تحصیل رشته میکروبیولوژی در آذربایجان

تحصیل رشته میکروبیولوژی در آذربایجان
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته میکروبیولوژی در آذربایجان ، در چندین دانشگاه قابل پیگیری است که در این مقاله درباره شرایط آن توضیح داده شده است ، ارائه کنندگان این اطلاعات مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ )هستند که پیشتر نیز اطلاعات کاملی نسبت به تحصیل در آذربایجان به شما ارائه کرده اند، پس با ما همراه باشید.

عقیده ما این است که فقط تعالی یادگیری و آموزش با کیفیت بالا می تواند یک جامعه علمی و آموزشی را توسعه دهد و شهروندانی با تفکر انتقادی ایجاد کند ، این تفکر در وجود بیولوژیست ها و میکروبیولوژیست های مشغول به فعالیت در دپارتمان های علمی-پژوهشی دانشگاه های آذربایجان نیز کاملا مشهود است.

عزیزانی که به تحصیل رشته میکربیولوژی علاقه مند هستند از دو طریق می توانند پیگیر تحصیل این رشته در آذربایجان باشند؛ میکروبیولوژی پزشکی که در دانشگاه های علوم پزشکی ارائه می شود یا رشته زیست شناسی گرایش میکروبیولوژی که در دانشکده های علوم این کشور ارائه می شود.

در ادامه باید بگوییم که پیشتر هم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آذربایجان را به شما عزیزان ارائه داده ایم ، مقاله لینک شده را مطالعه کرده و با کلیات اخذ پذیرش و تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی در آذربایجان آشنا شوید.

فهرست مطالب

ویدیویی که مشاهده میکنید خلاصه ای از آنچه در مورد  باید بدانید را بیان کرده است. شما میتوانید برای صرفه جویی در زمان خود از ویدیو  و پادکست زیر بهره ببرید و در صورت وجود هرگونه ابهام، با کارشناسان ما در تماس باشید.

مباحث ارائه شده در این مطلب درباره شرایط تحصل رشته زیست شناسی گرایش میکروبیولوژی در کشور آذربایجان است که از علاقه مندان دعوت می کنیم حتما همراه ما آن را مطالعه کنند.

پادکست تحصیل رشته میکروبیولوژی در آذربایجان

بهترین دانشگاه های میکروبیولوژی آذربایجان

تعداد دانشگاه هایی که به عنوان بهترین دانشگاه های میکروبیولوژی آذربایجان شناخته می شود ، در حقیقت خیلی زیاد نیستند و این موضوع ممکن است دایره انتخاب شما را کمی محدود کند ، با این حال ، چنانچه با راهنمایی یک مشاور مهاجرتی مجرب اقدام به کار کنید ، قطعا به خواسته خودتان برای تحصیل رشته میکروبیولوژی در آذربایجان خواهید رسید.

رشته زیست شناسی گرایش میکروبیولوژی در دپارتمان های زیست شناسی دانشگاه ها ارائه می شود ، به همین دلیل ما از هر دانشگاه به دپارتمان زیست شناسی مراجعه و مطالب مهم آن را بیان کرده ایم.

تحصیل رشته میکروبیولوژی در دانشگاه باکو

تحصیل رشته میکروبیولوژی در آذربایجان در دانشگاه باکو در دپارتمان زیست شناسی قابل دسترسی است ، دپارتمان زیست شناسی دانشگاه باکو از سال 1934 فعالیت می کند ، این دپارتمان دارای 745 دانشجو در مقطع کارشناسی ، 61 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و 5 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در این دپارتمان تحصیل می کنند.

این دپارتمان از 9 کرسی؛ گیاه شناسی ، جانورشناسی مهره داران ، جانورشناسی غیر مهره داران ، بیوشیمی و بیوتکنولوژی ، فیزیولوژی گیاهان ، فیزیولوژی انسان و حیوان ، ژنتیک و داروینیسم ، بیوفیزیک و زیست شناسی مولکولی ، آزمایشگاه بیوستمولاتورها ، آزمایشگاه عمومی علمی-پژوهشی تشکیل شده است و همچنین3 لابراتوار آموزشی ، یک ویواریوم و یک آزمایشگاه آموزشی و عملی (در گوبا) در دپارتمان وجود دارد.

مدرک لیسانس در دپارتمان زیست شناسی دانشگاه باکو یک دوره آموزشی 4 ساله است که رشته های اصلی آن آناتومی ، بیوفیزیک ، بافت شناسی ، بیوتکنولوژی ، بیوشیمی ، فیزیولوژی گیاهان ، فیزیولوژی انسان و حیوانات است.

تحصیل رشته میکروبیولوژی در دانشگاه باکو

مدرک کارشناسی ارشد 2 سال طول می کشد و گرایش های آن شامل؛ زیست شناسی مولکولی ، بیوشیمی ، فیزیولوژی انسان و حیوانات ، ژنتیک ، میکروبیولوژی و ویروس شناسی ، گیاه شناسی ، قارچ شناسی ، بیوفیزیک ، حشره شناسی ، ایکتیولوژی ، بوم شناسی ، جانورشناسی مهره داران و فیزیولوژی گیاهان است.

فارغ التحصیلان سرشناس دپارتمان زیست شناسی دانشگاه باکو

رئیس دپارتمان متخصص معروف در زمینه قارچ شناسی پروفسور ابراهیموف A.Sh.، دارای مدرک دکترای زیست شناسی است.

فارغ التحصیلان سرشناس دپارتمان زیست شناسی دانشگاه باکو ، اعضای آکادمی علوم آذربایجان A.I. گارایف ، اس.م. اسدوف ، ج.ا. علی اف ، اعضای وابسته آکادمی علوم آذربایجان Y.A. عبدالرحمنوف ، G.M. سلطانوف و دیگران نقش مهمی در سازماندهی و توسعه فرآیند آموزشی در بخش داشتند.

میکروبیولوژی دانشگاه سمقیت Sumgayit

Sumgayit یک شهر جوانان است که در 30 کیلومتری باکو قرار دارد ، همه شرایط برای زندگی و گذراندن اوقات فراغت در شهر وجود دارد ، بر اساس آخرین اطلاعات مساحت آن 94.7 کیلومتر مربع و جمعیت آن 337200 نفر است.

تنها مؤسسه آموزش عالی در این شهر دانشگاه دولتی Sumgayit است ، دانشجویان و دانشجویان بین المللی از مناطق مختلف آذربایجان در این دانشگاه تحصیل می کنند.

میکروبیولوژی دانشگاه سمقیت Sumgayit در دانشکده شیمی و زیست شناسی ارائه می شود و در این دانشکده 5 گروه آموزشی و 3 آزمایشگاه علمی-پژوهشی فعالیت می کنند.

10 دانشجوی دکتری در دانشکده مشغول به کار علمی هستند ، رئیس دانشکده Cand.tech.sc، دکتر مرادوف محل میل اوغلو از سال 2014 است.

موضوعات تدریس شده در مقطع کارشناسی شامل معلم شیمی ، علم شیمی ، مهندسی شیمی ، مدرس زیست شناسی ، زیست شناسی ، مهندسی زیست محیطی ، مدرس زیست شناسی (بخش روسی) ، مدرس شیمی و زیست شناسی و تربیت بدنی و آمادگی قبل از خدمت (مدرس تربیت بدنی دختران بخش آذربایجان و روسیه) است.

تحصیل رشته میکروبیولوژی در آذربایجان در دانشگاه سمقیت فقط در مقطع دکترا امکان پذیر است و محورهای اصلی علمی-پژوهشی دانشکده که با میکروبیولوژی مرتبط باشد شامل گزینه های زیر است:

 • تحقیقات فیزیولوژیکی و بیوشیمیایی تاثیر عوامل مختلف اکولوژیکی بر تنوع زیستی گیاهان مغذی
 • سنتز و تحقیق پلیمرهای حاوی گروههای فعال بیولوژیکی

پذیرش دانشگاه Sumgayit

دانشگاه سمقیت پذیرش اتباع خارجی را در رشته های تخصصی منتخب برای دوره های مقدماتی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا اعلام می کند.

پذیرش اتباع خارجی و افراد بدون تابعیت در دانشگاه دولتی Sumgayit بر اساس مبانی خاصی مانند قراردادهای منعقده بین جمهوری آذربایجان و کشورهای خارجی در زمینه آموزش انجام می شود.

اتباع خارجی در صورت شرکت در آزمون های متمرکز ورودی که توسط مرکز آزمون دولتی جمهوری آذربایجان برگزار می شود ، باید مدارکی را که توسط کابینه وزیران جمهوری آذربایجان تعیین می شود ارائه دهند.

شهروندان خارجی که مایل به تحصیل در SSU هستند می توانند در طول سال با کمک مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی درخواست دهند.

دپارتمان علوم زیستی دانشگاه خزر

دپارتمان علوم زیستی دانشگاه خزر

دپارتمان علوم زیستی دانشگاه خزر در سال 1992 به عنوان بخشی از دانشکده پزشکی تأسیس شد ، در سال 2010 ، گروه علوم زیستی به دانشکده آموزش منتقل شد ، این دپارتمان از فوریه 2019 از دانشکده آموزش به دانشکده علوم و مهندسی منتقل شد.

علوم زیستی یک حوزه هیجان انگیز برای مطالعه است و فارغ التحصیلان این رشته از دانشگاه خزر نقش اساسی علم و به ویژه زیست شناسی را در ایجاد پیشرفت های چشمگیر برای نسل های آینده درک خواهند کرد.

دپارتمان علوم زیستی دانشگاه خزر صرفا برنامه میکروبیولوژی ندارد اما رشته های مرتبط زیست شناسی که میکروبیولوژیست ها هم می توانند آن ها را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند را در برنامه های تدریس خود دارد.

این دپارتمان برنامه های تحصیلات تکمیلی دکترا را در زمینه های مختلف علوم زیستی ، از جمله زیست شناسی مولکولی ، ژنتیک و بیوشیمی ارائه می دهد.

پذیرش زیست شناسی در دانشگاه خزر

افرادی که به طور رسمی گواهی فارغ التحصیلی از مدارس متوسطه کامل ، کالج حرفه ای یا آموزش عالی را دریافت کرده اند ، حق ورود به آموزش عالی را دارند.

پذیرش دانشجو در دانشگاه خزر به صورت عمومی انجام می شود ، دانشجویان احتمالی با شرکت در آزمون های آزمایشی که توسط مرکز آزمون دولتی برگزار می شود در یک مسابقه عمومی شرکت می کنند و به شرط کسب امتیاز لازم وارد دانشگاه می شوند.

در صورتی که طرح پذیرش دانشگاه به طور کامل انجام نشود ، می توان مسابقات تکمیلی برگزار کرد ، متقاضیانی که در آزمون های آزمایشی مرکز آزمون دولتی شرکت کرده و امتیاز لازم را کسب کرده اند می توانند در این مسابقه شرکت کنند.

برای پذیرش در دانشگاه خزر برای رشته های زیست شناسی ، در مقطع تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان آذربایجانی؛ نمره آزمون رسمی فارغ التحصیلان از مرکز آزمون دولتی ، کپی مدارک و ریز نمرات قبلی ، فرم درخواست رسمی دانشگاه خزر و کپی شناسنامه مورد نیاز است.

اتباع سایر کشورها می توانند مستقیماً از کشورهای خود برای دانشگاه درخواست دهند ، ممکن است برای اتباع کشورهای مختلف مدارک مختلفی مورد نیاز باشد ، بنابراین دانشجویان بین المللی آینده باید برای جزئیات با دفتر امور بین الملل تماس بگیرند.

رشته داروسازی هم در برترین دانشگاه های پزشکی آذربایجان ارائه می شود که با هزینه های بسیار مقرون به صرفه میتواند انتخاب مناسبی برای شما باشد ؛ مقاله تحصیل رشته داروسازی در آذربایجان را بخوانید.

هزینه تحصیل میکروبیولوژی در آذربایجان

هزینه دوره لیسانس اعم از هزینه تحصیل رشته میکروبیولوژی در آذربایجان می تواند بین 1000 تا 2500 دلار باشد و برای فوق لیسانس 1100تا 4000 دلار محاسبه می شود.

هزینه تحصیل لیسانس علوم زیستی اعم از میکروبیولوژی در دانشگاه های کاسپین شرقی تقریبا 2900 دلار در سال ، در دانشگاه کشاورزی باکو 1000 دلار در سال و در دانشگاه Odlar Yurdu در حدود 4500 دلار در سال است.

برنامه های لیسانس بیولوژی در دانشگاه باکو به صورت تمام وقت (چهارساله) و پاره وقت (چنج ساله) است و از 1300 تا 1500 دلار در هر ترم و فوق لیسانس میکروبیولوژی ، میکروبیولوژی صنعتی و بیوتکنولوژی در دانشگاه باکو دوساله و شهریه هر کدام 1200 دلار در هر ترم است.

برنامه دکترای میکروبیولوژی ، ژنتیک و بیوتکنولوژی در دانشگاه باکو ، 3 تا 4 ساله و شهریه آن 1600 دلار در ترم است.

توجه داشته باشید که اگر در دانشگاه های دولتی آذربایجان پذیرفته شوید؛ معمولا هزینه تحصیل میکروبیولوژی در آذربایجان در مقطع لیسانس با هزینه بودجه دولتی یا به صورت پرداخت شخصی اندک ارائه می شود.

هزینه های تحصیل رشته میکروبیولوژی در ترکیه هم نسبت به سایر دانشگاه های اروپایی مقرون به صرفه است ، ضمنا از نظر فرهنگی هم کشور ترکیه با ما ایرانیان بسیار نزدیک است و دانشجویان احساس غربت کمتر خواهند داشت ؛ سری بزنید به مقاله تحصیل رشته میکروبیولوژی در ترکیه.

چارت درسی میکروبیولوژی در دانشگاه های آذربایجان

اهداف اصلی دپارتمان های زیست شناسی و میکروبیولوژی دانشگاه های آذربایجان ارتقاء درک عمومی از علوم زیستی و ارائه برنامه های درسی است که دانشجویان را برای تحصیل در زیست شناسی که منجر به دریافت مدرک لیسانس علوم (BS) ، زیست شناسی و شیمی (برای ادامه تحصیل) می شود ، آماده می کند.

این برنامه درسی رشته‌های بنیادی اصلی علوم زیستی را با دروس انتخابی مختلف در موضوعاتی مانند زیست‌شناسی سلول‌های بنیادی ، اکولوژی ، زیست‌شناسی رادیویی ، آمار زیستی ، ایمنی‌شناسی ، زیست‌شناسی پزشکی و زیست‌شناسی سیستم عصبی مرکزی نشان می‌دهد.

دانشجویان از آزمایشگاه مرکز تحقیقات آسیب شناسی سلولی برای کلاس های عملی خود در علوم زیستی استفاده می کنند و روی پروژه های تحقیقاتی خود کار می کنند.

چارت درسی میکروبیولوژی در دانشگاه های آذربایجان برای کارشناسی ارشد میکروبیولوژی در زیر آورده شده است:

 • ژنتیک میکروارگانیسم ها
 • روش های درمان میکروبیولوژیکی
 • میکروبیولوژی پزشکی
 • مبانی میکروبیولوژی صنعتی
 • میکروبیولوژی آب
 • زیست شناسی اکتینومیست ها
 • مبانی ویروس شناسی
 • قارچ مخمر
 • روش های کشت میکروارگانیسم ها
 • مسائل مدرن زیست شناسی
 • تاریخ و روش زیست شناسی
 • تمرین تخصصی اصلی

تمام تلاش ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی این است تا بتوانیم بهترین کیفیت را به مشتریانمان ارائه دهیم. کیفیت خدمات در کنار تجربه منجر به موفقیت پرونده مهاجرتی شما خواهد شد. به منظور تحصیل رشته میکروبیولوژی یا سایر رشته های تحصیلی آلمان، حتما اطلاعات کاملی کسب کنید و پس از تصمیم گیری با ما در ارتباط باشید، همانطور که در ویدیو روبرو نمونه های ویزای کشور های مختلف را میبینید، ما وعده هایمان را عملی میکنیم.

زبان تحصیل میکروبیولوژی در آذربایجان

زبان تحصیل میکروبیولوژی در آذربایجان

آموزش علوم زیستی در دانشگاهی مانند دانشگاه خزر به زبان انگلیسی است و از طریق قرارداد خاصی که بین دانشگاه و دانشجویان و یا شرکت منعقد می شود – تنظیم می شود.

برای ادامه تحصیل رشته میکروبیولوژی در آذربایجان ، در دانشگاهی مانند دانشگاه خزر در آغاز یک سال تحصیلی ، دانشجویانی که تازه پذیرفته شده اند در آزمون تعیین سطح در گروه زبان و ادبیات انگلیسی شرکت می کنند و بر اساس سطح مهارت های زبانی خود گروه بندی می شوند.

زبان آموزش در دانشگاه سمقیت به زبان آذربایجانی انجام می شود و کلیه مدارک باید به زبان آذربایجانی ترجمه و محضری باشند.

برنامه های تحصیلی موجود در دانشکده بیولوژی در دانشگاه باکو به زبان های آذربایجانی ، روسی و انگلیسی ارائه می شود ، لیسانس میکروبیولوژی در این دانشگاه وجود ندارد اما فوق لیسانس و دکترا میکروبیولوژی ، ژنتیک و بیوتکنولوژی به زبان های روسی و آذربایجانی ارائه می شود.

مزایا و معایب تحصیل میکروبیولوژی در آذربایجان

آذربایجان با توجه به امتیازهای زیادی که دارد مقصد خوبی برای دانشجویان ایرانی محسوب می شود اما ممکن است معایبی هم داشته باشد ، در این بخش با مزایا و معایب تحصیل رشته میکروبیولوژی در آذربایجان آشنا می شوید.

مزایا

 • ارائه برنامه های خوب تحصیلی و تحقیقاتی میکروبیولوژی در دانشگاه ها
 • هزینه ها و شهریه های معقول برای رشته میکروبیولوژی
 • امکان تحصیل میکروبیولوژی به زبان انگلیسی
 • پذیرش آسان

معایب

 • دانشگاه های ارائه کننده رشته های علوم زیستی محدود هستند.
 • دانشگاه های ارائه کننده همه مقاطع را برای دانشجویان بین المللی ندارند.
 • محدود بودن تعداد برنامه های میکروبیولوژی به زبان انگلیسی
 • مشکل یادگیری زبان آذربایجانی
 • مشکل تاییدیه دانشگاه های آذربایجانی توسط ایران
 • اقامت و کار با رشته میکروبیولوژی در آذربایجان برای ایرانیان به آسانی فراهم نیست.

بازار کار و درآمد میکروبیولوژی در آذربایجان

در مورد بازار کار و درآمد میکروبیولوژی در آذربایجان ، باید از این واقعیت آگاهی داشته باشید که اولویت اصلی با شهروندان آذربایجان است ، اما اگر مهارتهای زبانی شما خیلی خوب باشد و از دانشگاه بسیار معتبری مدرک گرفته باشید ممکن است شما هم بتوانید در آذربایجان با رشته میکروبیولوژی مشغول به کار شوید.

فرصت های شغلی رشته میکروبیولوژی برای فارغ التحصیلان تحصیل رشته میکروبیولوژی در آذربایجان ، در آزمایشگاه ها ، کلینیک ها ، مراکز تحقیقاتی مرتبط با میکروب های محیطی یا صنعتی و در نهایت کارخانجات و شرکت های مواد غذایی ، شرکت های آرایشی و بهداشتی است.

یک میکروبیولوژیست در آذربایجان به طور متوسط نزدیک به 30000 مانات درآمد دارد اما چنانچه مدارک تحصیلی بالایی داشته باشد حتی می تواند خوداشتغالی داشته و درآمدهای خیلی بهتری کسب کند.

برای شناخت بهتر بازار های کاری آذربایجان و نحوه پرداخت حقوق و دستمزد در این کشور ، مقاله کار در آذربایجان را مطالعه نمایید.

تحصیل رشته میکروبیولوژی در آذربایجان را در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) مطالعه کردید ، با ما از طریق بخش دیدگاه در تماس باشید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته میکروبیولوژی در آذربایجان

هزینه دوره لیسانس اعم از هزینه تحصیل میکروبیولوژی در آذربایجان می تواند بین 1000 تا 2500 دلار باشد و برای فوق لیسانس 1100تا 4000 دلار محاسبه می شود ، هزینه تحصیل لیسانس علوم زیستی اعم از میکروبیولوژی در دانشگاه های کاسپین شرقی تقریبا 2900 دلار در سال ، در دانشگاه کشاورزی باکو 1000 دلار در سال و در دانشگاه Odlar Yurdu در حدود 4500 دلار در سال است.

تحصیل رشته میکروبیولوژی در دانشگاه باکو در دپارتمان زیست شناسی بهترین گزینه است.

آموزش علوم زیستی در دانشگاهی مانند دانشگاه خزر به زبان انگلیسی است.

یک میکروبیولوژیست در آذربایجان به طور متوسط نزدیک به 30000 مانات درآمد دارد اما چنانچه مدارک تحصیلی بالایی داشته باشد حتی می تواند خوداشتغالی داشته و درآمدهای خیلی بهتری کسب کند.

برنامه دکترای میکروبیولوژی ، ژنتیک و بیوتکنولوژی در دانشگاه باکو ، 3 تا 4 ساله و شهریه آن 1600 دلار در ترم است.

اگر مایل به تحصیل رشته میکروبیولوژی در آذربایجان هستید ، مشاوره با همکاران ما در موسسه مهاجرتی رجبی را فراموش نکنید ، علاوه بر تحصیل رشته میکروبیولوژی ، گزینه های بیشتری برای تحصیل در آذربایجان داریدکه با راهنمایی های مشاورن ما می توانید بهترین ها را انتخاب کنید ، متخصصان مهاجرتی ما در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز ، با توجه به شرایط شما برترین گزینه ها برای مهاجرت تحصیلی را معرفی خواهند کرد ، ضمناً توصیه می کنیم برای آگاهی بیشتر از شرایط مهاجرت به کشور آذربایجان در کنار دریافت مشاوره ، مقاله مهاجرت به آذربایجان را نیز مطالعه نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *