تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل رشته پرستاری در قبرس

تحصیل رشته پرستاری در قبرس

تحصیل رشته پرستاری در قبرس یکی از گزینه های موجود برای علاقمندان تحصیل در این رشته است ، رشته پرستاری یکی از رشته های محبوب و پرتقاضا در سطح جهان هست و هر روزه نیاز به پرستاران زبده و با تجربه بیشتر می شود ، برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در این کشور با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید.

همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس ، اطلاعات جامع و به روزی در خصوص تحصیل رشته های علوم پزشکی در این کشور بدست آورید.

پرستاری در چندین دانشگاه قبرس ارائه می شود و مدرک تحصیلی فارغ التحصیلان این دانشگاه ها در سطح اروپا و در سطح جهان معتبر است ، پرستاری یک رشته بهداشتی است که وظیفه برنامه ریزی ، سازماندهی ، اجرا و ارزیابی خدمات پرستاری را به منظور حفظ ، توسعه و ارتقای سلامت و رفاه فرد ، جامعه و جامعه و آموزش افراد انجام دهنده این خدمات بر عهده دارد.

پرستاری با کیفیت زندگی انسان و در نتیجه سلامت افراد ، خانواده ها و جوامع سروکار دارد ، تحصیل رشته پرستاری در قبرس بر خدمات مراقبت پرستاری متمرکز است که عضوی فعال از تیم سلامت در پیشگیری ، درمان و توانبخشی بیماری است.

در طول دوره تحصیل در این رشته دانشجویان توانایی تفکر تحلیلی و انتقادی در زمینه ‌های آموزش و پژوهش پرستاری ، مراقبت‌ های پرستاری ، شیوه‌ های نوآورانه و تغییر ، برعهده گرفتن مسئولیت یادگیری مادام ‌العمر و توسعه فردی ، بهره‌گیری از رویکرد ها و روش ‌های روز علم و فناوری برای تربیت پرستار فرا می گیرند.

ویژگی های تحصیل رشته پرستاری در قبرس

اولین دوره تحصیل رشته پرستاری در قبرس دوره کارشناسی است که مدت زمان تحصیل آن 8 ترم یا 4 سال طول می کشد ، مقطع کارشناسی پرستاری در قبرس بر ارتقای سلامت ، کاهش خطر سلامت ، پیشگیری از بیماری ، مراقبت از افراد بیمار ، خانواده ها ، گروه ها ، مدیریت و توانبخشی تمرکز دارد ، آموزش پرستاری پایه ای قوی برای توسعه استدلال بالینی مورد نیاز برای تمرین پرستاری حرفه ای فراهم می کند ، این برنامه تعادلی بین مسیر های علمی و عملی ایجاد می کند و فارغ التحصیلان خود را برای استخدام مستقیم به عنوان پرستار عمومی آماده می کند و پایه و اساس تحصیلات تکمیلی در رشته پرستاری را پایه ریزی می کند.

علاوه بر این فارغ التحصیلان این مقطع می توانند با سپری کردن 120 واحد درسی دیگر به مدت 2 سال مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت کنند ، برای پذیرش در رشته پرستاری در قبرس اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی الزامی است ، حداقل معدل قابل قبول برای پذیرش در رشته پرستاری در قبرس 13 است.

تحصیل رشته پرستاری در قبرس

پری مدیکال پرستاری در قبرس

برای تحصیل رشته پرستاری در قبرس نیازی به گذراندن دوره پری مدیکال نیست البته افرادی قصد تحصیل به زبان محلی را دارند یا نیاز به کسب دانش بیشتر در زمینه دروس زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک یا ریاضی دارند می توانند در دوره پری مدیکال شرکت کنند ، مدت زمان این دوره بین نه ماه تا یک سال است و به زبان انگلیسی برگزار می شود.

بهترین دانشگاه های پرستاری قبرس

مدارک پرستاری دانشجویان متعهد را آماده می کند تا مسئول تمام جنبه های مراقبت از بیمار قبل ، بعد و در طول درمان باشند و به آنها در مسیر بهبودی کمک کند ، دانشکده ‌های بین‌المللی پرستاری ، فارغ‌التحصیلان پرستاری را آماده می‌کنند تا به یک فرد حرفه ‌ای تبدیل شوند که می‌توانند در پرستاری کودک ، پرستاری بزرگسالان ، پرستاری معلولیت ، پرستاری بهداشت روانی یا برای گرفتن پست ‌های ارشد بیشتر مانند مشاغل سرپرستی تخصص داشته باشند ؛ قبرس دارای دانشگاه های برتر در زمینه های تحصیلی مختلف است در زیر سه دانشگاه محبوب برای تحصیل در رشته پرستاری در قبرس معرفی می شود.

بهترین دانشگاه های پرستاری قبرس

دانشگاه خاور نزدیک

دانشگاه خاور نزدیک که در سال 1988 تاسیس شد در نیکوزیا پایتخت قبرس شمالی واقع شده است و به عنوان یک موسسه آموزش عالی بین المللی با استخدام کارکنان بسیار ماهر ، گسترده ترین فرصت های تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را به بیش از 26 هزار دانشجو از بیش از 100 کشور ارائه می دهد.

دانشگاه خاور نزدیک دارای 16 دانشکده و 90 دپارتمان است ، دانشکده های این دانشگاه شامل دانشکده آتاتورک آموزش ، معماری ، هنر و علوم ، ارتباطات ، دندانپزشکی ، اقتصاد ، مهندسی ، هنر های زیبا و طراحی ، علوم سلامت ، حقوق ، مطالعات زیر دریایی ، پزشکی ، داروسازی و دامپزشکی می باشد.

دانشجویان دانشکده پرستاری این امکان را دارند تا برنامه های کاربردی بالینی مورد نیاز دوره های خود را در بیمارستان دانشگاه خاور نزدیک که مفتخر به دریافت جوایز معتبر بین المللی شده است انجام دهند ، برنامه پرستاری توسط دانشگاه خاور نزدیک ارائه می شود.

دوره پرستاری در دانشگاه خاور نزدیک بر سیاست های سلامت تأثیر می گذارد ، زیرا یک متخصص سلامت با هدف ارائه اهداف شناختی و نگرشی لازم است ، در عین حال ، این دوره به دانش آموزان مهارت ها ، توسعه نهادی و خط مشی را در سطح کشور می دهد ، همچنین مفاهیم ارتباطی ، اصول ، نظریه و فرآیند ، اهمیت ارتباطات در خدمات سلامت را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

دانشگاه اروپایی قبرس

یک دانشگاه خصوصی در نیکوزیا قبرس است که از کالج قبرس ، قدیمی‌ترین موسسه آموزش عالی در قبرس شکل گرفته است ، این دانشگاه یک خط مشی پذیرش انتخابی بر اساس سوابق تحصیلی و عملکرد گذشته دانش آموزان دارد ؛ این موسسه در حال حاضر بیش از 7500 دانشجو دارد و مدارک معتبر بین المللی در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می دهد.

دانشگاه اروپایی قبرس دارای 5 دانشکده علوم انسانی ، علوم اجتماعی و علوم آموزشی ؛ علوم ؛ تجارت ؛ پزشکی و حقوق است ، این دانشگاه به طور فعال با شرکای محلی ، منطقه ای و جهانی برای ارتقای فرصت ها برای مشارکت های تحقیقاتی استراتژیک بلند مدت و برنامه های مطالعاتی نوآورانه ارتباط دارد.

هدف اصلی برنامه پرستاری در دانشگاه اروپایی قبرس (EUC) تربیت پرستاران حرفه ای پرتوان علوم پرستاری عمومی است تا بتوانند در پیشگیری و بازیابی سلامت افراد در هر سنی و همچنین حفظ و نگهداری کمک کنند.

دانشگاه نیکوزیا

دانشگاه نیکوزیا در سال 1980 تاسیس شد و پردیس اصلی آن در نیکوزیا ، پایتخت قبرس واقع شده است ، همچنین مراکز مطالعاتی را در آتن ، بخارست و نیویورک اداره می کند ؛ این دانشگاه شامل دانشکده بازرگانی ، دانشکده آموزش ، دانشکده علوم انسانی و اجتماعی ، دانشکده حقوق ، دانشکده پزشکی و دانشکده علوم و مهندسی است ؛ این دانشگاه بیش از 100 برنامه تحصیلی معمولی در دانشگاه و آنلاین / از راه دور را در سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد.

برنامه پرستاری در دانشگاه نیکوزیا با هدف ارائه دوره های فکری چالش برانگیز است که رشد شخصی دانشجویان را برآورده می کند و بر اساس بورسیه تحصیلی و تحقیق پایه گذاری شده است.

هزینه تحصیل پرستاری در قبرس

یکی از معیار های انتخاب مکان تحصیل هزینه تحصیل است ، هزینه تحصیل در دانشگاه های قبرس مقرون به صرفه است و بسته به رشته ، مقطع تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل متفاوت است ، هزینه تحصیل رشته پرستاری در قبرس بین 5000 تا 8000 یورو برای هر سال تحصیلی است.

هزینه تحصیل پرستاری در قبرس

میانگین هزینه زندگی برای دانشجویان بین المللی بین 300 تا 650 یورو در ماه است، هزینه غذا ارزان است ، تاکسی ها نسبتا پر هزینه هستند.

برای مقایسه رشته پرستاری قبرس و یونان ، خوب است مقاله تحصیل در یونان را بخوانید و با هزینه های تحصیل در قبرس مقایسه کنید ، دانشگاه های علوک پزشکی یونان هم در جهان اعتبار دارند.

چارت درس پرستاری در دانشگاه های قبرس

دوره تحصیل رشته پرستاری در قبرس 4 سال طول می کشد و دانشجویان ملزم به گذراندن 240 واحد درسی در طول این مدت هستند ، یعنی در هر سال دانشجویان ملزم به گذراندن 60 واحد درسی هستند که شامل دروس اختیاری و اجباری می باشد.

ترم اول

آناتومی ، فیزیولوژی ، بافت شناسی ، مقدمه ای بر تغذیه ، ریاضی پایه برای علوم بهداشتی ، زبان انگلیسی آکادمیک ، مکالمه زبان انگلیسی ، زبان ترکی.

ترم دوم

علوم روانشناسی ، پاتولوژی ، میکروبیولوژی بالینی ، داروشناسی برای پرستاری ، بیوشیمی ، کامپیوتر ، زبان انگلیسی آکادمیک 2 ، مکالمه زبان انگلیسی 2

ترم 3

مفهوم پایه در پرستاری ، اصول پرستاری ، ارتباطات در پرستاری ، آموزش بیماری ، دروس انتخابی

ترم 4

پرستاری پزشکی ،پرستاری جراحی ، ارزیابی سلامت ، ایمنی پرتویی در مؤسسه بهداشتی و درمانی ، تاریخچه قانون پرستاری و بهداشت.

ترم 5

پرستاری سلامت زنان و زنان ، پرستاری بهداشت و بیماری های کودک ، تمرین مهارت های پرستاری بالینی – I ، دروس اختیاری ، بیو استاتیک

ترم 6

بهداشت روان و پرستاری روانپزشکی ، پرستاری بهداشت جامعه ، تحقیقات پرستاری ، مراقبت های سالمندان ، دروس اختیاری

ترم 7

اخلاق در پرستاری ، آموزش در پرستاری ، دوره های حرفه ای پرستاری – I ، تمرین مهارت های پرستاری بالینی – II ، دروس اختیاری

ترم 8

پرستاری اورژانس ، اپیدمیولوژی برای پرستاری ، مدیریت در پرستاری ، دوره های حرفه ای پرستاری – II ، دروس اختیاری.

برای آگاهی بیشتر در زمینه مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل ، می توانید مقاله تحصیل در قبرس را بخوانید.

زبان تحصیل پرستاری در قبرس

از آن جا که قبرس دارای دو زبان رسمی یونانی و ترکی است در هر منطقه دروس در دانشگاه های آن کشور به همان زبان ارائه می شود ، البته تحصیل رشته پرستاری در قبرس به زبان انگلیسی ارائه می شود و برای پذیرش در این رشته گواهی تسلط به زبان انگلیسی مورد نیاز است.

آزمون های ورودی پرستاری قبرس

برای تحصیل رشته پرستاری در قبرس هیچ آزمون ورودی وجود ندارد و ملاک پذیرش در این رشته معدل دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی است که بایستی بالاتر از 13 باشد.

مزایا و معایب تحصیل رشته پرستاری در قبرس

پرستاری یکی از رشته های تحصیلی است که به دلیل آینده شغلی آن می توان تمام دشواری های تحصیل را به جان خرید اما باید توجه داشت که مکانی را برای تحصیل انتخاب کنید که دارای کمترین معایب باشد تا در طول تحصیل در آن کشور لذت برده و آینده خوبی را برای خود بسازید ، در ادامه با مزایا و معایب تحصیل رشته پرستاری در قبرس آشنا می شویم.

مزایا و معایب تحصیل رشته پرستاری در قبرس

مزایای تحصیل رشته پرستاری در قبرس

  • مدرک دانشگاه های پرستاری قبرس در سراسر جهان معتبر است.
  • هزینه تحصیل در رشته پرستاری مقرون به صرفه است.
  • بازار کار مناسب پس از فارغ التحصیلی از رشته پرستاری در داخل و خارج از قبرس وجود دارد.
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد.

معایب تحصیل رشته پرستاری در قبرس

  • دانشگاه های پرستاری قبرس مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیستند.
  • اگر چه هزینه تحصیل مقرون به صرفه هست اما در مقایسه با سایر کشور های برتر در زمینه پرستاری بالا است.

یکی از برترین کشورها برای تحصیل رشته پرستاری ، کشور سوئد است ، مقاله تحصیل رشته پرستاری در سوئد را بخوانید.

بازار کار و درآمد پرستاران در قبرس

افرادی که برنامه مدرک پرستاری انگلیسی را تکمیل می کنند ، عنوان “پرستار” را دریافت می کنند و امکان کار در بسیاری از کشور ها علاوه بر قبرس را دارند آن ها می توانند در کشورهای اتحادیه اروپا مشغول به کار شوند ، زیرا این برنامه با معیارهای اتحادیه اروپا مطابقت دارد ؛ پرستاران می‌توانند در تمام بخش‌ های مراقبت ‌های بهداشتی کار کنند، زیرا آنها متخصصان بهداشتی هستند که نقش فعالی در خدمات مراقبت از بیمار در محدوده خدمات بهداشتی اولیه دارند.

فارغ التحصیلان می توانند در بخش های مختلفی مانند بخش خدمات بیمارستانی ، خدمات حرفه ای ( اخلاق، بیمه مراقبت های بهداشتی ، حقوقی و غیره )، سازمان های غیرانتفاعی و آموزش عالی شغل پیدا کنند.

شخصی که به عنوان پرستار ثبت نام شده در قبرس کار می کند معمولا حدود 1740 یورو در ماه درآمد دارد دستمز ها از 850 یورو تا 2710 یورو متغیر است.

سوالات پر تکرار تحصیل پرستاری در قبرس

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی در خصوص تحصیل رشته پرستاری در قبرس را برای علاقه مندان تحصیل در این کشور بیان کردند ، شما هم می توانید تمامی سوالات خود در زمینه هر نوع مهاجرت را در باکس دیدگاه در پایین همین صفحه بنویسید و در همان روز پاسخ کارشناسان ما را دریافت کنید.

آیا برای تحصیل رشته پرستاری در قبرس نیاز به گذراندن دوره پریمدیکال وجود دارد؟

برای تحصیل رشته پرستاری در قبرس نیازی به گذراندن دوره پری مدیکال نیست البته افرادی قصد تحصیل به زبان محلی را دارند یا نیاز به کسب دانش بیشتر در زمینه دروس زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک یا ریاضی دارند می توانند در دوره پری مدیکال شرکت کنند ، مدت زمان این دوره بین نه ماه تا یک سال است و به زبان انگلیسی برگزار می شود.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته پرستاری در قبرس کدام است؟

دانشگاه خاور نزدیک

هزینه تحصیل رشته پرستاری در قبرس چقدر است؟

هزینه تحصیل رشته پرستاری در قبرس بین 5000 تا 8000 یورو برای هر سال تحصیلی است.

هزینه زندگی دانشجویی در قبرس چقدر است؟

میانگین هزینه زندگی برای دانشجویان بین المللی بین 300 تا 650 یورو در ماه است، هزینه غذا ارزان است ، تاکسی ها نسبتا پر هزینه هستند.

زبان تحصیل رشته پرستاری در قبرس چیست؟

از آن جا که قبرس دارای دو زبان رسمی یونانی و ترکی است در هر منطقه دروس در دانشگاه های آن کشور به همان زبان ارائه می شود ، البته تحصیل رشته پرستاری در قبرس به زبان انگلیسی ارائه می شود و برای پذیرش در این رشته گواهی تسلط به زبان انگلیسی مورد نیاز است.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با توجه به محبوبیت رشته پرستاری و نیاز به پرستاران با تجربه تحصیل رشته پرستاری در قبرس را بررسی کردند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین پیشنهاد می کنیم برای شناخت بیشتر مهاجرت تحصیلی به قبرس ، حتما مقاله تحصیل در قبرس را در کنار این محتوا بخوانید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *