانپزشکی خود را ادامه دهند.

در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا ، برترین دانشگاه های اروپایی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی را معرفی کرده ایم و شرایط کلی اخذ پذیرش در آن ها را برشمردیم که دعوت می کنیم حتما مقاله را مطالعه نمایید.

بهترین دانشگاه های پزشکی ایسلند

ایسلند دارای دانشگاه و موسسه آموزش عالی است که تنها یک دانشگاه آن در زمینه پزشکی دانشجو می پذیرد ، این دانشگاه در بین دانشگاه های برتر جهان رتبه بندی شده است در ادامه با این دانشگاه آشنا خواهیم شد.

بهترین دانشگاه های پزشکی ایسلند

ایسلند دارای دانشگاه و موسسه آموزش عالی است که تنها یک دانشگاه آن در زمینه پزشکی دانشجو می پذیرد ، این دانشگاه در بین دانشگاه های برتر جهان رتبه بندی شده است در ادامه با این دانشگاه آشنا خواهیم شد.

دانشگاه ایسلند

دانشگاه ایسلند یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در ریکیاویک ، ایسلند و قدیمی ترین و بزرگترین موسسه آموزش عالی کشور است ، این دانشگاه در سال 1911 تأسیس شد و به طور پیوسته از یک مدرسه کوچک به یک دانشگاه جامع مدرن تبدیل شد و برای حدود 14000 دانش آموز در بیست و پنج دانشکده آموزش می دهد ، آموزش و پژوهش در علوم اجتماعی ، علوم انسانی ، حقوق ، پزشکی ، علوم طبیعی ، مهندسی و آموزش معلمان انجام می شود.

ساختار و سیستم حکمرانی جدیدی برای دانشگاه ایسلند در 1 ژوئیه 2008 به اجرا درآمد ، همزمان دانشگاه در صدمین سالگرد خود با دانشگاه آموزش و پرورش ایسلند ادغام شد ، دانشگاه جدید ایسلند دارای پنج مدرسه آکادمیک است که هر کدام از تعدادی دانشکده تشکیل شده است ؛ مدارس دانشگاهی عبارتند از دانشکده آموزش ، دانشکده مهندسی و علوم طبیعی ، دانشکده علوم بهداشت ، دانشکده علوم انسانی و دانشکده علوم اجتماعی. علاوه بر این ، دانشگاه تعدادی از موسسات تحقیقاتی و خدماتی را اداره می کند.

در دانشکده علوم بهداشت رشته های پزشکی ، پرستاری ، دندانپزشکی ، داروسازی ، علوم غذایی و تغذیه و روانشناسی ارائه می شود ، در حال حاضر بر اساس رتبه بندی تایمز این دانشگاه در بین 201-250 بهترین در جهان قرار دارد.

دانشگاه های هلند ، قطب جذب دانشجو در رشته های پزشکی در اروپا هستند ، برای آشنایی بیشتر با دانشگاه های ارائه  دهنده رشته های پزشکی در این کشور ، مقاله تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی در هلند را بخوانید.

هزینه تحصیل پزشکی ایسلند

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند رایگان است و دانشجو تنها ملزم به پرداخت هزینه ثبت نام در هر سال تحصیلی است ، این هزینه 55000 کرونا ایسلند می باشد ، البته هزینه زندگی در این کشور نسبتا بالا است و این کشور به دلیل قیمت های نسبتا بالای خود مشهور است ، برای حمایت از خود شما باید حداقل 125000 کرونا ایسلند در ماه در اختیار داشته باشید ، اجاره یک اتاق یک نفره حداقل 50،000 کرونا ایسلند در ماه برای شما هزینه دارد.

هزینه تحصیل پزشکی ایسلند

بورسیه رشته های پزشکی در ایسلند

برای دانشجویان بین المللی محصل در دانشگاه های ایسلند بورسیه های تحصیلی متعددی طراحی شده است ، این بورسیه ها از سوی دولت و یا از سوی دانشگاه ها و موسسات مختلف طراحی و تامین بودجه می شوند ، این بورسیه ها برای دانشجویان کارشناسی تا دکتری می باشند.

بورسیه های دولتی ایسلند

وزارت آموزش ، علوم و فرهنگ در ایسلند به دانشجویان بین المللی محصل در دانشگاه ایسلند یک بورسیه سالانه ارائه می دهند ، در هر سال تنها 17 بورسیه برای دانشگاه ایسلند از سوی دولت تنظیم می شود و تنها برای دانشجویانی است که به زبان ایسلندی تحصیل می کنند.

بورسیه های دانشگاه ایسلند

دانشجویان محصل در دانشگاه ایسلند می توانند برای دریافت کمک هزینه تحصیلی از دانشگاه درخواست دهند ، این بورسیه ها برای پروژه های تحقیقاتی طراحی شده است و دانشجویان می توانند در انجام تحقیقات خود از آن ها بهره ببرند.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در ایسلند

هنگام انتخاب مقصد تحصیلی بایستی به این نکته توجه داشته باشید که تحصیل در هر نقطه از جهان با دشواری هایی همراه است در برخی موارد مزایای تحصیل در کشور مقصد در حدی است که می توان دشواری ها را به جان خریده و از مهاجرت خود لذت برد.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در ایسلند

پیشنهاد ما به شما این است که علاوه بر بررسی مزایا و معایب تحصیل پزشکی در ایسلند با مشاوران موسسه تماس گرفته و از میان گزینه های موجود بهترین گزینه را برای تحصیل خود انتخاب کنید.

مزایای تحصیل پزشکی در ایسلند

 • بالا بودن سطح کیفیت دانشگاه پزشکی ایسلند
 • رتبه دانشگاه ایسلند در بین دانشگاه های برتر جهان بر اساس رتبه بندی های مختلف
 • دارا بودن سیستم بیمه ملی پزشکی برای خدمات پزشکی در این کشور
 • مورد تایید وزارت علوم بودن تنها دانشگاه پزشکی ایسلند

معایب تحصیل پزشکی در ایسلند

 • تحصیل به زبان ایسلندی و دشواری فراگیری زبان ایسلندی برای تحصیل پزشکی
 • پایین بودن ظرفیت دانشگاه پزشکی ایسلند برای تحصیل پزشکی
 • نیاز به شرکت در آزمون ورودی به زبان ایسلندی برای پذیرش در رشته پزشکی

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ایسلند

کارشناسان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ایران با بررسی دانشگاه های برتر جهان بر اساس رتبه بندی های تایمز ، QS و شانگهای فهرست دانشگاه های مورد تایید این وزارت را اعلام می کنند ، این فهرست هر ساله بازبینی می شود و برخی دانشگاه ها از این فهرست حذف و یا به این فهرست افزوده می شوند.

برای کسب اطلاعات دقیق و آگاهی از آخرین فهرست با دفاتر موسسه تماس بگیرید ، تنها دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ایسلند در سال 2022- 2021 دانشگاه ایسلند یعنی تنها دانشگاه پزشکی این کشور است.

دانشگاه های بلژیک هم مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک را بخوانید.

تحصیل پزشکی در ایسلند به زبان انگلیسی

از آن جا که زبان رسمی کشور ایسلند زبان ایسلندی است رشته پزشکی در دانشگاه این کشور به زبان ایسلندی ارائه می شود و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته پزشکی وجود ندارد ، در صورت تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی با موسسه رجبی تماس گرفته و با کشور های ارائه دهنده رشته پزشکی به زبان انگلیسی آشنا شوید.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند

حال که با تحصیل رشته های پزشکی در ایسلند آشنا شدید ، شاید سوالاتی برایتان پیش آمده باشد ، از بخش دیدگاه در پایین همین صفحه استفاده کرده و سوالات خود را بپرسید تا در سریعترین زمان ممکن ، کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) پاسخگوی شما باشند.

بهترین دانشگاه برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند کدام است؟

دانشگاه ایسلند یعنی تنها دانشگاه ارائه دهنده رشته پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند

دوره پریمدیکال رشته های پزشکی در ایسلند چگونه دوره ای است؟

در طول این دوره دانشجویان دروس زیست شناسی ، ریاضیات ، فیزیک ، شیمی ، زبان انگلیسی را می گذراند و برای قبولی در آزمون ورودی و شرکت در رشته های پزشکی و دندانپزشکی آماده می شوند ، این دوره به زبان ایسلندی برگزار می شود و برای پذیرش در این دوره تسلط به زبان ایسلندی مورد نیاز است ، هزینه شرکت در این دوره 55000 کرونای ایسلند است.

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند در چه آزمونی باید شرکت کنم؟

در دانشکده پزشکی دانشگاه ایسلند هر سال در ماه ژوئن یک آزمون ویژه پذیرش برای برنامه های علوم پزشکی و دندانپزشکی برگزار می شود ، مقررات مربوط به پذیرش دانشجویان جدید در این برنامه ها توسط شورای دانشگاه (háskólaráð) تصویب می شود ، توجه داشته باشید که آزمون به زبان ایسلندی ارائه می شود.

هزینه تحصیل رشته های پزشکی در ایسلند چقدر هزینه دارد؟

هزینه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های ایسلند رایگان است و دانشجو تنها ملزم به پرداخت هزینه ثبت نام در هر سال تحصیلی است ، این هزینه 55000 کرونا ایسلند می باشد ، البته هزینه زندگی در این کشور نسبتا بالا است و این کشور به دلیل قیمت های نسبتا بالای خود مشهور است ، برای حمایت از خود شما باید حداقل 125000 کرونا ایسلند در ماه در اختیار داشته باشید ، اجاره یک اتاق یک نفره حداقل 50،000 کرونا ایسلند در ماه برای شما هزینه دارد.

کدام یک از دانشگاه های ایسلند مورد تایید وزارت بهداشت برای تحصیل رشته های پزشکی است؟

تنها دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ایسلند در سال 2022- 2021 دانشگاه ایسلند یعنی تنها دانشگاه پزشکی این کشور است.

در مقاله فوق مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند را بررسی و نکات ضروری در این مورد را بیان کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد ، اطلاعات به روز و کاملی در خصوص تحصیل رشته های علوم پزشکی در کشور آرام و مرفه سوئد بدست آورید.

Rate this post
بازگشت به لیست

4 دیدگاه در “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند

 1. هلن گفت:

  سلام.می خواستم بدونم چه جوری میشه توی آزمون های ورودی دانشگاه های ایسلند شرکت کرد؟سایتی چیزی داره؟
  ممنون.

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   بله ، سایت خود دانشگاه ها اطلاع رسانی کرده اند .

   باتشکر از سوال شما

 2. اشكان گفت:

  سلام مي خواستم بدونم من ديپلم رو نگرفتم و مي خوام براي گرفتن ديپلم به انجا بروم و ميخواستم بدونم كه مي توانم بروم يا مي توانم به كالج ان بجاي اينكه ١٢ رو اينجا بخوانم

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   بهتر بود سن خودتون را می نوشتید ، اما به طور کلی شما باید سطح تحصیلات 12 ساله خودتون را تکمیل فرمائید و بعدش برای رشته های علوم پزشکی کشور ایسلند اقدام فرمائید .

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *