تحصیل رشته داروسازی در سنگاپور

همانطور که می دانید متقاضیان زیادی خواهان کسب اطلاعات از شرایط تحصیل رشته داروسازی در سنگاپور هستند، در این مقاله که از سوی مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) خدمت علاقه مندان ارائه می شود ، نکات مهم و کلیدی از شرایط تحصیل رشته داروسازی در کشور سنگاپور بیان شده است که مطالعه آن قطعا مفید خواهد بود.

تحصیل رشته داروسازی در سنگاپور در لیست بهترین گزینه ها برای تحصیل داروسازی قرار دارد ؛ بر اساس نتایج رتبه بندی موضوعی دانشگاه های جهانی ، یک دانشگاه از کشور سنگاپور بعد از ایالات متحده و انگلستان برای موضوع علمی داروسازی جایگاه سوم را به خود اختصاص داد.

برای شناخت بهتر دانشگاه های سنگاپوز و شرایط تحصیل در آن ها ، مروری بر مقاله تحصیل در سنگاپور داشته باشید ، برترین دانشگاه های این کشور و هزینه تحصیل رشته های مختلف در این دانشگاه ها را در مقاله لینک شده خواهید خواند.

فهرست مطالب
تحصیل رشته داروسازی در سنگاپور

ویدیویی که مشاهده میکنید نکات چکیده و مهمی را از این مقاله درباره تحصیل رشته داروسازی در سنگاپور بیان کرده و شما میتوانید برای صرفه جویی در زمان خود از ویدیو و پادکست موجود، بهره ببرید و در صورتی که سوالی هم داشتید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

پادکست تحصیل داروسازی در سنگاپور

نمایش ویدیو درباره تحصیل رشته داروسازی در سنگاپور

دوره های پریمدیکال داروسازی در سنگاپور

دوره های پریمدیکال داروسازی در سنگاپور یک برنامه دوساله است که برای آماده سازی دانشجویان قبل از ورود به دوره سه ساله کارشناسی داروسازی در دانشگاه برگزار می شود.

هر کالج برنامه درسی خاص خود را برای دانشجویان پیش داروسازی دارد ، یک برنامه درسی عمومی شامل شیمی ، زیست شناسی یا آناتومی و فیزیولوژی ، ریاضیات ، انگلیسی و موارد انتخابی مختلف است که ممکن است شامل فیزیک یا انسان شناسی می باشد ، برنامه های درسی خاص را نیز می توان عموماً در وب سایت هر دانشگاه یافت.

برخی از کالج های محلی یا کالج های کوچک که برنامه ای پیش داروسازی را برای انتقال به برنامه داروسازی دانشگاه ارائه می دهند ، معمولاً مدرک کاردانی علوم را اعطا می کنند.

پس از اتمام این دوره دانشجویان در آزمونی برای سنجیدن آموخته های پیش داروسازی خود شرکت می کنند ، همچنین آزمون هایی نیز در طول تحصیل گرفته می شود که حداقل میانگین آن ها باید باید 2.75 یا بیشتر باشد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

با ما در ارتباط باشید و راهنمایی و مشاوره لازم در خصوص ورود به مسیر پر از مانع مهاجرت اطلاعات لازم را کسب کنید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

بهترین دانشگاه های داروسازی سنگاپور

دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه پلی تکنیک نانیانگ یا NYP از بهترین دانشگاه های داروسازی سنگاپور محسوب می شود که در زیر درباره آنها بیشتر صحبت شده است.

تحصیل داروسازی در دانشگاه ملی سنگاپور (NUS)

دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) در همه علوم زندگی از رتبه خوبی برخوردار است ، اما به ویژه در داروسازی و اروشناسی – هر دو دارای بخشهای اختصاصی هستند که طیف وسیعی از دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهند.

تحقیقات داروسازی بر زمینه هایی مانند شیمی دارویی ، روشهای تحلیلی ، فارماکوکینتیک و فارماکودینامیک متمرکز است ، در حالی که موضوعات کلیدی تحقیقات داروسازی شامل نورو فارماکولوژی ، فارماکولوژی قلب و عروق ، فارماکوکینتیک ، سم شناسی پیش بالینی و فارماکولوژی التهاب است.

این دانشگاه دو برنامه کارشناسی داروسازی با عنوان های کارشناسی علوم دارویی و کارشناسی شیمی دارویی است.

فارغ التحصیلان برنامه 3 ساله شیمی دارویی ؛ نقش مهمی در کشف دارو و توسعه دارو ایفا می کند و همچنین در سایر صنایع شیمیایی نیز می توانند کار می کنند.

تحصیل داروسازی در دانشگاه ملی سنگاپور (NUS)

از بزرگان و مسئولان این دانشگاه می توان جرالد دادلی فریر ، ریچارد اولاف وینستد ، جیمز واتسون ، فردریک جوزف مورتن ، الکساندر کیر ، جورج وی آلن ، جرج مکوان ، بیل پاتینن و جورج وی آلن را نام برد.

شرایط اخذ پذیرش از این دانشگاه بر اساس نتیجه آزمون های SAT و یا ACT و یا نمره دیپلم و ریزنمرات دبیرستان است.

تحصیل داروسازی در دانشگاه پلی تکنیک نانیانگ سنگاپور

دانشگاه پلی تکنیک نانیانگ (NYP) یک دانشگاه پلی تکنیک است که در محدوده ییو چو کانگ در شهر آنگ مو کیو ، سنگاپور واقع شده است.

از بزرگان فارغ التحصیل این دانشگاه می توان هریس هارون ، رومئو تان ، کری وونگ ، لیونل لوئیس ، ونسا په ، هوسان لئونگ و روبن کی را نام برد.

تحصیل داروسازی در دانشگاه پلی تکنیک نانیانگ سنگاپور که با گروه ملی مراقبت های بهداشتی ، خدمات بهداشتی سنگاپور و انجمن داروسازی سنگاپور توسعه یافته است ، به شما کمک می کند تا پایه محکمی در علم داروسازی و زمینه های مرتبط مانند مدیریت آزمایشات بالینی و عملیات دارویی ایجاد کنید.

از شرایط اخذ پذیرش از این دانشگاه برای رشته داروسازی نمره دیپلم یا نتیجه آزمون SAT است.

خوب است بدانید برخی از دانشگاه های ارمنستان هم در بین برترین دانشگاه های داروسازی جهان رتبه بندی می شوند ؛ مقاله تحصیل رشته داروسازی در ارمنستان را مرور کنید.

هزینه تحصیل داروسازی در سنگاپور

هزینه تحصیل داروسازی در سنگاپور 11000 دلار آمریکا است ، در زیر شهریه برخی از دانشگاه های داروسازی سنگاپور به تفکیک گزارش شده است:

 • شهریه تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه ملی سنگاپور تقریبا 28000 دلار است.
 • شهریه ترمیک تحصیل رشته داروسازی (مقطع کارشناسی) در دانشگاه پلی تکنیک Ngee Ann تقریبا 2500 دلار است.
 • شهریه ترمیک تحصیل رشته داروسازی (مقطع کارشناسی) در دانشگاه پلی تکنیک نانیانگ تقریبا 2600 دلار است.
 • شهریه تحصیل رشته داروسازی (مقطع کارشناسی) در دانشگاه پلی تکنیک تماسک تقریبا 4100 دلار است.
 • شهریه تحصیل رشته داروسازی در PSB Academy سنگاپور تقریبا 15350 دلار است.

هزینه تحصیل دکترای داروسازی در حدود 90000 دلار است ؛ این به نظر گران می آید اما تحصیلات دکترای در صنعت داروسازی و دیگر صنایع شیمیایی سنگاپور بسیار ارزشمند است و حتی می توان بورسیه های خوبی برای آن دریافت کرد، علاوه بر شهریه تحصیل رشته داروسازی ، دانشجویان باید هزینه زندگی در حدود 2000 دلار در سنگاپور را نیز مد نظر داشته باشند.

برنامه ریزی های لازم برای انتخاب کشور مقصد تحصیل داروسازی را می توانید با مطالعه و مقایسه کشورهای زیر انجام دهید

چارت درسی داروسازی در دانشگاه های سنگاپور

برای رویارویی با چالش های داروسازی در سنگاپور و خارج از کشور ، داروسازان باید مجهز به دانش ، مهارت ها ، نگرش ها و ارزش های مورد نیاز برای ارائه درمان با کیفیت بالا ، سازگار و ایمن به بیماران با همکاری سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی باشند.

چارت درسی داروسازی در دانشگاه های سنگاپور شامل ۱۶ ماژول است که خود شامل ۱۰ ماژول اجباری سطح ۵۰۰۰ و ۵ ماژول انتخابی است؛ دانشجویان باید ۱۰ ماژول ضروری سطح ۵۰۰۰ را بخوانند و حداکثر ۳ ماژول انتخابی را هم انتخاب کنند.

داوطلبان باید ۴۴ واحد مدرک MC به علاوه کاردانی (۴۰ MC) را مطابق برنامه درسی تکمیل کنند، همه داوطلبان PharmD باید ۴۰ هفته کارمندی را شامل هشت ضمیمه ۵ هفته ای در تمرینات مختلف انجام دهند؛ فارغ التحصیل از مدرک داروسازی PharmD ، داوطلب باید دارای CAP حداقل ۳٫۵ برای کلیه موارد درسی اجباری و اختیاری باشد.

دوره های آموزشی اجباری Pharm.D شامل مبانی است که در ادامه ذکر شده:

چارت درسی داروسازی در دانشگاه های سنگاپور
 • داروسازی پیشرفته (۴ MC) ؛
 • مهارتهای پیشرفته در داروسازی (۴ MC)
 • سمینار و آموزش (۴ MC)
 • نظارت بر فارماکوکینتیک بالینی و داروهای درمانی (۴ MC)
 • داروسازی پیشرفته ۱ (۲ MC)
 • بیماریهای عفونی ، کبد شناسی
 • داروسازی پیشرفته ۲ (۲ MC)
 • داروسازی پیشرفته در افراد خاص (۲ MC)
 • داروسازی پیشرفته در سالمندان (۲ MC)
 • پروژه تحقیقاتی داروسازی بالینی (۱۲ MC)
 • تحقیقات دارویی و اقتصادی و نتایج (۴ MC)

بورسیه رشته داروسازی در سنگاپور

بی شک کشور سنگاپور در برنامه های تحصیلی خود در بخش داروسازی بورسیه هایی جهت حمایت از دانشجویان مستعد دارد ؛ در زیر مشاوران شرکت رجبی به دو مورد از این بورسیه ها اشاره کرده اند.

بورسیه تحصیلی بنیی گرینبرگ برای دانشجویان داروسازی سنگاپور

بنجی بورسیه تحصیلی بنیی گرینبرگ را با امید به کمک به افرادی که به دنبال تحصیلات عالی هستند در رسیدن به اهداف آموزشی و شغلی خود تأسیس کرد ، بورس تحصیلی ۱۰۰۰ دلاری به منظور کاهش بخشی از بار مالی ادامه تحصیل طراحی شده است ، به دانشجو فعلی یا ارشد دبیرستانی که در کالج یا دانشگاه پذیرفته شده است تعلق می گیرد.

بورسیه دکتر Goh Keng Swee برای تحصیل داروسازی سنگاپور

بورسیه دکتر Goh Keng Swee (GKS) بورسیه تحصیلی بخش خصوصی است که توسط انجمن بانک ها در سنگاپور (ABS) اداره می شود.

هر سال ۳ تا ۴ بورس تحصیلی ، برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های محلی سنگاپور یعنی دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) ، دانشگاه فناوری نانیانگ (NTU) ، دانشگاه مدیریت سنگاپور (SMU) و دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور (SUTD) به دانشجویان برجسته تعلق می گیرد.

صندوق بورسیه دکتر GKS توسط جامعه مالی در سنگاپور به افتخار معاون نخست وزیر سابق ، که توسعه و رشد اقتصادی سنگاپور را به عنوان یک مرکز مالی معتبر بین المللی تقویت کرد ، ایجاد شد.

در کشور اسلواکی ، بورسیه های ارائه شده علاوه بر هزینه تحصیل ، هزینه های خوابگاه ، رفت و آمد ، حمل و نقل و خوراک را نیز پوشش می دهند ، با خواندن این جمله شاید اکنون بخواهید سری به مقاله تحصیل رشته داروسازی در اسلواکی بزنید.

با همراهی کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی هر مسیری قابلیت اقدام و اخذ ویزای بلند مدت را خواهد داشت اما بستگی به این دارد که کدام مسیر با شرایط شما منطبق می شود و می توان اقدام کرد.

این شد تا همکاران ما در شرکت مهاجرتی رجبی هدفی بالاتر از خدمت به شما و رسیدنتان به مقصد نداشته باشند، همانطور که در ویدیو روبرو نمونه های ویزای کشورهای مختلف را میبینید، ما وعده هایمان را عملی میکنیم.

زبان تحصیل داروسازی در سنگاپور

برای ورود به دانشگاه های سنگاپور در رشته داروسازی دانشجویان باید در آزمون های زبان انگلیسی نمره کافی را کسب کنند ، به عبارتی زبان تحصیل داروسازی در سنگاپور زبان انگلیسی است؛ آیلتس ، تافل و PTE امتحاناتی هستند که برای تحقق معیارها الزامی هستند.

حداقل نمره قابل قبول در آزمون آیلتس برای پذیرش از دانشگاه های سنگاپور در رشته داروسازی ۶ تا ۶٫۵ است ، حداقل نمره در آزمون تافل ۱۰۰ یا بیشتر با اعتبار دو سال است و میانگین نمره برای آزمون PTE نیز ۶۸ است.

زبان تحصیل داروسازی در سنگاپور

آزمون های ورودی داروسازی در سنگاپور

معیارهای پذیرش عمومی برای تحصیل رشته داروسازی در سنگاپور ارائه مدرک تحصیلی و مدرک زبان انگلیسی است، شما می توانید بر اساس الزام دانشگاهی که می خواهید در آن تحصیل کنید ، SAT یا ACT را به عنوان آزمون ورودی کارشناسی خود انتخاب کنید.

آزمون SAT یک آزمون استاندارد انگلیسی زبان است که توسط یک متقاضی دبیرستانی که مایل به پذیرش در یک برنامه کارشناسی رشته داروسازی در سنگاپور است ، داده می شود ، سه حوزه در آزمون SAT داوری می شوند که خواندن ، نوشتن و ریاضیات از ویژگی ها این آزمون است.

ACT نیز یکی از آزمون های ورودی داروسازی در سنگاپور است که برای پذیرش در دوره کارشناسی برای رشته داروسازی قابل قبول است ، ACT زمینه های موضوعی مانند انگلیسی ، ریاضیات ، مقاله و علوم پایه را آزمایش می کند.

افرادی که تحصیل در مقطع فوق لیسانس داروسازی را انتخاب می کنند باید شرایط پیش ثبت نام لازم (از جمله مدرک لیسانس علوم دارویی و مدرک زبان ایده آل) برای آموزش داروسازان را داشته باشند و برای انجام داروسازی در سنگاپور ثبت نام کرده باشند.

کسانی که دارای تجربه کاری مرتبط به عنوان داروساز هستند (بیمارستان ، جامعه و غیره) ارجحیت دارند و همچنین داوطلبان بر اساس مصاحبه ، بیانیه کتبی اهداف شغلی و حداقل سه توصیه نامه ارزیابی می شوند.

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در سنگاپور

دانشکده های داروسازی سنگاپور در زمینه تحقیقات و فناوری شهرت پیدا کرده اند ، یکی از دلایل شهرت این دانشگاه ها ، امکان تحصیل به زبان انگلیسی است.

روش تحصیل رشته داروسازی در سنگاپور تماما به روز بوده و مطابق جدیدترین نیازمندی های صنعت داروسازی برنامه ریزی می شود ؛ به عنوان مثالی از مزایا و معایب تحصیل داروسازی در سنگاپور برنامه درسی جدید یکپارچه کارشناسی داروسازی در دانشکده داروسازی دانشگاه ملی سنگاپور به گونه ای طراحی شده است که یادگیری جامع بوده و در علوم پایه ، علوم بالینی و سیستماتیک نیز ادغام شده است.

این رویکرد منحصر به فرد به دانشجویان اجازه می دهد تا در کنار داروسازان حرفه ای و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی ، مفاهیم آموخته شده در کلاس درس را برای حل مشکلات بیماران واقعی به کار گیرند.

علاوه بر این ، مزیت های دیگری برای اخذ مدرک داروسازی در سنگاپور وجود دارد که در زیر آورده شده است.

مزیت های اخذ مدرک داروسازی در سنگاپور

 • رتبه ۳ در رتبه بندی آموزش و پرورش جهان پس از کشورهای فنلاند و سوییس
 • رتبه ۸ در رتبه بندی سهولت انجام کسب و کار در جهان پس از کشورهای کانادا و دانمارک
 • رتبه ۲ در رتبه بندی اقتصاد جهان پس از ایسلند
 • رتبه ۳ در رتبه بندی ایمنی جهان پس از نروژ و ژاپن

معایب تحصیل داروسازی در سنگاپور

از این حیث که کشور سنگاپور سال های متمادی زیادی به عنوان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل داروسازی در سطح جهان معرفی شده است ، بنابراین نمی توان معایب اختصاصی قابل ذکری برای تحصیل رشته داروسازی در این کشور عنوان کرد.

اما بالا بودن هزینه تحصیل در این کشور یکی از معایب محسوب می شود، همچنین ورودی سخت به دانشگاه های سنگاپور در کنار تعداد دانشگاه های کم این کشور ، امکان تحصیل را به مراتب کاهش داده است.

مقالات زیر اطلاعات خوبی را در مورد تحصیل داروسازی در دیگر کشور ها به شما می دهد

بازار کار و درآمد داروسازی در سنگاپور

میزان درآمد داروسازان در سنگاپور نزدیک به ۵۰۰۰ دلار در ماه است ؛ فارغ التحصیلان داروسازی برای کار در محیط های کاری مختلف شامل داروخانه های عمومی ، بیمارستان ها ، تولید دارویی یا فروش در صنعت داروسازی ، مراکز مراقبت های اولیه و دانشگاه ها در زمینه آموزش و تحقیق آموزش دیده اند.

صنعت داروسازی، بازار کار و درآمد داروسازی در سنگاپور در حال گذر از مرحله توسعه است ، زیرا شرکت های داروسازی و بیوشیمی داروسازی امکانات جدید تولیدی و تحقیقاتی را در اینجا ایجاد کرده اند.

در کنار این برنامه های توسعه ، نیروی انسانی با دانش و مهارت های مربوطه به دنبال صنعت خواهد بود ، علاوه بر دانش مورد نیاز حوزه که ممکن است علوم زیست شناسی ، مهندسی ، حقوق یا تجارت باشد ، کارفرمایان همچنین به دنبال استخدام فارغ التحصیلان با دانش تکمیلی (دکترای داروسازی) مربوط به صنعت داروسازی هستند.

داشتن دانش تکمیلی از علوم دارویی فارغ التحصیلان را قادر می سازد تا به سرعت در محیط صنعت غوطه ور شوند و ممکن است مرحله یادگیری اولیه را آسان کند.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) شما را با یکی از برترین گزینه های تحصیل داروسازی یعنی تحصیل رشته داروسازی در سنگاپور آشنا کردند ، شاید شما با برخی از کشور ها و یا دانشگاه های معتبر آن ها آشنا نباشید و ندانید کدام رشته را در کدام دانشگاه بهتر است بخوانید ، پس خوب است از بخش دیدگاه استفاده کرده و سوالات خود را درج کنید تا پاسخ دقیق آن ها را دریافت نمایید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته داروسازی در سنگاپور

دوره پریمدیکال داروسازی یک برنامه دوساله در سنگاپور است که برای آماده سازی دانشجویان قبل از ورود به دوره سه ساله کارشناسی داروسازی در دانشگاه برگزار می شود. ، این دوره یک برنامه درسی عمومی شامل شیمی ، زیست شناسی یا آناتومی و فیزیولوژی ، ریاضیات ، انگلیسی و موارد انتخابی مختلف است که ممکن است شامل فیزیک یا انسان شناسی می باشد ، برنامه های درسی خاص را نیز می توان عموماً در وب سایت هر دانشگاه یافت.

دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه پلی تکنیک نانیانگ یا NYP سنگاپور از بهترین های این کشور برای تحصیل رشته داروسازی محسوب می شود.

هزینه های متوسط تحصیل کارشناسی داروسازی در دانشگاه های سنگاپور 11000 دلار آمریکا است.

هزینه تحصیل دکترای داروسازی در حدود 90000 دلار است.

حداقل نمره قابل قبول در آزمون آیلتس برای پذیرش از دانشگاه های سنگاپور در رشته داروسازی 6 تا 6.5 است ، حداقل نمره در آزمون تافل 100 یا بیشتر با اعتبار دو سال است و میانگین نمره برای آزمون PTE نیز 68 است.

اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی تحصیل رشته داروسازی در سنگاپور و نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور هستید لطفا با مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی تماس حاصل نمایید ، دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز یک مرکز مشاوره ای تخصصی و برجسته است که به امور حقوقی مهاجرت کاملا واقف بوده و با کادر مجرب خود وکالت تمامی امور شما را بر عهده گرفته و در سریع ترین زمان ممکن آنها را به انجام می رساند ، برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل رشته های علوم پزشکی در سنگاپور ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور را بخوانید.

در این قسمت از مقاله دیدگاه و نظرات مشتریان عزیزمان را می شنوید

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3/5 - (1 امتیاز)