تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لوکزامبورگ

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لوکزامبورگ

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لوکزامبورگ یک برنامه ۶ ساله است ، دانشجویان در گذشته می توانستند فقط سال اول را در دانشگاه لوکزامبورگ که تنها دانشگاه پزشکی این کشور است ، تحصیل کنند و پس از گذراندن سال اول کارشناسی پزشکی در لوکزامبورگ ، دانشجو برای ادامه تحصیل پزشکی به خارج از کشور در دانشگاه هایی که دانشگاه لوکزامبورگ در آلمان و فرانسه با آنها توافق داشت ، اقدام می کرد.

اما اکنون دانشگاه لوکزامبورگ دارای برنامه لیسانس پزشکی به مدت سه سال است و دانشجو می تواند لیسانس خود را در دانشگاه لوکزامبورگ بگذراند ، البته باز هم امکان ادامه تحصیل در کشور های آلمان و فرانسه نیز وجود دارد.

دانشگاه لوکزامبورگ برخی از برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا را برای فارغ التحصیلان پزشکی ارائه می دهد ، اگرچه گزینه های زیادی برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی پزشکی و دندانپزشکی در این کشور وجود ندارد.

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی جزییات تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لوکزامبورگ خواهیم پرداخت ، پیشتر نیز در خصوص تحصیل در این کشور مقاله جامعی ارائه شده که خواندن آن کمک شایانی به علاقه مندان خواهد کرد ؛ مقاله تحصیل در لوکزامبورگ را بخوانید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لوکزامبورگ

دوره های پریمدیکال در لوکزامبورگ

برای تحصیل پزشکی در دانشگاه لوکزامبورگ ، شرکت در هیچ دوره پریمدیکالی نیاز نیست و عملا این دانشگاه هیچ دوره پریمدیکال برای متقاضیان تحصیل پزشکی خود برگزار نمی کند.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لوکزامبورگ

هر ساله ، دانشگاه لوکزامبورگ حداکثر ۱۲۵ دانشجوی پزشکی را در دانشگاه خود پذیرش می کند ، سال اول عمدتا شامل دوره های نظری ( آناتومی ، زیست شناسی ، شیمی ، هیستولوژی و غیره ) و کارهای عملی ( زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک ) است.

به طور کلی دانش آموزان دبیرستانی است که امتحانات نهایی متوسطه خود را با موفقیت به اتمام رسانده اند ، داوطلبان ایده آل برای تحصیل پزشکی در دانشگاه لوکزامبورگ هستند.

لطفا توجه داشته باشید در دانشگاه لوکزامبورگ هیچ سندی غیر از گواهینامه های فارغ التحصیلی و کارنامه دبیرستان برای انتخاب در نظر گرفته نمی شود ( هیچ درس خصوصی یا آموزش خصوصی در نظر گرفته نمی شود ).

دیپلم دبیرستان متقاضیان تحصیل پزشکی در دانشگاه لوکزامبورک باید توسط وزارت آموزش ملی لوکزامبورگ معادل سازی شود.

زمان درخواست تحصیل پزشکی در دانشگاه لوکزامبورگ برای سال تحصیلی ۲۰۲۱ – ۲۰۲۲ به شرح زیر می باشد :

 • درخواست آنلاین : از سه شنبه ، ۱۳ آوریل ۲۰۲۱ تا سه شنبه ، ۱۳ ژوئیه ۲۰۲۱
 • آخرین مهلت برای ارسال درخواست : دوشنبه ، ۱۹ ژوئیه ۲۰۲۱
 • مهلت پرداخت : سه شنبه ، ۰۷ سپتامبر ۲۰۲۱

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی لوکزامبورگ

همانطور که گفته شد دانشجویان خارجی باید معادل مدارک تحصیلی خود را برای تحصیل پزشکی در دانشگاه لوکزامبورگ ارائه دهند و متقاضیانی که پیش نیازهای دریافت مدرک معادل وزارت آموزش را برآورده نمی کنند ، باید در یک آزمون ورودی که توسط دانشگاه لوکزامبورگ برگزار می شود ، شرکت کنند.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی لوکزامبورگ

پس از درخواست ، از متقاضی خواسته می شود تا در آزمون ورودی که در تاریخ مشخص شده ای که به اطلاع داوطلب می رسد ، شرکت کند.

این آزمون ورودی شامل مقاله ای با موضوع دانش عمومی در ۲ زبان آموزشی انتخاب شده و تست ریاضی است.

متقاضیان تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ باید توجه داشته باشند که قبولی در این آزمون صرفا تضمینی برای پذیرش نیست ، در واقع درخواست ها منوط به روش انتخابی هستند که توسط کمیته ارزیابی دانشگاه انجام می شود.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لوکزامبورگ

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه لوکزامبورگ ۴۰۰ یورو در هر ترم می باشد.

هزینه زندگی دانشجویان بین المللی در لوکزامبورگ در مقایسه با کشور های فرانسه و آلمان بسیار مقرون به صرفه است و ماهانه به طور متوسط بین ۸۰۰ تا ۱۰۸۰ یورو است و البته این مقدار برآوردی است که به دلیل عادت و سبک زندگی دانشجویی ممکن است افزایش یا کاهش یابد.

البته دانشجویان می توانند در طول هفته در لوکزامبورگ به عنوان دانشجوی تمام وقت کار کنند که البته نباید از ۴۰ ساعت در هفته بیشتر شود و از این طریق نیز ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو بسته به نوع کار در ماه درآمد داشته باشند.

بهترین دانشگاه های پزشکی لوکزامبورگ

همانطور که گفته شد دانشگاه لوکزامبورگ تنها دانشگاهی است که تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ را ارائه می دهد و یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی بین المللی ، چند زبانه و میان رشته ای است که در پردیس بلوال و در شهر لوکزامبورگ واقع شده است.

بهترین دانشگاه های پزشکی لوکزامبورگ

این دانشگاه در سال ۲۰۰۳ تاسیس شد و در میان بهترین دانشگاه های جوان جهان شهرت بالایی دارد و البته در رشته پزشکی خود در رتبه بندی تایمز در یال ۲۰۲۱ دارای رتبه ۳۰۱ – ۴۰۰ در سطح جهان است.

این دانشگاه با داشتن ۶۲۰۰ دانشجو از ۱۲۰ کشور جهان و ۲۵۰ دانشگاه دیگر از سراسر جهان ، یک تجربه یادگیری بین المللی را ارائه می دهد و علاوه بر این ، کلیه دانشجویان مقطع کارشناسی مجبور به گذراندن یک ترم اجباری در خارج از کشور هستند ، که این خود تجربه عالی برای دانشجو به همراه دارد.

همچنین این دانشگاه با نزدیک به ۹۰ دانشگاه شریک در سراسر جهان همکاری می کند.

این دانشگاه به عنوان یک نیروی محرکه در سیستم تحقیق و نوآوری ملی ، به منظور حمایت از ایجاد یک جامعه دانش بنیان ، از فعالیت های کارآفرینی نیز به شدت پشتیبانی می کند و ارتباط تنگاتنگی با صنعت لوکزامبورگ و جامعه چند فرهنگی کشور دارد.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در لوکزامبورگ

در کل دانشگاه لوکزامبورگ شرایط سنی خاصی برای داوطلبان تحصیل پزشکی مشخص نکرده است و متقاضیان باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه لوکزامبورگ به زبان های فرانسوی ، آلمانی و انگلیسی (۱۰ % ) است ، بنابراین متقاضی باید ۱۰ سال را به تحصیل در لوکزامبورگ گذرانده باشد یا گواهی C1 فرانسه ( برای دانشجویان آلمانی زبان ) ، گواهی C1 آلمان ( برای دانشجویان فرانسه زبان ) یا هر دو گواهینامه ( دانشجویان دیگر کشور ها ) داشته باشد ، پرونده در صورت عدم احراز شرایط در هیچ یک از این موارد توسط دانشگاه مورد بررسی قرار نمی گیرد.

بنابراین اثبات مهارت زبان باید به یکی از روشهای زیر ارائه شود :

 • گواهینامه و یا دیپلم تحصیلات متوسطه و یا مدرک دانشگاهی که زبان تدریس آن با یکی از زبانهای برنامه تحصیلی انتخاب شده در دانشگاه لوکزامبورگ مطابقت دارد ، در این حالت گواهی زبان لازم نیست.
 • یک گواهینامه آزمون بین المللی با سطح B2 حداکثر سه ساله ، مانند TOEFL ، TOEIC یا IELTS برای انگلیسی ، DELF یا DALF برای فرانسوی و GOETHE Zertifikat یا TestDaF برای آلمانی.

بورسیه رشته های پزشکی لوکزامبورگ

دولت لوکزامبورگ از طریق CEDEIS به دانشجویان ثبت نام شده در برنامه های موسسات لوکزامبورگ تحت گروه های زیر بورسیه می دهد :

بورسیه رشته های پزشکی لوکزامبورگ
 • شهروندان لوکزامبورگ یا بستگان یک شهروند و مقیم لوکزامبورگ
 • شهروندان اتحادیه اروپا یا EEA مقیم لوکزامبورگ
 • شهروندان غیر اتحادیه اروپا با اقامت بیش از ۵ سال در لوکزامبورگ
 • شهروندان غیر اتحادیه اروپا با مدرک دبیرستان از لوکزامبورگ

این بورسیه تحصیلی تقریبا ۱۳۰۰۰ یورو برای هر سال تحصیل به متقاضیان موفق ارائه می کند و سایر هزینه های تحصیلی مانند هزینه ثبت نام نیز در این بورسیه تحصیلی ارائه می شود.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ

به طور کلی ، آموزش عالی در این کشور از کیفیت عالی برخوردار است و دانشگاه لوکزامبورگ فرصت خوبی برای تحصیل دارد و با در نظر داشتن این موضوع ، می توانیم به طور قطعی بیان کنیم که محیط اجتماعی و فرهنگی لوکزامبورگ نه تنها برای دانشجویان خارجی جدید مطلوب است بلکه یادگیری را نیز تسهیل می کند.

بنابراین ، دانشگاهی که یادگیری را به اندازه کافی برای دانشجویان خارجی آسان کند ، دلیل قاطعی برای شماست که در سال ۲۰۲۲ تحصیل در لوکزامبورگ را در نظر بگیرید.

این واقعیت که در لوکزامبورگ عمدتا خارجی ها زندگی می کنند ، جامعه ای چند فرهنگی را ایجاد کرده که دانشجویان بین المللی سازگاری بیشتری با آن دارند.

این واقعیت که اساتید دانشگاه حقوق بالایی دریافت می کنند شاهدی است برای تأیید استانداردهای بالای آموزش عالی در کشور لوگزامبورگ که خود از مزیت های تحصیل در این کشور به حساب می آید.

از آنجا که لوکزامبورگ در مرکز همکاری های بین المللی در سراسر اتحادیه اروپا قرار دارد ، امنیت دانشجویان بین المللی که تحصیلات عالی را در این کشور دنبال می کنند ، تضمین می شود ، اگر نمی دانید امن ترین کشور های جهان برای تحصیل کدام کشور های هستند ، مقاله تحصیل در خارج از کشور را بخوانید ، بهترین رشته ها و دانشگاه های جهان را در آن مقاله به شما معرفی کرده ایم.

معایب تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ

ویژگی سه زبانه تحصیل پزشکی در دانشگاه لوکزامبورگ ، تحصیل در این دانشگاه را دشوار ساخته است و دانشجویان بین المللی نمی توانند تحصیل پزشکی را به زبان انگلیسی بگذرانند.

از دیگر معایب تحصیل در لوکزامبورگ محدودیت های تحصیل در رشته مورد علاقه داوطلبان می باشد و باید گفت که در کشور لوکزامبورگ امکان تحصیل دندانپزشکی وجود ندارد.

مدارک پذیرش رشته های پزشکی در لوکزامبورگ

مدارک پذیرش رشته های پزشکی در لوکزامبورگ در زیر به صورت لیست بیان گردیده است :

مدارک پذیرش رشته های پزشکی در لوکزامبورگ
 • ترجمه و اصل مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات و ترجمه رسمی با مهر وزات خارجه
 • سند معادل مدارک تحصیلی لوکزامبورگ
 • مدرک زبان آلمانی و فرانسوی در سطح مورد نیاز دانشگاه
 • گذرنامه با داشتن اعتبار کافی
 • داشتن معدل مورد قبول دانشگاه
 • فرم تکمیل شده پذیرش

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در لوکزامبورگ

در سال تحصیلی ۲۰۲۱ – ۲۰۲۲ دانشگاه پزشکی لوگزامبورگ مورد تایید وزارت بهداشت در ایران نمی باشد و با توجه به اینکه این لیست در هر سال تحصیلی به روز می شود برای دریافت لیست به روز لطفا با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی در ارتباط باشید.

تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ به زبان انگلیسی

تحصیل پزشکی در دانشگاه لوکزامبورگ به طور همزمان به زبان فرانسه ، آلمانی و انگلیسی انجام می شود ، و همانطور که گفته شد گواهینامه های C1 در دو زبان مورد نیاز است و امکان تحصیل پزشکی کاملا به زبان انگلیسی در دانشگاه لوکزامبورگ وجود ندارد.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی در لوکزامبورگ

با تحصیل رشته های پزشکی در لوکزامبورگ آشنا شدید ، مشاوران در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) آماده ارائه خدمات رایگان مشاوره ای هستند ، یکی از راه های دریافت مشاوره رایگان ثبت سوال در بخش دیدگاه است ، این بخش را در پایین همین صفحه خواهید یافت.

هزنه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لوکزامبورگ چقدر است؟

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه لوکزامبورگ 400 یورو در هر ترم می باشد.

آیا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لوکزامبورگ در مقطع دکترا ارائه می شود؟

خیر ، دانشگاه لوکزامبورگ دارای برنامه لیسانس پزشکی به مدت سه سال است و دانشجو می تواند لیسانس خود را در دانشگاه لوکزامبورگ بگذراند ، البته امکان ادامه تحصیل در کشور های آلمان و فرانسه نیز وجود دارد.

دوره های پریمدیکال در لوکزامبورگ چگونه است؟

برای تحصیل پزشکی در دانشگاه لوکزامبورگ ، شرکت در هیچ دوره پریمدیکالی نیاز نیست و عملا این دانشگاه هیچ دوره پریمدیکال برای متقاضیان تحصیل پزشکی خود برگزار نمی کند.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی لوکزامبورگ چگونه است؟

دانشجویان خارجی باید معادل مدارک تحصیلی خود را برای تحصیل پزشکی در دانشگاه لوکزامبورگ ارائه دهند و متقاضیانی که پیش نیازهای دریافت مدرک معادل وزارت آموزش را برآورده نمی کنند ، باید در یک آزمون ورودی که توسط دانشگاه لوکزامبورگ برگزار می شود ، شرکت کنند. این آزمون ورودی شامل مقاله ای با موضوع دانش عمومی در 2 زبان آموزشی انتخاب شده و تست ریاضی است.

هزینه زندگی دانشجویی در لوکزامبورگ چقدر است و آیا امکان کار دانشجویی وجوددارد؟

هزینه زندگی دانشجویان بین المللی در لوکزامبورگ ماهانه به طور متوسط بین 800 تا 1080 یورو است ، دانشجویان می توانند در طول هفته در لوکزامبورگ به عنوان دانشجوی تمام وقت کار کنند که البته نباید از 40 ساعت در هفته بیشتر شود و از این طریق نیز 300 تا 500 یورو بسته به نوع کار در ماه درآمد داشته باشند.

آیا دانشگاه پزشکی لوکزامبورگ در جهان معتبر است؟

این دانشگاه در میان بهترین دانشگاه های جوان جهان شهرت بالایی دارد و البته در رشته پزشکی خود در رتبه بندی تایمز در یال 2021 دارای رتبه 301 – 400 در سطح جهان است اما مورد تایید .زارت بهداشت ایران نیست.

در این نوشتار با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لوکزامبورگ آشنا شدید ، چنانچه نیاز به دریافت مشاوره دارید همکاران ما در دفاتر فعال موسسه مهاجرتی رجبی در خدمت شما خواهند بود ، ضمناً اگر قصد تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در اروپا را دارید ، مشاوران ما کشور هایی همچون مجارستان ، لیتوانی و ترکیه را پیشنهاد می دهند ، در همین راستا مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان را مطالعه کنید ، دانشگاه های مجارستان مورد تایید وزارت بهداشت ایران بوده و دارای هزینه های مقرون به صرفه در مقایسه با دانشگاه های دیگر کشورهای جهان هستند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *