بلغارستان

تحصیل رشته داروسازی در بلغارستان

تحصیل رشته داروسازی در بلغارستان

تحصیل رشته داروسازی در بلغارستان می تواند انتخاب جذابی برای شما باشد چراکه می توانید به زبان انگلیسی در این کشور تحصیل کنید.

در ادامه مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، جزئیات بیشتری را در مورد داروسازی به زبان انگلیسی در برخی از بهترین دانشگاه های بلغارستان ، هزینه های تحصیل ، شرایط ورود و همچنین هزینه های زندگی در بلغارستان به اشتراک گذاشته اند و اگر تصمیم به تحصیل داروسازی در بلغارستان دارید ، اطلاعات زیر برای شما مفید خواهد بود و به شما کمک می کنند تا تصمیم درستی بگیرید ، ضمناً برای افزایش سطح آگاهی و دانستن شرایط کلی تحصیل در این کشور ، مقاله تحصیل در بلغارستان را حتما مرور کنید.

در بلغارستان تحصیل داروسازی به صورت پیوسته انجام می شود و ۵ سال ( ۱۰ ترم ) طول می کشد یعنی فارغ التحصیلان مدرک کارشناسی ارشد دریافت می کنند.

در ترم ۹ ، بسیاری از علوم پایه دارویی و تخصصی مورد مطالعه قرار می گیرند و بخش مهمی از فرآیند آموزشی حداقل دو روش آموزش و همچنین حداقل یک روش آموزش و تولید در شرایط آزمایشگاهی است.

قبل از فارغ التحصیلی ، داروسازان آینده باید ۶ ماه تجربه کارشناسی را بگذرانند و این فرایند توسط مربی دانشگاه نظارت می شود و دانشجویان سپس گزارشاتی را درباره تجربه به دست آمده ارائه می دهند.

تحصیل رشته داروسازی در بلغارستان

برنامه تحصیل داروسازی در بلغارستان

آموزش دانشجویان داروسازی در سه مرحله سازمان یافته است ، مرحله اول با هدف ارائه آموزش های اساسی برای داروسازان آینده است ، در مرحله دوم ، رشته های دارویی خاص برای کسب دانش و مهارت برای انجام حرفه دارویی مورد مطالعه قرار می گیرند و در مرحله سوم دوره کارآموزی است که در داروخانه ها برگزار می شود.

فارغ التحصیلی دانشجویان داروسازی پس از موفقیت در آزمون های دولتی در موضوعات زیر انجام می شود:

 • دوز فناوری و زیست دارو
 • فارماکوگنوزی ، داروشناسی و سم شناسی
 • شیمی دارویی و تجزیه و تحلیل دارویی
 • قانون داروسازی اجتماعی

آز آنجا که شرایط پذیرش و ددلاین دانشگاه های داروسازی بلغارستان و زمان برگزاری آزمون ها متفاوت است در ادامه شرایط پذیرش هر یک از دانشگاه های برتر داروسازی بلغارستان را به صورت جداگانه بیان نموده ایم.

لازم به ذکر است که در هیچ یک از دانشکده های داروسازی بلغارستان برای تحصیل شرطی برای سن متقاضی در نظر گرفته نشده است و دانشجویان هیچ مهدودیت سنی برای تحصیل داروسازی در بلغارستان ندارند.

تحصیل داروسازی به زبان انگلیسی در بلغارستان

در هر سه دانشگاه داروسازی در بلغارستان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد و هر سه دانشگاه یک سال دوره های زبان انگلیسی را برای متقاضیان برگزار می کنند تا دانشجویان برای آزمون داروسازی نیز آمادگی لازم را کسب کنند.

مزایای تحصیل داروسازی در بلغارستان

داروسازی یکی از معتبرترین تخصص ها در هر دانشگاهی است و با تحصیل داروسازی در بلغارستان ، این فرصت استثنایی را خواهید داشت که در موضوعات مختلف مانند فیزیولوژی ، بیوشیمی تا مفاهیم پیشرفته نوروفارماکولوژی دانش به روز کسب کنید ، زیرا دوره های عملی گرا توسط اساتیدی تدریس می شوند که در حال حاضر در این زمینه کار می کنند و از همه روش ها و موضوعات معاصر در حوزه دارویی حرفه ای آگاهی دارند و علاوه بر این ، در بلغارستان تعداد زیادی از شرکت های بزرگ دارویی وجود دارد که می توانید تجربه کار موثر در صنعت را بدست آورید.

مزایای تحصیل داروسازی در بلغارستان

علاوه بر این ، شما به عنوان دانشجوی داروسازی در بلغارستان یک مدرک جهانی معتبر دریافت خواهید کرد که موقعیت های شغلی عالی در بزرگترین کشورهای جهان را برایتان می گشاید و به شما این امکان را می دهد که به یک داروساز برجسته تبدیل شوید و حرفه خود را در بلغارستان یا در هر کشور دیگری توسعه دهید.

دلیل مهم دیگر برای رفتن و تحصیل در بلغارستان این واقعیت است که شما در یک دانشگاه معتبر خواهید بود که شهریه مقرون به صرفه ای دارد.

همه موارد ذکر شده در بالا ، همراه با کشور بزرگی که سالهای دانشگاه خود را در آن خواهید گذراند ، به شما امکان می دهد از بزرگترین زمان زندگی خود لذت ببرید ، در بلغارستان شما با دانشجویان دیگر از سایر کشور ها آشنا خواهید شد که مشتاق دیدار با مردم از سراسر جهان هستند و علاوه بر این ، شما تعادل زیادی بین این آموزش عالی ستودنی و زندگی اجتماعی فعال را تجربه خواهید کرد.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش داروسازی در بلغارستان

مدارک لازم برای درخواست و پذیرش از دانشگاه های داروسازی بلغارستان به شرح زیر می باشد:

مدارک لازم برای اخذ پذیرش داروسازی در بلغارستان
 1. فرم ثبت نام به انگلیسی و بلغاری ( بارگیری شده از وب سایت دانشگاه ها به بلغاری و انگلیسی )
 2. کپی قانونی دیپلم تحصیلات متوسطه با ترجمه معتبر به بلغاری ، شرط لازم در دیپلم تحصیلات متوسطه این است که داوطلبان مطابق با مصوبه مربوط به شرایط دولتی برای پذیرش دانشجو در دانشگاه های عالی جمهوری بلغارستان ، نمرات خوبی در زیست شناسی و شیمی را کسب کنند.
 3. سندی که توسط یک مرجع صالح صادر شده است ( از مدرسه متوسطه ای که تحصیلات متوسطه در آن انجام شده است ) ، که حق متقاضی را برای ادامه تحصیل در تمام مقاطع تحصیلی در دانشگاه های عالی کشور تأیید می کند وتحصیلات متوسطه در آن انجام شده است ، این سند باید قانونی و به بلغاری ترجمه شود و ترجمه آن باید رسمی شود.
 4. کپی یک سند معتبر برای اثبات تابعیت ( نه اقامت ).
 5. گواهی پزشکی صادر شده در عرض یک ماه قبل از تاریخ درخواست ، به بلغاری ترجمه شود و ترجمه آن باید تأیید شود.
 6. دو قطعه عکس با فرمت پاسپورتی که در فرم های ثبت نام چسبانده شود.
 7. اعلامیه با متن بلغاری و انگلیسی برای صحت اسناد ارسالی ، امضا شده توسط شخص متقاضی ( بارگیری شده از وب سایت دانشگاه ها.

در مواردی که متقاضی فرصت ارائه شخصا اسناد درخواست خود را برای آموزش در بلغارستان نداشته باشد ، وکالتنامه باید ارائه شود ، وکالت نامه نیز باید قانونی و با ترجمه معتبر به بلغاری باشد و اگر در قلمرو جمهوری بلغارستان صادر شود باید محضری شود.

دانشگاه های برتر داروسازی در بلغارستان

در بلغارستان می توانید در دانشگاه پزشکی “پروفسور دکتر پاراسکوف استویانوف” در وارنا ؛ دانشگاه پزشکی پلوودیو ؛ دانشگاه پزشکی صوفیا و دانشگاه ” St. Kliment Ohridski ” به تحصیل داروسازی بپردازید.

اما دو دانشگاه برتر برای تحصیل داروسازی در بلغارستان دانشگاه صوفیا و دانشگاه پلوودیو می باشند.Smart ContainerTitle Element

شرایط پذیرش دانشگاه داروسازی صوفیا

در دانشگاه داروسازی صوفیا ( MU-Sofia ) شهروندان خارجی مطابق با قانون آموزش عالی ( HEA ) و مصوبه مربوط به شرایط دولتی برای پذیرش دانشجو در موسسات آموزش عالی جمهوری بلغارستان ، در صورتی پذیرفته می شوند که پس از اتمام دوره متوسطه ، واجد شرایط برای تحصیل در دانشگاه های کشور خود باشند و نمره ای کمتر از ۴ در زیست شناسی و شیمی در دوره متوسطه نداشته باشند ، تاریخ ثبت نام و پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه صوفیا در سال ۲۰۲۱ – ۲۰۲۲ به شرح زیر است.

شرایط پذیرش دانشگاه داروسازی صوفیا
 • پذیرش اسناد : از ۱٫ ۶٫ ۲۰۲۱ تا ۳۰٫ ۹٫ ۲۰۲۱
 • آزمون رقابتی در زیست شناسی و شیمی به انگلیسی – ۹٫ ۱۰٫ ۲۰۲۱ فقط برای داوطلبانی که ویزای نوع D دریافت کرده اند و تا تاریخ ۷٫ ۱۰٫ ۲۰۲۱ وارد کشور شده اند و کسانی که پس از این تاریخ وارد می شوند ، در یک سال تحصیلات مقدماتی در گروه آموزش زبان دانشگاه پزشکی صوفیا به زبان انگلیسی یا به بلغاری طبق خواسته خود ثبت نام می کنند.
 • اعلام نتایج آزمون رقابتی – ۱۱٫ ۱۰٫ ۲۰۲۱

هزینه تحصیل دارروسازی در دانشگاه صوفیا

 • هزینه ارائه اسناد – ۷۰ BGN
 • کتابچه راهنمای خودآموزی در زیست شناسی و شیمی به زبان انگلیسی و بلغاری – ۳۰ BGN
 • هزینه آزمون رقابتی به زبان بلغاری / انگلیسی ۴۰۰ BGN
 • برای آموزش در پریمدیکالدر یک سال آمادگی به بلغاری – ۳،۷۰۰ یورو
 • برای آموزش در پریمدیکال در یک سال آمادگی به زبان انگلیسی – ۴۸۰۰ یورو
 • شهریه تحصیل داروسازی به زبان بلغاری – ۵۰۰۰ یورو در سال
 • شهریه تحصیل داروسازی به زبان انگلیسی – ۶۰۰۰ یورو در سال

شرایط پذیرش داروسازی در دانشگاه St. Kliment Ohridski

برای پذیرش داروسازی در این دانشگاه دانشجویان باید ابتدا در آزمون پذیرش کتبی شامل سه مولفه شیمی ، زیست شناسی و آزمون مهارت زبان انگلیسی شرکت نمایند ، این آزمون به زبان انگلیسی انجام می شود و مباحث شیمی و زیست شناسی شامل مطالبی است که در دوره متوسطه آموزش داده می شود و مهارت های زبان انگلیسی باید امکان برقراری ارتباط صحیح کتبی و گفتاری را با متقاضی در طول تحصیل فراهم کند.

شرایط پذیرش داروسازی در دانشگاه St. Kliment Ohridski

متقاضیان می توانند در این آزمون دوبار شرکت کنند و این دو تاریخ در ماه سپتامبر خواهد بود ، مدت زمان آزمون پذیرش ۴ ساعت است و فقط متقاضیانی که هر سه مولفه آزمون را پشت سر گذاشته اند واجد شرایط رتبه بندی می شوند و سه مولفه به شرط کسب درصد های زیر در نمره نهایی کمک می کنند : ۴۰٪ شیمی ، ۴۰٪ زیست شناسی ، ۲۰٪ انگلیسی.

متقاضیانی که در هر دو آزمون شرکت می کنند ، نمره بالاتر آن ها برای رتبه بندی در نظر گرفته می شود.

۳۰ نامزد اول از لیست رتبه بندی پذیرفته می شوند و نامزدهای باقیمانده در لیست انتظار قرار می گیرند و افرادی که در لیست انتظار هستند فقط در صورتی پذیرفته می شوند که فردی از داوطلبان با رتبه مورد نظر از پذیرش خودداری کند.

مهلت تعیین شده برای درخواست و ثبت نام داروسازی دانشگاه St. Kliment Ohridski صوفیا

ما توصیه می کنیم حداقل از شش ماه قبل درخواست را شروع کنید !

 • ۷ سپتامبر ۲۰۲۱ : مهلت درخواست برای امتحانات پذیرش
 • هزینه درخواست : ۹۰ BGN
 • 9 سپتامبر ۲۰۲۱ : اولین آزمون پذیرش کتبی ( شیمی ، زیست شناسی ، انگلیسی )
 • ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۱ : اعلام نتایج متقاضیان از اولین آزمون
 • ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۱ : دومین آزمون قبولی کتبی ( شیمی ، زیست شناسی ، انگلیسی )
 • ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۱ : اطلاع رسانی به متقاضیان از نتایج آزمون دوم.
 • ۲۷ – ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۱ : ثبت نام دانشجویان و پرداخت اولین قسط شهریه

هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه St. Kliment Ohridski صوفیا

 • دوره های آمادگی زبان : ۳۵۰۰ یورو
 • شهریه تحصیل داروسازی به زبان بلغاری : ۵۰۰۰ یورو در سال
 • شهریه تحصیل داروسازی به زبان انگلیسی : ۵۰۰۰ یورو در سال
 • هزینه خوابگاه : ۵۰ – ۷۰ BGN در ماه

شرایط تحصیل داروسازی در دانشگاه پلوودیو

برای پذیرش داروسازی در دانشگاه پلوودیو نمره متوسط زیست شناسی و شیمی در دیپلم تحصیلات متوسطه نباید کمتر از ۶۲٪ برای کشوری باشد که تحصیلات متوسطه در آن به پایان رسیده است و متقاضیانی که دارای نمره زیست شناسی و یا شیمی کمتر از حداقل نمره در نظر گرفته شده هستند نمی توانند برای پذیرش اقدام کنند.

شرایط تحصیل داروسازی در دانشگاه پلوودیو

در صورتی که دانشجویان پذیرفته شده به دلیل تأخیر در ویزا در مدت زمان مشخص ثبت نام نکرده باشند ، اگر تا آن زمان ویزای E دریافت کرده باشند ، می توانند تا ۲۹ اکتبر ۲۰۲۱ در دوره مقدماتی انگلیسی و یا بلغاری ثبت نام کنند و در این صورت در سال آینده آنها باید به آزمون جدید داوطلبان بپیوندند و دوباره در آزمون های ورودی شرکت کنند.

مهلت تعیین شده برای درخواست و ثبت نام داروسازی دانشگاه پلوودیو

زمان برگزاری آزمون های زیست شناسی و شیمی و پذیرش دانشجویان داروسازی در دانشگاه پلوودیو به شرح زیر است:

ثبت نام در آزمون های ورودی آنلاین :

 • تا ۱۴ آوریل ۲۰۲۱ – برای امتحان ۲۲ آوریل ۲۰۲۱ ( انگلیسی )
 • تا ۱۱ مه ۲۰۲۱ – برای امتحان ۱۹ مه ۲۰۲۱ ( انگلیسی )
 • تا ۱۶ ژوئن ۲۰۲۱ – برای امتحان در ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱ ( انگلیسی و بلغاری )
 • تا ۷ ژوئیه ۲۰۲۱ – برای امتحان در ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۱ ( انگلیسی )
 • تا ۲۳ آگوست ۲۰۲۱ – برای امتحان ۳۱ آگوست ۲۰۲۱ ( انگلیسی و بلغاری )
 • تا ۳۱ آگوست ۲۰۲۱ – برای امتحان در ۸ سپتامبر ۲۰۲۱ ( انگلیسی)

ارائه مدارک :

 • ۱ مارس الی ۱۶ ژوئیه ۲۰۲۱ – برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا و EEA

آزمون های ورودی آنلاین در زیست شناسی و شیمی :

 • ۲۲ آوریل ۲۰۲۱ – به انگلیسی
 • ۱۹ مه ۲۰۲۱ – به انگلیسی
 • ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱ – به انگلیسی و بلغاری
 • ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۱ – به انگلیسی
 • ۳۱ آگوست ۲۰۲۱ – به انگلیسی و بلغاری
 • ۸ سپتامبر ۲۰۲۱ – به انگلیسی

ثبت نام دانشجویان پذیرفته شده در دانشکده داروسازی :

 • ۰۹ – ۱۳ سپتامبر ۲۰۲۱ برای تدریس به زبان بلغاری
 • ۱۵ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۱ برای تدریس به زبان انگلیسی

آغاز سال تحصیلی برای دانشجویان سال اول

 • ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۱ – تحصیل به زبان بلغاری
 • ۱ اکتبر ۲۰۲۱ تحصیل به زبان انگلیسی

ثبت نام داوطلبان پذیرفته نشده و دانشجویان ثبت نام شده در یک دوره مقدماتی به زبان انگلیسی :

 • ۲۹ اکتبر ۲۰۲۱

هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه پلوودیو

 • هزینه آزمون : ۲۰۰ یورو
 • هزینه ارسال مدارک : ۲۵ یورو ( غیر قابل استرداد )
 • هزینه تحصیل داروسازی به زبان انگلیسی : ۶۰۰۰ یورو در سال
 • هزینه تحصیل داروسازی به زبان بلغاری : ۶۰۰۰ یورو در سال

Smart ContainerTitle Element

دانشگاه های داروسازی بلغارستان مورد تائید وزارت بهداشت ۲۰۲۰-۲۰۲۱

در سال تحصیلی ۲۰۲۱ – ۲۰۲۲ هیچ یک از دانشگاه های بلغارستان مورد تائید وزارت بهداشت ایران نمی باشند.

سوالات پر تکرار تحصیل داروسازی در بلغارستان

در ادامه چند پرسش و پاسخ پر تکرار را با هم مرور می کنیم ، خوب است بدانید برای ثبت سوال می توانید به پایین همین صفحه رفته و از بخش دیدگاه پرسش خود را مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخ خود را از کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) دریافت نمایید.

تحصیل رشته داروسازی در بلغارستان چقدر طول می کشد؟

در بلغارستان تحصیل داروسازی به صورت پیوسته انجام می شود و 5 سال ( 10 ترم ) طول می کشد یعنی فارغ التحصیلان مدرک کارشناسی ارشد دریافت می کنند.

دانشگاه هایی که برای تحصیل رشته داروسازی در بلغارستان می توانم انتخاب کنم ، کدام دانشگاه ها هستند؟

در بلغارستان می توانید در دانشگاه پزشکی پروفسور دکتر پاراسکوف استویانوف در وارنا ؛ دانشگاه پزشکی پلوودیو ؛ دانشگاه پزشکی صوفیا و دانشگاه St. Kliment Ohridski به تحصیل داروسازی بپردازید.

هزینه های تحصیل رشته داروسازی در بلغارستان چقدر است؟

دوره های آمادگی زبان : 3500 یورو شهریه تحصیل داروسازی به زبان بلغاری : 5000 یورو در سال شهریه تحصیل داروسازی به زبان انگلیسی : 5000 یورو در سال هزینه خوابگاه : 50 – 70 BGN در ماه

آیا دانشگاه های بلغارستان مورد تایید وزارت علوم ایران هستند؟

در سال تحصیلی 2021 – 2022 هیچ یک از دانشگاه های بلغارستان مورد تائید وزارت بهداشت ایران نمی باشند.

بهترین دانشگاه های بلغارستان برای داروسازی کدامند؟

دو دانشگاه برتر برای تحصیل داروسازی در بلغارستان دانشگاه صوفیا و دانشگاه پلوودیو می باشند.

در نهایت چنانچه قصد تحصیل رشته داروسازی در بلغارستان را دارید ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز با ارائه خدمات خود در خصوص اخذ پذیرش تحصیلی از برترین دانشگاه های داروسازی بلغارستان و ارائه راهنمایی در خصوص مراحل و نکات مهم برای ویزای تحصیلی بلغارستان تجربه بدون دغدغه برای تحصیل در بلغاستان به شما خواهند بخشید ، همچنین شما می توانید برای تحصیل در دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت علوم ایران باشند ، کشورهای دیگر را نیز بررسی کنید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل رشته داروسازی در چک است.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *