تحصیل رشته پرستاری در نروژ

تحصیل رشته پرستاری در نروژ
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته پرستاری در نروژ  آینده مناسبی را برای شما در این کشور رقم خواهد زد ، اگر شما هم جز آن دسته افراد هستید که به دنبال تحصیل در رشته پرستاری در یک سیستم آموزشی قوی و باکیفیت در کنار هزینه های بسیار مناسب و حتی رایگان می گردید ، پس حتما نروژ را هم در ابتدای لیست مقاصد خود قرار دهید.

تحصیل رشته پرستاری در نروژ از مقطع کارشناسی تا دکتری برای دانشجویان داخلی و سایر کشور ها ممکن است و با توجه به نیاز مبرم سیستم سلامت و درمان این کشور به پرستاران و نیروی کار در بخش مراقبت های درمانی ، از متقاضیان تحصیل در این رشته نهایت استقبال را به عمل می آورد.

نروژ در شمال اروپا واقع شده و از جمله کشورهای اسکاندیناوی می باشد که عضو اتحادیه اروپا و چهارمین کشور دنیا از نظر درآمد سرانه است ، میزان رفاه و امید به زندگی در این کشور بسیار بالا است و همین موضوع در طی سالیان گذشته باعث مهاجرت بسیاری از هموطنانمان به این کشور شده است ، چنان چه ایرانیان مقیم در این کشور با سرعت بالایی در حال افزایش می باشند که تحصیل رشته پرستاری هم باز یکی از پر طرفدارترین رشته های مورد درخواست آنان نیز می باشد.

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با تهیه این مطلب نهایت تلاش خود را به کار گرفتند تا شما را با تحصیل رشته پرستاری در نروژ ، یکی از بهترین کشورهای جهان برای تحصیل این رشته به بهترین وجه ممکن اشنا نمایند.

توصیه می کنیم در کنار این نوشتار مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نروژ را نیز بخوانید و با کلیات تحصیل رشته های علوم پزشکی در این کشور آشنا شوید.

فهرست مطالب

در فیلم اطلاعات بسیار مفیدی در خصوص تحصیل رشته پرستاری در نروژ ارائه شده که می تواند برای علاقه مندان این رشته مناسب باشد ، پادکست همین ویدئو هم تقدیم شده تا بتوانید آن را دانلود و ذخیره کرده و در زمان های دیگر هم آن را گوش دهید.

پادکست تحصیل رشته پرستاری در نروژ​

 پریمدیکال پرستاری در نروژ

دانشجویان خارجی در نروژ برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و پرستاری باید در دوره های  پریمدیکال پرستاری در نروژ قبل از تحصیل در دانشگاه شرکت نمایند ، دلیل برگزاری این دوره ها این است که سیستم آموزشی نروژ مدارک پایانی مقاطع قبل از دانشگاه یا همان دیپلم در کشورهای دیگر را معادل با مدارک خود نمی داند ، به همین خاطر دانشجویان مدت 1 یا 2 سال به تحصیل دروس اصلی و پایه و همچنین زبان نروژی در این دوره ها سپری خواهند کرد.

دانشجویان با شرکت در این دوره دانش خود در دروس لازم برای ورود به رشته پرستاری را افزایش می دهند و همچنین با زبان نروژی به طور تمام و کمال آشنا شده و مهارت های لازم برای درک و صحبت به این زبان را کسب کرده و پس از پایان این دوره با شرکت در ازمون نهایی دوره پری مدیکال ، با قبولی مدرک این دوره را کسب می نمایند ، باید توجه داشته باشید که اگر موفق به قبولی در آزمون نگردید قادر به تحصیل رشته پرستاری در نروژ نخواهید بود.

در همین ابتدای مقاله به عزیزانی که در ایران رشته پرستاری را به اتمام رسانده و یا مشغول کار در این حیطه هستند توصیه می کنیم مقاله  مهاجرت پرستاران به نروژ را نیز بخوانند تا اطلاعات بسیار دقیقی در این زمینه بدست آورند.

 بهترین دانشگاه های پرستاری نروژ

 بهترین دانشگاه های پرستاری نروژ برای دریافت مدرک در دوره های پرستاری وجود دارند که می توانید با تحصیل در این موسسات آینده شغلی و کاری خود را تضمین نمایید ، اما در میان همین موسسات هم تفاوت اعتبار و کیفیت آموزشی بسیاری وجود دارد که اخذ مدرک در هر یک از آن ها از اعتبار متفاوتی بر خوردار است ، علاوه بر این نسبت به شرایط خاص فردی هر شخص باید دقیقا مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد که تحصیل در کدامیک از دانشگاه های ارائه کننده این رشته برای هر دانشجویی بهترین گزینه انتخابی است.

این موضوعی است که باید در همان ابتدای امر مهاجرت مورد تحقیق و کسب اطلاعات قرار گیرد ، با تماس با مشاورین ما می توانید بر اساس شرایط خود تمام دانشگاه های نروژ را مورد بررسی قرار دهید و بهترین گزینه را انتخاب نمایید و در نهایت به یک پذیرش موفق و سریع در دانشگاه مورد نظرتان دست پیدا کنید ، در ادامه همین قسمت چندی از بهترین دانشگاه های پرستاری نروژ را به طور خلاصه و مفید به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد البته در مقاله تحصیل در نروژ هم شما می توانید هم کلیات تحصیل در این کشور را بخوانید و هم با برخی از برترین دانشگاه های آن آشنا شوید.

بهترین دانشگاه های پرستاری نروژ

دانشگاه علم و صنعت نروژ

دانشگاه علم وصنعت نروژ ( NTNU ) دانشگاهی با تمرکز بین المللی است که پردیس اصلی آن در شهر تروندهایم و پردیس های کوچکتر آن در شهر های ایلسوند و جوویک واقع شده اند ، این دانشگاه در سال 1996 تاسیس شد و همواره جز 100 دانشگاه برتر در جهان قرار گرفته است ، دانشکده پزشکی NTUN یکی از معتبرترین و پر درخواست ترین دانشکده های پزشکی و پرستاری در نروژ است که تا دوره دکترای این رشته را برای علاقمندان برگزار می نماید.

NTNU علاوه بر دوره کارشناسی رشته پرستاری ، کارشناسی ارشد در پرستاری بالینی را نیز ارائه می دهد ، همچنین در گرایش های پرستاری بیهوشی ، پرستاری پیشرفته ، پرستاری کودکان ، پرستاری بهداشت (پرستار سلامت) ، مراقبت های ویژه ، پرستاری قلب ، پرستاری سرطان ، پرستاری جراحی و سلامت روان نیز متقاضیان می توانند به تحصیل در دوره کارشناسی ارشد و دکترا مشغول شوند.

همچنین با تحصیل در NTUN شما این فرصت را خواهید داشت تا قسمتی از برنامه عملی یا تئوری دروس خود را در یکی دیگر از کشورهای اروپای برای کسب تجربه در سیستم آموزشی و مراکز درمانی و بیمارستان های آن کشور بگذرانید ، زیرا این دانشگاه با تعداد بسیاری از دانشگاهی معتبر در اروپا قادر به مبادله دانشجو می باشد.

پس از اتمام تحصیل با ارائه مدرک خود به هریک از مراکز درمانی دولتی و خصوصی در نروژ به راحتی می توانید به کار مشغول شوید ، زیرا مدرک شما یکی از با ارزش ترین مدارک پرستاری در نروژ است.

گروه پرستاری و ارتقای سلامت دانشگاه متروپولیتن اسلو

گروه پرستاری و ارتقای سلامت دانشگاه متروپولیتن اسلو یکی از بهترین مدارس پرستاری در نروژ است ، که در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در این رشته سالانه دانشجویانی با سواد بالا و متعهد را به سیستم سلامتی جهانی معرفی می نماید.

به غیر از تدریس در دوره های پرستاری ، این دانشگاه پروژه های تحقیقاتی بسیاری دارد که عمدتا بر سلامت و توسعه پزشکی متمرکز هستند که یکی گروه های تحقیقاتی پرطرفدار آن در زمینه پرستاری شامل مامایی است ، این گروه تحقیقاتی بر پرستاری در حین بارداری ، زایمان و مراقبت های پس از زایمان برای مادران تمرکز دارد.

علاوه بر این ، گروه های تحقیقاتی این دانشکده برنامه های مطالعاتی بر سلامت کودکان و پرستاری از کودکان را نیز ارائه می نمایند ، جالب است بدانید که دوره پرستاری از کودکان بزرگترین برنامه کارشناسی ارشد در دانشگاه است که سالانه حداقل چهل دانشجو را پذیرش می نماید.

هم اکنون بالغ بر 3200 نفر در دپارتمان پرستاری و ارتقای سلامت در حال تحصیل هستند ، دوره کارشناسی پرستاری این دانشگاه به 4 سال به زمان نیاز دارد و دوره های کارشناسی ارشد در رشته های پرستاری بیهوشی ، پرستاری مراقبت های ویژه ، پرستاری کودکان ، پرستاری تحقیقات بالینی و توسعه حرفه ای برای علاقه مندان ارائه می شود و 2 سال به طول می انجامد.

موسسه بهداشت و جامعه دانشگاه اسلو

دانشگاه اسلو یکی از دانشگاه‌های دولتی نروژ و قدیمی‌ترین ، بزرگترین و پرافتخارترین دانشگاه در این کشور است که در سال 1811 میلادی با نام دانشگاه شاهنشاهی فردریک گشایش یافت و در نهایت در سال 1939 به دانشگاه اسلو تغییر نام داد ، این دانشگاه در کنار دانشگاه علم و صنعت نروژ جز دانشگاه های سرشناس نروژ در جهان هستند.

برنامه های تحصیلی این موسسه دارای طیف گسترده ای از دانش و آموزش های عملی مرتبط با رشته پرستاری می باشد که در یک دوره 3 ساله گنجانده شده است ، این موضوع فشار زیادی را به دانشجویان وارد می کند و همچنین اجرای کار را برای دانشگاه دشوار می سازد و شاید در ابتدا موجب نارضایتی دانشجوها شود.

در پایان تحصیل خود متوجه خواهند شد که از چه بار دانش و سواد و همچنین تجربه های عملی وسیعی برخوردار شده اند و با چه پشتوانه محکمی وارد محیط کار خواهند شد.

در این دانشکده علاوه بر برنامه کارشناسی رشته پرستاری ، دو برنامه کارشناسی ارشد در پرستاری وجود دارد و این برنامه ها شامل کارشناسی ارشد در علوم پرستاری و کارشناسی ارشد پیشرفته در پرستاری سالمندان است که هر دو رشته 2 تا 3 سال به طول خواهند انجامید.

دانشگاه اگدر

آموزش پرستاری در دانشگاه اگدر ( UiA ) یک آموزش حرفه ای کلی و یکپارچه می باشد که داوطلبان را برای تمرین پرستاری مراقبتی و حرفه ای بر اساس دانش روز پرورش و تعلیم می دهد ، دانشگاه ادگر یکی از دانشگاه های برتر ارائه دهنده دوره های پرستاری در نروژ است که در دوره های پرستاری خود ، دانشجویان را برای خدمت صادقانه و دلسوزانه و همچنین با احساس مسئولیت کردن در قبال بیماران آماده می سازد.

افرادی که استعداد ارتقاء سلامت ، پیشگیری از بیماری ها و مراقبت دقیق از بیماران را دارند ، در دوره های پرستاری این دانشگاه پذیرفته می شوند و یکی از معیار های مهم در پذیرش از دیدگاه این دانشگاه ، داشتن توانایی و استعداد در برنامه های عملی است که به منظور اطمینان از کسب تجربه های لازم ، دانشجویان در مراکز خدمات بهداشتی تخصصی و شهری قرار می گیرند و با بیماران در تماس خواهند بود ، علاوه بر این هر دانشجو در طی دوره های عملی خود توسط سرپرست تمرین در محل تمرین و اساتید دروس خود از دانشگاه نیز مورد پیگیری و ارزیابی قرار می گیرد.

مدت زمان دوره کارشناسی 4 سال و زبان تدریس نروژی می باشد که برخی از دروس ممکن است به زبان انگلیسی نیز تدریس شوند ، این موسسه هدف اصلی تدریس رشته پرستاری را آماده سازی دانش جویان برای پیشرفت حرفه ای و شخصی می داند که عوامل مهمی برای توسعه شایستگی و هویت حرفه ای فرد در مراقبت از انسان ها خواهد بود.

هزینه تحصیل پرستاری در نروژ

 هزینه تحصیل پرستاری در نروژ

افرادی خواهان ادامه تحصیل رشته پرستاری در نروژ هستند باید از دو لحاظ هزینه های خود را مد نظر قرار دهند ، اول  هزینه تحصیل رشته پرستاری در نروژ و شهریه دانشگاه و دوم هزینه اقامت و زندگی در این کشور ، همانطور که شاید تا کنون هم مطلع شده باشید ، تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی نروژ به زبان نروژی برای تمام دانشجویان خارجی و داخلی رایگان است و تنها شما باید موفق شوید که در مرکز تحصیلی مورد نظرتان پذیرش شوید ، البته اگر قصد دارید که در موسسات خصوصی و غیر انتفاعی به ادامه تحصیل بپردازید ملزم به پرداخت شهریه خواهید بود و تحصیل در این مراکز دیگر رایگان نخواهد بود.

شهریه تحصیل رشته پرستاری در نروژ در دانشگاه های خصوصی مبلغی بالغ بر 9 هزار یورو تا 12 هزار یورو در مقطع کارشناسی هزینه در پی دارد ، به همین دلیل اولویت اول اکثر دانشجویان مراکز دولتی می باشد ، همچنین هزینه های خوراک ، پوشاک ، مسکن ، حمل و نقل و غیره نیز از مواردی هستن که باید قبل از مهاجرت مورد تحقیق و محاسبه قرار گیرند ، البته این موارد به دلیل تفاوت در سبک زندگی افراد برای همه به یک میزان و یکسان نیست ، پس باید هر فرد بر اساس نوع زندگی خود پیش از اقدام این موضوع را مورد بررسی قرار دهد ، لازم به ذکر است که ما در مقاله تحصیل در نروژ ، هزینه های زندگی افراد در این کشور را به طور کامل برای شما عزیزان گرد آوری کرده ایم.

 چارت درسی پرستاری در دانشگاه های نروژ

 چارت درسی پرستاری در دانشگاه های نروژ شامل چه دروسی است ؟  تحصیل رشته پرستاری در نروژ ، در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری صورت می گیرد ، مدت زمانی که دانشجویان باید صرف کسب علم و دانش و تجربه های عملی در این رشته نمایند تا موفق به کسب مدرک شوند ، به ترتیب 4 سال ، 2 سال و 2 تا 4 سال به طول خواهد انجامید ، دانشگاه های نروژ برای مهارت عملی در این رشته بسیار ارزش بالایی قائل هستند و بر روی این موضوع تاکید زیادی دارند و نهایت تلاش خود را در ارائه بهترین تجربه ها و آموزش های عملی به دانشجویان می نمایند.

به طور معمول سال اول مختص به آموزش و یادگیری تئوری و دروس مربوط به زمینه های پزشکی از قبیل آناتومی ، فیزیولوژی و بیوشیمی انسان ، مبانی پرستاری ، مطالعات بالینی در پرستاری پایه ، آسیب شناسی انسان پرستاری در بیماریهای مختلف ، پرستاری کودکان و نوجوانان ، نوآوری در پرستاری ، مدیریت حرفه ای ، کیفیت و ایمنی بیمار و غیره اختصاص می یابد.

اما در دو سال آخر دانشجویان مشغول به آموزش های عملی و دروس عملی در دانشگاه می شوند و در نهایت باید دوره کار آموزی و اصلی خود را در بیمارستان ها و مراکز درمانی آغاز و به پایان برسانند و در آزمون پایانی این رشته شرکت کرده و نمره قبولی را به دست آورند.

زبان تحصیل پرستاری در نروژ

شاید بپرسید زبان تحصیل پرستاری در نروژ چیست؟ تحصیل رشته پرستاری در نروژ در تمامی مقاطع و در دانشگاه های دولتی به زبان نروژی ارائه می شود و به طور قطع تسلط کافی به این زبان و داشتن مدرک معتبر جهت ارائه به دانشگاه از الزامات می باشد ، البته در بعضی دانشگاه ها و موسسات خصوصی هم این رشته را به زبان انگلیسی نیز به علاقمندان تدریس می نمایند که در این صورت نیز باید یکی از مدارک معتبر آیلتس یا تافل را به عنوان گواهی تسلط کافی به زبان انگلیسی به دانشگاه ارائه نمایید.

توجه داشته باشید که در صورت علاقه به ادامه تحصیل رشته پرستاری در نروژ به زبان انگلیسی ، بازهم باید در رشته های پزشکی و پرستاری در نروژ بتوانید قدرت صحبت و ارتباط برقرار کردن با بیماران را در مراکز درمانی و بیمارستان ها دارا باشید ، که همان طور که در بالا گفتیم دوره های پریمدیکال را برای دانشجویان برگزار می کنند که یکی از دلایل آن آموزش زبان و یادگیری زبان نروژی می باشد.

کسانی هم که به هیچ یک از این دو زبان ها تسلط کافی را ندارند می توانند قبل از شروع دانشگاه ، در کالج ها و موسسات آموزش زبان در این کشور ثبت نام کنند و پس از یادگیری و تسلط کامل به این زبان برای ثبت نام و پذیرش در دانشگاه ها اقدام نمایند.

زبان تحصیل پرستاری در نروژ

آزمون های ورودی پرستاری نروژ

برای پذیرش و تحصیل رشته پرستاری در نروژ در رشته پرستاری نیاز به شرکت در آزمون های ورودی پرستاری نروژ نمی باشد ، اما همان طور که گفتیم به دلیل قابل قبول نبودن معادل سازی مدرک دیپلم در این کشور باید در دوره های پریمدیکال شرکت کرد و پس از کسب آموزش های لازم و شرکت در آزمون نهایی این دوره ، با دریافت نمره قبولی می توانید در دانشگاه مورد نظر خود مشغول به تحصیل شوید.

با این که دانشگاه ها آزمون ورودی از متقاضیان به عمل نمی آورند ، اما شرایط خاصی را اعلام می کنند که برای تحصیل در این رشته باشد حتما این شرایط را دارا باشید و مدارک لازم انان را تهیه نمایید ، دانشگاه های نروژ به طور دقیق مدارک ارائه شده توسط علاقمندان را مورد بررسی قرار می دهند نداشتن حتی ذره ای از شرایط لازم برابر است با رد شدن در خواست ثبت نام و پذیرش.

پس دقت داشته باشید که قبل از اقدام به ارسال مدارک حتما با خود دانشگاه مکاتبه ای به عمل آورید و از مدارک و شرایط مورد نیاز به طور دقیق اطلاع کسب نمایید ، شما می توانید با کمک تیم کارشناسان ما در زمینه مهاجرت تحصیلی ، با دانشگاه های مناسب در این کشور مکاتبه نمایید و از شرایط مورد نیاز پذیرش در آنان اطلاعات کامل و جامعی را به دست آورید.

 مزایا و معایب تحصیل پرستاری در نروژ

ادامه تحصیل در خارج از ایران و در هر کشوری با توجه به شرایط شخصی ، فرهنگی و مالی هر شخص ممکن مشکلاتی را برای وی به وجود آورد ، همینطور هر کشور در مقایسه با کشوری دیگر ممکن از محاسن و مزایای متفاوتی برخوردار باشد که در روند پذیرش و تحصیل در آن کشور بسیار تاثیر گذار است ، هر دانشجو باید قبل از شروع به تحصیل این رشته در نروژ و یا هر کشوری دیگر نسبت به قوانین ، شرایط موسسات آموزشی ، هزینه و تمامی جنبه های زندگی و تحصیل در مقصد خود اطلاعات کامل را جمع آوری نماید و به یک انتخاب آگاهانه دست بزند.

در این قسمت قصد داریم به طور خلاصه  مزایا و معایب تحصیل پرستاری در نروژ را برای شما عزیزان بازگو نماییم تا بتوانید با در نظر گرفتن این موارد انتخاب درستی را به عمل آورید.

 مزایا و معایب تحصیل پرستاری در نروژ

مزایا

 • تحصیل بسیار ارزان و یا حتی رایگان رشته پرستاری در نروژ
 • اعتبار بسیار بالای دانشگاه ها و موسسات آموزشی ارائه دهنده این رشته
 • بازار کار مناسب بعد از تحصیل رشته پرستاری در نروژ  و تمام کشورهای جهان
 • سطح رفاه و آسایش بسیار بالا و مثال زدنی در این کشور
 • امنیت مالی ، جانی و تحصیلی بالا و کامل برای دانشجویان خارجی
 • تسلط اکثریت مردم به زبان انگلیسی
 • زندگی با کیفیت و مثال زدنی برای دانشجویان خارجی محصل در این کشور
 • فاصله نه چندان دور و مدت زمان سفر کم با کشورمان
 • تحصیل رشته پرستاری در نروژ  به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی
 • اهمیت بالای رشته پرستاری در دانشگاه ها و تلاش به جذب دانشجو در این رشته
 • با تحصیل در این کشور می توانید از زیبایی های طبیعی و جاذبه های گردشگری خیره کننده آن جا هم لذت ببرید.

معایب

 • تحصیل رشته پرستاری در نروژ به زبان نروژی در دانشگاه های دولتی ارائه می شود.
 • تفاوت فرهنگی و مذهبی فراوانی با که با ایران وجود دارد برای بعضی افراد مشکل ساز است.
 • تفاوت زیاد آب و هوایی این کشور با کشورمان در ابتدا سخت است و مدتی زمان لازم است تا به آن عادت کرد.
 • اقامت و تحصیل در این کشور حتی با ارزان بودن شهریه دانشگاه ها به دلیل نرخ گران دلار ایران برای برخی افراد هنوز هم گران قیمت می باشد.
 • هزینه اجاره و مسکن در این کشور نسبت به اکثر نقاط دیگر در اروپا گران تر است.

تحصیل در کشورهای اروپایی می تواند برای دانشجویان ، محیطی امن و تجارب دانشجویی بسیار هیجان انگیزی را به همراه داشته باشد به شرطی که با اخذ تصمیمات صحیح و از راه های قانونی اقدام به مهاجرت تحصیلی کنید ؛ ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در کنار شما هستیم تا در رشته و دانشگاه دلخواهتان درس بخوانید.

ویدئو ارائه شده تصاویر برخی از ویزاهای تحصیلی اخذ شده برای مراجعین مار ا نشان میدهد.

شاید در اپدیت های بعدی تصویر ویزای تحصیلی شما هم اینجا باشد! 

بازار کار و درآمد پرستاران در نروژ

دانشجویان می توانند پس از پایان تحصیل رشته پرستاری در نروژ به طور رسمی از سازمان ثبت نیروی کار در حوزه سلامت مجوز کار دریافت نمایند ، لازم به ذکر است که ارائه مجوز کار پرستاری در نروژ تنها توسط این سازمان صادر می شود ، هم اکنون این کشور با کمبود پرستار و نیروهای مراقبتی از بیماران در حوزه های سلامت خود مواجه است ، پس با دریافت مدرک خود از دانشگاه می توانید به راحتی در این حوزه شاغل شوید و از حقوق کافی و مزایای مناسب آن بهره مند گردید ، کلاً بازار کار و درآمد پرستاران در نروژ مناسب است ،  علاوه بر این نروژ از پرستاران خارجی هم برای مهاجرت و کار در این کشور استقبال می نماید و پرستاران زیادی طی چند سال گذشته و دوران وخیم کورنا از ایران به این کشور مهاجرت نمودند.

به طور معمول حوزه کاری پرستاران در نروژ در بیمارستان ها و در مراکز درمانی و بهداشتی است و توسط دولت اداره می شوند که می تواند ماهانه 3500 دلار تا 6 هزار دلار درآمد را نصیب آنان گرداند و همچنین میزان درآمد یک پرستار در این کشور بسیار به سابقه کاری و تجربه آنان بستگی دارد.

برای کسب اطلاعات دقیق تر در خصوص قوانین کار و کاریابی در کشور نروژ مقاله کار در نروژ را با دقت بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته پرستاری در نروژ

به طور معمول حوزه کاری پرستاران در نروژ در بیمارستان ها و در مراکز درمانی و بهداشتی است و توسط دولت اداره می شوند که می تواند ماهانه 3500 دلار تا 6 هزار دلار درآمد را نصیب آنان گرداند.

دانشجویان با شرکت در این دوره دانش خود در دروس لازم برای ورود به رشته پرستاری را افزایش می دهند و همچنین با زبان نروژی به طور تمام و کمال آشنا شده و مهارت های لازم برای درک و صحبت به این زبان را کسب کرده و پس از پایان این دوره با شرکت در ازمون نهایی دوره پری مدیکال ، با قبولی مدرک این دوره را کسب می نمایند ، باید توجه داشته باشید که اگر موفق به قبولی در آزمون نگردید قادر به تحصیل در رشته پرستاری در نروژ نخواهید بود.

 • دانشگاه علم و صنعت نروژ
 • گروه پرستاری و ارتقای سلامت دانشگاه متروپولیتن اسلو
 • موسسه بهداشت و جامعه دانشگاه اسلو
 • دانشگاه اگدر

تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی نروژ به زبان نروژی برای تمام دانشجویان خارجی و داخلی رایگان است ، شهریه رشته پرستاری در دانشگاه های خصوصی مبلغی بالغ بر 9 هزار یورو تا 12 هزار یورو در مقطع کارشناسی هزینه در پی دارد.

رشته پرستاری در نروژ در تمامی مقاطع و در دانشگاه های دولتی به زبان نروژی ارائه می شود و به طور قطع تسلط کافی به این زبان و داشتن مدرک معتبر جهت ارائه به دانشگاه از الزامات می باشد ، البته در بعضی دانشگاه ها و موسسات خصوصی هم این رشته را به زبان انگلیسی نیز به علاقمندان تدریس می نمایند که در این صورت نیز باید یکی از مدارک معتبر آیلتس یا تافل را به عنوان گواهی تسلط کافی به زبان انگلیسی به دانشگاه ارائه نمایید.

در این مطلب با تحصیل رشته پرستاری در نروژ اشنا شدید ، با ما از طریق دفاتر تهران و شیراز موسسه در تماس باشید و از نقطه نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را ما مطلع گردانید و ما را در تهیه مطالب بهتر و مفید در گروه کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی یاری نمایید ، همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت به نروژ را هم بخوانید تا به جز تحصیل با سایر روش های امن و قانونی مهاجرت به این کشور هم آشنا شوید.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *