تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل رشته داروسازی در استونی

تحصیل رشته داروسازی در استونی

تحصیل رشته داروسازی در استونی در حال حاضر یکی از برترین انتخاب ها برای علاقه مندان تحصیل داروسازی است ، دلایل آن را در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) شرح خواهیم داد ، با ما همراه باشید.

داروسازی علم تهیه و توزیع داروهای پزشکی است ، رشته داروسازی از علم شیمی و داروشناسی در درمان بیماری ها استفاده می کند ، یک داروساز یک متخصص مراقبت بهداشتی مجاز است که در ارائه اطلاعات در مورد داروهای مختلف و روشهای درمانی به بیماران تخصص دارد.

داروسازی موضوعی است که بر خواص دارو ها ، توسعه ، تولید ، ذخیره سازی ، تجزیه و تحلیل و استفاده از داروها ( داروسازی ) و زمینه های اقتصادی و حقوقی مرتبط تمرکز دارد ، داروساز متخصص دارو ها است و داروه ای با کیفیت بالا در هسته برنامه درسی داروساز قرار دارد ، این یک مهارت منحصر به فرد است و هیچ متخصص دیگری چنین آموزشی ندارد ، برنامه داروسازی در دانشگاه های استونی بر آماده سازی دارویی تمرکز دارد اما بر اساس پزشکی است.

رشته داروسازی در کنار پزشکی و تشخیص بیماری به سلامت جامعه کمک می کند و نقش نسبتا بزرگی را در جهان ایفا می کنند ، اولین دوره تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه های استونی دوره کارشناسی ارشد ، مدت تحصیل در رشته داروسازی در این کشور 5 سال است.

فارغ التحصیل علاوه بر دیپلم آموزش عالی ، دعوت نامه ای برای ورود به این حرفه دریافت می کند ، یادگیری در رشته داروسازی در استونی در سیستم درسی انجام می شود ، زیرا قبل از دانش عمیق ، گذراندن دروس پیش نیاز ضروری است و بنابراین برنامه درسی باید به ترتیب و حجم مشخصی تکمیل شود.

کار تحقیقاتی که تقریبا یک ترم طول می کشد و با دفاع عمومی به پایان می رسد یک موضوع اجباری در رشته داروسازی است ، دوره داروسازی در سال پنجم ( هم داروسازی عمومی و هم داروخانه بیمارستانی ) 25 هفته طول می کشد.

پس از آن فارغ التحصیلان می توانند وارد بازار کار شده و یا در مقطع دکتری در دانشگاه های داروسازی استونی و یا سایر کشور های اروپایی ادامه تحصیل دهند ، دوره تحصیل در مقطع دکتری در رشته داروسازی در دانشگاه تارتو استونی 4 سال طول می کشد و دانشجویان ملزم به گذراندن 240 واحد درسی هستند.

برای آشنای کامل با سیستم آموزشی دانشگاه های استونی و چگونگی اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور مقاله تحصیل در استونی را بخوانید.

تحصیل رشته داروسازی در استونی

دوره پری مدیکال برای داروسازی در استونی

دانشگاه های استونی برای آماده سازی علاقمندان تحصیل در زمینه های پزشکی مانند پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی دوره پری مدیکال را ارائه می دهند ، این دوره یک سال تحصیلی طول می کشد و دانشجویان را برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها آماده می کنند.

در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی ، با دوره های پریمدیکال بیشتر آشنا می شوید.

در طول این دوره دانشجویان دروس زیست شناسی ، شیمی ، زبان انگلیسی و زبان استونیایی را می گذرانند ، برای پذیرش در دوره پری مدیکال اتمام دوره دبیرستان و تسلط به زبان انگلیسی الزامی است.

بهترین دانشگاه داروسازی استونی

سیستم آموزش عالی استونی در سراسر جهان مورد احترام است ، این کشور دارای چندین دانشگاه دولتی و خصوصی است که در زمینه های تحصیلی مختلف از سراسر جهان دانشجو می پذیرند ، در ادامه با بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته داروسازی در استونی یعنی دانشگاه تارتو آشنا خواهیم شد.

بهترین دانشگاه داروسازی استونی

تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه تارتو

دانشگاه تارتو (UT) مرکز تحقیق و آموزش استونی است ، این فرهنگ مردم استونی را حفظ می کند و شهرت این کشور در تحقیقات و ارائه آموزش عالی را بر عهده دارد ، UT متعلق به 1.2٪ برتر بهترین دانشگاه های جهان است.

UT به عنوان دانشگاه ملی استونی ، بر اهمیت همکاری و مشارکت بین المللی با دانشگاه های تحقیقاتی معتبر در سراسر جهان تأکید می کند ، پتانسیل تحقیقاتی قوی دانشگاه با این واقعیت مشخص می شود که از دانشگاه تارتو دعوت شده است تا به گروه Coimbra ، یک باشگاه معتبر از دانشگاه های تحقیقاتی مشهور بپیوندد.

دانشگاه تارتو شامل چهار دانشکده هنر و علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، پزشکی و علوم فناوری است ، برای حمایت و توسعه صلاحیت حرفه ای دانشجویان و کارکنان دانشگاهی ، این دانشگاه با 72 موسسه شریک در 26 کشور موافقتنامه همکاری دوجانبه منعقد کرده است.

دانشگاه تارتو در سال 1632 توسط پادشاه سوئد گوستاووس آدولفوس تأسیس شد ، این دانشگاه از دانشگاه اوپسالا در سوئد ، برای پیگیری تحقیقات و پیشبرد یادگیری در رشته های مختلف الگو برداری کرد ، دانشگاه تارتو در طول قرن ها به این رویکرد پایبند بوده است و امروزه تنها دانشگاه کلاسیک در استونی باقی مانده است ؛ تحقیقات در UT بر موضوعات متنوعی مانند پزشکی و فلسفه ، ژنتیک و علوم کامپیوتر متمرکز است.

هزینه تحصیل داروسازی در استونی

هزینه تحصیل رشته داروسازی در استونی در دانشگاه تارتو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری رایگان است و دانشجو تنها ملزم به پرداخت هزینه زندگی و اجاره مسکن است که این هزینه ها نیز مقرون به صرفه است ، برای تامین هزینه زندگی در این کشور به 300 تا 550 یورو و برای اجاره خوابگاه یا آپارتمان به 80 تا 550 یورو در ماه نیاز دارند.

چارت درسی داروسازی در دانشگاه های استونی

تفکر مبتنی بر پزشکی نقش مهمی در آموزش و یادگیری داروسازی در استونی دارد ، به عنوان مثال یادگیری نه تنها بر روی موضوعات دارویی بلکه بر روی آناتومی ، ژنتیک و موارد دیگر تمرکز دارد ؛ علاوه بر دروس نظری ، همه دانش آموزان نیز در تمرین داروسازی به صورت عملی شرکت می کنند.

چارت درسی داروسازی در دانشگاه های استونی

تحصیل رشته داروسازی در استونی شامل استونی24 واحد دروس پایه ، 24 واحد دروس زمینه ای ، 24 واحد دروس تخصصی ، 12 واحد دروس انتخابی ، 6 تا 18 واحد دوره های اختیاری و 6 تا 12 واحد پایان نامه و آزمون پایان سال است ؛ دروس تخصصی شامل موضوعات تخصصی مانند فناوری دارویی ، شیمی دارویی ، داروی طبیعی ، داروسازی اجتماعی ، اصطلاحات تخصصی ، موضوعات مرتبط با داروسازی بالینی و غیره می باشد.

بورسیه های رشته داروسازی در استونی

دولت و دانشگاه های استونی برای جذب دانشجویان بین المللی اقدام به اعطای بورسیه های تحصیلی می کنند ، این بورسیه ها تعداد محدودی دارند و به دانشجویان واجد الشرایط اعطا می شوند ، برخی از این بورسیه ها به صورت کلی و کامل هستند یعنی کل هزینه تحصیل ، خوابگاه و هزینه کتاب و نوشت افزار را پوشش می دهند و برخی دیگر بخشی از هزینه تحصیل را پوشش داده و به صورت ماهانه به عنوان کمک هزینه تحصیلی پرداخت می شوند.

خوب است بدانید در کشور اسپانیا هم بورسیه های خوبی برای دانشجویان داروسازی در نظر گرفته شده است ؛ جزئیات را در مقاله تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا بخوانید.

بورسیه تحصیلی مبتنی بر نیاز

این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان داخلی و بین المللی طراحی شده و ملاک دریافت آن نیاز مالی دانشجو و والدین آن است ، برای دریافت این بورسیه دانشجو بایستی ترم اول تحصیل خود را به صورت تمام وقت سپری کند ، این بورسیه به صورت کمک هزینه تحصیلی و دو بار در سال به حساب دانشجو واریز می شود.

بورسیه ملی استونی

این بورسیه از دانشجویان خارجی در تحصیلات خود در موسسات آموزش عالی استونی حمایت می کند ، این بورسیه را می توان برای دانشجویان خارجی محصل در یک موسسه آموزش عالی در استونی در طول سال تحصیلی 2021/2022 در مقاطع تحصیلی رسمی درخواست کرد ، این بورسیه توسط هیئت آموزش و جوانان استونی اداره می شود و هر ماهه مبلغ 350 یورو به عنوان کمک هزینه تحصیلی به حساب دانشجویان واجد الشرایط واریز می شود.

زبان تحصیل داروسازی در استونی

با توجه به این نکته که زبان رسمی کشور استونی زبان استونیایی است تحصیل رشته داروسازی در استونی به زبان استونیایی برگزار می شود ، برخی از رشته های تحصیلی در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شوند اما رشته داروسازی به زبان استونیایی ارائه می شود ، البته برخی از واحد های درسی در این رشته به زبان انگلیسی ارائه می شوند و دانشجویان بایستی دانش کافی به زبان انگلیسی داشته باشند و زبان استونیایی را در دوره پری مدیکال فرا گیرند.

اگر یادگیری زبان برای شما دشوار است می توانید در سنگاپور داروسازی بخوانید و زبان تحصیلی را انگلیسی انتخاب کنید ، مقاله تحصیل رشته داروسازی در سنگاپور را بخوانید.

اگر یادگیری زبان برای شما دشوار است می توانید در سنگاپور داروسازی بخوانید و زبان تحصیلی را انگلیسی انتخاب کنید ، مقاله تحصیل رشته داروسازی در سنگاپور را بخوانید.

آزمون های ورودی داروسازی در استونی

برای پذیرش در رشته داروسازی در دانشگاه تارتو استونی بایستی در آزمون SAT شرکت کرده و نمره حد نصاب را دریافت کرد ، این آزمون شامل دروس زیست شناسی و شیمی است ، این آزمون دانش و توانایی تحلیل دانشجویان را ارزیابی می کند ، علاوه بر این دانشجویان باید نامه انگیزه تحصیل خود در رشته داروسازی در استونی را بیان کنند ، که نتیجه آزمون 50 درصد و نامه انگیزه تحصیل 50 درصد دیگر معیار پذیرش در دانشگاه تارتو را تعیین می کند.

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در استونی

استونی یکی از کشورهای اروپایی است که از فرایند بولونیا پیروی می کند و دارای دانشگاه های دولتی و خصوصی معتبر در سطح اروپا و حتی جهان است اما با ایت وجود تحصیل در این کشور با مشکلاتی همراه است که بایستی قبل از انتخاب دانشگاه و اقدام برای اخذ پذیرش از آن ها مطلع بود.

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در استونی

مزایای تحصیل داروسازی در استونی

  • مورد تایید وزارت بهداشت بودن دانشگاه تارتو یعنی دانشگاه ارائه دهنده رشته داروسازی در استونی
  • مقرون به صرفه بودن هزینه زندگی و اجاره مسکن در استونی
  • معتبر بودن دانشگاه داروسازی استونی در سطح اروپا و جهان

معایب تحصیل داروسازی در استونی

  • نیاز به فراگیری زبان استونی برای تحصیل در رشته داروسازی
  • تنها یک دانشگاه این کشور یعنی دانشگاه تارتو رشته داروسازی را ارائه می دهد
  • نیاز به فراگیری زبان انگلیسی برای پذیرش در دوره پری مدیکال و گذراندن دروس انگلیسی در طول تحصیل

بازار کار و درآمد داروسازی در استونی

فارغ التحصیلان رشته داروسازی در استونی نباید نگران یافتن شغل برای خود باشند ، آنها می توانند در داروخانه های عمومی ، داروخانه های بیمارستانی ، شرکت های تولید کننده دارو ، شرکت های عمده فروشی دارو و همچنین در آژانس دولتی دارو ها ، دانشگاه تارتو ، کالج مراقبت های بهداشتی تالین و غیره مشغول به کار شوند ، همچنین می توانند به صورت شخصی برای خود داروخانه افتتاح کنند.

فردی که به عنوان داروساز در استونی کار می کند ، معمولا ماهیانه حدود 3،310 یورو درآمد دارد ، حقوق بین 1690 یورو ( کمترین ) تا 5100 یورو ( بالاترین ) است.

سوالات پر تکرار تحصیل داروسازی در استونی

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله سعی کردند شما را با تحصیل رشته داروسازی در استونی آشنا کنند ، شما نیز می توانید سوالات و ابهامات خود را در بخش دیدگاه درج کنید تا پاسخ کارشناسان ما را دریافت کنید.

دوره پریمدیکال برای تحصیل رشته داروسازی در استونی به چه صورت است؟

در طول این دوره دانشجویان دروس زیست شناسی ، شیمی ، زبان انگلیسی و زبان استونیایی را می گذرانند ، برای پذیرش در دوره پری مدیکال اتمام دوره دبیرستان و تسلط به زبان انگلیسی الزامی است.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته داروسازی در استونی کدام است؟

دانشگاه تارتو (UT) مرکز تحقیق و آموزش استونی است بهترین دانشگاه برای تحصیل داروسازی در استونی است که مورد تایید وزارت بهداشت ایران هم هست.

هزینه تحصیل رشته داروسازی در استونی چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه تارتو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری رایگان است و دانشجو تنها ملزم به پرداخت هزینه زندگی و اجاره مسکن است که این هزینه ها نیز مقرون به صرفه است.

هزینه زندگی دانشجویی در استونی چقدر است؟

دانشجویان برای تامین هزینه زندگی در این کشور به 300 تا 550 یورو و برای اجاره خوابگاه یا آپارتمان به 80 تا 550 یورو در ماه نیاز دارند.

زبان تحصیل رشته داروسازی در استونی چیست؟

برخی از رشته های تحصیلی در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شوند اما رشته داروسازی به زبان استونیایی ارائه می شود.

آزمون ورودی داروسازی در استونی چیست؟

برای پذیرش در رشته داروسازی در دانشگاه تارتو استونی بایستی در آزمون SAT شرکت کرده و نمره حد نصاب را دریافت کرد ، این آزمون شامل دروس زیست شناسی و شیمی است.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با توجه به محبوبیت رشته داروسازی در خارج از کشور ویژگی های تحصیل رشته داروسازی در استونی را بررسی و بیان کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز تماس بگیرید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل رشته داروسازی در ارمنستان ، چگونگی تحصیل این رشته با هزینه های بسیار پایین را بشناسید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *