تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند
مشاور مهاجرتی

تحصیل در فنلاند به دلیل کیفیت بالای زندگی و تحصیلات و همچنین ثبات اقتصادی یکی از پر طرفدارترین گزینه های مهاجرت تحصیلی است و این کشور به عنوان یکی از خوشبخت ترین کشورهای جهان انتخاب شده است ، دارای یکی از پیشرفته ترین سیستم های آموزشی در جهان و دانشجویان فنلاندی چندین سال در نظرسنجی های PISA سرآمد بوده اند.

فنلاند همچنین یکی از امن ترین کشورهای جهان برای تحصیل است ، در این مقاله مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تحصیل در فنلاند را مورد بررسی قرار خواهند داد.

اگر می خواهید امن ترین کشورهای دنیا را بشناسید می توانید مقاله تحصیل در خارج از کشور را مطالعه نمایید.

فنلاند در زمینه آموزش و تدریس به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان شناخته می شود و حتی برخی از کشورهای مطرح دنیا از آن به عنوان موفق ترین سیستم آموزشی الگوبرداری می کنند.

ساز و کار تحصیل در فنلاند با داشتن نظام آموزشی کارآمد و پیشرو و تغییراتی که در سال های اخیر در برنامه تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان خود ایجاد نموده به الگوی بسیاری از کشورهای جهان در زمینه تدوین دروس و برنامه های آموزشی تبدیل شده است.

شرایط تحصیل در فنلاند

پس از ترازبندی سیستم های آموزشی اروپا به عنوان بخشی از اصلاحات بولونیا ، بسیاری از دانشگاه ها و دانشگاه های علمی کاربردی فنلاند تعداد برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد انگلیسی زبان را افزایش داده اند.

فنلاند حدود 40 موسسه آموزش عالی دارد که معمولا به دو بخش دانشگاه ها ( موسسات تحقیقاتی و آموزشی کلاسیک ) یا موسسات پلی تکنیک دسته بندی می شوند ، دانشگاه هایی که بعضا دانشگاه های علمی کاربردی نیز نامیده می شوند و رویکرد عملی تر در امر آموزش را دارا هستند.

بیش از 300،000 دانشجو در پلی تکنیک و دانشگاه های فنلاند در حال تحصیل هستند که حدود 31000 آنها دانشجویان بین المللی از سراسر جهان هستند.

درخواست پذیرش برای تحصیل در فنلاند

درخواست ها معمولا بصورت آنلاین ، مستقیما از دانشگاه ، یا از طریق خدمات پذیرش متمرکز دانشگاه پذیرش فنلاند (UAF) انجام می شود ؛ مهلت زمانی درخواست پذیرش از دانشگاه ها متفاوت است ، اما زمان درخواست برای دوره اصلی یعنی برای دوره هایی که از پاییز بعدی شروع می شوند نوامبر – ژانویه است.

در برخی از پلی تکنیک ها نیز می توان در ماه های آگوست-سپتامبر برای دوره هایی که از بهار بعدی شروع می شود درخواست داد ، اما فقط برای برنامه های انتخاب شده است البته در کنار اثبات مدارک تحصیلی ، ممکن است لازم باشد در یک آزمون ورودی نیز قبول شوید.

زبان تحصیل در فنلاند

دو زبان ملی فنلاند فنلاندی و سوئدی است و از هر دو در تحصیل در دانشگاه های این کشور استفاده می شود ، البته گذراندن دوره های تدریس شده به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه های این کشور ممکن است باشد ، اگرچه این دوره ها در مقطع تحصیلات تکمیلی بیشتر از مقطع کارشناسی یافت می شوند.

اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید ، اکیدا توصیه می شود که حداقل فنلاندی مقدماتی را یاد بگیرید تا به زندگی شما در طول روز در کشور کمک کنید.

بسیاری از دوره های کارشناسی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند ، در پلی تکنیک یافت می شوند تا دانشگاه های سنتی ؛ موسساتی که به عنوان “دانشگاه های علوم کاربردی” نیز شناخته می شوند ، موسساتی هستند که مدارک کامل خود را ارائه می دهند ، اما با تمرکز حرفه ای تر.

اگر بخواهید دوره کامل کارشناسی خود را در فنلاند بگذرانید ، برای اکثر رشته ها ، لازم است که به دو زبان فنلاندی یا سوئدی تحصیل کنید.

برای دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA ، اکثر برنامه های مدرک دانشگاهی به صورت رایگان است ، هزینه تحصیل ممکن است برای متقاضیان سایر کشور ها اعمال شود و از مدرسه به مدرسه دیگر متفاوت است.

شرایط و آزمون ورودی برای تحصیل در دانشگاه های فنلاند

اگر قصد دارید برای دریافت مدرک کارشناسی در فنلاند اقدام کنید ، ممکن است از شما خواسته شود در آزمون SAT شرکت کنید – به ویژه هنگامی که برای دانشگاه علمی کاربردی (UAS) اقدام کنید ، SAT (آزمون ارزیابی اسکولاستیک) در ابتدا یک آزمون آمریکایی بود ، اما اکنون در سراسر جهان ارائه می شود ؛ نمره SAT مورد نیاز برای پذیرش بستگی به دانشگاه و برنامه تحصیلی دارد.

برخی از برنامه های تحصیلی ممکن است دارای معیار های خاص دیگری برای پذیرش باشند ؛ برنامه های کارشناسی ارشد ممکن است لازم باشد که شما دارای تعداد مشخصی از امتیازات اعتباری (ECTS) در موضوعات دانشگاهی مرتبط ، سابقه کار قبلی در این زمینه یا نمره GMAT یا GRE خاص باشید ؛ در چند مورد ممکن است مجبور شوید با مسئولین پذیرش دانشگاه مصاحبه کنید.

تحصیل در فنلاند

سیستم آموزشی فنلاند

سیستم آموزشی در فنلاند شامل برنامه های مهد کودک ( برای نوزادان و کودکان نوپا ) ، یک دوره “پیش دبستانی” ( شش ساله ) ، یک مدرسه جامع مقدماتی اجباری 9 ساله ( هفت تا شانزده سال ) متوسطه پس از اجباری ، آموزش عمومی آکادمیک و حرفه ای ، آموزش عالی و آموزش بزرگسالان است.

سیستم آموزشی فنلاند

فنلاند تمامی کودکان را از سن ۷ سالگی در مدارس آموزش داده و تقریبا آمار کودکان جامانده از تحصیل در این کشور صفر است ، تمامی کودکان بدون در نظر گرفتن سطح هوش و یا خانواده از تحصیلات با کیفیت به صورت یکسان بهره مند می شوند ، البته سیستم آموزشی فنلاند با فراهم کردن مهدکودک های مختلف این امکان را برای والدین شاغل فراهم نموده که بتوانند ساعاتی را که در روز به کار مشغول هستند با خیالی آسوده فرزندانشان را به این مراکز بسپارند.

آموزش پیش دبستانی در فنلاند

معمولا دانش آموزان قبل از شروع مدرسه یک سال را به صورت رسمی به گذراندن دوره پیش دبستانی مشغول می شوند ، این دوره به صورت رایگان به خانواده ها ارائه می شود و شامل پنج روز در هفته به مدت چهار ساعت در هر روز است.

آموزش در این دوره ضمن بازی و سرگرمی های مختلف یادگیری حروف الفبای زبان فنلاندی و سوئدی را شامل می شود و برای کودکانی که زبان اولیه جز این دو زبان دارند فرصت خوبی برای یادگیری زبان اصلی تحصیلی شان است.

پس از کسب مقدار کمی آمادگی در این دوره دانش آموزان آماده ورود به تحصیلات اجباری دوره دبستان می شوند لازم به ذکر است که این روند در مورد متقاضیان مهاجرت تحصیلی به فنلاند نیز به کار گرفته می شود.

سیستم آموزشی فنلاند در دوره پایه

تمامی کودکانی که به صورت قانونی در این کشور سکونت دارند باید در دوره آموزش ابتدایی شرکت نموده و مهارت های لازم را بدست آورند ، این دوره که از آن به عنوان آموزش پایه نیز یاد می شود شامل ۹ سال تحصیلی است و برای تمامی شهروندان اجباری می باشد.

آموزش پایه شامل ۴ سال آموزش ابتدایی و ۵ سال آموزش متوسطه است و تا سن ۱۶ سالگی تمام آموزش های لازم را به دانش آموزان ارائه داده و آنها را آماده ورود به مقاطع بالاتر می سازد.

بر اساس برنامه ریزی های سیستم آموزشی فنلاند دانش آموزان در طول دوران تحصیل آزمون سخت و دشواری نخواهند داشت و تنها در پایان ۹ سال آموزش یک امتحان نهایی از آنها گرفته می شود ، از مجموع این ۹ سال آموزش دانش آموزان ۲ تا ۴ سال تحصیلی را در دبیرستان سپری می کنند که آموزش به صورت جدی تری دنبال می شود و آن ها را آماده ورود به مقطع بعدی می نماید.

در این مقطع دانش آموزان به مدت سه سال دوره متوسطه که LUKIO نامیده می شود را سپری کرده و گواهی شرکت در آزمون نهایی را برای دریافت مدرک دیپلم دریافت می کنند.

سیستم آموزشی فنلاند در مقطع آموزش عالی

دانش آموزان پس از سپری کردن دوره آموزش در مدارس و دریافت مدرک دیپلم خود می توانند برای تحصیل در دانشگاه و مراکز آموزش عالی تقاضا دهند ، طبق آخرین آمار بیش از ۶۵% دانش آموزان پس از پایان دوره آموزش متوسطه تقاضای ورود به دانشگاه را دارند که میزان قابل توجهی در کل اروپاست ، تحصیل در دوره کارشناسی به مدت سه سال ، کارشناسی ارشد دو سال و دکترا سه تا پنج سال زمان می برد.

تحصیل در دانشگاه های فنلاند برای شهروندان این کشور و اعضای اتحادیه اروپا می تواند رایگان باشد اما اتباع سایر کشور ها مطابق با شرایط پذیرش دانشگاه های فنلاند موظف به پرداخت شهریه هستند.

به دلیل سیستم آموزشی قدرتمند این کشور دانشجویان خارجی زیادی متقاضی تحصیل در آن هستند از این رو امکان تحصیل به زبان انگلیسی را در بسیاری از دانشگاه های خود فراهم نموده است ، با این تفاوت که تحصیل به زبان انگلیسی برای تمامی دانشجویان داخلی و خارجی با پرداخت شهریه همراه است و مانند سایر دانشگاه ها امکان تحصیل به صورت رایگان وجود ندارد ، پذیرش در دانشگاه های فنلاند نیازمند رعایت قوانین مشخصی است.

جدا از تحصیلات دانشگاهی دانش آموزان می توانند در دوره های عملی و حرفه ای به مدت سه تا پنج سال تحصیل کرده و با یادگیری یک حرفه خاص به بازار کار وارد شوند ، امکان سپری کردن دوره تخصصی نیز وجود دارد که با توجه به حرفه ای که انتخاب کرده اید زمان متفاوتی خواهد داشت.

تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند

در دوره کارشناسی دانشجویان باید حداقل 140 واحد درسی را در تمامی رشته ها پشت سر گذاشته و در برخی گرایش ها یک پایان نامه را در ترم آخر ارائه دهند.

در اکثر رشته های تحصیلی دانشجویان باید زبان فنلاندی را برای تحصیل فرا بگیرند ، زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی در رشته های اندکی در دانشگاه های خصوصی این کشور وجود دارد و توصیه می شود که متقاصیان با مدرک دیپلم با یادگیری زبان فنلاندی اقدام به ثبت نام در دانشگاه های این کشور کنند.

تحصیلات عالی در فنلاند

دانشجویان پس از آن که در دوره کارشناسی در رشته مطلوب خود پذیرفته شده و تحصیلات خود را به اتمام رساندند قادر خواهند بود تا درخواست ورود به مقطع کارشناسی ارشد را داشته باشند ، در دوره فوق کارشناسی ارشد زبان انگلیسی در اکثر رشته ها به عنوان زبان تدریس وجود دارد که موجب گردیده درخواست توسط دانشجویان بین المللی افزایش یابد.

بسیاری از دانشجویان قصد دارند تا با تحصیل این مقطع شانس پذیرش خود در مقطع دکترا را افزایش دهند ، دانشجویان فرصت دارند تا مدرک زبان را در مدت پنج ماه به دانشگاه ارائه دهند ، طول دوره کارشناسی ارشد دو سال است و دانشجویان باید حداقل معدل 13 را در دوره کارشناسی کسب کرده باشند ، تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی در مقاطع بالا راحت تر از دوره کارشناسی است.

دوره دکترا نیز به مدت سه تا پنج سال زمان برده و دانشجویان قادر به دریافت بورسیه تحصیلی در اکثر دانشگاه های فنلاند هستند ، دوره دکترا به صورت پژوهشی بوده و دانشجویان باید به صورت تخصصی بر روی موضوع انتخابی شان تحقیق کنند.

امکانات تحصیلی موجود در سیستم آموزشی فنلاند

نظام آموزشی کشور فنلاند از لحاظ مقاطع تحصیلی مانند تمامی کشور های دنیاست و از سیستم تقریبا مشابهی پیروی می کنند اما قوانینی که بر آن حاکم است باعث تمایز آن از سایر کشور ها گردیده است ، در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

 • در فنلاند محتوای درسی از قبل تعیین شده نیست و معلم با توجه به سطح کلاس آنها را انتخاب می کند و در شیوه تدریس اختیار کامل دارد.
 • دانش آموزان در ۶ سال اول تحصیل هیچ گونه امتحانی و یا ارزیابی نخواهند داشت.
 • کوتاه ترین ساعت آموزش در اروپا و بیشترین ساعات تفریح در مدارس در فنلاند اجرا می شود.
 • معلمان تا شش سال اول تحصیل با دانش آموزان به مقطع بعدی می روند که باعث می شود آنها معلم را به نوعی مادر دوم خود بنامند و در مدرسه احساس راحتی فراوان داشته باشند.
 • تمامی دانش آموزان از خدمات آموزشی یکسان بهره مند شده و تفاوت میان ضعیف ترین و قوی ترین دانش آموزان در کمترین میزان است.
 • هیچ گونه امتحان رسمی تا سن ۱۶ سالگی وجود ندارد ، پس اضطراب و استرس در کمترین حد خود قرار گرفته است.
 • مدارس در فنلاند یکی امن ترین مکان های این کشور است و هیچ گونه خصومتی از سوی بچه ها و یا کادر مدارس مشاهده نمی شود.
 • تمامی معلمان باید تحصیلات عالیه تا مقطع کارشناسی ارشد را داشته باشند و فاکتورهای مشخص شده توسط دولت را پشت سر گذاشته باشند.

تحصیل در فنلاند با مدرک دیپلم

داشتن مدرک دیپلم اصلی ترین نیاز ثبت نام در دانشگاه است که زمینه ساز تحصیل در تمامی رشته ها و دانشگاه های این کشور است.

تحصیل در فنلاند با مدرک دیپلم

بهترین دانشگاه های فنلاند دانش آموزانی را که تحصیلات دبیرستان خود را به اتمام رسانده و مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشند از طریق آزمون ورودی سراسری در رشته های مختلف پذیرش می کنند.

دانش آموزان برای ورود به دانشگاه های فنلاند در انتخاب رشته خود آزادی عمل داشته و می توانند مطابق با گرایش انتخابی خود در دانشگاه ها ادامه تحصیل دهند.

تحصیلات دانشگاهی به رشته های مهندسی ، پزشکی ، علوم انسانی و غیره تقسیم می شود که شرایط ثبت نام در هر یک به خصوص رشته های پزشکی تابع اصول خاص است ، رشته های درخواستی به جز علوم پزشکی با دوره کارشناسی شروع شده و دانشجو به مدت سه تا چهار سال در دانشگاه به تحصیل مشغول می شود.

همان گونه که پیش از این بیان شد دروس در مقطع کارشناسی به زبان فنلاندی و سوئدی ارائه می شود پس باید این موضوع را در نظر داشت که برای تحصیل در فنلاند با مدرک دیپلم فراگیری زبان فنلاندی برای دانشجویان ایرانی تا حدی دشوار است و اکثر دانشجویان ترجیح می دهند تا برای مقاطع بالاتر نسبت به اخذ ویزای تحصیلی فنلاند اقدام کنند زیرا امکان سپری کردن دوره زبان در فنلاند وجود نداشته و از همان بدو ورود از دانشجو مدرک زبان درخواست می شود.

در صورتی که بتوانید در این دوره از دانشگاه پذیرش بگیرید تحصیل به صورت رایگان و یا شهریه کمتر را در دانشگاه های دولتی ارائه خواهد شد.

معادل سازی مدرک دیپلم دبیرستان برای تحصیل در فنلاند

برای کسانی که دبیرستان خود را در خارج از فنلاند به پایان رسانده اند ، بایستی برای تحصیل و پذیرش در دانشگاه های فنلاند مدرک خود را معادل سازی کنند ، به رسمیت شناختن یک مدرک تحصیلی در این کشور حق کار یا درخواست موقعیت دانشجویی در فنلاند را به شما می دهد.

بسیاری از خارجی ها مایل به ادامه تحصیل در فنلاند هستند تا شغل خوب و حقوق خوبی کسب کنند ، از طریق شناخت آکادمیک ، آنها حق دارند مدارک و گواهینامه های خود را برای تکمیل تحصیل در کشور فنلاند ارزیابی کنند ، به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی به موارد زیر نیاز دارد :

 • مکانی برای تحصیل براساس دیپلم خارجی
 • شناخت تحصیلات تکمیل شده در خارج از کشور برای تحصیل در کشور فنلاند.

بسیاری از موسسات آموزشی وجود دارند که به طور مستقل در مورد انتخاب دانشجو تصمیم می گیرند و دیپلم دبیرستان های خارج از کشور را برای تحصیل در دانشکده های خود معتبر می دانند و نیازی به معادل سازی نیست ، در این صورت ، توصیه می شود با موسسه تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری در مورد مدرک تحصیلی خود کسب کنید.

تحصیل رایگان در فنلاند

فنلاند ، در میان همسایگان اسکاندیناوی خود ، به دلیل ارائه کیفیت زندگی عالی به جمعیت خود مشهور است ، همچنین هزینه های زندگی پایین تر در فنلاند در مقایسه با بسیاری از کشور های اروپایی یا غربی سبب محبوبیت این کشور شده است و با وجود هزینه های پایین تحصیل فنلاند کشوری است که دانشجویان می توانند به صورت رایگان یا بسیار پایین تر از سایر کشور ها تحصیل کنند.

تحصیل رایگان در فنلاند

خوشبختانه برای دانشجویان در سراسر جهان – خواه به دنبال ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکترا باشند – می توانند در فنلاند به صورت رایگان یا با هزینه بسیار کم تحصیل کنند.

اگر شهروند اتحادیه اروپا ، EEA ( منطقه اقتصادی اروپا ) یا سوئیس باشند ، می توانند در فنلاند به صورت رایگان در مدرسه شرکت کنند ، متاسفانه فنلاند از سال 2017 دیگر تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی را ارائه نمی کند ، اما روش هایی وجود دارد که می توانند دانشجویان به صورت رایگان یا با صرف هزینه کم تحصیل کنند.

هر موسسه هزینه های متفاوتی دارد ، بنابراین حتما به وب سایت های رسمی آنها سر بزنید تا ببینید هزینه های آنها ، خدمات دانشجویان بین المللی و گزینه های بورس تحصیلی چیست ؛ همچنین لازم به یادآوری است که حتی اگر هزینه های شهریه شما نیز تأمین شود ، شما همچنان باید هزینه زندگی و پوشش غذایی خود را پرداخت کنید.

تحصیل رایگان در فنلاند با تحصیل به زبان فنلاندی یا سوئدی

فرصت تحصیل در فنلاند به صورت رایگان هرگز پایان نمی یابد زیرا تمام برنامه های تحصیلی موجود در تمامی مقاطع تحصیلی به دو زبان سوئدی و فنلاندی همه بصورت رایگان تدریس می شوند و دانشجویان داخلی و بین المللی مجبور به پرداخت شهریه نیستند.

بنابراین دانشجویان بین المللی که می خواهند به صورت رایگان تحصیل کنند ، باید به دو زبان فنلاندی یا سوئدی مسلط باشند ، برای کسانی که به این دو زبان مسلط نیستند ، مدارس زیادی وجود دارد که به آنها آموزش می دهند.

فقط کافی است درخواست کنید و دروس فشرده بخوانید تا فرصت ثبت نام رایگان در یکی از دانشگاه های فنلاند را داشته باشید ، علاوه بر این ، دانشجو فقط هزینه های مسکن و تحصیل (کتاب ، چاپ …) را تأمین می کند.

تحصیل رایگان با بورسیه تحصیلی

متأسفانه اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا یا EEA باشید ، اجتناب از هزینه های تحصیل دشوارتر است ، هزینه های بین المللی اعمال می شود ، اما جای نگرانی نیست – تعداد زیادی بورسیه تحصیلی آنلاین وجود دارد که می توانید درخواست کنید تا بتوانید در فنلاند به صورت رایگان تحصیل کنید.

برای درخواست بورسیه تحصیلی بایستی مستقیما به وب سایت های دانشگاه مراجعه کنید تا ببینید الزامات مورد نیاز برای بورسیه تحصیلی شما چیست.

به خاطر داشته باشید که بیشتر اوقات بورسیه تحصیلی بر اساس شایستگی علمی اعطا می شود ، بورسیه تحصیلی معمولا همراه با مدرک تحصیلی یا برنامه شما درخواست می شود.

امکان کار همزمان با تحصیل در فنلاند

دانشجویان انتقالی و بین المللی مجاز به کار در طول اقامت خود در فنلاند با محدودیت های خاص هستند ، این محدودیت ها مربوط به ملیت (EU / EEA یا غیر اتحادیه اروپا / EEA) و ماهیت استخدام است ، آن ها می توانند به صورت پاره وقت در ایام تحصیل و به صورت تمام وقت در ایام تعطیل مشغول به کار شوند.

لازم به ذکر است که شما فقط با کار کردن نمی توانید روی تأمین هزینه تحصیل خود حساب کنید و این درآمد تنها می تواند بخشی از هزینه تحصیل شما را فراهم کند و تنها دانشجویانی که بورسیه های تحصیلی دریافت کرده اند با کار همزمان با تحصیل می توانند هزینه های تحصیل و زندگی خود در این کشور را به حداقل برسانند.

باید توجه داشت اگر مقررات رسمی اجازه کار به دانشجویان بین المللی را دهد یافتن شغل موقت اغلب دشوار است ، به علاوه ، حداقل دانش کارکردن زبان فنلاندی در اکثر موارد ضروری است.

تحصیل به زبان انگلیسی در فنلاند

فنلاند کشوری عالی برای دانشجویان بین المللی است ، حدود 40 دانشگاه این کشور برنامه های تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند که بیش از 600 موضوع را می توانند انتخاب کرد ، اگر می خواهید در فنلاند در خارج از کشور به زبان انگلیسی تحصیل کنید ، این راهنما به شما کمک می کند تا به تمام سوالات مهم خود پاسخ دهید:

تحصیل به زبان انگلیسی در فنلاند

برنامه های تحصیلی ارائه شده در فنلاند به زبان انگلیسی

در فنلاند می توانید تقریبا هر موضوع آکادمیک بخوانید ، دانشگاه های فنلاند برای جذب دانشجویان بین المللی بیشتر ، تعداد برنامه های تحصیلی ارائه شده به زبان انگلیسی را گسترش داده اند.

اکنون بیش از 600 برنامه تحصیلی در سطح کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد و هر ساله تعداد آنها افزایش می یابد ، از این میان می توان به رشته های بازرگانی ، مهندسی ، علوم کامپیوتر ، علوم اجتماعی ، علوم طبیعی ، پزشکی یا حقوق اشاره کرد.

آیا برای تحصیل در فنلاند آیلتس یا تافل الزامی است؟

برای پذیرش در یک برنامه تحصیلی با تدریس انگلیسی در فنلاند ، باید مهارت خود به زبان انگلیسی را اثبات کنید ، البته لازم نیست در آزمون هایی مانند آیلتس یا تافل شرکت کنید ، معیار های زیر معمولا برای اثبات دانش زبان انگلیسی شما کافی است:

 • شما یک زبان مادری انگلیسی هستید ، یا
 • مدرک دانشگاهی قبلی شما در دانشگاهی در EU / EEA ، استرالیا ، کانادا ، نیوزیلند یا ایالات متحده آمریکا به زبان انگلیسی تدریس شده است.
 • بعضی از دانشگاه های فنلاند اگر تنها بخشی از مدرک دانشگاهی قبلی شما به زبان انگلیسی تدریس شده باشد و این مدرک در دانشگاه یا دانشگاه علمی کاربردی فنلاند اخذ شده باشد نیز می پذیرند.

اگر این معیارها را نداشته باشید ، برای اثبات مهارت های زبانی خود مجبور به گذراندن آزمون انگلیسی هستید ، مطمئن شوید که قبل از درخواست دانشگاه خود در این آزمون شرکت می کنید ، تا زمان کافی برای گرفتن نتیجه وجود داشته باشد.

آزمون های معتبر برای اثبات دانش زبان انگلیسی در فنلاند

هر دانشگاهی در فنلاند آیلتس آکادمیک و همچنین TOEFL iBT یا PBT را می پذیرد و تقریبا همه آنها آزمون پیرسون انگلیسی (PTE Academic) ، گواهینامه مهارت زبان انگلیسی Cambridge ESOL (CPE) یا گواهینامه Cambridge ESOL (CAE) به زبان انگلیسی پیشرفته را می پذیرند.

اگر نیاز به شرکت در یک آزمون وجود دارد IELTS و TOEFL مطمئن ترین شرط هستند ، در غیر این صورت ، توصیه می شود با دفتر بین المللی یا دفتر پذیرش دانشگاه هایی که می خواهید درخواست کنید ، تماس بگیرید.

باید توجه داشت برای پذیرش در اکثر دانشگاه های فنلاند نمره آیلتس 6.0 یا 6.5 یا نمره TOEFL iBT 79 تا 92 لازم است.

نمرات آیلتس مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های فنلاند

 • دانشگاه به نمره آیلتس نیاز دارد نمره TOEFL iBT مورد نیاز است
 • دانشگاه آلتو به طور کلی 6.5 ، حداقل 5.5
 • دانشگاه علمی کاربردی آرکادا حداقل نمره 6.0 در کل 79
 • دانشگاه علمی کاربردی لاپلند (Lapin AMK) به طور کلی 6.0 حداقل مجموع 79-80
 • دانشگاه LUT (دانشگاه صنعتی Lappeenranta-Lahti ) به طور کلی 6.0 با حداقل نمره 5.5 در کارشناسی
 • دانشگاه علوم کاربردی اولو (OAMK) حداقل نمره 5.5 یا 6.0
 • حداقل نمره دانشگاه تامپره 6.5
 • دانشگاه فنلاند شرقی به طور کلی 6.5 ، حداقل 5.5
 • دانشگاه هلسینکی 6.5 با حداقل نمره 6.0
 • دانشگاه Jyväskylä حداقل 6.5 برای برنامه های کارشناسی ارشد ، 7.0 برای برنامه های دکترا
 • دانشگاه لاپلند به طور کلی 6.5
 • دانشگاه اولو حداقل نمره 6.5 ، با حداقل 5.5
 • دانشگاه تورکو : نمره کلی 6.0 ، هیچ بخشی زیر 5.5 ؛ کارشناسی ارشد نمره کلی 6.5 ، هیچ بخشی زیر 6.0 کارشناسی

اگر برایتان سخت است زبانی به جز انگلیسی را یاد بگیرید ، می توانید در کشورهایی که زبان رسمی آن ها انگلیسی است ، تحصیل نمایید ، در مقاله تحصیل در انگلستان ، شرایط پذیرش ، هزینه ها ، بورسیه ها و سایر مواردی که نیاز دارید بدانید را آورده ایم.

تحصیل مهندسی در فنلاند

رشته مهندسی در دانشگاه های فنلاند با دوره کارشناسی آغاز می شود ، دوره کارشناسی مهندسی مدرک دانشگاهی است که برای تحصیلات کارشناسی در یکی از علوم مهندسی به دست می آید و 3-4 سال طول می کشد.

تحصیل مهندسی در فنلاند

مدرک کارشناسی مهندسی از نظر علمی با لیسانس علوم برابر است ، اعطای لیسانس مهندسی برای برنامه های فنی در دانشگاه های علمی کاربردی یا دانشگاه های فنی ، معمول است ، پس از اتمام دوره کارشناسی می توان وارد بازار کار شده یا در مقطع کارشناسی ارشد و پس از آن در مقطع دکترا ادامه تحصیل داد.

رشته مهندسی می تواند بسیاری از صنایع را تحت پوشش خود قرار دهد و شامل استفاده از جنبه های علمی ، ریاضیاتی ، اقتصادی و اجتماعی برای طراحی و ساخت سیستم ها ، ماشین ها و ساختار ها شود.

چشم انداز شغلی بسیاری برای کسانی که لیسانس مهندسی را انتخاب می کنند وجود دارد و فنلاند یک انتخاب عالی برای گرفتن این مدرک است ؛ فنلاند دارای موسسات علمی با کیفیت ، امکانات عالی و بسیاری از فرصتهای پیشرفت حرفه ای چه در دوران مدرسه و چه پس از اتمام دوره است.

لیسانس مهندسی در فنلاند شامل برنامه درسی برای ارائه آموزش کامل ، با تمرکز بر اصول مهندسی است ، بسته به علاقه دانشجو ، آنها می توانند در زمینه هایی مانند مهندسی ارتباطات ، مهندسی برق ، مهندسی مکانیک ، مهندسی عمران یا مهندسی صنایع متمرکز شوند.

شرایط پذیرش در رشته های مهندسی در فنلاند

برای تحصیل در رشته های مهندسی در دانشگاه ها و دانشکده های فنی فنلاند اتمام موفقیت آمیز دوره دبیرستان و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها الزامی است ، آزمون پذیرش برای تحصیل در رشته های مهندسی شامل دروس ریاضیات ، فیزیک و زبان است.

معرفی دانشگاه های مهندسی فنلاند

دانشگاه آلتو : یک دانشگاه واقع در اسپو ، فنلاند است ؛ این دانشگاه در سال 2010 با ادغام سه دانشگاه مهم فنلاند یعنی دانشگاه صنعتی هلسینکی (تاسیس 1849) ، دانشکده اقتصاد هلسینکی (تأسیس 1904) و دانشگاه هنر و طراحی هلسینکی (تاسیس 1871) تاسیس شد.

دانشکده مهندسی این دانشگاه یکی از چهار دانشکده جدید فناوری است که در تاریخ 1 ژانویه 2011 از دانشکده علوم و فناوری دانشگاه آلتو تاسیس شد ، این دانشکده تدریس و تحقیق در مورد توسعه پایدار ، گرم شدن کره زمین ، صرفه جویی در انرژی و انرژی پاک و استفاده پایدار از منابع طبیعی را انجام می دهد.

دانشگاه تامپره : یک دانشگاه دولتی در تامپره ، فنلاند بود که با دانشگاه فناوری تامپره ادغام شد و دانشگاه جدید تامپره را در 1 ژانویه 2019 ایجاد کرد ، این دانشگاه از سال 2016 برنامه های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا را با 20178 دانشجو و 1،981 کارمند ارائه داده است.

دانشگاه LUT : این دانشگاه در سال 1969 در فنلاند تأسیس شد ، محوطه دانشگاه Lappeenranta در ساحل دریاچه Saimaa – چهارمین دریاچه بزرگ اروپا واقع شده است.

پردیس دوم دانشگاه LUT در لاهتی قرار دارد ؛ دانشکده مهندسی این دانشگاه مهندسی شیمی رشته های مهندسی محاسبات و فیزیک ، مهندسی صنایع و مدیریت و مهندسی نرم افزار و تحول دیجیتال را ارائه می دهد.

رشته های مهندسی محبوب در فنلاند

مهندسی مکانیک ، مهندسی محیط زیست ، مهندسی ارتباطات ، مهندسی برق ، مهندسی ICT ، طراحی و مهندسی خدمات ، مهندسی و ریاضیات کاربردی ، مهندسی شیمی ، مهندسی نرم افزار ، مهندسی ساخت و ساز ، مهندسی اتوماسیون ، مهندسی عمران ، مهندسی رسانه ، مهندسی شیمی و فرآیند

هزینه تحصیل در رشته های مهندسی در فنلاند

هزینه تحصیل در رشته های مهندسی برای دانشجویان بومی و شهروندان اتحادیه اروپا رایگان است ، اما دانشجویان بین المللی ملزم به پرداخت شهریه هستند که حدود 9700 یورو برای هر سال تحصیلی می باشد ، البته دانشجویان بین المللی می توانند برای تامین هزینه های تحصیل خود در این رشته ها از بورسیه های تحصیلی بهره مند شوند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در فنلاند

وزارت علوم ایران هر ساله با ارزیابی دانشگاه های برتر جهان بر اساس رتبه بندی های معتبر در سطح بین المللی مانند تایمز ، QS و شانگهای فهرستی از دانشگاه های مورد تائید خود را صادر می کنند که در سال تحصیلی 2021- 2020 بیست و سه دانشگاه فنلاند در این فهرست رتبه بندی شده اند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در فنلاند

این فهرست دانشگاه هایی را در برمی گیرد که فارغ التحصیلان آن ها می توانند در بازار کار ایران مشغول به کار شده و یا در دانشگاه های کشور ادامه تحصیل دهند ، پس به شما توصیه می کنیم قبل از هر گونه اقدام برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود در فنلاند از جدید ترین فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم دیدن کرده و میزان اعتبار دانشگاه مورد نظر خود را بررسی کنید.

فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در فنلاند از گروه های ممتاز ( الف ) ، خوب ( ب) و متوسط (ج) تشکیل شده است که در ادامه با برخی از این دانشگاه ها بر اساس گروه بندی های خود آشنا می شویم ، توجه داشته باشید که دانشگاه های گروه الف یعنی ممتاز در بین دانشجویان محبوبیت بیشتری دارند و تقاضا برای ورود آن ها بیشتر و به طور قطع رقابت برای ورود به آن ها سنگین تر است و به نمره آیلتس و معدل دیپلم بیشتری نیاز است.

گروه الف ( ممتاز )

 • Aalto University
 • Abo Akademi University
 • LUT University (Lappeenranta University of Technology)
 • Tampere University
 • Tampere University of Technology
 • University of Eastern Finland

گروه ب ( خوب)

 • HAMK University of Applied Sciences / Hameen Ammattikorkeakoulu

گروه ج ( متوسط )

 • Hanken School of Economics / Hanken Svenska Handelshogskolan
 • Haaga – Helia University of Applied Sciences / Haaga Helia Ammattikorkeakoulu
 • Metropolia University of Applied Sciences
 • Jyvaskyla University of Applied Sciences / Jyvaskylan Ammattikorkeakoulu
 • Laurea University of Applied Sciences / Laurea- Ammattikorkeakoulu
 • Oulu University of Applied Sciences
 • Vaasa University of Applied Sciences

تحصیل مقطع دکترا در فنلاند

در سال 2005 مدارک تحصیلات عالی فنلاند با روند بولونیا سازگار شد و از آن به بعد مقطع دکترا به عنوان بخشی از این چارچوب به عنوان سیکل سوم شناخته شد ، در فنلاند در واقع دو درجه پس از فوق لیسانس وجود دارد ، یکی درجه دکترا (توتورین توتکینتو) و دیگری licentiate (لیزنسیاتین توتکینتو).

تحصیل مقطع دکترا در فنلاند

مدرک licentiate یک مدرک تحقیقاتی کوتاه تر است ، تقریبا قابل مقایسه با MPhil انگلیس است که دو سال طول می کشد و به عنوان یک صلاحیت پیش دکترا شناخته می شود ؛ این دوره شامل دوره های تحصیلی از مقطع دکترا و یک رساله است که به نصف کار یک دانشجوی دکترا می رسد.

همانند یک برنامه دکترا استاندارد ، برای به دست آوردن صلاحیت مجاز ، باید یک پایان نامه را ارائه داده و به صورت عمومی از آن دفاع کند.

اگر فرد متقاضی می خواهد پروژه کوتاه تری را به اتمام برساند یا برنامه ای برای ادامه کار حرفه ای – و نه آکادمیک – داشته باشد ، یک licentiate می تواند انتخاب خوبی باشد. ، در غیر این صورت ، بهتر است یک دکترا کامل بخواند.

انواع دکترا در فنلاند

در فنلاند دو نوع دکترا وجود دارد که رایج ترین برنامه دکترای ملی و دکترای تحقیق استاندارد است ، برنامه های دکتری ملی برای گردهم آوردن محققان و امکانات در هر رشته در سطح کشور طراحی شده است ، هر رشته در فنلاند دارای یک برنامه دکترای مرتبط است که در تمام موسسات پذیرفته شده است ؛ بودجه این برنامه ها به طور معمول کاملا تأمین می شود.

اگر فرد متقاضی نمی خواهد در یک دوره دکترا تحصیل کند ، می تواند در یک دکترای تخصصی تحقیق کنید ؛ مشابه سایر کشور ها ، دانشجو موضوع تحقیق خود را پیشنهاد خواهد کرد و آن را به طور مستقل دنبال خواهد کرد – اگرچه ممکن است لازم باشد بودجه خود را تامین کند.

طول دوره تحصیل در مقطع دکترا

سال تحصیلی فنلاند از اول آگوست آغاز می شود و در تاریخ 31 ژوئیه پایان می یابد ؛ دانشگاه ها در سازماندهی ترم های خود مستقل هستند ، اما به طور معمول دو دانشگاه وجود دارد که شامل ترم پاییز و بهار است ؛ بعضی از موسسات بسته به دوره های تحصیلی خود ترم سوم نیز در تابستان دارند.

مراحل درخواست پذیرش دکترا در فنلاند

دانشجویان مقطع دکترا در فنلاند بسیار مستقل هستند و تمرکز اصلی دکترا پروژه تحقیقاتی آن هاست که از سال اول شروع خواهند کرد.

به موازات پروژه تحقیقاتی دانشجو ممکن است لازم باشد در دوره ها ، سمینار ها و کنفرانس ها شرکت کند ؛ تصمیم گیری درباره همه این موارد توسط دانشکده تحصیلات تکمیلی یا استاد راهنما دانشجویان انجام می شود و باید مربوط به تحقیقات آن ها باشد.

دانشجویان محصل در مقطع دکترا در حین تحقیق خود یک تز دکترای اصلی تهیه خواهند کرد و این جز اصلی ارزیابی نهایی دکترا خواهد بود.

استاد راهنما

به طور معمول یک استاد راهنما به شما اختصاص داده می شود که در زمینه تحصیل شما متخصص است ، علاوه بر این ، در فنلاند معمول است که دکترا در رشته های مناسب با صنعت ارائه شود ؛ بنابراین ، ممکن است راهنمایی توسط یک مربی خارج از دانشگاه خود ، با تجربه حرفه ای یا شرکتی مرتبط به شما توصیه شود.

شما ممکن است بخشی از یک برنامه PhD در مقطع مشترک باشید ، جایی که PhD شما توسط یک دانشگاهی در یک موسسه شریک نظارت می شود.

ارزیابی و سنجش در مقطع دکترا در فنلاند

دکترای فنلاند از سیستم انتقال اعتبار اروپا (ECTS) مطابق با روند بولونیا استفاده می کنند ، مدرک دکترا در مجموع 240 واحد اعتبار خواهد داشت که همه آنها برای کسب مدرک دکترای خود باید کسب کنید.

باید دوره ها و امتحانات دوره ها و سمینار هایی را که در برنامه دکترا برای شما تعیین شده است ، به پایان رساند ؛ علاوه بر این ، از شما انتظار می رود که گزارش های منظمی درباره تحقیقات خود بنویسید و مقالاتی را با جزئیات نتایج خود ارائه دهید.

آخرین فرم ارزیابی برای مقطع دکترا ، ارائه و ارزیابی پایان نامه شماست ، این فرآیند دو مرحله دارد:

 • امتحان مقدماتی – دو متخصص نسخه خطی شما را ارزیابی می کنند و بیانیه ای کتبی ارائه می دهند که اعلام می کند مطابق با استاندارد های تعیین شده برای پایان نامه ها است.
 • دفاع عمومی – حداکثر دو مأمور خارجی در مورد پایان نامه شما قبل از مخاطبان با شما بحث و گفتگو می کنند ( برخی از آن ها ممکن است سوالاتی را نیز ارائه دهند)

پایان نامه شما حداقل 10 روز قبل از دفاع منتشر و در دسترس قرار می گیرد.

هزینه تحصیل در مقطع دکترا

سیاست های آموزش عالی سخاوتمندانه فنلاند را به گزینه بسیار مقرون به صرفه ای برای تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور تبدیل کرده است ، در حال حاضر برای هر دانشجو فارغ از ملیت هیچ هزینه دکتری وجود ندارد.

این مدارک با کارشناسی و کارشناسی ارشد فنلاندی متفاوت است ، زیرا دانشجویان غیر اتحادیه اروپا معمولا باید هزینه هایی را پرداخت کنند.

برای تحصیل دکترا ، شما می توانید به گزینه های دیگری مانند تحصیل در ایتالیا نیز فکر کنید ، مقاله کاملی در این باره در سایت وجود دارد که به خواندن آن دعوتید.

بورسیه های تحصیلی در فنلاند

دولت و کالج های فنلاند برای دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا بورسیه های کارشناسی و کارشناسی ارشد و برای برخی از دانشجویان بین المللی بورسیه دکترا را ارائه می دهند ، برخی از این بورسیه ها کل هزینه تحصیل را تأمین می کنند و برخی دیگر تنها بخشی از هزینه تحصیل را پوشش می دهند.

بورسیه های تحصیلی در فنلاند

بیشتر بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط دولت فنلاند بورسیه های کامل هستند ، این بورسیه های تحصیلی کامل بورسیه ای هستندکه تمام بار مالی تحصیلات شما را به دوش بکشد و در نتیجه فضای یادگیری مناسبی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند.

نحوه درخواست برای بورس تحصیلی دانشگاه های فنلاند 2020

برای درخواست بورسیه تحصیلی دانشگاه های فنلاند در سال 2020 ، متقاضیان باید بورسیه های تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کنند ، شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی را بررسی کنند و از صلاحیت این بورسیه های تحصیلی مطلع شوند (اگر واجد شرایط درخواست هستند) ، سپس بر روی لینک درخواست کلیک کنند تا درخواست خود را ارائه دهند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه هلسینکی برای دانشجویان بین المللی

برای دانشجویان خارج از EU / EEA ، دانشگاه هلسینکی برای برنامه های کارشناسی ارشد خود بورسیه تحصیلی ارائه می دهد ، هدف این است که دانشجویان خارجی آینده دار را برای حضور در دانشگاه هلسینکی جذب کند ، هنگام درخواست برای برنامه کارشناسی ارشد می توان بورسیه تحصیلی درخواست کرد.

کمک هزینه بورسیه تحصیلی به سه دسته تقسیم می شود ؛ مورد اول شهریه کامل را پوشش می دهد و علاوه بر آن 10000 یورو کمک هزینه تحصیل می کند ، کمک هزینه دوم فقط هزینه تحصیل را پوشش می دهد ، مورد سوم 10.000 یورو کمک هزینه تحصیلی ارائه می دهد اما معافیت شهریه را ارائه نمی دهد.

این بورسیه تحصیلی براساس سوابق تحصیلی گذشته دانشجویان ، نمرات آزمون ، درگیری فوق برنامه و مهارت های رهبری ارائه می شود.

بورسیه ها هر ساله تمدید می شوند و دارندگان بورسیه تحصیلی برای ادامه دریافت کمک هزینه تحصیلی باید سطح مشخصی از پیشرفت تحصیلی را حفظ کنند.

بورسیه دانشگاه تامپره برای دانشجویان بین المللی

دانشجویانی که در برنامه های ارائه شده به زبان انگلیسی تحصیل می کنند ملزم به پرداخت شهریه هستند ، این دانشجویان می توانند از بورسیه تحصیلی بهره مند شوند ، بورسیه تحصیلی به صورت شایسته اعطا می شود و دانشجویان از 50٪ تا 100٪ شهریه معاف می شوند.

علاوه بر این ، دانشگاه تامپره همچنین یک جایزه دانشجویی جهانی دارد که هزینه کامل تحصیل را پوشش می دهد و همچنین سالانه 7000 یورو کمک هزینه اضافی برای تأمین هزینه های زندگی دانشجویان فراهم می کند

این بورس تحصیلی فقط برای دوره های کارشناسی ارشد در دسترس است بنابراین مدت زمان آن 2 سال است.

بورس تحصیلی دانشگاه اولو

طرح بورسیه تحصیلی بین المللی دانشگاه اولو بورسیه تحصیلی را به دانشجویان بین المللی با استعداد آکادمیک که در مقطع کارشناسی ارشد در برنامه های دو ساله کارشناسی ارشد بین المللی یا پنج ساله آموزش معلم بین المللی دانشگاه اولو تحصیل می کنند ، ارائه می دهد.

بورسیه های تحصیلی به صورت چشم پوشی از شهریه اعطا می شود که 50٪ یا 75٪ از کل شهریه را پوشش می دهد، متقاضیان می توانند به عنوان بخشی از روند پذیرش ، برای بورسیه تحصیلی تحصیل کنند ؛ بورسیه های دانشگاه اولو هزینه های زندگی را تأمین نمی کند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه آلتو

دانشگاه آلتو طیف متنوعی از برنامه ها را دارد که به زبان انگلیسی تدریس می شود و به منظور جلب استعداد از خارج از EEA ، چندین بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

بورس تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی ارشد است و به چند دسته تقسیم می شود ، گروه طلا هزینه های کامل تحصیل ، تحصیل و زندگی را پوشش می دهد در حالی که سایر گروه ها یا شهریه کامل یا هزینه های زندگی را پوشش می دهند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه تورکو

دانشگاه تورکو یک دانشگاه تحقیقاتی مشهور و چند رشته ای در فنلاند است که بورسیه های تحصیلات تکمیلی را به پنج دانشجو هر ساله ارائه می دهد ، مدت زمان آن پنج سال است که در طی آن محققان ماهیانه حدود 3000 یورو حقوق می گیرند ، هنگام تصمیم گیری در مورد حقوق و دستمزد ، عملکرد و پیشرفت محقق در نظر گرفته خواهد شد.

بورسیه تحصیلی دولت فنلاند

دولت فنلاند ، برای تأمین هزینه های تحصیل / زندگی دانشجویان بین المللی یک برنامه بورسیه تحصیلی دولت فنلاند ارائه می دهند که به موجب آن دانشجویان 1500 یورو در هر ماه کمک مالی دریافت خواهند کرد ، این کمک هزینه هزینه سفر ، شهریه یا بیمه را پوشش نمی دهد.

این برنامه را فقط محققان بالقوه بین المللی می توانند انجام دهند ، دانش آموزان قرار است بودجه تحصیل خود را تأمین کنند یا در کنار این بورسیه تحصیلی برای بورسیه های دیگر نیز اقدام کنند.

بورسیه تحصیلی CIMO

مرکز تحرک بین المللی (CIMO) بورسیه های دکترا و دبل دکترا را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد ، مبلغ کمک هزینه تحصیلی 1500 یورو در هر ماه به مدت 3 تا 12 ماه است ، این مدرسه برای دانشجویان از هر ملیت باز است.

پول بورسیه تحصیلی برای تأمین هزینه های زندگی دانشجویان است ، هزینه های تحصیل و سفر از این طریق تأمین نمی شود ؛ به متقاضیان توصیه می شود حداقل 5 ماه قبل از شروع برنامه خود اقدام کنند ، درخواست ها در تمام طول سال در نظر گرفته می شود و متقاضیان ظرف سه ماه پس از ارسال درخواست ، از کمیته بورسیه تحصیلی مطلع می شوند.

کار پاره وقت دانشجویی در فنلاند

اجازه کار پاره وقت از مواردیست که برای دانشجویان بین المللی از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، بسیاری از دانشجویان می خواهند تا از طریق کار همراه با تحصیل تجربه و مهارت خاصی را در زمینه تحصیلی و یا علاقه شان به دست آورند.

کار پاره وقت دانشجویی در فنلاند

داشتن اجازه کار پاره وقت دانشجویی در فنلاند مسیر خوبی را پیشرفت دانشجویان می گشاید که می تواند زمینه ساز دریافت ویزای کار و مهاجرت به فنلاند باشد ، برخی از دانشجویان در روزهای تعطیل دانشگاه و یا تابستان که مشغول به تحصیل نیستند به صورت تمام وقت به کار مشغول می شوند.

قوانین اجازه کار پاره وقت دانشجویی در فنلاند

افرادی که دارای تابعیت و شهروندی حوزه شینگن هستند نیازی به اخذ مجوز جهت اجازه کار پاره وقت دانشجویی در فنلاند نخواهند داشت و می توانند بدون هیچ گونه محدودیتی به کار مشغول شوند و تنها باید به این موضوع دقت داشته باشند که کار نباید در روند تحصیلی شان مشکل ساز باشد ، حال اگر دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا و حوزه شینگن می خواهند همزمان با تحصیل در دانشگاه به کار نیز مشغول شوند باید مجوز کار داشته باشند .

مجوز کار برای دانشجویان خارجی همان داشتن ویزای تحصیلی فنلاند است که به شما اجازه می دهد در بازه زمانی مشخص ساعاتی را در هفته به کار مشغول شوید ، طبق قوانین کشور فنلاند دانشجویان خارجی دوره لیسانس به مدت ۱۰ ساعت ، فوق لیسانس ۲۰ ساعت و دکترا به صورت آزاد ۲۵ ساعت اجازه کار خواهند داشت.

این میزان در ایام تعطیل می تواند افزایش یافته و به صورت تمام وقت باشد ، دقت داشته باشید که امکان کار تمام وقت به صورت دائم برای دانشجویان وجود ندارد و تنها کسانی که پایان نامه خود را تحویل داده اند و به نوعی فارغ التحصیل به شمار می روند می تواند به صورت تمام وقت به کار مشغول شوند ، دانشجویان تمامی مقاطع اجازه کار در فنلاند را خواهند داشت و مقطع و یا دانشگاه محل تحصیل هیچ گونه محدودیتی در داشتن کار پاره وقت ایجاد نخواهد کرد.

نقش زبان فنلاندی و سوئدی در داشتن کار پاره وقت دانشجویی

یکی از مهم ترین مواردی که دانشجویان متقاضی اجازه کار پاره وقت دانشجویی در فنلاند باید مدنظر داشته باشند تسلط به زبان فنلاندی و یا سوئدی است ، شما تنها در صورتی می توانید کار مناسبی در این کشور بیابید که به زبان اصلی مردم تسلط کافی داشته باشید.

فردی که نتواند به زبان منطقه ای که در آن سکونت دارد صحبت کند هیچ شانسی برای یافتن کار نخواهد داشت ، دانشجویان باید متناسب با شهری که در آن زندگی می کنند به یکی از دو زبان فنلاندی و یا سوئدی آشنایی پیدا کرده و بتوانند به صورت معمول با مردم ارتباط برقرار کنند .

میزان حقوق کار پاره وقت دانشجویی در فنلاند

میزان درآمد دانشجویان مطابق با قرارداد کاریشان به صورت ساعتی محاسبه می شود که در مقایسه با کار تمام وقت مبلغ ناچیزی است ، مبلغ مشخصی به عنوان دستمزد دانشجویان مشخص نشده است و حقوق شما با توجه به نوع کارتان متغیر خواهد بود .

یک دانشجو نباید هرگز درآمد دانشجویی خود را به عنوان منبع اصلی تامین هزینه های تحصیلی در فنلاند در نظر بگیرد ، زیرا میزان هزینه های زندگی در مقایسه با درآمد دانشجویی بسیار بالاتر بوده و تنها می توان درآمد حاصل از کار پاره وقت را به عنوان یک کمک هزینه مختصر در نظر گرفت .

برای داشتن اجازه کار پاره وقت دانشجویی در فنلاند شما باید با کارفرما قرارداد کاری امضا کرده و ساعات و حقوق دریافتی خود را به صورت دقیق ذکر کنید ، داشتن قرارداد کاری تمامی شرایط مورد نظر کارفرما را مشخص می کند و به نوعی مجوز قانونی شما برای کار به شمار می رود .

شرایط یافتن کار پاره وقت دانشجویی در فنلاند

شما برای اجازه کار پاره وقت دانشجویی در فنلاند باید به صورت مداوم در جستجو و تکاپو باشید ، یک دانشجوی خارجی که به عنوان فردی نوپا به دنبال ساختن زندگی جدید در کشور فنلاند است تمام تلاش خود را برای یافتن کار مناسب انجام دهد .

شما به عنوان یک دانشجو که قصد کار به مدت محدود در هفته را دارید باید تمامی کار های ممکن را بررسی کرده و در صورت مناسب بودن مشغول شوید ، یافتن کار دانشجویی نیاز به پشتکار و استقامت دارد و شما باید با توجه به مهارت و علاقه تان با صبر به دنبال کار مناسبی باشید .

یک دانشجو نباید از همان ابتدا توقع یافتن کاری ایده آل و مربوط به رشته تحصیلی خود را داشته باشد ، ممکن است در سال های نخست مجبور باشید در رستوران ها و یا مغازه های مختلف به کار مشغول شوید و سپس با کسب تجربه و هموارتر شدن مسیر کاریابی در این کشور و گذشت زمان شغل خود را تغییر دهید .

چگونگی کاریابی در فنلاند

روش های مختلفی برای کسب اجازه کار پاره وقت دانشجویی در فنلاند وجود دارد که شما می توانید تمامی آنها را امتحان نموده تا به هدف دلخواهتان برسید ، قبل از هر کاری باید با قانون کار فنلاند و قرارداد های کاری آن آشنا شوید .

یکی از پرطرفدارترین روش های کاریابی که در فنلاند بسیار رایج است سایت های فعال در این زمینه می باشد ، شما می توانید با مراجعه به سایت های کاریابی مختلفی که در این زمینه فعالیت دارند کارهای موجود را بررسی کرده و برای آنها درخواست دهید .

اداره استخدام محلی نیز از دیگر گزینه های موجود در فنلاند است که با توجه به مهارت و تخصص مشاوره های لازم را ارائه داده و در برخی موارد کارهایی را نیز پیشنهاد می دهند .

مزایای کار پاره وقت دانشجویی در فنلاند

اگر از کسانی هستید که می خواهید برای همیشه در کشور فنلاند ساکن شوید پیشنهاد می شود تا در دوران دانشجویی با صبر و حوصله به جستجو بپردازید و کاری را انتخاب کنید که بتوانید به صورت تمام وقت پس از تحصیلاتتان نیز آن را ادامه داده و با دریافت ویزای کار اجازه اقامت در فنلاند را به دست آورید .

برای دریافت اجازه کار پاره وقت دانشجویی در فنلاند شما باید یک قرارداد کاری به صورت رسمی با یک شرکت و یا کارفرما داشته باشید که نشان دهد طبق قوانین به صورت پاره وقت به کار مشغول هستید .

اگر بتوانید در دوران دانشجویی کار ایده آل خود را بیابید قادر هستید پس از اتمام تحصیل بلافاصله تقاضای ویزای کار کنید اما چنانچه می خواهید پس از تحصیل به جستجوی کار مناسب بپردازید باید درخواست ویزای جستجوی کار نمایید.

خدمات بیمه دانشجویی در فنلاند

داشتن بیمه درمانی جنبه بسیار مهمی برای دانشجویان بین المللی است ، هنگام تحصیل در فنلاند ، پوشش جامع مورد نیاز و قانون است ؛ خوشبختانه بیمه درمانی در فنلاند برای همه دانشجویان بین المللی قابل دسترسی است و پوشش بسیار خوبی را ارائه می دهد.

خدمات بیمه دانشجویی در فنلاند

دانشجویانی که در فنلاند تحصیل می کنند در واقع نیاز به بیمه درمانی دارند ، برای کلیه دانشجویان خارجی ورودی الزامی است ، کشور مبدا دانشجوي بين المللي مشخص مي کند که چه نوع بيمه مورد نياز است ؛ بیمه پزشکی در فنلاند دارای رتبه بالایی در بین همه کشور ها است ؛ علاوه بر این مراقبت های ارائه شده توسط پزشکان مراقبت های بهداشتی فوق العاده است.

به عنوان یک دانشجو ، در صورت بیماری در فنلاند باید شخصا هزینه های آن را پرداخت کنید ، فرا تر از آن دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا بایستی برای دریافت اجازه اقامت بیمه خصوصی خریداری کنند که هزینه های پزشکی و دارویی شما را پوشش دهد ، بیمه مورد نیاز شما به مدت تحصیل در فنلاند بستگی دارد ، البته اگر کارت بیمه سلامت اروپا (EHIC) دارید ، نیازی به خرید بیمه نیست.

بیمه مورد نیاز برای تحصیل در فنلاند

کلیه بیمه ها باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • مازاد بیمه ممکن است بیش از 300 یورو نباشد.
 • اگر کمتر از یک سال در فنلاند اقامت داشته باشید ، بیمه شما باید در تمام مدت اقامت شما در فنلاند معتبر باشد.
 • اگر تحصیلات شما در فنلاند بیش از یک سال طول بکشد ، بیمه شما باید حداقل یک سال بدون وقفه معتبر باشد ، در مورد اعتبار بیمه شما هیچ محدودیتی وجود ندارد ؛ این اعتبار باید در تمام مدت اقامت شما در فنلاند معتبر باشد ، این بدان معناست که بیمه نمی تواند یک بیمه مسافرتی عادی باشد که فقط در سفرهایی که حداکثر 90 روز طول می کشد معتبر باشد.
 • اگر دو سال اجازه اقامت دریافت کردید اما بیمه شما فقط یک سال اعتبار دارد ، به یاد داشته باشید که بیمه خود را تمدید کنید.
 • بیمه شما باید هنگام ورود به فنلاند معتبر باشد.

اگر تحصیل شما حداقل دو سال طول بکشد ، بیمه شما باید هزینه های دارویی را تا سقف 40000 یورو پوشش دهد.

میزان بیمه مورد نیاز برای تحصیل در فنلاند

میزان بیمه مورد نیاز به مدت تحصیل در فنلاند بستگی دارد.

 • اگر تحصیلات شما کمتر از دو سال طول بکشد ، بیمه شما باید هزینه های پزشکی تا 120،000 یورو را پوشش دهد.
 • اگر تحصیل شما حداقل دو سال طول بکشد ، بیمه شما باید هزینه های دارویی را تا سقف 40000 یورو پوشش دهد.

به عبارت دیگر ، هرچه تحصیلات شما کوتاه تر باشد ، به پوشش بیمه گسترده تری نیز نیاز خواهید داشت ؛ به عنوان مثال ، دانشجوی مبادله ای نسبت به دانشجوی مقطع کارشناسی به بیمه جامع تری نیاز دارد.

یافتن بیمه قابل قبول برای تحصیل در فنلاند

هنگامی که خارج از فنلاند هستید ، می توانید از یک شرکت بیمه در کشور خود بیمه بگیرید ؛ البته می توانید از یک شرکت بیمه بین المللی بیمه مناسب خریداری کنید.

همچنین می توانید به ارائه دهندگان بیمه که بیمه درمانی بین المللی برای دانشجویان ارائه می دهند ، هزینه پرداخت کرده و بیمه خریداری کنید ، به عنوان مثال شرکت های بیمه زیر به دانشجویان قرارداد بیمه ای ارائه می دهند که شرایط لازم برای اعطای اجازه اقامت برای تحصیل را داشته باشد:

 • شرکت فرانسوی Assuraces Courtages et Services (ACS)
 • بیمه دانشجویان AON ، شرکت مادر آن شرکت AON Corporation ایالات متحده است
 • شرکت آمریکایی بیمه بین المللی دانشجویی
 • شرکت بیمه سوئیس Swisscare – طرح ESI فنلاند (https://swisscare.com/)

هنگام پردازش درخواست های اقامت ، هر بیمه نامه و شرایط و ضوابط آن را به طور جداگانه ارزیابی می شود.

کارت بیمه سلامت اروپا

اگر کارت بیمه سلامت اروپا (EHIC) دارید ، نیازی به گرفتن بیمه دیگری نیست ، با ارائه کارت بیمه سلامت اروپا ، می توانید حق خود را برای درمان پزشکی لازم در یکی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا یا EEA و سوئیس ثابت کنید.

کارت شما باید برای مدت زمان اقامت در فنلاند معتبر باشد ، طبق قوانین اتحادیه اروپا ، شما می توانید با همان هزینه و در شرایطی که افراد دائمی در فنلاند زندگی می کنند ، به خدمات بهداشتی دسترسی داشته باشید.

با استفاده از این کارت ، اگر به طور ناگهانی بیمار شوید یا تصادف کنید می توانید تحت درمان پزشکی قرار بگیرید و در صورت داشتن بیماری مزمن که نیاز به مراقبت پزشکی دارد ، می توانید تحت درمان پزشکی نیز قرار بگیرید ؛ این کارت همچنین امکان دسترسی به درمان های لازم در دوران بارداری و زایمان را فراهم می کند.

کارت بیمه سلامت اروپا در خدمات بهداشت عمومی و همچنین توسط پزشکان خصوصی و بیمارستان هایی که توافق نامه بیمه درمانی را امضا کرده اند شناخته می شود ؛ اطلاعات بیشتر در مورد کارت بیمه سلامت اروپا را می توان در وب سایت کمیسیون اروپا یافت.

خوابگاه های دانشجویی فنلاند

یافتن خوابگاه در فنلاند گاهی اوقات ممکن است کمی مشکل باشد ، به خصوص در هلسینکی ، جایی که سطح اجاره بالا است و هزینه های آن نیز گران است ؛ با این حال ، درک روند تأمین محل اقامت و انواع اقامتگاه های موجود می تواند زندگی را کمی راحت تر کند.

خوابگاه های دانشجویی فنلاند

به طور معمول ، دانشگاه های فنلاند خوابگاه دانشگاهی در محل دانشگاه خود ندارند ، بنابراین دانشجویان مقاطع تحصیلی مسئولیت سازماندهی محل اقامت خود را دارند.

به دانشجویان توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل مسکن دانشجویان با دفتر بین المللی دانشگاه خود در تماس باشند ، در بیشتر موارد بنیاد های مسکن دانشجویی تاسیس شده می توانند به دانشجویان در یافتن محل اقامت کمک کنند ، برخی از اتحادیه های دانشجویی نیز می توانند به سازماندهی این امر کمک کنند ، می توانید لیست کاملی از سازمان دهندگان مسکن دانشجویی را در وب سایت SOA بیابید.

از آنجا که این جنبه تحصیل در خارج از کشور در فنلاند چالش برانگیزتر شده است ، به ویژه در پاییز شما می توانید در طول پاییز انتظار صف های طولانی داشته باشید ، بنابراین درخواست مسکن دانشجویی قبل از ورود لازم می شود.

انواع محل اقامت دانشجویان در فنلاند

هنگام جستجوی مسکن در فنلاند ، تعدادی از گزینه های اقامت وجود دارد ، این شامل:

 • خوابگاه مشترک – این مکان برای دانشجویان مجرد ایده آل است و معمولا بین دو تا چهار دانشجو تقسیم می شود ، هر متقاضی اتاق خود را دارد و با هم حمام و آشپزخانه مشترکی دارند ؛ در برخی موارد ، یک اتاق نشیمن مشترک نیز وجود دارد.
 • آپارتمان استودیویی – این گزینه خوب دیگری برای دانشجویان مجرد است ، اما گران تر از آپارتمان های مشترک خواهند بود ؛ آپارتمان های استودیویی نیز به همین راحتی قابل تهیه نیستند.
 • آپارتمان های خانوادگی – این آپارتمان ها برای زوجین و یا خانواده های دارای فرزند طراحی شده اند ؛ آن ها در نزدیکی زمین های بازی و مدارس برای کودکان واقع شده اند و این امر باعث راحتی بیشتر والدین می شود ؛ این آپارتمان ها دارای دو یا سه اتاق به همراه آشپزخانه هستند.

هزینه اجاره آپارتمان در فنلاند

در مورد اجاره ، بسته به مکان ، اندازه آپارتمان و نوع آپارتمان متفاوت خواهد بود ، طبق آمار SOA ، اجاره ممکن است بین 160 تا 340 یورو باشد ، البته آپارتمان های فردی و آپارتمان های خانوادگی گران ترهستند.

به طور معمول دانشجویان بعد از ترم اول یا دوم که با خصوصیت اخلاقی یکدیگر آشنا می شوند ، اقدام به اجاره آپارتمان به صورت دو یا سه نفره می کنند.

هر یک از دانشجو ها یک اتاق اختصاصی خواهد داشت و مواردی مانند آشپزخانه ، سرویس بهداشتی ، حمام و غیره نیز به صورت اشتراکی استفاده می شود.

این کار سبب صرفه جویی در هزینه های می شود و افرادی که امکان گرفتن خوابگاه برای آن ها میسر نیست می توانند به راحتی محل استقرار مناسبی داشته باشند.

نحوه اجاره محل اقامت خصوصی در فنلاند

برای درخواست خوابگاه دانشجویی ، باید به عنوان دانشجو در یک موسسه آموزشی ثبت نام کنید ، کلیه دانشجویان دوره کارشناسی می توانند برای آپارتمان های دانشجویی اقدام کنند ، در صورت دانشجو بودن یکی از شرکا ، می توان از طریق زوج و خانواده درخواست آپارتمان خانوادگی کرد.

سازمان مرکزی اسکان دانشجویان در فنلاند SOA ، انجمن فنون فن آوری مسکن است به این وب سایت بروید و “خانه جدید خود را پیدا کنید!” و از طریق نقشه یا لیست می توانید هر یک از 22 سازمان مسکن دانشجویی منطقه ای را در سراسر فنلاند پیدا کنید.

برای یافتن محل اقامت خود بدون کمک بنیاد مسکن دانشجویی وجود دارد ، جستجوی املاک از طریق بازار آزاد گزینه دیگری است البته این امر گران تر خواهد بود ، اگر این گزینه را ترجیح می دهید ، وب سایت Infopankki مکان خوبی برای بازدید از راهنمایی و مشاوره است ، همچنین سایت های بین المللی مسکن وجود دارد که می توانند به شما در جستجو مانند https://housinganywhere.com/ کمک کنند.

روند اسکان دانشجویان فرآیندی است که به محض دریافت محل تحصیل می تواند انجام شود ، اگرچه ممکن است روند کار با کشور زادگاه شما کمی متفاوت باشد.

بهترین دانشگاه های فنلاند

در حالی که سیستم آموزش عالی فنلاند در مقایسه با برخی دیگر در اروپا نسبتا جوان است ، اما این قطعانشان دهنده کیفیت این دانشگاه ها نیست ، 10 دانشگاه در فنلاند در رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان QS در سال 2018 رتبه بندی شده اند که برترین دانشگاه این کشور در این رتبه بندی دانشگاه هلسینکی است که در رتبه102 مشترک جهان قرار دارد ، در ادامه با بهترین دانشگاه های فنلاند بیشتر آشنا خواهیم شد.

بهترین شهر های فنلاند برای تحصیل

دانشگاه هلسینکی فنلاند

دانشگاه هلسینکی در سیستم رتبه بندی جهانی QS در رتبه 102 قرار دارد ، قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه این کشور در پایتخت کشور یعنی شهر هلسینکی واقع شده است ، دانشگاه هلسینکی در سال ۱۶۴۰ تأسیس شد و امروزه به عنوان موسسه ای شناخته می شود که به طور مداوم در میان بهترین ها قرار دارد .

این دانشگاه علاوه بر اینکه قدیمی ترین دانشگاه در فنلاند است و بالاترین رتبه را دارد ، بزرگترین موسسه آموزش عالی در فنلاند است که بیش از ۳۲،۰۰۰ دانشجو در آن ثبت نام کرده اند و دارای ۱۱ دانشکده و ۱۱ موسسه پژوهشی است ، این دانشگاه امکان تحصیل به زبان فنلاندی ، سوئدی و انگلیسی را ارائه می دهد .

دانشگاه آلتو فنلاند

دانشگاه آلتو در سیستم رتبه بندیQS جهانی رتبه 137 را به خود اختصاص داده است ، دانشگاه آالتو در سال ۲۰۱۰ تأسیس شد ، این دانشگاه به شدت بر یادگیری چند رشته ای متمرکز شده که این موضوع آن را در میان بهترین دانشگاه های فنلاند قرار داده است ، در حدود ۲۰،۰۰۰ دانشجو در آن در حال تحصیل هستند که حدود ۱۳٪ آن دانشجویان بین المللی هستند ، آلوار آلتو ، معمار مشهور فارغ التحصیل دانشگاه تکنولوژی هلسینکی است و نام موسسه از نام وی الهام گرفته شده است .

دانشگاه تورکو فنلاند

دانشگاه تورکو در رتبه جهانی QS رتبه 276 را به خود اختصاص داده است ، دانشگاه تورکو به خاطر دانشکده پزشکی خود بسیار شناخته شده است و برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فنلاند توصیه می شود.

جمعیت دانشجویان خارجی آن کمتر از ۹۰۰ است و ثابت کرده است که یک موسسه واقعا بین المللی است که دانشجویان ، اساتید و محققان از ۹۵ کشور مختلف در آن مشغول به تحصیل و فعالیت هستند ، این دانشگاه همچنین به خاطر توجه و تمرکز بر پروژه های تحقیق و توسعه به ویژه در منطقه دریای بالتیک شناخته شده است .

دانشگاه یوآشکیله

دانشگاه یوآشکیله در رتبه جهانی QS رتبه 357 را به خود اختصاص داده است ، این دانشگاه بعد از سال ۱۸۶۳ ، دومین دانشگاه بزرگ فنلاند ، خود را به عنوان یک نهاد عالی در آموزش و پرورش و علوم انسانی متعهد ساخته است.

دانشگاه یوآشکیله در قلب شهر قرار دارد و به دلیل برنامه های تحصیلی بین المللی ، دانشکده های تابستانی و زمستانی در بین دانشجویان بین المللی ( که تقریبا ۵۰۰ نفر هستند ) ، بسیار محبوب است ؛ این دانشگاه یکی از مشهورترین معمار و طراح کشور ، آلوار آلتو ، از یوآشکیله است و تعدادی ساختمان را در محوطه دانشگاه طراحی کرده است .

دانشگاه تکنولوژی تامپره

دانشگاه تکنولوژی تامپره در رتبه بندی جهانی QS در رتبه 380 رتبه بندی شده است ، علوم طبیعی و مهندسی در مقابل و مرکز تکنولوژی تامپر قرار دارند ، این دانشگاه با تحقیقات قابل توجه در این حوزه ها و همچنین تکنولوژی در خط مقدم ، در رتبه بندی های برتر به خاطر هیئت علمی برای مهندسی برق قرار گرفته است.

جای تعجب نیست که حضور آن در این رتبه بندی ، دانشجویان و محققان زیادی را شامل می شود و جمعیت بین المللی ( دانشجویان و کارکنان ) آن حدود ۱۵۰۰ نفر است .

دانشگاه اولو فنلاند

دانشگاه اولو فنلاند در رتبه جهانی دانشگاه QS در بین رتبه های 420- 411 رتبه بندی شده است ، این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های فنلاند با بیش از ۷۰ زمینه مختلف تحصیلی و ۴۶ برنامه آموزشی موجود ، رویکرد چند رشته ای را برای آموزش ارائه می دهد.

این سازمان همچنین خود را به عنوان موسسه ای متعهد می کند که به یک محیط بین المللی با بیش از هزار دانشجوی خارجی ، اساتید و محققانی که در دانشگاه حضور دارند ، متعهد است .

به غیر از رتبه بندی دانشگاه ، دانشگاه اولو نیز در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS در رشته دندانپزشکی در رتبه ۴۷ و رتبه بندی توسط دانشکده در رتبه ۳۰۷ برای علوم زندگی و پزشکی رتبه بندی شده است ، موقعیت مکانی دانشگاه اولو ، در نقطه شمالی این دانشگاه را یک تجربه منحصر به فرد برای دانشجویان فراهم می کند .

دانشگاه فنلاند شرقی

دانشگاه فنلاند شرقی در رتبه بندی جهانی QS در بین رتبه های 460 -451 رتبه بندی شده است ، تحقيقات بين رشته ای دانشگاه فنلاند شرقی با تعهد خود برای حل چالش های مختلف جهانی از جمله : پیری ، شیوه زندگی و سلامتی ، یادگیری در یک جامعه دیجیتالی ، برخورد فرهنگی ، موانع و مرزها و تغییرات محیط زیست و منابع طبیعی کافی است.

علاوه بر دستاوردهای بسیاری که این دانشگاه تاکنون داشته است ، در ۱۰۰ دانشگاه برتر برای کشاورزی و جنگلداری قرار دارد ، این دانشگاه دارای ۱۵۰۰۰ دانشجو در سه دانشگاه در پردیس های Joensuu، Kuopio و Savonlinna است .

دانشگاه فناوری لاپنرانتا

دانشگاه فناوری لاپنرانتا در رتبه بندی جهانی QS در 550-501 قرار گرفته است ، دانشگاه فناوری لاپنرانتا LUT) ( یک دانشگاه علمی پیشرو در میان بهترین دانشگاه های فنلاند است که از سال ۱۹۶۹ با زمینه های علم و تجارت همراه شده است .

۷۰۰۰ دانشجو ، استاد و محقق جامعه دانشگاهی بین المللی آن را تشکیل می دهند ، درخواست های مسائل جاری مانند محدود کردن تغییرات اقلیمی ، دسترسی به آب پاک و دسترسی مستمر انرژی ، اهداف راه حل های فناوری و کسب و کار است که LUT تولید می کند ، در رشته های مدیریت کسب و کار ، LUT تمرکز بر ایجاد ارزش پایدار از طریق ایجاد نوآوری و نوسازی مداوم رقابتی دارد .

دانشگاه تامپره

دانشگاه تامپر در رتبه بندی جهانی QS در بین رتبه های 600 – 551 رتبه بندی شده است ، دانشگاه تامپر در سال ۱۹۲۵ به عنوان دانشکده مدنی در هلسینکی تاسیس شد ؛ اکنون در سومین شهر بزرگ فنلاند در تامپر قرار دارد و تعدادی از دوره ها و رشته های علوم اجتماعی و علوم اداری را ارائه می دهد.

تحقیقات دانشگاه بر جامعه ، سلامتی و رفاه متمرکز است و انتخاب ایده آل برای کسانی است که به دنبال تحصیل در رشته های چند شاخه ای هستند ، جامعه آموزشی آن حدود ۱۵،۵۰۰ دانشجو را تشکیل می دهد که حدود ۱۲۰۰ نفر آنها را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

بهترین شهر های فنلاند برای تحصیل

هر ساله حدود ۳۰ هزار دانشجوی بین المللی از سراسر جهان وارد فنلاند می شوند و این کشور را به عنوان مقصد تحصیل انتخاب می کنند و این آمار هر ساله در حال افزایش است ، فنلاند علاوه بر چشم انداز های طبیعی و زرق بردار خود دارای بهترین سیستم آموزشی عالی پیشرفته و رشته های تحصیلی عالی است که با هزینه تحصیل و زندگی بسیار کم به یکی از مکان های مطلوب برای جذب دانشجویان از سراسر دنیا تبدیل شده است.

بهترین شهر های فنلاند برای تحصیل

فنلاند اغلب به عنوان یکی از کشور های نوآور در شرایط آموزش عالی و رشته های تحصیلی در سطح جهان شهرت دارد ، شهر هلسینکی به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر این کشور بر اساس رتبه بندی شهر های برتر برای تحصیل QS به عنوان بهترین شهر فنلاند برای تحصیلمعرفی شده است.

هلسینکی

هلسینکی پایتخت و بزرگترین شهر در کشور فنلاند است ، این شهر در میان بهترین شهر های دنیا از لحاظ کیفیت زندگی قرار دارد ، شهر هلسینکی در سواحل خلیج فنلاند واقع است و جمعیت ساکنین این شهر بیش از یک میلیون و دویست و شصت هزار نفر است .

این شهر از نظر سیاسی ، آموزشی ، مالی ، فرهنگی و تحقیقاتی مهمترین شهر در فنلاند است و دارای آب و هوای قاره ای مرطوب است ، هلسینکی دارای ۸ دانشگاه و چهار موسسه پلی تکنیک است که از این میان می توان به دو دانشگاه دارای بالاترین رتبه فنلاند یعنی دانشگاه هلسینکی و دانشگاه آلتو اشاره کرد ، دانشگاههای قدرتمند و کیفیت بالای زندگی باعث شده است که در بین بهترین شهر های دانشجویی QS در بین 75 شهر برتر جهان برای دانشجویان جای گیرد.

تورکو

توکور شهری واقع در ساحل جنوب غربی فنلاند و در کناره رود آورا است ، این شهر به عنوان کهن ترین شهر فنلاند شناخته می شود و یکی از بندر های مهم تجاری و مسافری فنلاند است که بیش از سه میلیون مسافر هر ساله از طریق این شهر به استکهلم و ماریهام سفر می کنند ، جمعیت ساکنین این شهر بالغ بر صد و هشتاد و نه هزار است که ششمین شهر بزرگ فنلاند به شمار می آید .

این شهر دارای شرکت ها و کارخانه های بسیاری در زمینه های بیوتکنولوژی و فناوری اطلاعات و همچنین چندین موسسه آموزش عالی در زمینه های تجارت و کسب و کار می باشد ، حدود ۳۵۰۰۰ دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور در حال تحصیل هستند.

این شهر دارای دو دانشگاه و چندین موسسه پلی تکنیک می باشد که دومین و سومین دانشگاههای قدیمی فنلاند یعنی دانشگاه سوئدی زبان Åbo Akademi و دانشگاه تورکو را در خود جای داده است و به دلیل هزینه های مقرون به صرفه ،‌ بهترین شهر فنلاند برای تحصیل نیز برشمرده می شود .

ییواسکیلا

ییواسکیلا شهری در منطقه غربی کشور فنلاند است و بزرگترین شهر در منطقه فنلاند مرکزی به شمار می آید ، جمعیت ساکنین این شهر حدود صد و چهل هزار نفر است و یکی از شهر های فنلاند با رشد سریع جمعیت در قرن بیستم است.

به واسطه موقعیت شمالی این شهر ، زمستان در این شهر سرد ، طولانی ، برفی و تاریک است و تابستان های آن ملایم و با حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتی گراد می باشد ، این شهر یک مرکز سنتی آموزش فنلاند به شمار می آید و اولین کالج تربیت معلم در فنلاند در سال ۱۸۶۳ در این شهر تاسیس شد ، ییواسکیلا دارای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی معتبری در سطح فنلاند و سر تا سر جهان می باشد .

تامپره

تامپره شهری در پیرکاناما ، در سمت جنوبی فنلاند است که با جمعیت بیش از دویست و سی و هزار نفر از پرجمعیت ترین شهر در کشور های شمال اروپا به شمار می آید و یکی از چندین مورد بهترین شهر فنلاند برای تحصیل نیز است ، این شهر دارای زمستان های سرد و تابستان های ملایم می باشد.

شهر تامپره دارای چهار موسسه آموزش عالی شامل دو دانشگاه و دو موسسه پلی تکنیک است که حدود ۴۰ هزار دانشجو در این شهر در حال تحصیل هستند .

اسپو

اسپو یکی از شهر های دانشجویی فنلاند است که در شمال غربی شهر هلسینکی قرار گرفته است ، این شهر با جمعیت دویست و هشتاد هزار نفر بعد از هلسینکی دومین شهر پر جمعیت فنلاند به شمار می آید.

این شهر در سواحل خلیج فنلاند قرار دارد ، مردم این شهر دو زبانه هستند و زبان مادری حدود ۸۳ درصد آن ها فنلاندی است ،دانشگاه آلتو که دومین دانشگاه برتر فنلاند بر اساس رتبه بندی QS است در شهر اسپو قرار دارد.

اولو

اولو نام یکی از شهر های استان استروبوسنیای شمال و بهترین شهر فنلاند برای تحصیل است که با جمعیت صد و چهل و یک هزار نفر پر جمعیت ترین شهر شمال فنلاند و ششمین شهر بزرگ این کشور به شمار می آید ، این شهر دارای زمستان های سرد و برفی و تابستان های گرم می باشد ، این شهر دانشگاه های اولو و دانشگاه علوم کاربردی اولو را در خود جای داده است ، البته علاوه بر این دانشگاه ها این شهر دارای کالج های فنی حرفه ای و مدارس معماری پیشرو می باشد.

هزینه های تحصیل در فنلاند

هزینه های تحصیل در دانشگاه های فنلاند فقط برای دانشجویان بین المللی اعمال می شود ، یعنی دانشجویانی که از کشوری خارج از اتحادیه اروپا ، EEA یا سوئیس می آیند ، هزینه های تحصیل برای دانشجویان تمام وقت در برنامه های کارشناسی یا کارشناسی ارشد اعمال می شود ، اما برنامه های دکترا (PhD) معمولاً بدون شهریه است.

هزینه های تحصیل در فنلاند

با این حال ، همه دانشجویان بین المللی در واقع مجبور به پرداخت هزینه های شهریه نیستند ، دانشجویان انتقالی از کشور های دیگر شهریه را در فنلاند پرداخت نمی کنند (اگرچه ممکن است هنوز مجبور به پرداخت در کشور مبدا خود باشند).

برخی موارد استثنا نیز در مواردی وجود دارد که تحت شرایط خاصی در فنلاند هستند ، اگر قبلا اجازه اقامت دائم یا مدت دار یا کارت آبی اتحادیه اروپا را دارید ، احتمالا از پرداخت شهریه تحصیل هزینه معاف هستید.

همچنین ، هرکسی که بخواهد به زبان فنلاندی یا سوئدی تحصیل کند ، برخلاف مدرک آموزش داده شده به زبان انگلیسی ، از پرداخت شهریه معاف است.

همان گونه که پیش از این در بخش بورسیه های تحصیلی بیان شد اگر مجبور باشید شهریه را بپردازید ، ممکن است واجد شرایط بورسیه تحصیلی باشید.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های فنلاند

در حال حاضر هزینه های تحصیل در فنلاند بسته به رشته ی تحصیلی سالانه تقریبا بین ۴۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ متغیر است ، از پاییز ۲۰۱۷ ، دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EEA مستلزم پرداخت شهریه به خصوص در رشته های انگلیسی زبان هستند که نتایج این سیاست موارد زیر می باشد :

 • حداقل هزینه های تحصیل در فنلاند دررشته های به زبان انگلیسی : ۱۵۰۰ یورو در سال
 • میانگین هزینه های تحصیل در فنلاند در رشته های به زبان انگلیسی : ۱۰،۰۰۰ – ۱۶،۰۰۰ یورو در سال
 • رشته های به زبان فنلاندی یا سوئدی : به صورت رایگان
 • بالاترین شهریه تحصیل ( دانشگاه هلسینکی ) : ۱۰،۰۰۰ – ۲۵،۰۰۰ یورو در سال .
 • یکی از کمترین شهریه های تحصیلی در دانشگاه لاپینرانتا : به طور متوسط ۱۰،۰۰۰ یورو در سال است.

هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر فنلاند

میانگین هزینه تحصیل دانشجویان خارجی (دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا ( EEA در دانشگاه های برتر فنلاند بصورت زیر می باشد :

 • دانشگاه هلسینکی : هزینه تحصیلات به صورت متوسط ۱۳،۰۰۰ یورو در سال
 • دانشگاه آلتو : هزینه تحصیلات متوسط ۱۵،۰۰۰ یورو در سال
 • دانشگاه اوولو : هزینه تحصیلات متوسط ۱۲،۰۰۰ یورو در سال
 • دانشگاه تامپره : هزینه تحصیلات متوسط ۱۰،۰۰۰ یورو در سال.

هزینه زندگی در فنلاند

هزینه زندگی ماهانه در فنلاند حدود ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو به بالا می باشد ( که به تفکیک هزینه خانه های دانشجویی بین ۳۵۰-۲۰۰ یورو ماهانه و هزینه ایاب و ذهاب و خوراک و غیره ۶۰۰-۴۰۰ یورو می باشد).

نکته دیگر در مورد هزینه زندگی در کشور فنلاند این است که همانند سایر کشور ها تا حد زیادی به شهر و محله وابسته است ، به عبارتی دیگر معمولا هزینه در شهر های شمالی گرانتر از شهر های جنوبی یا مرکزی است البته هزینه زندگی اگرچه در شهر های شمالی فنلاند بیشتر است ولی درآمد مردم هم در این شهر ها به علت شرایط خاص و سرما بسیار بیشتر است.

هزینه های اتحادیه دانشجویی

دانشجویان دانشگاه باید سالانه هزینه اتحادیه دانشجویی را بپردازند که تقریبا 80 تا 100 یورو است ، اتحادیه های دانشجویی مشابهی در دانشگاه های علمی کاربردی (UAS) وجود دارد ، اما عضویت اختیاری است.

هنگامی که به اتحادیه دانشجویی محلی خود می روید ، کارت دانشجویی دریافت می کنید که به شما امکان تخفیف در مکان هایی مانند رستوران های دانشجویی و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را می دهد.

ضمناً ، به دانشجویانی که به دنبال تحصیل در کشورهای کم هزینه هستند توصیه می کنیم ، مقاله تحصیل در لهستان را مطالعه نمایند.

مزایا و معایب تحصیل در فنلاند

اگر فنلاند در لیست مکان هایی است که می خواهید در آن تحصیلات خود را در خارج از کشور آغاز کنید ، تنها نیستید و به طور قطع دانشجویان بسیاری از سراسر جهان این کشور را به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی خود انتخاب کرده اند.

مزایا و معایب تحصیل در فنلاند

اگرچه این یک انتخاب محبوب است و دلایل زیادی برای تحصیل در این کشور وجود دارد ، لازم است قبل از هر گونه اقدام با چالش های پیش رو برای تحصیل در این کشور نیز آشنا شوید ، در ادامه تعدادی از مزایای تحصیل در این کشور بیان می شود.

یک سیستم آموزشی در سطح جهانی

با داشتن یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان ، جای تعجب نیست که بیش از 30000 دانشجوی بین المللی قبلا فنلاند را برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب کرده اند ؛ فنلاند همچنان در نمره های ریاضیات ، علوم و خواندن ایالات متحده ، انگلستان ، استرالیا و نیوزیلند تحت الشعاع قرار دارد و از سال 2019 ، دانشگاه های فنلاند در میان 3 درصد برتر جهانی قرار گرفتند.

از اوایل کودکی ، مدارس فنلاند قصد دارند دانش آموزان را برای دنیای واقعی آماده کنند و ابزارهایی برای زندگی معنادار در اختیار آنها قرار دهند ، دانش آموزان از طریق یک رویکرد چند رشته ای آموزش می یابند که ترکیبی از خودآموزی ، حل مسئله و توسعه خود است ، که یک تجربه یادگیری کامل از پیش دبستانی از طریق دانشگاه را تضمین می کند.

هزینه های مقرون به صرفه شهریه

در حالی که شهریه دانشگاه های فنلاند برای دانشجویان فنلاند و سایر کشور های اتحادیه اروپا رایگان است ، شهریه دانشجویان بین المللی از 6000 تا 16000 یورو در سال است ؛ با این حال ، فرصت های دریافت بودجه برای تحصیل در فنلاند کم نیست.

بسیاری از دانشگاه ها بورس تحصیلی سخاوتمندانه ای را به دانشجویان بین المللی اعطا می کنند که اساسا بر اساس شایستگی های دانشگاهی است ، برخی از دانشگاه ها ممکن است یک سواری کامل ارائه دهند ، اما بورسیه تحصیلی برای کسر درصدی از شهریه بیشتر دیده می شود.

برابری و آزادی

برابری و آزادی سنگ بنای سیستم آموزشی فنلاند است ، در این کشور همه دانشجویان از فرصت های برابر برای دریافت آموزش با کیفیت بالا برخوردار هستند و به لطف سلسله مراتب مسطح دانشگاه های فنلاند ، دانشجویان معمولا با اساتید خود به نام کوچک ارتباط برقرار می کنند.

آزادی علمی در دانشگاه های فنلاند نیز یک ارزش اساسی است ، برخلاف ایالات متحده یا انگلستان ، دانشجویان در فنلاند آزادانه تصمیم می گیرند که کدام واحد ها را می خواهند بخوانند ، اطمینان حاصل شود که هر دانش آموز با مهارت و دانش متنوعی فارغ التحصیل می شود.

سطح بالایی از زندگی

فنلاند سطح بالایی از زندگی را برای دانشجویان و خانواده ها در سراسر کشور فراهم می کند ، نه تنها سیستم های آموزش و مراقبت های بهداشتی فنلاند درجه یک هستند ، بلکه هزینه زندگی برای اکثر دانشجویان قابل کنترل است ، به ویژه اینکه تخفیف های دانشجویی زیادی برای غذا و حمل و نقل در سراسر کشور در نظر گرفته شده است.

توازن بین زندگی و کار همچنین بخشی مهم از جامعه فنلاند است ؛ کار ، تحصیل و تعطیلات به طور مساوی در اولویت قرار دارند ، بنابراین کارمندان و دانشجویان می توانند از ثمره کار خود لذت ببرند ، در ساعات خارج از وقت خود با خانواده و دوستان خود بیرون بروند و استراحت کنند.

فرصت های شغلی برای دانشجویان

خبر خوب برای دانشجویان با فکر شغلی – بیشتر دانشگاه های فنلاند خدمات شغلی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند ؛ آنها می توانند در هنگام جستجوی شغل شما ، چه به دنبال کار دانشجویی باشید و چه موقعیتی تمام وقت برای بعد از فارغ التحصیلی ، به شما کمک کنند.

در فنلاند داشتن شغل پاره وقت در کنار تحصیل غیرمعمول نیست – طبق آمار فنلاند ، 55 درصد دانشجویان دانشگاه گزارش داده اند که هنگام کار خود قرارداد کاری دارند.

اگر شما علاقه مند به کار نیمه وقت در طول دوره خود در خارج از کشور هستید ، ویزای دانشجویی به شما امکان می دهد تا 25 ساعت در هفته کار کنید.

مسیر های اقامت دائم برای مهاجران

برای دانشجویان بین المللی که عاشق فنلاند می شوند و تصمیم می گیرند بعد از فارغ التحصیلی بمانند ، ویزای 1 ساله پس از تحصیل برای پوشش اقامت خود در حین جستجوی کار به شما تعلق می گیرد.

پس از به دست آوردن شغل تمام وقت ، می توانید پیش بروید و برای اجازه اقامت مبتنی بر کار اقدام کنید ، اجازه اقامت مبتنی بر کار یک قدم به سمت اقامت دائم است – پس از چهار سال کار متوالی در فنلاند ، شما مجوز اقامت دائم را دریافت می کنید.

معایب تحصیل در فنلاند

هزینه زندگی : به نظر می رسد مشکل اصلی زندگی در فنلاند با هزینه زندگی مرتبط است که بایستی قیمت بلیط هواپیما را به هزینه های دیگر زندگی اضافه کنید زیرا پولی که از بورسیه تحصیلی می گیرید به احتمال زیاد همه آنها را پوشش نخواهد داد.

زبان : باید در نظر داشته باشیم که فنلاند یکی از بهترین کشور های انگلیسی زبان غیرانگلوساکسون و همچنین داشتن زبان خاص خودشان فنلاندی است ، این بدان معنی است که شما علاوه بر دانش زبان انگلیسی باید به زبان فنلاندی نیز آگاهی داشته باشید زیرا مردم در خیابان و همچنین در سوپرمارکت ها ، علائم خیابان و غیره از زبان مادری خود استفاده می کنند.

آب و هوای فنلاند : درست است که هر کسی که به فنلاند می رود می داند هوای این کشور سرد است ، باید بگویم که سرما به اندازه قسمت شمالی فنلاند بد نیست زیرا شما می توانید به راحتی آن را مدیریت کنید ؛ قسمت سخت نور روز است یعنی نور روز از ساعت 18 دیده می شود به این معنی که اگر کلاس تا ظهر داشته باشید ، نور روز را نمی بینید ، این همان چیزی است که آنها آن را “افسردگی زمستان” می نامند.

ویزای تحصیلی فنلاند

افرادی که قصد تحصیل در فنلاند را دارند اما شهروند فنلاند نیست ، برای تحقق این هدف به ویزای دانشجویی یا مجوز اقامت دانشجویی نیاز دارند ؛ با این حال ، ویزای دانشجویی فنلاند و اجازه اقامت به یک سند اشاره نمی کنند.

ویزای تحصیلی فنلاند

ویزای دانشجویی فنلاند یک مجوز کوتاه مدت موقت است که برای یک دانشجوی خارجی صادر می شود که می خواهد حداکثر 90 روز (3 ماه) در فنلاند بماند و تحصیل کند.

مجوز اقامت دانشجویی فنلاند برای دانشجوی خارجی صادر می شود که می خواهد بیش از 90 روز (3 ماه) در فنلاند بماند و تحصیل کند ، به طور معمول اجازه اقامت دانش آموزان در فنلاند هر بار به مدت یک سال اعطا می شود.

ویزای دانشجویی برای آن دسته از دانشجویان خارجی که قصد گذراندن دوره کوتاه مدت زبان در فنلاند را دارند و یا می خواهند در یک کنکور شرکت کنند ، مناسب است ؛ اجازه اقامت دانشجویی برای آن دسته از دانشجویان خارجی پذیرفته شده در دوره های تحصیلات تکمیلی در فنلاند مناسب است.

اجازه اقامت دانشجویی همچنین برای هر دانشجوی خارجی مناسب است که مدت تحصیل در فنلاند برای مدت بیش از 3 ماه ادامه دارد.

شرایط دریافت ویزای دانشجویی فنلاند یا اجازه اقامت

برای واجد شرایط بودن ویزای دانشجویی یا اجازه اقامت فنلاند باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • بایستی نامه رسمی پذیرش صادر شده توسط دانشگاه یا موسسه آموزشی یا پلی تکنیک فنلاند میزبان خود را ارائه دهید ؛
 • بایستی یک گذرنامه معتبر داشته باشید
 • گذرنامه شما باید دارای اعتبار بیش از مدت ویزا یا اجازه اقامت باشد که حداقل 3 ماه در آن درخواست می کنید
 • گذرنامه شما باید ظرف 10 سال گذشته صادر شده باشد
 • شما باید یک نسخه از فرم درخواست تکمیل شده و امضا شده خود داشته باشید
 • شما باید توانایی مالی خود را اثبات کنید تا بتوانید در کل دوره تحصیل در فنلاند و هزینه حمل و نقل خود از لحاظ مالی تأمین هزینه کنید ، در حال حاضر ، دانشجو برای اقامت در فنلاند باید حداقل 560 یورو در ماه داشته باشد.
 • باید اخیرا گزارشی از وضعیت مالی خود از بانک خود ارائه دهید که نشان دهد حداقل 6720 یورو در حساب بانکی خود دارید.
 • باید مدارکی را برای به دست آوردن بیمه درمانی و پزشکی معتبر ارائه دهید که کل مدت اقامت شما در فنلاند را پوشش دهد.
 • بایستی از سلامت جسمی و روحی خوبی برخوردار باشید و عاری از هر نوع بیماری مسری باشید
 • نباید سابقه کیفری داشته باشید
 • نباید از ورود شما به فنلاند جلوگیری شده باشید
 • بایستی ثابت کنید در پایان اقامت مجاز خود قصد ترک فنلاند را دارید.

توجه داشته باشید که اظهارات بانکی والدین متقاضی یا یک حساب مشترک یا مشترک برای ویزای دانشجویی یا اجازه اقامت فنلاند پذیرفته نمی شود.

مراحل پیگیری برای درخواست مجوز اقامت دانشجویی فنلاند

برای ویزای دانشجویی یا اجازه اقامت فنلاند باید در سفارت فنلاند یا کنسولگری فنلاند اقدام کنید ، پس از دریافت نامه پذیرش رسمی دوره تحصیلی مورد نظر خود ، می توانید صلاحیت خود را برای دریافت ویزای دانشجویی فنلاند یا اجازه اقامت بررسی کنید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید.

به یاد داشته باشید که قبل از ورود به فنلاند باید مجوز اقامت دانشجویی را بدهید.

 • مرحله 1: فرم درخواست اجازه اقامت را دریافت کنید
 • مرحله 2: فرم درخواست اجازه اقامت را پر کنید
 • مرحله 3: اسناد مورد نیاز برای درخواست اجازه اقامت را جمع آوری کنید
 • مرحله 4: برای درخواست اجازه اقامت خود عکس تهیه کنید
 • مرحله 5: هزینه درخواست اجازه اقامت را بررسی کنید
 • مرحله 6: فرم درخواست اجازه اقامت خود را ارسال کنید
 • مرحله 7: داده های بیومتریک خود را ارائه دهید
 • مرحله 8: هزینه درخواست مجوز اقامت مورد نیاز را پرداخت کنید
 • مرحله 9: کارت اجازه اقامت خود را دریافت کنید

هزینه های مجوز اقامت فنلاند برای مطالعات 300 یورو است ، توجه داشته باشید در صورت رد یا رد درخواست اقامت به هر دلیلی ، هزینه درخواست شما مسترد نخواهد شد.

ویزا برای افراد تحت تکفل دانشجو

همسر و فرزندان شما می توانند برای اجازه اقامت خود درخواست دهند تا بتوانند هنگام تحصیل در فنلاند به شما ملحق شوند. ، مهاجرت فنلاند سعی می کند تا درخواست های شما را با هم بررسی کند ؛ شما باید بتوانید نشان دهید که در هنگام اقامت در فنلاند نه تنها بودجه ای برای تأمین هزینه خود در اختیار دارید بلکه توانایی تامین هزینه افراد وابسته را دارید.

موسسات اعزام دانشجو به فنلاند

تا این بخش از مقاله با مهاجرت تحصیلی و تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی فنلاند ، نحوه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی ، شهریه تحصیل و هزینه زند گی در این کشور و موارد دیگر آشنا شدیم اما لازم به ذکر است که با مطالعه و بررسی این سبک مقالات نمی توانید مسیر پر پیچ و خم مهاجرت تحصیلی را به تنهایی طی کنید و هدف این مقالات تنها افزایش آگاهی علاقمندان تحصیل در خارج از کشور است.

موسسات اعزام دانشجو به فنلاند

تجربه ثابت کرده است که انتخاب نادرست و عدم آگاهی در هر یک از مراحل مهاجرت تحصیلی به مشکلاتی ختم می شود که در مواردی به رد درخواست پذیرش از دانشگاه و یا حتی دریافت ویزای تحصیلی فرد ختم شده است.

بنابراین توصیه ما به علاقمندان مهاجرت تحصیلی این است که برای عبور آسان و مطمئن از این مسیر پر چالش یعنی تحصیل در دانشگاه های فنلاند با افرادی آگاه به امور مهاجرت به این کشور مشورت کنند که یکی از گزینه های موجود موسسات اعزام دانشجو به فنلاند است.

ویژگی های موسسات اعزام دانشجو به فنلاند در ایران

موسسه های اعزام دانشجو به فنلاند در ایران دسته ای از موسسه های اعزام دانشجو هستند که برای انجام فعالیت خود به مجوز صادر شده از وزارت علوم ایران نیاز دارند و زمینه فعالیت آن ها تنها اعزام دانشجو به فنلاند است و با دیگر زمینه های مهاجرت مانند قوانین مهاجرت و جزئیات مسائل مهاجرت آشنایی نداشته و در صورت مشاوره مهاجرت این کار برای آن ها جرم محسوب می شود ، پس نمی توانند به عنوان بهترین گزینه برای مشاوره مهاجرت تحصیلی معرفی شوند.

توصیه ما به شما این است که از دانش افرادی آگاه از جزئیات به روز در زمینه مهاجرت تحصیلی ، دریافت ویزا و دیگر مسائل مهاجرتی  لازم بهره مند شوید و از مهاجرت آسان و مطمئن خود لذت ببرید.

سوالات پر تکرار تحصیل در فنلاند

در مقاله ای که ارائه شد ، تلاش کردیم تمام نکاتی که برای یک دانشجو در زمان تصمیم گیری برای تحصیل در فنلاند اهمیت دارد را بیان کنیم.

برای ارتباط با ما علاوه بر حضور در دفاتر شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) و یا تماس تلفنی ، می توانید از بخش دیدگاه های سایت در زیر هر مقاله هم استفاده نموده و سریع و راحت به پاسخ پرسش خود برسید.

زبان تحصیل در فنلاند چیست؟

دو زبان ملی فنلاند فنلاندی و سوئدی است و از هر دو در تحصیل در دانشگاه های این کشور استفاده می شود.
اگر بخواهم در فنلاند به زبان انگلیسی تحصیل کنم ، آیا باز هم نیاز به دانستن زبان فنلاندی دارم؟
اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید ، اکیدا توصیه می شود که حداقل فنلاندی مقدماتی را یاد بگیرید تا به زندگی شما در طول روز در کشور کمک کنید.

آیا برای ورود به دانشگاه های فنلاند و تحصیل در مقطع کارشناسی ، آزمونی باید داد؟

اگر قصد دارید برای دریافت مدرک کارشناسی در فنلاند اقدام کنید ، ممکن است از شما خواسته شود در آزمون SAT شرکت کنید – به ویژه هنگامی که برای دانشگاه علمی کاربردی (UAS) اقدام کنید ، SAT (آزمون ارزیابی اسکولاستیک) در ابتدا یک آزمون آمریکایی بود ، اما اکنون در سراسر جهان ارائه می شود ؛ نمره SAT مورد نیاز برای پذیرش بستگی به دانشگاه و برنامه تحصیلی دارد.

آیا می توانم برای تحصیل در فنلاند ، زبان فنلاندی را در این کشور بگذرانم ؟

خیر ، امکان سپری کردن دوره زبان در فنلاند وجود نداشته و از همان بدو ورود از دانشجو مدرک زبان درخواست می شود.

هزینه زندگی در فنلاند در مقایسه با بقیه کشور های اروپایی چگونه است؟

هزینه های زندگی در فنلاند پایین تر از کشورهای اروپایی یا غربی است که سبب محبوبیت این کشور شده است و با وجود هزینه های پایین تحصیل فنلاند کشوری است که دانشجویان می توانند به صورت رایگان یا بسیار پایین تر از سایر کشور ها تحصیل کنند.

در چه صورتی تحصیل در فنلاند کاملا رایگان است؟

تمام برنامه های تحصیلی موجود در تمامی مقاطع تحصیلی اگر به دو زبان سوئدی و فنلاندی ارائه شوند ، کاملا رایگان خواهند بود.

نمره ایلتس مورد نیاز برای تحصیل در فنلاند چند است؟

برای پذیرش در اکثر دانشگاه های فنلاند نمره آیلتس 6.0 یا 6.5 یا نمره TOEFL iBT 79 تا 92 لازم است.

هزینه تحصیل مهندسی در فنلاند چقدر است ؟

هزینه تحصیل در رشته های مهندسی برای دانشجویان بومی و شهروندان اتحادیه اروپا رایگان است ، اما دانشجویان بین المللی ملزم به پرداخت شهریه هستند که حدود 9700 یورو برای هر سال تحصیلی می باشد.

می خواهم انواع بورسیه های تحصیلی در فنلاند را بدانم.

کمک هزینه بورسیه تحصیلی به سه دسته تقسیم می شود ؛ مورد اول شهریه کامل را پوشش می دهد و علاوه بر آن 10000 یورو کمک هزینه تحصیل می کند ، کمک هزینه دوم فقط هزینه تحصیل را پوشش می دهد ، مورد سوم 10.000 یورو کمک هزینه تحصیلی ارائه می دهد اما معافیت شهریه را ارائه نمی دهد.

کار دانشجویی در فنلاند چگونه و چند ساعت در هفته است؟

طبق قوانین کشور فنلاند دانشجویان خارجی دوره لیسانس به مدت ۱۰ ساعت ، فوق لیسانس ۲۰ ساعت و دکترا به صورت آزاد ۲۵ ساعت اجازه کار خواهند داشت.

هزینه زندگی در فنلاند چقدر است ؟

هزینه زندگی ماهانه در فنلاند حدود ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو به بالا می باشد.

هزینه تحصیل در فنلاند چه میزان است؟

در حال حاضر هزینه های تحصیل در فنلاند بسته به رشته ی تحصیلی سالانه تقریبا بین ۴۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ متغیر است.

در مقاله فوق مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، تحصیل در فنلاند را بررسی کرده و جدید ترین اطلاعات در زمینه های مرتبط با مهاجرت تحصیلی به این کشور را ارائه کردند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در دو شهر تهران و شیراز تماس حاصل نمایید ؛ همچنین برای مقایسه بهتر کشورها ، مقالات دیگر سایت را مطالعه نمایید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل در کانادا  است ، کانادا بورسیه های جذابی دارد و اعتبار دانشگاه های آن در جهان کم نظیر است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *