تحصیل رشته میکروبیولوژی در کانادا

تحصیل رشته میکروبیولوژی در کانادا
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته میکروبیولوژی در کانادا با قرار گرفتن در زیر مجموعه زیست شناسی ، به عنوان یکی از بهترین رشته های مرتبط با علوم پزشکی در دانشگاه ها شناخته شده و علاقه مند به تحصیل را در تمامی مقاطع به خود جذب می کند. 

میکروبیولوژی با داشتن گرایش های مختلف از جمله باکتری شناسی ، ویروس شناسی و انگل شناسی هر یک از فارغ التحصیلان را به یک حوزه کاری خاص وارد می سازد . در این مقاله با ما همراه باشید تا ضمن دریافت اطلاعات به روز از مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ در خصوص تحصیل رشته میکروبیولوژی در کانادا ، از اصلی ترین پیش نیازهای این رشته مطلع شوید.

شما علاقه مندان می توانید در هر یک از مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل مشغول شده و به عنوان یک متخصص به فرصت شغلی قابل توجهی رسیده و درآمد بالایی داشته باشید ، این رشته در سال های اخیر با محبوبیت بیشتری در میان دانشجویان بین المللی رو به رو شده و دانشگاه ها نیز می کوشند تا با فراهم نمودن امکانات موردنیاز این رشته ، داوطلبان برتر را به سمت خود جذب کنند.

پس از همه این مباحث همچنین شما می توانید با مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا ، اطلاعات بیشتری در خصوص مهاجرت تحصیلی به کانادا خصوصا در رشته های علوم پزشکی کسب نمایید.

فهرست مطالب

ویدیویی که در ادامه آورده ایم خلاصه مطالبی است که در این مقاله نوشته شده و شما می توانید با صرف زمان کمتری، مطالب مهم و مختصر این مقاله در مورد تحصیل رشته میکروبیولوژی در کانادا را بخوانید.در صورتی که میخواهید به کانادا مهاجرت کنید و همین اطلاعات برای شما کافیست، درخواست خود را برای عقد قرارداد با کارشناسان شرکت رجبی در میان بگذارید، ایشان ضمن تکمیل اطلاعات شما، تمام و کمال مسیر را برای شما روشن خواهند کرد.

پادکست تحصیل رشته میکروبیولوژی در کانادا

ویدیویی که در ادامه آورده ایم خلاصه مطالبی است که در این مقاله نوشته شده و شما می توانید با صرف زمان کمتری، مطالب مهم و مختصر این مقاله در مورد تحصیل رشته میکروبیولوژی در کانادا را بخوانید.

در صورتی که میخواهید به کانادا مهاجرت کنید و همین اطلاعات برای شما کافیست، درخواست خود را برای عقد قرارداد با کارشناسان شرکت رجبی در میان بگذارید، ایشان ضمن تکمیل اطلاعات شما، تمام و کمال مسیر را برای شما روشن خواهند کرد.

شناخت رشته میکروبیولوژی در کانادا

در علم میکروبیولوژی شما به مطالعه ریز اندام هایی خواهید پرداخت که به عنوان تک سلول به چند دسته ویروس ها ، باکتری ها ، قارچ ها و انگل ها تقسیم می شوند ، این رشته علاوه بر علوم پزشکی بر علم شیمی نیز بسیار تاثیرگذار بوده و شاخه های زیادی را به آن وارد کرده است.

شما به عنوان یک دانشجوی این رشته باید همواره از آخرین پیشرفت های روز دنیا باخبر بوده و از ذهنی خلاق و حافظه ای قوی برخوردار باشید ، جزئی نگری و قدرت حل مسائل مختلف از نیازمندی های اصلی تحصیل رشته مکروبیولوژی در کانادا می باشد.

در باب شناخت رشته میکروبیولوژی در کانادا باید بگوییم این رشته در دانشگاه های کانادا در دوره کارشناسی دارای گرایش نبوده و طی یک دوره چهار ساله به اتمام می رسد ، دروس نظری ، علوم پایه ، پزشکی ، شیمی و بیوتکنولوژی اصلی ترین زمینه های واحدهای درسی این رشته بوده و می توانید در دوره های اوله زبان انگلیسی را انتخاب و به خوبی به آن مسلط شوید . 

خوب است بدانید که تقویت دروس پایه مرتبط با این رشته در دوره دبیرستان می تواند راهگشای خوبی برای شما در دانشگاه نیز تلقی شود . از این با آگاهی از دروس پایه طبق سیستم تحصیلی کانادا ، از ابتدا گام های خود را هرچه استوارتر بردارید . کارشناسان ما بر روی عنوان تحصیل در مدارس کانادا نیز جزئیات لازم را برای شما شرح داده اند.

بهترین دانشگاه های میکروبیولوژی کانادا

مقصدهای بین المللی زیادی را می توان در زمینه میکروبیولوژی در کانادا یافت که دانشجویان از سراسر دنیا برای ورود به آنها با یکدیگر به رقابت می پردازند ، هر یک از دانشگاه ها دارای یک مقطع مشخص از این رشته بوده و ظرفیت مشخصی را به دانشجویان بین المللی اختصاص داده اند ، اطلاع از تمامی شرایط پذیرش در هر دانشگاه از اصلی ترین گام ها برای پذیرفته شدن می باشد که با مراجعه به کارشناسان شرکت رجبی و یا سایت دانشگاه می توانید به خوبی از آنها مطلع شوید.

اما انتخاب از میان کلیه مقاصد تحصیلی در کانادا کار آسانی نبوده و می تواند در آینده شما بسیار موثر باشد ، از این رو خوب است که تمامی دانشگاه ها را به دقت بررسی نموده و متناسب با شرایط خود در یکی از بهترین آنها پذیرش شوید.

دانشگاه بریتیش کلمبیا را شاید بتوان یکی از مهم ترین دانشگاه های کانادا به شمار آورد که دارای امکانات تحقیقاتی و علمی بی نظیری در سطح بن المللی است ، تحصیل رشته میکروبیولوژی در کانادا در دانشگاه بریتیش کلمبیا در تمامی مقاطع امکان پذیر است و شما باید مدرک زبان را برای پذیرش حتما ارائه دهید.

یکیی از مهم ترین موارد که می تواند منجر به تحصیل شما در بهترین دانشگاه های میکروبیولوژی کانادا شود ، نوشتن رزومه و انگیزه نامه قوی و حرفه ای است ، در نهایت پذیرش از طریق امتیازات به دست آمده پرونده تحصیلی دانشجو صورت می پذیرد که در هر مقطع امتیاز مورد نظر متفاوت است.

رشته میکروبیولوژی دانشگاه مک گیل کانادا

دانشگاه مک گیل کانادا را می توان یکی از مشهورترین دانشگاه های کانادا در سطح جهان دانست که یکی از سه دانشگاه انگلیسی زبان ایالت کبک نیز شناخته می شود ، این دانشگاه در علوم پزشکی و رشته های مرتبط با آن مانند میکروبیولوژی بیشترین پذیرش را داشته و دانشجویان با رزومه های درخشان در آن به تحصیل مشغول هستند.

با توجه به سطح علمی بالای این دانشگاه رقابت شدیدی بین متقاضیان برای ورود به رشته میکروبیولوژی وجود داشته و شما فرصت رسیدن به بورسیه های تحصیلی در مقاطع مختلف را نیز خواهید داشت ، سیستم آموزشی این دانشگاه کاملا پژوهش محور بوده و خوب است که در هنگام درخواست به دانشگاه به تسلط کافی زبان انگلیسی رسیده باشید.

رشته میکروبیولوژی دانشگاه مک گیل کانادا

تحصیل میکروبیولوژی در دانشگاه کلگری

چنانچه به مقاله تحصیل در کانادا نگاهی انداخته باشید درخواهید یافت که یکی از مطرح ترین دانشگاه های کانادا در سطح جهان دانشگاه کلگری می باشد که علاوه بر فراهم نمودن امکان تحصیل رشته میکروبیولوژی در کانادا در تمامی رشته های مطرح جهان تا مقطع کارشناسی دانشجو می پذیرد.

دانشگاه کلگری یک دانشگاه پیشرو در کانادا است که در مبتکرترین شهر کشور واقع شده و دارای 73 کرسی تحقیقاتی و بیش از 80 موسسه تحقیقاتی و مرکزی می باشد که برای رسیدگی به چالش‌های پایدار و نوظهور جامعه کار می‌کنند ، این دانشگاه در حال پیشرفت است تا به یک مرکز فکری جهانی تبدیل شود ، جایی که بیش از 33000 دانشجو در برنامه هایی که با تحقیقات و تجربیات عملی غنی شده اند ، پیشرفت می کنند.

در اروپا هم می توانید رشته میکروبیولوژی را بخوانید ، یکی از برترین انتخاب های شما کشور انگلستان است ، شرایط تحصیل رشته میکروبیولوژی در انگلستان را در مقاله لینک شده بخوانید.

از دیگر مقصدهای تحصیل رشته میکروبیولوژی در کانادا که می توانید برای پذیرش در هر یک از آنها شانس خود را امتحان کنید:

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه مونترال
 • دانشگاه ساسکچوان
 • دانشگاه لاوال
 • دانشگاه مانیتوبا
 • دانشگاه ویکتوریا
هزینه تحصیل میکروبیولوژی در کانادا

هزینه تحصیل میکروبیولوژی در کانادا

یکی از مهم ترین مسائلی که هنگام بررسی تحصیل رشته میکروبیولوژی در کانادا دانشجویان باید به آن دقت ویژه داشته باشند ، هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور است ، شهریه دانشگاه اصلی ترین بخش هزینه دانشجویان در کشور مقصد است که توانایی مالی خاص خود را می طلبد.

گرچه دانشگاه های کانادا شامل هزینه های هنگفت در تمامی مقاطع دانشگاهی نیستند اما در هر مقطع شهریه های مشخصی را از دانشجویان طلب می کنند که ممکن است قابل پرداخت برای تمامی علاقه مندان نباشد ، کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی تمامی جزئیات لازم در زمینه هزینه تحصیل میکروبیولوژی در کانادا را در اختیارتان قرار می دهند و خوب است که در رابطه با هزینه های زندگی و کلیه مخارجی که به عنوان یک دانشجو در شهر محل سکونت خود دارید ، با کارشناسان شرکت مشورت نمایید.

اگر دربین رشته های علوم پزشکی به رشته داروسازی نیز علاقه مندید ، کانادا می تواند بهترین امکانات را در اختیار شما قرار دهد ؛ مقاله تحصیل رشته داروسازی در کانادا را برای آشنایی کامل با این رشته بخوانید.

هزینه تحصیل رشته میکروبیولوژی در کانادا در برخی از دانشگاه های مطرح این کشور به شرح زیر است:

 • هزینه کارشناسی ارشد میکروبیولوژی در دانشگاه آلبرتا 3759 دلار کانادا
 • هزینه دوره کارشناسی میکروبیولوژی در دانشگاه تورنتو 6100 دلار کانادا
 • هزینه دوره کارشناسی میکروبیولوژی در دانشگاه مک گیل 12600 دلار کانادا
 • هزینه دوره کارشناسی میکروبیولوژی در دانشگاه کلگری 8242 دلار کانادا
 • هزینه دوره کارشناسی میکروبیولوژی در دانشگاه ویکتوریا 2963 دلار کانادا

چارت درسی میکروبیولوژی در دانشگاه های کانادا

دوره کارشناسی میکروبیولوژی شامل مطالعه میکروارگانیسم ها با تأکید ویژه بر زیست شناسی باکتری ها ، ویروس ها ، قارچ ها و انگل ها می باشد ، میکروبیولوژیست ها برای انجام تحقیقات مورد نیاز علیه بیماری های عفونی در سراسر جهان ، درک اهمیت زیست محیطی میکروب ها و بهره برداری از آنها برای تولید مواد غذایی ، کاربردهای بیوتکنولوژیکی و صنعتی مورد نیاز هستند.

تمرکز اصلی این مقطع پتانسیل بیماری زایی ارگانیسم هایی است که باعث بیماری در انسان می شوند ، شما همچنین جنبه های بیوشیمی ، فیزیولوژی و ژنتیک میکروارگانیسم ها را یاد خواهید گرفت ، در برخی از دانشگاه ها تحصیل رشته میکروبیولوژی در کانادا به صورت پیوسته تا مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیر است و برخی دانشجویانی با یادگیری یک دوره پایه می توانند در این مقطع پذیرفته شوند.

برخی از مفاهیم کلیدی چارت درسی میکروبیولوژی در دانشگاه های کانادا شامل :

 • میکروبیولوژی
 • بیوشیمی
 • ژنتیک
 • تنوع زیستی
 • زیست شناسی مولکولی
 • ژن ها ، تکامل و توسعه
 • انگل شناسی
 • ایمونولوژی
 • علوم ارتباطات
 • تعاملات بیوتیک
 • تشریح و بافت شناسی

در ترم آخر هر مقطع نیز دانشجویان این فرصت را دارند که پروژه ای را در آزمایشگاه های محققان علوم زیستی خود انجام دهند.

مزایا و معایب تحصیل میکروبیولوژی در کانادا

تحصیل در هر رشته دانشگاهی در کشوری همچون کانادا دانشجویان را آماده ورود به یکی از بهترین بازارهای کاری جهان می سازد که امنیت شغلی به همراه درآمد ایده آل را برایتان به همراه دارد ، تکنسین های میکروبیولوژی می توانند به راحتی با پزشکان ارتباط برقرار کرده و تجزیه و تحلیل های دقیقی را انجام دهند ، شما با تحصیل در این رشته از مزایای زیر بهره مند خواهید شد:

مزایا و معایب تحصیل میکروبیولوژی در کانادا

مزایا

 • حفظ سلامت مردم
 • کمک به کشف آنتی بوتیک ها و واکسن ها
 • محیط کاری جالب و لذت بخش
 • حل مشکلات محیط زیست ، آب و هوا و غذا و کشاورزی
 • درآمد بالا
 • امنیت و جایگاه شغلی ایده آل

معایب

 • هزینه بالای معاینات میکروبیولوژیکی
 • نیاز به زمان های طولانی آموزشی
 • وظایف بسیار فنی

لازم به ذکر است که پرستاری یکی از محبوب ترین رشته ها در دانشگاه های کاناداست برای آشنایی با مزایا و معایب تحصیل رشته پرستاری در کانادا هم می توانید مقاله لینک شده را بخوانید.

هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی با تجربه چندین سال در زمینه مهاجرت و اخذ ویزای تحصیل، کار و سرمایه گذاری در کنار شماست تا تقاضای مهاجرتتان را به بهترین شکل پاسخ دهد.

تصمیم داریم تا با تکیه بر توانمندی خودمان و تجارب کارشناسان بتوانیم کیفیت خدمات خودمان را در راستای موفقیت پرونده مهاجرتی شما بالا ببریم. به منظور تحصیل رشته میکروبیولوژی در کانادا یا سایر رشته های تحصیلی کشور کانادا، در ویدیو روبرو نمونه های ویزای کشورهای مختلف را برای شما آورده ایم، دقت کنید که ما وعده هایمان را عملی میکنیم.

بازار کار و درآمد میکروبیولوژی در کانادا

زیست شناسی مطالعه زندگی است ، از ساده ترین سلول ها تا پیچیده ترین اکوسیستم ها ، وقتی زیست شناسی می خوانید ، درک درستی از زندگی خود پیدا کرده و از ارتباط با دنیای طبیعی قدردانی می کنید ، مدرک زیست شناسی به گستره وسیعی از زمینه ها از جمله مراقبت های بهداشتی ، علوم غذایی ، بهداشت عمومی ، بیوتکنولوژی ، حفاظت و مدیریت منابع طبیعی کمک می کند ، رشته زیست شناسی دانش علمی ، مهارت های آزمایشگاهی ، تجربه پژوهشی و آموزش فکری در استدلال تحلیلی و کمی را به دانشجویان ارائه می دهد.

برای ادامه مسیر شغلی یک میکروبیولوژیست ، باید تحصیلات تکمیلی در میکروبیولوژی یا رشته های تخصصی آن را مطالعه کنید ، فردی که به عنوان میکروبیولوژیست در کانادا کار می کند معمولاً حدود 253000 دلار کانادا در سال درآمد دارد ، دستمزدها از 124000 دلار کانادا ( کمترین ) تا 395000 دلار کانادا ( بالاترین ) متغیر است.

هنگامی که پس از اخذ مدرک تحصیل رشته میکروبیولوژی در کانادا وارد دنیای حرفه ای می شوید ، فرصت های زیادی برای شما فراهم می شود:

 • میکروبیولوژیست
 • ایمونولوژیست
 • قارچ شناس
 • استاد / مدرس
 • تکنسین آزمایشگاه
 • دانشمند تحقیقات بالینی
 • فناور/ دانشمند مواد غذایی
 • تکنسین پزشکی
 • تکنسین بهداشتی
 • فارماکولوژیست

کار در کشور کانادا و مهاجرت کاری به این کشور ، رویای بسیاری از تحصیل کرده های سراسر دنیا است ، مشاغل مورد نیاز کانادا را در مقاله کار در کانادا بخوانید تا اطلاعات کاملی نسبت به بازار کار و استخدام در این کشور کسب کنید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته میکروبیولوژی در کانادا

 • هزینه کارشناسی ارشد میکروبیولوژی در دانشگاه آلبرتا 3759 دلار کانادا
 • هزینه دوره کارشناسی میکروبیولوژی در دانشگاه تورنتو 6100 دلار کانادا
 • هزینه دوره کارشناسی میکروبیولوژی در دانشگاه مک گیل 12600 دلار کانادا

دانشگاه بریتیش کلمبیا را شاید بتوان یکی از مهم ترین دانشگاه های کانادا به شمار آورد که دارای امکانات تحقیقاتی و علمی بی نظیری در سطح بن المللی است ، تحصیل رشته میکروبیولوژی در کانادا در دانشگاه بریتیش کلمبیا در تمامی مقاطع امکان پذیر است و شما باید مدرک زبان را برای پذیرش حتما ارائه دهید.

 • هزینه بالای معاینات میکروبیولوژیکی
 • نیاز به زمان های طولانی آموزشی
 • وظایف بسیار فنی

فردی که به عنوان میکروبیولوژیست در کانادا کار می کند معمولاً حدود 253000 دلار کانادا در سال درآمد دارد ، دستمزدها از 124000 دلار کانادا ( کمترین ) تا 395000 دلار کانادا ( بالاترین ) متغیر است.

دانشگاه مک گیل کانادا را می توان یکی از مشهورترین دانشگاه های کانادا در سطح جهان دانست که یکی از سه دانشگاه انگلیسی زبان ایالت کبک نیز شناخته می شود ، این دانشگاه در علوم پزشکی و رشته های مرتبط با آن مانند میکروبیولوژی بیشترین پذیرش را داشته و دانشجویان با رزومه های درخشان در آن به تحصیل مشغول هستند

جهت اطلاع از شرایط دقیق تحصیل رشته میکروبیولوژی در کانادا توصیه می کنیم تا از طریق مشورت با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به دقیق ترین اطلاعات دست یافته و پاسخ هرگونه سوال خود را در زمینه مهاجرت از مشاورین ما در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز دریافت کنید ، همچنین مطالعه مقاله مهاجرت به کانادا به علاقه مندان مهاجرت به این کشور توصیه می شود چراکه تمام راه های امن و قانونی مهاجرت به این کشور را در آن مقاله شرح داده ایم.

5/5 - (13 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *