تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس مستلزم رعایت اصول مشخصی است که توسط موسسه آموزش پزشکی کشور سوئیس برنامه ریزی شده و تمامی دانشگاه ها از آن تابعیت می کنند ، در برخی از کالج های سوئیس اجازه پذیرش دانشجویان خارجی وجود ندارد و به همین دلیل در سایر دانشگاه ها رقابت سنگینی میان تمام داوطلبان برای پذیرش وجود دارد ، ما در مقاله تحصیل در سوئیس تمام شرایط تحصیلی و اقامتی را برای دانشجویان توضیح داده ایم لطفا مقاله را مطالعه نمایید.

برخلاف سایر کشورهای اروپایی ، سوئیس در مورد پذیرش افراد خارجی برای تحصیل پزشکی کاملا سختگیرانه عمل می کند ، اما در صورت واجد الشرایط بودن این فرصت را خواهید داشت که در یکی از بهترین دانشگاه های جهان تحصیل کنید در این راه ، ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) می توانیم همراه شما باشیم تا شما را به هدفتان برسانیم.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس مستلزم رعایت اصول مشخصی است که توسط موسسه آموزش پزشکی کشور سوئیس برنامه ریزی شده و تمامی دانشگاه ها از آن تابعیت می کنند ، در برخی از کالج های سوئیس اجازه پذیرش دانشجویان خارجی وجود ندارد و به همین دلیل در سایر دانشگاه ها رقابت سنگینی میان تمام داوطلبان برای پذیرش وجود دارد .

تمام سالهای تحصیلی توسط دانشگاههای پزشکی این کشور ارائه می شود ، مطابق با (قانون فدرال در مورد مشاغل پزشکی MedPA) ، 6 سال تحصیل با موفقیت انجام شده باید توسط مجوز فدرال سوئیس در پزشکی انسانی دنبال شود ؛ قبولی در این آزمون فدرال پیش شرط آموزش بیشتر اجباری در بیمارستان ها و اقدامات پزشکی است که توسط SIWF (موسسه سوئیس برای تحصیلات تکمیلی و آموزش بیشتر در پزشکی ، موسسه انجمن پزشکی سوئیس) تنظیم می شود ؛ این دوره از آموزش با آزمون تخصص پزشکی تکمیل می شود.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس

دوره های پری مدیکال در سوئیس

یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه های پزشکی سوئیس قبولی در آزمون ورودی است که بایستی برای قبولی در این آزمون از دانش و توانایی های بالایی بسیار بود ، چرا که پذیرش در دانشگاه های پزشکی سوئیس دشوار است ، به همین منظور افراد علاقمند به تحصیل در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و سایر زمینه های علوم پزشکی در دوره های پری مدیکال شرکت کرده تا دانش خود را افزایش داده و برای آزمون های ورودی و تحصیل در دانشگاه های پزشکی سوئیس آماده شوند.

دوره پری مدیکال کالج ژنو

دانشکده زیست شناسی ژنو دانش آموزان را برای ورود به دانشکده های پزشکی آلوپاتیک یا پوکی استخوان و مدارس حرفه ای پزشکی دندانپزشکی ، دامپزشکی ، کودکان ، بینایی سنجی و کایروپراکتیک آماده می کند ، در این دوره پری مدیکال علاوه بر درس زیست شناسی دروس اضافی در شیمی و انگلیسی ارائه می شود و دانش آموزان را قادر می سازد تا شرایط ورود به دانشکده پزشکی را برآورده کرده و همچنین برای آزمون های MCAT ، DAT ، مالیات بر ارزش افزوده ، GRE یا OAT شرکت کند.

فارغ التحصیلان دوره پری مدیکال از دانشگاه ژنو که متقاضی ورود به دانشکده پزشکی هستند بیش از 80 درصد مواقع در دانشگاه های پزشکی سوئیس پذیرفته شده اند که بسیار بالاتر از میانگین کشوری است ، کلاس آمادگی MCAT دانش آموزان پری مدیکال را در معرض یک برنامه درسی بررسی شدید دو ترم و حداقل سه آزمون عملی کامل MCAT قبل از شرکت در MCAT واقعی قرار می دهد.

همچنین شما می توانید برای پایین آوردن هزینه ها در دوره های پری مدیکال مجارستان شرکت کنید ، در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان ، این موضوع را مطالعه کنید.Smart ContainerTitle Element

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی سوئیس

بر اساس آمار درخواست پذیرش کنفرانس موسسات آموزش عالی (SHK) سوئیس می تواند پیشنهاد کند که محدودیت های پذیرش (numerus clauses) برای پزشکی انسانی ، دندانپزشکی و دامپزشکی و همچنین مراقبت های کایروپراکتیک اعمال شود و می تواند پذیرش ها را از طریق یک آزمون مقدماتی تنظیم کند.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی سوئیس

دشواری تحصیل پزشکی در سوئیس با ورود به یک دانشکده پزشکی سوئیس آغاز می شود زیرا محدودیت پذیرش برای دانشجویان داخلی و خارجی وجود دارد ، اگر تعداد متقاضیان بیش از 20٪ صندلی های موجود باشد ، دانشجویان باید در آزمون ورودی شرکت کنند.

هر روش پذیرش شامل یک آزمون واجد شرایط توسط CRUS با همکاری Zentrum für Testentwicklung und Diagnostik (ZTD) از گروه روانشناسی دانشگاه فریبرگ تهیه می شود ، آزمون استعداد در 3 ژوئیه 2020 برگزار شد.

در حالی که از یک آزمون استعداد در دانشگاه های بازل ، برن ، فرایبورگ و زوریخ استفاده می شود در ETH زوریخ و دانشگاه دلا Svizzera ایتالیا ، علاقه مندان ملزم به شرکت در هیچ آزمونی نیستند ، البته در این دانشگاه دانشجویان دسترسی به مطالعات پزشکی تنها در سال اول را دارند ، سالهای دیگر تحصیل را می توان در ژنو یا لوزان گذراند و برای انتقال به این دانشگاه ها نیز نیازی به آزمون نیست ؛ با این حال ، شما باید مهارت های خود را در آزمون های دو سال اول ثابت کنید.

زمان برگزاری و جزئیات آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی سوئیس

آزمون استعداد (EMS) فقط یک بار در سال ، معمولا در ابتدای ژوئیه برگزار می شود و هزینه آن 200 فرانک سوئیس است ، آزمون استعداد (EMS) هیچ دانش حرفه ای را درخواست نمی کند تا متقاضیانی که دارای مدرک پزشکی هستند در زمینه کارآموزی ترجیح داده نشوند ، این آزمون بیشتر درمورد بررسی چگونگی شناسایی ، تجزیه و تحلیل و نشان دادن مشکلات است.

کل آزمون استعداد برای تحصیل پزشکی در سوئیس در حدود 4 ساعت و 15 دقیقه انجام شود ، داوطلب برای هر کار حل شده 1 امتیاز دریافت می کند ؛ از نظر تئوری می توان 178 امتیاز را در عدد کلاوس بدست آورد ، آزمون استعداد EMS به گونه ای طراحی شده است که به طور متوسط ، فقط در حدود 50 – 60٪ از کارها توسط یک فرد آزمایش کننده در زمان پردازش فشرده قابل حل است.

EMS شامل 3 قسمت ، یک قسمت آزمون A ، یک جزوه مطالعه و یک قسمت تست B ؛ قسمت A از Numerus Clausus حدود 138 دقیقه (2 ساعت و 18 دقیقه) طول می کشد ، سپس آزمون استعداد برای مطالعات پزشکی دقیقا به مدت 60 دقیقه (استراحت ناهار) قطع می شود ؛ پس از استراحت ناهار ، کتاب یادگیری با آزمون های یادگیری ارقام یادگیری و حقایق یادگیری را دنبال می کند.

برای این کار 10 دقیقه زمان یادگیری تعیین شده است ، قسمت EMS بلافاصله پس از آن دنبال می شود ؛ قسمت آزمایشی B حدود 107 دقیقه طول می کشد ، کل تست پزشکی 255 دقیقه یا 4 ساعت و 15 دقیقه زمان پردازش خالص دارد.

مکان و زبان آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی سوئیس

مکان های آزمون از دانشگاه های شرکت کننده و حوضه آن ها برای متقاضیان حاصل می شود ، هنگام ثبت نام برای EMS ، توجه به مکانی که می خواهید آن را انجام دهید مهم است ، بسته به مکان آزمون ، آزمون فقط به زبان خاصی ارائه می شود.

 • بازل ، برن ، چور ، لوسرن ، سنت گالن ، سهر ، زوریخ زبان آلمانی
 • فرایبورگ زبان فرانسوی
 • لوگانو زبان ایتالیایی

انتخاب محل آزمون تضمین کننده محل تحصیل احتمالی در آینده نیست ، مکان های آزمون نیز از اهمیت یکسانی برخوردار هستند ، این به این معنی است که هنگام انتخاب مکان آزمون ، هیچ مزیت و معایبی وجود ندارد ، زیرا نتایج به صورت مرکزی ارزیابی می شوند.

در صورت انجام EMS ، متقاضیان با یک دعوت نامه از محل آزمون مطلع می شوند ، بسته به شرایط محلی ، برخی از مکان های آزمون چندین مکان آزمون مکانی را از هم جدا می کنند ، اصولا متقاضی فقط می تواند EMS را در محل آزمون مشخص شده در نامه دعوتنامه تکمیل کند.

اگر آزمون های ورودی شما را نگران می کند ، خوب است به شما بگوییم بسیاری از دانشگاه های خصوصی ترکیه ، تحصیل رشته های پزشکی را بدون آزمون ارائه می دهند و حتی آزمون ورودی دانشگاه های دولتی هم سخت نیست ، در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه در خصوص آزمون ها بیشتر بخوانید.

شرایط تحصیل پزشکی در سوئیس

از دیگر شرایط پذیرش دانشگاه های سوئیس قبولی در آزمون ورودی است که پیش از این مورد بررسی قرار گرفت ، متقاضیان می توانند دو بار در این آزمون شرکت کرده و شانس قبولی خود را امتحان کنند ، شما در طول دوره علاوه بر تسلط به دروس تخصصی خود باید به سه زبان آلمانی ، ایتالیایی و فرانسوی مسلط شوید ؛ در پایان یک آزمون نهایی به صورت کشوری برگزار می شود و چنانچه بتوانید در این آزمون نمره قبولی را به دست آورید مدرک پزشکی خود را دریافت خواهید کرد .

شرایط تحصیل پزشکی در سوئیس

ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات برای ثبت نام از شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی سوئیس است ،در بسیاری از دانشگاه ها شما نیاز به سپری کردن یک دوره پیش نیاز یک ساله که دروسی مانند آناتومی بدن ، زیست ، شیمی و کلیه دروس مربوط به پزشکی را شامل می شود خواهید داشت .

دقت کنید که این قوانین مخصوص دانشجویانی است که خارج از اتحادیه اروپا اقدام می کنند و برای کسانی که شهروند یکی از کشور های این اتحادیه هستند قوانین کاملا متفاوت خواهد بود ، کشور سوئیس با این وجود که عضو این اتحادیه نیست اما برای شهروندان این اتحادیه قوانین مشخصی دارد.

جزئیات تحصیل در رشته پزشکی در سوئیس

روند یادگیری در رشته های در سوئیس امروز بسیار طولانی و دشوار است ، شامل 4 مرحله است:

 • سطح پایه (4 ترم ، اخذ مجوز نیمه کاره)
 • مطالعه پروفایل رشته ها و مسیر های انتخاب شده (اخذ درجه لیسانس و دیپلم)
 • دوره های اضافی ، مطالعات دکترا
 • تخصص پزشکی و اخذ مدرک علمی. رشته پزشکی در سوئیس از یک برنامه درسی 6 ساله پزشکی پیروی می کند که به 2 قسمت تقسیم می شود ، یعنی یک درجه کارشناسی (سال های 1 تا 3) و سپس یک مدرک کارشناسی ارشد در پزشکی انسانی (سال های 4 تا 6).

دوره کارشناسی در پزشکی انسانی موضوعات اصلی را پوشش می دهد ، سال اول به مباحث فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی و سیستم های اندام پرداخته می شود ، سال دوم بر مورفولوژی و عملکرد متمرکز است ، در حالی که سال آخر با درک مکانیسم های بیماری سروکار دارد ، برای اخذ این مدرک دانشجو باید قبل از پایان دوره دوره کارآموزی چهار هفته پرستاری را بگذراند.

از طرف دیگر ، مدرک کارشناسی ارشد در پزشکی انسانی ، دانش ، مهارت و توانایی علمی لازم را برای تمرین بالینی به دانشجویان می آموزد ؛ به عنوان مثال دانشگاه زوریخ از یک برنامه درسی اصلی پیروی می کند و شامل ماژول های انتخابی در مراقبت تسکینی ، درمان درد ، داروی سرپایی و خانواده شامل چند مورد است.

برای تکمیل دوره کارشناسی ارشد ، دانشجویان باید دوره های کارآموزی را گذرانده و همچنین یک پایان نامه ارائه دهند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در سوئیس

به عنوان یک دانشجوی بین المللی که مایل به تحصیل در رشته دندانپزشکی در سوئیس است ، شرایط عمومی برای پذیرش وجود دارد ، برای یک درجه اول یعنی دوره کارشناسی در دندانپزشکی شما باید 12 سال تحصیلات ابتدایی و متوسطه را با اخذ گواهینامه متوسطه یا معادل های بین المللی آنها با نمرات سطح اعتباری در موضوعات علمی مانند فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی ، به علاوه ریاضیات و زبان ارائه دهید.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در سوئیس

علاوه بر این لازم است بسته به دانشگاه مورد نظر خود برای تحصیل به یکی از زبان های آلمانی ، فرانسوی و ایتالیایی تسلط داشته باشید ، حداقل سطح زبان مورد نظر برای تحصیل در دندانپزشکی در سوئیس c1 است ، البته باید توجه داشته باشید که اکثر دانشگاه های سوئیس برای تعیین صلاحیت این برنامه ، یک آزمون ورودی ترتیب می دهند.

افرادی که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی هستند اما آمادگی کامل برای شرکت در آزمون ورودی را ندارند و به زبان آلمانی ، فرانسوی یا ایتالیایی تسلط ندارند می توانند در دوره پری مدیکال یک ساله شرکت کرده و برای تحصیل در این رشته آماده شوند.

برای مدرک کارشناسی ارشد در هر شاخه از دندانپزشکی مدرک لیسانس در دندانپزشکی به علاوه CV کتبی ، بیانیه هدف (SOP) و نامه رفتار خوب از یکی از اساتید سابق خود مورد نیاز است.

جزئیات تحصیل در رشته دندانپزشکی در سوئیس

تحصیلات دندانپزشکی در سوئیس مشابه بسیاری از کشور های دیگر در اروپا و ایالات متحده است ، دانشکده های تخصصی دندانپزشکی وظیفه ارائه این نوع آموزش را بر عهده دارند.

دوره های دندانپزشکی معمولا پنج سال طول می کشد ، در دو سال اول دانشجویان علوم دندانپزشکی و پزشکی مورد نیاز را می خوانند ، در حالی که دو سال آخر به تمرینات بالینی اختصاص می یابد ، جایی که آنها زیر نظر استاد دانشکده مجاز دانشکده دندان پزشکی تکنیک های دندانپزشکی را می آموزند.

هنگامی که دانشجویی از یکی از برنامه های دانشکده دندانپزشکی سوئیس فارغ التحصیل می شود ، پس از آن باید قبل از اجازه کار در مهارت تازه تسلط خود ، در آزمون صدور مجوز دندانپزشکی ملی شرکت کرده و قبول شود ، برخی از دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به دنبال دوره های کارآموزی یک تا دو ساله هستند که در آن در یک رشته خاص دندانپزشکی مانند جراحی دهان یا ارتودنسی تخصص دارند.

دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل در دانشکده دندانپزشکی پیشرفته هستند ، ابتدا باید مدرک لیسانس بگیرند ، برنامه های پیش از دندانپزشکی در سطح کارشناسی در دسترس است و دانشجویان مشتاق اغلب در رشته های زیست شناسی یا رشته های مشابه تحصیل می کنند ، چندین مدرسه واقع در سوئیس و اطراف آن برنامه های کارشناسی دندانپزشکی را ارائه می دهند.

داوطلبان احتمالی دانشکده دندانپزشکی علاوه بر کسب (حداقل) مدرک لیسانس ، باید در کنکور سراسری دانشکده دندانپزشکی نیز شرکت کنند ، همچنین ممکن است برخی از دانشکده ها شرایط ثبت نام اضافی داشته باشند.

بهترین دانشگاه های پزشکی سوئیس

از میان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سوئیس شش دانشکده این کشور مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد را در پزشکی انسانی ارائه می دهند که شامل دانشگاه های بازل ، برن ، فریبورگ ، لوزان ، ژنو و زوریخ هستند ، انتظار می رود به زودی دانشگاه دلا سویزرا ایتالیا نیز مدرک کارشناسی ارشد را ارائه دهد ، علاوه براین دانشگاه ها دانشگاه ETH زوریخ و دانشگاه Neuchatel فقط مدرک کارشناسی را در پزشکی انسانی ارائه می دهند.

بهترین دانشگاه های پزشکی سوئیس

دانشکده های پزشکی آموزش و تحقیق در زمینه های مختلف را ارائه می دهند و آنها در این زمینه خاص از تحصیلات بسیار رقابتی هستند ، در ادامه با بهترین دانشگاه های پزشکی سوئیس آشنا خواهیم شد.

دانشگاه بازل

دانشگاه بازل یک دانشگاه در بازل سوئیس است ، این دانشگاه در 4 آوریل 1460 تاسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه سوئیس و از میان قدیمی ترین دانشگاه های جهان است ؛ این دانشگاه به طور سنتی در میان موسسات برتر آموزش عالی کشور به حساب می آید.

این دانشگاه میزبان دانشکده های الهیات ، حقوق ، پزشکی ، علوم انسانی و اجتماعی ، علوم ، روانشناسی و تجارت و اقتصاد و همچنین موضوعات و موسسات بین رشته ای متعددی مانند Biozentrum برای تحقیقات زیست پزشکی و موسسه مطالعات جهانی است ، در سال 2020 ، این دانشگاه 13139 دانشجو و 378 استاد داشت که دانشجویان بین المللی 27 درصد دانشجویان این دانشگاه را تشکیل می دهند.

دانشگاه بازل با سابقه آموزشی غنی خود ، همچنان یکی از 100 موسسه برتر در جهان است ، در دانشکده پزشکی امیدوار می توانند برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد خود در پزشکی انسانی اقدام کنند که هر دو به زبان آلمانی تدریس می شوند.

دوره کارشناسی بر دانش اساسی مورد نیاز دانشجویان جهت تهیه نیازهای بیماران متمرکز است ، سایر شایستگی ها مانند مهارت های تمرین بالینی ، تحقیقات و ارتباطات خوب نیز در برنامه درسی گنجانده شده است.

از طرف دیگر ، برنامه کارشناسی ارشد بر آموزش و تحقیقات جامع متمرکز است ، دانش به دست آمده از دوره کارشناسی با یادگیری بیماری ها و آسیب شناسی ها بیشتر می شود ؛ پس از اتمام برنامه دانشجویان می توانند شروع به تمرین خصوصی ، وظایف بیمارستان ، تحقیقات پزشکی یا آموزش تخصصی کنند.

دانشگاه برن

یک دانشگاه در پایتخت سوئیس برن است که در سال 1834 تاسیس شد و توسط کانتون برن تنظیم و تأمین مالی می شود ؛ با حدود 18،576 دانشجو ، دانشگاه برن سومین دانشگاه بزرگ سوئیس است.

دانشگاه برن دارای 8 دانشکده الهیات ، حقوق ، تجارت ، اقتصاد و علوم اجتماعی ، پزشکی ، دانپزشکی ، علوم انسانی و علوم است.

این دانشگاه به طور دوره ای در لیست 150 دانشگاه برتر جهان قرار دارد ، یکی از پیشنهادات اولیه آن پزشکی است که اکنون زیر نظر دانشکده پزشکی دانشگاه قرار دارد ؛ این دانشکده به عنوان یکی از بزرگترین دانشکده های پزشکی در سوئیس ، 2100 دانشجو را در خود جای داده است.

برنامه درسی برن ، که از روند بولونیا و عمل حرفه های پزشکی پیروی می کند ، در مرحله 2 طبقه بندی می شود ؛ مرحله اول لیسانس پزشکی است ، یک دوره 6 ترم به زبان آلمانی تدریس می شود ، این مطالعه شامل مطالعه بدن و اعضای بدن انسان است که از طریق سخنرانی و سایر روشهای یادگیری مبتنی بر مسئله آموزش داده می شود ، این امر در دوره های مهارت بالینی ، که شامل گرفتن شرح حال ، معاینات بدنی و تشخیص است ، به اوج خود می رسد.

از طرف دیگر ، دوره کارشناسی ارشد ارائه شده به زبان آلمانی در زمینه تمرین بالینی است ، دانشجویان علاوه بر گذراندن دوره های کارآموزی ، برای پایان تحصیلات نیز نیاز به ارائه پایان نامه دارند.

دانشگاه ژنو

دانشگاه ژنو یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در ژنو ، سوئیس واقع شده است ، در سال 1559 توسط جان کالوین به عنوان یک حوزه علمیه تأسیس شد ، امروزه این دانشگاه سومین دانشگاه بزرگ سوئیس از نظر تعداد دانشجو است و تقریبا 40٪ دانشجویان از کشورهای خارجی می آیند.

دانشگاه ژنو شامل دانشکده های علوم ، پزشکی ، علوم انسانی ، اقتصاد و مدیریت ، علوم اجتماعی ، حقوق ، الهیات ، روانشناسی و مترجمی است ، یکی از پیشنهادات شغلی آن ، برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد در پزشکی انسانی است که به زبان فرانسه تدریس می شود ؛ دوره 3 ساله لیسانس همه چیز در مورد ایجاد دانش اساسی در فیزیولوژی ، زیست شناسی سلولی و مولکولی ، شیمی آلی و فیزیک است.

از طرف دیگر ، دوره کارشناسی ارشد بیشتر در سیستم دانشگاه های بیمارستان ژنو می گذرد ، دروس نظری و عملی در ماژول های یادگیری بالینی ادغام می شوند و دانش آموزان را در معرض مراقبت های لازم در زمینه های مراقبت های اولیه ، طب داخلی ، اطفال ، جراحی و زنان و زایمان قرار می دهند ؛ علاوه بر این ، این کارآموزان پزشکی باید در رشته های تخصصی از جمله رادیولوژی ، داروسازی ، آسیب شناسی و پزشکی قانونی شرکت کنند.

دانشگاه فریبورگ

دانشگاه فریبورگ یک دانشگاه دولتی است که در Fribourg ، سوئیس واقع شده است ، ریشه های این دانشگاه را می توان در سال 1580 جستجو کرد ؛ دانشگاه فریبورگ تنها دانشگاه دو زبانه سوئیس است و برنامه های درسی کاملی را به دو زبان فرانسه و آلمانی ، دو زبان ملی سوئیس ارائه می دهد ، تعداد دانشجویان حدود 10000 نفر است.

حدود 200 استاد با سابقه و 700 پرسنل آموزشی و پژوهشی دانشگاهی وجود دارد ، پنج دانشکده در این دانشگاه وجود دارد که شامل الهیات کاتولیک ، حقوق ، علوم طبیعی ، علوم انسانی و اقتصاد و علوم اجتماعی می باشد.

برنامه پزشکی انسانی این دانشگاه در دانشکده علوم و پزشکی طبقه بندی می شود ، این بخش در سال 1896 تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین بخش های دانشگاه است ، برنامه کارشناسی دانشگاه سیستم ارگان ها و زیست شناسی را معرفی می کند که شامل یک مطالعه عمیق از چندین سیستم ، از جمله جنبه های ریخت شناسی و عملکردی بدن است و فارغ از فراگیری داروسازی ، آسیب شناسی و میکروبیولوژی پزشکی نیز آموزش داده می شود.

این درجه سپس با کارشناسی ارشد در پزشکی انسانی دنبال می شود ، رشته پزشکی این دانشگاه یکی از رقابتی ترین برنامه ها در کشور است زیرا هر سال فقط 40 متقاضی را می پذیرد.

دروس معمولا از طریق خودآموزی ، آموزش تعاملی و غوطه وری بالینی تدریس می شود ، از طرف دیگر دوره های بالینی را می توان در سوئیس یا خارج از کشور انجام داد.

دانشگاه لوزان

دانشگاه لوزان در لوزان سوئیس در سال 1537 به عنوان دانشکده الهیات تاسیس شد ، از پاییز 2017 ، حدود 15000 دانشجو و 3300 کارمند در دانشگاه تحصیل و کار می کنند ؛ تقریبا 1500 دانشجوی بین المللی در این دانشگاه (120 ملیت) حضور دارند ، كه دارای برنامه درسی گسترده ای شامل برنامه های تبادل با دانشگاه های مشهور جهان است.

از سال 2005 ، دانشگاه الزامات روند بولونیا را دنبال می کند ، دانشگاه لوزان دارای7 دانشکده یعنی هنر ، زیست شناسی و پزشکی ، اقتصاد و تجارت ، زمین شناسی ، حقوق ،علوم سیاسی واجتماعی و الهیات می باشد.

دانشگاه لوزان به دلیل دوره های علوم زندگی خود که به طور مداوم در 100 لیست برتر جهانی قرار دارد ، شناخته شده است ، یکی از برنامه های دارای رتبه برتر ، لیسانس و فوق لیسانس پزشکی است ، یک برنامه 6 ساله فرانسوی که روند بولونیا را دنبال می کند.

لیسانس 3 ساله در پزشکی پایه های علوم زیست پزشکی و انسانی و همچنین مفاهیم بیماری و بیماری را پوشش می دهد ، جدا از دروس نظری معمول ، مهارت های لازم برای تمرین بالینی نیز به دانش آموزان آموزش داده می شود.

از طرف دیگر ، آموزش بالینی و تجربه بیمارستانی ، سنگ بنای برنامه کارشناسی ارشد پزشکی در دانشگاه هستند ؛ به غیر از چرخش در بیمارستان دانشگاه لوزان ، دانشجویان همچنین باید کارآموزی 10 ماهه خود را در بخش های جراحی ، داخلی ، روانپزشکی و مراقبت های اولیه سپری کنند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس

به طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سوئیس به ویژه در دانشگاه های دولتی نسبتا پایین است اما با توجه به هزینه های زندگی یکی از گران ترین کشور ها برای تحصیل است ، البته هزینه تحصیل در سوئیس بر اساس رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متفاوت است ، به طور قطع رشته های پزشکی و دندانپزشکی از گران ترین رشته های تحصیلی به شمار می آیند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس مقرون به صرفه است ، بسته به اینکه در کدام دانشگاه تحصیل می کنید ، باید سالانه بین 1000 تا 8000 فرانک سوئیس شهریه پرداخت کنید ، در اینجا مروری بر هزینه های هر نیمسال در دانشگاه های مختلف پزشکی سوئیس خواهیم داشت.

 • هزینه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه بازل 850 فرانک سوئیس برای هر ترم
 • هزینه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه برن 984 فرانک سوئیس برای هر ترم
 • هزینه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه زوریخ 1274 فرانک سوئیس برای هر ترم
 • هزینه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه فریبورگ 985 فرانک سوئیس برای هر ترم
 • هزینه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه ژنو 720 فرانک سوئیس برای هر ترم
 • هزینه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه لوزان 800 فرانک سوئیس برای هر ترم

هزینه های زندگی در سوئیس برای دانشجویان بین المللی

هزینه زندگی در سوئیس گران است و مدیریت بودجه ماهانه شما بدون مصالحه می تواند یک چالش سخت باشد ، برای پرداخت هزینه های اقامت ، غذا ، حمل و نقل ، وسایل و فعالیتهای اوقات فراغت باید متوسط بودجه 1300 – 1700 یورو در ماه داشته باشید ، ژنو و زوریخ گران ترین شهرهای سوئیس هستند و ممکن است به بودجه ای بیش از 1700 یورو در ماه نیاز داشته باشید.

در اینجا مبلغی که به طور متوسط در این شهرهای سوئیس هزینه خواهید کرد ذکر خواهد شد :

 • ژنو – بین 1650 تا 2500 یورو در ماه
 • زوریخ – بین 1650 تا 2200 یورو در ماه
 • برن – حدود 1600 یورو در ماه
 • بازل – بین 1400 تا 2000 یورو در ماه

هزینه ها و گزینه های اسکان دانشجویان

نرخ اقامت در سوئیس حدود 600 تا 700 یورو در ماه است که بسیار بالاتر از متوسط بین المللی یعنی 300 یورو در ماه است ، رایج ترین گزینه های مسکن در بین دانشجویان بین المللی در سوئیس عبارتند از:

 • سالن های اقامت دانشجویی – بین 450 تا 800 یورو در ماه ، تعداد مکانها محدود است.
 • اجاره / اشتراک یک آپارتمان – قیمت متوسط بین 700 تا 1200 یورو در ماه است ، این یکی از محبوب ترین گزینه های اقامت در بین دانشجویان است ، با تقسیم آپارتمان با دانشجویان دیگر می توانید هزینه های خود را کاهش دهید.

هزینه های غذا در سوئیس

اکثر دانشجویان هر چند وقت یک بار غذا را از سوپرمارکت ها خریداری می کنند و بیرون غذا می خورند ، شما می توانید انتظار داشته باشید که بین 400 تا 550 یورو در ماه برای غذا بپردازید ، سعی کنید بیشترین خرید خود را بعد از ساعت 5 عصر انجام دهید ، هنگامی که بسیاری از فروشگاه ها 25 – 50٪ تخفیف برای کالاهای فاسد شدنی ارائه می دهند.

رستوران های ارزان قیمت در سوئیس وعده های غذایی را با قیمت هایی از 16 تا 27 یورو برای هر نفر سرو می کنند ، رستوران هایی که غذا های بین المللی سرو می کنند می توانند قیمت کمتری داشته باشند ، یک گزینه خوب ، سالن غذاخوری دانشگاه است که در آن فقط 8 تا 10 یورو هزینه می کنید.

هزینه حمل و نقل

حدود 11٪ دانش آموزان پیاده روی را انتخاب می كنند ، 10٪ از دوچرخه و 10٪ دیگر از حمل و نقل عمومی استفاده می كنند ، هزینه حمل و نقل عمومی ماهانه حدود 55 یورو است.

در شهرهای بزرگ سوئیس مانند زوریخ ، بازل ، برن ، ژنو ، لوزان و نوشاتل ، هر بلیط حمل و نقل عمومی در قطارها ، تراموا ، اتوبوس ها و حتی کشتی ها معتبر است.

هزینه های اضافی برای دانشجویان

 • بیمه درمانی ماهانه : بین 250 تا 330 یورو ؛ اگر شرایط خاصی را داشته باشید ممکن است از پرداخت این هزینه معاف باشید.
 • کتاب و لوازم : 100 یورو در ماه ؛
 • با داشتن کارت شناسایی دانشجویی ، بلیط های موزه فقط باید 6 تا 7 یورو هزینه داشته باشند.

اگر به دنبال کاهش هزینه ها هستید می توانید تحصیل در کشور آلمان را بررسی کنید ، اگر قرار است شما به یادگیری زبان آلمانی برای تحصیل در سوئیس اقدام کنید ، می توانید با همان مدرک زبان آلمان در دانشگاه های دولتی آلمان با هزینه های بسیار پایین تحصیل کنید ، شرایط و هزینه ها را در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان بخوانید.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در سوئیس

از آن جا که سوئیس کشوری چند زبانه است و زبان های آلمانی ، فرانسوی و ایتالیایی زبان های رسمی این کشور است ، در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور دروس بسته به موقعیت مکانی خود به یکی از این زبان ها ارائه می شود.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در سوئیس

البته در اغلب دانشگاه های پزشکی سوئیس یعنی دانشگاه های بازل ، برن و زوریخ دروس به زبان آلمانی ارائه می شوند و در برخی دانشگاه ها مانند لوزان به زبان فرانسوی و در دانشگاه فرایبورگ دروس به دو زبان آلمانی و فرانسوی تدریس می شوند.

یکی از الزامات تحصیل در دانشگاه های پزشکی سوئیس تسلط به زبان ارائه شده در دانشگاه مورد نظر است ، سطح مورد نیاز برای هر دانشگاه متفاوت است مثلا در دانشگاه بازل تسلط به زبان آلمانی در سطح C1 مورد نیاز است و در برخی دانشگاه ها تسلط به زبان آلمانی و یا فرانسوی در سطح B2 مورد نیاز است.

مدارک زبان برای اثبات دانش زبانی هنگام اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی سوئیس

 • اثبات مهارت زبان آلمانی آزمون های DSH، TestDaF، OSD ، telc
 • اثبات مهارت زبان فرانسوی : Delf، Dalf

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس محدودیت سنی وجود دارد علاقمندان تحصیل در این رشته ها در دانشگاه های سوئیس بایستی در محدوده سنی بین 18 سال تا 21 سال باشند.

بورسیه رشته های پزشکی در سوئیس

در حالی که دانشگاه های دولتی عمدتا مقرون به صرفه هستند ، برنامه های بورسیه تحصیلی نیز برای دانشجویان بین المللی در دسترس است ، بیشتر بورسیه ها برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهشی اختصاص داده شده است.

بورسیه رشته های پزشکی در سوئیس

بنیاد مطالعات سوئیس کمک هزینه فرعی در هزینه های تحصیل در خارج از کشور ، شرکت در کنگره ها ، دوره های کارآموزی و پروژه هایی با کمک هزینه و بودجه می کند ؛ برنامه های مختلف بورسیه تحصیلی بخش عمده ای از هزینه های زندگی و شهریه افراد تحت حمایت را پوشش می دهد ، تمام بورسیه های تحصیلی ارائه شده با همکاری شرکای مالی ما بورسیه تعالی است – از پروژه های امیدوار کننده دانشجویان متعهد پشتیبانی می شود.

در سوئیس ، سیستم بورس تحصیلی توسط کانتون ها تنظیم می شود ، مطابق توافق بین کانتونی در مورد هماهنگی مشارکتهای آموزشی ، ماده 8 ، هر دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد باید واجد الشرایط بورسیه تحصیلی باشند ، در ادامه با تعدادی از بورسیه های تحصیلی پزشکی در سوئیس آشنا خواهیم شد.

بورسیه های تعالی سوئیس برای دانشجویان خارجی

کنفدراسیون سوئیس هر ساله بورسیه های تعالی دولت را برای ارتقا همکاری بین المللی و تحقیقاتی بین سوئیس و بیش از 180 کشور دیگر اعطا می کند.

این بورسیه تحصیلی برای محققان تحصیلات تکمیلی در هر رشته (که حداقل یک درجه کارشناسی ارشد دارند) که قصد دارند برای ادامه تحقیق یا تحصیل در مقطع دکترا یا پس از دکتری به سوئیس بیایند ، در دسترس است ، این بورسیه تحصیلی شامل پرداخت ماهانه ، معافیت شهریه ، بیمه درمانی ، کرایه هواپیما ، کمک هزینه مسکن و غیره است.

دانشگاه های سوئیس ارائه دهنده بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی

بورس های تحصیلی ETH Excellence

ETH زوریخ از دانشجویان ممتاز ETH و سایر دانشگاهها (ملی و بین المللی) که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ETH هستند با دو برنامه بورس تحصیلی پشتیبانی می کند که شامل برنامه بورسیه و فرصت عالی (ESOP) که هزینه های تحصیل و زندگی کامل این دانشگاه را پوشش می دهد و برنامه بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد (MSP) که در آن دانشجویان کمک هزینه جزئی و پیشنهاد کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنند.

کمک هزینه کارشناسی ارشد دانشگاه لوزان برای دانشجویان خارجی

دانشگاه لوزان در سوئیس بورسیه تحصیلی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه از طریق کمک هزینه تحصیلی UNIL هستند ، مبلغ کمک هزینه 1600 فرانک است – در هر ماه از 15 سپتامبر تا 15 ژوئیه که برای مدت زمان بیش از حداقل دوره مقررات برنامه اعطا می شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه برن

دانشگاه برن به دانشجویان محصل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های پزشکی بورسیه تحصیلی ارائه می دهد ، این بورسیه ماهانه 1600 فرانک سوئیس است ، علاوه بر کمک مالی فوق الذکر ، این بورسیه همچنین ثبت نام عادی و همچنین هزینه های ترم را برای کل دوره تحصیل منظم پوشش می دهد.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در سوئیس

تحصیل به عنوان دانشجوی بین المللی در خارج از کشور در هر نقطه ای از جهان با چالش ها و مشکلاتی همراه است که گاهی اوقات این مشکلات شیرینی تحصیل در خارج از کشور را کم کرده و یا حتی به تلخی تبدیل می کند.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در سوئیس

البته شایان ذکر است که تحصیل در هر کشوری مزایای خود را داراست پس لازم است قبل از اقدام برای اخذپذیرش از دانشگاه مورد نظر خود مزایا و معایب تحصیل در آن کشور را بررسی کرده و با تکیه بر تجریبات و دانش افراد زبده و با تجربه بهترین مکان را برای تحصیل خود انتخاب کرد ، سوئیس از دیرباز به عنوان مکانی عالی برای تحصیل و زندگی به ویژه برای افرادی با سطح درآمد بالا شناخته می شود ، در ادامه با مزایای تحصیل پزشکی در این کشور آشنا خواهیم شد.

کشور زیبا

سوئیس در لیست کشور های مورد علاقه بسیاری از مردم در سراسر جهان قرار دارد ، دلیل طرفداری شماره یک این است که این یکی از زیباترین کشور های روی زمین برای بازدید است ، از کوه تا دریاچه ، جغرافیای سوئیس بسیار متنوع است و همیشه چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد.

هنگام تحصیل در اینجا ، یک راه عالی برای استراحت و جوان سازی ، جستجوی مناظر زیبایی است که کشور ارائه می دهد ، عامل مهم دیگر برای دانشجویان ساکن اینجا این است که سوئیس با برخی دیگر از کشورهای اروپایی مانند آلمان ، ایتالیا و فرانسه ارتباط خوبی دارد و فقط چند ساعت با آنها فاصله است.

تحصیلات سوئیس در سطح جهانی

سیستم آموزش عالی سوئیس بسیار سختگیرانه و طاقت فرسا شناخته می شود ، از این گذشته ، سوئیس برخی چیزهای جالب را اختراع کرده است که عمیقا زندگی ما را راحت تر یا سرگرم کننده تر کرده است.

اگر موفق شوید در دانشگاه سوئیس پذیرفته شوید ، تضمین می کنید که به بهترین آموزش دانشگاهی دست خواهید یافت چرا که دانشگاه های پزشکی این کشور در بین دانشگاه های معتبر جهان قرار دارند و مدرک تحصیلی آن ها مورد تایید WHO است ، علاوه براین دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تایید وزارت بهداشت ایران است.

هزینه شهریه بسیار کم

زندگی سوئیس به همان اندازه که هزینه بر است ، آن را با کمترین هزینه تحصیل پوشش داده اند ، هزینه تحصیل در تمام دانشگاه های دولتی سوئیس بسیار کم است ، حتی دانشجویان کشور های در حال توسعه یا فقیر نیز بابت هزینه های دانشگاه مشکلی نخواهند داشت ، آنها همچنین اجازه نمی دهند که این هزینه کم بر کیفیت آموزش تأثیر بگذارد.

بورسیه های تحصیلی متعدد

گرچه هزینه زندگی ممکن است زیاد باشد ، اما فرصت های زیادی برای بورسیه تحصیلی وجود دارد که دانشگاه های سوئیس ارائه می دهند ، هنگامی که برای دانشگاه اقدام می کنید ، مطمئن شوید که برای بورسیه تحصیلی از قبل اقدام کرده اید ؛ گرفتن بورسیه تحصیلی به شما کمک می کند تا هزینه زیادی پس انداز کنید ف در حالی که برخی از بورسیه ها هزینه و هزینه های دانشگاه را پوشش می دهند ، برخی از بورسیه ها حتی هزینه های زندگی را نیز تأمین می کنند.

معایب تحصیل در رشته پزشکی در سوئیس

بالا بودن هزینه زندگی

همانطور که می دانید سوئیس یکی از گرانترین مکانها برای زندگی و تحصیل است ، به عنوان مثال ، زوریخ و ژنو گزارش شده است که دو مکان گران قیمت برای زندگی در سراسر جهان هستند ، ما به شدت توصیه می کنیم قبل از انتخاب سوئیس برای تحصیل در رشته پزشکی ، با جزئیات تجربه تحصیل در خارج را برنامه ریزی کنید.

کشور سخت گیر

اگر قصد اقامت طولانی مدت در سوئیس را دارید ، پس لازم است بدانید که این افراد در مورد قوانین بسیار سختگیر هستند ، آنها عاشق پیروی از قوانین هستند و وقتی قوانین را رعایت نکنند تقریبا شرور می شوند. ،حتی به کوچکترین قوانین نیز توجه می شود.

دریافت شغل بعد از فارغ التحصیلی دشوار است

اگر آینده ای در سوئیس می خواهید و به همین دلیل قصد تحصیل در آنجا را دارید ، توجه کنید بدست آوردن شغل یا کارآموزی در سوئیس کار ساده ای نیست ، یکی از دلایل اصلی این است که ممکن است لازم باشد شما به زبان محلی روان صحبت کنید ، داشتن دانش بیشتر زبانها شانس شما را افزایش می دهد اما باید زبان مادری را بدانید.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی سوئیس

 • کپی معتبر دیپلم تحصیلات متوسطه ( رشته های تجربی یا ریاضی )
 • ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی به زبان اصلی
 • گواهی تأیید مهارت زبان آموزش ( آلمانی ، فرانسوی ، ایتالیایی و یا انگلیسی )
 • فرم درخواست پذیرش تکمیل شده
 • عکس پاسپورتی جدید
 • رسید پرداخت هزینه درخواست
 • انگیزه نامه تحصیل پزشکی در سوئیس
 • رزومه تحصیلی
 • گزارش پزشکی ( عدم ابتلا به ایدز ) و کپی مدارک واکسیناسیون در مورد واکسیناسیون هپاتیت B
 • پاسپورت معتبر
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • اظهارنامه بانکی در مورد تمکن مالی موجود در حساب بانکی متقاضی
 • گواهی پذیرش در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی سوئیس

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در سوئیس

کارشناسان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ایران با بررسی سه سیستم رتبه بندی معتبر بین المللی یعنی تایمز ، QS و شانگهای اقدام به گردآوری فهرستی از دانشگاه های خارج از کشور که مورد تایید این وزارت است کرده اند ، این فهرست هر ساله مورد بازبینی قرار می گیرد و ممکن است دانشگاهی در این فهرست حذف و یا به آن افزوده شود.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در سوئیس

پس لازم است قبل از هر گونه اقدام برای تحصیل در خارج از کشور از این فهرست دیدن نمایید چرا که تنها فارغ التحصیلان دانشگاه های ذکر شده در این فهرست مجاز به کار و ادامه تحصیل در ایران هستند ، برای دستیابی به آخرین و به روز ترین فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت با دفاتر موسسه تماس بگیرید.

در سال تحصیلی 2022- 2021از میان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سوئیس دانشگاه های زیر مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند :

 • Ecole Polytechnic Federal Lausanne
 • ETH Zurich-Swiss Federal Institute of Technology
 • Swiss Federal Institute of Technology Laussane
 • University of Basel
 • University of Bern
 • University of Fribourg
 • University of Geneva
 • University of Lausanne
 • University of Zurich

تحصیل پزشکی در سوئیس به زبان انگلیسی

همان گونه که تا کنون بیان شد سوئیس کشوری چند زبانه هست و هر دانشگاه بسته به موقعیت مکانی خود به زبان رسمی آن منطقه یعنی آلمانی ، فرانسوی و یا ایتالیایی دروس و برنامه های خود را ارائه می دهند ، البته اغلب دانشگاه های پزشکی سوئیس به زبان آلمانی برنامه های خود را ارائه می دهند و برخی از آن ها مانند دانشگاه لوزان و فرایبورگ رشته های پزشکی را به زبان فرانسوی ارائه می دهند.

البته باید توجه داشت که امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در سوئیس وجود ندارد اما در برخی رشته های تحصیلی دیگر در مقطع کارشناسی ارشد دروس به زبان انگلیسی ارائه می شود.

برای تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور به مدرک آیلتس و تافل نیاز است ، البته افرادی که مدرک آیلتس و یا تافل ندارند می توانند با شرکت در آزمون برگزار شده در دانشگاه های سوئیس سطح دانش زبانی خود را اثبات کنند.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته های پزشکی در سوئیس

در مقاله ای که خواندید ، کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تلاش کردند شما را با شرایط و چگونگی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس آشنا کنند ، شما می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه در پایین همین مقاله بپرسید ، اما پیش از آن ، سوال و جواب های ارائه شده در زیر را هم مرور نمایید.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس چقدر است؟

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس مقرون به صرفه است ، بسته به اینکه در کدام دانشگاه تحصیل می کنید ، باید سالانه بین 1000 تا 8000 فرانک سوئیس شهریه پرداخت کنید.

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس ، در چه آزمونی باید شرکت کنم و از چه درسهایی امتحان می گیرند؟

آزمون استعداد (EMS) که فقط یک بار در سال ، معمولا در ابتدای ژوئیه برگزار می شود و هزینه آن 200 فرانک سوئیس است ، آزمون استعداد (EMS) هیچ دانش حرفه ای را درخواست نمی کند تا متقاضیانی که دارای مدرک پزشکی هستند در زمینه کارآموزی ترجیح داده نشوند ، این آزمون بیشتر درمورد بررسی چگونگی شناسایی ، تجزیه و تحلیل و نشان دادن مشکلات است.

آیا امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس به زبان انگلیسی وجود دارد؟

امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در سوئیس وجود ندارد اما در برخی رشته های تحصیلی دیگر در مقطع کارشناسی ارشد دروس به زبان انگلیسی ارائه می شود.

تحصیل رشته های پزشکی در سوئیس به چه زبانی ارائه می شود؟

البته در اغلب دانشگاه های پزشکی سوئیس یعنی دانشگاه های بازل ، برن و زوریخ دروس به زبان آلمانی ارائه می شوند و در برخی دانشگاه ها مانند لوزان به زبان فرانسوی و در دانشگاه فرایبورگ دروس به دو زبان آلمانی و فرانسوی تدریس می شوند.

هزینه زندگی در سوئیس چقدر است؟

برای پرداخت هزینه های اقامت ، غذا ، حمل و نقل ، وسایل و فعالیتهای اوقات فراغت باید متوسط بودجه 1300 – 1700 یورو در ماه داشته باشید.

برای تحصیل رشته های پزشکی در سوئیس محدودیت سنی وجود دارد؟

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس محدودیت سنی وجود دارد علاقمندان تحصیل در این رشته ها در دانشگاه های سوئیس بایستی در محدوده سنی بین 18 سال تا 21 سال باشند.

دوره کارشناسی پزشکی در سوئیس چگونه است؟

دوره کارشناسی در پزشکی انسانی موضوعات اصلی را پوشش می دهد ، سال اول به مباحث فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی و سیستم های اندام پرداخته می شود ، سال دوم بر مورفولوژی و عملکرد متمرکز است ، در حالی که سال آخر با درک مکانیسم های بیماری سروکار دارد ، برای اخذ این مدرک دانشجو باید قبل از پایان دوره دوره کارآموزی چهار هفته پرستاری را بگذراند.

من برای تحصیل در سوئیس مشکل زبان دارم ، راه حل چیست؟

افرادی که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی هستند اما آمادگی کامل برای شرکت در آزمون ورودی را ندارند و به زبان آلمانی ، فرانسوی یا ایتالیایی تسلط ندارند می توانند در دوره پری مدیکال یک ساله شرکت کرده و برای تحصیل در این رشته آماده شوند.

در مقاله فوق مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با توجه به استقبال علاقمندان به تحصیل در رشته های پزشکی در خارج از کشور تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس را بررسی کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس حاصل نمایید ، همچنین مقالات دیگر سایت در این زمینه می تواند راهنمای شما باشد ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا است ، ایتالیا هم از نظر هزینه های زندگی پایین تر است و هم بورسیه های خوبی برای دانشجویان در نظر گرفته که نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت.

Rate this post

2 دیدگاه در “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس

 1. سیاوش گفت:

  باسلام وخسته نباشید،من دکترای دامپزشکی دارم آیا امکان داره درسوئیس تخصص رشته های پزشکی رابخونم ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   خیر – امکان پذیر نمی باشد .

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *