تحصیل رشته میکروبیولوژی در روسیه

تحصیل رشته میکروبیولوژی در روسیه ، برای آن دسته از متقاضیان که به تحصیل در رشته میکروبیولوژی در خارج از کشور فکر می کنند ، می تواند گزینه مناسبی باشد ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی شرایط و هزینه های تحصیل رشته میکروبیولوژی در روسیه می پردازیم ؛ با ما همراه باشید.

مدارک تحصیلی میکروبیولوژی علومی را در مورد موجودات زنده کوچکی که بدون استفاده از میکروسکوپ دیده نمی شوند ، مانند میکروارگانیسم ها یا میکروب ها ، به دانشجویان آموزش می دهد.

رشته میکروبیولوژی باکتری ها ، ویروس ها ، قارچ های میکروسکوپی ، مخمرها و جلبک های میکروسکوپی را مطالعه می کنند.

فارغ التحصیلان تحصیل رشته میکروبیولوژی در روسیه یا به صورت کلی هرجای دنیا ، مشاغلی مانند دانشمند زیست پزشکی ، تکنسین آزمایشگاه علمی یا نویسنده علمی را دنبال می کنند؛ پیش تر در همین سایت در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه به تمام ابعاد و زوایای تحصیل رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های این کشور پرداخته ایم که توصیه می کنیم آن مقاله را نیز بخوانید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته میکروبیولوژی در روسیه

ویدیویی که مشاهده میکنید خلاصه ای از مطلب این مقاله در مورد شرایط تحصیل و دانشگاه ها برای تحصیل رشته میکروبیولوژی در روسیه را بیان کرده است. شما میتوانید برای صرفه جویی در زمان خود از ویدیو و پادکست در ادامه بهره ببرید و در صورتی که سوالی هم داشتید، با کارشناسان ما در تماس باشید.

کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی با تجربه سالیان زیاد این مسیر را می شناسند و شما را در راستای رسیدن به اهداف و آرزوهایتان کمک رسانی می کنند.

پادکست تحصیل رشته میکروبیولوژی در روسیه

پریمدیکال میکروبیولوژی در روسیه

پریمدیکال میکروبیولوژی در روسیه ، در واقع همان دوره پادفک است که در واقع تمامی متقاضیان تحصیل در روسیه در مسیر انتخاب تحصیل به زبان روسی ، باید به نوعی این دوره را پشت سر بگذرانند ، دانشجویان متقاضی تحصیل رشته میکروبیولوژی در روسیه هم از این قانون مستثنی نیستند و باید این دوره 9 ماهه تا یکساله را پشت سر بگذارند.

محتوای درسی دوره پادفک برای رشته میکروبیولوژی از دروس زیست شناسی ، شیمی ، ریاضی و فیزیک است که به زبان روسی آموزش داده می شود و متقاضیان پس از آزمون پایانی پادفک مجاز به ورود به دانشگاه های علوم میکروبیولوژی هستند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شما می توانید اقامت تحصیلی روسیه را با راهنمایی مشاورین شرکت رجبی به راحتی به دست آورید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

بهترین دانشگاه های میکروبیولوژی روسیه

در طول سالهای گذشته برای تحصیل در کشور روسیه ، تعداد قابل توجهی از دانشگاه ها مورد تایید ایران بوده است و این باعث می شود که دانشجویان با خیال آسوده تر به جستجوی دانشگاه بپردازند ، در زیر مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی فرصتی فراهم کرده اند تا با بهترین دانشگاه های میکروبیولوژی روسیه آشنا شوید.

تحصیل میکروبیولوژی در دانشگاه دولتی مسکو

تحصیل میکروبیولوژی در دانشگاه دولتی مسکو در بخش میکروبیولوژی ، ویروس شناسی و ایمونولوژی با تقریباً 100 سال سابقه طولانی در تدریس امکان پذیر است.

بخش میکروبیولوژی یکی از قدیمی ترین بخش های دانشگاه دولتی مسکو به شمار می رود است ، زیرا میکروب شناسی یکی از رشته های پایه مورد نیاز در تمامی تخصص های پزشکی است.

بیش از 2500 دانشجو هر ساله در بخش میکروبیولوژی ، ویروس شناسی و ایمونولوژی دانشگاه پزشکی مسکو در رشته های زیر تحصیل می کنند:

میکروبیولوژی (دانشکده داروسازی) ، زیست شناسی عمومی و میکروبیولوژی (تخصص بیوتکنولوژی) ، میکروبیولوژی ، ویروس شناسی و ایمنی شناسی (دانشکده پزشکی ، دانشکده اطفال ، دانشکده پزشکی پیشگیری) ، میکروبیولوژی و میکرو فلور دهان (دانشکده دندانپزشکی) ، میکروب شناسی ، ویروس شناسی (تخصص بیوفیزیک پزشکی و بیوشیمی پزشکی).

تحصیل میکروبیولوژی در دانشگاه دولتی مسکو

این دانشگاه همچنین از سال 1998 تدریس در سطح متوسط زبان انگلیسی را به دانشجویان ارائه می دهد و از طرفی دیگر برخی درس ها و سخنرانی ها در این دانشگاه به زبان فرانسوی برگزار می شود.

تخصص بخش میکروبیولوژی دانشگاه دولتی مسکو

علایق اصلی پژوهشی کارکنان علمی دپارتمان در مطالعه اکولوژی میکروبی ، میکروبیولوژی بالینی ، مهندسی ژنتیک ، اختراع واکسن و غیره است ، هم چنین این بخش در حال پژوهش برای حل مشکلات ایمنی زیستی ، اصول ژنتیک ویروسی است.

دانشمندان بسیار ماهر تخصص بخش میکروبیولوژی دانشگاه دولتی مسکو ، سیستم هایی را ایجاد می کنند که برای نشان دادن و شناسایی چندین نوع میکروب استفاده می شود.

همکاران دیگر در حال ساخت واکسن های جدید پنوموکوک و انواع جدیدی از واکسن های غیرفعال علیه آنفولانزای پرندگان هستند و تمرکز اصلی بر مطالعه نقش پاتوژن های فرصت طلب در توسعه بیماری های عفونی انسان است.

6 دانشمند دارنده جایزه سالانه دولت اتحاد جماهیر شوروی و فدراسیون روسیه هستند که در این بخش کار می کنند ، از نامداران این دانشگاه می توان الکسی ال ووسکوف ، نیکیتا A. Kovalenko ، الکساندر V. Dzuban ، Daria A. Kosova ، Ekaterina V. Belova را نام برد.

پذیرش میکروبیولوژی از دانشگاه دولتی مسکو

در بررسی شرایط پذیرش میکروبیولوژی از دانشگاه دولتی مسکو به این نتیجه رسیدیم که تمام دانشجویانی که دارای مدرک دبیرستان هستند حق پذیرش در دانشگاه پزشکی دولتی مسکو را دارند ، این دانشگاه برای پذیرش تحصیل رشته میکروبیولوژی در روسیه در هیچ دوره ای نیازی به نمره خاصی ندارد.

برای پذیرش در دوره های مرتبط با پزشکی ، متقاضیان باید موضوعات زیست شناسی ، علم شیمی و فیزیک را با سایر دروس در مدرسه مطالعه کرده باشند.

هم چنین دانشگاه برای پذیرش نیازی به نمره خاصی در موضوعات ذکر شده ندارد ، به عبارتی دانشگاه مسکو دانشجویانی را که حداقل نمرات قبولی را کسب کرده اند پذیرش می کند.

تحصیل میکروبیولوژی در دانشگاه فدرال کازان

تحصیل میکروبیولوژی در دانشگاه فدرال کازان ، در دانشکده علوم ، موسسه طب بنیادی و زیست شناسی و در دپارتمان میکروبیولوژی برای دانشجویان ارائه می شود ؛ گروه میکروبیولوژی در خط اصلی تحقیقات موسسه پزشکی بنیادی و زیست شناسی است و دو جهت تحقیقاتی را توسعه می دهد که شامل زیست پزشکی و بیوتکنولوژی می شود.

امروزه هیئت علمی این دپارتمان شامل 41 دکترا می باشد ، محققان این دپارتمان با دانشمندان خارجی از آلمان ، ایالات متحده ، مکزیک ، فرانسه ، مصر و ویتنام همکاری می کنند ، همچنین سه آزمایشگاه بین المللی زیر نظر متخصصان واجد شرایط عالی از آلمان و آمریکا تأسیس شده است ، برخی از پروژه ها نیز برای دانشمندان جوان توسط برنامه های DAAD و Fulbright حمایت شده است.

گروه تحقیقاتی میکروبیولوژی در کالج پزشکی دانشگاه کازان در اواسط قرن نوزدهم توسط پروفسور آریستوفسکی تأسیس شد ، در سال 1930 ، دانشکده پزشکی همراه با گروه میکروبیولوژی دانشگاه کازان به دانشگاه پزشکی دولتی کازان سازماندهی شد.

در سال 1969 ، دپارتمان میکروبیولوژی در دانشگاه کازان برای دومین بار توسط پروفسور M. Belaeva تأسیس شد ، که متقاعد شده بود که میکروارگانیسم ها نه تنها از نظر پزشکی بلکه به عنوان اشیاء امیدوار کننده برای بیوتکنولوژی و صنایع بیوتکنولوژیکی مورد نیاز هستند.

پذیرش میکروبیولوژی از دانشگاه فدرال کازان

دانشجویان برای اخذ پذیرش میکروبیولوژی از دانشگاه فدرال کازان از این دانشگاه در مقطع کارشناسی نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارند و با دارا بودن مدرک دیپلم و قبولی در دروس زیست ، شیمی و فیزیک مجاز به شرکت در دوره های این دانشگاه می شوند.

بزرگان و کارمندان این دپارتمان شامل پروفسور اولگا ایلینسکایا ، پروفسور مارگاریتا شاریپووا ، پروفسور آیرات زیگانشین ، پروفسور والنتینا ورشینینا ، پروفسور پاول زلنیخین ، پروفسور آیسلو مردانوا ، پروفسور گالینا یاکولووا ، پروفسور آنا مارگولیس می شود.

هزینه تحصیل میکروبیولوژی در روسیه

از نکات قابل ذکر که در همه مباحث مربوط به تحصیل رشته های مختلف در کشور روسیه به آن اشاره می شود ، هزینه های مقرون به صرفه دانشگاه ها است ؛ این هزینه ها در مورد رشته میکروبیولوژی هم تراز با رشته های آزمایشگاهی و پیراپزشکی است که در زیر مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی درباره آن صحبت کرده اند.

هزینه تحصیل میکروبیولوژی در روسیه شامل هزینه دوره پادفک و شهریه دانشگاه است، هزینه ای که یک دانشجوی میکروبیولوژی باید برای دوره پادفک بپردازد مبلغی در حدود 9000 دلار است اما محدوده شهریه رشته میکروبیولوژی در دانشگاه های مختلف را می توان از 1500 تا 5500 دلار در نظر گرفت ، در زیر شهریه اختصاصی بهترین دانشگاه ها به تفکیک بررسی شده است.

هزینه تحصیل میکروبیولوژی در روسیه
 • هزینه تحصیل رشته میکروبیولوژی در روسیه در دانشگاه دولتی موسکو در مقطع کارشناسی تقریبا 4800 دلار در سال برای دانشجویان هزینه دارد.
 • هزینه تحصیل در دانشگاه فدرال کازان برای دانشجویان در مقطع کارشناسی 160،800 روبل و در مقطع کارشناسی ارشد 180،840 روبل به ازای هر سال است.

ما به شما توصیه می کنیم که اطلاعات دقیق قیمت ها را مستقیماً از نمایندگان دانشگاه مورد نظر بیابید؛ زیرا این به عوامل زیادی مانند مدت زمان ، فرمت ، سطح آموزش و غیره بستگی دارد.

اگر تصمیم به تحصیل در رشته میکروبیولوژی در روسیه گرفتید، حتما مقالات زیر را هم مطالعه کنید

چارت درسی میکروبیولوژی در دانشگاه های روسیه

چارت درسی تحصیل رشته میکروبیولوژی در روسیه به صورت زیر است:

مقدمه ای بر میکروبیولوژی ، طبقه بندی میکروب ها و مورفولوژی میکروب ها ، فیزیولوژی میکروب ها ، اکولوژی میکروبی ، فلور طبیعی انسان ، ویروس های لنسانس باکتریوفاژ ها ، اصول ژنتیک باکتریایی ، مفاهیم اولیه مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی پزشکی ، آنتی بیوتیک ها عوامل شیمی درمانی ، مفاهیم اساسی عفونت و ایمنی ، انوا مصونیت ، مصونیت تطبیقی سیستم ایمنی.

آنتی ژن ها ، ایمنی سلولی ، حساسیت مفرط ، عوامل ایجاد کننده بیماری های عفونی باکتریایی تنفسی انسان ، مایکو باکتری های بیماری زا و فرصت طلب ، عوامل ایجاد کننده زئونوز ها ، ویوروس های انکوژنیک ، بیماری های آهسته ویروسی و پریون ، تک یاخته ای های بیماری زا میکروبیولوژی بالینی و محیطی و در نهایت کلاس های عملی و آزمایشگاه.

چارت تحصیلی رشته پرستاری هم در دانشگاه های روسیه بسیار کامل و به روز است ، مقاله تحصیل رشته پرستاری در روسیه را بخوانید و با تمام زوایای این رشته آشنا شوید.

زبان تحصیل میکروبیولوژی در روسیه

زبان تحصیل میکروبیولوژی در روسیه

متقاضیانی که مایل به تحصیل رشته میکروبیولوژی در روسیه هستند ، اگر بخواهند در مقطع کارشناسی این رشته تحصیل کنند قطعا باید تحصیل به زبان روسی را انتخاب کنند و همانند سایر رشته های تحصیلی در دانشگاه های روسیه ، برای انتخاب زبان روسی هم باید دوره پادفک را بگذرانند.

اما برای زبان تحصیل میکروبیولوژی در روسیه در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ممکن است برنامه هایی را به زبان انگلیسی پیدا کنید ؛ برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه فدرال کازان ، زبان تحصیل انگلیسی و روسی است و متقاضیان می توانند برای رشته میکروبیولوژی درخواست بدهند.

دانشگاه ها معمولاً درخواست می کنند که درخواست اولیه را از طریق ایمیل ارسال کنند و آن را با مدارک مناسب پشتیبانی کنند ، برای افرادی که مایل به تحصیل رشته میکروبیولوژی به زبان انگلیسی هستند ، ارائه نمره زبان انگلیسی در قالب آیلتس ، تافل ، کمبریج یا PTE می تواند امتیاز پذیرش محسوب شود.

تمام تلاش ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی این است تا بتوانیم بهترین کیفیت را به مشتریانمان ارائه دهیم. کیفیت بدین منظور است که نیاز نباشد شخصی برای مسیر مهاجرت آسان و قانونی بیش از یکبار هزینه کند و ما این را در حسن نیت و عملکردمان نشان می دهیم.

برای تحصیل در هر مقطعی شما قطعا نیاز دارید تا اطلاعات کاملی کسب کنید و پس از تصمیم گیری اقدام کنید پس ما هستیم تا با تکیه بر تجربه مان در این سالیان، شما را راهنمایی و مشاوره بدهیم. همانطور که در ویدیو روبرو نمونه های پذیرش از دانشگاه های مختلف را میبینید، ما وعده هایمان را عملی میکنیم.

پخش ویدیو

مزایا و معایب تحصیل میکروبیولوژی در روسیه

تحصیل رشته میکروبیولوژی در روسیه برای بسیاری از متقاضیان کمی چالش برانگیز است ، زیرا این رشته مانند رشته های مهندسی یا پزشکی و دندانپزشکی نیست که به آینده شغلی آن خیلی امیدوار بود و موفقیت در آن به تلاش دانشجو برای ادامه تحصیل و بسیاری فاکتورهای دیگر بستگی دارد ، به همین دلیل در این بخش مشاوران رجبی سعی کرده اند مزایا و معایب تحصیل میکروبیولوژی در روسیه را بیان کنند.

مزایا:

 • هزینه های مقرون به صرفه ؛ اولین و برجسته ترین مزیت
 • آسان بودن روش پذیرش در بهترین دانشگاه های میکروبیولوژی روسیه
 • آسان بودن روند دریافت ویزای تحصیلی برای این رشته
 • شما می توانید هر گرایش ، تخصص و سطح علمی از رشته میکروبیولوژی را انتخاب کنید.
 • اکثر دانشگاه های ارائه دهنده رشته میکروبیولوژی در روسیه خوابگاه ها دارند.

تحصیل رشته داروسازی در روسیه هم دارای مزایای بسیاری است ، در مقاله لینک شده با تمام جوانب تحصیل داروسازی در این کشور آشنا شوید

معایب:

 • چالش دوره پادفک و آموزش زبان روسی
 • میکروبیولوژی در لیست رشته های پرطرفدار برای دانشجویان بین المللی قرار ندارد.
 • حوزه‌های آموزشی محبوب در روسیه پزشکی ، تخصص‌های مهندسی و فناوری اطلاعات هستند.
 • و در میان سایر رشته ها ، خارجی ها اقتصاد ، امور مالی و علوم طبیعی را در اولویت قرار می دهند.
 • بازار کار رشته میکروبیولوژی با مدارک سطح پایین مانند لیسانس در روسیه خوب نیست.
 • شهریه در مقایسه با اروپای شرقی بیشتر است و از طرفی هم دانشجویان میکروبیولوژی نمی توانند در طول تحصیل کار کنند.

پیشنهاد میکنیم تا شرایط تحصیل رشته های پیراپزکشی در دیگر کشورهای هم رده را نیز بررسی و مطالعه کنید

بازار کار و درآمد میکروبیولوژی در روسیه

افرادی که به دنبال بررسی بازار کار و درآمد میکروبیولوژی در روسیه هستند ، می توانند به دنبال تکنسین آزمایشگاه ، استادیار زیست شناسی مولکولی ، پژوهشگر فناوری ، میکروبیولوژیست پژوهشی ، کارآموز زیست شناسی ، تکنسین داروسازی ، زیست شناسی مصنوعی ، مدیر پروژه علمی و یا دانشمند پژوهشی باشند.

حقوق میکروبیولوژیست ها بر اساس تجربه ، مهارت ، جنسیت یا موقعیت مکانی بسیار متفاوت است ؛ فردی که به عنوان میکروبیولوژیست در روسیه کار می کند معمولاً حدود 226000 روبل در ماه درآمد دارد ، دستمزدها از 111000 روبل (کمترین) تا 352000 روبل (بالاترین) متغیر است.

زمینه های حرفه ای برای کار در روسیه با مدرک میکروبیولوژی شامل ؛ کار در سازمان های بیوتکنولوژی میکروبی ، کار در موسسات پزشکی ، فعالیت در بخش های تحقیقات بنیادی و کاربردی در میکروبیولوژی و کار در سازمان های صنایع غذایی است؛ اگر به فکر کار در روسیه بعد از تحصیل هستید حتما مقاله کار در روسیه را که پیشتر به شما تقدیم شده است را مرور کنید و با شرایط و قوانین کار در این کشور آشنا شوید.

مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا شما را با تحصیل رشته میکروبیولوژی در روسیه آشنا کردند ، چنانچه سوال و ابهامی در این زمینه دارید از بخش دیدگاه بهره برده و به پاسخ خود برسید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته میکروبیولوژی در روسیه

محتوای درسی دوره پادفک برای رشته میکروبیولوژی از دروس زیست شناسی ، شیمی ، ریاضی و فیزیک است که به زبان روسی آموزش داده می شود و متقاضیان پس از آزمون پایانی پادفک مجاز به ورود به دانشگاه های علوم میکروبیولوژی هستند.

هزینه ای که یک دانشجوی میکروبیولوژی باید برای دوره پادفک بپردازد مبلغی در حدود 9000 دلار است اما محدوده شهریه رشته میکروبیولوژی در دانشگاه های مختلف را می توان از 1500 تا 5500 دلار در نظر گرفت ، در زیر شهریه اختصاصی بهترین دانشگاه ها به تفکیک بررسی شده است.

متقاضیانی که مایل به تحصیل رشته میکروبیولوژی در روسیه هستند ، اگر بخواهند در مقطع کارشناسی این رشته تحصیل کنند قطعا باید تحصیل به زبان روسی را انتخاب کنند و همانند سایر رشته های تحصیلی در دانشگاه های روسیه ، برای انتخاب زبان روسی هم باید دوره پادفک را بگذرانند.
اما برای زبان تحصیل میکروبیولوژی در روسیه در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ممکن است برنامه هایی را به زبان انگلیسی پیدا کنید

حقوق میکروبیولوژیست ها بر اساس تجربه ، مهارت ، جنسیت یا موقعیت مکانی بسیار متفاوت است ؛ فردی که به عنوان میکروبیولوژیست در روسیه کار می کند معمولاً حدود 226000 روبل در ماه درآمد دارد ، دستمزدها از 111000 روبل (کمترین) تا 352000 روبل (بالاترین) متغیر است.

آنچه در این مقاله از تحصیل رشته میکروبیولوژی در روسیه آموختید ، با تلاش مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی و تماما از اطلاعات به روز وب سایت های معتبر دانشگاهی برداشته شده است ، اگر هنوز احساس می کنید که نیاز به اطلاعات کاملتر دارید ، همین الان با مشاوران ما در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز تماس بگیرید ، آنها صمیمانه شما را راهنمایی خواهند کرد ، همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل رشته میکروبیولوژی در انگلستان را نیز بخوانید و هزینه ها و شرایط پذیرش را با هم مقایسه کنید.

در این قسمت نظرات متقاضیان مهاجرت تحصیلی را درمورد عملکرد کارشناسان شرکت رجبی مشاهده می کنید

پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)