تحصیل رشته داروسازی در چین

تحصیل رشته داروسازی در چین

تحصیل رشته داروسازی در چین برای کسانی که به تحصیل این رشته در کشورهای آسیایی علاقه مندند و می خواهند از بورسیه های تحصیلی و تاییدیه وزارت بهداشت و علوم ایران بهره ببرند توصیه می شود.

کشور چین همانند سایر برنامه های پیشرفته خود ، در زمینه تحصیل نیز برنامه های زیادی برای دانشجویان خارجی پیاده کرده است که باعث ترغیب دانشجویان بین المللی می شود.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) بنابر تقاضای بالای دانشجویان درباره اطلاعات تحصیل داروسازی در چین ، در این صفحه مقاله ای در این مورد ارائه و به جزییات شرایط تحصیل داروسازی در چین ، هزینه ها ، چارت درسی این رشته در دانشگاه ها ، بورسیه های تحصیلی ، مزیت ها و معایب تحصیلی این رشته پرداخته اند.

در عین حال که بر طب سنتی و علوم دارویی سنتی در چین بسیار ارزش گذاشته می شود هم اکنون تحقیقات داروسازی مدرن نیز در این کشور با سرعت بالایی در حال پیشرفت می باشد.

در مقاله تحصیل در چین به طور مفصل در خصوص چگونگی دریافت ویزای تحصیلی این کشور و اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر آن سخن گفته ایم ، بنابراین خوب است در کنار مقاله پیش رو مقاله تحصیل در چین را نیز مطالعه نمایید تا اطلاعات شما تکمیل شود.

مسیرهای آموزش داروسازی در چین

برای درک بهتر نحوه کار داروسازی در چین ، باید بدانید که ۲ مسیر مختلف برای آموزش داروسازی در چین وجود دارد: مدرک دارویی ، که نیاز به اتمام یک برنامه ۶ ساله دارد و مدرک فارماکولوژی ، که به یک برنامه ۴ ساله نیاز دارد ، هر دو نوع برنامه توسط دانشکده های پزشکی اجرا می شود.

امروزه داروسازی شامل خدمات بالینی ، ارائه اطلاعات دارویی و بررسی ، ترکیب و توزیع دارو است ، متخصص شدن در حرفه داروسازی به آموزش پایه ای و ساختاری نیاز دارد و در حال حاضر ، چین از بهترین مکان ها برای آموزش داروسازی محسوب می شود.

هدف از آموزش داروسازی در چین چیست؟

تحصیل رشته داروسازی در چین با هدف فراهم آوردن دانش و مهارتهای لازم برای ورود به حرفه شناسایی کلیه کارهای مرتبط با داروها اعم از ساخت تا بیمارستانها و فروشگاه های دارو است.

تاکنون بیش از ۵۰ کالج در ۱۹ استان از ۳۱ استان سرزمین اصلی چین برنامه داروسازی بالینی را ارائه می دهند ، از این تعداد بیش از ۱۷ مورد برنامه لیسانس داروسازی بالینی (BPharm) را ارائه داده اند كه بطور رسمی توسط وزارت امور داخله تأیید شده است.

کالج های دیگر با هدف ادامه جذب دانشجویان خارجی به زبان انگلیسی ، داروسازی بالینی را به عنوان بخشی از داروسازی یا درجه پزشکی ارائه می دهند ، همچنین ارائه دوره های کارآموزی در بیمارستان های معتبر و صنایع دارویی از دیگر فرصت های دانشجویان خارجی است که در رشته داروسازی در چین تحصیل می کنند.

تحصیل رشته داروسازی در چین

دوره های پریمدیکال برای چین

تحصیل رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی در خارج از کشور اغلب نیازمند گذراندن دوره پریمدیکال است ، تحصیل رشته داروسازی چین نیز از این قانون مستثنی نیست ، در زیر جزییات این قانون را از زبان مشاوران رجبی مطالعه می کنید.

دوره های پریمدیکال برای چین

دوره های پری مدیکال در چین

دوره های پری مدیکال روش اصلی ورود به برنامه MBBS دانشگاه های پزشکی چین برای دانشجویان بین المللی است ، دانشجویان شانس یادگیری موضوعات اساسی مورد نیاز برای دوره پزشکی بالینی را در این دوره های پری مدیکال خواهند داشت ، هم چنین دانشجویان وقت کافی برای اقامت در چین و درک محیط زندگی و یادگیری را بدست می آورند.

دروسی که در این دوره ارائه می شود ، شامل اصطلاحات پزشکی ، زیست شناسی ، شیمی و زبان چینی است ، برای برخی از دانشجویان ممکن است کلاس های انگلیسی نیز برگزار شود.

طول دوره پری مدیکال در چین ، ۱۶ هفته و ۳۰ ساعت کلاس در هر هفته است و هزینه این دوره ها ۱۷،۵۰۰ RMB برای هر ترم است ، دانشجویانی که در خوابگاه هستند باید برای اتاق های تک نفره ۱،۲۰۰ RMB و برا اتاق های دو نفره ۷۰۰ RMB در هر ماه پرداخت کنند.

بیمه پزشکی جامع برای دانشجویان پری مدیکال در چین ، فقط دانشجویان ثبت نام شده در این دوره ها برای یک ترم یا بالاتر ارائه می شود.

بهترین دانشگاه های داروسازی چین

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی طبق جدیدترین گزارش های سال ۲۰۲۱ ، برخی از کالج ها و مدارس مشهور پزشکی چین که برنامه های داروسازی را ارائه می دهند را معرفی و اطلاعاتی کلیدی از آنها را ارائه کرده اند؛

بهترین دانشگاه های داروسازی چین
 • دانشگاه داروسازی چین
 • دانشگاه پکن
 • دانشگاه جیانگ سو
 • دانشگاه یانگژو
 • دانشگاه تیانجین
 • دانشگاه نانكای
 • کالج پزشکی Changzhi
 • دانشگاه پزشکی لیائونینگ
 • دانشگاه Beihua
 • دانشگاه پزشکی هاربین

دانشگاه داروسازی چین (CPU)

دانشگاه داروسازی چین (CPU) ، در اصل دانشکده ملی داروسازی در سال ۱۹۳۶ تاسیس شد و یکی از بهترین دانشگاه های داروسازی در چین است که دارای زمینه های تخصصی گسترده ای است.

CPU اولین دانشکده داروسازی مستقل در چین و از اولین موسساتی است که از مراکز عالی کشور چین مجوز دانشجوی بین المللی را دریافت کرد.

از مدیران و اساتید مشهور دانشگاه CPU می توان به ژو ، ژیلونگ – معاون رئیس و مسئول پذیرش و مدیریت دانشجویان بین المللی – و ژانگ ، هونیوان – معاون بخش اداری پذیرش ، استفاده از بورس تحصیلی CSC و استاد کلاس های کارشناسی ارشد انگلیسی داروسازی و داروسازی بالینی اشاره کرد.

برنامه های تحصیلی داروسازی در دانشگاه داروسازی چین

دانشگاه CPU دارای برنامه های کارشناسی زیادی به زبان چینی و انگلیسی است که در زیر به برنامه های انگلیسی آن اشاره شده است:

 • داروسازی (کارشناسی داروسازی ، ۴ سال)
 • داروسازی بالینی (۵ سال)
 • شیمی دارویی (کارشناسی ارشد ۳ سال)
 • کارشناسی ارشد داروسازی
 • تجزیه و تحلیل دارویی (کارشناسی ارشد ۳ سال)
 • کارشناسی ارشد داروسازی بالینی
 • کارشناسی ارشد فارماکوکینتیک
 • کارشناسی ارشد فارماکوگنوزی
 • کارشناسی ارشد شیمی دارویی محصولات طبیعی
 • کارشناسی ارشد داروسازی دریایی
 • کارشناسی ارشد داروسازی میکروبیولوژیک و بیوشیمیایی
 • کارشناسی ارشد زیست شناسی
 • کارشناسی ارشد شیمی
 • کارشناسی ارشد مهندسی داروسازی
 • کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی

برنامه های دکترا ۴ ساله در دانشگاه داروسازی چین (CPU)

 • شیمی دارویی
 • داروسازی
 • تجزیه و تحلیل دارویی
 • داروسازی
 • فارماکوکینتیک
 • فارماکوگنوزی
 • شیمی دارویی محصولات طبیعی
 • داروسازی میکروبیولوژیک و بیوشیمیایی
 • مهندسی داروسازی

شرایط ورود به رشته داروسازی در دانشگاه CPU

 • متقاضیان باید از دبیرستان فارغ التحصیل شوند.
 • متقاضیان باید در شروع دوره حداقل ۱۸ سال سن داشته و از سلامت برخوردار باشند.
 • حداقل نیاز به زبان چینی: HSK4 به بالا (برای برنامه های آموزش چینی).
 • حداقل نیاز به زبان انگلیسی: آیلتس ۶٫۵ یا بالاتر یا IBT 90 یا بالاتر (برای برنامه های تحت آموزش انگلیسی).
 • سوابق غیر کیفری
 • صورت حساب مالی

متقاضیان تحصیلات تکمیلی برای کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب باید زیر ۳۵ و ۴۵ سال سن داشته باشند.

دانشگاه داروسازی پکن

دانشکده علوم دارویی دانشگاه پکن (SPS) در حال حاضر با ۶۱۵ دانشجوی دوره ۶ ساله (کارشناسی ارشد) برنامه های علوم دارویی را ارائه می دهد ، SPS دارای ۳ رشته اصلی ملی است ، یعنی شیمی دارویی ، فارماکوگنوزی و فارماکولوژی.

علوم دارویی با ارائه برنامه آموزش فوق دکترا و برنامه های دکتری “علوم دارویی” به عنوان یک رشته اصلی تأیید شده است ، تمام رشته های متوسطه می توانند دانشجوی دکتری ثبت نام کنند.

اکنون SPS دارای ۷ واحد اعطای مدرک کارشناسی ارشد / دکترا ، از جمله شیمی دارویی ، فارماکوگنوزی ، فارماکولوژی ، دارو ، تجزیه و تحلیل دارویی ، بیولوژی شیمی و داروسازی بالینی است که در مجموع ۲۱۵ دانشجوی دکترا ، ۳۶۵ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۴۶ آموزش ضمن خدمت ثبت نام می کنند.

اگرچه شرایط ورود به مقاطع تحصیلی داروسازی دانشگاه داروسازی پکن بسته به دوره متفاوت است ، اما شواهد مربوط به تجربه شخصی ، شغلی و آموزشی نیز ممکن است مورد توجه قرار گیرد.

از اساتید مشهور این دانشگاه می توان به Shi Luwen ، Shao Hong و Jiang Bin اشاره کرد.

اطلاعات تحصیل رشته داروسازی در چین در دانشگاه های دیگر نیز مشابه همین دو دانشگاه بزرگی است که شرایط تحصیلی آنها توضیح داده شد ، جهت کسب اطلاعات کامل و دقیق می توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید.

هزینه تحصیل داروسازی در چین

هزینه تحصیل رشته داروسازی در چین ، متفاوت است و هرچه رتبه بین المللی دانشگاه بهتر باشد هزینه تحصیل داروسازی در آن نیز گرانتر خواهد بود ، با این تفاسیر هزینه تحصیل داروسازی در چین از ۳،۳۰۰ دلار تا ۹،۹۰۰ دلار با توجه به دانشگاه متفاوت است.

هزینه تحصیل داروسازی در چین

هزینه های تحصیل در دانشگاه داروسازی چین ۲۵۰۰۰ RMB در سال بوده و هزینه خوابگاه برای هر دانش آموز به طور متوسط ۱۰،۸۰۰ یوان در سال است ، لازم به ذکر است که خوابگاه این دانشگاه در سال ۲۰۲۱ عنوان بهترین خوابگاه بیم المللی چین را به خود اختصاص داد.

هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه جیانگ سو ، ۲،۸۵۹ یورو در سال است و دانشکده داروسازی این دانشگاه از بهترین و قدیمی ترین دانشکده های داروسازی در چین است.

دانشکده داروسازی دانشگاه یانگژو ، به ازای هر سال تحصیل در این رشته از دانشجویان ۴،۸۵۰ یورو دریافت می کند.

دانشگاه تیانجین به ازای هر سال تحصیل در رشته داروسازی از دانشجویان ۲،۶۱۱ یورو کسب می کند .

دانشجویانی که مایل به تحصیل داروسازی در دانشگاه Huazhong هستند باید سالانه ۴،۵۱۵ یورو به عنوان شهریه به دانشگاه پرداخت کنند.

هزینه زندگی دانشجویان داروسازی در کلانشهر هایی مانند پکن و شانگهای ۴،۵۰۰ تا ۵،۰۰۰ یوان در هر ماه است و دانشجویان برای خرید کتاب ماهانه تقریبا ۶۰۰ یوان هزینه می کنند.

چارت درسی داروسازی در دانشگاه های چین

برنامه تحصیل رشته داروسازی در چین ترکیبی از مطالعه نظریه ها در مورد مسائل دارویی و آموزش فشرده در فن آوری های تحقیق است ، برنامه درسی داروسازی و کتابهای مورد استفاده دانشگاههای اروپا یا آمریکا تقریباً مشابه کتابهایی است که توسط دانشکده های داروسازی چین استفاده می شود.

بیشتر برنامه های داروسازی بالینی شامل ۴ تا ۵ سال تحصیل تمام وقت برای دوره لیسانس است ، برنامه ۴ ساله دارای یک تجربه ۶ ماهه برای کارآموزی در داروخانه است ، در حالی که برنامه ۵ ساله یک دوره ۱ ساله تجربه داروخانه ای دارد.

دانشجویان در این برنامه ۲ سال اول را صرف مطالعه دروس علوم پایه ، زیست شناسی و شیمی می کنند ، در ترم اول سال سوم تحصیل در دوره کارشناسی ، دانشجو باید مناطق مختلف تمرکز را انتخاب کند.

پس از فارغ التحصیلی ، دانش آموزان باید دوره های اصلی ، دوره های آزمایشگاهی ، مقاله و مقاله نویسی را گذرانده باشند.

کارشناسی داروسازی در چین

کارشناسی در داروسازی در دانشگاه های داروسازی چین اغلب یک برنامه چهار ساله دوره کارشناسی است که به زبان چینی یا انگلیسی تدریس می شود ، چارت درسی کارشناسی داروسازی در دانشگاه داروسازی چین به قرار زیر است:

ترم اول ؛ آزمایشگاه ، زبان چینی ، تربیت بدنی ، فرهنگ چینی ، ریاضیات پیشرفته ، فیزیک ، آزمایشگاه فیزیک و مبانی کاربرد کامپیوتر.

ترم دوم ؛ دوره های آموزشی زبان چینی ، تربیت بدنی ، شیمی معدنی ، آزمایشگاه شیمی معدنی ، فیزیک ، آزمایشگاه فیزیک و ریاضیات پیشرفته.

ترم سوم ؛ آزمایشگاه ، زبان چینی ، آمار ریاضی ، تشخیص پزشکی ، شیمی تحلیلیⅠ، شیمی تحلیلی / آزمایشگاه ، شیمی آلی ، شیمی آلی یا آزمایشگاه.

ترم چهارم ؛ دوره های آموزشی آزمایشگاه ، زبان چینی ، شیمی تحلیلیⅡو آزمایشگاه آن ، شیمی آلیⅡ و آزمایشگاه آن ، بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی و آزمایشگاه آن.

ترم پنجم ؛ دوره های آموزشی شیمی دارویی محصولات طبیعی و آزمایشگاه آن ، آناتومی و فیزیولوژی انسان ، صنعت داروسازی ، داروسازی / آزمایشگاه ، بازیابی ادبیات علوم دارویی ، قانون دارویی ، شناسایی TCP.

ترم ششم ؛ میکروب شناسی و آزمایشگاه ، شیمی دارویی و آزمایشگاه ، فارماکوگنوزی و آزمایشگاه ، داروشناسی و آزمایشگاه ، تجزیه و تحلیل دارویی و آزمایشگاه ، مقدمه ای بر پزشکی بالینی.

ترم هفتم ؛ فارماکوکینتیک ، آزمایشگاه ، سم شناسی مواد مخدر ، کارگاه GMP ، دارو درمانی ، آموزش داروسازی شبیه سازی شده.

ترم هشتم؛ آزمایشگاه و پایان نامه.

رشته های کارشناسی مرتبط با داروسازی در چین

برخی از برنامه های کارشناسی مرتبط با رشته داروسازی در چین نیز ندذیس می شود که عناوین آنها در زیر آورده شده است:

 • علوم دارویی در دانشگاه یانگژو
 • مهندسی داروخانه در دانشگاه علم و صنعت نانجینگ
 • علوم دارویی دریایی در دانشگاه نینگبو
 • داروسازی دانشگاه علم و صنعت Huazhong در ووهان ، چین
 • مهندسی داروسازی در دانشگاه فناوری شیمی شنیانگ ، چین
 • داروسازی دانشگاه جینان گوانگژو ، چین

بورسیه رشته داروسازی در چین

دانشجویان برای درخواست بورسیه تحصیل رشته داروسازی در چین باید از ژانویه تا آوریل هر سال برای واجد شرایط شدن بورسیه داروسازی ، اقدام کنند ، این بورسیه ها بر دو نوع ارائه می شوند نوع اول بورسیه های تحصیلی کامل یا CSC است و نوع دوم بورسیه های جزئی است و این بورسیه ها مطابق با نیاز و مقطع تحصیلی دانشجویان ارائه می شود.

بورسیه رشته داروسازی در چین

انواع بورسیه های داروسازی در چین

بورسیه Schwarzman Scholars برای همه ملیت هایی که مایل به تحصیل دارو سازی در چین هستند ، آزاد است و ارزش این بورسیه بخشی از بودجه تحصیلی است و دانشجویان برای درخواست این بورسیه تا ۱ آگوست هر سال وقت دارند ، از شرایط این بورسیه این است که متقاضی باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد و حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد.

بورسیه دانشگاه نرمال ژجیانگ ، دانشجوهای بین المللی برجسته را تحت پوشش قرار می دهد و ارزش این بورس تحصیلی بودجه جزئی ۹۰۰۰ تا ۳۴۰۰۰ RMB در سال است ، دانشجویان برای درخواست این بورسیه تا ۳۰ ژوئیه هر سال وقت دارند ، برای دریافت این بورسیه دانشجویان باید از سابقه تحصیلی خوبی برخوردار باشند و نباید هیچ سابقه کیفری ای داشته باشند ، قابل ذکر است که با دریافت این بورسیه ، دانشجویان نمی توانند بورسیه دیگری اخذ کنند.

بورس تحصیلی دانشگاه شاندونگ برای دانشجویان بین المللی سال اولی است این بورسیه تا ۱ ژوئن هر سال وقت درخواست دارد و ارزش این بورسیه ، جزئی است ، برای واجد شرایط شدن این بورسیه ، داوطلبان باید از نظر جسمی و روحی سالم باشند ، انتظار می رود متقاضیان قوانین و مقررات دولت چین را رعایت کنند ، از متقاضیان انتظار می رود که با کوشش ، نمرات خوب را بدست آورند تا واجد شرایط بورس تحصیلی دانشجوی اول سال SDU شوند.

زبان تحصیل داروسازی در چین

برای تحصیل در چین ، اولین چیزی که باید در ذهن داشته باشید ، تسلط به زبان چینی است اما برای تحصیل داروسازی شما می توانید بر اساس وضعیت خود زبان تحصیلی انگلیسی یا چینی را انتخاب کنید.

زبان تحصیل داروسازی در چین

موسسات آموزش عالی چین (HEIs) معمولا دوره های زبان چینی را برگزار می کنند ، زبان چینی با حدود ۶۰۰۰ سال سابقه ، باستانی ترین زبان کره زمین است

متقاضیانی که شرایط ورود به دانشگاه داروسازی چین را ندارند ، ممکن است بتوانند در یک دوره آموزش فشرده چینی در CPU-CLTC Center مرکز آموزش زبان چینی تحصیل کنند ، که کمک تخصصی به دانشجویان بین المللی برای بهبود زبان چینی خود برای تحصیل در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

آزمون های ورودی داروسازی در چین

دانش آموزان چینی برای ورود و تحصیل رشته داروسازی در چین ، باید در آزمون ورودی سراسری این کشور شرکت کنند ، که به آزمون گائوکائو مشهور است اما دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع کارشناسی داروسازی نیاز به شرکت این آزمون ورودی را ندارند ، اما جهت تحصیل داروسازی در هر یک از دانشکده ها یا دانشگاه ها در چین ، شرایط خاص خود (مانند آزمون خاص مربوط به دانشگاه) را برای گزینش دانشجو دارد.

دانشجویان بین المللی که تحصیل داروسازی در یکی از دانشگاه های چین را بر می گزینند ، باید الزامات دانشگاه برای پذیرش را ارائه دهند ، که مهم ترین این الزامات ، دارا بودن مدرک دیپلم است و سابقه تحصیلی خوب در ریز نمرات دروسی مانند فیزیک ، شیمی و زیست می تواند کمک به سزایی در قبولی دانشجویان داشته باشد.

نکته ای که خوب است در اینجا به شما بگوییم این است که داروسازی در اوکراین بدون آزمون ورودی و با ارائه هر نوع دیپلمی از ایران امکان پذیر است ، پس مقاله تحصیل رشته داروسازی در اوکراین را حتما مرور کنید.

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در چین

کشور چین جایگاه ۴۴ جهان را برای آموزش دارد و علاوه بر این ، چین در جایگاه ۴۹ برای انجام تجات آسان تر ، جایگاه ۲۷ برای اقتصاد و جایگاه ۵۰ را برای امنیت دارد.

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در چین

تحصیل و زندگی در چین ارزان تر از تحصیل و زندگی در کشورهای اروپایی ، ایالات متحده ، ژاپن ، کره جنوبی و حتی در بسیاری از کشورهای آفریقایی است.

غذا و محل اقامت در چین برای یک دانشجوی خارجی مقرون به صرفه است ، شهریه ارزان قیمت داروسازی در چین این امید را به اکثر جوانان از سراسر جهان می دهد که به آرزوی روزمره خود یعنی داروسازی برسند.

تقاضا برای داروسازان و ایجاد فرصت های عالی بورسیه

هنوز هم کمبود زیادی از داروسازان بالینی در چین وجود دارد ، سالانه حدود ۴۰،۶۰۰ دانشجوی خارجی بورسیه دولت چین را دریافت می کنند.

اکثر دانشگاه های چین بورس تحصیلی برای دانشجویان عالی خارجی در هر سطح ایجاد کرده اند ، به این معنی که شما می توانید به عنوان دانشجوی خودپرداخت شروع کنید و در اواسط تحصیلات خود بورس تحصیلی بگیرید.

زندگی در ترکیبی از یک جهان باستان و مدرن

چین شاید با داشتن تاریخچه ای غنی ، فرهنگ های غنی و یک سیستم آموزشی شناخته شده در سطح جهانی ، ثابت ترین پیشرفت بشر در سطح جهانی باشد ، کیفیت آموزش دانشگاه های چین ، به ویژه در زمینه پزشکی و داروسازی ، نسبتاً بالا است.

به تازگی ، بسیاری از دانش آموزان از مناطق مختلف جهان نیز به همین ترتیب چین را برای آموزش بالینی انتخاب می کنند ، یک سال پیش ، بیش از ۱۰ هزار دانشجو برای بررسی پزشکی و داروسازی به چین آمدند.

معایب تحصیل داروسازی در چین

در عین حال که دلایل معتبری برای تحصیل داروسازی در چین وجود دارد اما هنوز هم ، باید یادآور شویم که هر سکه دو روی دارد و به همین دلیل است که باید قبل از اقدام به تحصیل در چین این معایب را در نظر گرفت.

در زیر برخی از مضرات تحصیل داروسازی در چین آورده شده است:

مانع زبان ؛ در چین ، بسیاری از افراد زبان انگلیسی را نمی دانند که این امر کار دانشجویان بین المللی را بسیار چالش برانگیز می کند.

انبوهی از کالج ها وجود دارد که مربیان به زبان انگلیسی مسلط نیستند و این باعث ایجاد شکاف ارتباطی بین دانشجویان و معلمان می شود.

برای پزشکان و داروسازان در هر صورت ارتقا مهارت های زبان چینی تا سطح HSK-4 ضروری به نظر می رسد ، گاهی اوقات دانشجویان برای تعامل با مردم چین نیاز به کمک مترجم گوگل دارند.

چالش سازگاری با اقلیم چین

چین کشوری عظیم است و محیطی دارد که در سرتاسر کشور متفاوت است ، بخش عمده ای از ملت در اکثریت قریب به اتفاق سال سرد است ، به همین ترتیب ، احتمال بروز بیماری های جدی که به طور مکرر مبتلا می شوند ، وجود دارد که می تواند به شدت بر شیوه زندگی شما در چین تأثیر بگذارد.

خرج زندگی دانشجویان در چین

اکنون دانشجویانی که مایل به تحصیل در خارج از کشور خود هستند بسیار نگران هزینه های زندگی هستند که باعث اقامت آنها در آن کشور می شود.

بازار کار و درآمد داروسازی در چین

آموزش داروسازی چین در ابتدا به منظور آموزش پزشکان دارویی برای کار در صنعت یا تحقیق طراحی شده بود با این وجود ، در دو دهه گذشته ، داروسازانی کاملاً آموزش دیده و با دانش و مهارت بالینی برای تأمین تقاضای روزافزون برای مراقبت های پزشکی با کیفیت بالا ، فوراً مورد نیاز قرار گرفته اند.

هم اکنون دانشجویان داروسازی برای تحقیقات و شغل های دانشگاهی در شیمی دارویی ، تجزیه و تحلیل دارویی ، ارزیابی دارویی ، کاربرد دارویی منطقی بالینی ، تجویز دارویی ، تحقیق ، طراحی ، تولید و مدیریت داروی جدید آموزش می بینند.

نرخ درآمد ساعتی یک داروساز در چین به طور متوسط ۱۹۰ دلار در ساعت معادل تقریبا ۱۰۱۷۰۰۰ دلار در سال است ، در این رابطه مقاله کار در چین را بخوانید تا با مشاغل مورد نیاز و قوانین حاکم بر کار در این کشور آشنا شوید.

نیازمندی های داروسازان در چین

طبق آمار کمیسیون اداره داروسازی انجمن بیمارستان های چین ، سالانه بیش از ۲۴۰۰ داروساز بالینی جدید برای تأمین نیازهای وزارت بهداشت عمومی مورد نیاز است.

با این حال ، داروسازان چینی به تنهایی نمی توانند این خلا را پر کنند و بنابراین ، فارغ التحصیلان بین المللی از دانشگاه های چین در بسیاری از بیمارستان ها و صنایع چین مورد نیاز هستند.

میزان اشتغال فارغ التحصیلان داروسازی بالینی چه در چین و چه در خارج از کشور در بیشتر شهرهای چین به حدود ۹۹٫۵ درصد رسیده است.

درک کار داروسازان در چین

مدرک داروسازی ۶ ساله عملکرد داروساز را به تولید دارو محدود می کند ، در حالی که مدرک فارماکولوژی ۴ ساله فقط آموزش بالینی محدودی را ارائه می دهد ، در مقایسه با سیستم آموزش داروسازی ما ، هیچ یک از این راهها به داروسازان اجازه نمی دهد که نقش اساسی در تصمیم گیری بالینی داشته باشند.

با این حال ، در شهرهای غرب زده چین ، مانند شانگهای ، گرایش به افزایش مشارکت داروسازان در مراقبت از بیمار و افزایش آموزش بالینی آنها با ارسال آنها به کشورهای غربی وجود دارد که در آنجا با محیط های پیشرفته تری مواجه می شوند.

خوب است بدانید درآمد داروسازان در کانادا رقم چشمگیری است و ارزش تلاش و قدم گذاشتن در این مسیر را دارد بنابراین نگاهی به مقاله تحصیل رشته داروسازی در کانادا بیاندازید ، شاید مسیر شما تغییر کرد!

سوالات پر تکرار تحصیل رشته داروسازی در چین

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی تحصیل رشته داروسازی در چین پرداختند ، شما نیز می توانید شرایط سنی ، مالی و اهداف خود را برای ما در بخش دیدگاه بنویسید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند ؛ بخش دیدگاه در پایین همین صفحه قرار دارد.

هزینه تحصیل رشته داروسازی در چین چقدر است؟

هزینه تحصیل داروسازی در چین از 3،300 دلار تا 9،900 دلار با توجه به دانشگاه متفاوت است.

دوره پری میدکال برای تحصیل رشته داروسازی در چین به چه صورت است؟

طول دوره پری مدیکال در چین ، 16 هفته و 30 ساعت کلاس در هر هفته است و هزینه این دوره ها 17،500 RMB برای هر ترم است ، دانشجویانی که در خوابگاه هستند باید برای اتاق های تک نفره 1،200 RMB و برا اتاق های دو نفره 700 RMB در هر ماه پرداخت کنند.

از چه راه هایی می توانم در چین داروسازی بخوانم ؟

2 مسیر مختلف برای آموزش داروسازی در چین وجود دارد: مدرک دارویی ، که نیاز به اتمام یک برنامه 6 ساله دارد و مدرک فارماکولوژی ، که به یک برنامه 4 ساله نیاز دارد ، هر دو نوع برنامه توسط دانشکده های پزشکی اجرا می شود.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته داروسازی در چین کدام است؟

دانشگاه داروسازی چین (CPU) ، در اصل دانشکده ملی داروسازی در سال 1936 تاسیس شد و یکی از بهترین دانشگاه های داروسازی در چین است که دارای زمینه های تخصصی گسترده ای است.

آیا برای تحصیل رشته داروسازی در چین محدودیت سنی وجود دارد؟

متقاضیان تحصیلات تکمیلی برای کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب باید زیر 35 و 45 سال سن داشته باشند.

هزینه زندگی دانشجویی در چین چقدر است؟

هزینه زندگی دانشجویان داروسازی در کلانشهر هایی مانند پکن و شانگهای 4،500 تا 5،000 یوان در هر ماه است و دانشجویان برای خرید کتاب ماهانه تقریبا 600 یوان هزینه می کنند.

آزمون های ورودی داروسازی در چین را معرفی کنید.

دانش آموزان چینی برای ورود به دانشگاه های چین در هر رشته ای ، باید در آزمون ورودی سراسری این کشور شرکت کنند ، که به آزمون گائوکائو مشهور است اما دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع کارشناسی داروسازی نیاز به شرکت این آزمون ورودی را ندارند ، اما جهت تحصیل داروسازی در هر یک از دانشکده ها یا دانشگاه ها در چین ، شرایط خاص خود (مانند آزمون خاص مربوط به دانشگاه) را برای گزینش دانشجو دارد.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، با ارائه مقاله فوق تلاش کرده اند که اطلاعات مربوط به تحصیل رشته داروسازی در چین را با جزییات بیان کنند ، چنانچه هنوز مایل به کسب اطلاعات بیشتر هستید لطفا با مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید ، همچنین اگر می خواهید پس از تحصیل به ایران برگردید می توانید در دانشگاه های معتبر ترکیه هم درس بخوانید ،  با دیپلم ریاضی و تجربی و بدون محدودیت سنی می توانید در دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه هستند داروسازی بخوانید ؛ شاید حالا بخواهید مقاله تحصیل رشته داروسازی در ترکیه را مرور کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه