تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل رشته میکروبیولوژی در آمریکا

تحصیل رشته میکروبیولوژی در آمریکا

تحصیل رشته میکروبیولوژی در آمریکا در میان گزینه های عالی برای تحصیل در رشته زیست شناسی در خارج از کشور قرار دارد ، این رشته تحصیلی در تمامی مقطع تحصیلی در دانشگاه های آمریکا ارائه می شود ، برای آشنایی با جزئیات تحصیل در این کشور با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید.

رشته میکروبیولوژی یکی از شاخه های زیست شناسی است که در دانشگاه های آمریکا در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود ، رشته زیست شناسی مطالعه حیات و موجودات زنده را در بر می گیرد ، برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل رشته های علوم پزشکی ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا را بخوانید.

انواع مختلفی از مدارک زیست شناسی در تخصص ها از جمله آناتومی ، بیوفیزیک ، زیست شناسی سلولی و مولکولی ، اکولوژی و تکامل ، زیست شناسی محیطی ، زیست شناسی قانونی ، ژنتیک ، زیست شناسی دریایی ، میکروبیولوژی و غیره وجود دارد.

تخصص های مختلف نیازهای تحصیلی متفاوتی دارند ، اما همه حول محور ریاضی ، علوم ، شیمی و زیست شناسی هستند ، دانش آموزان وقت خود را در کلاس درس و همچنین در یک آزمایشگاه تحقیقاتی می گذرانند و به طور مستقل و با شرکای آزمایشگاهی برای انجام پروژه های تحقیقاتی ، انجام مطالعات و ارائه یافته ها کار می کنند.

دوره کارشناسی در رشته زیست شناسی 4 ساله است و مدرک کارشناسی ارشد در میکروبیولوژی دو ساله است که توسط بیش از 80 کالج در ایالات متحده ارائه می شود ، میکروبیولوژی یک رشته علوم زیستی است که به مطالعه موجودات زنده کوچکی می‌پردازد که بدون کمک میکروسکوپ قابل مشاهده نیستند.

بهترین دانشگاه های میکروبیولوژی آمریکا

دانشگاه های زیادی در سراسر ایالات متحده وجود دارند که برنامه های زیست شناسی قوی دارند ، نمی توان بیان کرد که کدام یک بهترین هستند ، هنگام انتخاب دانشگاهی که قصد دارید در آن زیست شناسی و میکروبیولوژی را تحصیل کنید ، سعی کنید به دنبال دانشگاهی باشید که متناسب با نیازها ، بودجه و سبک زندگی شما باشد.

بهترین دانشگاه های میکروبیولوژی آمریکا

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد یک دانشگاه خصوصی تحقیقاتی آیوی لیگ در کمبریج ، ماساچوست است ، این کالج در سال 1636 به عنوان کالج هاروارد تأسیس شد و به نام اولین خیر آن، روحانی پیوریتن جان هاروارد نامگذاری شد.

رشته زیست شناسی در این دانشگاه در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود ، علوم میکروبیولوژیکی و ایمونولوژی یکی از گرایش های رشته علوم زیستی و زیست پزشکی در دانشگاه هاروارد است.

دپارتمان میکروبیولوژی این دانشگاه دارای یک جامعه علمی مشترک است که اعضای آن اشتیاق مشترکی به میکروب ها و اکتشاف علمی دارند.

اساتید این دپارتمان در حال کشف مکانیسم هایی هستند که توسط میکروب های مختلف برای بقا در طبیعت و تعامل با ارگانیسم های میزبان استفاده می شود ، تحقیقات آن ها از درک مکانیسم‌های بیولوژیکی بنیادی گرفته تا پرداختن به چالش‌های بیماری‌های عفونی خاص که برای سلامت انسان حیاتی هستند ، متغیر است.

دانشگاه واشینگتون

دانشگاه واشنگتن یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در سیاتل ، واشنگتن است ، واشنگتن یکی از قدیمی ترین دانشگاه های ساحل غربی است که در سال 1861 تأسیس شد ، تقریباً یک دهه پس از تأسیس شهر در سیاتل تأسیس شد ، این دانشگاه مدارک تحصیلی را از طریق 140 دپارتمان ارائه می کند و بر اساس سیستم یک چهارم فعالیت می کند.

زیست شناسی یکی از پرتقاضاترین مدرک های موجود در UW، و همچنین بزرگترین تولید کننده مدارک STEM در واشنگتن و موتور آموزش علوم زیستی برای آینده است ، با استفاده از یک رویکرد یکپارچه و پیوندی به علوم زیستی، اساتید همکاری و مشارکت فکری را تقویت می‌کنند ، که با کنجکاوی برای تسریع در کشف انجام می‌شود.

تحصیل رشته میکروبیولوژی در آمریکا در دانشگاه واشینگتون آموزش کلاس جهانی در علوم پایه ارائه می دهد ، دپارتمان میکروب شناسی مدرک لیسانس علوم و همچنین یک مدرک جزئی در میکروبیولوژی ارائه می دهد.

تحصیل در رشته میکروبیولوژی در دانشگاه واشنگتن شما را به درک عمیق‌تر دنیای اطرافتان سوق می‌دهد و به شما آموزش می‌دهد که به عنوان یک دانشمند فکر کنید.

دانشگاه دوک

دانشگاه دوک یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در دورهام ، کارولینای شمالی است ، این دانشگاه توسط متدیست ها و کویکرها در شهر امروزی ترینیتی در سال 1838 تأسیس شد و در سال 1892 به دورهام منتقل شد.

دپارتمان زیست شناسی یک برنامه فارغ التحصیلی متنوع و یکپارچه برای دانشجویانی که به دنبال مدرک دکترا هستند ارائه می دهد ، در علوم زیستی این دپارتمان فرصت ‌های آموزشی را در زمینه‌ های تحقیقاتی اکولوژی ، زیست‌شناسی سلولی و مولکولی ، ژنتیک تکوینی ، ژنومیک و بیوانفورماتیک ، در هر دو سیستم گیاهی و جانوری، زیست شناسی ارگانیسمی عملکردی ، و زیست شناسی تکاملی ارائه می دهد ؛ اعضای هیئت علمی همچنین در برنامه های دانشگاه در رشته های زیست شناسی سلولی و مولکولی ، زیست شناسی محاسباتی و بیوانفورماتیک ، زیست شناسی سلول های تکوینی و بنیادی ، ژنتیک و ژنومیک ، اکولوژی ، و زیست شناسی ساختاری و بیوفیزیک شرکت می کنند.

در برترین دانشگاه های آمریکا رشته جذاب و محبوب پرستاری نیز ارائه می شود ؛ هزینه ها و شرایط تحصیل را در مقاله تحصیل رشته پرستاری در آمریکا خواهید خواند.

هزینه تحصیل میکروبیولوژی در آمریکا

آمریکا یکی از کشورهای گران قیمت برای تحصیل در خارج از کشور است ، هزینه تحصیل در رشته زیست شناسی در مقطع کارشناسی به طور متوسط حدود 25000 دلار و تحصیل رشته میکروبیولوژی در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد به طور متوسط حدود 30000 دلار برای هر سال تحصیلی می باشد.

هزینه تحصیل میکروبیولوژی در آمریکا

در کانادا هم می توانید رشته میکروبیولوژی را انتخاب و تحصیل کنید ، برای مقایسه بهتر شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا و آمریکا مقاله تحصیل رشته میکروبیولوژی در کانادا را بخوانید.

چارت درسی میکروبیولوژی در دانشگاه های آمریکا

همان گونه که پیش از این بیان شد رشته میکروبیولوژی در دانشگاه های آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود و علاقمندان تحصیل در این رشته بایستی در ابتدا در رشته زیست شناسی در مقطع کارشناسی تحصیل کنند ، مقطع کارشناسی در این دانشگاه ها 4 ساله است و دانشجویان ملزم به گذراندن 240 واحد درسی هستند.

چارت درسی زیست شناسی در دانشگاه های آمریکا انعطاف پذیر است ، دوره های آموزشی در دو سال اول شما را با مفاهیم اولیه بیولوژیکی آشنا می کند و پایه ای را در علوم طبیعی و فیزیکی ، علوم انسانی و اجتماعی فراهم می کند ، برای اساس توانایی و علایق فردی سال سوم و چهارم را انتخاب می کنید ، شما می توانید در زمینه هایی مانند زیست شناسی سلولی / درون سلولی ، زیست شناسی جانوری یا گیاهی ، زیست شناسی بالینی ، زیست شناسی جمعیت و زیست شناسی بین رشته ای تمرکز کنید.

سال اول

گرایش علوم زیستی ، زیست شناسی مقدماتی I، II ، آزمایشگاه زیست شناسی مقدماتی I, II ؛ شیمی عمومی I, II ؛ آزمایشگاه شیمی عمومی I, II ، ریاضی عمومی ، تربیت بدنی I، II و غیره

سال دوم

علوم میکروبی ، آزمایشگاه علوم میکروبی ، شیمی آلی I، II ، آزمایشگاه شیمی آلی I, II ، فیزیک مقدماتی I، II ، همایش علوم زیستی ، زیست شناسی انتخابی ، الزامات رشته علوم اجتماعی آموزش عمومی ، الزامات تحقیق چند رشته ای

سال سوم

نیازهای کمی علوم ، ژنتیک ، ساختار مولکولی در بیوشیمی یا بررسی بیوشیمی یا بیوشیمی ، مقدمه ای بر ارتباطات یا سخنرانی عمومی ، الزامات رشته علوم انسانی آموزش عمومی و زیست شناسی، علوم طبیعی و دروس آزاد

سال چهارم

سمینار علوم زیستی اول، دوم ، دروس انتخابی زیست شناسی و غیره

چارت درسی کارشناسی ارشد میکروبیولوژی در آمریکا

موضوعات اصلی تدریس شده در دوره تحصیل رشته میکروبیولوژی در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد میکروبیولوژی شامل تحقیق اخلاقی ، زیست شناسی میکروارگانیسم ها ، فیزیولوژی میکروبی ، ایمونولوژی ، میکروبیولوژی پاتوژن ، ژنتیک باکتری ها ، باکتری شناسی ، ایمونولوژی ، قارچ شناسی ، تک جانورشناسی ، ویروس شناسی ، انگل شناسی ، نماتولوژی می باشد.

چارت درسی رشته داروسازی هم در دانشگاه های آمریکا کامل و به روز است ، مقاله تحصیل رشته داروسازی در آمریکا پیش تر در همین سایت به شما عزیزان تقدیم شده است.

مزایا و معایب تحصیل میکروبیولوژی در آمریکا

به طور قطع آمریکا یکی از بهترین نقاط جهان برای تحصیل در خارج از کشور است اما تحصیل در این کشور بدون چالش و دشواری نیست که بایستی در هنگام تصمیم گیری و انتخاب دانشگاه تمامی مسائل را در نظر گرفت.

مزایا و معایب تحصیل میکروبیولوژی در آمریکا

مزایای تحصیل میکروبیولوژی در آمریکا

  • با تحصیل در دانشگاه های آمریکا فرصت برای یادگیری در بهترین کالج های جهان وجود دارد.
  • دانشجویان دسترسی به آزمایشگاه های پیشرفته با تکنولوژی دارند.
  • دانشجویان محصل در رشته میکروبیولوژی در دانشگاه های آمریکا به برخی از بهترین برنامه های تحقیقاتی جهان دسترسی دارند.
  • پس از فارغ التحصیلی فرصت های شغلی متعددی برای دانشجویان محصل در رشته میکروبیولوژی در آمریکا وجود دارد.
  • دانشجویان به زبان انگلیسی تحصیل می کنند.

معایب تحصیل میکروبیولوژی در آمریکا

  1. هزینه تحصیل رشته میکروبیولوژی در آمریکا بسیار بالا است.
  2. پذیرش در دانشگاه های آمریکا دشوار است.
  3. برای پذیرش در دانشگاه های میکروبیولوژی آمریکا به نمره تافل و یا آیلتس بالا نیاز است.

بازار کار و درآمد میکروبیولوژی در آمریکا

فردی که دارای مدرک کارشناسی ارشد در میکروبیولوژی است می تواند این مشاغل را در آمریکا و یا سایر نقاط جهان دنبال کند که شامل دانشمند زیست پزشکی با درآمد 90000 دلار ، بیوتکنولوژیست با در آمد 70175 دلار ، همکار تحقیقاتی بالینی با درآمد 58,656 دلار ، کارشناس صنایع غذایی با درآمد 65000 دلار ، دانشمند بهداشت و درمان با درآمد 96,408 دلار ، شیمیدان دارویی با درآمد 67,447 دلار ، میکروبیولوژیست با درآمد 49282 دلار و نانوتکنولوژیست با درآمد 99.250 دلار در سال می باشد.

شاید بخواهید بازار کار در آمریکا را بهتر و بیشتر بشناسید ، مقاله لینک شده را با دقت مرور کنید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته میکروبیولوژی در آمریکا

تحصیل رشته میکروبیولوژی در آمریکا را در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) مرور کردید ، با ما از طریق باکس دیدگاه در تماس باشید و سوالات خود را مطرح کنید.

هزینه تحصیل رشته میکروبیولوژی در آمریکا چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته زیست شناسی در مقطع کارشناسی به طور متوسط حدود 25000 دلار و در رشته میکروبیولوژی در مقطع کارشناسی ارشد به طور متوسط حدود 30000 دلار برای هر سال تحصیلی می باشد.

برترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته میکروبیولوژی در آمریکا کدام است؟

دانشگاه هاروارد ، دانشگاه واشینگتون و دانشگاه دوک

در دوره کارشناسی ارشد میکروبیولوژِی در آمریکا چه دروسی ارائه می شود؟

موضوعات اصلی تدریس شده در دوره کارشناسی ارشد میکروبیولوژی شامل تحقیق اخلاقی ، زیست شناسی میکروارگانیسم ها ، فیزیولوژی میکروبی ، ایمونولوژی ، میکروبیولوژی پاتوژن ، ژنتیک باکتری ها ، باکتری شناسی ، ایمونولوژی ، قارچ شناسی ، تک جانورشناسی ، ویروس شناسی ، انگل شناسی ، نماتولوژی می باشد.

معایب تحصیل رشته میکروبیولوژی چیست؟

هزینه تحصیل در رشته میکروبیولوژی در دانشگاه های آمریکا بسیار بالا است.
پذیرش در دانشگاه های آمریکا دشوار است.
برای پذیرش در دانشگاه های میکروبیولوژی آمریکا به نمره تافل و یا آیلتس بالا نیاز است.

آیا رشته میکروبیولوژِی برای کار در آمریکا مناسب است؟

فردی که دارای مدرک کارشناسی ارشد در میکروبیولوژی است می تواند این مشاغل را در آمریکا و یا سایر نقاط جهان دنبال کند که شامل دانشمند زیست پزشکی با درآمد 90000 دلار ، بیوتکنولوژیست با در آمد 70175 دلار ، همکار تحقیقاتی بالینی با درآمد 58,656 دلار ، کارشناس صنایع غذایی با درآمد 65000 دلار ، دانشمند بهداشت و درمان با درآمد 96,408 دلار ، شیمیدان دارویی با درآمد 67,447 دلار ، میکروبیولوژیست با درآمد 49282 دلار و نانوتکنولوژیست با درآمد 99.250 دلار در سال می باشد.

در مقاله فوق مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با توجه به اهمیت دانشمندان زیستی در دنیای امروز تحصیل رشته میکروبیولوژی در آمریکا را بررسی و بیان کردند ، شما می توانید با تماس با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز از جزئیات تحصیل در این کشور مطلع شوید ، مقاله مزایا و معایب مهاجرت به آمریکا را بخوانید تا اطلاعات مهاجرتی شما در خصوص این کشور بیشتر شود.

5/5 - (82 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *