اسلواکی

دانشگاه پزشکی براتیسلاوا اسلواکی

دانشگاه پزشکی براتیسلاوا اسلواکی

اسلواکی به دلیل اعتبار و کیفیت بالای دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی و هزینه پایین تحصیل و زندگی نسبت به بسیاری از کشورهای دنیا علاقه مندان زیادی را در سال های اخیر به خود جذب نموده است . تاکنون موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی به افراد زیادی برای رسیدن به آرزوی خود جهت پذیرش تحصیل در دانشگاه های خارجی از جمله دانشگاه های اسلواکی کمک نموده است که یکی از برترین این مقاصد دانشگاه پزشکی براتیسلاوا اسلواکی بوده است . برای آشنایی با شرایط تحصیل در این دانشگاه در مقاله زیر با ما همراه باشید .

تحصیل در اسلواکی یک از بهترین و در عین حال آسان ترین روش های ورود به این کشور است که به هر دانشجو این فرصت را می دهد تا ضمن رسیدن به مدرک تحصیلی شانس دریافت اقامت این کشور را نیز داشته باشد .

تحصیل در رشته هایی همچون پزشکی و دندانپزشکی نیازمند ارائه مدارک لازم و پیمودن مراحل مشخص از سوی دانشگاه است . از مزایای تحصیل در این کشور استفاده از ویزای شینگن برای مسافرت به تمام کشورهای این اتحادیه است .

بررسی دانشگاه پزشکی براتیسلاوا اسلواکی

دانشگاه های متعددی در کشور اسلواکی رشته های علوم پزشکی را به علاقه مندان ارائه می دهند که همین امر موجب محبوبیت این کشور در میان دانشجویان بین المللی شده است . ارائه واحدهای درسی در چهارچوبی تعیین شده از سوی آموزش عالی ، زبان تحصیل متنوع ، هزینه معقول و البته شرایط آسان و راحت برای دانشجویان موجب شده تا بسیاری این کشور را به عنوان مقصد اول خود انتخاب نمایند .

دانشگاه براتیسلاوا به عنوان بزرگترین و البته قدیمی ترین دانشگاه اسلواکی از زمان تاسیس تاکنون توانسته دانشجویانی موفق در حیطه تخصص خود را به جهانیان معرفی نموده و مورد تایید اکثر مراکز آموزش عالی در کشورهای برجسته جهان نیز باشد .

نگاهی به تاسیس دانشگاه براتیسلاوا اسلواکی

دانشگاه پزشکی براتیسلاوا اسلواکی با داشتن بیشترین میزان دانشکده در میان تمام دانشگاه های اسلواکی در سال 1919 با هدف جایگزینی دانشگاه ملکه الیزابت ساخته شد . هر یک از دانشکده های این دانشگاه به عنوان یک مرکز علمی آموزش عالی جداگانه شناخته می شوند که یکی از مهم ترین آنها دانشکده پزشکی است .

تمام علوم کلینیکال در این دانشکده به دانشجویان ارائه می شود و دانشجویان فرصت تحصیل به زبان انگلیسی و اسلواکی را در این دانشگاه دارند . از طرفی هزینه های تحصیل نیز برای دانشجویان بسیار مناسب بوده و دانشجویان با پرداخت شهریه مقرون به صرفه قادر به دریافت مدرک پزشکی خود هستند . هم اکنون از بیش از 70 کشور دنیا در این دانشگاه به تحصیل مشغولند .

برنامه تحصیلی در دانشگاه پزشکی براتیسلاوا

برنامه تحصیلی در دانشگاه پزشکی براتیسلاوا

در سیستم آموزشی اسلواکی برنامه پزشکی به دانشجویانی ارائه می شود که دوره تحصیل خود را از طریق قبولی در آزمون ورودی این دانشگاه پشت سر گذاشته باشند . این آزمون شامل سوالات چند گزینه ای در دروس شیمی و زیست شناسی است .

تمامی افرادی که دارای مدرک دیپلم و دوره پیش دانشگاهی هستند می توانند تقاضای شرکت در آزمون ورودی را داشته باشند . دوره تحصیلات پزشکی شش سال و دندانپزشکی 5 سال است و دانشگاه مسئولیت تمامی خدمات تحصیلی و رفاهی دانشجویان را به عهده دارد .

متقاضی باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد و نقاط قوت دانشگاه عدم درخواست مدرک زبان در هنگام ثبت نام است و فرصت یادگیری این زبان را به متقاضیان در طی دوره های کوتاه مدت در کالج ها به متقاضی می دهد .

تمامی دروس به زبان انگلیسی به دانشجو تدریس می شود اما برای دوره های کارآموزی باید به زبان عادی مردم آشنا بود . علم پزشکی به معنای ارتباط مستقیم با بیمار است و کسانی که نتوانند حتی در سطوح اولیه با بقیه ارتباط برقرار کنند عملا در این شغل ناموفق خواهند بود . امکان تحصیل در اسلواکی به زبان انگلیسی هم در برخی رشته ها وجود دارد .

برنامه های درسی رشته پزشکی اسلواکی

سال تحصیل در برنامه درسی این دانشگاه شامل دو ترم پاییز و بهار است که از سپتامبر تا ژانویه و از فوریه تا ژوئن به طول می انجامد . هر ترم تحصیلی حدودا پنج ماه بوده و در ترم تابستان دانشجویان می توانند به صورت تمام وقت به کار مشغول شوند .

در دوره کارآموزی نیز معمولا یک تا دو سال آخر سال تحصیلی را در بیمارستان ها و کلینیک ها سپری می کنند . البته امکان انتقال دانشجو در طول تحصیل و یا سپری کردن دوره کارآموزی در کشور مبدا وجود دارد که خود از مزایای اصلی تحصیل در اسلواکی است .

آزمون ورودی دانشگاه براتیسلاوا

در دانشگاه پزشکی براتیسلاوا اسلواکی این آزمون از دو درس شیمی و زیست به صورت تستی تشکیل شده که داوطلب باید به 100 سوال شیمی و 100 سوال زیست پاسخ دهد . دانشجو باید ظرف دو ساعت و نیم ساعت به تمامی سوالات پاسخ داده و به نمره قبولی تعیین شده از سوی دانشگاه برسد . منابع آزمون شامل کتاب های مشخصی است که با راهنمایی کارشناسان موسسه می توانید به راحتی به آنها دست یابی داشته باشید .

شهریه تحصیل در دانشگاه براتیسلاوا اسلواکی

همانگونه که در بالا گفته شد کشور اسلواکی به داشتن هزینه معقول تحصیلی معروف است و کسانی که اقدام به پذیرش در یکی از دانشگاه های این کشور می نمایند نیاز به پرداخت هزینه های بالا نخواهد داشت . دانشگاه براتیسلاوا با وجود آنکه بزرگترین دانشگاه پزشکی اسلواکی می باشد هزینه ای برابر با سایر دانشگاه های این کشور دریافت نموده و از همان ترم اول تا پایان تحصیلات به صورت ثابت از دانشجو دریافت می شود .

شهریه تحصیل در دانشگاه براتیسلاوا اسلواکی

هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی براتیسلاوا اسلواکی باید به صورت سالیانه پرداخت گردد اگرچه امکان پرداخت در هر ترم وجود دارد اما شهریه با افزایش رو به رو خواهد بود . هزینه تحصیل پزشکی در این دانشگاه در حدود 10000 دلار در سال است که می تواند اندکی کمتر و یا بیشتر شود .

این شهریه در رشته دندانپزشکی بالاتر بوده و هزینه تحصیل به زبان اسلواکی کمتر خواهد بود . تحصیل در رشته پزشکی اسلواکی نیاز به سپری کردن یک دوره آمادگی و معادل سازی مدرک دیپلم دارد . جمهوری اسلواکی کسانی را که دیپلمی غیر از سیستم آموزشی این کشور را دارند ملزم به گذراندن مجدد دروس تخصصی می نماید . این دوره یک ساله بود و دروس دوره پیش دانشگاهی مانندشیمی ، زیست شناسی ، زبان انگلیسی و اسلواکی است .

رتبه علمی دانشگاه پزشکی براتیسلاوا اسلواکی

رتبه بین المللی دانشگاه پزشکی 500 است که موجب گشته دانشجویان بین المللی زیادی هر ساله به دلیل اعتبار این دانشگاه تقاضای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی را داشته و پس از اتمام دوره تحصیل به اقامت نیز برسند .

جامعه پزشکی مشغول به کار در اسلواکی علاوه بر بهره مندی از امکانات مناسب شغلی با داشتن میزان درآمد کافی از کیفیت زندگی خوبی نیز برخوردار هستند . کسانی که از دانشگاه پزشکی براتیسلاوا اسلواکی فارغ التحصیل می شوند این شانس را دارند تا با یافتن کار در این کشور بتوانند به اقامت دائم دست یافته و یک شهروند شوند .

دانشگاه پزشکی براتیسلاوا اسلواکی رتبه اول را در میان دانشگاه های پزشکی کشور اسلواکی دارد که با ارتقا عملکرد خود توانسته سیر صعودی در رتبه علمی جهان داشته و به یک مرکز تحقیقاتی در این کشور تبدیل شود . موسسه مهر آفرین رجبی به عنوان معتبرترین موسسه در امر مهاجرت تمام راهنمایی های لازم را با جزئیات تمام در اختیار دانشجویان و داوطلبان قرار داده و در اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی به شما کمک می نماید تا در کوتاه ترین زمان ممکن به هدفتان برسید . برای هرگونه مشاوره به دفاتر تهران و یا شیراز مراجعه فرمایید . 

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *