تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند انتخابی بسیار مناسب برای علاقه مندان تحصیل در رشته های علوم پزشکی است ، کشوری آرام و صلح طلب که دانشجویان بین المللی را به سوی خود فرا می خواند.

اگر سخن از سطح زندگی ، اقتصاد و رفاه بالا در میان باشد همواره نام کشور فنلاند در این میان به گوش خواهد خورد ، در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که دانشگاه های این کشور برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی که یکی از مهم ترین رشته های تحصیلی در جهان هستند هم آیا به مانند این موارد از کیفیت خوبی برخوردار می باشند ؟

اعتبار مناسب در کنار کیفیت خوب و مقرون به صرفه بودن دانشگاه های فنلاند باعث شده سالانه افراد زیادی از سراسر جهان خواهان تحصیل این رشته در این کشور باشند ، این مقاله به تلاش تیم کارشناسان مهاجرتی و تحصیلی شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تهیه شده است با ما همراه باشید تا شما عزیزان را با کشور فنلاند و تحصیل رشته های پزشکی ودندان پزشکی در این کشور هرچه بیشتر و بهتر آشنا نماییم.

فنلاند کشوری در قاره اروپا که تا صده های پیش جزوی از خاک سوئد به حساب می آمده و بعدها با کسب استقلال به کشوری جدا و مستقل بدل شد و هم اکنون یکی از بهترین شرایط زندگی را برای شهروندان خود به ارمغان آورده است ، این کشور یکی از بهترین سیستم های آموزشی و تحصیلی را در اروپا دارد و مسئولان نیز همواره در تلاش بوده اند تا بتوانند پزشکان و سیستم درمانی خوبی را برای این کشور تربیت و به وجود آورند.

پیش تر در همین سایت ، در مقاله تحصیل در فنلاند ، مطالب بسیار جامع و به روزی را در خصوص مهاجرت تحصیلی به این کشور ارائه داده ایم که پیشنهاد می کنیم حتما در کنار این محتوا ، مطالعه گردد.

 تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند

دوره های پریمدیکال در فنلاند

در کشور فنلاند برای ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته های پزشکی ، مانند اکثر کشور های جهان و دیگر نظام های آموزشی ، دانشجویان و متقاضیان خارجی باید دوره های پریمدیکال یا همان پیش دانشگاهی را مجددا بر اساس نظام اموزشی فنلاند بگذرانند و سپس بعد از گذراندن این دوره ها در کالج های این کشور از متقاضیانی آزمون های اخذ شده و در صورت قبولی و به دست آوردن نمرات مناسب ، دانشجویان می توانند در دانشگاه های این کشور پذیرش گرفته و در این رشته ها به تحصبل مشغول شوند.

باید توجه داشته باشید که تسلط به زبان فنلاندی یکی از لازمه های اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور است و قبل از ثبت نام دانشجویان باید مدرکی دال بر تسلط به این زبان از موسسات معتبر به دانشگاه ها ارائه کنند ، ذکر این موضوع نیز مهم است که در دوره های پریمدیکال و قبل از دانشگاه هیچ گونه دوره های آموزش و یادگیری زبان فنلاندی توسط دانشگاه ها و یا کالج های این کشور به دانشجویان صورت نمی گیرد و متقاضیان باید قبل از درخواست تحصیل در رشته های پزشکی نسبت به آموزش و یادگیری این زبان اقدام کرده باشند و مدرک خود را اخذ نموده باشند.

پس توجه نمایید که ویزایی جهت آموزش و یادگیری زبان فنلادی پیش از پذیرش و شروع تحصیل در رشته های پزشکی توسط این کشور برای دانشجویان صادر نمی گردد.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی فنلاند

در فنلاند هم مانند اکثر کشورهای جهان برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی به دلیل در خواست بالا از طرف متقاضیان باید در ازمون های ورودی دانشگاه های این کشور شرکت نمایید و پس از قبولی در این آزمون می توانید به تحصیل مشغول شوید ، توجه داشته باشید که ازمون های پزشکی و ددندان پزشکی از پایه های یکسانی در این کشور برخوردار هستند و در این ازمون ها از ده درس پایه از متقاضیان امتحان به عمل می اید.

این آزمون ها به زبان فلاندی گاها سوئدی از دانشجویان اخذ می شود و هیچ دانشگاهی به زبان انگلیسی این ازمون ها را برگزار نمی کند ، دانشجویان می توانند قبل از شرکت در این ازمون ها در کلاس های تقویتی پیش از آزمون در این کشور شرکت نمایند که در این کلاس ها در دروس پایه اصلی شیمی ، فیزیک ، ریاضی و زیست شناسی برگزار می گردند.

آزمون ها هر ساله در ماه می و بعضی مواقع برای بار دوم در سال هم در ماه سپتامبر برگزار می شوند که فقط در ماه های مارس و آپریل می توان برای شرکت در آزمون ثبت نام کرد ، برای شرکت در آزمون برای هر درس باید مبلغ 75 یورو هزینه پرداخت کرد که با شرط شرکت در 10 ازمون باید 750 یورو برای ازمون پرداخت نمایید.

شرایط تحصیل پزشکی در فنلاند

علاوه بر تسلط به زبان فنلاندی و شرکت در دوره های پریمدیکال و سپس شرکت در آزمون و قبولی در آن شرایط دیگری نیز برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی در این کشور برای متقاضیان وجود دارد ، توجه داشته باشید که دوره تحصیل پزشکی در فنلاند 6 سال به طول می انجامد که بر اساس شرایط و استعداد افراد ممکن است گاها کمتر و یا بیش تر هم به زمان ببرد ، قبولی در رشته های پزشکی در فنلاند بسیار رقابتی است و دانشگاه ها هم سعی در پذیرش دانشجویان با استعدادتر دارند.

شرایط تحصیل پزشکی در فنلاند

متقاضیان باید لیست نمرات دوازده ساله تحصیلی خود و مدرک دیپلم تحصیلی را هم به همراه یک انگیزه نامه قوی به دانشگاه ارائه کنند ، اگر دیپلم اخذ شده در رشته های ریاضی و تجربی باشد در میزان قبولی دانشجویان تاثیر بهتر و بیشتری خواهد گذاشت و همچنین نمره های اخذ شده در دروس سال های پیشین هم از اثر گذاری زیادی در پذیرش برخوردار خواهند بود ، یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه نمایید ارائه گواهی تمکن مالی است.

ارائه گواهی تمکن مالی یعنی متقاضی باید ثابت کند که در طی مدت تحصیل خود در فنلاند می تواند هزینه های خود را تامین کند و از این لحاظ مشکلی را رای کشور و دولت فنلاند به وجود نخواهد آورد.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

برای ادامه تحصیل دادن در رشته دندان پزشکی در کشور فنلاند شرایط پذیرش با رشته های پزشکی فرق چندانی ندارن و می توان گفت که شاید تا حدی هم هم از آن راحت تر می باشد و سخت گیری که در پذیرش رشته پزشکی وجود دارد در دندان پزشکی وجود ندارد.

برای وارد شدن به دانشگاه های این کشور برای تحصیل در رشته دندان پزشکی هم باید دوره های پریمدیکال را گذراند و در آزمون ورود شرکت کرد و نمره قبولی را اخذ نمود ، همچنین باید نمرات سال های قبل و مدرک دیپلم را به دانشگاه با ترجمه کامل به زبان فنلاندی ارائه کنید.

یکی از تفاوت های دندان پزشکی با رشته پزشکی در فنلاند این است که از همان ابتدا محصلین با بیماران در ارتباط خواهند بود و به طور تجربی هم رشته خود را آموزش می بینند ، برای تحصیل این رشته باید 5 سال زمان صرف نمایید که ممکن است بر اساس توانایی هایتان کمتر و یا بیش تر هم به طول بیانجامد ، گفتن این موضوع هم خارج از لطف نیست که بدانید شغل دندان پزشکی جز ده شغل برتر و پر پرستیژ در فنلاند می باشد که از بازار خوبی هم پس از پایان تحصیلات بخوردار است.

بهترین دانشگاه های پزشکی فنلاند

برای تمامی دانشجویان مقصد تحصیلی و دانشگاهی که باید در آن به تحصیل بپردازند همواره جز مهم ترین گزینه های تحصیلی است ، چون پس از اتمام تحصیلات مدرکی که اخذ می کنند و اعتبار آن نتیجه بسیار مهمی در آینده شغلی و میزان درآمد انان تا پایان عمرشان خواهد داشت.

بهترین دانشگاه های پزشکی فنلاند

همچنین باید هزینه و شهریه ای که برای تحصیل در دانشگاه خود می پردازند نسبت به کیفیتی که دانشگاه در زمینه تحصیلات و خدمات به انان ارائه می نماید از تناسب قابل قبولی بر خوردار باشد.

به همبن خاطر در این قسمت ما قصد داریم تا شما را با بهترین و معتبرترین دانشگاه هابرای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند اشنا کنیم.

دانشگاه هلسینکی

دانشگاه هلسینکی بزرگترین و یکی از اصلی‌ترین دانشگاه‌های کشور فنلاند است که در سال 1640 در شهر تورکو تأسیس شد و سپس در سال 1829 به هلسینکی پایتخت فنلاند نقل مکان داده شد ، دانشگاه هلسینکی جز 20 دانشگاه برتر اروپا به حساب می آید و هم اکنون جز 100 دانشگاه برتر جهان به حساب می آید.

برنامه های پزشکی و دندان پزشکی در این دانشگاه به دو زبان فنلاندی و سوئدی مورد تدریس قرار می گیرند که این دانشگاه را به تنها موسسه آموزش عالی در فنلاند مبدل می کند که این رشته ها را به زبان سوئدی ارائه می نماید و جالب اینکه 5 درصد از کل دانشجویان محصل در این دو رشته در فنلاند به زبان سوئدی در این دانشگاه تحصیل می نمایند.

برنامه دکترای پزشکی دانشکده پزشکی در دانشگاه هلسینکی ، به دانشجویان این امکان را می دهد که پس از اولین سال تحصیل ، در کنار تحصیلات خود پروژه های تحقیقاتی دکتری خود را تحت نظارت اساتید بزرگ کشور و با کیفیت آغاز نمایند.

اشخاصی که در مقطع دکتری در رشته های پزشکی و دیگر رشته های زیر شاخه از دانشگاه هلسینکی فارغ التحصیل می شوند دارای مهارت های عالی و دانش کافی برای کار تحقیق و کارهای تخصصی در هر دو کسب و کار در سطح بین المللی می باشند.

دانشگاه اولو

این دانشگاه یکی از مراکز تحصیلی بزرگ فنلاند است که در سال 1958 در شهر اولو تاسیس شد و کار خود را آغاز کرد و هم اکنون جز 4 دانگاه برتر فنلاد شمرده می شود ، این دانشگاه بر اساس رتبه بندی موسسه QS در رتبه 376 و بر اساس رتبه بندی موسسه تایمز در رتبه 251-300 قرار گرفته است ، همچنین بر اساس رتبه بندی موضوعی ، دانشکده پزشکی این دانشگاه رتبه 317 مین دانشکده پزشکی جهان را ازان خود کرده است.

دانشکده پزشکی بخش مهمی از پردیس علوم زندگی دانشگاه است در کنار بیمارستان دانشگاه واقع شده است ، در حال حاضر 1515 دانشجو ، 376 دانشجوی دکتری و 410 کارمند در دانشکده پزشکی و دندان پزشکی مشغول به تحصیل و فعالیت هستند و سالانه در مجموع 220 دانشجوی کارشناسی از این دانشکده فارغ التحصیل می شوند و نزدیک به 45 پایان نامه دکترا منتشر و به ویله دانشجویان دفاع می شودکه باعث می شود در نهایت سالانه بیش از 80 متخصص در زمینه پزشکی یا دندانپزشکی آموزش دیده و از این دانشکده و دانشگاه فارغ التحصیل شوند.

دانشگاه تمپر

دانشگاه تمپر در سال 1925 ابتدا در شهر هلسینکی تاسیس شد و سپس در سال 1960 به شهر تمپر در فاصله 160 کیلومتری هلسینگی انتقال یافت ، این دانشگاه در رتبه 350-400 دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته است و جز دانشگاه های برتر فنلاند در ارائه و تدریس رشته های پزشکی می باشد و دانشجویان این دانشگاه را اغلبا به عنوان مقصدی برای تحصیل در مقطع دکتری خود انتخاب می کنند چون کیفیت ارائه این مقطع در تمپر بسیار مناسب و بالا است.

در دانشکده پزشکی ای دانشگاه برنامه درسی به طور مکرر تجدید نظر می شود و سسیستم آموزشی طوری طراحی شده است که هم جنبه های نظری و هم بالینی آموزش را به شیوه ای متعادل ادغام کند ، دانشجویان در این دانشکده می توانند از طیف وسیعی از برنامه های موجود برای کمک به مربیان در زمینه علوم مراقبت های بهداشتی و همچنین کمک به محققان در زمینه های مختلف تحقیقاتی ، استفاده نمایند و درکنار آنان به علم و تجربیات پزشکی خود بیفزایند.

این دانشکده با دانشکده پزشکی دانشگاه ماستریخت هلند تفاهم نامه ای را به ثبت رسانده است و در بسیاری از زمینه های تحصیلی و تحقیقاتی در رشته های پزشکی همکاری می نمایند ، همچنین تبادل دانشجو میان این دو دانشگاه با موافقت دو دانشکده می تواند صورت بگیرد.

دانشگاه فنلاند شرقی

دانشگاه فنلاند شرقی یکی از بزرگترین دانشگاه های کشور فنلاند است که در سال 2010 با ادقام دو دانشگاه یونسو و کوپیو تاسیس گردید ، دانشگاه فنلاند شرقی پنجمین دانشگاه معتبر و بزرگ فنلاند است که توانسته رتبه 267 ام را بر اساس رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان به خود اختصاص دهد که نشان از کیفیت بالا و سطح آموزشی بسیار مناسب این دانشگاه می باشد.

دانشکده پزشکی دانشگاه از طریق شبکه ملی دانشگاه ها با دیگر دانشگاه های فنلاند همکاری می نماید ، که دانشگاه علوم کاربردی ساونیا شریک اصلی این دانشکده در سطح محلی است و همچنین این دانشکده در همکاری نزدیک با بیمارستان دانشگاه کوپیو می باشد.

دانشجویان دندان پزشکی پس از اتمام سال پنجم و دانشجویان محصل در دانشکده پزشکی پس از اتمام سال ششم ، قبل از فارغ التحصیلی شش ماه به صورت کاملا اجباری در یک مرکز درمانی مشغول به کار می شوند و پس از آن با صلاح دید اساتیدشان مدرک خود را کسب می نمایند.

دانشگاه های فرانسه را هم می توانید برای تحصیل رشته های پزشکی انتخاب کنید ، شکی نیست که در فرانسه در برترین امکانات درس خواهید خواند و هزینه های مقرون به صرفه ای هم پرداخت خواهید کرد ؛ مقاله تحصیل پرشکی و دندانپزشکی در فرانسه را بخوانید.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند

دانشجویان برای ادامه تحصیل و اخذ مدرک در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در فنلاند ملزم به پرداخت شهریه به دانشگاه ها هستند ، که مبالغ آن بر اساس دانشگاهی که در آن تحصیل می کنند و خدماتی که از دانشگاه استفاده می نمایند متفاوت است ، نکته مثبت تحصیل این رشته در فنلاند این است که نسبت به بسیاری از کشورها و دانشگاه های بزرگ و با این کیفیت در اروپا هزینه تحصیل و هزینه زندگی کم تر و مقرون به صرفه تر است.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند

برای زندگی و تحصیل در فنلاند باید دو مورد شهریه دانشگاه و هزینه اقامت و زندگی را در نظر بگیرید ، که ما در مقاله تحصیل در فنلاند به طور کامل به میزان هزینه ای که شما برای اقامت در این کشور نیازمند هستید اشاره و پرداخته ایم ، شما عزیزان می توانید با مراجعه به این مقاله از این مورد به طور کامل اطلاع کسب نمایید.

اما شهریه ای که دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند از دانشجویان خود اخذ می کنند تقریبا فرق چندانی با یکدیگر ندارند ، به طور مثال برای این رشته ها دانشگاه هلسینکی 15 هزار تا 18 هزار یورو ، دانشگاه تمپر 11 هزار تا 14 هزار یورو و دانشگاه فنلاند شرقی 13 تا 16 هزار یورو شهریه برای هر سال تحصیلی اخذ می نمایند که این قیمت ها بر اساس خدماتی که سالانه اضافه یا کم می شوند تغییر می نماید.

اگر به دنبال تحصیل ارزان تر رشته های علوم پزشکی در اروپا هستید می توانید کشور اسپانیا را نیز بررسی کنید ، در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا هزینه های تحصیل رشته های علوم پزشکی این کشور را با سایر کشورهای اروپایی مقایسه کرده ایم.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در فنلاند

همانطورکه حتما تا این قسمت از مقاله متوجه شده اید ، تحصیل رشته های پزشکی و دندان پزشکی در کشور فنلاند فقط به زبان فنلاندی و در بعضی از موسسات آموزش عالی و دانشگاه ها به زبان سوئدی به دانشجویان صورت می گیرد که برای پذیرش و ثبت نام در این مراکز شما حتما باید به یکی از این دو زبان که قصد ادامه تحصیل با آن را دارید تسلط داشته و مدرکی معتبر به دانشگاه خود ارائه کنید ، حداقل نمره قابل قبول برای اکثر دانشگاه در زبان فنلاندی نمره B1 در این زبان است.

توجه داشته باشید به این دلیل که در این کشور هیچ موسسه یا کالجی جهت تدریس و آموزش زبان فنلاندی وجود ندارد و دانشگاه هم هیچگونه دوره های آماده سازی زبان فنلاندی را ارائه نمی کنند ، پس باید قبل از شروع فرآیند ثبت نام در کشور خودتان این زبان را اموز دیده و مدرکی معتبر را کسب نمایید.

یکی دیگر از نکات مهم برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در فنلاند محدودیت سنی است که سیستم آموزش این کشور برای متقاضییان قرار داده است ، این محدودیت بدین گونه است که برای تحصیل در رشته های پزشکی باید حداقل 16 و حداکثر 22 سال سن داشته باشید و اگر سنتان کمتر و یا بیش تر از این مقدار باشد باید کشور فنلاند را به عنوان مقصد تحصیلی خود فراموش نمایید.

بورسیه رشته های پزشکی فنلاند

توجه داشته باشید که شرایط بورسیه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند بر اساس اعتبار دانشگاه ارزیابی می شود و هر دانشگاه بر اساس بودجه ، رتبه دانشکده ، اساتید شاغل و بسیاری موارد دیگر در هر سال تحصیلی تعدادی بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان خود در نظر می گیرد ، اما نکته حائز اهمیت این است که رشته های پزشکی و شاخه های آن در دانشگاه های فنلاند تقریبا بیش ترین سهمیه های بورس تحصیلی را در میان تمام رشته های تحصیلی به خود اختصاص می دهند.

اخذ بورسیه های تحصیلی در رشته پزشکی و دندان پزشکی در فنلاند بسیار رقابتی است و دانشگاه ها سخت گیری های بسیاری را در این مورد به خرج می دهند تا این سهمیه ها به برترین و شایسته ترین افراد برسد.

بورسیه های تحصیلی که به افراد تعلق داده می شود می تواند از شهریه دانشگاه تا تمام هزینه های تحصیل و خرج اقامت فرد در این کشور را در بر بگیرد.

برنامه های بورس تحصیلی سالانه بر اساس شرایط دانشگاه ها و کشور دچار تغییراتی می شود که باید با دانشگاه مورد نظر در سال مربوطه مکاتبه نمود و از شرایط آنان مطلع شد ، کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی همواره آماده هستند تا شما را در روند کسب اطلاع و اخذ بورسیه تحصیلی در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در کشور فنلاند یاری نمایند.

اگر به دنبال تحصیل رشته های پزشکی با بورسیه های جذاب تحصیلی هستید می توانید دانشگاه های کشور چین را انتخاب کنید ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین را بخوانید تا با بورسیه های تحصیلی ارائه شده در این کشور هم آشنا شوید.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در فنلاند

با اینکه فنلاند یک کشور پیشرفته با سطح رفاه بالا است ، اما در کنار تمام مزایایی که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند در این کشور دارا می باشد ، ایراداتی نیز بر آن وارد است که ممکن است برای بعضی افراد بر اساس شرایط شخصی آنان ایجاد مشکل نمایند.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در فنلاند

در این قسمت از مقاله ما قصد داریم شما را با بعضی از ایرادات و محاسنی که مهاجرت و ادامه تحصیل در رشته های پزشکی در کشور فنلاند ممکن است برای دانشجویان ایجاد نماید اشنا سازیم ، این مزایا و معایب بر اساس تحقیقات و تجاربی است که گروه کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی در طی چندین سال امر مهاجرتی در این کشور بدان آن ها پی برده است و ممکن برای همه افراد به صورت قطعی نباشد اما در بیشتر دانشجویان این موارد به طور مشترکا وجود داشته است و توجه به انان مهم است.

مزایا

 • اعتبار بالای دانشگاه های فنلاند در رشته های پزشکی در جهان
 • قابل قبول بودن و معتبر بودن مدارک اعطایی دانشگاه های این کشور در اکثر کشورهای جهان
 • ارزان تر بودن شهریه دانشگاه ها نسبت به دیگر کشورهای درجه اول اروپایی
 • اجازه اشتغال به دانشجویان در حین تحصیل در دانشگاه
 • سطح زندگی و رفاه با برای مردم و همچنین دانشجویان خارجی
 • سطح امنیت بالا و مناسب برای شهروندان و دانشجویان خارجی
 • روادید تقریبا مناسب و کم تلاطم با کشورمان
 • بازار کار خوب و مناسب برای فارغ التحصیلان در این کشور

معایب

 • الزام به یادگیری زبان فنلاندی و یا سوئدی که ممکن است برای بعضی افراد دشوار و مشکل افرین باشد
 • ارائه نشدن دوره زبان فنلاندی توسط هیچ دانشگاه یا موسسه ای در این کشور
 • پذیرش سخت و بسیاری رقابتی برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در فنلاند

برای تمامی افرادی که قصد دارند در خارج از کشور به تحصیل رشته های پزشکی در تمام شاخه ها و گرایش ها مشغول شوند ، یکی از بزرگترین مشکلات و دل مشغولی ها مورد قبول واقع شدن مدرک اخذ شده شان توسط وزارت بهداشت کشورمان است ، زیرا در صورت مورد قبول ولقع نشدن آن دانشجویان باید باید با دردسرهای زیادی دست و پنجه نرم کنند و شاید حتی ممکن باشد مجبور شون تعداد زیادی از واحد های درسی خود را دوباره تحصیل کرده و آزمون داده و در این ازمون ها نمره قبولی آورند تا بتوانند گواهی طبابت و یا پزشکی خود را در داخل کشور اخذ نمایند.

اما با تحصیل در دانشگاهی که مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته باشد پس از اتمام تحصیلات و دریافت مدرک ، فورا قادر خواهند بود تا مدرک خود را در داخل کشور معادل سازی و گواهی طبابت خود را دریافت کرده و مشغول به کار شوند.

معمولا لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت خانه گاهی مورد تغییراتی قرار می گیرد که بر اساس آخرین تغییر و در سال 2021 مدارک پزشکی ارائه شده توسط دانشگاه های هلسینکی ، دانشگاه اولو ، دانشگاه تمپر ، دانشگاه فنلاند شرقی و دانشگاه تورکو مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشند.

بسیاری از دانشگاه های کشور پرتغال نیز مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند ، این دانشگاه ها دارای رتبه های جهانی زیر 500 نیز می باشند ؛ مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال را نیز بخوانید.

تحصیل پزشکی در فنلاند به زبان انگلیسی

اگر تا به اینجای مقاله با ما همراه بوده اید حتما متوجه شده اید که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند به زبان انگلیسی تدریس و ارائه نمی شوند و برای ادامه تحصیل در این دوره ها باید به زبان های فنلادی یا سوئدی مسلط باشید ، اما جالب این جا است که در گروه پزشکی فقط رشته داروسازی است که به زبان انگلیسی در تمامی مقاطع علاوه بر زبان های فنلاندی و سوئدی به زبان انگلیسی نیز برای علاقه مندان در بعضی از دانشگاه های این کشور تدریس می شود.

دلیل این امر هم می تواند جهانی بودن و بین المللی بودن این رشته اشاره کرد که باید برای شناخت داروها و رشد در زمینه داروسازی حتما به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید.

مقاله تحصیل رشته داروسازی در فنلاند را بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته های پزشکی در فنلاند

حال که با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند آشنا شدید ، شاید سوالاتی داشته باشید ، از بخش دیدگاه در پایین همین صفحه استفاده کرده و سوالات خود را بپرسید تا در سریعترین زمان ممکن ، کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) پاسخگوی شما باشند.

اگر زبان فنلاندی را ندانم آیا می توانم در فنلاند به کالج رفته و بعد بعد ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند را انتخاب کنم؟

باید توجه داشته باشید که تسلط به زبان فنلاندی یکی از لازمه های اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور است و قبل از ثبت نام دانشجویان باید مدرکی دال بر تسلط به این زبان از موسسات معتبر به دانشگاه ها ارائه کنند ، ذکر این موضوع نیز مهم است که در دوره های پریمدیکال و قبل از دانشگاه هیچ گونه دوره های آموزش و یادگیری زبان فنلاندی توسط دانشگاه ها و یا کالج های این کشور به دانشجویان صورت نمی گیرد و متقاضیان باید قبل از درخواست تحصیل در رشته های پزشکی نسبت به آموزش و یادگیری این زبان اقدام کرده باشند و مدرک خود را اخذ نموده باشند.

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند ، چه پیش نیاز هایی را باید داشته باشم؟

علاوه بر تسلط به زبان فنلاندی و شرکت در دوره های پریمدیکال و سپس شرکت در آزمون و قبولی در آن شرایط دیگری نیز برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی در این کشور برای متقاضیان وجود دارد متقاضیان باید لیست نمرات دوازده ساله تحصیلی خود و مدرک دیپلم تحصیلی را هم به همراه یک انگیزه نامه قوی به دانشگاه ارائه کنند ،یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه نمایید ارائه گواهی تمکن مالی است.

بهترین دانشگاه برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند کدام است؟

دانشگاه هلسینکی بزرگترین و یکی از اصلی‌ترین دانشگاه‌های کشور فنلاند است که در سال 1640 در شهر تورکو تأسیس شد و سپس در سال 1829 به هلسینکی پایتخت فنلاند نقل مکان داده شد ، دانشگاه هلسینکی جز 20 دانشگاه برتر اروپا به حساب می آید و هم اکنون جز 100 دانشگاه برتر جهان به حساب می آید.

شهریه تحصیل پرشکی و دندانپزشکی فنلاند در دانشگاه های مختلف آن چقدر است؟

شهریه ای که دانشگاه ها برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی از دانشجویان خود اخذ می کنند تقریبا فرق چندانی با یکدیگر ندارند ، به طور مثال برای این رشته ها دانشگاه هلسینکی 15 هزار تا 18 هزار یورو ، دانشگاه تمپر 11 هزار تا 14 هزار یورو و دانشگاه فنلاند شرقی 13 تا 16 هزار یورو شهریه برای هر سال تحصیلی اخذ می نمایند که این قیمت ها بر اساس خدماتی که سالانه اضافه یا کم می شوند تغییر می نماید.

آیا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند محدودیت سنی وجود دارد؟

برای تحصیل در رشته های پزشکی باید حداقل 16 و حداکثر 22 سال سن داشته باشید و اگر سنتان کمتر و یا بیش تر از این مقدار باشد باید کشور فنلاند را به عنوان مقصد تحصیلی خود فراموش نمایید.

از این که تا پایان این مطلب با ما همراه بودید نهایت سپاس را از شما عزیزان داریم ، چنان چه با مطالعه این مطلب هنوز هم سوال یا ابهامی در زمینه تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در فنلاند دارید با تیم مهاجرتی و متخصصین تحصیلی خارج از کشور ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل نمایید ، مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز آماده ارائه خدمات حضوری و غیر حضوری به شما عزیزان هستند ، همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد را نیز بخوانید و با کشور فنلاند مقایسه کنید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *